Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

alusbundza
Kuras ir tās preces, kuru cenu pieaaugums ir pieaudzis par 10%, tajā pašā laikā apjoms palicis līdzšinējais. Jebkurš lielveikals apstiprinās, ka cilvēki pērk vairāk un pieaudzis apgrozījums nevis tikai cenas. Ja netici skaitļiem, ej pie gaišreģiem, kas izzīlēs tev nākotni. Aizej sestdienās uz jebkuru iepirkšanās centru, palielāku veikalu - tur vienkārši gāž apkārt un nav vietas kur nolikt autiņu. Ja vēl joprojām netici, pastaigā vēl uz kaut kādām vietām.
,visi, tagad laužas uz lielveikaliem tikai pēc akcijas precēm, tāpēc arī ir laukumi pilni, mazajos veikaliņos apgrozījums samazinājies nenormāli, mazpilsētas tirgos zemnieki nevar pārdot gandrīz neko, pa lauku viensētām braukā ar vien vairāk autoveikali, kas tirgo gaļu, zivis un lūdzās lai vizmas kaut ko nopērk, nu man galīgi neizskatās, ka te būtu kaut kāda attīstība un dzīves līmenis uzlabotos
Link to comment
Share on other sites

ka programmētājs ir idiots un 3kārt samazinoties pirktspējai, nemeklēs labākas opcijas.

Meklēs gan-United Kingdom :).Ta arī paliekam aizvien mazāk .

ka nauda pa precēm pazūd mistiski, ka nodokļus no pārdotās desas neviens nemaksā... Karoče, jakslis zina, ka veikalā aiz letes ir melnais caurums,

Nodokļus maksā(mēs maksājam-PVN) ,un caurums ir ne tikai veikalā ,bet arī tajā nodokļu kasē .

Toties bosam kabinetā ir seifs, kur nauda aug.

Aug gan ,jo nodokļus jau maksājam mēs :).

Link to comment
Share on other sites

Pievienots Pirms 7 minūtēm

 

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 12:14 teica:

 

Vari parādīt kādu savu tekstu par tēmu un ar pamatojumu?

 

Nu tak paskaties pāris postus augstāk par mazumtirdzniecības pieaugumu.

http://www.db.lv/tir...aujak-es-379919

 

Bet vai Tu parādīt kādu savu postu, kas pamatojas ar kādiem faktiem, nevis tikai "man ir viedoklis"? :)

 

labāk padomā, ko tas jaunu šeit ienes, vai atbild uz kādu no jautājumiem? domā, ka ir vēl kāds cilvēks, kas nezin, ka pie veikaliem ir autostāvvietas un ka cenas aug? kāds tam sakars ar eiro ieviešanu?

Link to comment
Share on other sites

"Bet vai Tu parādīt kādu savu postu, kas pamatojas ar kādiem faktiem, nevis tikai "man ir viedoklis"?"

Atkal fakti :).

Mēs,laikam, esam ar faktiem bagātākā valsts pasaulē.

Cilvēki ,kas saredz sūro dzīves patiesību ,šos FAKTUS sauc apr "Tukšu di..anu ":).

Link to comment
Share on other sites

versatile
ja būtu bijusi kaut kāda iespēja saņemt atbalstu no valsts lai varētu attīstīties tad arī maksātu

Ja nav nodokļu naudas, nav arī no kā maksāt.

Laiki bija toreiz tādi, kādi bija; par to nav šaubu, bet liela daļa no mums tajā laikā nedmāja par rītdienu, sociālajām garantijām un vispār neko. Ka tik pa lēto uz Zviedriju kokus aizdzīt... Paši neapzinājāmies savu vērtību. Un tur nu neviena abstrakta "valdība" pie vainas nav.

Link to comment
Share on other sites

Fakta piemērs.

Estrela čipsis vai jebkas cits ievedams maksā 1Eur (LB kurs 0.7098). Pie mums 0.71Ls. Kur paliek 0.002Ls? Šādi viena, otrā, trešā prece, ko mēs fiziski nevaram saražot...

