Jump to content

2.0 pieticīga audio sistēma -> papļāpāsim...


martinno
 Share

Recommended Posts

Konstatators
pieslēgti subi, ja pie preout nebija pareizi


Man stāv suba hi-level ieejas "uzkārtas" tieši uz pastūža skaļruņu izejas klemmēm. Citā veidā pat neesmu mēģinājis slēgt, jo nav pat ienākusi prātā doma, ka tur kas labāks vairs var sanākt... Un kad uznāk luste, skan viss bez tev līdzīgām pretenzijām. Griez ručkā un tas līmenis ar ko tas subis uzstādīts pret grīdniecēm arī vienmērīgi pieaug līdz ar kopējo sistēmas skaļumu., līdz ar ko varu teikt, ka ar salāgošanu problēmu nav, tik cik izvēlēties to suba līemeni, cik daudz es to subu gribu...

Tik stāsts jau ir citur - vai to man vienmēr vajag...

 
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 723
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • martinno

    200

  • Konstatators

    49

  • Darkheart

    43

  • alusbundza

    66

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konstatator --- un kaadaa veidaa tad fronts tev kroseejas, no resiivera, via kas tev tur ir ??? Gadiijumaa, ja subaa iebuuveetaa krosa kaarta/ tips nesakriit ar to, kas ir akustikas galaa, ko tad ???? NU ja ir grozaams phase , tad veel ko var izliidzeeties , patiesiibaa tas ir must have shitaadiem projektiem , grozaams 0-180 deg, nevis paarsleedzams ....Cik man zinaams, leetajaa cenu grupaa vieniigais, kam taads ir , bija tieshi vienam RRR aktiivajam redzeets ....... Protams, zinaataaji var oponeet ....

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
Gadiijumaa, ja subaa iebuuveetaa krosa kaarta/ tips nesakriit ar to, kas ir akustikas galaa, ko tad

 

 

Nu kā, tādā gadījumā vienā brīdī veidojas zināma putra :) , bet zini, es tev teikšu tā, priekš tā veida muzona un tām dažām reizēm, kam tas subs tiek izmantots man tas ir apsolūti pie kājas, tur nav galvenais stipri korekts salāgojums, tur galvenais ir sienas patirināt. Un arī + ne tikai šī iemesla pēc tas subs 80% ir izslēgts.

 

Es neiespringstu, neesmu tik bagāts... :)

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Gadiijumaa, ja subaa iebuuveetaa krosa kaarta/ tips nesakriit ar to, kas ir akustikas galaa, ko tad ????

Kas tas ir? Vai tad tā grozāmā krosa pogas darbība neattiecas uz visiem iespējamiem pieslēguma variantiem?

Link to comment
Share on other sites

nu pag, subam tak ir veel savs kross.[ aktivajaa ampa daljaa ]  konstatators tak savus subus uzkarinaajis uz fronta akustikaam. imo --- vinjam LPF un HPF nekadi nesanaak kopeejs. visiem paareejiem, kas ar resiiveri groza, protams, jaa -- kopeejs buutu jaabuut

Link to comment
Share on other sites

nu konstatatora izpiildiijumaa tas var nestraadaat, taa es to biju domaajis .... jo vinjam nesanaak viens vienaads kross uz abaam puseem ....tas buutu tas pats kas tavaa gadiijumaa , ja piem buutu --- njemtu no resiivera nevis sub preout, bet parastu preout, un tad tikai subaa groziitu lpf ---- tad tas arii var nestraadaat / jaapiedzen delay

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Biedram Konstatators ir stereo aparāts ar nulle subam derīgām izejām... Subam protams ir line in, bet tajā tas droši vien vēlas saņemt signālu no resīvera sub out nevis prastu line in (neesmu gan provējis). Un biedrs Konstatatiors no šī strupceļa ir izgājis ar visvienkāršāko un nebūt ne pareizāko ceļu. Bet vai biedrs Konstatators kaut vienā vietā ir pieminējis, ka viņam ir nokomplektēts baigi pareizs risinājums un superkorekts skanējums? :)

 

Link to comment
Share on other sites

nee, Biedrs Konstatators vienkārši iedeva savu piemeeru, un Biedrs Kevins atljaavaas kaa parasti mazliet pakomenteet, ko domaa par to visu ;)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Biedram Konstatators ir stereo aparāts

