Jump to content

Auto manā dzīvē..........................................


Recommended Posts

Ar eļļas maiņu ir tā, ka biežāk par sliktu nenāks. Vienīgi var izļurkāt vītni, tā pat kā vecai tautu meitai. 

Pirms 2 minūtēm , ivo teica:

LED ir, audio ir, miglas lukturu vajadzību neesmu sapratis. Iepriekšējiem auto tādi bija, bet netika lietoti.

Nemelo, tika gan lietoti vismaz 2x gadā. Pirms tehniskās servisa regulējot gaismas un tehniskajā apskatē :D

migla labi palīdz redzēt bedres. Respektīvi gaisma, kas krīt no miglām, taisa labu ēnu bedrē

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 25 minūtēm , jozhix teica:

Es savam pie 3k km nulto apkopi taisiiju (elljas mainja). Vareeja jau arii netaisiit. Ieprieksheejam auto netaisiiju, bet tad visu laiku diidiija sajuuta, ja nu neesmu pareizi auto 'iebraucis'.. :)

tavs teksts attiecas uz krievu ražotajiem motoriem 

Link to comment
Share on other sites

Lai labi ripo..man gan miglinieki must have - visiem auto ir ...viņi spīd tā zemāk un uz sāniem - palīdz spīdošās zvēru acis pamanīt...grāvmalēs + šķībo mašīnas ļauj tālos kopā ar miglām bliezt.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , alusbundza teica:

attiecas uz krievu ražotajiem motoriem 

Visticamaak. Un autoservisi turpina popularizeet sho ideju, jo kaapeec gan nenopelniit uz papildus apkopes :)

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ir nācies redzēt kāda eļļa tiek nolieta LongLife benzīnniekam pēc 25k km(kā auto kompis sarēķināja, standartā ik pa 20k km). Nafig. Mainīju turpmāk ik pa 15k, kaut arī eļļa LongLife. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , rubb teica:

Ir nācies redzēt kāda eļļa tiek nolieta

sintētiskās eļļas labi strādā līdz noteiktām motor stundām, ja iet pāri, tad  motoram var būt kirdikt ....

bet parastām minerāleļļām  kvalitāte zūd pakāpeniski, tāpēc var vilkt ilgāk ..... ,

es savai traktortehnikai lieto tikai minerāleļļas , (ir paredzētas) un mainu uz izjūtām (pārpaudu viskozitāti ar pirkstiem),

mainu ik pa 2 -3 gadiem , vis čotka vairāk kā 20 gadu termiņā 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stipri šaubos, ka hidrauliskajiem ķēžu mierinātājiem, ķēdēm utt lietiņām modernos dzinējos patiks minerāleļļa.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
1 stundu atpakaļ, ivo teica:

miglas lukturu vajadzību neesmu sapratis

Es dzīvoju mežā un tieši miglas lukturi palīdz saskatīt malās sēdošos kustoņus. Arī palīdz saskatīt gar malu esošos melnās jakās staigājošus rēgus, jo pārējie lukturi spīdina tikai taisni. Bet vajag normālus miglas lukturus nevis parodijas, ko citi saskrūvē klāt un nevar apskati iziet.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 59 minūtēm , rubb teica:

Stipri šaubos, ka hidrauliskajiem ķēžu mierinātājiem, ķēdēm utt lietiņām modernos dzinējos patiks minerāleļļa.

tu nerunā pa tēmu 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Mezavecis teica:

Nekad neesmu neko tādu dzirdējis. 100% garantija, ka rūsa ātrāk izlīdīs ārā nekā motors izbeigsies pie standarta eļļas cikla. Noteikti tad arī auto būs cits saimnieks.

