Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

"Un kam tad domāti tie eiropas fondi ražošanas attīstībai un jaunu tehnoloģiju ieviešanai?

Tās ir kopumā lielas investīcijas priekš latvijas uzņēmējiem, kurus no banku kredītiem vien būtu grūti pacelt. (tas, ka viņi ne vieņmēr tiek optimāli izmantoti, jau ir mūsu pašu radīta problēma). Vai Tu esi pētījis kādus ciparus par to, cik Eiropas fondu nauda ir ieguldīta ražošanas attīstībā Latvijā?

Gribētos skaidru atbildi Jā/Nē, un nevis kārtējo "grāmatiņu lasījis neesmu, bet viedokli pateikšu"..."

 

1) Katru ES projektu ierobežo, piemēram, kur drīkst pirkt tehnoloģijas, iekārtas. Baltkrievu traktoru zemniekam nefinansēs - jāpērk dārgais eiropietis, ar dārgām rezerves daļām, kas sadārdzina pašizmaku produkcijai, kas nozīmē, ka ņemot vērā arī mazākas subsīdijas Latvijas zemniekiem, tie nespēj kļūt konkurētspējīgi ārpus Latvijas.

2) Mazākā daļa no visiem ES projektiem ir dzīvotspējīgi un pelnoši.

3) Cilvēki, kas nodarbināti daudzo neefektīvo ES projektu jomā sen būtu varējuši tikt izmantoti lietderīgāk, pašu ekonomikas attīstīšanai.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Baltkrievu traktoru zemniekam nefinansēs - jāpērk dārgais eiropietis,

 

Par šitādu diršanu pienāktos vismaz vārna! Bez problēmām var dabūt finansējumu baltkrievu traktoriem, Latvijā tirgotajiem ir visas sertifikācijas pēc ES prasībām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Parastais sviests ... foruma Jēzus Līkrocis pret oldfartu partiju :mrgreen:

Vieni un tie paši kadri, kuri izlien tikai šādos topikos, vieni un tie paši argumenti abās pusēs, neproduktīvs riņķa dancis.

Pašiem nav apnicis?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

"snapback.pnguldiss, 13 November 2012 - 09:25 teica:

Baltkrievu traktoru zemniekam nefinansēs - jāpērk dārgais eiropietis,

--------

Par šitādu diršanu pienāktos vismaz vārna! Bez problēmām var dabūt finansējumu baltkrievu traktoriem, Latvijā tirgotajiem ir visas sertifikācijas pēc ES prasībām."

 

 

Nejauc sertifikāciju ar izcelsmes valsti!

Ja projekta noteikumi paredz, ka tehnika pērkama tikai no ES dalībvalsts, tad nevienam neinteresē, kāda ir sertfikācija un specene pārējo valstu ražojumiem.

 

"Pašiem nav apnicis?"

 

Sāk jau, apnikt. Nu, bet, kad ņem latu nost, vai ta nav škrobe? :)

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Viegli teikt cilvēkam, kam savs jumts virs galvas vai to ir atstājuši mantojumā senči. Bez kredīta mūsdienās ir nereāli kaut ko nopietnu pasākt. Toties krāt 20 gadus + maksāt īri kaut kādā būcenī ir absurdi un nepareizi. Pat mājas remontu bez kredīta nevar pavilkt, ja vajag kārtīgu renovāciju, piemēram, jaunu apkuri, siltinājumu utt. Tāpēc nevajag vērtēt no sava subjektīvā skata punkta.

Nu nevajag man tos jevrikus, tapat kā neinteresē bankas procenti,jo nekad neesmu un arī neņemšu kredītu bankā.

 

Atvaino, bet tādus ievēlējām. Labi atceros parlamenta vēlēšanas un neviens par tām īsti neinteresējās.

