Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

Es esmu par ar abām rokām.

Protams, mainot valūtas, dažas IT sistēmas būs jāpielāgo, bet tas ir vienreizējs process. Galvenais, lai laika posmā no šodienas ir pārejas brīdim nemainās LB noteiktais fiksētais kurss.

Link to comment
Share on other sites

Kārtējā atruna cenu celšanai. Cik gadus jau ir zināms, ka 2014. taisās ieviest eiro? Varbūt vajag plānot uz priekšu un atlikt $$$, lai varētu ieviest izmaiņas?

Link to comment
Share on other sites

Tur bija lētāk līdz ieviesa eiro. Bet vispār, es arī neesmu pret eiro, tikai pārmēra gavilei neredzu pamata.

Link to comment
Share on other sites

Man vienalga visi tie ekonomiskie labumi. Lats, manās acīs, nav tikai plika naudas vienība. Tai ir etniskā vērtība. Esmu latvietis un gribu iepirkties ar latu!

Labots - Moist
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Tur bija lētāk līdz ieviesa eiro.

Bulš*ts. Tur pat pusdienas lielveikalā bija paēst dārgāk nekā pie mums.

Igauņi jau pirms gadiem bija Baltijas tīģeris.

 

Atliek paskatīties, kāds oficiāli noteiktais lata/eiro kurss un atliek pamēģināt ieiet jebkurā bankā un pamēģināt sazīmēt ko līdzīgu un šo eiro par tādu kursu iemainīt :D

 

http://www.tavex.lv šodienas kursi:

Pirkšana Pārdošana eu.gif Eiro 0.6935 0.6975

Link to comment
Share on other sites

Varbūt pie reizes arī padiskutējam, kur Latvija tagad būtu un ko darītu, ja nebūtu "eiropakaļā"? Ok, pie mums joprojām ražotu cukuru un veikalos varētu nopirkt 60W kvēlspuldzes un dzīvsudraba termometrus. Kas vēl?

Labots - Krishius
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Varam padiskutēt arī par to, kā būtu ja pie ruļļiem būtu kompartijas ar visu Gorbačovu. Lai vai kā dzīvojam ES un cukuru neražojam.

Par eiro. Jau sen pastāv iespēja norēķināties arī eiro, kā jau te minēja. Tā kā galvenais noķert pareizo maiņas kursu.

Labots - Beutelteufel
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.tavex.lv šodienas kursi: Pirkšana Pārdošana Ievietotais attēls Eiro 0.6935 0.6975

Nu labi, lai tā būtu, bet jautājums paliek aktuāls: kāpēc maksāt par to, par ko var nemaksāt. Atņem no pārdošanas kursa iepirkšanas kursu. Sīkums, bet cipars, kas veidojas pārdodot 100 štukas vai pat miljonu, ir gana labs, lai kāds to iebāztu kabatā tikai tāpēc, ka patreizējā sistēmā kāds cits ir spiests mainīt valūtu.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Krishius,mūsu aizbraucēji brauktu citā virzienā, jo nebūtu brīvais darba tirgus, uz robežām tevi kratītu kā apkakājušos pakistānieti, pirms tam vajadzētu saņemt vīzu, lai piedzīvotu šo prieku, maksātu muitas nodokļus un PVN, saņemot sūtījumus no ES utt utt utt. Bet tā ir pilnīgi neauglīga diskusija par tēmu kā būtu, ja būtu.

Labots - maize
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Varbūt pie reizes arī padiskutējam, kur Latvija tagad būtu un ko darītu, ja nebūtu "eiropakaļā"?

Tas laikam ar zemtekstu "krievu jūgā" :).

Ar to jau te visus biedēja ,kad bija jālien Eiropā :).

Nu ,lai tā būtu .Ražojām 70 gadus Krievijai un ražotu tālāk .

Būtu ražošana /darbs,kas tagad ir iznīdēta saknē(ne jau tikai cukurā lieta),un esam kļuvuši par eiroštruntu(99 kategorijas preču)patērētājiem.

Viena un tā paša brenda/nosaukuma preces krasi atšķiras no tām kas Eiropā/ārvalstīs,kā tikko uz tām parādās uzraksti latviešu valodā(tātad ražots mums -banānu republikai) :).

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

Komunistiskās valstis Ziemeļkoreja un Latvija turpina iesāktos piecgades plānus kodolraķešu attīstībā. Latvijas PSR kompartija viesojas Kubā.

