Jump to content

2.0 pieticīga audio sistēma -> papļāpāsim...


martinno
 Share

Recommended Posts

Audiomāņi, ibio, sarosās :D

 

Gribētu par šo parunāt... Par subjiem - cik palasījos, tad mūzikai ne visi derot, jo neesot pietiekami ātri. Kā īsti ar šo ir? Un kā ir ar subja izvietojumu - vai tam jābūt obligāti centrā, vai var mētāties istabas malā?

 

Jūs tikai RRR protat nolikt, vai tomēr pa tēmu kaut ko arī pateikt?  :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 723
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • martinno

    200

  • Konstatators

    49

  • Darkheart

    43

  • alusbundza

    66

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konstatators

Nu ko es tev varu teikt manu brāl... par saundBuferiem, suvpumpferiem :D

Nu ir mans subis tā teikt samoģels no original Pioniera subja pastūža un visu audiofīļu izsmietā un ar kājām zemē iemītā RRR 75gdn, odnako tas viss skaistā melnā glancētā korpusā (lai ar Yamahām iet kopā vizuāli). Nu ir tā, ka šamo slēdzu, tad kad uznāk baigā vēlme ietopīt, vai ja gribās paklausīties basīgu muzonu, kādu klubņiku u.t.t, tur man liekas, ka Yamahas 13cm ir par švak zemam galam. Citādi iztieku tikai ar Yamahām. Kapēc? Tulīt saskries bars ar spečukiem, kas stāstīs ka viņš ir par lēnu, par izplūdušu, par kokainu, par tādu un šitādu, ka subs vispār ir sūds, kā trešā kāja bla bla bla... bet nu mutītes, mutītes... Kad man vajag tā, lai es to basu jūtu (nu labi, tur līdz basa jušanai iz Kevina izstrādājumiem kā līdz Ķīnai rāpus, tur šim respektiņš, bet ne par to stāsts), tad viņš skan IMO (atkārtoju visiem I-M-O!!!) manaj ausej ļoti labi, bass ir ar vērienu, nu nav tur nekāda bubināšana uz 250Hz vai tamlīdzīgi Logitech efekti. Un tas ir tas, ko es no jamā gaidu. A cik tas bass ir pareizs - man ir PIE KĀJAS. Netaisos es pāra reizēm nedēļā ieslēgšanai pirkt kādaprāt PAREIZO subu par n simtiem, jo... jo ikdienā fona mūzikam tik basīgs skanējums mani nomāc, tapēc arī 80% no visa laika šamais ir izslēgts!

Tā kā lēmums par suPa nepieciešamību ir baigi individuāls, atkarīgs no simt tūkstoš faktoriem, sākot ar muzikas gaumi un beidzot ar kaimiņiem vai draudzeni :D

P.S. Netieši šo ^ apstiprina arī citi foruma biedri, kuru īpašumā subi ir vai bija, bet kuri tiek izmantoti kā vāzes paliktņi vai uz kā pakāpties, vienvārdsakot ne po noznačeņiju... :mrgreen:

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

DAFUQ --- ibio, tev pasham kauns nemaz nav ??? Es tev jau atbildeeju uz jautaajumu. Taa vietaa, lai runaatu par audio, cilveeki saaka runaat par Dziteriem, no tevis pasha nekaada interese par to nebija .... tagad par kautko sabesies.... pilniigi ne pa teemu ....

Link to comment
Share on other sites

tagad par kautko sabesies.... pilniigi ne pa teemu ....

Kurā vietā es besos?  :mrgreen: 

Es tikai paceļu tēmu :) 

Link to comment
Share on other sites

Es reiz mēģināju ar subi (pat diviem), paldies, vairāk nevajag. Nekādi nezidevās tos nemanāmi integrēt ar plauktiniecēm, neskatoties uz vienas firmas vienas līnijas produkciju. Tad labāk uzreiz ielikt to subim paredzētos līdzekļus gaumei piemērotāku pamatskandu izvēlei.

Link to comment
Share on other sites

Nē, nu tas ir skaidrs, ka budžets ir viens, neatkarīgi vai 2.0 vai 2.1 - jautājums, kas būs labāk? :)

 

Patreiz vairāk sliecos uz 2.0, jo pārāk liels bass mani tracina un arī kaimiņiem tas nepatiks. Un ir iespēja apgreidoties uz stereo pastūzi/resi...

 

Labi, skaidrs, ka nekas nav skaidrs.

