Jump to content

2.0 pieticīga audio sistēma -> papļāpāsim...


martinno
 Share

Recommended Posts

Nezinu. Kāda parasti ir tipiska porta F rekvence? Piemēram, ja skandas spēlē līdz 45dB? Tātad tomēr to būt derīgi zināt, lai izvēlētais suba krosējums nebūtu tai dikti tuvu un nerastos liekas problēmas ar fāzes regulējumu, ja tiek pamainīts krosējums subim. Tāpat arī tas 'katrs gadījums ir specifisks' neko labu lietotājam neliecina.

Tāds parastais audio duraks kā es nopērku subi un skatos līdzi nākošo instrukciju - uzgriežiet kloķus vidusstāvoklī un tad klausoties mūziku pieregulējiet kā jums izklausās vislabāk. Skaļuma regulācijai arī toreiz man bija kaut kāds testa disks, kur rekomendēja pamata sistēmu uzgriezt uz 80dB un tad laida testa toni, lai subjektīvo suba skaļumu piedzītu pie pamata sistēmas. Izrādās, (skatoties uz veiksmīgo pieredzi) ir nepieciešamas gan noteiktas tehniskas zināšanas un izpratne, gan arī papildus aparatūra. Tāpēc mani parasti mazliet izbrīna, cik bieži cilvēkiem subis tiek ieteikts kā vienkāršākais līdzeklis kā uzlabot savas stereosistēmas. Lai jau būtu, ka tikai man vienam ir tā sliktā pieredze paša stulbuma dēļ un tāpēc negribētu nokaut citiem entuziasmu, bet tikai lai viņi saprot, ka subis pie stereo nav izņem-piespraud variants.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 723
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • martinno

    200

  • Konstatators

    49

  • Darkheart

    43

  • alusbundza

    66

Top Posters In This Topic

Posted Images

subi . vai nu ir sleegti, vai ar portiem. Porti parasti ir zemaakajaa diapazonaa, nu maajas subiem --18-30hz diapazonaa. Taatad. normaali, ja krosu taisa uz 60-70Hz, gribeedams nevar iebraukt auzaas.

Fronti --- atkariibaa kaadi. Mazaakiem ports var buut uz 50-60-80Hz, lielaakaam kasteem var buut arii 30-40Hz.

Nju nezinu nevienu, kursh kroseetu piemeeram uz 50Hz. ir kas krosee uz 60, bet parasti jau pat veel augstaak meedz kroseet.

Darkheart piem bija proba ar krosu tpc ka vinjam frontaa bija pasiivie izstarotaaji , kas sanaaca diezgan augstu reguleeti , tpc arii faazes nobiide aktuaalai krosa zonai bija pietiekami liela .........

Man personiigi ir taa, ka ZF ports uz 32Hz, bet frontam ports savukaart ir ar ljoti mazu labumu, un mazu faazes nobiidi, bet uz 60Hz [ jo tas ir tipisks fronts domaats lietoshanai kopaa ar subu apakshaa ] ... tas ir ljoti tuvu krosa zonai, bet tpc ir delay uzstaadiijumi, ar kuriem var speeleeties un piedziit abas joslas pareizi laikaa

Link to comment
Share on other sites

Tas ir psc... es pilnīgi neko mo šitā nesaprotu, ko Jūs te rakstat... un pats galvenais - es arī nemaz negribu saprast :D

Link to comment
Share on other sites

DAFUQ ---nju tad nevajag tev subu maajaas. vai arii, jaasaak kas intereseeties un saprast :p

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

edi

Tikai neaizmirsti, ka šie te biedri, kas te mēdz gari jo gari izvirst apcerēs par pareizāko regulējumu lietojot parastajam jūzerim svešus un nesaprotamus terminus un jēdzienus, tiem līdz šim te parastā jūzera piegājienam un izpratnei ir kā līdz Ķīnai rāpus. Tādiem audio durakiem (audio diletantiem man labpatiktos teikt) kā man un varbūt tev un vēl daudziem citiem, mums tās prasībiņas ir stipri piezemētākas. Ja ne gluži "saspraud, uzgriez kloķus uz vidu un klausies" tad katrā gadījumā mērmikrofonus jūzeris prastais neliek gan, tak što lielos ņēmienos ņemot un pārāk neiedziļinoties niansēs subis varbūt arī gana vienkāršs risinājums uzlabot skaņu, ja šķiet ka vajag niknākas apakšas. Kam prasības citas, tie lai arī meklē sev pienācīgākus risinājumus. :)