īsti nesaprotu, priekš kam jāliek subs pie stero pastūža, tur taču basi pietiekoši, (ja nu vienīgi tev fronti no pīkstuļiem sastāv)

man liekas, ka subs ir piemērots tikai resim un pieslēgts pie pareizajām vietām  

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Būsim godīgi, Biedru Kevins var laist pie reti kura boot biedra sistēmas, pat neskatoties uz pieņemamu skaņu, atrast feilus, nepilnības un pat fatālas kļūdas varēs 99%iem :D

Un patiesībā, es savos klausīšanās apstākļos un jaudās neredzu (patiesībā nedzirdu) neko šausmīgu, ka tas kross varbūt arī nav (ideāli) vienāds uz abām pusēm, lai arī pēc labā toņa un teorijas tas varbūt ir šķērsām.

Alus

Ibio,  ja tu nemāki vai esi par slinku lai lasītu, ko esmu augstāk/citos topikos rakstījis, tad neuzskatu par vajadzīgu tev te vēlreiz skaidrot kam un kādos apstākļos tas subs man ir vai nav vajadzīgs. Topī vien savas s400m uz pilnu klap, dzer vien alu un aizmirsti par subiem kā tādiem :)

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

nu vinjam tak aktiivais subs. kaada starpiiba, ir stereo amps vai resiivers. ja zemo galu 2.0 nevelk, tad liek subu apakshaa, un sataisa taa lai velk to zemo galu ..... taada droshi vien taa doma

Lembergini -- nepaarspiilee :p

Redz, ko es esmu noveerojis...taa nav kaa lieliishanaas vai tamliiidziigi, bet ---- un to ir apstiprinaajis veel viens boot biedrs, lietojot konkreeto aparaatu , ka ........ subam/ frontam faazi uz ausi var iegriezt ar precizitaati +-10 graadi ..... un taa starpiiba ir nezheeliiga, piem, saliidzinot ar 50deg nobiidi uz konkreetaas F .... Ne tik daudz taa 1-1,5dB nesummeeshanaas krosa zonaa, cik taa pareizaaa laika izjuuta piedod Tesiena sajuutu .....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Eh, tā kā manu Phonar 2.1 komplektu neviens negrib, laikam slēgšu suPi klāt pie resīvera un skatīšos Armaggedon uc Holivudas sprādzienfilmas :) Vo, Independence day arī!

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

kevi

Nu tāds retorisks jautājums...

Vai to Tesienu var SAjust vakarā tā klusītēm klausoties ar kādu 3w jaudiņu?

Mani vislaik nepamet sajūta, ka tavs skatījums uz skanējumu, tā kvalitātēm un problēmām sāk definēties sākot no kādas konkrētas jaudas, un tā nav nekāda mazā. Līdz tai ir klusums (sanāk ka es salīdzinājumā ar tevi klausos klusumu) :D Es pat pieļauju, ka tev jēdziens skaņa sākas pie tādas jaudas, ko es nemaz neesmu nekad mājās sasniedzis :D

Link to comment
Share on other sites

NU nee, nu tu padomaa.... tev ir 2 akustikas, kas performee krosa zonaa, bet uzsvara tajaa zonaa nav. levels ir, bet putra. jaabuut uzsitienam, bet ir pljerrr.... saproti ???? un tas uzskataami traucee jau no 30-40deg atshkjiriibas, bet identificeet to mieriigi var no 10-15deg. Tur runa galiigi nav par rezulteejosho SPL kaadaa klausos . [ tik skalji jau nemaz neklausos, Miks klausaas skaljaak :p ]

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nē, es tevi saprotu un gribētos kādreiz arī novērtēt to pareizo bliezienu, nevis švaki kontrolētu putru. Droši vien, ka arī pie mazām jaudām to var labi just. Bet vai tikpat labi, kā pie lielām? Nu diez vai. Un pie reāli maziem skaļumiem, kas man ir vismaz 4/5 visa klausīšanās laika, es par to baigi nebēdāju, ka man šur tur tesiena vietā ir tik tāds knapāks pustesiens... :)

Link to comment
Share on other sites

nee nu redz. piem Mika variantaa es uzreiz sajutu atvieglojumu, ka subs performee visaa joslaa un nav jaaregulee. kaut nav probleemu sareguleet. bet taadai fullrange 3joslai, kurai apakshaa nevajag subu, ir savas priekshrociibas.... tas, protams, gadiijumaa, ja tieshaam to subu nevajag .....