A kas ir mūsu pārstāvji Briselē? Godmanis? Zīle? Tie , kas izsaimniekojuši Latviju? Lai cik tas būtu absurdi, tad labākais deputāts no Latvijas, kas aizstāv mūsu intereses ir Rubiks.
Link to comment
Share on other sites

Dalība ES un NATO ir grozāma - pietiek uzrīkot referendumu ar masīvu antieropeisku kremļa finansētu kampaņu un visi pesimisti nobalsos par Latvijas pārvēršanu par Krievijas guberņu.

Te nu gan sviests :).

Nekas te nav grozāms,tas ir NATO!

Te nav sakara ar pesimistiem :).

It kā super nacionālisms tiek visu laiku uzkurināts pa jaunu,par cik šiem(augšā)ir skaidrs ,ka ne jau kāds pesimisms ,vai dzeršana un t.t.pie vainas ,bet gan reālais dzīves redzējums .

nevarēs atbraukt krievu miljardieris uz Latviju, sapiķot visiem dzērājiem graudā/naudā, lai balso par Ždanoku vai Lindermani, ieviest krievu valodu,

Ha :).

Krievu miljardieriem jau Eiro neviens/nekur nepārdos :) :) ,ja?

Toties par angļu valodas ieviešanu nevienam neko neprasa :).Pat uz kino nav iespējams aiziet normāli noskatīties filmu,ja nezini angļu valodu.

Tagad atņems pēdējo latvisko-Latu .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Redzi, ir un bija kaudzi dažādu Eiropas fondu, bet cits stāsts, ka lielu daļu nelietderīgi izklakarēja mistiskos projektos, daļa tā arī palika neizmantota, bet daļa izlietota stratēģiskos objektos. Vai G24 izsaimniekotāji Eiropā spēj labāk saimniekot?

Tautai ir īsa atmiņa, kad iestājināja Eiropas Savienībā, arī solīja zelta kalnus, kur viņi palika?

 

Ņemot vērā supernegatīvo attieksmi pret tulkojumiem sākot jau no softa un beidzot ar filmām, kur bars grib skatīties tikai oriģinālvalodā, tad tas arī ir izvēlētais ceļš. Kaut kā nealkst cilvēki kaut ko latviskot.

oties par angļu valodas ieviešanu nevienam neko neprasa .Pat uz kino nav iespējams aiziet normāli noskatīties filmu,ja nezini angļu valodu
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Kā ir iespējams neievēlēt godmaņus, ja sistēma ir izveidota tāda, ka balso par ko gribi, tāpat partijas spice vispirms iegūst amatus? Pat nevajag būt ievēlētam Saeimā, lai partija izvirzītu savu cilvēku augstam amatam.

Balsojam par Saeimu, bet valsti pārvalda ministru prezidents.

Link to comment
Share on other sites

Nr. Līkroci,un kādā dziļā d mēs esam ar to kredītu ņemšanu :sarkasms: Es saprotu razošanā, tur tiešām kredīti ir vajadzīgi, bet ne jau mājsaimniecībā. Ja nevari bez kredīta dzīvokli izremontēt, tad dzīvo neremontētā. Nu ja ledusskapis jāpērk uz krīta, tad nevari trīs mēnešus padzīvot bez tā, sakrāt naudiņu un nopirkt ar atlaidēm, bez līzinga procentiem un ja labi sarunā,arī bez PVN. Ņemot jebkuru kredītu cilvēks šausmīgi pārmaksā gan par preci, gan bankas procentus. Tapēc jau mēs esam,kur mēs esam. Nē, nu jevropas bankām tas protams ir izdevīgi, bet ne mums.

Link to comment
Share on other sites

2) Mazākā daļa no visiem ES projektiem ir dzīvotspējīgi un pelnoši. 3) Cilvēki, kas nodarbināti daudzo neefektīvo ES projektu jomā sen būtu varējuši tikt izmantoti lietderīgāk, pašu ekonomikas attīstīšanai

 

Lol, vai Tu pats neredzi pretrunas savos tekstos? Ja latvijā trūkst spējīgu uzņēmēju, kuri pat ar Eiropas fondu atbalstu nespēj izveidot pelnošu ražošanu (Tavs apgalvojums), tad kādā mistiskā veidā radīsies "lietderīgā pašu ekonomikas attīstīšana"?