Link to comment
Share on other sites

Pilniibaa piekriitu Konstatatoram. Jo --- ja frontam ir basa iztruukums, tad tas oktaavas zemaa gala pienesums uz leju ir daudz buutiskaaks, nekaa kautkaada putrinja 1/3 oktaavaa, kuru tpt 90% tie kam laacis uz ausiim, nepiefiksees, ka kautkas nav kaartiibaa

 

PS- es ne reizi muuzhaa neesmu izmantojis meermikrofonu, lai piedziitu subu pie fronta. Reguleeju uz ausi .....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Lūk, tu regulē tādas nianses uz ausi, kādas juzeris vulgris nedzirdēs pat ar mērmikrofonu precīzi saregulētas un uz paplātes noliktas, tā kā... nu es jau izteicos par to jūsu līmeni un to piegājiena vērienu :D

Link to comment
Share on other sites

nu ar maksimaali suudiigu neko arii nesareguleesi.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators, tieši dēļ lielām prasībām jau arī radās problēmas. Droši vien, ka es mēģināju krosēt par zemu, man toreiz bija piegājiens, ja reiz plauktinieces spēlē līdz 45dB tad kāpēc ļaut subim pārāk pārklāt tās? Vēl jau arī mani mazāk interesēja papildu bass kā tāds, cik dabūt to efektīvo basa dziļumu un istabas piepildījuma apjomu, kas potenciāli bija iekļauts dažos skaņdarbos. Tik tālu tas izdevās. Kā regulārs ikdienas pielietojums, nē. Ta sen tas bija, gadi 8-9 atpakaļ, varu neprecīzi atcerēties. Visa mana ņemšanās ar subu beidzās, kad izņemot tos no sistēmas, skanējums lielākoties bija patīkamāks, precīzāks stereo, vairāk atmosfēras. Varbūt arī telpai ir nozīme, cik daudz basa tā spēj panest.

Iespējams, ka labākais variants būtu laist signālu caur subi, lai tas spēlē to, kas ļauts, un tālāk uz pamatskandām (vai pastiprinātāju) padod tikai pārējo atlikumu. Vai tie tā mēdz darīt?

Link to comment
Share on other sites

Vēlos apgalvot, ka daudzi ir pārāk optimistiski par to, cik zemu viņu plauktinieces reāli var nospēlēt. Redz, ja tumbai uz pakaļas ir uzrakstīts, ka frekvenču response josla ir 45-20000Hz, tad citi iedomājas, ka tie 45Hz tur arī ir..

Par to, ka tumbu fāzinventori dažam traucē izbaudīt mūziku- nu ir pat citām tumbām redzēti aizbāžņi, ar ko aizbāzt to fāzinveKtoru ciet. Ir arī redzēts kā kāds useris, manuprāt, diezgan veiksmīgi aizbāž tos ar porolona gabalu..

Link to comment
Share on other sites

Luke. Bet --- par to aizbaashanu --- zini kur ir probleema ? Tad taa kaste paarveeshas par sleegto kasti, un kopeejaa rezonanse uzreiz uzlec augshaa. taakaa var gadiities, kad taa zemaakaa oktaava ir veel nebaudaamaaka . jaa, protams, ja ports traucee izbaudiit zemo galu, tad "visiistaakais" risinaajums ir aizbaazt to ciet :D :D :D un klausiities paaugstinaatu kropliiti zemajaa galaa ....

Par tiem 45Hz piekriitu. tie 45 buus pie -10dB. , vai labaakajaa gadiijumaa -3dB. Bet lai standartaa kroseetu, tpt vajag 0 liimeni , tas shaa kaa taa buus vismaz pusoktaavu uz augshu ...

Tas taapat kaa s90 --- 25-20000hz ..... tur liidz 25Hz ir kaa liidz meenesim .... Tur 50hz flat paraadaas, bet 40Hz jau ir pamatiigaa kroplii .... par zemaakaam F vispaar nerunaajot...