Šai lata vērtībai pieskaitam vēl izmaksas, uzcenojumu, PVN- un gala starpība sanāk vēl smukāka... :D

Labots - ZzigizZ
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pilnīgas muļķības. Vai mums ir sava nafta vai gāze, ka varētu samazināt energoresursu cenas? Vai ES nosaka cenas, par kādām iepērkam no arābiem un krieviem?

Kopš iestājas ES šitie ir sadārdzinājušies n reizes,piekam sadārdzinājušies pateicoties tam ka esam ES.Ja nebūtu tad arī būtu lētāki energoresursi.
Link to comment
Share on other sites

labāk padomā, ko tas jaunu šeit ienes, vai atbild uz kādu no jautājumiem?

 

Te jau prasās kļūt rupjam, tak paņem acis pirktos un izlasi uz ko mans posts atbild, tur ir citēts.

 

Bet vai Tu parādīt kādu savu postu, kas pamatojas ar kādiem faktiem, nevis tikai "man ir viedoklis"? :)

 

Bet uz šo Tu tā arī neatbildēji? jeb Tu gribi kā vecs ebrejs no atbildēšanas izvairīties uzdodt pretjautājumu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tu zini, kas ir akcīze? Ja ne, tad aizej izlasi un neizvirzi apsurdus spriedelējumus. Vēl apsurdāk skatīties Krievijas virzienā, kur sen jau viss orientēts uz regresu.

Lai būtu lēta degviela nav jābūt savai naftai,pietiek ja neuzliek kosmiskus akcīzes nodokļus.
Link to comment
Share on other sites

Tu tikai piemirsi ka akcīzes nodokli ceļ eiropas regulas un akcīzes nodoklis ir tas kas šos produktus sadārdzina. Lai būtu lēta degviela nav jābūt savai naftai,pietiek ja neuzliek kosmiskus akcīzes nodokļus.

Nedaudz kļūdies. Atceries, kā krievi Ukrainu drāza un cēla gāzes cenas! Tāpat akcīzei nav konkrēti noteikts, ka jāceļ, bet to dara mūsu valdība, lai labotu savas kļūdas...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
bet to dara mūsu valdība,
šoreiz tu kļūdies, akcīzes nodoklis ir noteikts ar eiropas regulām, vietējā valdība to var izmainīt tikai par dažiem santīmiem uz augšu vai leju
Link to comment
Share on other sites

"Pievienots Pirms 19 minūtēm

 

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 13:09 teica:

 

labāk padomā, ko tas jaunu šeit ienes, vai atbild uz kādu no jautājumiem?

Te jau prasās kļūt rupjam, tak paņem acis pirktos un izlasi uz ko mans posts atbild, tur ir citēts.

 

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 13:09 teica:

 

Bet vai Tu parādīt kādu savu postu, kas pamatojas ar kādiem faktiem, nevis tikai "man ir viedoklis"? :)

 

Bet uz šo Tu tā arī neatbildēji? jeb Tu gribi kā vecs ebrejs no atbildēšanas izvairīties uzdodt pretjautājumu? " ;)

 

 

davai, par tēmu, konkrēti!

es jau kādus divdesmit jautājumus mežavecim atbildēju un tu pa vidu ar muļķībām spraucies. tagad tu te piesakies, ka faktus tev vajag. konkrēti, kas tevi interesē no tā, ko vēl mežavecis nav man pajautājis? un, vai tiešām katrai vispārzināmai lietai man jākabina atsauce uz datuglabātuvi, bet tu te tikai zirgosies par visu?

 

forši! cilvēki pat nezin kā ES piespieda mūsu energoresursu sadārdzinājumu nosakot nenormāli augstu akcīzi, lai mazinātu mūsu konkurētspēju, bet paši tai laikā būvē sapņu pilis, atkal uz to pašu ES balstītas.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

"Otra galējība somālijā,zemē mētājas nafta bet visi dzīvo kā primāti bet attīstītākie exsemplāri mētā pirātus."

 

par somāliju, gan tā nevajag runāt. tā ir pasaules toksisko atkritumu izgāztuve, kur tradicionālā zemniecība un zvejniecība, piesārņojuma dēļ, vairs nav iespējama. atbrauc kuģi un vienkārši izgāž. lasīju rakstu par šo tēmu žurnālā GEO. naftu pumpēt - to jau katrs zemnieks, arī nevar.