Jā, mums mums daudzi fondi tiek izlietoti "ne ļoti lietderīgi", bet tas ir mūsu pašu ministriju un ierēdņu politkorupcijas sekas, kad fondi tiek tiem, kuri nevis tos visefektīvāk izmantotu ilgtermiņa attīstībai bet tiem, kas nodrošināt vislielākos "otkatus".

Labots - Rik0
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

"Ja nevari bez kredīta dzīvokli izremontēt, tad dzīvo neremontētā."

 

Bet, ja Tu skaidri redzi, ka ienākumu pietiek, lai maksātu kredītu un dzīvotu, kāpēc lai neņemtu to kredītu un nermontētu? Tāpat, kamēr trīs gadus krāsi remontam, tikmēr kredīta procentu tiesu būs apēdusi inflācija.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis, bet kādam jau tā māja jāuzceļ vai jānopērk? Vai arī tagad visi mitināsimies tuvākos 100 gadus padomju vai pirmskara graustos? Tas ka dažiem pilnīgi viss ir uz kredīta vai ar 300Ls algu ņem kredītā 100'000 Ls dārgu māju nav normāla situācija un dzīve šos izmācīs.

 

 

Vienkārši ir cilvēki, kas skrien tur, kur labāk. Ja tagad Krievija izsludinās bonusus, būs daudzi, kas pieņems Krievijas pilsonību un aģitēs par to internetā. Tādiem, kuriem nacionālā pašapziņa ir nekāda, ir gluži vienalga vai Latvija ir ES vai Krievijas impērijas sastāvā. Tā kā mums to PSRS fanātu pietiekami daudz, tāda akcija varētu arī realizēties dzīvē.

It kā super nacionālisms tiek visu laiku uzkurināts pa jaunu,par cik šiem(augšā)ir skaidrs ,ka ne jau kāds pesimisms ,vai dzeršana un t.t.pie vainas ,bet gan reālais dzīves redzējums .
Link to comment
Share on other sites

"uldiss, 13 November 2012 - 09:25 teica:


  •  

 

 

2) Mazākā daļa no visiem ES projektiem ir dzīvotspējīgi un pelnoši. 3) Cilvēki, kas nodarbināti daudzo neefektīvo ES projektu jomā sen būtu varējuši tikt izmantoti lietderīgāk, pašu ekonomikas attīstīšanai

-------

Lol, vai Tu pats neredzi pretrunas savos tekstos? Ja latvijā trūkst spējīgu uzņēmēju, kuri pat ar Eiropas fondu a

tbalstu nespēj izveidot pelnošu ražošanu (Tavs apgalvojums), tad kādā mistiskā veidā radīsies "lietderīgā pašu ekonomikas attīstīšana"?"

 

Tādā veidā, ka cilvēki izglītosies un strādās, varbūt pieticīgākās jomās, bet vismaz iegūs lietderīgi pieredzi, nekā izniekos laiku un spēku n-to pekstiņprojektu bīdīšanai, kas šodien ir, bet rīt vairs nav.

 

"Jā, mums mums daudzi fondi tiek izlietoti "ne ļoti lietderīgi", bet tas ir mūsu pašu ministriju un ierēdņu politkorupcijas sekas, kad fondi tiek tiem, kuri nevis tos visefektīvāk izmantotu ilgtermiņa attīstībai bet tiem, kas nodrošināt vislielākos "otkatus".

 

Bet, tam gala nav. Tāpēc saku, ka kopumā labuma no ES projektiem nav.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Sev redzu vairāk ieguvumus, nevis zaudējumus, ja tiks ieviests eiro.