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

subis labs, kad visi kodienā, tad vis pofig, ka tik bubina un visas smalkās nianses nevienam neintresē

Labots - alusbundža
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kevin, Tu te runā tā kā varētu padomāt, ka kopējā rezonanse uzleks pa divām, trīs oktāvām, invalīdi n reizes un tā kā slēgtā kaste ir pēc skaņas sliktākais noformējums kāds var būt. Domāju te ir jāskatās individuāli kāds skaļrunis, cik liela kaste, kā tas skaļrunis uzvedas kastē ar un bez fāzinventora. Vai nu kā man ir nācies pieredzēt to kā porolona gabals fāzinveKtora caurumā dod efektu kādām Klipšu plauktiniecēm, kurām, tādām kādas tās bija, bass bija pārāk būmīgs, nesavākts un izplūdis. Redz, Tu pats pāris komentus augstāk pieminēji Darkhead gadījumu, kurš varbūt, iespējams, šajā gadījumā, kad tiek integrēts subiķis, būtu pat, iespējams, laimīgāks, ja viņam to pasīvo izstarotāju nebūtu vispār.

Nu te, protams, ir arī jāskatās cik labs ir arī subiķis, un te paceļās jautājums, ja vienā gadījumā nokrosē tumbas ar subiķi, piemēram uz 50Hz, kur tos 50Hz nop1rž fāzinvektors vai arī otrs gadījums, ja aiztaisa fāzinvektoru ciet, kur rezonanse paceļas kaut 1.4 oktāvas, piemēram, teiksim no 50Hz kaut uz 70 (tas piemērs). Nu un jautājums, kas labāk skanēs- tie 50Hz, kurus izp1rž fāzinvektors vai tie 50Hz, kurus nospēlē subiķa skaļruņa difuzors. Te arī jāpiemin, ka katrs fāzinvektors "ienes savu labumu" arī ne tikai tajos 50Hz, uz kuriem tas ir noregulēts.

Nu un par tiem kropļojumiem tur arī ir jāskatās cik pieaug un vai pieaug. ..un galu galā, Tu pats taču reiz piekriti par to, ka ir diskutējams jautājums cik jūtami ir kropļojumi zemajā galā.. Nu es te neizplūdīšu pat par dažiem hi endistiem, kuri taisot 3 joslu skaļruņus, midrange skaļrunim neliek vispār HPF filtru, bet gan piebāž midrange skaļruņa kasti tā ar vati, ka skaļruņa rezonanse paceļas pat līdz 300Hz, un priecājas par to, cik ir laba filtru nesamaitāt midrange skaļruņu kaste..

Kā jau iepriekšējā komenta pieminēju, tik tiešām ir pat ražotāji un tumbu modeļi, kuriem ir paredzēti šie fāzinventora aizbāžņi, kurus klausītājam rekomendē izmantot atkarībā no garastāvokļa vai mūzikas kādu klausās. Pie tam man zināmie tumbu modeļi ar tādu fīču ir, kas maksā 4 un pat 5 ciparus. Tā kā nevar teikt, ka kaut kas tāds tiek rekomendēts tikai kaut kādai ģešovkai, kurai nav ne kāda sakara at kvalitatīvu mūzikas apskaņošanu..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

daljeeji es tev piekriitu. Bet tikai daljeeji. Man naacies noveerot sekojoshu lietu, ka porta ienestaas peecskanjas ir vairaak pamanaamas tieshi sliktaakiem wooferiem [ leeni, smagi ] . Par klipshiem vareetu buut speekaa scenaarijs, ja klausies uz 1w maajaas nevis 30 vai 50 , tad tas saakotneejais thd ir saliidzinoshi mazs, un taa izmainja ir gruutaak pamanaama nekaa porta pienesums. Tur vareetu piekrist :) bet nu shaa kaa taa, diezvai taadi brendiigie, atziitie razhotaaji speciaali taisiitu portus ar mega augstu labumu [ kas automaatiski noziimee arii dzirdamas gaisa pluusmas pie lielaakaam jaudaam ] , galu galaa, ar tiem portu labumiem tachu katrs variee kaa to saprot par pareizu :)

Link to comment
Share on other sites

ediots, on 21 Feb 2013 - 23:03, said:plauktinieces spēlē līdz 45dB

 

Tas ir kā? tad jau tās nemaz nevar dzirdēt

 

 

jap, tā ir, kad rakstot vienu domā ko citu

Jā, pēc specenes tie 45Hz ir pie -3dB, Phonar Monitor IIs, ja interesē. Tā gluži nav, ka tur vairs nekas neskan, ja palaiž kādu testa disku.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Ja ne gluži "saspraud, uzgriez kloķus uz vidu un klausies" tad katrā gadījumā mērmikrofonus jūzeris prastais neliek gan, tak što lielos ņēmienos ņemot un pārāk neiedziļinoties niansēs subis varbūt arī gana vienkāršs risinājums uzlabot skaņu, ja šķiet ka vajag niknākas apakšas. Kam prasības citas, tie lai arī meklē sev pienācīgākus risinājumus. :)

