Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

jā, protams ka var, bet sākumā gribu vēl pāris Sony uzpucēt, un tad var sarunāt. pm ar telefonu, plz

Link to comment
Share on other sites

5) Galva šim aparātam ir samērā vienkārša, tomēr tieši tas ļaus bez bailēm likt arī no lauku radu klētsaugšas noceltās Melodijas plates ar Mikrofona aptauju 80;

 

Pastāsti sīkāk iesācējiem, kādi riski ir 80-tajam mikrofonam?

Link to comment
Share on other sites

tas nozīmē to, ka minētās kategorijas plate drīzāk var būt līka , noputējusi un vienā malā paņemta ar nemazgātiem pēc Pēteros ēstās tortes Cielaviņa pirkstiem, kā MFSL Original Master audifīliskais 200g vinils ar PF DSOTM ;-)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vai ir iespējams kolekciju arī klātienē apskatīt?

 

Ja cien Torņa kolekcija neapmierina (cepuri nost par perfekto aprakstu), varbūt kādam kautkas noder no manējās?...:)

Man gan nav tik daudz pacietības rakstīt...:) Un esmu bišku tālāk- Ogrē.

 

http://foto.inbox.lv/janisf/Turntables

Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

Garais Džon, tavs Technics SL-BD3 ir tagad pieejams? :on_the_quiet2:

 

Gribu zināt arī adatas stāvokli. It kā P-mount kārtridži skaitās viegli maināmi, bet kā ar kvalitāti? Technics man ļoti patīk vizuāli (eleganti melns un ar stroboskopu), bet Torņa Aiwa ir garantēti labā stāvoklī, kā nekā jauna siksna un adata.

 

Uzbildē, lūdzu, kādu bildi un pastāsti par aparātu ko vairāk (visvairāk interesē adatas stāvoklis) Jūtūbā pačekoju divus video ar šo aparātu, tīri tā neko! :)

 

Ja kāds grib redzēt tādu RIKTĪGI šķību plati...

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Maza piebilde - vai ir sanācis aizdomāties, kāpēc 90% vinilspēlētāju ir gaišā krāsā? Nākošais jautājums - putekļus uz kādas krāsas virsmas labāk redz? ;-)

Link to comment
Share on other sites

kaspich

arii shaada plate ar labu preampu nav nekas kriminaals. taapeec preapam [viens no iemesliem] jaabut ar labu headroom un DC stabilitaati, un taapeec ir jaaizmanto labs rokota [infrasonic, vai kaa nu kuru reizi kursh sauc] filtrs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

P-mount galvas arī ir dažādu cenu kategoriju, parastam lietotājam jebkura būs laba. bet vai tik nebija tā, ka šo galvu visu bija jāmaina, adata atsevišķi nav maināma - gluži kā MC galvām.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

hmmm...pēc cik stundu spēlēšanas adata jāmaina?

Link to comment
Share on other sites

lasīts par 5000-6000h. bet laikam precīzu skaitli nevar nosaukt - vēl atkarīgs cik koptas plates ut.t. parasti jau uz ausi nosaka, vai mikroskopā var adatu lūrēt - kā Vitālijs iesaka :) adata nav baigi dārgā - šveices ražojums ap 20Eur velk +-. Plates jau parasti katru dienu neklausās...t;a ka pietiks ilgam laikam.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Ja godīgi es šito nesaprotu. Ja adatas galiņš ir no dimanta taisīts, tam nebūtu jābūt mūžīgam? Jebšu vinils var dimantu izkost? :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

tas nu atkarīgs no adatas pasē minētā + cik tīras plates + kādu svaru uzliks + vai antiskeitings pareizi noregulēts. Pāris gadus gan jau ka derēs (1000 h).

 

nu tak lētā gala galvām tev nebūs nekāds laser trimmed crystalic diamond, tur mākslīgi no oglekļa putekļiem kausēts brīnums parasti ira. Tas viens. Otrkārt, tu domā ka dimants, kaut skalas augšpusē, nemaz nedilst? Fizikas stundās par berzi atceries?

 

Riepas tak` mīkstas, no gumijas, tad kāda mārrutka pēc šosejas dilst? ;-)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Bet princips tas pats - uz katrām 10 000 vinila daļiņām nodils 1 dimanta daļiņa.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Nezinīc, tajā linkā visas redzamās bildes ir manis bildētas. Dubultklikšķis- un skats pa visu ekrānu.