Link to comment
Share on other sites

Teiksim tas pats MaranC PM8000 vai Sony ES aparāti.

Runā, ka ES sērijai loudness esot, tik nav atslēdzams, attiecīgi pogas ar nav. 

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Atgādini, cik collas stāv Mikam (vai tev) uz zemo galu... Tur kādi var būt normālam cilvēkam daudz jautājumi par basu, kādi papildus subi, tur viss ir skaidrs...

Pašam viņam ir basīgas RRR (laikam arī viss, ko puslīdz labi tās rrr performē) bet alusbundža vēl redz man prasa nafig vajagot subu, ja man ir grīdnieces? A kas tām grīdniecēm ir? Divi 13 cm draiverīši katrā? Nu kāds tur var būt dižs bass, par dziļāku bliezienu (ar nolūku nelietošu terminu tesiens :D ) nemaz nerunāsim? Tapēc arī samierinos ar kādu iespējamu un nenosakāmu putru tai krosa joslā, bet vismaz man tas subs spēlē, neteš, bet spēlē un uz manu ausi rībina viņš pietiekami OK.

 

Link to comment
Share on other sites

nju mikam ir 15'' .... nee nu tas jau atkariigs kaads nu katram tas fronts ir ...... darkheart shajaa sadaljaa iipashi nepiedalaas, bet vinjam piem ar 2x6,5 ar pasiivajiem izstarotaajiem zemais gals likaas par iisu, un ieriikoja 2.2 sisteemu .......un neklausaas vinjsh skalji ....driizaak pieiet lietai hiendiski ....

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Lūk arī pareizais conclūžen, katrs pieiet tai lietai pa savam un izejot no savām dzīves pozīcijām, vajadzībām un (finansiālām) iespējām. :)

no manas puses offtopic off, dafucks jau droši vien zaļš aiz dusmām... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Par ko dusmas? :D

Es amazonē skatos max lētu subi, ko paķert, lai vismaz virspusēji saprastu par ko ir stāsts.... unnnnn - pēc ta to ssā notirgotu vismaz pa nullēm un paņemt kaut ko lietojamu, ja būs luste :)

 

Un nē - uzreiz normālu ņemt netaisos - varbūt nemaz man tādu nevajag :)

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nezinu, ar sūdīgu subi IMo var galīgi sačakarēt visu priekšstatu par to visu ģelu, tāpat kā ar labu, augsta plaukta izstrādājumu un atbilstošu regulējumu daudzi ekstremālie skeptiķi savas domas varētu arī mainīt uz pretējo pusi.

A cik ir max lēts? ss'ā tie rrr asw subji bija diezgan pieņemām cenām izmēģinājuma nolūkiem. Vai tagad ir, hz..

P.S. Reku sarunā ar Torņis, kā labam draugam viņš lai tev izīrē uz kādu dienu savu Phonar dārgumu, apsolies ka Metallicu uz pilnu negriezīsi un ka Lauri Reiniku neliksi nekādos apstākļos un mož izdosies ar.. :mrgreen:

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Nu ir mans subis tā teikt samoģels no original Pioniera subja pastūža

varbūt kaut ko esmu palaidis garām, bet vai nevar slēgt tā: pastūzis -> subis -> tumbas 

Link to comment
Share on other sites

īsti nesaprotu, priekš kam jāliek subs pie stero pastūža, tur taču basi pietiekoši, (ja nu vienīgi tev fronti no pīkstuļiem sastāv) man liekas, ka subs ir piemērots tikai resim un pieslēgts pie pareizajām vietām

 

Der arī stereo. Loudness efekts, basa ir par maz, ja skan klusi. Tāpēc palīgā nāk subs, kas piedod basam apjomu. Ne skaļumu, ne tesienu, vienkārši, lai to var just. Man nebija sūdzības ne par basa trūkumu, ne tesienu no tām pašām plauktiniecēm, kad skaļums sāka pārsniegt 90dB.