Nu nevajag mērmikrofonus. Ja grib saprast, kur krīt frontu SPL, var palaist testa toņus zem 100hz ar 5hz intervālu šurpu turpu (atrast var kaut vai iekš youtube). Ja ar ausīm viss kārtībā, tad var noteikt tos kritumus. Lai safāzētu stereo subi ar frontu:

1) saslēdzam subu un frontu pretfāzē (vai nu ar slēdzīti suba aizmugurē vai apmainot + un - vadus vietām);

2) ieslēdzam vienu kanālu (labo/kreiso subi ar labo/kreiso frontu);

3) palaižam krosa frekvences testa toni;

4) grozām fāzes podziņu līdz iegūstam maksimālu klusumu un tajā pozīcijā atstājam;

5) saslēdzam subi un frontu atpakaļ fāzē;

6) saregulējam tos pašus iestatījumus otram subim un klausāmies mūziku.

Link to comment
Share on other sites

Punkts 4 - 90% leetaa gala suudinju nav taas grozaamaas faazes pogas uz suba. Taadaa gadiijumaa jaagroza delay resiiverii

Link to comment
Share on other sites

stereo pastiprinātājam nav delay

Otras lieta, kas droši vien man bija, ka pie pietiekami zema krosa ir otrs nezināmais - fāze. Ja es atkarībā no mūzikas un skaļuma pamainīju krosu, tad bija jāmaina arī fāze. Droši vien arī neizprotot tās sakarības man iznāca tā mūžīgā grozīšana un pielāgošana, kas man beigās pieriebās.

Link to comment
Share on other sites

Ediot, bet kā es saprotu, Tev jau tur ir tikai stereo pastiprinātājs. Tas nozīmē, ka šajā gadījumā tumbu AFR ir tāda kāda tā ir un Tev pie tās tumbas un tās AFR ir jāpiedzen subis, t.i. jāpiedzen subis pie frekvences, kur tumbām ir -3dB, vai tad nē?

Tad tādā gadījumā kāda vella pēc Tev ir jāmaina kaut kāds kross, kuru Tu, saprotams, tām savām plauktiniecēm nevari nomainīt? Saproti taču, tumbu AFR atkarībā no SPL nemainās. Tas nozīmē, ka Tev subiķa iestatījumi kā ir pareizi noregulēti pie viena skaļuma, tā arī būs pareizi pie cita skaļuma. Kā Tev tumbām -3dB būs pie tiem 45Hz uz 85dB lielu SPL, tādi paši Tev būs arī tad, ja pagriezīsi 3x skaļāk.

Ja ir runa par to, ka klusu klausoties komfortabls basu līmenis ir nedaudz piepacelts, to dara vai nu ar tembru bloku vai arī ar Loudness podziņu vai tamlīdzīgi..

Link to comment
Share on other sites

Ja ir stereo pastiprinātājs un nav subam grozāmas fāzes podziņas, tad nekādu mājas hi-fi aparātu par saprātīgu cenu vienkārši nevarēs atrast. Jāskatās vai nu auto audio vai pro verķi. Es izmantoju Audiobahn APS10, kurš ar visu sūtīšanu un muitas nodevām man izmaksāja ap 60Ls. Jāpieliek tikai 12v 0,3A+ barošana, 2x RCA vadi, un var lietot mājas vajadzībām. No pro aparātiem varētu derēt šis: http://www.muzpro.lv/products.php?7899&cPath=11

Link to comment
Share on other sites

Ediot, bet kā es saprotu, Tev jau tur ir tikai stereo pastiprinātājs. Tas nozīmē, ka šajā gadījumā tumbu AFR ir tāda kāda tā ir un Tev pie tās tumbas un tās AFR ir jāpiedzen subis, t.i. jāpiedzen subis pie frekvences, kur tumbām ir -3dB, vai tad nē? Tad tādā gadījumā kāda vella pēc Tev ir jāmaina kaut kāds kross, kuru Tu, saprotams, tām savām plauktiniecēm nevari nomainīt? Saproti taču, tumbu AFR atkarībā no SPL nemainās. Tas nozīmē, ka Tev subiķa iestatījumi kā ir pareizi noregulēti pie viena skaļuma, tā arī būs pareizi pie cita skaļuma. Kā Tev tumbām -3dB būs pie tiem 45Hz uz 85dB lielu SPL, tādi paši Tev būs arī tad, ja pagriezīsi 3x skaļāk. Ja ir runa par to, ka klusu klausoties komfortabls basu līmenis ir nedaudz piepacelts, to dara vai nu ar tembru bloku vai arī ar Loudness podziņu vai tamlīdzīgi..