Ko Tu vēl gribi- adatas mikrouzņēmumus?

Un kādēļ domā, ka tikai Tornim ir kvalitatīva tehnika?

Es tāpat visiem aparātiem taisu profilaksi, pulēju vākus, vajadzības gadījumā pērku jaunas adatas, siksniņas, amortizatoru kājiņas, eņģes utt utml..

Tas takš "elementāri, Vatson"- vecā paaudze cenšas neiesmērēt kundēm mēslus... :)))

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Es pat teiktu, ka Jānim vāki ir labāk nopulēti! :lol:

 

Man tas darbs neiet pie sirds :)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Tornis laikam domā tā- jau tas Garais Jānis (sorry- Džonis) ir sirms opis, tātad arī tik liels sadomazohists, ka patīk seksoties ar vāku pulēšanu...:) Un tos 30-40 gadu skrāpētoos vākus ne katru vairs var normāli izpulēt.

 

 

Bet par galvām un adatām domāju, ka buipis, nezinīša, Hot Doga utt līmenim (arī man tajā skaitā) nav dižas starpības starp "taisnajiem (T4P), tonarmiem vai "šķībajiem (S-veida ar SME stiprinājumu). Pēdējie gan daudz populārāki pie dīdžejiem, arī galvas nomaiņa ērtāka. Tām lietām jābūt normālā tehniskā kārtībā un viss.

Bet tā dižā jemšanās ar tonarmu regulēšanas trafaretiem utml man atgādina audiofiļu jemšanos ar visādiem zelta vadiem- tik un tā lielākā daļa gudreļu "uz aklo" tik un tā nespēs atšķirt starpību.

 

Man svarīgāka šķiet labas adatas iegāde. Gudriniekiem, kas plāno nodiņģēt pa 30 Ls daudzmaz pieklājīgu firmas aparātu, atļaušos atgādināt, ka tikai "plika" adatiņa maksā sākot ar 20 Ls.

Piemēru gana daudz:

http://audio.shop.ebay.de/Tonabnehmer-/23324/i.html

A te viens otrs "gudrinieks" sāk "kačāt pravas" ka vāks nav ideāli izpulēts un tādēļ normāls aparāts būtu jāatdod zem adatiņas cenas...:)

Redz, mums valstī esot krīze! Ja jau ir krīze, jāiekačā telefonā no I-neta pāris gB mp3 un var klausīties caurām dienām uz nebēdu

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Kā tur ir ar to adatu cietību, vai gadienā pārāk nikna adata nebojā plati?

Manuprāt, nesējs ir galvenais, bet atskaņošanas tehniku var arī palabot.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Parasti jau plati bojā pārāk "nikni klausītāji" ar ne visai taisnām rociņām. Ja vien neiet runa par "nikno" pjezogalviņu...:)

Jebšu domā, ka Technics utt konstruktori ir gudriņi?...:)))

Link to comment
Share on other sites

Pareizas formas, tīra, nenodilusi dimanta adata samērā viegli slīd pa gropi, bet korunda pjezogalvas adata plati burtiski "uzar". Protams, pjezogalvai vajadzīgs lielāks piespiešanas spēks. Tomēr, pat ar vislabāko galvu klausoties, plate nodilst. Tā nu tas ir.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Kā tur ir ar to adatu cietību, vai gadienā pārāk nikna adata nebojā plati?

Manuprāt, nesējs ir galvenais, bet atskaņošanas tehniku var arī palabot.

 

 

Atcerējos kādu vecu filmu, kur bēni gāja uz skolu basām kājām, nesot tupeles padusē.

Lai niknie ceļi nebojā glaunās zoles...:)

Link to comment
Share on other sites

Sarkasms nevietā.

Faktiski kolekcionāram jāņem manta 2 eksemplāros: viens skapim, bet otrs priekš klausīšanās.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Kā nu māku, tā maunu...:)

 

Bet, ja nopietni- cilvēki darās visādi. Pirmkārt, lieto vairākas, dažādu tipu adatas dažādām platēm.

Cits tiešām pērk vairākas vienādas plates (bet tagad tas grūtāk izdarāms).

Es kā nabaga penzis visbiežāk mīļākās vinilplates pārrakstu dažādos nesējos- mājai uz lielo lentinieku, audiņam uz minidisku resīveri, dažu labu nostaļgijai (procesam)- uz kasešu deku.

