Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

ediots-

kā jau rakstīju, Latam nav segtspējas (nav ar ko aizvietot). Mums ir pāris tonnas zelta, pāris kubi koka. Tas arī viss. Uznāks dullums aizdevējiem vienā dienā pieprasīt parādu- viss, gals, bankrots Latvijai. A eiras smels no kopējā katla un varēsim drusku attelpoties...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Attiecībā uz akcīzi kritēriji ir vienādi pret visām valstīm. Vai tāpēc nabags drīkst piemēslot vidi, ja viņam nav naudas? Kas mēslo, tas maksā - vai tad nav taisnīgs princips?

kādā sakarā jaunattīstības valstīs, kā vienu no galvenajiem nosacījumiem, lai iestātos ES, ir obligāti jāsadārdzina degviela, lai rūpētos par ekoloģju,
Link to comment
Share on other sites

kā jau rakstīju, Latam nav segtspējas (nav ar ko aizvietot). Mums ir pāris tonnas zelta, pāris kubi koka. Tas arī viss. Uznāks dullums aizdevējiem vienā dienā pieprasīt parādu- viss, gals, bankrots Latvijai. A eiras smels no kopējā katla un varēsim drusku attelpoties...

Tādā izpratnē nevienai pasaules valūtai nav seguma.

Link to comment
Share on other sites

Ir gan. Piem., Norvēģiem, Zviedriem ir nafta, Angļiem uzkrājumi zeltā...

Latvija 1938.gadā (laikam) ar savām zelta rezervēm, savlaicīgi iepirktām, bija astotā bagātākā valsts eiropā...

Labots - ZzigizZ
Link to comment
Share on other sites

alusbundža-

protams, ka ASV ir segtspēja. Nafta nāk no arābiem, briljanti no āfrikas, ogles no d-amerikas. Savus resursus viņi (maitas) saudzē un uzkrāj.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
ZzigizZ, un tu gribi teikt arī ASV dolāram ir segums?

Ja tev piedāvātu pārsimt "bezseguma" dolārus par velti - tu ņemtu?

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

Atkal kārtējās muļķības. Akcīze ir visās Eiropas savienības valstis, bet ir noteikts akcīzes minimums no ES puses. Maksimumu nosaka pati valsts individuāli. Par kādu vēl konkurētspēju tu runā?

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 17:01 klepoja:

 

3) katrs degvielas cenas palielinājums pazemina konkurētspēju, jo palielina pašizmaksu

 

 

Iestājoties ES tika noteikts grafiks, cik ilgā laikā un kādā apjomā obligāti ir jāpalielina degvielas akcīze.

 

http://www.kvestnesis.lv/index.php?menu=DOC&id=168954

 

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/latvija-panakusi-mazaku-akcizes-pieaugumu-degvielai.d?id=7633570

 

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/nakamgad-palielinas-degvielas-akcizi-papildinats.d?id=18673412

 

kopumā cenas veidošanos būtiski ietekmē arī valstī noteiktie nodokļi, kas veido jau gandrīz pusi no viena litra cenas:

ka_veidojas_degvielas_cena_2012_jan_web.jpg

http://www.statoil.lv/lv/jaunumi/jaunumu_arhivs/ka-veidojas-degvielas-cenas/

Link to comment
Share on other sites

Citāts ZzigizZ, un tu gribi teikt arī ASV dolāram ir segums? Ja tev piedāvātu pārsimt "bezseguma" dolārus par velti - tu ņemtu?

Protams, ka ņemtu. Ņemtu arī pārsimts miljonus vai pat pārsimts miljardus. :) Dolāram sektspēja ir rēķināma triljonos. :)

Link to comment
Share on other sites

"Pievienots Pirms 28 minūtēm

Attiecībā uz akcīzi kritēriji ir vienādi pret visām valstīm. Vai tāpēc nabags drīkst piemēslot vidi, ja viņam nav naudas? Kas mēslo, tas maksā - vai tad nav taisnīgs princips?