Mainot reizi 30k pie mūsu braukšanas... 1.4, 1.5 benzīna motori gaja uz kapiem ap 100k km... Daudzu uzņēmumua auto parki to pierādījuši... Pat pilna servisa nomas iesaka ap 15-20k km mainīt eļļu!

pirms 8 stundām , MartiniB teica:

un milzu atlaides pienaakas tikai apdaliitu komplektaaciju eksemplaariem no noliktavas atlikumiem,

pashsakjekseetam taadu atlaides % nedabuut :(

 

Var sarunāt arī, ja pats sīki un detalizēti komplektē ;)

pirms 2 stundām , osscar teica:

Lai labi ripo..man gan miglinieki must have - visiem auto ir ...viņi spīd tā zemāk un uz sāniem - palīdz spīdošās zvēru acis pamanīt...grāvmalēs + šķībo mašīnas ļauj tālos kopā ar miglām bliezt.

Kad ir labās LED gaismas... tad migliniekus vispār nejūt... :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Regisss teica:

Mainot reizi 30k pie mūsu braukšanas... 1.4, 1.5 benzīna motori gaja uz kapiem ap 100k km... Daudzu uzņēmumua auto parki to pierādījuši... Pat pilna servisa nomas iesaka ap 15-20k km mainīt eļļu!

Hmmm bija 1.9tdi touran, kam eļļu pēc vw reglamenta mainija ik pēc 30kkm.

No 0 līdz 200 kkm pēc 4 gadiem motors dzīvs.

Golf 1.6 tdi pēc 4 gadi ar 180 kkm un eļļas maiņas intervālu 30kkm arī motoram ne vainas. Golfam patika rūsēt, pēc 4 gadi jau burbuļi pie aizmugurējās arkas, bagāžnieka vāka. Moš tāpēc ka golf 6 komplektēja Meksikā. Tur viņiem sāls uz ceļiem sapņos pat nerādas... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Regisss teica:

Mainot reizi 30k pie mūsu braukšanas... 1.4, 1.5 benzīna motori gaja uz kapiem ap 100k km... Daudzu uzņēmumua auto parki to pierādījuši... Pat pilna servisa nomas iesaka ap 15-20k km mainīt eļļu!

Var sarunāt arī, ja pats sīki un detalizēti komplektē ;)

Kad ir labās LED gaismas... tad migliniekus vispār nejūt... :D 

ja tu brauc ar tālajiem - tie nespiež uz grāvjiem un zemi kā miglinieki ,,,un vienalga led vai xenon. Migla papildus zvēru čekošanai sānos kā mežavecis rakstīja..man bieži uz no copes pa mežiem  un vientuļiem ceļiem jābrauc. zinu ko runāju. tas nav ofisā bikses deldēt.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 25 minūtēm , Regisss teica:

1.4, 1.5 benzīna motori gaja uz kapiem ap 100k km... Daudzu uzņēmumua auto parki to pierādījuši... Pat pilna servisa nomas iesaka ap 15-20k km mainīt eļļu!

Ir daudz un dažādi viedokļi un visi tikai pamatoti ar subjektīviem novērojumiem. Citi saka, ka vajag reizi gadā mainīt neatkarīgi no braukšanas. Citi atkal iesaka skatīties uz eļļas krāsu. Ar to motora resursiem tāpat ir loterija, katrs uzņēmums lieto auto dažādos režīmos un braucot garus gabalus pa šoseju vai grūstoties ikdienā pa sastrēgumiem nozīmē dažādu darba režīmu. Arī uzņēmuma auto bieži vien no darbinieku puses galīgi netiek saudzēti.

 

Parasti pēc 7-10k mainīt eļļu iesaka tie, kas paši to dara garāžā vai ir viņu pamatbizness. Braukt speciāli uz servisu nozīmē izmaksas un laiku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , dzincha teica:

Moš tāpēc ka golf 6 komplektēja Meksikā. Tur viņiem sāls uz ceļiem sapņos pat nerādas... 

Tak nejau Eiropai domātos Golfus kāds no Meksikas veda. Vietējie ir vainu Vācijā vai Beļģijā ražotie.

Meksikā vispār 1.6tdi neliek kopā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 10 minūtēm , dzincha teica:

Golfam patika rūsēt, pēc 4 gadi jau burbuļi pie aizmugurējās arkas, bagāžnieka vāka

Esošam 6 gadīgam passat un jetta tieši šajās vietās sāk pumpas parādīties. Tāds ir vietēji ekspluatēto auto liktenis.