Labots - Beutelteufel
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

It kā pirms ES pie mums varēja nopirkt 1. pasaules valstīm domātus produktus. To pašu, ko tagad tirgo vien tirgoja, un to pašu arī tirgotu, ja arī mēs tagad nebūtu ES. Tās preces ir domātas nevis austrumeiropas ES dalībalstīm, bet austrumeiropai in general. Tos pašus mēslus tirgo arī Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā utt.

 

 

P.S. Es vienkārši mēģinu saprast, kur eiroskeptiķi redz benifitus Latvijai ārpus ES un kādas būtu alternatīvas. Kāpēc ražošanu lielā daļā gadījumu aizklapēja ciet? Nevilka Eiropas standartus?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

It kā pirms ES pie mums varēja nopirkt 1. pasaules valstīm domātus produktus.

Pirmsākumos varēja gan :).

Tad gandrīz visi importa produkti bija tikai ar mazām uzlīmītēm latviski(bija prasība ,ka tādām jābūt).

Kā tikko uzlīmīti nomaina iepakojums(ar latviešu tekstu),tā uzreiz prece sāk atgādināt ražošanas atkritumus(99-to :) kategoriju),un nav pat salīdzināma ar to kas bija pirms šī (latviskotā)iepakojuma.

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ja latvijas banka reāli izmantotu tās iespējas, ko eirozona tai deva ar to, ka Lata kursu var dinamiski mainīt, lai kompensētu IKP svārstības, tad būtu pret. Nav jau tā, ka Eiropa mums pateica, ka lats būs stingri atkarīgs no Eiro, tas varēja relatīvi svārstīties par 5 %. Ja latvijas banka to būtu darījusi, būtu pret. Eiro neko labu nedod. No citu zemju pieredzes zinu, ka cenas mainās, algas paliek. To mums vajag ?

Link to comment
Share on other sites

jakslis, atver acis. Krievijai jau gadus 30 nevajag to ko Latvijā ražoja (bez tam no tām pašām plašās Krievijas izejvielām), jo kā zināms ne dzelzs rūdas ne citu vērtīgo resurs mums nav. Augstās tehnoloģijas? Nu savai komosas programmai un armijai krievi paši spēj saražot visu ko vajag. Arī spējīgu inženieru Krievijā būs daudz vairāk, pirmkārt tur ir universitātes, ka ierindojas pasaules universitāšu reitingu tabulu simtniekā, otrkārt vienkārši daudz vairāl iedzīvotāju, tādtad arī iespēja izlasīt intelektuāli attītītākos. Ja nebūtu mēs ES, tad mums nebūtu krievu miljonāru naudas Latvijā, jo pašreiz LV viņiem ir lēts poligons uzturēšnās atļauju iegūšanai un atvērtiem vārtiem uz ES.

 

Ja par tēmu, tad jā jo ātrāk ieviesīs EUR jo labāk būs visiem. Un nevajag straukties, nekur EUR nepazudīs, tas būtu neizdevīgi gan ASV, gan Krievijai.

Link to comment
Share on other sites

Par Bristoles mārciņu

 

http://www.latvijasr...p?id=49466&gr=0

 

PS. Piem. Salaspilī bija tehnoloģijas kosmosa tehnikas krāsošanai. Tādas iekārtas bija tikai Krievijā, Francijā un Amerikā. Amerika šīs iekārtas nopirka, lai nebūtu konkurences. Kad atbrauca ķīnieši ar saviem kosmosa programmas pasūtījumiem, tad mūsējie tikai apjēdza, ko ir sastrādājuši. Arī Salaspils reaktoru likvidēja pēc Amerikāņu iniciatīvas, jo tādi unikāli zinātniski reaktori bija tikai kādi 8 pasaulē.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Jakslis - mums tas draudētu jebkurā gadījumā. Ražotājiem būtu skaidrs, ka Latvijā, tāpat kā jebkurā citā mums kaimiņos esošā valstī viņu pēc viņu produktiem būs pieprasījums. Ja arī pašā sākumā vēl viss gāja pēc vieniem standartiem, tad ar laiku ražotāji "pielāgoja" produktus austrumeiropas līmenim. Iedomājies situāciju - Polija, Lietuva, Igaunija ir ES dalībalstis, bet Latvija nē. Uz iepriekšminētajām valstīm tiek sūtīti sūdīgie produkti, bet uz Latviju Rietumeiropas kvalitātes produkti... Kā tad... Sapņo vien.