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 17:01 teica:

kādā sakarā jaunattīstības valstīs, kā vienu no galvenajiem nosacījumiem, lai iestātos ES, ir obligāti jāsadārdzina degviela, lai rūpētos par ekoloģju,"

 

 

ieslēdz domājamo aparātu, beidzot. nabaga jaunattīstības valsts nevar piemēslot pasauli ar naftas produktiem, jo nevar tos nopirkt. jeb, tu domā, ka var? kādā veidā?

bet, ES vēl uzspiež papildus nodokli, lai nabgs pērk pa dārgo un ne tuvu netiek, lai konkurētu ar vecajām valstīm.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Sory, bet uldiss maļ vienu un to pašu. :( akcīzei nav nekāda sakara ar pāriešanu uz eirām. :( NU NAV!

Akcīzes nodoklis- (lai to atmaksātu) alga- alga (nomaksājam soc.nodokli)- soc.nodoklis (pensijas)- vienkārši: caur akcīzes nodokli mēs izmaksājam algas, no kurām tiek veidotas pensijas, pabalsti...

Link to comment
Share on other sites

Sory, bet uldiss maļ vienu un to pašu. :( akcīzei nav nekāda sakara ar pāriešanu uz eirām. :( NU NAV!

 

es atbildu uz Mr>Līkrocis jautājumiem

 

starp citu, eiro ieviešana esot obligāta (tāpat kā akcīze):

 

http://lv.wikipedia.org/wiki/Eiro_zona

"Eiro zona tika izveidota 1999. gadā un tajā šobrīd (2011. gadā) ietilpst Austrija, Beļģija, Francija, Grieķija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija un Vācija. Pārējām (septiņām) Eiropas Savienības valstīm iestāšanās Eiro zonā ir obligāta, kad tās atbildīs Eiropas Savienības noteiktajiem kritērijiem. Izņēmums ir Dānija, Apvienotā Karaliste un Zviedrija. Pirmajām divām pievienošanās līgums paredz izvēles iespēju par iestāšanos Eiro zonā, bet Zviedrija neatbilst zonas prasībām. Tomēr arī iepriekšminētās trīs valstis darbojas Eiropas Centrālās bankas sistēmas ietvaros.[3]"

 

"Akcīzes nodoklis- (lai to atmaksātu) alga- alga (nomaksājam soc.nodokli)- soc.nodoklis (pensijas)- vienkārši: caur akcīzes nodokli mēs izmaksājam algas, no kurām tiek veidotas pensijas, pabalsti..."

 

nav tā, ka akcīzes nodoklis ir domāts, lai samaksājot to no alagas, vairotu jaunas algas. bez ražošanas līdz algām netikt. pie katra degvielas cenu kāpuma, virknei produktu un pakalpojumu pieaug pašizmaksa, tātad mazinās konkurētspēja. šādi turpinot gremdēt ražošanu nekas labs nav gaidāms.

Link to comment
Share on other sites

Zelts sen jau pārstājis būt par naudas segumu. Domāju, ka praktiski jebkurā valstī aizejot uz centrālo banku ar papīrīti un prasot to samainīt pret zeltu, parādīs pigu. Cik nu var ticēt wikipēdijai, tad valstu centrālo banku rīcībā ir tikai ap 18% pasaules zelta. Salīdzinājumam juvilierizstrādājumos esot ap 52%.

Protams, zeltu jebkurs var nopirkt, bet tas nav tas pats.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bet tas ir visās Eiropas savienības valstīs. Starp kurām valstīm šī konkurētspēja mazinās? Vai arī tagad mums jākonkurē ar ķīniešiem, kurus nevar izkonkurēt?

pie katra degvielas cenu kāpuma, virknei produktu un pakalpojumu pieaug pašizmaksa, tātad mazinās konkurētspēja. šādi turpinot gremdēt ražošanu nekas labs nav gaidāms.

 

Kur ir problēma? Jebkurš uzņēmums darbojoties maksā nodokļus, piemēram, takšu firma. Vai tad tas uzskatāms par idiotismu?

Vēl viens idiotisms ir tas-jo vairāk strādā jo vairāk jāsamaksā akcīzē
Link to comment
Share on other sites

Ai...

Reālākais tirgus bābu klačošana...

Es šim metu mieru, jo savu nostāju esmu parādījis.

Lai labs vakars visiem.

p.s. pēdējos komentus nesanāk saprast. :(

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Par pasaules galu, PRET eiro ieviešanu! :beee:

Link to comment
Share on other sites

Vai tad nevienam nav ienācis prātā, ka labklājības līmenis paaugstinās uz aizbraukušo rēķina?