Link to comment
Share on other sites

versatile
lasīju rakstu par šo tēmu žurnālā GEO

Skaidrs viss ar Tevi. Pētījumiem netici, subjektīviem spriedelējumiem pseidozinātniskā žurnālā - gan, un uz vārda.

Somālija, starp citu, ir gana bruņota, lai tur tā "zaprosto" iebraukt nevarētu, kur nu vel kaut ko izgāst.

Link to comment
Share on other sites

vai tiešām katrai vispārzināmai lietai man jākabina atsauce uz datuglabātuvi, bet tu te tikai zirgosies par visu?

 

Bet Tu taču nekautrējies zirgoties par mani tieši tādā veidā (un sāki Tu). Pie tam es Tev arī iedevu liknu kā Tu prasīji.

Savukārt, kad es līdzīgi paprasīju, tad Tev nekādus pierādījumus nevajag, jo "tā ir vispārzināma lieta".

 

btw un tā akcīze aiziet mūsu budžetā, ne jau kaut kur mistiski "izgaist eiropā".

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, RikO, ka Tavs domugājiens vairāk atbilst VERSATILE pieejai un attieksmei pret tēmu, tāpēc liederīgāk man būtu, ja jūs savā starpā vienojaties, kas jums patīk, kas nepatīk visā šajā eiro tēmā, izklāstat savus pamatojumus un norādat datu avotus. Ja vien vispār, kādam no jums par to ir interese.

 

Konkurētspējai ir svarīga zema pašizmaksa. Aplikt eneroresursus ar augstu akcīzes nodokli, nozīmē tiešā veidā pazemināt savu ražotāju, arī pakalpojumu sniedzēju, konkurētspēju. Labāk būtu iekasēt nodokļus pēc tam, kad ir gatavs konkurētspējīgs produkts no tā pārdošanas ieņēmumiem, nekā nogremdēt uzņēmējdarbību, pirms tā sākusies. ES, ne velti noteica augstu akcīzi kā vienu no galvenajiem iestāšanās nosacījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

uldiss, problēma ir tajā, ka tur visā meklē pierādījumus un bieži vien balsties tikai uz acīmredzamo, respektīvi, ka zeme esot plakana nevis apaļa, jo tādu TU redzi, bet pārējie ir duraki, kosmonauti ir viltojuši lidojumus kosmosā un fiziķi vispār sviestu grāmatās sarakstījuši. Līdzīgu pieeju esmu redzējis runājot ar sektantiem - cilvēku radīja dievs, dinozauri nav bijuši un pilnīgi bezjēdzīgi pārliecināt, ka cilvēks ir radies evolūcijas ceļā un pasaule nav radīta 5000 gadus atpakaļ.

 

Ja jebkādas prognozes un aprēķini tiek pilnībā noliegti, eiro ieviešana uzskatīta pa neizdevīgu pasākumu, grafiki ir falsifikācija, ekonomikas izaugsme ir mīts, skaitļi neesot ticami, ministri neko nejēdz, makroekonomisti nodarbojas ar populismu, tad kādus vēl argumentus vēl var pielikt, ja absolūtu nevienu izteikumu nevari apstiprināt?

Labots - Mr.Līkrocis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar Versatile man nav nekādu domstarpību, domstarpības ir ar tevi, jo Tu postē viedokli , kura vieīgais pamatojums ir "tā ir vispārināma lieta".

 

Lai nebūtu vispārīgi Tu vari konkrēti izskaidrot ar ko akcīze (ko mums uzspiež ES) ir slikta un galvenais kāds būtu tavs ieteiktais risinājums (lai aizlāpītu robu budžetā, kas rastos atsakoties no akcīzes).

Link to comment
Share on other sites

"Ar Versatile man nav nekādu domstarpību, domstarpības ir ar tevi, jo Tu postē viedokli , kura vieīgais pamatojums ir "tā ir vispārināma lieta"."

 

es jau saku, ka ar versatile jums saskan domugājiens.

nevis vispārināma, bet vispārzināma - tā es saku par lietām, ko visi zin. daži, varbūt nezin, bat tad man nav skaidrs, kā var ikdienišķu lietu nezināt. pie vecākiem dzīvo, tiek dotēti, vai kā citādi izolēti no realitātes ...