Es teiktu, ka ar subi skanējumam vienkārši ir cits mērogs. Visdrīzāk, ka labas grīdenieces dotu to pašu efektu. Ceru kādreiz vēl pamēģināt. Bija man reiz, bet tad bija tik maza telpa, ka nekāda no tām jēga.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
ediots, nu man arī ir otra sistēma, resis +plauktenieces + subis (klausos ar šo radio 1, ziņas)

šad un tad pārslēdz arī uz radio 2 , bez tā subja būtu pavisam švaki

Link to comment
Share on other sites

Vai resim ir pateikts, ka priekšējās skandas ir pilnjoslas? Tie reši tur visu ko dara, pasaki, ka mazas un šis griež nost visu, kas zem 80Hz. Tu skaties uz savām plauktiniecēm, jā ir mazas un saki atstāt mazās. Bet resis tak nav domājis izmēru.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart vareetu preciizaak aprakstiit savu gadiijumu, tur bija interesanti .... vismaz tur apakshaa bija tehnisks piegaajiens, nevis -- es piesleedzu, man negaaja

 

Pirmkārt, kad iegādājos grīdenieces, nebiju pat pieļāvis domu, ka tur vispār varētu būt vajadzīgs kāds subs. Biju iegādājis Audio Pro Wigo Wi-160, kuras salonā visā diapazonā skanēja patīkami no augšām līdz pat ļoti zemām apakšām. Mājās bija spilgtas augšas un iztrūkums basā. Pēc mērījumiem ar mērmikrofonu bija skaidri redzams straujš kritums sākot ar 70hz. Ekvalaizeri un telpas korekcijas programmatūra deva manāmus uzlabojumus, bet arī nedaudz atņēma dzīvību mūzikai, tāpēc atteicos no digitālas koriģēšanas. Tā vietā izvēlējos veikt fiziskas korekcijas telpā + piepirkt subus zemā gala pacelšanai.

 

Sākumā mēģināju vienkārši (izmantojot integrētā pastiprinātāja pre-out) sakombinēt ar suba LPF (4.kārta, 50-100hz grozāms), noregulējot aptuveni tai diapazonā, kur izpaudās galveno akustiku vājums. Mēģināju pārslēgt 0-180 grādu slēdzīti, bet fāze un pretfāze skanēja vienādi, tātad aptuveni 90 grādu nobīde uz vajadzīgās frekvences. Tad pievienoju subus pie pastiprinātāja augsta līmeņa izejām un tumbas pie subiem, izmantojot subos esošo HPF (100hz fiksēts, 1.kārta). Šai gadījumā atšķirība, pārslēdzot 1-180 slēdzīti bija dzirdama, bet ne ar tādu atšķirību, kā jābūt pareizam safāzējumam. Pat ar šādām nepilnībām uzlabojumi bija pozitīvi.

 

Vēlāk nolēmu, ka jāsaregulē tā padarīšana korekti, tāpēc aizņēmos no Kevina DSP aparātu un kādu nedēļu spēlējos, lai saprastu, kāda būs tā īstā dalījuma frekvence, tips un kārta, paspēlējos ar fāzēm un pārliecinājos, ka uz ausi var saklausīt fāzes sakritības frekvenču krustpunktā līdz 10-15 grādu precizitātei. Pie 100hz bija 60 grādu nobīde. Jutu, ka man jūtami traucē pat 30 grādu nobīde (bungas skan neriktīgi).

 

Beigās secināju, ka 24db dalījums pie 65hz skan vislabāk, bet beigās tomēr izvēlējos laist grīdenieces uz pilnu slodzi, pieregulējot tikai fāzi, jo tā skanēja vissabalansētāk.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
varbūt kaut ko esmu palaidis garām, bet vai nevar slēgt tā: pastūzis -> subis -> tumbas


Visu no pastūža nākošo signālu vispirms izlaist caur subi Izmantojot hi-level ieejas/izejas? Nu, laikam jau var, neesmu provējis. Bet kas tādā gadījumā notiek, vai tas subs kaut ko nogriež/apgriež tajā no sevis uz tumbām ejošajā signālā un vai tas kaut kā negatīvi neizmaina skaņas kvalitāti grīdnieču izpildījumā? Intereses pēc kaut kad jāsamet, šovakar lēnis to visu vadu mudžekli tur pārkārtot. Tik man nepatīk tā doma, ka signāla ceļā pastūzis -> tumbas uzrodas lieks posms...
Link to comment
Share on other sites

Pie 100hz bija 60 grādu nobīde. Jutu, ka man jūtami traucē pat 30 grādu nobīde (bungas skan neriktīgi).