Pārtikušie prom nebrauc, un loģiski, ka procentuāli viņu skaits tikai pieaug. Procentuāli, nevis skaitliski.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad nevienam nav ienācis prātā, ka labklājības līmenis paaugstinās uz aizbraukušo rēķina?

Ta arī ir .

Un bezdarba līmenis krītas tā paša iemesla dēļ.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Vēl viens idiotisms ir tas-jo vairāk strādā jo vairāk jāsamaksā akcīzē un jo vairāk jāmaksā akcīze tad lai samaksātu būs jāstrādā vēl vairāk.
pasaulē ir tā iekārtots, ka parasts godīgs cilvēks nedrīkst palikt pārāk turīgs, jo savādāk nebūs, kas strādā, bagātība ir tikai ''priviliģēto'' ,''mafiozņiku'' un citu tamlīdzīgu tipiņu priekšrocība
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
ķīna esot otrā ekonomika pēc ASV un tas tikai 20 gados panākts

Panākts uzspļaujot vides aizsardzībai un liekot miljoniem strādāt sweatshopos par kapeikām...

Ķīniešu zemēs kurās dzīve ir vislabākā (Honkonga un Taivāna) komunisma nav...

 

Nu eiropa jau nu būtu no tiem kadriem no kuriem būtu vismazāk jāmācās.

padomju cilvēkam civilizēto Eiropu grūti saprast...

Link to comment
Share on other sites

Latam nav segtspējas (nav ar ko aizvietot). Mums ir pāris tonnas zelta, pāris kubi koka. Tas arī viss.

 

Te jau viens cilvēks iepostēja pirms manis, bet Tu laikam nesaprati - lats kā reize ir viena no retajām valūtām, kura ir pilnībā segta ar Latvijas Bankas rezervēm.

Latvijas Banka krīzes gadījumā ir spējīga apmainīt visus apgrozībā esošos latus pret eur papīriņiem.

 

Aplikt eneroresursus ar augstu akcīzes nodokli, nozīmē tiešā veidā pazemināt savu ražotāju, arī pakalpojumu sniedzēju, konkurētspēju

 

Vai Tu vari pateikt kurās Eiropas valstīs ir mazāka akcīze kā Latvijā un par cik daudz? (lai runātu, ka mūsu ražošana ir nekonkurētspējīga akcīzes dēļ...)

Link to comment
Share on other sites

Vai tad nevienam nav ienācis prātā, ka labklājības līmenis paaugstinās uz aizbraukušo rēķina?

Kā kaut kas var mainīties uz to rēķina, kuru nav?

Link to comment
Share on other sites

Kā kaut kas var mainīties uz to rēķina, kuru nav?

 

Ar matemātiku pavisam slikti? Valstī 2.000.000 iedz., 1.000 dzīvo lepni, 200.000 iztikt var, pārējie grauž nagus. % sarēķini pats.

500.000 trūkumcietēju pamet valsti - sarēķini tagad, kā izmainās procentuālā attiecība. Недалеца?

Dombrovskis ir grāmatvedis un viņa vestajās atskaitēs līdzīgi skaitļi arī veido to Latvijas "veiksmes stāstu" un pieaugošo labklājību. Būsim reāli, nevis klausīsimies ziņu kanālu meldētājos un interneta ruporos.

Link to comment
Share on other sites

"snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 15:22 teica:

 

Aplikt eneroresursus ar augstu akcīzes nodokli, nozīmē tiešā veidā pazemināt savu ražotāju, arī pakalpojumu sniedzēju, konkurētspēju

 

Vai Tu vari pateikt kurās Eiropas valstīs ir mazāka akcīze kā Latvijā un par cik daudz? (lai runātu, ka mūsu ražošana ir nekonkurētspējīga akcīzes dēļ...)"

 

Jau teicu, ka tad kad vecās valstis attīstījās, tām nebija akcīzes. Tagad, kad tās to var atļauties, jo paņēmušas visu tirgu, tās uzspiež augtsu akcīzi arī citiem, kas vēl tikai sāk attsīstīties. Negodīga starta pozīcija mums. Viņu tirgus tā arī paliek viņu tirgus.

