Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

ES projektu kopskats atgādina skatu ar VEF ēku - smuka fasāde, bet iekšā grausts. Kāpēc to nevar saprast, ja es to pasniedzu kā ilustrāciju faktam ka lielākā daļa ES projektu nav efektīvi un dzīvotspējīgi? Es ieteiktu Tev citēt manus teikumus, nevis izraut vienu vārdu un pārrakstīt pa savam, pilnīgi pzaudējot ideju.

 

"Stipras aizdomas, ka tu nevienu projektu neesi rakstījis un vispār nav nojausmas, kādas zināšanas nepieciešamas. Līdz ar to izteikumi par lietderīgumu ir buļļa kakas. "

 

Nav korekti apšaubīt vipārzināmas lietas, pieķeroties ar aizdomām manai personībai. Es neesmu gan, rakstījis nevienu projektu, bet tas neliedz man lietot vispārzināmu informāciju savam spriedumam. Man ir neliela pieredze projektu uzskaitē.

Link to comment
Share on other sites

Precīzi nepateikšu, bet lielākā daļa ES fondu projektu Latvijā ir atzīti par neefektīviem un dzīvotnespējīgiem.

 

atsauci varētu palūgt uz autoritatīvu informācijas avotu.

Link to comment
Share on other sites

Es tagad neatrodu tādu atsauci uz informāciju par ES projektu dzīvotspēju un efektivitāti, tamdēļ vismaz pagaidām atsaucu savu teikto par projektiem. Atvainojos par laika tērēšanu.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Atvainojos par laika tērēšanu.

Ko atkāpies ?

Visi argumenti pret tevi balstīti nevis uz acīmredzamo realitāti,bet gan uz propogandisko ,it kā ,atklātību un brīvību ,kuru mums cenšas iestāstīt.

Ir taču skaidrs ,ka publiski valdība nekad nenopels ne sevi ,ne Eiropu ,kurai lien pakaļā.Kas maksā ,tas pasūta mūziku :).

Brīvība un atklātība ir tikai šķietama .Par kaimiņu dzērāja skandālu ar sievu uzzinās visa Latvija pa TV,bet par izgāzušos valdības gājienu,vai kāda valstsvīra kontā iekritušo sešciparu summu(pateicoties kādas eiro idejas atbalstīšanai)uzzināsim tikai tad,kad šis šis kungs nepatiks kādam citam tādam pašam kungam,kurš gribēs būt viņa vietā un ripināt savā makā monētiņas.

Link to comment
Share on other sites

Es te tā pakavējos atmiņās. Kas mūsu valstī sagrāba varu pēc komunistu laikmeta beigām?

Nu tak tie paši komunisti. Demonstratīvi nosvieda savas partijas biļetes, iznāca uz trepēm pūļa priekšā, pavicināja sarkanbaltsarkanos karodziņus un masu psihoze nostrādāja, esam brīvi!

Īstenībā jau tie paši vēži vien palika, pat kulīte tā pati, tikai pārkrāsota. Kā jau apsviedīgi vīri, momentā saprata, uz kādām pogām jāspiež. Pa lielam jau nekas nav mainījies, vara tiek pēctecības kārtībā nodota saviem cilvēkiem, radiem, paziņām, mainās tikai partiju nosaukumi, bet ne uzvārdi.

Ar visu dzelzs priekškara krišanu un brīvu pieeju informācijai, lielum lielais vairākums tā vai tā nav iemācījies saprast, ka arī mūsdienās propagandas metodes ir tās pašas vecās, un iebarot tautai var da jeb ko, tātad arī pastumt vajadzīgajā virzienā.

Un lai jau domā par to, ka ir brīvi, vismaz netaisa slepenus saietus, atklāti nedumpojas un dzīvo cerībā, ka saulainā nākotne ir tepat rokas stiepiena atstatumā. Kaut ko atklāti aizliegt ir lielākā varas kļūda. Komunisti to saprata un ne pa velti noturējās pie teikšanas 70 gadus.

Kad sabruks Eirosajuzs, ir tikai laika jautājums. ASV ir maķenīt vieglāk, lai arī tur ir trakākais tautu mistrojums, tomēr skaitās viena nācija, pie tam nodalīti no pārējas pasaules, un kamēr vien varēs ik pa laikam atrast jaunu ārējā ienaidnieka tēlu, viņiem izdosies noturēties.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

