Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Long John

 

Lai nu kā, bet gribēju par galvas turētājiem jeb headshell'iem pajautāt. Lai varētu adekvāti salīdzināt abas galvas, vajadzētu arī otru turētāju, lai ātrāk nomainīt varētu, bet... vai tiem ir kāda atšķirība? Ebajā ir liela izvēle, bet atšķirība tikai pēc formas! Turpat arī redzēju- turētājs ar uzrakstu "Technics" par 25eur, tāds pats bez uzraksta- 10 eur :D Osscar- tagadējais magnēzija shells tika ar nolūku- uzlabot skaņu- pirkts, vai tā tīri vizuāli?

 

 

Jautājumā laikam ir arī daļa atbildes... :)

Lai arī lielai daļai audiofīļu ir zināms fetišisms uz maģiskiem superfirmu nosaukumiem, turētājs tikai tur galviņu, neatkarīgi no uzraksta uz tā... :)

Zināma starpība jau, protams, ir- un galu galā- neesam tik bagāti, lai pirktu lētus mēslus.

 

Ja nopietni- domāju, ka no tehniskā viedokļa nozīme varētu būt turētāja svaram (jo vieglāks, jo mazāka kustīgā masa visai tonarma sistēmai, vieglāk nobalansēt ar dažāda svara galviņām).

Varētu būt diezgan liela nozīme arī turētāja ekranēšanas-sazemēšanas izpildījumam (dažiem turētājiem iekšpusē ir atsevišķs metāla ekrāns, daži ir vienkārši smuki noformēti plastmasas gabali) - dažiem atskaņotājiem ar dažādiem turētājiem esmu ievērojis dažādu fona līmeni, jo zemēšanas vietas un konstrukcijas izpildījumi katram aparātam var būt savādāki.

Ir manītas atšķirības arī itkā standarta SME sistēmas turētāja savienojumam- turētāja "štekera (papa)" izmēri var ļoti nedaudz atšķirties un tādēļ uz dažiem aparātiem var gadīties kāda kanāla "nekontakts".

 

Reāli domāju, ka katrs turētājs ar katru galviņu katram atskaņotājam būtu jāpārbauda individuāli- tomēr tie nieka daži milivolti signāla no galviņas ir tik cimperlīga padarīšana, ka bieži un negaidīti jaukas mūzikas vietā var sagaidīt arī nepatīkamu fona dūkoņu... :)

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

nu jā ra galvām tā ir - katra biku savādāka. piem tā pašai 95 piespiedējspēks jānorgulē robežās no 1,5-2,5 gr. Man vislabāk patīk uz 2.0 gr. dzimtajai labāks skanējums bija uz datasheetā norādītajiem 1,5gr. par galvu turētājiem - tieši tā - svars ir galvenais. šis magnēzija ir baigi viegls. man patīk. tas iepriekšējais , jaunais AT (kurš man lieks tagad mētājs) ir jūtami smagāks. Jā ir galvas, kurs jūtīgākas pret "fonu" ja tā var teikt. par zemējumu taisnība - citiem aparātiem ir atsevišķs vads, citiem nav. citiem vajag, citiem nevajga, ja vajag un nav - pašam jāizveido. Vēl jau karai galvai nedaudz atšķiras parametri - citriez var nākties korektora ieejas R un C piemeklēt, bet AT +- 91 un 95 ir vienādas. gramiem komats aizmirsās. palaboju.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Ar megasuperpuperduper vieglajām galvām un shelliem aizrauties nevajag, dažiem pavecākiem tonarmiem vītne atsvaram par īsu un nolīdzsvarot vairs neizdodas, kaut pieskrūvē šo līdz pašam kardānam, ir nācies santīma monētu zem galvas likt klāt svaram :D

 

Man kā reizi ira viena belt drive AIWA lieka, ja kas :)

Un laikam arī viens SL-Q300 Technics.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

...piespiedējspēku ieregulē robežās: no 1,5-2,5 gr.

Man vislabāk patīk uz 2.0 gr.

 

par galvu turētājiem - tieši tā - svars ir galvenais. šis magnēzija ir baigi viegls.