 

"Lai nebūtu vispārīgi Tu vari konkrēti izskaidrot ar ko akcīze (ko mums uzspiež ES) ir slikta un galvenais kāds būtu tavs ieteiktais risinājums (lai aizlāpītu robu budžetā, kas rastos atsakoties no akcīzes)."

 

Konkurētspējai ir svarīga zema pašizmaksa. Aplikt eneroresursus ar augstu akcīzes nodokli, nozīmē tiešā veidā pazemināt savu ražotāju, arī pakalpojumu sniedzēju, konkurētspēju. Labāk būtu iekasēt nodokļus pēc tam, kad ir gatavs konkurētspējīgs produkts no tā pārdošanas ieņēmumiem, nekā nogremdēt uzņēmējdarbību, pirms tā sākusies. ES, ne velti noteica augstu akcīzi kā vienu no galvenajiem iestāšanās nosacījumiem, lai pasargātu vecās dalībvalstis no Austrumeiropas konkurences. Ne tas ir godīgi, ne arī atbilst skaļi sludinātajam brīvā tirgus principam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tu neesi sapratis akcīzes jēgu - tā regulē kaitīgo izmešu līmeni, spiež iedzīvotājus taupīt siltumu un energoresursus, jo nākotnē to cena pieaugs vairākkārtīgi, bet pārejas laikam jābūt pakāpeniskam. Alkohola un tabakas nodokļus iekasē, lai kompensētu ar šiem kaitīgiem ieradumiem saistītos izdevumus.

Aplikt eneroresursus ar augstu akcīzes nodokli, nozīmē tiešā veidā pazemināt savu ražotāju, arī pakalpojumu sniedzēju, konkurētspēju
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

"uldiss, problēma ir tajā, ka tur visā meklē pierādījumus un bieži vien balsties uz acīmredzamo, respektīvi, ka zeme esot plakana nevis apaļa, jo tādu TU redzi, bet pārējie ir duraki, kosmonauti ir viltojuši lidojumus kosmosā un fiziķi vispār sviestu grāmatās sarakstījuši.

 

Ja jebkādas prognozes un aprēķini tiek pilnībā noliegti, eiro ieviešana uzskatīta pa neizdevīgu pasākumu, grafiki ir falsifikācija, ekonomikas izaugsme ir mīts, skaitļi neesot ticami, ministri neko nejēdz, makroekonomisti nodarbojas ar populismu, tad kādus vēl argumentus vēl var pielikt, ja absolūtu nevienu izteikumu nevari apstiprināt?"

 

 

Tu norādiji tikai vienu rakstu, kurā nebija nekādu aprēķinu, ne arī nopietnu argumentu. To trūkum jau Tev norādīju. Man nav kam ticēt lasot tādu rakstu. Tāpēc jau es Tev jautāju, vai pats Tu tici un kam Tu tici. Tu atbildēji, ka vienkārši uzticies ekspertiem. Ja viņi būtu tik uzticami, tad krīzes nebūtu, bet dzīve ir dzīve. Arī Colgate zobu pastu iesaka kautkāda ārstu asociācija - domāti eksperti, lai gan jomas eksperti labi zin, ka ir citas daudz labākas pastas, kas cilvēkiem būtu derīgākas, taču plaša reklāma tām nav nopirkta.

Ja eksperti sāktu reklamēt rubli, varbūt tad cilvēki, pirms paļauties, tomēr paši gribētu iedziļināties aprēķinos, citu valstu pieredzē un prasīt vairāk pamatojuma, nekā eiro gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Sory, bet...

Šī tēma ir par eiras ieviešanu 2014.gadā.

Es savus "par" nosaucu.

Kāds tagad ir sakars ar akcīzēm, veco eiropu (mums jebkurā gadījumā ir mazāki nodokļi) vai pat ar Somāliju????

