Jump to content

Auto manā dzīvē..........................................


Recommended Posts

uz melnā ledus nekas neglābs...ja strauji manevrēsi...tikai radzes.

domā visi tie kas grāvjos šodien mētājās ar vasarenēm brauc :D

Protams ja cilvēkam nav pieredze  - lai liek labākās, dārgākās ziemenes..bet es pēdējo desmitgadi ar vissezonas braucam..arī sencis un bračkam uz bobikiem vissezona - biku maigāka - goelandari vai kas tāds :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu daudzi brauc ar nobrauktām, vecām un cietām ziemenēm... diemžēl... ne jau pa velti ir joki, ka X5 vai 7tajam via Q7 nauda pietika bet riepām nē... :D 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , osscar teica:

un nav riepas jāmaina 5-6 gadi nobrauc un liec jaunas.

Varētu šito pārfrāzēt? Nav jāmaina reizi 5-6 gados? Nav jāliek jaunas? Ko nav jādara?

 

Mani šodien pievīla pilnpiedziņas šarāns. Labi, ka ģimenē ir pilnpiedziņas A4 B5 - pavilka atpakaļ. Piemājas lauku ceļš aizputināts… No rīta, staidzinot suni, 2min laikā dziļās pēdas tika pilnībā aizputinātas. Vakarā viens kaimiņš arī iestiga, tad nu šis ar lāpstu gāja un tīrīja. Nezinu gan, vai bija baigā jēga - naktī tak viss it kā turpināsies.

 

Rīt jāskatās, pa kurieni braukt - pa ceļu vai pa blakus esošo "pļavu", jo sniegs tālāk par ceļmalu netiek, "pļava" normāli izbraucama :D

Link to comment
Share on other sites

mīts par tām cietajām riepām - nez kapēc tirgotāji to izplata - usa 10 gadi dod garantiju, a redz eiropas gumija cieta paliek :D  protams nolobēs likumu ka ne vecākas par 3 gadi - kā lai citādi tirgotāji dzīvo ? tas pats ar ūdens skaitītājiem, dūmu detektoriem un hvz vēl ko..

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Varētu šito pārfrāzēt? Nav jāmaina reizi 5-6 gados? Nav jāliek jaunas? Ko nav jādara?

jā šīm riepām garantētais nobraukums 100 000km...es tā arī daru 5-6 gadi un tad jaunas pērku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

mīts par tām cietajām riepām - nez kapēc tirgotāji to izplata - usa 10 gadi dod garantiju, a redz eiropas gumija cieta paliek :D  protams nolobēs likumu ka ne vecākas par 3 gadi - kā lai citādi tirgotāji dzīvo ? tas pats ar ūdens skaitītājiem, dūmu detektoriem un hvz vēl ko..

ui ka Tu filosofē... :D :D :D 
Patausti skandināvu tipa ziemenei jaunu riepu un tad kādas 4-5 sezonas lietotu... tikai pa ziemu lietotu... apkritīsi to sajūtot! ;) Un ja sajūt ar pirkstiem spaidot, tad iedomājies ko tas uz ceļa nozīmē... 

Link to comment
Share on other sites

man tas neuztrauc, pāris m bremzēšanas ceļa. man svarīgāk mežā iebraukt. katram savs. es tikai savu pieredzi izstāstīju.  netaisos mainīt uz 3 auto riepas ik pa 3 gadi :D  Ja tev tas svarīgi - dari tā.

Link to comment
Share on other sites

Mežā tak protams kas cits... ;) Man sanāk kā nu kuram auto... Vasarenēm kādas 3-5 sezonas... ziemenēm kādas 4-6 sezonas...

Link to comment
Share on other sites

kā tā ziemenēm 4-6 sezonas ? tak saka ka gumija skanidināvenēm līpīgā pēc 3 gadi jau čau :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

tak saka ka gumija skanidināvenēm līpīgā pēc 3 gadi jau čau :D

Filosofs... :D ja brauc arī pa vasaru, tad vispār 2 gadi un riepa kaput... :D un 3 gadus Tu minēji... es teicu 5 sezonas... ;) 5-6 sezonā jau centrāleiropas ziemene... :D  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Regisss teica:

Vai kāds vēl šodien vakarā domā braukt pabraukāties pa piesnigušām ielām, paslidināties pa stāvlaukumiem? ;)

Es pa dienu loku izmetu ar subērīti - Hakapelita1 ar radzēm - laikam kāda 4 vai 5 gadīga - normāli viss turās un var bik pakrāmēt. Vakarā pabraucu ar Hondiņu (kaut kādas ziemas riepas). Nu normāli, tik bik jāuzmanās, bet nu pietiek šodien vizināties. :) 

Link to comment
Share on other sites

ā jā laikam uz hjuņģika esošās uniroyal cross country ir 12 gada...jo tika pirktas jaunas bet  4 gadīgas +-  🤣

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , binary teica:

pievīla pilnpiedziņas šarāns

Kā pievīla? Sāka griezties uz riņki, vai iebrauci sniegā un tur arī paliki?

