Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

kimbra taghad ir topa duetā ar Gotjē . Bet es kaut kā netīšam viņu uzgāju :D

Sade ir klasika. Kaut vecā Normunda Sade plate liekas skan labāk par jauno. Cik nu atceros (ar laika nobīdi abas klausījos). Bet vecais SADE CD ( 1998 gads ? neatceros) skan baigi labi.

 

Nu vo uzsūtījās vēl viena plate - 180 gramu spiedumā, pa lēto - mani iecienītie amurikāņu onkuļi - cake :D

Link to comment
Share on other sites

atļaušos es ar te iejautāties... uz plaukta put plašu atskaņotājs no Melodija Stereo 101 komplekta http://www.radiopagajiba.lv/RRR/melodija/mel101.htm

Cik atceros,tad bija beigusies adata,citādi funkcionējošs. Jautājums - vai tādam ir iespējams par normālam naudām atgriezt dzīvē un vai no tā ir jēga? Doma ir vienkārši reizi pa reizei paklausīties kādu plati (ir kāda kaste ar aizgājušo laiku izstrādājumiem),bez milzīgi audiofiliskām prasībām.Tiks slēgts klāt pie Onkyo A-9210 un RRR X-line FS 10.1

Link to comment
Share on other sites

atļaušos es ar te iejautāties... uz plaukta put plašu atskaņotājs no Melodija Stereo 101 komplekta http://www.radiopaga...dija/mel101.htm

Cik atceros,tad bija beigusies adata,citādi funkcionējošs. Jautājums - vai tādam ir iespējams par normālam naudām atgriezt dzīvē un vai no tā ir jēga? Doma ir vienkārši reizi pa reizei paklausīties kādu plati (ir kāda kaste ar aizgājušo laiku izstrādājumiem),bez milzīgi audiofiliskām prasībām.Tiks slēgts klāt pie Onkyo A-9210 un RRR X-line FS 10.1

es domaaju ka nav jeegas...leetak un vieglaak buus iepirkt jau gatavu atskanotaaju....tai pasaa latgaliite par GZM galvu prasa 15 ls....a sitaa atava adata ir veel vecaaka taa kaa izdari secinaajumus :)

Link to comment
Share on other sites

es ar labāk ieteiktu paņemt no LJ kādu platinieku pa ls40 + ja gribi jaunu budžeta galvu /adatu 10-20ls. un viss notiksies.

 

http://www.ebay.de/itm/Audio-Technica-AT-95-E-AT95E-Tonabnehmer-NEU-/260300058961?pt=Plattenspielerzubeh%C3%B6r&hash=item3c9b17b151

 

vovo, at95e ir labāka par gzm un nāk jauna pa 20eur

 

LJ kā reiz viens onkyo arī bija ja nemaldos. derēs pie tava onkyo ampa :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Long John

Melodijai 101, ja nemaldos, bija atskaņotājs ar pjezo galviņu. Pat, ja neņem vērā, ka tas ir "robusts vinilplašu slepkava", jaunlaiku Onkyo resim to nemaz nevarēs pieslēgt, jo pjezogalvai vēl jāslēdz kaskāde ar lielu ieejas pretestību- savādāk būs dikti kropla skaņa.

 

Daži nedārgi, bet visnotaļ pieklājīgi aparātiņi man ir, tikai jāatkuļās līdz Ogrei...:)

 

http://foto.inbox.lv/janisf/Turntables

Link to comment
Share on other sites

man patīk tas Hitachi HT-354m, bet tas kā vienmēr ir visdārgākais. man tāpat ir ar džinsiem - ieeju veikalā , neskatos cenu , bet tie kas vislabāk der un patīk parasti ir bez akcijas un visdārgākie :) life sucks.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Oskar, Hitachi ir dārgs dēļ uz tā esošās galviņas ar eliptisko adatu. Bet mainīt tur citu negribu- tādu nopirku, viņš labi skan un lai cilvēkiem tiek...:)

Link to comment
Share on other sites

viss, kārtībā, redzēju to galvu. skaidrs, ka labs aparāts. no hitachi augstā gala.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Jānim smuki tie aparāti. Starp citu, ir man atskaņotājs Pioneer PL-990(baigā plastmasa) pirms gada veikalā pirkts un man gribas nopirkt kārtīgu 80to gadu rietumu augstā gala atskaņotāju. Cik reizes gadu vecai precei ir jāsaplīst, lai dabūtu atpakaļ pirkuma summu?