 

Nejauc graudus ar pelavām...Shellītes svars neko īpaši nemaina.

Precizēju - ja runājam pa Tonarmu kā veselu LP_Vinillatskaņotāja mezglu, tad šie iedalās:

1. vieglie tonarmi...visi lētā gala budžetnieki ( lielākoties )...eksperimentam - pagriežam skaļāk pastiprinātāja sk. kloķi un baudām kā ierosinās vieglais tonarms_Vinillgalds, parasti ar plastmasas korpuss šiem modeļiem prisutstvuet...komentāri lieki.

2. pussmagie tonarmi - pāreja no no lētā gala vertakiem uz jau dārgākiem_precīzākiem tonarmiem - atskaņotājiem

3. smagie tonarmi - augstas klasses LP_Vinillatskaņotāji ( Denoni, Pioneeri, Kenvodi utt.)

Jo vieglāks tonarms ( kopumā ) ja grūtāk tas tiek galā ar paredzēto uzdevumu...ka jau minēja Oskars - jāieregulē 2.0 gr. lai adata turas gropē.

personīgi man patīk smagie tonarmi kuriem ieregulē 0,5-0,75 gr. un perfekti turas gropē_skaņas celiņā ( gan bļina sakumā, gan skaņu plates beigu daļā pat ar nelielu LP_Vinildiska defektu - neliela plates mešana.)

Un beigu rozīnīte: ja mazāks piespiedējspēks adatiņas mehānisman - jo ilgāk kalpo adatiņas dimantiņš un ar pati Vinillplate.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Gribēju piemetināt, ka ultravieglajiem tonarmiem ir vēl viena bēda - vairs pa gropi ne adata staigā, galvai stāvot uz vietas, bet adatai pieliktie spēki rausta līdz pašu tonarmu, aiz kam rodas visāda herņa - fāzu invalīdi, intermodulācija uz zemā gala, etc. Tad jābūt arī ekstra labai galvai, kas attiecīgi arī maksā...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

...adatai ieregulēt piespiedēj_spēku ( 2,0-3,5 gr.) nav nekādu problēmu un to dara pie nodrillētas skaņuplates skaņas_ieraksta nesošajiem celiņiem un cita veida mehāniskiem defektiņiem.

** lai adata labi un vienmērīgi pārvietotos pa ieraksta nesošo celiņu ar iestādīto spēku mazāku par < 0,75 gr. un 45 rpg/min. prasās labs ( vārda tiešā nozīmē) tonarms.

Un tieši labs mehānisms pa horizontāli vertikālo plakni_mikro gultnīšu nevainojama darbība, jo ar laiku speciālas konsistences elļa ( tipa - масло часовое ) iztvaiko vai izžūst un gultnīši zaudē sākotnējo darbības stāvokli.

Tieši pa šo tēmu forumos vismazāk runāts.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Man ir zināmas aizdomas , Vitālij, ka tu šoreiz uzrakstīji pinīgi kaut ko perpendikulāri tam, ko es uzrakstīju. Piemērs - Technics tonarms, paredzēts smagajai Shure vecajai lielajai 7x galvai. Uzliekam AT91 vai AT95. 5,2 g pret Shure 6.5. Un NEVAR fiziski uzskrūvēt atsvaru TIK tuvu , lai svars būtu pietiekams. Īpaši, ja vēl pavisam viegls shells uzlikts.

Link to comment
Share on other sites

Manam aparātam ir šitāda, vot, strēle

 

2990815.jpg

 

Galdiņa modelis- Hitachi HT-355, par strēles modeli nezinu, bet nu plastmasas nav. Pēc Vitālija skalas pieņemu, ka šis varētu būt pussmagais. Osscar- savu AT shellu nepārdod?

Link to comment
Share on other sites

DSC08724.jpg

 

šo domā ? pa 5 ls varu atdot šo turētāju. tāpat bezdarbībā mētājas....

Link to comment
Share on other sites

Klausās, a man sen briest jautājums - kā jūs te bildes dabonat iekšā? Viņas pirms tam kaut kur webā jāielādē? No picasas neņem, mēģināju, citas vietas kur ielādēt nezinu. IMHO lietotājam galīgi nedraudzīgs pasākums.