Vienīgais arguments "pret" uz šo brīdi bija tikai nacionālās identitātes saglabāšana. Citus "pret" tā arī neesmu izfiltrējis.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tad pasaki, vai ekonomikai ir pieaugums pašlaik vai nav un vai nākotnē šī izaugsme turpināsies ? Kādu tev vajag informāciju vai ekspertu komandu, kas apstiprinātu šo faktu? Jautājums tāpēc, ka tas bija ekonomistu arguments par eiro ieviešanu.

Tu norādiji tikai vienu rakstu, kurā nebija nekādu aprēķinu, ne arī nopietnu argumentu.
Link to comment
Share on other sites

"Tu neesi sapratis akcīzes jēgu - tā regulē kaitīgo izmešu līmeni, spiež iedzīvotājus taupīt siltumu un energoresursus, jo nākotnē to cena pieaugs vairākkārtīgi, bet pārejas laikam jābūt pakāpeniskam. Alkohola un tabakas nodokļus iekasē, lai kompensētu ar šiem kaitīgiem ieradumiem saistītos izdevumus.

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 15:34 teica:

 

Aplikt eneroresursus ar augstu akcīzes nodokli, nozīmē tiešā veidā pazemināt savu ražotāju, arī pakalpojumu sniedzēju, konkurētspēju"

 

Pag, kā tad tā? Trūcīgajai Austrumeiropai liek dārgi maksāt par degvielu, labi zinot, ka tāpat neviens lieki nevar atļauties to pirkt par saviem Austrumeiropas ieņēmumiem? Vācietis par savu algu pielej bāku un pat nepamana trūkumu makā.

Es domāju, ka Tu neesi sapratis vienoto ES akcīzes mērķi, kas ir pasargāt vecās valstis no jauno konkurences. Zemāki maksājumi Austrumeiropas zemniekiem ir vēl kliedzošāks piemērs tam pašam nolūkam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kur tu tādas aplamības esi izracis? VIena tante teica?

neesi sapratis vienoto ES akcīzes mērķi, kas ir pasargāt vecās valstis no jauno konkurences

 

Ir 2 pieejas - taupīt vai optimizēt. Akcīze spiež uz otro variantu, kas perspektīvāks ilgtermiņā.

Trūcīgajai Austrumeiropai liek dārgi maksāt par degvielu, labi zinot, ka tāpat neviens lieki nevar atļauties to pirkt par saviem Austrumeiropas ieņēmumiem
Link to comment
Share on other sites

"Tad pasaki, vai ekonomikai ir pieaugums pašlaik vai nav un vai nākotnē šī izaugsme turpināsies ? Kādu tev vajag informāciju vai ekspertu komandu, kas apstiprinātu šo faktu? Jautājums tāpēc, ka tas bija ekonomistu arguments par eiro ieviešanu.

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 15:52 teica:

 

Tu norādiji tikai vienu rakstu, kurā nebija nekādu aprēķinu, ne arī nopietnu argumentu."

 

ekonomika aug visur un tam nav vajadzīgs konkrēti eiro. vēl ir jāskatās, kas aug. izsakot cenās, tās aug ne tikai attīstības dēļ, bet inflācijas dēļ. kāds ir atlikums, labklājība? vai tā aug?

Link to comment
Share on other sites

Kā būs.. būs.. sliktāk noteikti nebūs.. pakurnēs tauta un pēc dažiem gadiem par latu aizmirsīs.. ko tad valūtas pseido-patrioti kredītus neņem latos? Uj.. dārgi tač :D :D

 

Šogad biju Igaunijā.. nu nemaz ar to eiro viņiem nav dārgi.. cik man nācās tērēties, ekvivalentas lietas Latvijā ir dārgākas.. man viennozīmīgi neradās priekšstats, ka eiro Igauniju ir padarījis dārgāku.

Link to comment
Share on other sites

ko tad valūtas pseido-patrioti kredītus neņem latos? Uj.. dārgi tač :D :D

+1

Btv, bija jau daži, kas paņēma vai vēlāk pārkonvertēja uz Šveices franku, tiem vispār vāks :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kapēc cenas jārēķina? Jārēķina absolūtiais pieaugums mīnus inflācija. Tie 10% pieaugums ir jau ar atrēķinātu inflāciju, pretējā gadījumā 1992. g. būtu pat ar plus zīmi attīstībā, lai gan ir pilnīgi pretēji.

vēl ir jāskatās, kas aug. izsakot cenās, tās aug ne tikai attīstības dēļ, bet inflācijas dēļ. kāds ir atlikums, labklājība? vai tā aug?
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

"Kur tu tādas aplamības esi izracis? VIena tante teica?