snukurins, vecajās eiropas valstīs nedzīvo vesela padomju laika paaudze, kam no bērnības ļeņins/staļins bija visu svēto svētais, kas iebakstīja 5 gadu plānu, kā jādzīvo turpmāk. Ja vecajās valstīs plānu kaļ paši iedzīvotāji, tad bijušās padomju republikās katrs dzīvo pēc savas saprašanas, jo reāla pozitīvā piemēra nav. Painteresējies kā vāciešiem sokas ar austrumvācijas iedzīvotāju dzīveslīmeņa vienādošanu - viena valsts, bet atšķirības joprojām ir un būs vēl ilgi. Ar līdzīgām slimībām slimo visas padomju bloka valstis. Pagaidām no tām visstraujāk attīstās Polija, kur mūsu megaprojekts dienviedu tilts viņu mērogā ir Mazpisānu tiltiņš pār vietējo strautu.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam
A uz jautājumu atbildēt nevari? btw Nenovirzies no tēmas, runa nav par zemnieku pašsajūtu. Jebkuri kredīti nav viegla lieta, ņemt/neņemt ir katra ražotāja/zemnieka izšķiršās un risks. Bet Eiropa vismaz dod līdzfinasnējumu, kas to visu atvieglo. Ja viņi tikt dikti gribētu mūs "apspiest", tad tak kāpēc kaut ko vispār dot?

Nelecies Rik0, pats arī neko dizu neatbildēji, kad iepriekš citēji manu postu - tikai noliki, ka es vainojot TIKAI Eiropu, bet vietējos nē. Nu tad izlasi vēlreiz manu tekstu un atrodi to riņdiņu, kur asmu tā teicis.

Kas attiecas uz to appspiešanu - laikam jau tomēr pat banku darbību tu nesaproti, koēēē? Tieši tāpēc arī dod, lai būtu kas atmaksā pēc tam....ar % - analoģisks darba stils kā bankām - Eiropa dod, zemnieks ņem - ķipa abiem savs labums, bet tieši tāpēc arī ir vajadzīgi tādi zemnieki viņiem, kam vajag un kuri maksās tos procentus, tas pats ar valsts aizņēmumu, ja runājam par LV, eiro un Eiropu kā tādu....un tu vēl saki, ka neesam tikai patērētāji. Bez tam, atbildot nenosauci nevienu iemeslu, kāpēc tad īšti mēs tai ES esam vajadzīgi? Pacentīsies ,šoreiz varbūt? (manu variantu noliki, bet savējo neizstāstīji)

Link to comment
Share on other sites

vecajās eiropas valstīs nedzīvo vesela padomju laika paaudze, kam no bērnības ļeņins/staļins bija visu svēto svētais

Staļina piekritēji sen jau kapu kalnā :).

Kā arī zvērīgi pārliecinātie komunisti.Tie gan vēl sastopami augstākās aprindās,kā jau te teica ,ar citu kažociņu :).

Tautā tādu fanātisko staļinistu bija maz pat tajos laikos .

Kas attiecas uz paaudzi ,kas piedzīvoja LPSR,tad ,ja tādas šeit vairs nebūtu, Latvijā būtu vēl par kādiem 70% mazāk iedzīvotāju,jo palikušie pārsvarā ir tieši šī paaudze.Gan vēl darbspējīgie (virs 40 gadiem),gan,protams ,pensionāri.

Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz to appspiešanu - laikam jau tomēr pat banku darbību tu nesaproti, koēēē? Tieši tāpēc arī dod, lai būtu kas atmaksā pēc tam....ar %

 

Nu varbūt pats tiec sākumā skaidrībā ar saviem apgalvojumiem, ko īsti eiropa grib - iznīcināt jebkādu ražošanu latvijā vai tomēr veidot ražošanu, kas būvēta uz viņu kredītiem un attiecīgi maksā viņiem %....

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Tā... Atzīšos uzreiz, ka pilnīgu visu diskusiju neizlasīju, bet nu savu viedokli par aktuālākajiem tēmas pavedieniem pievienošu.

 

1. Eiropas kopējās valūtas ieviešana:

  • Es esmu redzējis aprēķinus, cik budžets iegūs no ārējā parāda apsaimniekošanas izmaksu samazināšanos, cik tautsaimniecība iegūs no valūtas konvertācijas izmaksu samazināšanās. Arī tās vienreizējās ieviešanas izmaksas. Gala bilance pozitīva.
  • Īsti nekādus pretargumentus ar aprēķiniem, ka tautsaimniecība iegūtu kaut ko neiestājoties, neesmu redzējis. Jebkurā gadījumā, biznesus bīdīt kopīgā valūta netraucē, cik es zinu.
  • Jau esošā piesaiste - jā, tāda eksistē. Kaut gan cik es saprotu, tā nav tik ļoti akmenī iecirsta (tik vien kā vadlīnija LB, lai turētu ~ konstantu kursu). Grūti mans spriest, kas notiktu ar latu, ja eiro noiet pa burbuli. It kā jau cilvēki saka, ka arī noietu.
  • Bet kopsummā - es redzu vairāk par, nekā pret. Līdz ar to es esmu PAR.