P.S. Zinu, ka tas noteikti kaut kur rakstits, bet esmu par slinku lai meklētu...

Link to comment
Share on other sites

bildes linku jāliek, un liekas jaunā versija ļauj attachmentā bildi pievienot ? vienkārši ja kaut no inbox.lv liec - labāk pašam - viss ir arhīvā...

Link to comment
Share on other sites

Nujā, tad jārģistrējas inbox...sviests. Atačmentu nevar pievienot.

Link to comment
Share on other sites

hmm

atbildēt - lietot pilnu redaktoru - apukšā MILZĪGS caurums ar uzrakstu PIEVIENOT FAILUS, kas vēl neskaidrs?

Link to comment
Share on other sites

Par shellu es vēl tomēr padomāšu, kad galva atnāks, tad jau redzēs :)

 

Kā ir ar galvas piemontēšanu shellam? Vinylengine protraktora izmantošanu tā arī līdz galam nesapratu, vai tur vajag lai adatas gals būtu pēc iespējas tuvāk režģa centram? :dntknw:

 

Augstāk postētā bilde nav mana, bet savējās parasti caur bildites.lv augšuplādēju un te tikai linku iemetu. 8as0wq6i63vwato655rp.jpg

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

vajag samazināt pirms liec linku. baigais palagus nav jēga likt.,,,pēdējais ir palags.

Link to comment
Share on other sites

Man ir zināmas aizdomas , Vitālij, ka tu šoreiz uzrakstīji pinīgi kaut ko perpendikulāri tam, ko es uzrakstīju. Piemērs - Technics tonarms, paredzēts smagajai Shure vecajai lielajai 7x galvai. Uzliekam AT91 vai AT95. 5,2 g pret Shure 6.5. Un NEVAR fiziski uzskrūvēt atsvaru TIK tuvu , lai svars būtu pietiekams. Īpaši, ja vēl pavisam viegls shells uzlikts.

 

*** piekrītu, katram tonarmam ir zināmi nosacijumi - pie kuriem tas tonarms līdzsvarosies bez problēmām.

- ja izjaucam attiecību proporcijas...tad nu ir kā ir vai kā sanāk.

piemēram - JVC QL-Y3F Vinilgaldiņam pēc tonarma manuāļa ir plašas iespējas eksperimentēt ar dažādām galvām_Katridžiem pēc to svara_gr. ( var pievienot ieliktni, dažāda svara starp Shellīti un katridžu )

Tonarma lielākais trumpis - var regulēt tonarma_strēles vajadzigo augstu attiecībā pret gumijas šaibu_Demferi ( Katridža adatas attiecība pret gumijas šaibu ) katram vinilgaldam tas tiek uzrādīts manuālī, pie nosacījuma ja tonarmam šāda 'fīča paredzēta.

 

- un pāris bildes no smagajiem LP_Vertakiem, Nakamichi TX-1000 un Kenwood L-07D, Micro Seiki CF-1

 

http://www.thevintag...hi-TX-1000.html ..... Nakamichi TX-1000 Dragon

http://www.dd-turntables.com/gallery1_8.html

http://www.stereo.ne...-Tonearms/page4 ..... šis un tas pa Tonarmiem.

post-63199-0-78837100-1320092338_thumb.jpg

post-63199-0-96413300-1320092350_thumb.jpg

post-63199-0-01791700-1320099471_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Bļins - es laikam uz vecumu akls esmu palicis, to apakšu nemaz nebiju ievērojis.

Nu tad iemetīšu arī savu lētā tonarma bildi ar lēto galvas turētāju. Bet priekš manis skan labi.

post-57831-0-22166500-1320093728_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu klasiskais turētājs + klasiskā zaļā. Par to naudu - zaļā ir baigi ok. es te domāju 120E vai 440MLA pamēģināt - it kā 120 no vienas puses nav jēga ņemt, labākbiku piemest un uzreiz 440...padomāšu. man patīk tie head shelli ar kājiņu priekšpusē (kā nezinim un kā manam melnajam ) - ērtāk nocelt /uzlikt rāmi :) pamēģināju tādu kā tev, nepatika - 30usd vējā :D

Link to comment
Share on other sites

Vai kādai mc galvai,vispār adata atsevišķi mainās? Kapēc viņas uzskata par krutākām?

