Jump to content

Auto manā dzīvē..........................................


Recommended Posts

Es no 2009.g. līdz 2018.g. vidum nobraukāju pa SEBiem... Vivusiem un citām MTB gonkām... Visu laiku bija vienas Baracudas uz jumta... Super... kaut kā neprasījās skatīties... :D galvenais nebraukt nepiestiprinot velo līdz galam... :D 

Xam gan laikam ņemtu ko uz piekabes āķi liekamu... lai gan tur velo novārtās... :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

lai gan tur velo novārtās...

It kā SEBā nenovārtītos :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

It kā SEBā nenovārtītos :D

Nu līdz gonkai jau jānogādā tīrs... kaut pašai Vietalvai... vai Pļaviņām... pārējās visās gonkās šķiet varēja pa asfaltu nokļūt... 

Link to comment
Share on other sites

Ričuki mazākā bēda..bet lielā gumijniece 3.6m.  Vsi 2 kajaki...tas ir strjomīgāk..ir bijis čomam ka līkumā aizlido nolaužot jumta bagāžnieku...vienu vadāt īzī..kā kasti...2 baigi augstu sanāk :)...ir bijis ka braucot pa granteni kratās un noslīd..jo īpaši lietū..strapes samirkst pastiepjas biku...+ Svars..2 kajaki ir 50kg..vai gumijniece 70kg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Uz jumta tikai mušas jātīra nost... :D laikam labāk nekā smilšu graudiņi, kas ir aiz auto...

@osscar es tad laikam izvēlētos treileri/piekabi... kaut kā pierasts laivu vilkt... vai ūdens moci... neko citu baigi nav sanācis vilkt... :( OK, piekabi pilnu ar visādu drazu nogādāšanai eko parkā... :D 

Link to comment
Share on other sites

Motorenei piekabe ok..bet ir vietas kur piekabei jēga nulle..un uz laivas piekabes atkal kajakus neuzliksi.pa meža stigām bez piekabes ērtāk.

Link to comment
Share on other sites

Tas gan... nestrīdos... man kaimiņš to piepūšamo (ar cieto grīdu) arī vadā uz treļa... lai gan jauno viņš paņēma lielu...

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Regisss teica:

bet nu gaisma xenonam ir kā diena pret nakti salīdzinot ar halogēnu..

Kā kuram. Man bija renault grand scenic ar ksenoniem. Tie tur spīdēja nu tā. Tagad toyota avensis. Tur tiešām diena pret nakti, pat slapjā dranķīgā laikā viss redzams.

Velo uz sacensībām parasti vedu bagāžniekā/salonā, atpakaļ jau uz jumta.

Stikla lūka lielā forši kaut kad naktī, tad kaut kāds tāds foršs efekts, vasarā pa dienu tapāt aizkariņš visu laiku ciet. Tā baigi vairs negribas. Arī tam grand scenic viss jumts bija stikla.

Link to comment
Share on other sites

Arī bija Laguna ar xenoniem. Nekad vairs neizvēlētos šāda veida lukturus. Ļoti sarežģīta sistēma. Spuldzes, augstsprieguma aizdedzināšnas bloki, gaismu augstuma autokorektors, virsbūves stāvokļa devēji, pa vienam uz katras ass.Ar pēdējiem nomocījos, tā arī nesataisīju, labi, ka TA to nepārbaudija.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , osscar teica:

lielā gumijniece 3.6m

Tikai un vienīgi uz piekabes, kopā ar dzinēju. To gumijnieci vienam dabūt no jumta ūdenī un atpakaļ - tur Lāčplēsim jābūt :D

 

pirms 2 stundām , ju teica:

Stikla lūka lielā forši

Kaškajam bija stikla jumts, bet priekšā sēdošie tāpat viņu īsti neredz. Aizmugurē sēžot jā - ir forši uz debesīm skatīties. Atceros - vadāju biznesa partnerus no Ķīnas vienu laiku - šie bija sajūsmā par to jumtu :D

Link to comment
Share on other sites

jā - ja ir normāla ielaišanas vieta. Bet tādu ir maz pierīgā. piem juglas ez. vai daugavā lai tiktu  - jālaiž vai ni pie baznīcas Baltezerā (tur vajag 4x4 jo ar fwd var ierakties smiltīs) vai lucavsalā pei salu tilta ( vai pirms Bolderājas no slepenā spota)  - bet atkal gabals ko braukt.  Tapēc es citreiz lieku uz jumta ja 2 tā copē - var ielaist uzreiz Juglā vai Daugavā un nav līkumi jābraukā.

Tagad tas slapjais laiks bija pirms/pēc Z.svetkiem   - tad ņēmu Baltezerā laivu nomā - nav jāčakarējas ar savākšanu lietū sniegā, mazāk čakra..Man gan lūka ir vairāk priekš pusē...nevis pasažieriem..