 

2. Par ražošanu Latvijā un darba vietām

  • Taisnība, ka valdība cukurrūpnīcas neaizklapēja. To izdarīja īpašnieki, jo Eiropa deva lielas kompensācijas. Zemnieki arī saņēma skanošo, jā, cik lielu - es nezinu. Cita lieta, ka valdība necentās šo procesu apturēt.
  • Par pašreizējo situāciju aizbraucu uz vienu no Stokholmas IKEA un nopirku tai skaitā pārīti salātu bļodu. Pārsteigums izlasot apakšā - "made in Latvia". Tā kā gluži tā nav, ka neko LV neražotu un nevienam to preci nevajag

 

Secinājums ir tāds, ka nevajag čīkstēt un/vai gaidīt, ka viss tiks liets ar karoti mutē. Eiropas valūta nav ne risinājums visām problēmām, ne arī zobens, kas nu mūs piebeigs pavisam. Tas ir līdzeklis ar saviem plusiem, saviem mīnusiem (man sanāca, ka plusi ir vairāk). Kaut kad bija pētījums par to, ka LV sabiedrība idejiski vēlas sociālismu (kreisos), bet balso par labējiem (pareizi pateicu?). Tas tik viens no indikātoriem. Manuprāt, Latvijas sabiedrībai politiskā ziņā vēl nopietni jāpaaugās.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Rik0, eiropa grib to , lai Latvijā būtu sakārtota vide, infrastruktūra, kāda viesnīca, kur pašiem dažreiz atbraukt atpūsties, lai būtu stabila robeža ar Krieviju un Baltkrieviju, lai Latvijas ieziemieši varētu nopirkt viņu saražoto preci , vārdu sakot, lai šeit nebūtu pārāk liels bardaks.Tāpēc arī nedaudz iedot naudas, ko pēc tam ar % atgūst atpakaļ. Eiropai nemaz nevajag to, ka mēs sāks ražot gaļu pienu , cukuru un dajebko citu un sāktu sūtīt uz veco eiropu, jo viņiem pašiem šīs mantas nav kur likt. Tāpēc arī mūsu zemniekiem ir vismazākie platību maksājumi un viņi nemaz netaisās tos izlīdzināt ar vecajām dalību valstīm. Tā kā Latvija nav vienīgā apdalītā valsts, (bet vis vairāk) un arī pārējās Austrumeiropas valstis protestē, tad gan jau nedaudz piemetīs klāt, lai mūs nedaudz nomierinātu, bet cik piemetīs, tas jau būs atkarīgs arī no mūsu deputātiem Briselē (Latvijas izsaimniekotājiem, piemēram Godmaņa kunga). Eiropa neko nodos pa velti, vienu latu iedos, 10 Ls paņems atpakaļ, ja nevarēsi atdot parādu, paņems tavu zemi.

Link to comment
Share on other sites

versatile

snukurins, neatbildēji, kā tad tajos "labajos gados" pirms ES, kad pamanījies labi pelnīt, bija ar nodokļu maksāšanu.

Link to comment
Share on other sites

No kurienes visu laiku tiek cerēts, ka būs ieguvums par valūtas konvertācijas izdevumu neesamības? Tas, ka vairs nebūs vienas liekas matemātiskas darbības? Maksā taču subjektīvu summu par bankas pakalpojumu un tam nav nekāda sakara ar kaut kādiem reāliem izdevumiem. Bankas vienkārši par to prasa naudu tāpēc, ka tās var. Tāpat kā izņemt desmitnieku no bankomāta nemaksā neko, bet palūgt to pašu meitenei pie lodziņa par velti vairs nesanāks. Tāpēc, ka banka tā ir izlēmusi un tā grib. Tas ir manuprāt, protams.

 

Par cukurfabrikām jūs esat pārāk rožainās domās par tā laika valdību. Diemžēl tā nebija pat neitrāls novērotājs. Pacentieties mazliet atcerēties tā laika atmosfēru. Presings no eiropas, ka šeit nevajag cukuru, presings no iedzīvotājiem, ka vietējais cukurs esot dārgs, presings no citiem vietējiem biznesmeņiem, kāpēc cukurniekiem ir subsīdijas. Faktiski fabrikas, bija pēdējās, kas piekrita kompensācijai, zemnieki jau bija apstrādāti un piekrituši kompensācijai. Fabrikām bija izvēle pieņemt kompensāciju vai arī palikt gan bez naudas, gan bez bietēm. Tā ka šoreiz valsts vadība, bizness, un arī tās iedzīvotāji, bija lielā mērā līdzvainīgi tajā situācijā. Redz, cerēja, ka mūžigi varēs pirkt eiropas cukurrūpniecības pēckvotu cukuru pa smiekla naudu.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis tik skaisti visu sazīmēja ,gluži kā pirms iestašanās ES.