Link to comment
Share on other sites

Nu mēs jau to toreiz teicām - nepērc to 3kg plastmasu :) nenoticēji...

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Jā, diemžēl nenoticēju. Nu nekas, vismaz man tagad ir mācība - ja cilvēki saka, ka kaut kas ir sūds, tad tas ir sūds. :rus_roulette:

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja nemaldos LV veikalā šams maksā ap 120 Ls. Pa tādu naudu Jēbajā var nopirkt kārīgu Technics SL-1xxx. Nupat cilvēkam tādu pašu Pionieri PL990 palīdzēju Jebajā nopirkt- viņš gribēja sev tādu komplektam. Izmaksāja ar visu sūtīšanu ap 32 Ls. Uzskatu, ka pat tādu naudu par šo nav vērts maksāt- tāda paša līmeņa Technics automātiņi vismaz ir smukāki..

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Nerunājot par Technics, man liekas, ka pat Ārija 102 salīdzinājumā ar Pioneer PL-990 ir HiFi. :D

Link to comment
Share on other sites

hei Krister aka buipi - ir ienākusies viena ārija, metīra gan bija, notīrīju, biku apčubināju - GZM vietā uzliku AT71, skan ka prieks, autostops un visa automātika strādā. Vizuālais diezgan labs. Tiesa esmu rīgā, bet pa 5 neatdošu :D

 

DSC09401.jpg

 

DSC09400.jpg

Link to comment
Share on other sites

da viena galva maksaa kaadi 15 Ls...ne par kaadiem pieciisiem te nevar buut ne runas....kaa minimums 25 Ls

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

25Ls domāju, ka ir laba cena priekš strādājoša aparāta ar labu adatu. Vari iedot bildes, kāds izskatās vāks un viss kopumā?

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Cik daudz adatiņa ir lietota? Uzgriežot skaļi, nav tāda sajūta, it kā skaņa vibrētu?

Link to comment
Share on other sites

nu hvz, ir lietota. cik daudz - jāprasa vācijā :D skan ok. Ja vajaga udiofīliskajām platēm, tad gan es mainītu galvu un adatu un aparātu. šis tak normāls verķis ar ko vecās plates no krājumiem atskaņot.

Link to comment
Share on other sites

uzgriežot skaļi, rodas sajūta, ka atskaņotājs nav vibroatsaistīts :)

savulaik klausījos, noliekot adatu uz nekustīgas plates, kā kanalizācijas stāvvados kaimiņu poda nolaišana atbalsojas.

Vinilspēlētājs jāliek uz granīta plāksnes, kas peld smilšu vannā, kas uz 4 konusiem stāv uz plaukta, ar līmeņrādi nolīmeņota, kas pie sienas (!) nesošās (!) stiprinās.

 

PS Kādam tās manas JAMO 430 skandas nemaz negribās? entry level jau ir, D'N'B stilam nederēs, vokāls ir pat ļoti ok...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Zinu, ka normāls, vienīgi bail ka nesaplīst. Kondensatori viņam ir nomainīti?

 

Torni, izklausās pēc audiofīla murgiem. :D

Labots - kristers42
Link to comment
Share on other sites

Nu tas gan par vibrāciju etc. šitam tak plastmasas korpuss, nav tak high end 30kg aparāts. Man tak viņš netraucē, aizvedīšu uz vasarnīcu lai stāv komplektā ar vef 101. Bet fonu šī galva uz ausi ķer mazāk, kā at95e. nemērīju, bet bez plates ieslēgtam verķim pat skaļi griežot drīzāk dzird RIAA trokšņus nekā 50hz. bet varbūt vienkārši tīkla vadi nav tuvumā.