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 3 stundām , Daiļais teica:

Nekad vairs neizvēlētos šāda veida lukturus. Ļoti sarežģīta sistēma. ....Ar pēdējiem nomocījos, tā arī nesataisīju,

Tad jau datoru vai telefonu pirkt nevar, ja pats nevar sataisīt? Priekš sarežģītām sistēmām ir speciālisti, kuri var problēmas risināt.  Es runāju par oriģināliem lukturiem, kas tur paredzēti komplektācijā. Visādi hrenoni, ko cilvēki uz katru apskati demontē, vienkārši jāmet laukā, jo fiziski nevar strādāt lukturī, kur kurā paredzētas citas spuldzes, turklāt tradicionāli ar nodzeltējušu, nosūbējušu stiklu, kas spīdina gaismu visur citur, bet tikai ne uz ceļa.

 

pirms 3 stundām , ju teica:

Arī tam grand scenic viss jumts bija stikla.

Tas ir tikai kārtējais bling-bling vai arī tam kāda funkcionālā nozīme?

Link to comment
Share on other sites

zinu, ka jauniem auto lukturi bieži vien ir neizjaucami un  pārdoti tiek veseli. Atceros viena meiča speciāli uz taisīja mazu negadījumu  lai kasko nopērk jaunu priekšējo lampu..kaut kāds rets suv bija, lukturis ap 2000 maksāja. A tā kaimiņš izblieza netīšām ar savu auto (kaut kādu žiguli :D )

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas galīgi neiztur kritiku. Aifoniem ekrāni arī mēdz saplīst un nevar tā vienkārši nomainīt, bet joprojām viņus pērk. Tagad ir parādījusies LED alternatīva xenoniem, kas gan cenā nemaz lētāk nav. Reiz vienā mazā avārijā korišs iebrauca spārnā, bet nācās lukturi mainīt apdrošināšanas remonta ietvaros, jo nolauza tam visus stiprinājumus.  Arī parasts ne xenona lukturis nemaksā kapeikas, ja viņu pērk jaunu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Mezavecis teica:

Es runāju par oriģināliem lukturiem, kas tur paredzēti komplektācijā

bija oriģinālie xenoni. Par kolhoza variantu vispār nav vērts runāt...

Link to comment
Share on other sites

Protams, ja var dabūt  lietotu. Ne vienmēr ir pieejami lietoti pat pasvaigiem auto un visādi depo u.c. neražo alternatīvas.

Laiks rādīs cik dzīvotspējīgi būs LED ilgtermiņā. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja LED var mājas apgaismojumā jau ieņem stabilu 1. vietu, tad nav pamata domāt, ka auto jomā kaut kas būs savādāk. 

Link to comment
Share on other sites

led spuldzes mājās tāpat izdeg..un viņas  maksā pāris eur. es vienkārši par to ka tāds led lukturis izdegs..būs kosmoss...jo diezin vai būs ķīnas analogi..ok varbūt būs kuļibini kā tas krievs - kuri ar  fēnu karsēs, plēsīs viņus vaļā...labos draiveri vai mainīs led elementus...

 

rekur piem slavenā BMW led problēma (servisi piedāvā tikai jaunu lukturi ap  300 ) . Čaļi maina to led draiveri.

https://www.ledsupply.com/blog/common-bmw-led-tail-light-fix/

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Mezavecis teica:

Tas ir tikai kārtējais bling-bling vai arī tam kāda funkcionālā nozīme?

Laikam jau šī mode tagad pārgājusi, bet bija vienbrīd.

Bija Opel Zafira (viņiem gan nebija lūka, bet pa malām kaut kas), Dažādi citroen, renault tikai šim modelim, šķiet, bija.

Ak jā, laikam, tagad Lambroghini siān arī kaut kāds stikls pa vidu ir. Tad vēl teslai ir.

Arī Bugatti, Ferrari mēdz būt

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk037pEN93epo9HrGNowOxJ7K7Zai4Q:1609241550087&source=univ&tbm=isch&q=car+glass+roof&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwjw7cz3i_PtAhUN-yoKHWThBrEQjJkEegQIAhAB&biw=1920&bih=938

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Daiļais teica:

 Ļoti sarežģīta sistēma. Spuldzes, augstsprieguma aizdedzināšnas bloki...

Domāji ka xenon iet uz 12V, kaut gan D1/ D3 spuldzēm bloks ir spuldzītei pakaļā.