 

Link to comment
Share on other sites

Otrais variants. Iebraucu kupenā, apstājos, pabraucu atpakaļ - it kā viss OK. Mazliet ieskrējos, bet kupena izrādījās spēcīgāka. Tad nu vairs ne šurp, ne turp netiku. Nācās ar vilkšanu vilkt atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

nu labi synchro  jau tāda puspiedziņa vien ir :Dtas nav quattro ....kaut audi vienus otrus audi apzīmē ar dažādiem quatrro...ar īsto un  ar synchro  ..burti atšķiras ..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Regisss teica:

Tik traki slīd?

Man tāds auto sagadījies, ka spolē knapi pieskaroties pedālim... #slimieBembisti #pirkstiPlati #Mpower :punk:

 

Bet jokus pie malas - tiešām prasās uzlikt kaut ko ar radzēm. It kā pašlaik laba gumija, nav no lētā gala, bet vienalga ar tiem liekajiem zirgiem zem haubes sanāk slidošana pat negribot.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

  1. šitie haldexveidīgie bez pašbloķējušiem difiem ir nu divriteņi ja priekšpiedziņa ir vienritenis.
Link to comment
Share on other sites

Ja šitāda putra pieturēsies vēl kādas pāris nedēļas, būs jāmaina riepas, cerēju ar 5mm izbraukt vēl šo ziemu, bet krustojumos ašāk iebaucot eju vieglā sānslīdē un nav vairs arī tas uz bremzēšan. Uz Passeratti ceturto sezonu Marshal I Zen KW22 (tipo tas pats kas Kumho). Priekš savas cenas ļoti labas riepas, dziļā lamele, dilst ātrāk, bet vismaz pat ar tiem 5mm lamele vēl ir un mašīna +/- turās un ieskrienās, tomēr dāmai pirmā īstā ziema pie stūres, bišk bail. Pa dubļiem un slapju granti normāls kaplis, cik nu var būt pusotrtonnīga parasta vieglā mašīna.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@osscar, tavējie arī nav nekādi tanki. Būtu tanks, ar kāpurķēdēm brauktu, nevis ar ar tām savām ziemenēm. Man zālespļāvējam, starp citu, identiskas riepas, tikai mazākas.

 

Nez, spēju turēt līdzi uzbraucienam? :D

Labots - binary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Man tāds auto sagadījies, ka spolē knapi pieskaroties pedālim... #slimieBembisti #pirkstiPlati #Mpower :punk:

Kas Tev tas par braucamo?

Link to comment
Share on other sites

maniem vismaz pakaļas difs ir LSD +  pilna laika  4x4

Link to comment
Share on other sites

@Regisss   F10 535 ar S1, mhhh.. Liels, smags, un kārpās kā mežacūka.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Just now, osscar teica:

maniem vismaz pakaļas difs ir LSD +  pilna laika  4x4

Jā, un tavos trīsgadīgs bērns saviem spēkiem ierāpjas, un vispār tev tur 7 cilvēki var komfortabli sasēsties. Uzminēju?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Kazarms teica:

Ja šitāda putra pieturēsies vēl kādas pāris nedēļas, būs jāmaina riepas, cerēju ar 5mm izbraukt vēl šo ziemu, bet krustojumos ašāk iebaucot eju vieglā sānslīdē un nav vairs arī tas uz bremzēšan. Uz Passeratti ceturto sezonu Marshal I Zen KW22 (tipo tas pats kas Kumho). Priekš savas cenas ļoti labas riepas, dziļā lamele, dilst ātrāk, bet vismaz pat ar tiem 5mm lamele vēl ir un mašīna +/- turās un ieskrienās, tomēr dāmai pirmā īstā ziema pie stūres, bišk bail. Pa dubļiem un slapju granti normāls kaplis, cik nu var būt pusotrtonnīga parasta vieglā mašīna.

 

jā labi izvilki 4 sezonas ar m+s ... mans varinats

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Jā, un tavos trīsgadīgs bērns saviem spēkiem ierāpjas, un vispār tev tur 7 cilvēki var komfortabli sasēsties. Uzminēju?

nē  un nevajag jo sīkie jau lieli, sorry. negribu kasīties. vienkārši zinu vw 4x4 nav kampējs - ir praksē pārbaudīts.

Link to comment
Share on other sites

Ā, starp citu par auto tēmu runājot - vajag izkratīt sirdi. Vakar pie ofisa manam stāvošam auto kolēģis ielika pakaļā, jo braucot ārā izslīdēja un sanesa pakaļu... FML. Labi, ka nav liels damage, un ka ir Kasko. Bet nu tā obida, ka pats esmu pusi Rīgas izslidinājies, bet tad kāds ņem un iebrauc stāvošam pakaļā. Karma is a bitch.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Just now, osscar teica:

jā labi izvilki 4 sezonas ar m+s ... mans varinats

Es uz vasaru mainu. Šīs tik pa ziemu, lieku virsū kkad oktobra vidū, ņemu nost aprīļa vidū. Man katras uz saviem diskiem, tik cik pusstunda pārskrūvēt.