Nodokļu politikai ir jākalpo katras valsts attīstībai un jābūt tai pakārtotai, nevis jāiet pāri robežām tādā mērā, ka ignorē citu valstu situāciju un vajadzības.

p.s. Nav vērts vēl veselu dienu spriest, ja spriedējiem nav līdzvērtīga faktu bāze. Mans viedoklis ir, ka vecā ES negrib tādu jauno dalībvalstu attīstību, ka tās varētu konkurēt. Fakti, kas to apliecina ir un iet jau n-to diskusijas apli.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai tagad luksus veikalos jādod visiem atlaides, kas nevar to atļauties? Kur tādu principu par kaut kādu starta pozīcijju esi redzējis? Ja pievienojies kādai organizācijai, tad tev jāpieņem visi tās nosacījumi bez kaut kāda tur pārejas perioda, aklimatizācijas. Jāatcerās, ka mēs gribējām būt Eiropā, nevis Eiropa mūs aicināja.

Tagad, kad tās to var atļauties, jo paņēmušas visu tirgu, tās uzspiež augtsu akcīzi arī citiem, kas vēl tikai sāk attsīstīties. Negodīga starta pozīcija mums.

 

Ja tu ieej veikalā, vai visiem pārējiem pircējiem ir jābūt ieinteresētiem, ka tur kaut ko tur nopirksi? Katra valsts velk savu deķi uz savu pusi un rūpējas par savu labklājību. Jo Latvija labāk spēs lobēt, jo lielāki panākumi. Ar šitādiem īdetājiem būsi pakaļā vēl uz 100 gadiem.

Mans viedoklis ir, ka vecā ES negrib tādu jauno dalībvalstu attīstību, ka tās varētu konkurēt.

 

Šo varētu traktēt kā noziegumu pret cilvēci dekriminalizēšanu, un par to ir paredzēts pants krimināllikumā.

Viņi gan to izdarīja juridiski nekorekti jo nebija beiguši augstskolu un nezināja kas ir konsolidācija,tādēļ ķērās pie brutālākiem paņēmieniem
Link to comment
Share on other sites

"Vai tagad luksus veikalos jādod visiem atlaides, kas nevar to atļauties? Kur tādu principu par kaut kādu starta pozīcijju esi redzējis? Ja pievienojies kādai organizācijai, tad tev jāpieņem visi tās nosacījumi bez kaut kāda tur pārejas perioda, aklimatizācijas. Jāatcerās, ka mēs gribējām būt Eiropā, nevis Eiropa mūs aicināja.

snapback.pnguldiss, 16 November 2012 - 09:14 klepoja:

 

Tagad, kad tās to var atļauties, jo paņēmušas visu tirgu, tās uzspiež augtsu akcīzi arī citiem, kas vēl tikai sāk attsīstīties. Negodīga starta pozīcija mums."

 

Atkal galējības! Kāds luksuss? Kādas atlaides?

Ne Latvija kāda ciitai valstij liek mainīt tās nodokļus, ne arī citām valstīm būtu jājaucas Latvijas nodokļos. Princips par starta pozīciju izriet no godīguma principa. Atceries, kad Tu augi, Tev neprasīja tik daudz, cik no pieaugušā. Kad vecās ES valsis attīstījās, ne Latvija, ne arī kāda cita valsts tām nelika mākslīgi palielināt akcīzi energoresursiem, kas ved pie konkrētspējas mazināšanās. Tagad lai ļauj ari mums attīstīties bez ierobežojumiem, ja jau riez sludna brīvo tirgu, un ko tikai vēl ne.

 

 

"Ja tu ieej veikalā, vai visiem pārējiem pircējiem ir jābūt ieinteresētiem, ka tur kaut ko tur nopirksi? Katra valsts velk savu deķi uz savu pusi un rūpējas par savu labklājību. Jo Latvija labāk spēs lobēt, jo lielāki panākumi. Ar šitādiem īdetājiem būsi pakaļā vēl uz 100 gadiem.

snapback.pnguldiss, 16 November 2012 - 09:14 klepoja:

 

Mans viedoklis ir, ka vecā ES negrib tādu jauno dalībvalstu attīstību, ka tās varētu konkurēt."