 

Paldies visiem par padomiem un komentiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Personīgi man nepatīkamākais bija, ka pieregulēt subi integrēties kopējā skanējumā varēja tikai pie viena skaļuma un mūzikas veida. Kā mainās skaļums vai ir cita mūzika, viss regulējums vējā, ej atkal grozi pogas, baksties. Ja visa tā regulēšanas padarīšana ir ar pulti, varbūt tad.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

jo pārāk liels bass

 

nu no kurienes tad shamam rasties ???? Subu liek vai nu kinomiilji ar 5.1 vai arii gadiijumaa, ja konkreetais fronts 2.0 nevelk zemo galu . Tad salaago liimenjus un delay . Un ja subs nav galiigi leens meesls [ lasi - autosubs ] , tad probleemai ar vinja indentificeeshanu kaa leenu un ausiis spiedoshu nevajadzetu buut probleemaam. Ja Fronts ir speejiigs zemo galu speeleet, un veel pieliek subu, kad netiek korekti piereguleets, un klausaas putru , tad jau logjiski, ka ir sajuuta, ka ir par daudz. Man personiigi nav probleemu 2.2 kopaa sadziit, un zinu veel paariiti dzekus tepat ieksh boot, kas iet 2.2 celju, un vinjiem arii nav probleemu .... Bet ja runa ir par $ ietaupiishanu un vienkaarshaaku risinaajumu, par kuru nesaap galva tad 2.0 ir vieniigais iistais variants Tev, DAFUQ.....

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Šobrīd ir kaut kāds pirms 7 gadiem pirkts Kenwood resīvers un RRR 50-ieces.

 

sāksim no sākuma, tumbas nomainīji pret jaunākiem modeļiem (rrr skan normāli, nevajag satraukties par dažiem bļauriem)

Kenwood resīvers paliek tas pats , vai arī tiek mainīts?

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Skandas - jā, nomainīju pret jaunākām un tā laikam arī bija bēda - šīs skan labāk, tāpēc arī ir aizdoma, ka labākas skanēs vēl labāk :)

Resis - šobrīd paliek tas pats, līdz jaunu akustiku iegādei - ja apmierinās esošais komplekts, tad neko nemainīšu, kaut gan iespējams, ka lūkošos uz stereo resi... patreiz vienīgais ko atradu ir Harman Kardon HK3490 - vienīgais ar nepieciešamajām ieejām un iebūvētu tūneri.... 

Link to comment
Share on other sites

Itkā apmierina :)

Kā jau teicu - resis būs pēdējais rindā.



P.S.

Kā ir ar sūtīšanu no amazones? Nekad neesmu izmantojis - šie šipo uz LV?

Link to comment
Share on other sites

Ja arī nesūta, tad var izmantot LBSS pakalpojumus (ja vācu amazone), arī no UK ir firmas kas piedāvā atgādāšanu uz LV.

Link to comment
Share on other sites

Es reiz mēģināju ar subi (pat diviem), paldies, vairāk nevajag. Nekādi nezidevās tos nemanāmi integrēt ar plauktiniecēm, neskatoties uz vienas firmas vienas līnijas produkciju. Tad labāk uzreiz ielikt to subim paredzētos līdzekļus gaumei piemērotāku pamatskandu izvēlei.
Personīgi man nepatīkamākais bija, ka pieregulēt subi integrēties kopējā skanējumā varēja tikai pie viena skaļuma un mūzikas veida. Kā mainās skaļums vai ir cita mūzika, viss regulējums vējā, ej atkal grozi pogas, baksties. Ja visa tā regulēšanas padarīšana ir ar pulti, varbūt tad.

Kā Tu viņus mēģināji integrēt? Dalīji pie kādas frekvences vai kombinēji ar plauktinieču frekvences apakšējā gala kritumu? Fāzu grozīšanas iespēja subiem bija?

Nesaprotu par to skaļuma problēmu. Vai tad nelietoji pastiprinātāja/priekšpastiprinātāja pre-out?

 

Man izdevās veiksmīgi integrēt divus subus ar vienas sērijas grīdeniecēm (Audio Pro Wigo), bet vajadzēja papildus vienu verķi, lai saregulētu fāzes, jo subiem fāzu grozīšanas pogas nav. Tagad viss skan sinhroni, un subi no kopējā skanējuma vairs nelec ārā (ir audiāli nemanāmi).

Link to comment
Share on other sites

Slēdzu klāt pie priekšpastiprinātāja pre-out. Kombinēju uz ausi ar plauktinieču apakšgalu. Gan fāzes grozīju, gan novietoju visdažādākajās istabas vietās un pozās. Tik un tā no vienām pašām plautiniecēm stereoaina bija labāka. Ar skaļumu problēma bija vienkārša. Teiksim, līmeņus sabalansē pie kāda noteikta vidējā skaļuma uz ausi (testa tonis). Kad klausās klusi (vakarā), subis neko dzirdamu, sajūtamu klāt nedod. Ja pa dienu kādeiz pagriež skaļāk, tad jau ir par daudz. Tāpat arī tas suba un plautenieču balanss ir diezgan atkarīgs no konkrētās mūzikas.