Link to comment
Share on other sites

mums darbā pasāt un jeta jau krāsa no arkām leca nost garnatijas laikā..laboja to.. tie gan bija iepr. paaudzes  modeļi.

 

bet tā psc jauno auto izvēle..zinu ka man arī drīz būs jāmaina..bet nav īsti izvēles...scukas jimni jaunajam bazei cenu no 16Kpacēla uz 22K un izskatās ka dēļ eko vispār netirgos vairs.. nav īsti ko budžetā no laužamajiem dampjiem  ņemt...  jāgaida kad lietoti jaunie ford bronco būs tirgū.  😁🙈 otrs variants skatos kādu vitaru grand ar 2,4 beņdžu vai cik tur bija...bet jaunāk modeļiem tur zero ss.lv

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , osscar teica:

bet tā psc jauno auto izvēle.

Būs vēl sliktāk. Tā kā covid dēļ daudzas rūpnīcas aizklapējās un pieprasījums samazinājās, tad kaut kur rakstīja, ka izveidojies deficīts, jo pasūtīt auto pēc vēlamās komplektācijas nozīmē ļoti ilgi un sāk izpirkt esošos krājumus.

Link to comment
Share on other sites

jā bēdīgi, man tomēr abi 4x4 dampji paliek veci....abiem pie 300k nobraukums...es pa pār dienu izkustinu vienu otru...viens kā rezerves variants - ja nu otram kas notiek...bet skaidrs, ka tie aizies uz labākiem medību laukiem . .. gada vai 2 jaut. Subārs jau tā biku eļļu ņammā - ja kapitalka - 2k vismaz + tuvojas siksnas maiņa, reduktoros eļļlas etc..kas atkal velk uz kādu summu un  laikam pēc 5 gadi būs jauns bezceļu riepas jāiepērk..šīm jau 60k - gribēju tagad mainīt - bet laikam izvilkšu lūdz vasarai vai nākamajai ziemai  ( ok it kā būtu vērts ja bundža salabota tika). Hyundajam biku kosmētiska rūsa 2 arkās ..tika jau labots pirms 2.gadi - bet laikam nohaltūrēja. 😁  Atkal jāieliek pāris 100 vai vienkārši jāmauc līdz augustam + es tajā ieguldīju labu naudu mainot visas siksnas, ruļļus  ut.t.  nebūtu to darījis, kad skate beidzas, kaut skatē jau par to neko neteiks - bet ar rūsu negribas braukāt.  Nu pie kovida laikiem līzi negribas, tapēc tāda grand vitara kāda  6  gadus veca būtu ok..ja parādīsies ss.lv ...sēžu un domāju...šitie pilsētas suvi mani diemžēl neuzrunā, skatos uz to ivo bildi - Jauki ku zema tā lūpa - es tādu noraušu uz pirmā meža ceļa/

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , alusbundza teica:

tavs teksts attiecas uz krievu ražotajiem motoriem 

Arī turbīnām eļļas paraugu ņem uz 3000h, lai pārbaudītu stāvokli

Link to comment
Share on other sites

Bet nejau 1.6tdi tika ražots Meksikā. Pietam izskatās ka tikai universāļi tur tika ražoti.

Golfu ražošana Vācija nekad nav apstājusies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet nejau 1.6tdi tika ražots Meksikā. Pietam izskatās ka tikai universāļi tur tika ražoti.

Golfu ražošana Vācija nekad nav apstājusies.

 Motorus salikt kastēs un pāri dīķim pārvest slabo?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

ja tu brauc ar tālajiem - tie nespiež uz grāvjiem un zemi kā miglinieki ,,,un vienalga led vai xenon. Migla papildus zvēru čekošanai sānos kā mežavecis rakstīja..man bieži uz no copes pa mežiem  un vientuļiem ceļiem jābrauc. zinu ko runāju. tas nav ofisā bikses deldēt.

normāliem LEDiem izgaismo visu... patiešām visu... Passat B8 dinamiskie LEDi baigi izgaismo tieši priekšu un man tuvajiem pietrūkst stars tālumā... tālie viņam arī nu tādi... BMW jaunie LEDi ir super... labākās gaismas, kas man bijušas... Dinamiskajā režīmā (auto) ieslēdzot migliniekus, tuvajiem pazūd stars tālumā :( 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Tak nejau Eiropai domātos Golfus kāds no Meksikas veda. Vietējie ir vainu Vācijā vai Beļģijā ražotie.