 

Es runāju par tirgu no ražotāja viedokļa, nevis pircēja viedoķļa. Pamēģini to saprast. Kāda daļa citām ES valstīm, cik man pie sevis mājās maksā degviela, ko es lietoju ražošanai?

 

 

"Šo varētu traktēt kā noziegumu pret cilvēci dekriminalizēšanu, un par to ir paredzēts pants krimināllikumā.

snapback.pngsnukurins, 16 November 2012 - 09:31 klepoja:

 

Viņi gan to izdarīja juridiski nekorekti jo nebija beiguši augstskolu un nezināja kas ir konsolidācija,tādēļ ķērās pie brutālākiem paņēmieniem"

 

Pirms runā par tādām tēmām, atceries Lībiju, ko 2011.gadā nobombardēja ES dalībvalstis. Ekoloģija dabūja ciest, kā arī ES nodokļu maksātāju sarūpētais budžets. Neviena ES amatpersona par to netika sodīta, lai gan nodarītais posts, neskaitots cietušos cilvēkus, ir mērāms miljardos.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāpēc lai kādai valstij stājoties iekšā ES būtu būt kaut kādām atlaides? Latvijas valsts pastāv tuvu 100 gadus un par jaunu valsti noteikti nevarētu saukt. Līdz ar to visi ierobežojumi, direktīvas (es nerunāju par atbalstu, kas korelē ar lobijiem) ir visām vienādas. Kas tur negodīgs? Jebkurā organizācijā - partijas, arodbiedrības, asociācijas, biedrības, apvienības utt. ir šādi principi. Arī stājoties darbā tev ir pārbaudes nevis atlaižu periods, kas drīzāk ir trūkums nevis privilēģija, lai spētu konkurēt ar pārējiem kolēģiem.

Princips par starta pozīciju izriet no godīguma principa. Atceries, kad Tu augi, Tev neprasīja tik daudz, cik no pieaugušā. Kad vecās ES valsis attīstījās, ne Latvija, ne arī kāda cita valsts tām nelika mākslīgi palielināt akcīzi energoresursiem, kas ved pie konkrētspējas mazināšanās. Tagad lai ļauj ari mums attīstīties bez ierobežojumiem, ja jau riez sludna brīvo tirgu, un ko tikai vēl ne.

 

 

Ja tu degvielu ražotu pats no rapša vai citiem vietējiem materiāliem, tad tu varētu tā teikt. Bet tā kā nafta un gāze nāk no 3. pasaules valstīm uz diezgan nestabiliem nosacījumiem, valstīm jāpieņem akcīzes nosacījumi.

Es runāju par tirgu no ražotāja viedokļa, nevis pircēja viedoķļa. Pamēģini to saprast. Kāda daļa citām ES valstīm, cik man pie sevis mājās maksā degviela, ko es lietoju ražošanai?
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

- sarēķini tagad, kā izmainās procentuālā attiecība. Недалеца?

 

Procentus uz maizes neuzsmērēsi.

Jāskatās absolūtā vērtība. JA bezdarbnieki aizbrauc vai nomirst, IKP faktiski nemainās.

Link to comment
Share on other sites

Latvijai zelta rezerves ir apmēram 7 tonnas.. segums.. pārsimts miljoni Ls.. pārējo lata segumu veido ārvalstu valūtas.. starpcitu tēmā jau bija iemests links.. un lata segums šobrīd ir vismaz 2.5x

 

http://www.bank.lv/m...arejas-rezerves

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Mr. Līkrocis ir ļoti augstās domās par EU godaprātu. Veltīgi. Te, Latvijā, nereti ir jāievēro prasības un noteikumi, par ko vecajā eiropā neliekas ne zinis, jo tā viņi dara gadiem ilgi. Varētu vēl diskutēt, vai te lielākā vaina nav vietējai pārcentībai. Tāpat arī visas šīs kompensācijas par rūpnīcu aizvēršanu, zvejas kuģu sagriežšanu vai citu "vecu" un "neefektīvu" tehnoloģiju iznīcināšanu. Tikai aizmirst piebilst, ka ar to nepietiks aizvietojumam. Un kur to aizvietojumu ņemt? Ka tik nebūs jāņem no tās pašas vecās eiropas. Savās pašu mājās viņi visus resursus izmanto līdz pēdējam, nomaiņa notiek dabiskā procesā. Protams, pie sevis viņi to nevar atļauties, mērogi tiešām ir pavisam citi, Latvija salīdzinot ar lielajām valstīm ir vien tāds maziņš ciematiņš. Paši zinam, kā tas notiek, pietiek paskatīties uz Rīgu. Neesmu pret EU, plusu ir krietni vairāk, bet nekādi labie onkuļi arī tur nav.