Ja arī izdevumi man palielināsies par 5% mēnesī, tas nav nekas liels.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja paskatās, ir pietiekami daudz dažādu veiksmīgu projektu. Diemžēl tur akmens jāmet kontrolējošo iestāžu pusē, kas pieļauj virtuālus un neefektīvus projektus. Shēmotāji ir un būs, kamēr būs labvēlīga situācija viņu barotavai.

Tādā veidā, ka cilvēki izglītosies un strādās, varbūt pieticīgākās jomās, bet vismaz iegūs ļietderīgi pieredzi, nekā izneikos laiku un spēku n-to pekstiņprojektu bīdīšanai, kas šodien ir, bet rīt vairs nav
Link to comment
Share on other sites

Tādiem, kuriem nacionālā pašapziņa ir nekāda, ir gluži vienalga vai Latvija ir ES vai Krievijas impērijas sastāvā.

Un ko ?

Saki, tie kuriem nacionālā pašapziņa ir izteikta ,tiecas uz Eiropu un ļoti grib makā redzēt tikai Eiro?

Absurds :).

ES nav ne par mata tiesu labāka par jebkuru citu vagaru,kas bijuši un ,diemžēl, būs Latvijai.

Atšķirība ir tā,ka ES ir daudz gudrāka valsts/tautas apmuļķošanā,tēlojot labiņo ,bet īstenībā pakļaujot sev :).

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja mūsu vadoņi visus ieteikumus pārtransformē par prasībām, tad arī šāds viedoklis tiks kultivēts. Pašlaik Latvijā maz tiek analizētas un apstrīdētas Eiropas direktīvas. Viss tiek paņemts "as is".

ES nav ne par mata tiesu labāka par jebkuru citu vagaru,kas bijuši un ,diemžēl, būs Latvijai.
Link to comment
Share on other sites

Kaut ar auseklīti pierē neskraidu 11 novembra lāpu gājienos, tomēr laikam man tā nacionalā pašabziņa ir augstāka par daudziem jevropas pakaļas laizītājiem. Lats ir lats un tā ir mūsu nauda. Faktiski tas ir vienīgais, kas palicis.Nebūs lata, būs mums jevrorubuļi un būsim mēs tādā pašā sojuzā, kā pēc kara.Četrdesmitajā gadā jau arī daudzi ar urrā saucieniem sveica iestāšanos padomju savienībā un vienota lielā rubļa ieviešanu. Nekas jau nav mainījies :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

"Ja paskatās, ir pietiekami daudz dažādu veiksmīgu projektu."

 

jau teicu, ka tie ir mazākā daļa - tātad nepietiekami daudz

Link to comment
Share on other sites

Ja mūsu vadoņi visus ieteikumus pārtransformē par prasībām, tad arī šāds viedoklis tiks kultivēts. Pašlaik Latvijā maz tiek analizētas un apstrīdētas Eiropas direktīvas. Viss tiek paņemts "as is".

Klau ,biji blakus,dzirdēji ,kā tas tika pasniegts (cik tika piesolīts par pieņemsanu "as is") mūsu valdībai ?

Tieši ,dzirdēji,nevis lasīji to ko pasniedz tautai.

Es neesmu bijis blakus,tāpēc ,kā daudzi,,spriežu un izdaru secinājumus pēc reālā dzīves līmeņa,nevis skaistajām runām un solījumiem.

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

Tautai ir īsa atmiņa, kad iestājināja Eiropas Savienībā, arī solīja zelta kalnus, kur viņi palika?

Zelta graudiņu var nopelnīt darbu. Zelta kalnus ar milzīgu darbu un organizāciju.