Link to comment
Share on other sites

Bulš*ts. Tur pat pusdienas lielveikalā bija paēst dārgāk nekā pie mums.

 

Un ko tad Valkas tirgotāji raudāja, ka Valcēnieši iepērkas Valgā? Pa ēstuvēm te neiet runa, bet gan par ikdienas pirkumiem. Tagad gan ir otrādi, Valga nāk iepirkties uz Valku

Link to comment
Share on other sites

jo ātrāk ieviesīs EUR jo labāk būs visiem.

Gan tiem kas aizbrauks(būs jauns vilnis-tas redzams pēc tautas aptaujām un t.t.),gan tiem kas paliks(kritīsies bezdarbs :) ).

Un ,galvenais -valstij,jo tiešām kritīsies bezdarba līmenis,par cik aizbrauks atkal viens bariņš,un procentuāli bezdarbs būs samazinājies.Urrā-dzīve atkal uzlabojas :).Kādi gan malači mūsu valdībā sēž!

Bet ,vispār,jā-jo ātrāk mūs iegrūdīs kārtējā bedrē,jo ātrāk sāksim ķepuroties ārā un pielāgoties dzīvot vēl sūdīgāk.Ka jau teikts ,būs cenu/maksājumu pieaugums(kā Eiropā),bet aldziņas/pensijas gan paliks tās pašas-smieklīgās priekš eiropiešiem.

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

Visi, kuri ir pret eiro, varētu argumentēti izstāstīt kāpēc būs sliktāk (nevis tikai celsies cenas, visi brauks prom utt.) un ko vajadzētu darīt tā vietā, lai ieviestu eiro? Pašlaik visi tikai bļaustas, ka būs slikti, bet kāpēc un ko darīt savādāk neviens nepasaka...

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka celsies cenas, tas nav arguments?. Kas apmaksā Tavus rēķinus?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Hallo! Cenas ceļās arī tagad ar latu. Un, starp citu, algas arī palielinās. Ok, ne tik daudz, cik gribētos, bet palielinās.

 

Paskaties, kādas bija algas pirms gadiem 10, un ko cilvēki varēja atļauties tajā laikā.

 

Un vispār, atceramies, ka mēs patlaban atrodamies zināmā pārejas periodā. Savienībā esam tikai 8 gadus, eiro ieviešam tikai tagad, nupat vēl bija krīze. Loģiski, ka iet kā pa celmiem. Ir utopiski prasīt mega labklājību tik īsā laika periodā pie visiem tiem nosacījumiem, kas mūsu valstī pastāv. Un beigās nedaudz demagoģijas - ar visu to, kas pie mums notiek, mēs tāpat dzīvojam stipri labāk nekā lielākā daļa pasaules :)

Labots - Krishius
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

savai komosas programmai un armijai krievi paši spēj saražot visu ko vajag.

muahahā! Nespēj šie pat to! Pašlaik runā, ka nākamie tanki krievam būs franču vai vācu. Paši nespēj izstrādāt (nav inženieru) un kur nu vēl saražot - rūpnīcās ir labākajā gadījumā 60-70.to gadu tehnoloģiskās līnijas.

Link to comment
Share on other sites

Krievi no laika gala nav spējuši radīt tehnoloģiskus jauninājumus - tikai nekvalitatīvi tos kopēt. Nezinu, kā lai to izskaidro. Iespējams, tā ir gēnu lieta. Katrā ziņā no tā gala nekādi tehnoloģiski hi-end un mega jaunatklājumi nekad nav nākuši - ne mūsdienās, ne padomju gados, ne arī pirms tam. Par tām pašām krievu kosmosa tehnoloģijām rietumos parasti brīnās.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Arī spējīgu inženieru Krievijā būs daudz vairāk, pirmkārt tur ir universitātes, ka ierindojas pasaules universitāšu reitingu tabulu simtniekā

 

Es dzirdēju, ko citu. Esot problēmas un īpaši tāpēc, ka visi vecie izmirst, bet jauniem varošiem tā Krievija.... Sakrāmē mantas un uz normālu valsti aizbrauc.

Link to comment
Share on other sites

Par simts varēja dzīvot un palika pāri bet tagad par divsimts sanāk samaksāt tikai komunālos pakalpojumus.