Tā bija jabūt,bet reālajā dzīvē viss otrādi ?

Drošs ,ka Igauņiem(par kuriem tas tēmas iesākums) to pašu pīli pūta atspērušies vietējie,smuki visu uz papīra teorētiski pierādot un pamatojot.

Bet dzīvē(praksē)viss sanāca otrādi.

Kādam jau kļuva labāk,bet lielās tautas masas ,vai nu aizplūda prom,vai velk parādpilno eksistenci šepat uz vietas.

Kāpēc kāpt uz nākošā grābekļa ?

Tauta uz viena uzkāpusi ir palikusi gudrāka.Tāpēc arī nevar pieļaut referendumu.

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

versatile

nu, būs referendums, nobalsos pret.

Starptautiskajā kredītreitingā aiziesim uz B- vai kaut ko zemāku.

Būsim pāris gadus atpakaļ, nesenajā vēsturē; visi bļaus ka sūdīgi; labi ka to eiro neieviesām; būtu vēl sliktāk.

 

Tas ir tā kā sēdēt kokā uz zara, pašam to zaru nozāģēt, nokrist, salauzt kāju, bet priecāties, sak, labi, ka to zaru nozāģēju - a to, ja tagad vēl tas uz galvas uzkristu...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]No kurienes visu laiku tiek cerēts, ka būs ieguvums par valūtas konvertācijas izdevumu neesamības?[..]

 

Nu tagad importējot / eksportējot preces tiek maksāta konvertācijas komisija naudas x apmērā (papildus transakcijas nodevai). Iestājoties eirozonā uz eirozonas valstīm izmaksas x atkrīt. Vai arī mēs tagad pieņemam, ka bankas par x pacels trasakcijas nodevas? Tas pats ar ārējā parāda apsaimniekošanas procentiem (tur gan tas stāsts, šķiet, varētu būt šaubīgāks [procenti gana mainīgi utt], bet nu skaitļi ir konkrēti). No kurienes? LB prezidents stāstīja. Bet nu izklausās loģiski (jā, jā, šas par mani visi sāks smieties, neesmu ekonoms, esmu fiziķis :D ).

 

[..]Tā bija jabūt,bet reālajā dzīvē viss otrādi ?[..]

 

Nu ok, iespējams, par cukura lietām tik labi tos stāstus es neatceros. Tomēr nevar teikt, ka no eiropas savienības nav bijušu ieguvumu. Ceļošanas brīvības, kohēzijas fondi, sociālie fondi. Studiju apmaiņas, piemēram. Ir, protams, arī negatīvās puses. Bet kam gan nav? Domāju, ka tas pats ar Eiro. Igaunijā ieviesa, taisnība. Es neesmu tik smalki pētījis viņu situāciju, lai pateiktu, ka ir sliktāk. LV mediji visādus brīnumus var sastāstīt.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Grūti mans spriest, kas notiktu ar latu, ja eiro noiet pa burbuli. It kā jau cilvēki saka, ka arī noietu.

Ja mūsu nelielajam eksportam būs stabili eksporta tirgi ārpus Eiropas, piem., Krievijā, tad tā būs iespēja visu miljardiem lielo ES aizdevumu atdot uzreiz vienā dienā.

//Mēs aizņemamies eirikus. Savukārt eināru brukšanas brīdī stabilie nodokļi no stabilajiem rubļiem ir milzu vērtē salīdzinot ar bezvērtīgajām eirām.

Link to comment
Share on other sites

Nu tagad importējot / eksportējot preces tiek maksāta konvertācijas komisija naudas x apmērā (papildus transakcijas nodevai). Iestājoties eirozonā uz eirozonas valstīm izmaksas x atkrīt. Vai arī mēs tagad pieņemam, ka bankas par x pacels trasakcijas nodevas?

Jā, domāju, ka tieši tā tas notiks. Piemēram. Ja es šad tad veicu pārskaitījumu, banka man paņem komisiju. Ja es par to pašu pārskaitījumu noslēdzu regulāra maksājuma līgumu, komisijas vairas nav. Ko, pēkšņi regulāri maksājumi bankai maksā mazāk? Banku komisijām nav nekādu ekonomisko aprēķinu, paskatās griestos, paskatās uz kaimiņu banku un paprasa savus iedomātos ciparus.

Link to comment
Share on other sites

Jā, eiro, iespējams, nav tajā labākajā situācijā šobrīd. Bet citas valūtas, kam piesieties, tā īsti nav. Dolāram? Diez vai laba doma + tos procesus varam vēl mazāk ietekmēt. Rublim? Juaņai? Tas pats stāsts.