 

Jā stereo pastiprinātājs. Subam bija grozāma fāzes poga. Krosa maiņa ir domāta kā suba pogas grozīšana. Es arī domāju, ka subis jāpiedzen pie tiem plus/minus 45Hz, bet nekā, kā izrādās. Komfortablam basam klusi klausoties, tembru bloks ar saviem 100Hz arī nav diez ko noderīgs, loudness pogas arī nav. Grozīju subi...

Vienkāršoti sakot, subis tika izmantots kā loudness poga (grozot skaļumu) un tembru bloks (grozot krosu), bet tikai atšķirībā no loudness pogas darbības, skaļumam palielinoties basa pastiprinājums nesamazinās un rezultātā ir par daudz. Ar paša pastiprinātāja tembru bloku būtu tas pats.

 

Ja ir stereo pastiprinātājs un nav subam grozāmas fāzes podziņas, tad nekādu mājas hi-fi aparātu par saprātīgu cenu vienkārši nevarēs atrast.
Cik saprotu, tad ja nav grozāma fāze, tad vienīgi paliek iespēja variēt ar suba novietojumu? Jeb vai tas tā nav? Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

ik saprotu, tad ja nav grozāma fāze, tad vienīgi paliek iespēja variēt ar suba novietojumu? Jeb vai tas tā nav?

 

uz 45hz vilnja garums ir kautkur 7,5 metri. Pretaafze sanaaktu 3,8 metri. 90 graadi 1,9 metri, 45 graadi 1 metrs . Vai tavaa telpaa ir/ bija iespeejams taads izkaartojums ???

Link to comment
Share on other sites

kopējā telpa bija apm 6x8 metri, pamatskandu izvietojums un klausīšanās  ap 3x6 m zonā

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Ediot, kā jau iepriekš teicu, nevar paļauties uz to, kas ir rakstīts tumbām pakaļā. Tas attiecas arī uz Phonar. Man pašam reiz ir bijušas Phonar Volume2 grīdinieces (nesen nopārdevu), kam frequency response skaitījās no 30-20000Hz, taču dzīvē izrādījās, ka bass beidzas pie 60Hz.

Pēdējās, Phonar tumbas, ar ko man bija izdevība iepazīties, arī tām bija rakstīts 29-200000Hz. Reāli izrādījās- pie 50 vai 60Hz SPL jau reāli bija -10dB.

Tā kā, iespējams, Tu naivi ceri, ka Tavām tumbām ir -3dB uz 45Hz, kaut patiesībā ir -10dB uz 80Hz.

Diemžēl, daudzas tumbas rūpnīcas stendā un pie to izstrādes nav redzējušas mērmikrofonu pat pa gabalu un kastes/kross ir taisīti pēc internetā atrodamiem kalkulatoriem. Tā kā Tavā gadījumā arī tā var būt, ka šo Tavu plauktinieču frequency response tika noteikta, apskatoties griestos vai labākajā gadījumā skaļruņu datu sheetā..

Link to comment
Share on other sites

uz 45hz vilnja garums ir kautkur 7,5 metri. Pretaafze sanaaktu 3,8 metri. 90 graadi 1,9 metri, 45 graadi 1 metrs . Vai tavaa telpaa ir/ bija iespeejams taads izkaartojums ???

 

Nu skaidrs, es biju iedomājies, ka pabīdīt metru šurp va turp var kompensēt fāzi, bet acīmredzot nē.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Nu nav jau tik traki, Ediot. Ja Tev ir slēdzis subim, lai apgrieztu fāzi un Tu vari pastumt suPi, piemēram, metru uz priekšu vai metru atpakaļ. Tas nozīmē, ka tādā veidā Tu vari fāzu nobīdes līdz tiem 90 grādiem Tu vari labot, imho..

Link to comment
Share on other sites

Pēdējās, Phonar tumbas, ar ko man bija izdevība iepazīties, arī tām bija rakstīts 29-200000Hz. Reāli izrādījās- pie 50 vai 60Hz SPL jau reāli bija -10dB. Tā kā, iespējams, Tu naivi ceri, ka Tavām tumbām ir -3dB uz 45Hz, kaut patiesībā ir -10dB uz 80Hz. Diemžēl, daudzas tumbas rūpnīcas stendā un pie to izstrādes nav redzējušas mērmikrofonu pat pa gabalu un kastes/kross ir taisīti pēc internetā atrodamiem kalkulatoriem.