Link to comment
Share on other sites

"Kāpēc lai kādai valstij stājoties iekšā ES būtu būt kaut kādām atlaides? Latvijas valsts pastāv tuvu 100 gadus un par jaunu valsti noteikti nevarētu saukt. Līdz ar to visi ierobežojumi, direktīvas (es nerunāju par atbalstu, kas korelē ar lobijiem) ir visām vienādas. Kas tur negodīgs? Jebkurā organizācijā - partijas, arodbiedrības, asociācijas, biedrības, apvienības utt. ir šādi principi. Arī stājoties darbā tev ir pārbaudes nevis atlaižu periods, kas drīzāk ir trūkums nevis privilēģija, lai spētu konkurēt ar pārējiem kolēģiem.

snapback.pnguldiss, 16 November 2012 - 11:15 teica:

 

Princips par starta pozīciju izriet no godīguma principa. Atceries, kad Tu augi, Tev neprasīja tik daudz, cik no pieaugušā. Kad vecās ES valsis attīstījās, ne Latvija, ne arī kāda cita valsts tām nelika mākslīgi palielināt akcīzi energoresursiem, kas ved pie konkrētspējas mazināšanās. Tagad lai ļauj ari mums attīstīties bez ierobežojumiem, ja jau riez sludna brīvo tirgu, un ko tikai vēl ne."

 

Par kādām atlaidēm ir runa? Mēs pērkam degvielu par pārdevēja cenu, bet ES uzliek par pienākumu to priek;smums pašiem sadārdzināt galā uzliekot virsū akcīzes nodokli, kas veido pusi no gala cenas. Pārdevējs saņem prasīto cenu. Kāda atlaide?

Pasaki tagad pats, cik gadus no tiem 100 minētajiem Latvijas valsts jubilejas gadiem, Latvija piedalās pasaules tirgū? Es nesprotu, kāpēc tagad jātēlo, ka mēs neesam jaunattīstības valsts, ja īstenībā tādi esam?

Kā var piemērot vienādus principus visiem, ja katram ir savs atšķirīgs līmenis un tirgus daļa? Kur paliek neatkarība pašiem darīt to, kas vajadzīgs, lai attīstītos un iegūtu arī savu tirgus daļu?

 

 

"Ja tu degvielu ražotu pats no rapša vai citiem vietējiem materiāliem, tad tu varētu tā teikt. Bet tā kā nafta un gāze nāk no 3. pasaules valstīm uz diezgan nestabiliem nosacījumiem, valstīm jāpieņem akcīzes nosacījumi.

 

 

snapback.pnguldiss, 16 November 2012 - 11:15 teica:

 

Es runāju par tirgu no ražotāja viedokļa, nevis pircēja viedoķļa. Pamēģini to saprast. Kāda daļa citām ES valstīm, cik man pie sevis mājās maksā degviela, ko es lietoju ražošanai?"

 

Kāpēc jāuzspsiež akcīzes nosacījumi citām valstīm? Tas maksā naudu. Vai tu saviem sadarbības partneriem arī uzdotu viņu mājās kautkādus dārgus, viņiem pašiem nevajdzīgus pasākumus veikt, kā pamatnosacījumu jūsu sadarbībai?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pirmkārt, tu visu laiku bļauj par konkurences kropļošanu, bet Igaunija, Lietuva, Dānija, Luksemburga maksā to pašu akcīzes nodokli. Kā var sanākt atšķirīga konkurence?

Otrkārt, vai mūsu valsts ir atpalikusi kā Āfrikas valstis? Vai mēs saņemam humāno palīdzību? Neredzu nekādu jaunattīstības valsti. Pirms 15 gadiem par to varēja diskutēt.