 

Neatkarības pirmsākumos stabilitātes nolūkos lats bija piesaistīts SDR'am. Pēc tam tika noteikta prioritāte - Eiropa, kura ieviesa ekiju, pie kā lats arī tika piesaistīts. Loģika ir vienkārša: ja mēs savu sadarbību gribam orientēt uz Eiropu, ir patīkami, ja mēs bez valūtas riskiem jūlijā spējam izpildīt janvārī slēgtos līgumus.

 

Eiropas ekonomika ir N reizes lielāka un stabilāka par Latvijas ekonomiku. Eiropa bez mums iztiks labi, bet mēs bez Eiropas necik. Pirmais krievu gāzes kāpums liks mums iztirgot pēdējo mantību, nākamais - pārdot dvēseli un savu māti. Ja neticat, paskatieties, ar kādu entuziasmu cilvēki daudzdzīvokļu namos iegulda savu papildus kapeiku SAVA kopīpašuma atjaunošanai.

 

P.S. Šajā diskusijā izskan argumenti, bet ir vietnes, kur ir lasāmas tikai vaimanas. Interesanti, vai ļaudīm gadus 20 - trešo daļu no sava mūža - nav radusies vēlme kaut ko darīt nevis vaidēt?

Link to comment
Share on other sites

Jaksli, tad kāpēc bīdi šo sarunu, ja šeit pāris cilvēki ar patiešām vērā ņemamiem argumentiem paskaidro ieguvumus un tie, tavuprāt, uzreiz dzen propogandu, savukārt redz visādu uldveidīgie, tavuprāt, runā taisnību... Bet nu jā, ieejot kaut financenet un palasot komentārus zem kāda raksta paliek skumji cik mūsu tautai ir zems līmenis ekonomikas un politikas sapratnē, tamdēļ uzskatu, ka tā būs viena no milzīgākajām kļūdām ja tauta nobalsotu pret Eiro un bonusā ievēlētu ZZS ar SC valdībā jo piesola piecīti pie pensijas :)

 

Dīvaini tie latvieši. Gribam algu kā Vācijā, cenas kā Krievijā. Baķku-vadoni kā Baltkrievijā, brīvību kā Vācijā. Eiro mums nevajag, bet vietējo preci nepērkam, jo par dārgu. Ogres Trikotāža sūkā; tur ražotos džemperus pērkam uz atlaidēm ārzemēs 10x dārgāk (ar citu bļembu virsū). Nodokļus nemaksājam, pensijas un algas mazas. Valstī viss slikti, tikko to pasaka ministrs - da nu dillēs viņu. utt...

 

Kā naglai uz galvas kā raksturot visus īdētājus...

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Banku komisijām nav nekādu ekonomisko aprēķinu

Latvijā ir melnais tūkstotis banku. Vari izvēlēties tādu, kas neprasa komisiju par pārskaitījumu.

Ja šķiet, ka Latvijā ir vieni asinssūcēji, kādēļ pārskaitījumies neizvēlēties kādu citas ES valsts banku ar mazākām komisijām?

 

P.S. Banku komisijas tiek regulētas ES līmeni.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Neatkarības pirmsākumos stabilitātes nolūkos lats bija piesaistīts SDR'am. Pēc tam tika noteikta prioritāte - Eiropa, kura ieviesa ekiju, pie kā lats arī tika piesaistīts. Loģika ir vienkārša: ja mēs savu sadarbību gribam orientēt uz Eiropu, ir patīkami, ja mēs bez valūtas riskiem jūlijā spējam izpildīt janvārī slēgtos līgumus.

 

Zinu. DEM un FRF maiņa uz EUR ieviesa arī korekcijas SDRā. Un loģika ir vienkārša un pareiza, un piesaiste EUR vismaz pašlaik mums ir devusi vairāk, nekā, ja būtu palikuši piesieti pie SDR.

Japānai arī problēmu pietiek. http://www.tradingeconomics.com/japan/interest-rate paņemiet kādu padsmit gadu griezumu.

Link to comment
Share on other sites

ja šeit pāris cilvēki ar patiešām vērā ņemamiem argumentiem paskaidro ieguvumus un tie, tavuprāt, uzreiz dzen propogandu,

Dēļ šāda tipa paskaidrotājiem arī valsts ir tukša.

Kādu brīdi viņiem akli tic,bet tad ilgtermiņā kļūst skaidrs ,ka tas nav nekas cits kā tikai argumenti,kurus vēderā neliksi ,bērnam neuzģērbsi.

Laiks iet ,nekas nemainās :(,kā bija argumentēti stāstīts .Lai gan ,stāstītajiem jau droši vien ka mainās ,iet kalnup,bet kāds labums no tā tautai.

Tautai tik pasaka lai mazāk runā ,vajag strādāt un mums viss būs.

Tik aizmirst pieminēt ,ka ar MUMS ir domāti lielie argumentētāji/pamatotāji un plānotaji,nevis reālā darba darītāji :).