Meksikā vispār 1.6tdi neliek kopā.

Jettas tika ražotas Meksikā vai Brazīlijā... Man jaunais BMW arī no ASV, jo nevienā ES rūpnīcā neražo... tikai ASV vai Dienvidāfrika...

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

bet tā psc jauno auto izvēle..zinu ka man arī drīz būs jāmaina..bet nav īsti izvēles...scukas jimni jaunajam bazei cenu no 16Kpacēla uz 22K un izskatās ka dēļ eko vispār netirgos vairs.. nav īsti ko budžetā no laužamajiem dampjiem  ņemt...  jāgaida kad lietoti jaunie ford bronco būs tirgū.  😁🙈 otrs variants skatos kādu vitaru grand ar 2,4 beņdžu vai cik tur bija...bet jaunāk modeļiem tur zero ss.lv

Tu jau skaties uz tādiem ar "papīra bleķiem"... rekur tepat trakais LV rūsas meistars bija F30 jaucis... teica ka 5-6 gadīgs BMW F30 vispār nebija rūsējis... ;) Delfu auto ziņās var atrast!

Link to comment
Share on other sites

Es jau nesaku ka VW tur neko neražo, tik to ka Golfus ar 1.6TDI viņu tur nav likuši kopā. Mazākie ir 2.0TDI.

Ja ir Golfs ar 1.6TDI, tad 100% ka ražots un salikts Eiropā.

2.0TDI universāli iespējams ka var arī te Meksikānu ražoto nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Beidz fleitēt..miglām ir cits standarts..tas nav ļauts tuvajiem ..pat ne lediem...nunko var gvelzt

lejupielāde (2).jpeg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esi braucis ar LEDiem aprīkotu auto? Vai tikai teoretizē visu?

Passatam miglas ir halogēna - vienīgais ko es pamanu ieslēgot dziltenās miglas ir pats degungals tieši pa malām un tas ir viss... tas braucot neko nedod jo ir pāris m no auto.

BMW miglās ir LEDi un principā ir tieši tas pats... pats deguns paliek nedaudz gaišāk... un viss... šis iespējams ir aktuāli H4 gadījumā... bet tā jau vēsture...

Paskaties šo kanālu... redzēsi kā LED spīd pa malām... kā xenons un kā halogēns. 

https://www.youtube.com/channel/UCVOiJIYQyCbXwkrKYXw8Thg/videos

Link to comment
Share on other sites

Jā jā kaud kāds f30 cacu auto man nax nav vajadzīgs ..tad evakuators jāpērk lai pa  grants ceļu viņu vadātu 

Tu tā ka apgarots fanāts visos topikos. Jā esmu braucis.nu nav tur sānu izgaismošana pie auto. tuer vesels EU standarts nosaka kā tuvajām un kā miglām jāspīd neatkarīgi no spuldzes tipa- protams bmw fanboiji sakak ka viņiem viss ir vēl labāk  .tumsā jau brauc prātīgi un tie tuvējie metri ir svarīgi...duraki tik tumsā brauc uz 140 kad zvēri vazājas.

Labots - osscar
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , osscar teica:

Tu tā ka aogarots fanāts visos topikos.

Interesanti vai Tu mani sauc par apgarotu fanātu? Tas laikam pagodinājums? Gadā nobraucu pietiekami daudz k km, tai skaitā par tumsu, lai būtu savs viedoklis un pieredze... 