 

nē neesmu neko mainījis, pat vaļā nevēru. Ja viss strādā, priekš kam mainīt :D

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Vai tad nav tā, ka visi sen jau ižžuvuši un jebkurā brīdī var saplīst?

Link to comment
Share on other sites

var var - viss var jebkurā brīdī saplīst - arī jauns auto, jauna tehnika un pat mobilais :D Nu jau skan stundas 5 - nekāda vaina.

Link to comment
Share on other sites

kristers42 taa kaa nem tik ciet kameer kaads cits nav paneemis :)

Link to comment
Share on other sites

Vai tad nav tā, ka visi sen jau ižžuvuši un jebkurā brīdī var saplīst?

Kad saplīsīs, tad arī mainīs, kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

un man uz beeniniem ar viena AARIJA staav bez adatas....ejosa.....vareesi dabuut detalaam taapat pa velti :)

Link to comment
Share on other sites

Es nemāku. :D

Domāju, ka ja būsi reāls pircējs, Osscar tev tos koņģorus 1/2 laikā samainīs, varbūt pat neprasot par to papildus maksu...

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Esmu reāls pircējs, Osscar rīt jau izsūtīs. Būtu jau labi, ja viņš tos kondensatorus nomainītu.

Labots - kristers42
Link to comment
Share on other sites

nemainīšu es viņus, tas ir darbs un prasa vismaz 2h.

Link to comment
Share on other sites

Es gan izvēlētos kā analogās skaņas avotu - lenšu magnetafonu. Ir saimniecībā Olimp MPK 004 lentinieks, oriģināls 82' tā gada brig 001 (ar dekoratīvo koka korpusu) + 35 AC - .1. Kā arī Radiotehnika UP 001 priekšpastiprinātājs. Analogās skaņas baudīšanai.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgā problēma tam Olimp 004 maģim ir vajadzīga retā, bet vitāli svarīgā ziede, smēre PMS 250 000 dempferu eļļošanai/ieziešanai. LV tādu neatrast. Tā kā nezinu ko darīt !

 

Kāds varētu ieteikt vai palīdzēt ?

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

Tā ziede ir pasūtāma netā, kur problēmas.

Protams, var kā skaņas avotu izvēlēties lentinieku, BET ... tev ir kvalitatīvu lenšu kolekcija ko klausīties? Plates tomēr ir nopērkamas, tajā skaitā jaunas. Jā un plates nemainīgā kvalitātē ir uzglabājamas kau 200 gadu un ilgāk. Bet vai lentai pēc 20 gadu glabāšanas ieraksta kvalitāte būs tā pati?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Lapin- īsts audiomīlis izvēlas ne tikai krievu lentinieku, bet arī daudzu citu formātu "labumus" no audio "zelta laikiem- 80-tajiem"... :yahoo:

 

Es PMS-250000 ziedi savā laikā dabūju no Pēterburgas- atradu krievu sludinājumos tel. Nr un radiniece, ciemos braucot, nopirka- pārdesmit mililitru plastmasas pudelīte laikam kādi 3-4 Ls maksāja. "Nedaudz iedot- atliet" viņu nevar- dikti viskoza, kā biezs medus.

 

http://smazkimasla.narod.ru/070.html

 

Ir info arī ārzemju lapā:

 

http://www.turntable...m/silicone.html

 

Ziedes iepildīšana Olimpam diezgan piņķerīga padarīšana- iepriekšējam Olimpam- 003 līdz galam nepabeidzu, jo nevarēju atskrūvēt vienu fiksējošo skrūvi (baidījos apraut skrūvgrieža "šlici". Tas čakars šeit aprakstīts (Ieraksts Nr.896):

 

http://www.vegalab.r...5445#post755445

 

Visa foruma tēma ļoti liela:

 

http://www.vegalab.r...Электроника-004

 

 

Pēc tam dabūju Olimpu-003 ideālā stāvoklī un tā problēma vairs neuztrauc.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Vienīgā problēma tam maģim Olimp 004 ir vajadzīga retā, bet vitāli svarīgā smēre: PMS 250 000 ( dempferu ieziešanai ).