Link to comment
Share on other sites

Dēļ šāda tipa paskaidrotājiem arī valsts ir tukša.

Šis savukārt ir boļševisma (lielinieku) apgalvojums.

 

Kādu brīdi viņiem akli tic,bet tad ilgtermiņā kļūst skaidrs ,ka tas nav nekas cits kā tikai argumenti,kurus vēderā neliksi ,bērnam neuzģērbsi.

 

Par aklo ticību: Ne katra izteiktā doma ir patiesa, tādēļ pētām un domājam līdzi.

Par bērniņiem: jautājumi par ES, par NATO, par Eiro ir stratēģiski. Vēderus piepilda operatīvās darbības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Demžēl ir tā, ka valstī reāli trūkst labu plānotāju un organizētāju, lai tos reālā darba darītājus efektīvi saorganizētu... LAi arī man nav liela dzīves pieredze, tomēr no tāš pašas varu teikt, ka visi šie lielie strādnieki laiž luni līdzko tiek nolaistas acis no viņiem un protams algas dienā lamā priekšniecību, tas nekas, ka no 8 darba stundām 3 tiek pīpots...

 

Jaksli - Tātad principā ar šo diskusiju tu tgd vēlējies pažēloties, ka mums nevajag eiro, ja atkal tiksim paverdzināti, līzīgi kā tas bija tavā darba devēju topikā?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Šis savukārt ir boļševisma (lielinieku) apgalvojums.

Kas ,tas ka daudz tautas ir prom no valsts,un turpina aizbraukt ?Un, kā liecina aptaujas,Eiro ieviešana piemetīs uguni šim procesam.

Tā nav ?

 

tu tgd vēlējies pažēloties, ka mums nevajag eiro,

Es izteicu savu uzskatu,nevis žēlojos.

Un redzu ,ka arī šeit ir cilvēki kas man piekrīt.Un ,protams ,ir arī tādi ,kas nepiekrīt.

Tā ir vienmēr un ar visu.Strīdos/diskusijās izkristalizējas patiesība :).

ja atkal tiksim paverdzināti

Kāpēc atkal ?

Nekad nav bijis savādāk.Varbūt kādu īsu brīdi visa Latvijas gadsimtu vēsturē :).

Bet atmetiens atpakaļ gan būs .

Tas viss diskusijas ,katram savs uzskats .

Dzīve pierādīs ,kuram taisnība.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Strīdos/diskusijās izkristalizējas patiesība

Par patiesību sauc to viedokli, kas sakrīt ar Tavējo?

Link to comment
Share on other sites

Dēļ šāda tipa paskaidrotājiem arī valsts ir tukša.
Šis savukārt ir boļševisma (lielinieku) apgalvojums.
Kas ,tas ka daudz tautas ir prom no valsts,un turpina aizbraukt ?Un, kā liecina aptaujas,Eiro ieviešana piemetīs uguni šim procesam. Tā nav ?

 

Ir tāda anekdote: galvenais, lai būtu cilvēks. Pantu atradīsim.

 

Par boļševisma metodi es saucu pieeju patvaļīgi izvēlēties "vainīgo" cilvēku grupu un pēc tam argumentēt ar tautoloģiju jebšu vispārzināmu/vispārpieņemtu faktu.

 

Piemērā:

"vainīgie cilvēki" ==> šāda tipa paskaidrotāji

"fakts" ==> valsts ir tukša

 

--------------------

Paskaidrotāju vietā varēji rakstīt "politiķi", "vēlētāji", "uzņēmēji", "nacionālisti", "cittautieši", "oligarhi", "sorosīdi"

Link to comment
Share on other sites

Latvijā ir melnais tūkstotis banku. Vari izvēlēties tādu, kas neprasa komisiju par pārskaitījumu. Ja šķiet, ka Latvijā ir vieni asinssūcēji, kādēļ pārskaitījumies neizvēlēties kādu citas ES valsts banku ar mazākām komisijām? P.S. Banku komisijas tiek regulētas ES līmeni.

Nez vai ES regulē iekšzemes komisijas. Man personīgi maz interesē komisiju apmērs, darīšana ir bankām ir diezgan minimāla. Bet no tā, cik ir bijusi darīšana, rodas sajūta, ka komisiju pamatā nav izdevumu ekonomiskie apsvērumi, bet gan voluntāri noteikti cipari. Tā ka personīgi es neticu, ka ar eiro ieviešanu būs iespējams ietaupīt uz banku komisijām.

Link to comment
Share on other sites

"nu, būs referendums, nobalsos pret.

Starptautiskajā kredītreitingā aiziesim uz B- vai kaut ko zemāku.""