Link to comment
Share on other sites

šodien sporta pēc zubāram aķi izdomāju palādēt - impulsnieks rāda ka viss ok - aķis pilns 🤣

izvilku tēva analogo trafa  variantu ar A metru  + pielēju destilēto biku ( šim bija korķi) ...līmenis dažās bankās bija pazems. Palādēju ar kādi 2,5 -3 A - 4h. Griež daudz niknāk. Būs mīnusi - redzēs vai izdosies ieekoneomēt 50 EUR :D

Impulsnieku mīnusi - neredz pilnīgu tukšu aķi un  hvz kā nosaka ka "pilns". bet tā mazi un kompakti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

šodien sporta pēc zubāram aķi izdomāju palādēt

es atkal gribēšu redzēt, cik ilgi busam aķis vilks, līdz šim brīdim nav problēmas, aķis orģinālais, tik pat vecs, kā buss, no 2008. gada aprīļa  Reno Trafic 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , osscar teica:

Impulsnieku mīnusi - neredz pilnīgu tukšu aķi un  hvz kā nosaka ka "pilns". bet tā mazi un kompakti.

Tie nav impulsnieku mīnusi - tā ir knauzerība un iepirkts lēts štrunts. Normālam lādeklim/analiztoram ir pilnīgi vienalga vai lādē impulsnieks, vai trafs, svarīgs ir algoritms, pēc kura jamais nosaka kādā stāvoklī ir aķis un kas ir jādara... 😛 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

esmu testējis 2 impulsniekus ( 50 un 100eur)  - abi neredz  izlādētu aķi - palīdz paralēli pieslēgts aķis, 9V baterija  :D tad sāk lādēt. Jā ir kompakti etc..bet nu trafs ar voltmetru un A metru ir verņaks - tam vienalga ir kas izejā vai nav -  spriegums ir izejā.

 

man paratsi jauns 6 gadus vel benzīna auto. vienkārši šim jau 4-5 gafdi, nezinu cik vecs...novelcenes nav,

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , osscar teica:

pielēju destilēto biku ( šim bija korķi) ...līmenis dažās bankās bija pazems. Palādēju ar kādi 2,5 -3 A - 4h.

Destilētais ūdens ir jāpielej PĒC uzlādes!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ok..varbūt..es vienkārši skatījos uz aci ka kādā bankā mazāk..procesa laikā piepilināju..bet. Nebija daudz..varbūt 100gr kopa...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

esmu testējis 2 impulsniekus ( 50 un 100eur)  - abi neredz  izlādētu aķi

Lab, lab, neko nepārmetu - vnk ir milzu nianses verķos. Man ir kādreiz pa 80 Ls pirktais un jamais parasti tiek galā. Jā, vienreiz pateica, ka negribi neko darīt, bet tur bij aķis ar spriegumu 8V, 12 V vietā. Man jau nejauši ir visādi laboratorijas barokļi ar mainām strāvām un spriegumiem un atdzīvināju tā, lai arī šis saprot, bet nu finālā tāpat jēga lielas nebij. :) 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

vienkārši besis..bija čoms laivā muzonu atstājis ..aķis tukšs...a lādētājs neredz viņu..nācās no auto otru aķi stiept...vecais labais būtu uzlādējis un sver mazāk par otru aķi ...

Hvz ko impuls ieks tur mēra V vai esr pirms sākt lādēt...

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , osscar teica:

Impulsnieku mīnusi

es pieļauju, ka ķīniešu impulsnieki atšķiras, piemēram no CTEK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vai kāds vēl šodien vakarā domā braukt pabraukāties pa piesnigušām ielām, paslidināties pa stāvlaukumiem? ;)

Link to comment
Share on other sites

@Regisss  Paldies, tikko atslidinājos mājās no darba, pa ceļam uz katra trešā krustojuma pa nošķiltajam jau apskatīju, un pēdējā krustā gandrīz papildināju statistiku pats - šodienai adrenalīna pietiks... :) 

Link to comment
Share on other sites

Tik traki slīd? :) Reāli esmu noilgojies pēc šādiem laikapstākļiem...

Link to comment
Share on other sites

es tik strauji  bremzējot jutu ka ABS strādā, tā pofig tā putra ar AT riepām uz abām lamatām. uzsākot nekas nebuksē.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , osscar teica:

AT riepām

kas tās par riepām?

Link to comment
Share on other sites

Sniegā varētu būt ka ir ok... uz ledainas, cietas virsmas tur vajadzētu būt viss slikti... abi modeļi nav baigi skaļie pēc būtības?

Link to comment
Share on other sites

man pofig. man tas netraucē. ap 80 ir biku..pirms tam un pēc ne īpaši. Jā uz ledus jāuzmanās..bet tur nekas neglābs..tikai radzes. Kādreiz braukāju ar radzēm - pēdējos gandrīz 10 gadus tikai ar AT. esmu pieradis. un nav riepas jāmaina 5-6 gadi nobrauc un liec jaunas.

Link to comment
Share on other sites

garos gabalos uz šosejas bailīgi ar tādam... it īpaši ja melnais ledus trāpās... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...