Par to, ka esi piedzimis noteiktos platuma grādos, nepienākas nekas vairāk kā pašvaldības sniegtais bezmaksas apbedīšanas pakalpojums, ja nav piederīgo.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

jakslis, atceries cepšanos par gurķu izliekumu, banānu garumu un vēl sazin kādām līdzīgām prasībām. Un kurš šīs prasības vai ieteikumus pieņēma? Bija kaut kāda diskusija pirms lēmumu pieņemšanas? Ja Eiropā pieņemts jebkuru lēmumu izdiskutēt pirms pieņemšanas, tad pie mums ir otrādi - pieņem un taisa lielas acis, ka vot Eiropa tā teica.

Link to comment
Share on other sites

Eiropai, par viņas lēmumu nepieņemšanu,visticamāk,ir sankcijas(naudiskas kādam) ,kas nu it nemaz nav izdevīgas mūsu valdībai.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

jakslis, sankcijas ir par direktīvām nevis ieteikumiem. Lielais vairums direktīvas ir par tēmu.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Ja nevari bez kredīta dzīvokli izremontēt, tad dzīvo neremontētā.

Tā ir izvēles cena. Vai nu šodien TV par 400Ls vai pēc 3 gadiem par 150.

 

//manta uzreiz, bet dārgāk.

//jūzeriem, kam skolā ar matemātiku bez piespiešanās nedraudzējās, ir grūti uzzīmēt un saprast maksājumu grafiku (laikrindu).

Link to comment
Share on other sites

sankcijas ir par direktīvām nevis ieteikumiem. Lielais vairums direktīvas ir par tēmu.

Ir domātas sankcijas par kurām publiski nerunā,un mēs nezinām.Sankcijas valdības vīriem personīgi .

Tāpat kā ar to blakus stavēšanu/dzirdēšanu :).

Kas nojauca cukurfabriku ?

Cik liela daļa (kādi ienākumi)tagad viņam ir no Dansukker ?

Link to comment
Share on other sites

kas nodrošināt vislielākos "otkatus". Bet, tam gala nav. Tāpēc saku, ka kopumā labuma no ES projektiem nav.

 

Jā, ES fondi netiek izmantoti 100% efektīvi, bet vai tāpēc var teikt, ka labuma nav (evektivitāte ir 0)?

Varbūt tomēr nebārstīsimies ar emocionāliem apgalvojumiem, bet lietosim arī loģiku un vesalo saprātu...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Gribētos skaidru atbildi Jā/Nē, un nevis kārtējo "grāmatiņu lasījis neesmu, bet viedokli pateikšu"...
, Rik0, izlien beidzot no savas alas un atver acis, aprunājies ar tiem, kas ir dabūjuši eiropas naudu, paprasi, vai viņi naktīs labi guļ? Tie zemnieki, kas ir eiropas zelta traktorus nopirkuši vai uzbūvējuši kūti, naktīs lūdz dievu, lai nākošajā gadā izaugtu laba raža, jo savādāk bankas viņus izputinās, protams ir kam paveicas, bet ir kas meklē striķi
Link to comment
Share on other sites

Beidziet ņemties ar cukurfabrikām, viņas nenojauca ne godmanis, ne roze, ne arī kāds cits. Pašu alkatība lika pārtraukt to darbību, visiem mutes tika piegrūstas ar naudu. Kādas vējainas pilsētas cukurfabrikas direktore (kas tajā amatā bija paspējusi pabūt tikai nedaudz), dabūja ciparu kontā ar sešiem cipariem, tad no vējainās pilsētas pārcēlās uz citu, lielāku pilsētu un tagad dzīvo milzīgā privātmājā balta ezera maliņā un saņem cmuku čunguru no procentiem bankās par piķa uzglabāšanu vien. Un lielu naudu dabūja visi, sākot ar direktoriem un beidzot ar zemniekiem, takšto nevajag te mītus izplatīt.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Rik0, izlien beidzot no savas alas un atver acis, aprunājies ar tiem, kas ir dabūjuši eiropas naudu,

 

A uz jautājumu atbildēt nevari? ;)

btw Nenovirzies no tēmas, runa nav par zemnieku pašsajūtu.