 

Uz kāda punkta pamata, lai reitings kristu? Nupat to atkal paaugstināja.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

uldiss, reitings ir tendence uz ekonomikas pieaugumu. Atteikšanās no eiro Eiropas kontekstā ir distancēšanās no Eiropas integrācijas procesiem, kas savukārt potenciālos investorus austrumu reģionā novirzītu uz Igauniju nevis Latviju. Vai tas nav saprotams?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

"uldiss, reitings ir tendence uz ekonomikas pieaugumu. Atteikšanās no eiro Eiropas kontekstā ir distancēšanās no Eiropas integrācijas procesiem, kas savukārt potenciālos investorus austrumu reģionā novirzītu uz Igauniju nevis Latviju. Vai tas nav saprotams?"

 

ekonomikas pieauguma tendenci mēra vairāk pēc ekonomikas pieauguma rādītājiem, nevis pēc iespējamās valsts valūtas. mums ar visu savu latu jau labu laiku ir augšupejoša reitinga tendence. eiro ieviešana pati par sevi negarantē ekonomikas pieaugumu. var gadīties, pat pretēji - ņemot vērā ieviešanas izmaksas, budžetu būs vēl grūtāk savilkt.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

versatile

Reitings rāda visu ko, arī valsts prognozējamību un uzticamību.

Pašlaik reitings palielināts arī pieņemot, ka jau drīzumā mums būs EUR. Pēkšņa kursa maiņa var nozīmēt visu ko. Reitingu aģentūrām būs pienākums to atspoguļot.

 

A sovereign credit rating is the credit rating of a sovereign entity, i.e., a national government. The sovereign credit rating indicates the risk level of the investing environment of a country and is used by investors looking to invest abroad. It takes political risk into account
Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

uldiss, pastāsti, tad kāpēc jebkādi procesi reģionos koriģē vērtspapīru cenas? Pat Grieķijas lēmums savilkt/nesavilkt jostu ietekmēja eiro kursu. Reitingu veidotāji ņem vērā ne tikai tekošos skaitliskos rādītājus, bet arī visus faktorus, kas varētu ietekmēt izaugsmi. Kā jau minēja biedrs Uģis Lācis - nav nopietnu argumentu, kāpēc neieviest eiro. Ja tev tādu ir, tad liec galdā un neturi sveci pūrā!

 

Par n reizes pieminēto Igaunijas praksi nav objektīvu datu, jo reāli ir pagājis maz laika, lai spriestu kopumā par negatīvām sekām. Arī cenu pieaugums ir subjektīvs, jo vienmēr jāņem vērā inflācija, valūtas svārstības, cenu/nodokļu pieaugums konkrētām lietām. Būtu apsurdi par cenu celšanās pamatu ņemt degvielas vai gāzes cenas. Ja atceramies, tad padomju stagnāti joprojām rubļu/latu valūtas maiņas mīnusus balsta uz pašu maiņas faktu nevis to, ka tajā brīdī bija hiperinflācija.

Labots - Mr.Līkrocis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nez vai ES regulē iekšzemes komisijas.

 

ES neregulē komisijas, bet tikai nosaka ka eirozonā vienas bankas komisijām iekšezemes un pārrobežu maksājumiem ir jābūt vienādām.

Šobrīd latu pārskaitījums maksā 30saņus bet eur - kādus 5-10 eur.

Pēc eiro ieviešanas bankām būs jāizvēlas viena cena un tirgus to noliksm ~0.5 eur apmērā. Attiecīgi transakciju izmaksas pārskaitījumiem uz eiropu samazināsies 10x.

Link to comment
Share on other sites

versatile

oj, tūlīt būs argumenti, ka "vienkāršo latvieti" neinteresē pārskaitījumi uz Eiropu... /palmface

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

"uldiss, pastāsti, tad kāpēc jebkādi procesi reģionos koriģē vērtspapīru cenas?"

 

Tāpēc, ka procesi ietekmē kopumu. Ko tur vēl teikt?

 

"Pat Grieķijas lēmums savilkt/nesavilkt jostu ietekmēja eiro kursu. Reitingu veidotāji ņem vērā ne tikai tekošos skaitliskos rādītājus, bet arī visus faktorus, kas varētu ietekmēt izaugsmi. Kā jau minēja biedrs Uģis Lācis - nav nopietnu argumentu, kāpēc neieviest eiro. Ja tev tādu ir, tad liec galdā un neturi sveci pūrā!"

 

1) "Pat Grieķijas lēmums savilkt/nesavilkt jostu ietekmēja eiro kursu." - labs piemērs mūsu neatkarības zaudēšanai, ja atteiksimies no savas nacionālās valūtas. katrs svilpiens eiroperifērijā trāpa arī mums. mums to vajag? arī tagad trāpa attiecībā uz eiro aizņemšanos, bet tad sekos arī izdevumi zonas glābšanai.