Nu nezinu gan... Praktiski visiem cilvēkiem, kurus pazīstu, šo gadu garumā dzīves līmenis ir tikai audzis. Kritis (vai palicis nemainīgs) tas ir tikai tiem, kas rakstura problēmu/izglītības trūkuma dēļ nespēj izsisties uz augšu (un tādi cilvēki starp mums būs vienmēr - dabiskā atlase, tā teikt). Es pavisam noteikti negribētu dzīvot kā pirms 10 gadiem, jo vismaz manā ģimenē tad bija švakāks dzīves līmenis nekā tagad.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Valdībai, kā izskatās, ir pie kājas, ko domā tauta, brauc kā tanks un neskatās ne pa labi, ne pa kreisi. Ja tautai sakarīgi izskaidrotu, varbūt attieksme nebūtu tik noraidoša. Pats arī esu rūdits eiroskeptiķis, ka tik nepaspējam uz eiro bērēm, tad ne vien cerētie ienākumi izpaliks, gan arī izdevumi vismaz trīskāršosies.

Valsts mērogā domāt ir labi, bet ne visi veic darījumus ar dažādām valūtām, un tas, ka kāds kontrolēs tirgoņus, lai viņi uz naudas maiņas rēķina nesaskrūvē cenas, vismaz pēc līdzšinējās pieredzes liekas mazticami.

Link to comment
Share on other sites

Nu cenas celsies saistībā ar ieviešanas procedūru utt. Tie ir kādi 0.4%. Tāpat apgalvo, ka tās ieviešanas izmaksas atnāks atpakaļ 1majā gadā. Ko nu?

500Ls algu protams visiem gribas, bet kā to nodrošināt dzīvē? Un ka uz naudas maiņas rēķina saskrūvēs cenas - kurš tad pie tā ir vainīgs? Eiropa vai uzņēmēji?

Link to comment
Share on other sites

Vai drīkst zināt, kādu darbu darot varēja labi nopelnīt tajos 90tajos? Mahinācijas un "pelēkie" darbi neskaitās.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam
P.S. Es vienkārši mēģinu saprast, kur eiroskeptiķi redz benifitus Latvijai ārpus ES un kādas būtu alternatīvas. Kāpēc ražošanu lielā daļā gadījumu aizklapēja ciet? Nevilka Eiropas standartus?

Muļķības pilnīgas, tie Eiropas standarti pa lielam visiem ir pie kājas, tas ir tikai jājamzirdziņš, lai kādu varētu paņemt pie dziesmas. Agrāk pašiem bija ražotnes un viss pārējais, tagad viss pa lielam ir notirgots - uzminat kāpēc? Tāpēc, ka tajā laikā, kad tikai tā kārtīgi sāka veidoties E-Savienība kā tāda, tad kādi alkatīgi cilvēki gan pie mums, gan otrā frontē sajuta piķa garšu, cik zināms, tad apetīte rodas ēdot....redz kur arī rezultāts. Kādam no "savējiem" maks kļuva pilnāks un Eiropa dabūja savu kāroto saldumu. Sadomāja kaut kādu pīli par krieviem, pabiedēja cilvēkus, uzrīkoja referendumu ar ko arī tika pārvilkts trekns krusts pāri pašmāju ražošanai. Visu ražošanu nolikvidēja, jo tāds jau bija tas pamatmērķis - mēs Eiropai neesam vajadzīgi kā razotāji, bet kā patērētāji. Un visādu pabalstu, lauksaimnieku atbalstīšana, citi maksājumi ir tikai līdzeklis, lai pastiprināti nodrošinātu parādu atmaksātājus un pūstu miglu acīs pašiem bauriem, ka ķipa tiek atbalstīti un palīdz. Eiro kā valūta vispār ir ņepričom un mums tagad no tā vairs nekas nevar mainīties (paliek lats vai maina uz to eiro) "virve ir kaklā", "rokas sasietas" (viss ir pārdots un likvidēts, pašiem nav kur izsisties vairs - starta kapitāla arī nav, noiets vietējai precei arī nav, jo uz kvantuma rēķina citu valstu razotas preces piedavā par zemakām cenām - viss, esam patēretāju valsts) Vajadzīgais efekts ir panākts un viņiem ar to pietiek.