Ja var atļauties, kāpēc ne, ir gabali, kur ir lielisks efekts. Bet ikdienas mainīgos apstākļos man tie vairāk traucēja, kā palīdzēja. Protams, vienmēr ir iespēja tos neslēgt iekšā. Eee, naudu vajadzēja, pārdevu. Varbūt, kad būšu bagāts, atkal pamēģināšanu, ir man aktīvie monitori, kuriem ir arī subi no tās pašas līnijas.

Link to comment
Share on other sites

Ediot- klusumam ir domats loudness [ un taa ir AUSS iipatniiba ] . tam nav nekaada sakara ar joslu safaazeeshanu ........

Link to comment
Share on other sites

Slēdzu klāt pie priekšpastiprinātāja pre-out.

Droši vien te arī slēpjas problēmas sakne. 

Link to comment
Share on other sites

A kur vajadzēja?

Jā, jā tieši tas loudness, jeb dažāda basa uztvere pie dažādiem skaļumiem. Fāze ir lai korekts stereo nejūk laukā un skaņa daudzmaz vienā laikā no abām skandām nonāk līdz klausītājam, tik daudz ir skairds.

 

Parādi, kuram mūsdienu stereo pastiprinātājam vēl ir saglabājies loudness poga?

Vispār interesanti, kāpēc toņu kontroli saglābāja, bet loudness ir izmests?

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

nu bet Ediot. Tas subs jau nav vainiigs, ka tu vinju pie 60dB levelja nedzirdi..... tieshi taapat tu nedzirdi arii 2.0 sisteemaa to basu.....

Es jau nerunaaju par loudness kaa pogu, bet gan principu , ka/ kad taads ir vajadziigs . nu par to tonju kontroli -- to jau arii var izmantot, ja vien basa gala centra F ir kaadi 40-50hz, ne gluzhi 100hz, kaa dazhiem labiem pioneeriem

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Par loudnesu sakarā arī man ir jautājiens tāds pat kā edim... Atskaitot varbūt tos, kam tā regulācija ir visa tikai ar pulti un uz paneļa ir tikai volume un input selectors, piemēram pionieris a9. Bet ir taču tādi kam loudness nav vispār. Teiksim tas pats MaranC PM8000 vai Sony ES aparāti. Sanāk ka A klase, vismaz Marantza gadījumā nav pie maza skaļuma apvienojama ar loudness vai vienkārši tas nebūtu smalkais stils...

 

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka ne jau subis ir vainīgs, ne jau es to vainoju. Es tik saku, ka tā salāgošana ir nervoza padarīša. Kam man subi, ja pie tiem 60dB man tik un tā nav kompensēts bass, ko nedod plauktinieces pie maza skaļuma? Kam man subi, ja pagriežot pastiprinātājam lielo pogu, atkal jāskrien regulēt subis. Principā es tos iegādājos tieši, lai man būtu pilnīgāks bass pie maza klausīšanās skaļuma. Iespējams, ka ar pulti vadāms subis būtu risinājums. Bet nu apstākļi atādi bija, kādi bija. Cilvēks prasa pieredzi, es stāstu savu.

Link to comment
Share on other sites

nu mazo liimenju klausiitaajiem ir par sevi jaaparuupeejas, Konstatator , ja reiz grib baudiit skanju, ir tak visaadi softiski plugini, dzelziski plugini, kaudze preampu / eq, nju vienmeer tak var kautko izdomaat lai sasniegtu veelamo rezultaatu ..

Link to comment
Share on other sites

@@ediots patreiz vienīgais pa tēmu raksta :)

Un pēc palasītā aizvien vairāk sliecos uz 2.0 - man nevajag čakarēšanos, bet gan lai strādā out of box variantu.

 

Un DIVI subji - no way - āpus budžeta. 

Link to comment
Share on other sites

Jā, starp citu, mūzika vislabāk skan ap 12, 1 naktī. Apkārt pilnīgs klusums (uz Rīgu tas droši vien neattiecas) un pats arī vēl neesi aizmidzis. Tik kaimiņi aiz sienas....