 

 

Sho visiem 2.1  lietotaajiem vajadzeetu ieskraapeet ar BOLD

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Pie 100hz bija 60 grādu nobīde. Jutu, ka man jūtami traucē pat 30 grādu nobīde (bungas skan neriktīgi).

:wacko2:

Link to comment
Share on other sites

Jā, tas ir pa nopietno regulēts. Es visu uz ausi darīju, kāds brīnums, ka galarezultāts nebija īsti apmierinošs. Pie tam, izrādās, fāze ir jāregulē ņemot vērā dalījuma frekvenci, ja es pareizi sapratu. To es nezināju. Iznāk, ja pagroza krosa pogu, atbilstoši jāpieregulē arī fāzes poga?

Link to comment
Share on other sites

Sho visiem 2.1 lietotaajiem vajadzeetu ieskraapeet ar BOLD

 

Varbut gribeji "teikt" BLOOD? :)

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

Ediot -- taa faze var pagroziities deelj daliijuma tikai tpc ja izmanto dazhaadus krosus, vai arii akustikaam ir specifiski ar basa izstaroshanu saistiiti elementi [ portu rezonanses frekvences , pasiivo rezonatoru frekvences pusoktaavas tuvumaa no krosa F ..... ] bet es tpc nesaku, ja jaakrosee ir augstaak.... katrs gadiijums ir specifisks

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Vai to Tesienu var SAjust vakarā tā klusītēm klausoties ar kādu 3w jaudiņu?

 

kevins jau arī uz kādi 3W tik savu sistēmu klausās, citādi jau ir pa skaļu :D

Link to comment
Share on other sites

Visu no pastūža nākošo signālu vispirms izlaist caur subi Izmantojot hi-level ieejas/izejas? Nu, laikam jau var, neesmu provējis. Bet kas tādā gadījumā notiek, vai tas subs kaut ko nogriež/apgriež tajā no sevis uz tumbām ejošajā signālā un vai tas kaut kā negatīvi neizmaina skaņas kvalitāti grīdnieču izpildījumā? Intereses pēc kaut kad jāsamet, šovakar lēnis to visu vadu mudžekli tur pārkārtot. Tik man nepatīk tā doma, ka signāla ceļā pastūzis -> tumbas uzrodas lieks posms...

 

 

Tur var būt dažādi varianti - nebūt augšu filtrs vispār (atdod tumbām pilnu signālu), var būt uz abām pusēm simetrisks vai asimetrisks grozāms frekvenču dalījums vai arī grozāms tikai apakšu filtrs un fiksēts augšu filtrs (manā gadījumā). Tikpat labi tur var būt fiksēti filtri uz abām pusēm.

 

Par to lieko posmu... viss atkarīgs no sistēmas, subju filtru kvalitātes un īpašnieka ausu jutības. Es lielu starpību, laižot caur subu HPF, nejutu, tikai A/B salīdzinājumā konstatēju, ka bez filtra ir nedaudz tīrāka skaņa. Taču tad man vēl grīdeniecēs bija pasīvie filtri (tagad krosēju aktīvi (datorā), starpība skanējumā viennozīmīgi pamanāma), tāpēc gan jau tagad man subju HPF traucētu. Ja arī man subjos tagad būtu smuki abpusēji simetriski filtri bez liekām fāžu kroplībām, es caur tiem grīdenieces nelaistu.

 

 

Par to tesienu un klusu klausīšanos runājot, man vienmēr skaņa ir sabalansēta, neatkarīgi no skaļuma (loudness un citus skaņas kropļotājus neizmantoju). Protams, klusā režīmā iekšas netrīcēs, bet nelielas basa vibrācijas sajust var.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

taa faze var pagroziities deelj daliijuma tikai tpc ja izmanto dazhaadus krosus, vai arii akustikaam ir specifiski ar basa izstaroshanu saistiiti elementi [ portu rezonanses frekvences

Vai tas iznāk, ka jebkuru skandu ports (ja nav slēgtā kaste) arī skaitās kā specifisks basa izstarotājs, kurš ir jāņem vērā? Teiksim, ja krosē zem porta frekvences, problēmu ir mazāk nekā, ja krosē virs porta frekvences? Neviens jau to porta frekvenci specenē neuzrāda.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir iespēja sagrozīt fāzi pēc vajadzības, tad vienalga, var arī porta darbības zonā krosēt.

Link to comment
Share on other sites

zem porta F neviens nekrosee. kaada tad tam jeega ir ??

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...