Pie +15 ar tām riepām jau kā ar želeju braukt, mīksts sastāvs un dilst daudz ātrāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ir tas 4motion ok, ir. Ar priekšpiedizņu pavasaros vispār cerību nebūtu, ar šo - vismaz kaut kādas. Nav jau arī dikti lielas izvēles.

Reizēm domāju, ka varētu notirgot uz pandēmijas laiku, bet kad paskatos, kas ss.lv ir pieejams - īsti nav, pret ko mainīt (atbilstoši vēlmēm un budžetam). Gan jau kaut kādā mērā tāpēc, ka uz VW/Audi esmu uzsēdies :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Artanis teica:

@Regisss   F10 535 ar S1, mhhh.. Liels, smags, un kārpās kā mežacūka.

Kruta... benziins vai dīzelis? Pilnpiedziņa? Man iepriekšējais bija F30 ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , osscar teica:

jā labi izvilki 4 sezonas ar m+s ... mans varinats

Par to KW22 - tā tak ziemene. M+S nenozīmē "vissezonas".

image.png.7121bb8178898f1cb094f5abd3860ba0.png

Link to comment
Share on other sites

@Regisss  Dīzelis ar downpipe un čipu - tādēļ arī besos, ka ziemā nav iespējams normāli pabraukt ar pašreizējo throttle mapping - knapi pieskaries pedālim, un tā govs jau ir blakus joslā ieslīdējusi. Un vēl arī tas, ka es nejēdzu braukt. Vasarā gan var forši pablēņoties... Xdrive man nepatīk kā suga, taču šajos ziemas apstākļos laikam būtu pat priecīgs, ja būtu. Kas Tev tagad, ja nav noslēpums?

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Par to KW22 - tā tak ziemene. M+S nenozīmē "vissezonas".

Jā, tīrasiņu ziemene.

Link to comment
Share on other sites

Pagājušo rudeni pēc ilgiem gadiem nopirku radžu riepas - jaunas Sailun Ice Blazer WST3 FS. Nobraucu precīzi 10K km. Ziema bija tikai vienu sestdienas rītu, bet tad izmēģināju visu, gan ledu, gan sniegu, gan piebrauktu sniegu, gan putru. Ļoti labs iespaids. Pārējais pa asfaltu kā jau pagājušo ziemu. Nav pazudusi neviena radze un vizuāli radzes dilušas minimāli. Diemžēl nomainīju auto un šie riteņi stāv bez vajadzības. Pirms tam nopirku jaunas Yokahamas lameļu ziemas riepas. Nobraucu trīs ziemās. Mans secinājums - turpmāk pirkšu jaunas radžu riepas, tās kalpos 5-6 ziemas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Artanis teica:

Kas Tev tagad, ja nav noslēpums?

G01 X3 30d M-Sport

pirms 2 stundām , Artanis teica:

Dīzelis ar downpipe un čipu

Kvēpu filtri visi arī izravēti? :(

Link to comment
Share on other sites

@Regisss  Negribēju dūmot un smirdēt - pasūtīju pie Kaross custom downpipe ar lielo bunduli. Nekādu kvēpu, mufleri pilnīgi tīri, un minimāla dīzeļa smaka. Visas atgāzes un daļiņas stipri zem normām. Beigās 350 zirgi, bet izmešu mazāk kā no 10-gadīga Passāta...

 

G01, it sevišķi M-Sport izpildījumā, ir feins braucamais. 👍Es pats savukārt jau kādu laiku šķielēju uz G32 I6 benzīnu, bet joprojām baigi dārgie, maitas. Kaut kā negribas visus iekrājumus izsviest uz vāģi. Jādzīvo pēc līdzekļiem, tā ka nāksies vien paciesties.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Artanis teica:

Beigās 350 zirgi, bet izmešu mazāk kā no 10-gadīga Passāta...

Kruta... galvenais lai nav dūmu mākonis ;) nu pat ne maz...

Kaross jau tīri rūpīgi strādā... uz stenda arī biji? Cik grieze?

 

es gribēju G20... bet nobijos no jauna modeļa... 1. gads... beigās paņēmu ko pilnīgi citu... sev neraksturīgu... par G30 arī domāju... G32 gan neapsvēru... 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Daiļais teica:

- turpmāk pirkšu jaunas radžu riepas, tās kalpos 5-6 ziemas.

Es ar par to domāju, jā, ka ņemt šo pašu modeli, bet ar radzēm. Ir viņam tāda iespēja. Pārējo laiku var paskrapstināt pa asfaltu. :D

Link to comment
Share on other sites

Nu re @osscar, tu 2x dienā mazgājies, es cenšos reizi 2 gados jaunas, labas ziemenes abiem auto uzlikt. Katram 20k gadā sanāk, tad nu kādas divas sezonas pamatā pa asfaltu pietiek. Katram savs. Tagad gan ilgāk sanāks, jo mazāk jābrauc.

Bet būtu interesanti uzlikt vienam auto tādas A/T riepas. Man akurāt bija atspere priekšā salūzusi, uzlika jaunas, tagad priekša džipīga. Akurāt tādas riepas piestāvētu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...