Jebkuri kredīti nav viegla lieta, ņemt/neņemt ir katra ražotāja/zemnieka izšķiršās un risks.

Bet Eiropa vismaz dod līdzfinasnējumu, kas to visu atvieglo.

Ja viņi tikt dikti gribētu mūs "apspiest", tad tak kāpēc kaut ko vispār dot?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Gestapo, tur jau tā lieta, eiropa samaksā, lai te nekāda ražošana nenotiktu, lai Latvija paliek par rezervātu ar nedaudziem iedzīvotājiem, kas nopļauj zāli

 

Rik0, viņi dot tāpēc, lai izskatās, ka ir labiņie, Kādu atbildi tad tu gaidi, te tāpat vis ir skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

alusbundža,

 

Ne jau problēma zāles pļaušanā, bet tas, ka naudu saņem dīvānzemnieki un citi shēmotāji, kas imitē darbību. Protams, ka tas viss bojā statistiku, ietekmē tiešmaksājumu apmēru čakarē valsts tēlu un laukus pataisa par pļavām. 1:0 slaistu labā.

Link to comment
Share on other sites

Jā, ES fondi netiek izmantoti 100% efektīvi, bet vai tāpēc var teikt, ka labuma nav (evektivitāte ir 0)?

 

Netiek tāpēc, ka ir pašas Briseles radīti apstākļi tam, LV viss lielāka neizmantošana ir dēļ projektu iesaldēšana, sīkumos visu shēmu nestāstīšu, bet piem. alusbundža grib restaurēt ostas piestātni kaut kur Kolkā, uzbliež projektu uz 4 milj, to apstiprina un tie 4 milj. ir rezervēti, bet alusbudža ir iedzērājs un izrādās, ka pašam īsti naudas nav līdzfinansēšanai (tb. uz projekta iesniegšanas brīdi bija, bet vēlāk daļu nodzēra) un hops, iesniedz papīru, ka pārceļ projekta realizācijas sākumu uz gadu. 4 milj. ir rezervēti, izmantoti netiek, darbība nenotiek, bet citi vairs tiem klāt netiek, ja alusbundža ir drukns dzērājs, tad viņš tā var darīt gadus 3 no vietas un tā neizmantotā nauda velkas pakaļ, fondi nav apgūti, piestātne nav restaurēta. Tādi projekti pie mums ir desmitiem, ja ne simtiem un tāpēc ir tik daudz teorētiski neapgūto līdzekļu, bet praktiski viņi nav pieejami.

 

 

Protams, ka tas viss bojā statistiku, ietekmē tiešmaksājumu apmēru čakarē valsts tēlu un laukus pataisa par pļavām. 1:0 slaistu labā.

 

Atkal buļļa fekālijas, tiešmaksājumu apmērs tikai noteikts izejot no (šķiet 1994.g.) datiem par apstrādātās zemes apjomiem LV, tad nu varat patīt filmu atpakaļ, kas tajos juku laikos notika ar īpašumu tiesībām pie mums un cik zeme vispār tika apstrādāta.

Un mums vajag pļavas, govis kā zināms, neēd internetu, bet gan zāli/sienu/skābbarību, ko iegūst pļavās un piena lopkopība aizņem diezgan smagu procentu no lauksaimniecības kā tādas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Cik atceros, ka tajā laikā pats sēdēju 1 ha dobē un lauki manā miestā bija daudz vairāk apstrādāti nekā pēdējos 10 gadus, diemžēl šī saimniekošana netika nekur fiksēta. Kaut kur pa ausu galam biju dzirdējis, ka cilvēkiem bija iestāstīts vai palaista pīle, lai nereģistrē lauksaimniecības zemi, jo redz par to nodokļus pacels vai tamlīdzīgi. Līdz ar to aprēķinā tiešmaksājumiem uzrādījās daudz mazāki apstrādājamie apjomi.

kas tajos juku laikos notika ar īpašumu tiesībām pie mums un cik zeme vispār tika apstrādāta.