Bet pašu plati klausos tikai īpaši "svinīgos" gadījienos.

Varbūt i nevajag, bet tomēr kaučkāda nodarbe...;))

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

par cik pa pastu priekš manis ceļo jauna galva ar visu čaulu (head shell) tas pie kura skrūvejas galva. Vai ir interese kādam savākt par 0,7 viskija - manu veco audio technica shellu + MM galvu AT 72K + jauna koniskā adata (pats pirku-PFANSTIEHL šveice , noklausītas apm. 10 plates)

shells un galva bildē:

 

DSC07297a.jpg

 

Vēl par mazu viskiju :

 

lietota "plika" audio technica AT 72E ar adatu (tipa ar eliptisko ? bet virsū ir lietota koniskā- cik daudz hvz - var būt maz, varbūt 10gadi , bet skan labi)

 

yRiv.jpg

domājams galvas der ne hi end lietotiem, aparātiem.

negribu nieku dēļ piesārņot pērc/pārdot, ja vinilistiem interesē - pm, ja ne - paliks pašam.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

manam aparātam tāda galva un adata nemaz i neder :(

 

Vai kādam ir bijusi saskarsme ar anti statiskajiem slipmat'iem (nezinu kā latviski tos sauc, varbūt paliktņi?) kā arī ar antistatiskajām pistolēm? Netā lasāmas dažādas atsauksmes, citiem patīk, citiem nē. Slipmats- http://cgi.ebay.com/Phonograph-Turntable-Record-Player-Anti-Static-Slip-Mat-/400063963005?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d25ab9f7d

 

UN vai plate ir obligāti jāliek plēves kabatiņā pirms likšanas vākā? Vienmēr, kad velku plati ārā no tās plēves, dzirdu sprakšķēšanu un jau pēc mirkļa uz tās ir dāāudz sīku puteklīšu. Ja plati drīkst turēt bez plēves, kartona vāciņā, sakiet, lai zinu! :)

Link to comment
Share on other sites

man labāk patīk papīra konverti - var ebaja dabūt 50 vai 100gab. es pirms klausīšanās plates ar birstīti speciālo notīru lai nav sprakšķu.

Link to comment
Share on other sites

vislabāk ir iepirkt papīra aploksnes (manuprāt vismaz kādu laiku atpakaļ unisonā bija, gan jau kaut kādos upes un citos mūzikas veikalos arī jābūt), celofāna kabatas imho ir padomju izgudrojums

un vēl ir ļoti veselīgi plates vismaz vienreiz mūžā nomazgāt, atkritīs statikas problēma (un ne tikai), lētais manuālais variants - pameklē guglē pēc 'knosti disco antistat', jo automātiskie mazgātāji ar sūkšanu maksā no 300-400 ls un uz augšu, tādiem ir jēga, ja tev plašu kolekcija tūkstošos un regulāri pērc lietotās

Link to comment
Share on other sites

Man vislabāk patīk lupatiņa, kas nāca līdzi vienam Acer portatīvajam datoram - plate, kura 20 gadus plēvē stāvējusi ar lupatiņu noslaukot nemaz nesprakšķ, tāpēc man atkrīt problēma, ka jāpērk papīra konverti, jāmazgā vai jālieto kaut kādas pistoles un paliktņi. :)

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

konverti jau nav saistīt ar lietošanu/tīrīšanu, bet gan uzglabāšanu. jātīra ir šā kā tā. un vēlams mazgāt.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

ok, skaidrs. Vēl gribēju padalīties pieredzē, kas attaisno teicienu- skopais maksā divreiz. :(

 

amazonē pasūtīju pilnīgi jaunu albumu un izdomāju, ka arī tādam gadījumam (nekad nebiju pircis jaunu plati) nopirkšu klāt arī jaunu adatiņu. Angļu ebayā atradu par 7.50 mārciņām, kas bija salīdzinoši lēti, jo citas maksāja no 12 un uz augšu. Nu nopirku. atsūtīja. nožēloju. Zem 50x mikroskopa adatiņas gals izskatās briesmīgi un briesmīgi arī skan. Augšas griež ausīs nenormāli.. :(

 

Kad pirku, šaubījos, tomēr mani pārliecināja tas, ka adatiņa ražota anglijā. nu, turpmāk zināšu.