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 16:00 teica:

 

neesi sapratis vienoto ES akcīzes mērķi, kas ir pasargāt vecās valstis no jauno konkurences"

 

 

uzminēji, tā bija viena tante, kas tādu atziņu pateica. es sākumā iebildu, kamēr pašam pieleca.

 

 

"Ir 2 pieejas - taupīt vai optimizēt. Akcīze spiež uz otro variantu, kas perspektīvāks ilgtermiņā.

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 16:00 teica:

 

Trūcīgajai Austrumeiropai liek dārgi maksāt par degvielu, labi zinot, ka tāpat neviens lieki nevar atļauties to pirkt par saviem Austrumeiropas ieņēmumiem"

 

atceries vienu lietu - visas attīstītās valstis uzdzina savu līmeni, kad akcīzes nodokļa nebija. un tad, pamazām akcīzi ieviesa un audzēja atbilstoši savām iespējām. mums - jaunattīstības valstij augstu akcīzi noteica kā iestāšanās pamatnosacījumu, itkā nesapratsu, ka mums tas ir par smagu, lai mēs ātri attīstītos. tāpat, pie mums neatradās ne eksperti, ne politiskās gribas tādam nosacījumam pretoties. tagad eksperti iesaka ... kad viņi nav kautko ieteikuši? nevienu krīzi viņi nav novērsuši, vien pēc fakta piemeklē kam vainu uzgrūst.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tikai nenāc stāstīt par marsiešiem un iluminātiem un to eksistenci. Daudzi stāsta visu ko.

uzminēji, tā bija viena tante, kas tādu atziņu pateica. es sākumā iebildu, kamēr pašam pieleca.
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

ekonomika aug visur un tam nav vajadzīgs konkrēti eiro. vēl ir jāskatās, kas aug. izsakot cenās, tās aug ne tikai attīstības dēļ, bet inflācijas dēļ. kāds ir atlikums, labklājība? vai tā aug?

 

Un tagad kāds šim ir sakars ar eirō ieviešanu??? Inflāciju neveic eiro, bet gan ražotājs (nafta, gāze, elektrība, kvotas...).

Link to comment
Share on other sites

"Kapēc cenas jārēķina? Jārēķina absolūtiais pieaugums mīnus inflācija. Tie 10% pieaugums ir jau ar atrēķinātu inflāciju, pretējā gadījumā 1992. g. būtu pat ar plus zīmi valsts budžetā.

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 16:04 teica:

vēl ir jāskatās, kas aug. izsakot cenās, tās aug ne tikai attīstības dēļ, bet inflācijas dēļ. kāds ir atlikums, labklājība? vai tā aug?"

 

un, kā to absolūto pieaugumu var lietot cilvēks, kam ienākumi desmit gadus ir stabili auguši, krīzes laikā atmesti krietni atpakaļ un jau trīs gadus stāv uz vietas, taču izmaksu posteņi (skaist un apjoms) arvien pieaug? priecāties par absolūto pieaugumu var. ko vēl?

 

 

"Tikai nenāc stāstīt par marsiešiem un iluminātiem un to eksistenci. Daudzi stāsta visu ko.

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 16:16 teica:

uzminēji, tā bija viena tante, kas tādu atziņu pateica. es sākumā iebildu, kamēr pašam pieleca."

 

Galīgi, jau?

 

 

 

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 16:04 teica:

ekonomika aug visur un tam nav vajadzīgs konkrēti eiro. vēl ir jāskatās, kas aug. izsakot cenās, tās aug ne tikai attīstības dēļ, bet inflācijas dēļ. kāds ir atlikums, labklājība? vai tā aug?

Un tagad kāds šim ir sakars ar eirō ieviešanu??? Inflāciju neveic eiro, bet gan ražotājs (nafta, gāze, elektrība, kvotas...)."