Labots - konuss
Link to comment
Share on other sites

nemainās konstruktīvi- tāpēc jau ir ,oving coil . ja pareizi atceros - vieglāka kustināma massa. pašas vieglākas. mazāks izejas signāla līmenis. vajag vēl vienu pre - pakāpi. mazāka induktivitāte -labāka FR līkne, nevajag salāgojošo kondensatoru.

Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir hi-end filosofija - lai panāktu 5% uzlabojumu performancei, nākas maksāt 5x dārgāk...

Link to comment
Share on other sites

nu tāpēc ka par mikroskopiskumu jāmaksā....un lai pirktu MC - visai sistēmai jābūt no augšējā plaukta. Parastiem mirstīgajiem pietiek ar sakarīgu MC.

Link to comment
Share on other sites

Tas gan,tagad palielīšos,esmu gandrīz iegādājies technics sl-1900 :thumbsup:

 

Esmu ,gandrīz iegādājies technics sl-1900,tapēc varbūt kādam ir vajadzība, pēc technics sl-bd3?

Link to comment
Share on other sites

Cik izmaksāja, ja nav noslēpums?

Link to comment
Share on other sites

Gandrīz?

Gandrīz stāvoklī?

 

SL-1900 vai nu ir, vai nav. Enīvei, paprasi parādīt, cik stabili turas apgriezieni, un vai pēc 33 pārslēgšanas uz 45 un atpakaļ 33 nostājas savā vietā vai ne?

Tie SL-1x00 un SL-1x10 un MKII attiecīgie ir protams monstri, bet tie, kam nav kvarca, ar vadību parādās problēmas. Manam visus C, regulējam feedpacku un demferēšanu. Ak jā, der izčekot, vai automātika strādā un vai mikroliftā vēl viskozā zapte dzīva, vai adata nekrīt ar palecienu uz diska...

 

EDIT: Ja aparāts ir pilnā kārtībā ar visu vāku un visas probzas, ko pieminēju, nav novērojamas, tad velk uz 100Ls, Ja cena ir zem 50, tad kaut kur ir problēma.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

es domāju, ka jams no Garā Jāņa plāno paņemt...tam kā liekas viens ir :D

Link to comment
Share on other sites

Adata nodilst. MC galvai - jāmaina visa galva. MM galvai - tikai adata. MM galvai iekšā lāga nav kam nolietoties, bet 40 gadu vecai galvai maz kas var notikt - spoles lodējumi pie kontaktiem nopūt, plastmasa kāda novecot un sabrukt. Tomēr lielākā daļa veco galvu itin dzīvas joprojām.

Link to comment
Share on other sites

Vai visām mainās adata. Es savai AT-95 intereses pēc mēģināju izvilkt adatu, neizdevās. Protams, ar lielu spēku nemēģināju, salauzt negribu, zinot, ka man parasti jaunai mantai izdodas kaut ko salauzt, pētot kā šis vai tas izjaucas :D

Link to comment
Share on other sites

adata ir tas "zaļais" neko salauzt tur nevar - paskaties netā kā adata jāmaina.

Link to comment
Share on other sites

Zinu ka tas zaļais, vecajām galvām viņš ir smuki izvelkams, šamai nekā...

Link to comment
Share on other sites

Ja tev ir shells ar nelielu caurumu pa vidu, vari iepirkt speciālas ieskrūvējamas figņas.

Stanton-H4S-V2-S-Tonearm-Gunmetal-Headshell.jpg

+

HSH-OAHSS.jpg?ts=1286837848

=

97614.jpg

PS. Kas var būt labāks par labu plati svētdienas rītā (pusdienlaikā) :D

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Pielīmēšu šelam apakšā,virs vadiem 2sant;imnieku.

 

Normāla,tā zaļā galva at-95 ir?Skatos,te laikam visiem tāda ir?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...