 

nākamo noteikti pirkšu kādas uzticamas firmas un ne no ībeja. No kurienes Jūs, vinilklausītāji, pērkat adatiņas?

 

Un vēl par mazgāšanu- kā var zināt, kad ir pienācis laiks mazgāt plati?Pilnīgi jaunu plati taču mazgāt nevajag, tikai vecās vai kā?

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

šveices - tā ko minēju augšējā postā. vai oriģinālā. ja pērc lētāko - ir risks.

 

labāk noskatīt speciālajos LP saitos -

 

http://www.lpgear.com/category/OPSN.html

 

viņi paši tirgo, vai arī ebaja piedavā analogas.

Link to comment
Share on other sites

adatas vislabāk pirkt oriģinālā ražotāja un tādu, kas paredzēta konkrētajam galvas modelim (ir tiesa atsevišķi izņēmumi)

par jaunu plašu mazgāšanu - tas ļoti atkarīgs no ražotāja, padomju un padomju bloka valstu platēm parasti jau jaunām no rūpnīcas bija palikuši virsū ražošanas nosēdumi un mazgāšana pilnīgi noteikti nekaitēja, labi mazgātai un jaunai platei turklāt praktiski nav sprakšķu un klikšķu

Link to comment
Share on other sites

nezinīc, ja ar plati apietās uzmanīgi, negrābsta to ar speķainiem pirkstiem un neatstāj bez iepakojuma, plate nav jāmazgā vispār.Man liekas, ka tā skaņuplašu mazgāšana modē nākusi pedejā laikā, kad cilvēki velk ārā vecas un šausmīgi ekspluotētas plates. Vismaz tais laikos, kad Lapinskis rakstīja muzičku, es netiku neko dzirdējis par plašu mazgāsanu. Bija tehnoloģijas, kad ceļiņus pirms adatas slapinaja, bet citādāk tais laikos ar plati apogājās ļoti uzmanīgi.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Patiesi, ak jel, plate jāmazgā tikai tad, kad citādi nemaz nevar vairs :)

Savulaik tas tika izveiks mazjaudas ultraskaņas vannā.

Kas attiecas uz konvertiem - jā, vislabākie ir plānā papīra, nu, es savulaik nopirku MFSL ražotos, bet tā jau ir izvirtība.

 

Ak jā, pie reizes iespamošu - man ir daži lēti vinilaparāti - iesācēju Pioneer PL-333, belt drive, ar jaunu siksnu un AT91 adatu, pavisam lēti - 35Ls, tad vēl viens Belt Drive AIWA, viens ONKYO CP1015 direct drive, pāris SONY - LX-2, LX-22, visi direct drive. Cenas visiem draudzīgas - līdz 50Ls.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz ir drirdēts par PVA līmes metodi vinu tīrīšanā - nosmērē, pagaida lai nožūst un tad līmes plēvīti kopā ar visiem sūdiem smuki atdala no plates.

N.B. Izmantojis pats neesmu, attiecīgi rekomendēt izvairos.

Link to comment
Share on other sites

pva līmei ir diezgan argumentējoši pretinieki, es atturētos ieteikt

 

ja ar plati apietās uzmanīgi, negrābsta to ar speķainiem pirkstiem un neatstāj bez iepakojuma, plate nav jāmazgā vispār.

jā, tikai tas neizslēdz vinila statikas uzņemšanas spēju, un līdz ar to putekļu pievilktspēju, kuri ilgtermiņā var pastiprināti sajāt gan plati, gan adatu

Link to comment
Share on other sites

Pamēģināšu notīrīt vienu varen netīru Alana Pārsona projektu ar PVA līmi. Šitik maz līmes ir labi?

 

k0xf67urk7q1ukjjhew4_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

es tavā vietā uzsmērētu tā, ka jūt, jo ņemot nost galvenais ir lai nonāk vienā gabalā.. tu to plati pirms līmēšanas paklausījies? citādāk taču atšķirību nevarēs noteikt!

Link to comment
Share on other sites

paklausījos - čērkst, lec pāri, tātad - neklausāma, jo nezināmas izcelsmes netīrumi virsū ko šnabis nevar noņemt.

 

Uzklāju vairāk līmes, un liekas, ka pietiekami lai vienā gabalā noplēstu.

 

mx70zxdknii1mdvj9b4t_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...