 

Moš, šito MrLīkrocim uzjautā. Viņš saista valsts izaugsmi ar eiro, kas pat vēl nav ieviests un šaubīgi, vai vispār būs.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bet ko var citu pateikt, ja pats izfantazēji teoriju par akcīzi - pasakām tici, bet realitātei ne.

Galīgi, jau?
Link to comment
Share on other sites

Bet ko var citu pateikt, ja pats izfantazēji teoriju par akcīzi - pasakām tici, bet realitātei ne.

snapback.pnguldiss, 15 November 2012 - 16:26 klepoja:

 

Galīgi, jau?

 

kas no tā visa nav realitāte?

1) akcīze ir tik augsta, jo ES tā liek

2) degvielas akcīze ir gandrīz puse no tās cenas

3) katrs degvielas cenas palielinājums pazemina konkurētspēju, jo palielina pašizmaksu

4) jaunattīstības valstis ir nabadzīgas un nevar atļauties tērēt degvielu lieki

tagad pasaki, kādā sakarā jaunattīstības valstīs, kā vienu no galvenajiem nosacījumiem, lai iestātos ES, ir obligāti jāsadārdzina degviela, lai rūpētos par ekoloģju, ja tāpat ir skaidrs, ka jaunattīstības valstis ir par nabadzīgām,lai pat pa lēto pirktu daudz degvielas, tātad tās tāpat labāk pilda ekoloģijas nosacījumus nekā bagātās valstis?

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Murgs. :(

NU kāds sakars

1) akcīze ir tik augsta, jo ES tā liek

ar Eiro ieviešanu???? Šī tēma ir pagājusi!!!! Mēs esam eiropas savienībā!!! Par vēlu žēloties!!! A eiras drusku atslābinās visu šo! Atslābinās, jo esam iepircēji vairumā gadījumu!

Link to comment
Share on other sites

Lasot visu šo te es arvien vairāk sliecos domāt, ka lats ir diezgan lielās ziepēs, ka valdība tik izmisīgi cenšas no tā tikt vaļā. Ja problēma ir valūtas maiņas komisija, kādēļ nevar vienkārši administratīvi noteikt visiem praksē izmantot vienu kursu maiņai uz abām pusēm? Droši vien problēma cita. Mums lielākā daļa biznesa ir importa bizness, tātad vajadzīgi eiro. Nesam latus uz kantori, pērkam eiro. Lati ārzemniekiem nav vajadzīgi. Kādēļ? Vai kurss ir slikts? Vai arī, kurā caurumā tas ārzemnieks tos latus liks. Ko ārzemnieks var par latiem nopirkt? Vai kaut vai koku var? Droši vien nē, arī mūsējie par savu koku grib eiro. Kaut ko citu? Ko tieši? Nu labi, koks pārdots, eiro kabatā, var iepirkt importa preces. Bet vietējiem par darbu jāmaksā latos, atkal ejam mainīt. Tādējādi vienīgie, kas maina latus pret eiro un otrādi esam mēs paši. Un paši par to arī maksājam. Skaidrs, ka iznāk dārgi.

Procenti eiro esot izdevīgāki nekā latos, būšot lētāks valsts kredīts? A kāpēc latos procenti lielāki? Risks lielāks? Kāds risks, no no kurienes tas risks? Droši vien tāpēc, ka latus neviens cits negrib izņemot mūs pašus. Diemžēl mēs neesam tik pašpietiekama ekonomika kā kaut vai Lielbritānijas vai Norvēģijas, pārāk daudz esam atkarīgi no ārzemju ekonomikas un mums par slogu sākt kļūt mūsu pašu valūta. Kas tas ir, globalizācija vai mūsu pašu iekšējās problēmas? Vai eiro atrisinās mūsu iekšējās problēmas vai arī vienīgais ieguvums būs mazliet lētāka operēšana ar apgrozāmiem līdzekļiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Atkal kārtējās muļķības. Akcīze ir visās Eiropas savienības valstis, bet ir noteikts akcīzes minimums no ES puses. Maksimumu nosaka pati valsts individuāli. Par kādu vēl konkurētspēju tu runā?

3) katrs degvielas cenas palielinājums pazemina konkurētspēju, jo palielina pašizmaksu
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...