Nu bet tā tak jau ir krāpašanās, ja reāli r tik lielas atkāpes no papīriem. Tur nevarētu būt nekas saistīts ar tām SPL koriģētām līknēm A, B, C, vai kā tās pareizi sauc?

Link to comment
Share on other sites

Ja visi tā raksta, kā Tu nerakstīsi? Kurš pirks tumbas, ja tām uz pakaļas rakstīts frequency response 90-15000Hz, ja tur pat blakus par tādu pat cenu ir tumbas, kam uz pakaļas ir uzrakstīts frequency response ir 45-22000Hz?

Link to comment
Share on other sites

Nu nav jau tik traki, Ediot. Ja Tev ir slēdzis subim, lai apgrieztu fāzi un Tu vari pastumt suPi, piemēram, metru uz priekšu vai metru atpakaļ. Tas nozīmē, ka tādā veidā Tu vari fāzu nobīdes līdz tiem 90 grādiem Tu vari labot, imho..

 

Domāju, ka galvenais jautājums te būs, vai to bīdīšanu varēs izdarīt uz ausi. Tur noteikti kaut kādi centimetri ietekmē rezultātu. Tā augstāk rakstītā metodika ir laba, bet iedomājamies, ka tas process ir jāatkārto vēl un vēl. Teorētiski vēl apsveru iespēju par subi, man vēl kastē stāv AE22 aktīvie monitori. Ražotājam Ir pieejams atbilstošs subis, fiksēts kross 70 Hz vai 100Hz, fāze 0 vai 180. Varbūt arī varētu palēnām ko iekrāt un vaktēt lietotos, jūs te visi izklausaties tādi optimistiski.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Vēl jāņem vērā, ka telpa var atstāt būtisku iespaidu. Man gan fronti, gan subji starp 50 un 70hz taisa ieplaku. Ar subju palīdzību un basa absorbētājiem gan izdevās manāmi pacelt to kritumu, bet vienalga tur ir ieplaka.

Link to comment
Share on other sites

Baidos gan ka tiem vecajiem Phonar tā līkne ir pie -20db tāda. Bet ko tad lai saka par visādiem KRAAFT brīnumiem, kuriem sola 200W jaudu un 20 - 22000 joslu, pie cenas 90Ls par pāri?

 

Vai šādi brīnumi?

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/enmbn.htm

 

Ir arī šādi:

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/dixim.html

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Tā kā Tavā gadījumā arī tā var būt, ka šo Tavu plauktinieču frequency response tika noteikta, apskatoties griestos vai labākajā gadījumā skaļruņu datu sheetā..

 

bļin, visi visu tagad taisa nahaļavu, pilnīgs sviests, liellopu gaļu arī nevar pirkt, jo iespējams tā ir zirgu gaļa 

Link to comment
Share on other sites

UPDATE:

 

Sadabūju subi - neko dižu, bet priekš saprašanas ir ok.

Patreiz sajūtas divejādas - kruta tas, ka klusu klausoties ir normāls bass un nav obligāti jāgriež līdz kaut kādam līmenim, lai bass "ieslēgtos", kā tas ir ar tumbām... BET īsti nepatīk tā basa "mākslīgā"skaņa... bet nu to ilgāk paklausīšos un pamainīšu novietojumu - iespējams, ka uzlobosies skanējums.

 

Vēl jāsadabū normāls vads pieslēgšanai, a to ar lēto tulpinieku baigais fons :) - kur brīvdienās tādu varētu dabūt - ir idejas?

Link to comment
Share on other sites

īsti nepatīk tā basa "mākslīgā"skaņa... bet nu to ilgāk paklausīšos un pamainīšu novietojumu - iespējams, ka uzlobosies skanējums.

Lūk, tas ir par ko es runāju. Grozīsi pogas, mainīsi vietu, vārdu sakot garlaicīgi nebūs. Bet ir vienam un uz ausi saregulēt pagrūti, nevar uzreiz konstatēt izmaiņas. Kamēr aizej līdz subim, ko samaini, tad ej atpakaļ vietā un liec dziesmu no sākuma, lai nokonstatētu izmaiņas skanējumā, varbūt pat aizmirsi, kā bija sākumā. Ja ir iespēja, vajag ņemt palīgā kādu pogu grozītāju un vietas mainītāju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...