LV tādu neatrast.

Kāds varētu ieteikt vai palīdzēt ?

 

ПМС 25000_Полиметилсиликон ( dempferu ieziešanai ).

Manuprāt var palaimēties - Jānim no ogres, iespējams ir...kas ņemas ar vinilgaldiem tai mantai jābūt obligāti.

- Ir man arī, līdzi nedodu - noņem demferējošo mehānismu un brauc ciemos ( iepildīšu mehanismu )

p.s - no Krievijas šo smāķi uz Latviju nesūta, laikam vien paši esam vainīgi.

 

... var kā skaņas avotu izvēlēties lentinieku, BET... tev ir kvalitatīvu lenšu kolekcija ko klausīties?

Plates tomēr ir nopērkamas, tajā skaitā jaunas.

Jā un plates nemainīgā kvalitātē ir uzglabājamas kau 200 gadu un ilgāk.

??? vai lentai pēc 20 gadu glabāšanas ieraksta kvalitāte būs tā pati?

 

[ IVO ] a kur problēma - pašos pirmsākumos labai un atlasītai lentai veicot kvalitatīvu ierakstu ar pēc 20 gadiem viss ir čikeniekā.

J.Lapinska ieraksti ( 2T ) nekādu problēmu ar pēc 30 gadiem.

ar lentu ir vesela virkne kritēriju jāievēro lai saglabātos pati lenta 20, 30 un 50 gadus.

manuprāt kārtīgam Analogajam audiofilam lentinieks ir pašsaprotama lieta, bez kuras nevar.

( piem. Oskaram ir laps LP_Vinildisks, man ar sagribas - njemu trauku un braucu ciemos un veicu Orginalkopiju.)

:polling: un kopijai kvalitāte ne sūdīgāka par Orginālo LP_Vinildisku.

 

ai, ko es te muldu...to tik vecie buki vēl var saprast un izprast.

 

http://www.lovehate.ru/opinions/11579/2

atmiņas, atmiņas ar nostaļģijas piegaršu un pavisam reāla.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Vispār tā lentinieka apkope diezgan dārgi sanāk. Vajadzīga arī tāda lieta kā speciālā T 22 va T 30 турбинное масло. Cerams, ka tādu var vēl iekš LV atrast, atšķirībā no PMS 250 000, kura atrodama tikai Krievijā. Varbūt T 22 vai T 30 ir kāda alternatīva.

Labi, ja ir lentinieks ideālā stāvoklī kā piem. Long John, kuram nav vajadzīgas nekādas speciālas smēres.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Turbīnu eļļas, kā izriet no nosaukuma, izmanto īpaši noslogotajās turbīnās- pie lielām slodzēm un temperatūrām! Diez kurā vietā parastajā sadzīves lentu magnetofonā tādas slodzes un temperatūras ir novērojamas?... :superstition:

Varbūt es neesmu tik pārgudrs, kā audiofīļi forumos, kur tādas "gudrības" raksta, bet neredzu nekā briesmīga, ja ieeļļosi tos dažus 30 gadu vecā maģa rullīšus ar parastu kvalitatīvu mašīneļļu. Protams, pirms eļļošanas to mezglu vēlams izjaukt un veco smērvielu notīrīt (izmazgāt)!

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Turbīnā,izplūdes gāzes,griež rotoru,kurš ir misiņa buksē un eļojas ,ar to kas tev tanī dzinējā ieliets,parasti 10w-40,tiesa ar spiedienu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...