Link to comment
Share on other sites

es palaboju rakstu miglām un tuvajiem ir strikti standarti. nevar tuvie izgaismot kā migla , kā to var nesaprast ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , osscar teica:

protams bmw fanboiji sakak ka viņiem viss ir vēl labāk

BMW gaismas nekad nav bijušas vislabākās... arī ne jaunie lāzeri... 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 19 minūtēm , Regisss teica:

Paskaties šo kanālu... redzēsi kā LED spīd pa malām... kā xenons un kā halogēns. 

https://www.youtube.com/channel/UCVOiJIYQyCbXwkrKYXw8Thg/videos

Vienu video paskatījos, kurš šis brauc pa ceļu. Vismaz tur miglas lukturis izskatījās tieši tāpat kā dienasgaisma. Nez kāpēc man aizdoma, ka pie mums ar šādu LED spīdekli apskati nevarētu iziet.

Link to comment
Share on other sites

tieši tā. es piekrītu ka ir auto kam tuvie labāki, kam tālie u.t.t... nolietojums, regulējums - bet migla ir pavisam kas cits. Man tā dod papildus drošību - braucu ar tālajiem, tajā pašā laikā izgaismojas  grāvji...zvēri bieži lec ārā no malām - tieši gar auto priekšu... tā jau  notiek tie kraši - ne jau jams stāv pus km. attālumā - nu tā lai tu ar LED tālajiem redzi labāk nekā es ar H4  ceļa  vidū.

Link to comment
Share on other sites

@Mezavecis es vairāk domāju tos testus kur viņš garāžā izveic. var redzēt ka LEDam pat pie tās pašas lēcas ir daudz daudz vairāk gaismas pa malām nekā halogēnam... 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

H4 komplektā ar nodzeltējošiem lukturiem vispār nav gaisma :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tieši tā tie aftermarket čaina spīdekļi...tādus norm. cilvēks neliek savos lukturos. bet ja tu paskatītos kaut vienu testu līdz galam - auzās tur ir viss...lumeni  mazāki ..stars nelikumīgs ut.t..

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , osscar teica:

tieši tā. es piekrītu ka ir auto kam tuvie labāki, kam tālie u.t.t... nolietojums, regulējums - bet migla ir pavisam kas cits. Man tā dod papildus drošību - braucu ar tālajiem, tajā pašā laikā izgaismojas  grāvji...zvēri bieži lec ārā no malām - tieši gar auto priekšu... tā jau  notiek tie kraši - ne jau jams stāv pus km. attālumā - nu tā lai tu ar LED tālajiem redzi labāk nekā es ar H4  ceļa  vidū.

Osscar, LEDiem ieslēdzot tālos nekas priekšā nemainās... jo tālie nosacīti ar atsevišķs stars (bieži likturis)... tālo gadījumā tuvie izgaismo purnu, tālie tālumu... H4 gadījumā - ieslēdzot tālos, deguns paliek tumšs, jo deg tikai tālo gaismu kvēldiegs! Ja degtu abi kvēldiegi kopā, tad arī ar H4 būtu cita aršana...

Link to comment
Share on other sites

nu ko tu atkal dzejo - tuvie ar tālajiem kopā nekad nedeg - pat ja atsevišķas spuldzes. pat ja abus ieslēgsi - tas neizgaismos malas  -MIGLAS IZGAISMO MALAS> tur ir pa visam cits leņķis un augstums staram = te jau minēja ka bedres labāk redz. es off., ar fanātiem nav ko diskutēt. 100% apple un bmw fanboijs.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , osscar teica:

tieši tā tie aftermarket čaina spīdekļi...tādus norm. cilvēks neliek savos lukturos. bet ja tu paskatītos kaut vienu testu līdz galam - auzās tur ir viss...lumeni  mazāki ..stars nelikumīgs ut.t..

Noskaties visus... līdz galam pats... džeks testē visu ko... labs meistars... tā kā auto gaismas ir mans fetišs... tad sekoju šim krieviņam jau n gadus un pēc viņa ieteikuma esmu vecākiem auto gan lēcas, gan reflektorus mainījis... jaucis lukturus... Pamainot lēcu modeli orģinālā lukturī var iegūt pilnīgi citu gaismu pie tās pašas H7 spuldzes vai D2S xenona... D1S man gan salīdzinoši jaunos auto bijis...

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

- tuvie ar tālajiem kopā nekad nedeg -

Tu ko pīpē?????????

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...