Treškārt, par kādu līmeni un tirgus daļu tu runā? Gribi teikt, ka uzņēmums X ražošanā iztērējot 1000 L degvielas Latvijā, ir nekonkurētspējīgāks, kā uzņēmums Y Dānijā ražošanā tos pašus 1000 L? Kas uzņēmumam ir savādāks attiecībā uz degvielas patēriņu? Dānijā šī degviela ir pat dārgāka.

Ceturtkārt, tu vispār nesaproti neatkarības jēdzienu. Tas ka tu dzīvo neatkarīgā valstī, vari brīvi paust savu viedokli, nenozīmē, ka varēsi ar savu viedokli aicināt cilvēkus uz vardarbību. Arī neatkarīgā valstī kā neatkarīgs indivīds nevari nemaksāt nodokļus. Ja to nevēlies, tad vari doties uz kalniem, kur šādas prasības neizvirza. Analoģiski Latvija ES sastāvā uzņemas zināmas saistības un tās jāpilda. Vai tas ir tik grūti saprotams?

 

Par kādām atlaidēm ir runa? Mēs pērkam degvielu par pārdevēja cenu, bet ES uzliek par pienākumu to priek;smums pašiem sadārdzināt galā uzliekot virsū akcīzes nodokli, kas veido pusi no gala cenas. Pārdevējs saņem prasīto cenu. Kāda atlaide? Pasaki tagad pats, cik gadus no tiem 100 minētajiem Latvijas valsts jubilejas gadiem, Latvija piedalās pasaules tirgū? Es nesprotu, kāpēc tagad jātēlo, ka mēs neesam jaunattīstības valsts, ja īstenībā tādi esam? Kā var piemērot vienādus principus visiem, ja katram ir savs atšķirīgs līmenis un tirgus daļa? Kur paliek neatkarība pašiem darīt to, kas vajadzīgs, lai attīstītos un iegūtu arī savu tirgus daļu?

 

Un kurām valstīm netiek uzspiests? Kas ir citas valstis?

Kāpēc jāuzspsiež akcīzes nosacījumi citām valstīm?
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Katrs savu. Es redzu, ka manai valstij liek darīt to, kas tai nav vajdzīgs, bet Tu saki, ka tas nekas. Bezjēdzīgi turpināt, ja nav vienota mērķa un izpratnes par to, kas ir tirgus un ko tas nozīmē tiem, kam ir niecīga tirgus daļa. Lielie diktē tādus noteikumus, lai mazie, kam nav sava kapitāla un ienākumu avota no tirgus daļas, nekad arī tur īsti neiekļūtu.

p.s. Tā arī neatbildēji uz maniem jautājumiem.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

uldiss, nosacījumi ir vienādi. Pašlaik strādāju uzņēmumā, kas strādā uz eksportu starptautiskā līmenī un pēdējā gada laikā kāpinājis apjomus gandrīz 2 reizes. Ja uzņēmuma vadītājs nevar/negrib/nespēj iet uz šādu mērķi, tad tā ir uzņēmuma vadītāja problēma, nevis valsts. Ne tik sen firma nebija lielāka par parastu uzņēmumu un starta pozīcija vienāda.

 

Ja grib, tad var visu ko. Bet tu visu laiku tikai mal, ka mūsu valsts ir atpalikusi un neko nespēj, jo ļaunā Eiropa kaut ko ierobežo.

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik strādāju uzņēmumā, kas strādā uz eksportu starptautiskā līmenī

Nekā personīga. Tomēr, kā var nopietni strādāt, tik daudz laika veltot neauglīgai čatošanai darba laikā ? :mda:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

jacobs, ir lietas, kurām paralēli var darboties un darba laiks ir relatīvs faktors, kurā tev jāierodas darbā, bet darbu var veikt jebkurā citā brīdī atkarībā no nepieciešamības.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

uldiss, izskatās ka Līkrocim tu neko neiestāstīsi, tad jau telefona stabam arī varētu tautas dziesmas iemācīt skaitīt,

varbūt kāds zina, cik degviela maksā ķīnā?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

alusbundža, te drīzāk pretēji, ja cilvēks ir pārņemts ar kaut kādu pseidopatiesību (piemēram, reliģija, masoni, zeitgeist, sazvērestības teorijas un citi sūdi), tad tas traucē dzīvot un katrā oponentā saskata potenciālo ienaidnieku.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...