 

2) kas emitē naudu, tas diktē noteikumus, tam pārējie maksā procentus, komisijas, stabilzācijas iemaksas un gan jau vēl ir kādi mazāk zināmi slaukšanas veidi. mums to vajag? mēs tā vietā, lai maksātu projām uz ārzemēm savu naudu, varam uzturēt savu lata stabilizācijas fondu, kas ir mūsu labā, nevis caurās eirozonas mucas lāpīšanai.

 

3) eirozonā ir parādu problēmas ir, vismaz uz 5 gadiem, to publiski pateica merkele. ieejot zonā, mēs paņemam tās glābašanas izmaksu daļu uz sevis. mums to vajag?

 

4) nacionālā vaūta ir viens no nācijas pamatelementiem. es to negribu pazaudēt, kur nu vēl pazaudēt tāpat vien par neko. premjers nesola lielāku algas un izdevumu attiecību par labu labklājībai.

 

5) eirozonu veidoja ekonomiski attīstītās valstis, kas sen tirgu ir pārdalījušas un labklājību sasniegušas lietodamas savu nacionālo valūtu, kamēr mēs sēdējām izolēti aiz dzelzs priekškara. mēs, tagad kautkāda 2004.gadā izteikta solījuma dēļ, ieviešot eiro neko nevar uzlabot, taču riskējam zaudēt kontroli pār savas naudas vērtību.

 

versatile

versatile

  • photo-thumb-774.jpg?_r=0
  • Lietpratējs
  • boot_lietpratejs.png
  • 2283 raksti

  • Atrodos:Ryga
  • Intereses:Foto

Pievienots Pirms minūtes

"oj, tūlīt būs argumenti, ka "vienkāršo latvieti" neinteresē pārskaitījumi uz Eiropu... /palmface"

 

Dikti patīk tizloties?

 

 

"Par n reizes pieminēto Igaunijas praksi nav objektīvu datu, jo reāli ir pagājis maz laika, lai spriestu kopumā par negatīvām sekām. Arī cenu pieaugums ir subjektīvs, jo vienmēr jāņem vērā inflācija, valūtas svārstības, cenu/nodokļu pieaugums konkrētām lietām."

 

Pilnīgi visās valstīs EUR ieviešanai sekoja tulītējs cenu kāpums.

Pie mums būs pretēji - cenas samazināsies, algas pieaugs, ...

Ar cieņu,

Jūsu eiroreklāma

 

TVNET šodien:

"Šodien Eiropai pāri velsies pret taupības pasākumiem vērstu protestu vilnis, bet Spānijā un Portugālē visas dienas garumā izsludināti vispārējie streiki.

Pieaugošā neapmierinātība ar valdību izdevumu samazināšanu visvairāk izjūtama finansiālajās grūtībās nonākušajās eirozonas dienvidu valstīs, kur jau tā ir sasniegts katastrofāli augsts bezdarba līmenis, bet ekonomikas nonākušas lejupslīdes fāzē.

  • Eiropas Arodbiedrību konfederācija pirmo reizi aicina uz vienlaicīgiem protestiem
    Eiropas Arodbiedrību konfederācija (EAK) norāda, ka tā pirmo reizi aicinājusi uz vienlaicīgām protesta akcijām visās četrās finanšu krīzes nomāktajās eirozonas dienvidu valstīs."

Labots - uldiss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

uldiss, par argumentiem.

 

1. Kādu neatkarības punktu mēs zaudējam? Tu zini cik Grieķija ir saņēmusi līdzekļus no Eiropas, lai varētu lepni dzīvot, turklāt ilgstoši sagrozot patiesos ekonomikas rādītājus? Uzticības kredīts reiz kaut kad beidzas.

2. Esmu absolūti pārliecināts, ka tuvākos 10 gadus nekādu stabilizācijas fondu nespēsim uzturēt. Mums sociālais budžets ir caurā muca un vēl kaut kādus uzkrājumus pavilkt nevarēsim. Turklāt vēl ilgi uz kakla sēdēs SVF un EK aizdevums.

3. Parādu problēmas ir visā pasaulē. Pat dižākai ekonomikai ASV ir parāds 2 gada budžetu apmērā.

4. Atkal tu neliec mieru premjeram. Bet izteikums par nācijas pamatelementiem ir absurds. Vai tāpēc igauņi vai somi kļuvuši ar mazāku nacionālo pašapziņu, ja valstī ieviests vienots maksāšanas līdzeklis?

5. Pastāsti, kā mēs paši varētu kontrolēt naudas vērtību. Vienīgais ko mēs varam darīt, ir devalvēt savu valūtu, bet otrādi - nekā. Turklāt lielās valstis attīstījušās ne jau uz savas valūtas, bet gan stiprās ekonomikas un ražošanas rēķina.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...