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Kevi

Jā, OK piekrītu un to aŗi daru :D
Bet man ir prasts sākuma līmeņa Maranc pm4200, tam ir smieklīgi mazi radiatori un uz papīra niecīga jauda, bet man pietiek, skan ar tā neko. Un viņam loudness IR. Tagad pat stāv ieslēgts... Bet kapēc tās pašas sērijas navaročennijs smagsvars, pirmo padsmit vatu A klases izstrādājums PM8000, a tam vot nav. Kur šitam skaidrojums, kur tā sāls?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu paskaidro diletantam sīkāk? Tad visa štelle ir pašos pamatos definēta nepareizi? Nevis lētajiem ir extra - ieslēdzams loudness un dārgajiem nav, bet lētajiem vienkārši ir prasta iespēja to loudness atslēgt, kur pretī krutākajiem ir extra - visu laiku ieslēgts? :D

Link to comment
Share on other sites

DAFUQ-- ko tad vinjsh raksta ? uzrakstiija , ka nevareeja sakroseet subus ar plauktinieceem. Kas taalaak ????? Vai ar to nespeeju ir jaalepojas ??? Kur tev DAFUQ buut probleema pielikt vienu subu pie 2.0 akustikaam, JA ir taada vajadziiba ? Mees jau pat nezinaam, vai subam buus phase 0-180deg griezhams/ reguleejams vai paarsleedzams, un kaads subs buus. Tas pats attiecas uz resiivera iestaadiijumiem. Pat sliktaakajaa gadiijumaa, ja tu subu noliec pa vidu, tad ar taam faazeem ir jaasaprot sekosjoshi, ka krosa F taapat buus aarpus porta frekvenceem [ konkretajaam akustikaam ]. tas ir tas vieniigais apstaaklis, kas var pamainiit faazes lietas, iznjemot attaalumu no skaljrunjiem liidz klausiitaajam. Bet ja tie izstarotaaji staav aptuve vienaa liinijaa , tad iebraukt nefaazee manupraat vienkārši ir "jaamaak" . Es protams DAFUQ, kaa jau teicu, mega neiespringshu tavaa probleemaa, jo taada konkreeta uzstaadiijuma par to, ko tev pasham vajag, tev nemaz nav. Kameer nevari pateikt, ko TU gribi, tikmeer es tev nepateikshu, kaa tev jaadara.

Darkheart vareetu preciizaak aprakstiit savu gadiijumu, tur bija interesanti .... vismaz tur apakshaa bija tehnisks piegaajiens, nevis -- es piesleedzu, man negaaja

Link to comment
Share on other sites

vells viņ zin, kas konstruktoram un marketoīdam galvā :) Nē, nu, loudness pogu aizvieto poga DIRECT, kas i loudness, i tembru nahrenizē.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tad sanāk ka A klase + tembru bloks ir visvisšausmīgākā kļūda, ko vien audiotehnikā var pieļaut, tapēc tas netiek (vai vispār nevar/nedrīkst tikt realizēts)? :D

Link to comment
Share on other sites

Mja, es rakstīju, ka dažāda mūzika un dažāds skaļums prasa pieskaņot suba regulējumu (krosu, līmeni), fāzes nebija problēma. Man tas pieriebās.

Tiešām būtu interesanti uzzināt, vai pārējiem suba cienītājiem viens un tas pats iestatījums der visiem klausīšanās gadījumiem? Kā arī, kā ir pieslēgti subi, ja pie preout nebija pareizi?

Link to comment
Share on other sites

Mees jau pat nezinaam, vai subam buus phase 0-180deg griezhams/ reguleejams vai paarsleedzams, un kaads subs buus. Tas pats attiecas uz resiivera iestaadiijumiem. Pat sliktaakajaa gadiijumaa, ja tu subu noliec pa vidu, tad ar taam faazeem ir jaasaprot sekosjoshi, ka krosa F taapat buus aarpus porta frekvenceem [ konkretajaam akustikaam ]. tas ir tas vieniigais apstaaklis, kas var pamainiit faazes lietas, iznjemot attaalumu no skaljrunjiem liidz klausiitaajam. Bet ja tie izstarotaaji staav aptuve vienaa liinijaa , tad iebraukt nefaazee manupraat vienkārši ir "jaamaak" .

 

Ka Tavu māt.... sorry, nekas personīgs :)

Visi, kas nopērk subjus ir speci audio jomā? Da nu beidz - es esmu tups zābaks un man vajag, lai strādā izņemot no kastes un nav ik pa piecām minūtēm kaut kas jāpieregulē... 

Link to comment
Share on other sites

satriecoši, piedāvāt subi (vai divus!!) cilvēkam, kurš nomainījis vienu s50 modeli pret citu...

 

neviens vinjam to subu te nepiedaavaa, cik man zinaams

Link to comment
Share on other sites

Aha, es pats uzprasījos uz komentiem par subi, tā kā viss ok.

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites


Tiešām būtu interesanti uzzināt, vai pārējiem suba cienītājiem

 

NU man personiigi neprasaas . Ja regulaari jaapaarregulee, tas noziimee ka nebija "iistais" subs ....

Link to comment
Share on other sites

Iespējams. Katrā gadījumā Dafuq būtu derīgi paņemt kādu izmēģināšanai iemaksājot drošibas naudu (vai to vēl saloni praktizē?). Labāk tak vienreiz dzirdēt nekā simt reiz lasīt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...