 

Nākamais tiešmaksājumu apmērs netieši arī atkarīgs no mūsu samniekošanas stila.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Rik0, viņi dot tāpēc, lai izskatās, ka ir labiņie, Kādu atbildi tad tu gaidi, te tāpat vis ir skaidrs.

 

Nu tas, ka TEV viss ir skaidrs, ir redzams, bet nekādi neredzu to faktu/loģikas secinājumu virknējumu, no kuriem šī "skaidrība" tiek iegūta, tikai kaut kādas "populistiskas frāzes".

Link to comment
Share on other sites

Jā, ES fondi netiek izmantoti 100% efektīvi, bet vai tāpēc var teikt, ka labuma nav (evektivitāte ir 0)?

Varbūt tomēr nebārstīsimies ar emocionāliem apgalvojumiem, bet lietosim arī loģiku un vesalo saprātu...

 

Lietosim loģiku. Precīzi nepateikšu, bet lielākā daļa ES fondu projektu Latvijā ir atzīti par neefektīviem un dzīvotnespējīgiem. Štrunts par to naudu, bet cilvēki, kas nodarbojas ar tiem pekstiņiem ir zaudējuši/neieguvuši kvalifikāciju citam, varbūt ne tik ienesīgam, toties ilgtermiņā lietderīgam darbam. Ko viņi tagad dara, ko turpmāk darīs? Daļa pārvāksies uz ārzemēm, jo valodu prot un papīra mapes aizpildīt, arī. Kāds labums Latvijai?

Mazākā daļa projektu efektīvi - tas izskatās kā rūpnīcas VEF fasāde noBrīvības ielas puses. Arvien skaista un cerīga. Turpat aiz stūra no škērsieliņas redzams, ka pat jumta tai ēkai vairs nav.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Nākamais tiešmaksājumu apmērs netieši arī atkarīgs no mūsu samniekošanas stila.

 

Šobrīd tas vissvairāk ir atkarīgs no ZM gribēšanas nemest plinti krūmos un cīnīties, tagad ar apstrādāto tam vairs nav nekāda sakara, domāju, ka varētu uzspiest uz 160lvl/ha no 2014.gada. Kaut gan klīst runas par maksājumu diferencēšanu pa kultūrām, bet nu hvz, tad jau matīs.

Link to comment
Share on other sites

Kam tagad vajadzēt eiro, ja nebūtu tāda piedāvājuma? Kāds izgudroja, piespēlēja ideju, ka vajag un nu te, skatos, vairākiem vajag. Pirms 20 gadiem nevajadzēja, bet šodien vajag? Varbūt, ka nemaz nevajag? Nopietnu argumentu ieviešanai, tāpat nav.

Piemēram, lai ietaupītu uz konvertāciju, tagad krīzes laikā samaksāt par ieviešanu simtiem miljonus, arī nav izsvērts arguments. Par to summu gadiem varētu konvertēt. Tad vēl, maksāt miljoniem eiro stabilizācijas fondā, kas ne mūsu dēļ ir nestabils, projām uz ārzemēm mūs pašu valsts naudu ... Kāpēc lata stabilitātei to pašu nevar veltīt?

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

uldiss, vai kaut viens projekts ir bijis sakarā ar VEF?

 

Stipras aizdomas, ka tu nevienu projektu neesi rakstījis un vispār nav nojausmas, kādas zināšanas nepieciešamas. Līdz ar to izteikumi par lietderīgumu ir buļļa kakas.

bet cilvēki, kas nodarbojas ar tiem pekstiņiem ir zaudējuši/neieguvuši kvalifikāciju citam, varbūt ne tik ienesīgam, toties ilgtermiņā lietderīgam darbam
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...