Labots - InFanTīlis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Savienībā esam tikai 8 gadus, eiro ieviešam tikai tagad, nupat vēl bija krīze. Loģiski, ka iet kā pa celmiem. Ir utopiski prasīt mega labklājību tik īsā laika periodā

Dažiem kļūt par miljonāriem daudz īsākā laikā,nemaz nebija utopija :).

Bet dažiem,un ne tikai dažiem ,vēl tagad iet tā :

http://www.apollo.lv/zinas/stasts-par-piecu-bernu-gimeni-kuras-situacija-ir-gauzam-bediga/539892?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

 

Ir pat tāda anekdote,ka miljardierim prasa ,kā šis -krīzi sajutis?

Tas atbild ,ka sajutis gan ,jo kļuvis krietni bagātāks : ).

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam
muahahā! Nespēj šie pat to! Pašlaik runā, ka nākamie tanki krievam būs franču vai vācu. Paši nespēj izstrādāt (nav inženieru) un kur nu vēl saražot - rūpnīcās ir labākajā gadījumā 60-70.to gadu tehnoloģiskās līnijas.

Un tagad izstāsti, kam mūsdienās būtu vajadzīgi tanki? Un pilnīgi vienalga vācu franču vai cccp krāmi...ja tagad kads vēlētos uzsākt karadarbību, tad tankus izmantotu tikai skata pēc, lai iebiedētu cilvēkus un novērstu uzmanību no REĀLU ieroču pielietošanas - ķīmiskie ieroči, kodolieroči - ar stipri lielāku efektivitati darbībā!!

Link to comment
Share on other sites

Par tiem standartiem ir tā: vairumā gadījumu tie tiek pieņemti, lai ražošanā neiestātos anarhija un lietošanā apjukums.

Krievu laikos bija ГОСТ, tagad ir Eiropas noteiktie, bet ir taču vēl arī citi.

Kas notiktu ar patreizējamiem, ja kādai iespaidīgai elektroaparātu vai enerģijas ražotnei izdotos nolobēt likumprojektu par, teiksim 300 V vienoto standartu pieņemšanu energoapgādē?

Labi, izklausās mazliet fantastiski, bet sīkāki projekti labi iet cauri, kaut vai tās pašas ekonomiskās spuldzes, digitālā fotogrāfija utt. Man tagad filmiņas savai vecajai spogulenei ir jāsūta no otras pasaules malas, bet man patīk ar radošo auru apveltītais attīstīšanas process un viss, kas ar to saistīts, bet Eiropa mūs pamāca, kā jādzīvo pareizi.

Tas ne ar ko neatšķiras no PSRS laikiem, bet tik mazai tautai laikam ir jāpateicas liktenim, ka vēl vispār eksistē, un nav aizslaucīta vēstures renstelē.

Link to comment
Share on other sites

esmu pret eiro.

lats ir piesiets eiro, bet to var atsiet, ja ar eiro ir smagas problēmas. un, tās jau ir sākušās. neviena eiro reklāma neko pa īstam labu nesola. valūtas maiņa ir sīkumi pret to, kas notiek, kad valstij vairs nav savas naudas. kas izlaiž naudu tirgū, tam visi tās lietotāji maksā procentus un komisijas. par to neviena reklāma nerunā, bet tā ir elementāra ekonomikas lieta. muļķības ir, ka lai attīstītu ekonnomiku, ir jānomaina valūta. ja nomainītu tehnoloģijas un iekārtas, tas būtu kautkas reālāks, taču arī tikai, ja ir tirgus, kurā tās notirgot. kas grib pirkt mūsu preces, tie tās pērk netkarīgi no valūtas, ko lietojam savā valstī. tas, ka mums atņems latu, nenozīmē, ka dānis tāpēc pirks vairāk mūsu preču. ārpus eirozonas arī pastāv dzīve un bizness. ir jāveicina ražošana, nevis prasti jānomaina nauda.

 

It kā fizisku mantu ražošana ir vienīgais veids, kā radīt peļņu...

 

peļņu, kas nes labumu, var radīt pamatā ar taustāmu un ēdamu lietu ražošanu. lielākā daļa sabiedrības nav un nevar būt ekonomiski veiksmīgi mākslinieki, programmētāji, zinātnieki. taču, visiem cilvēkiem vajag darbu un iztiku. laba ir tā valsts, kas grib un prot nodarbināt un paēdināt savus pilsoņus, nevis tikai atsevišķas šauras grupas.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...