Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

osscar

tas tā uz sitiena tapa, dienas snapšotiem nav iedvesma :D jāslēdz lodāmurs un jāsāk būs rīt beidzot lodēt jauno phono korektoru, citādi visas daļas ir , tik nav iedvesma.

Link to comment
Share on other sites

..un ar laiku augstākminētais audiomīlis saprot, ka kārtīgam pastiprinātājam jābut ar vismaz 400 W jaudu...un tad vars nevar saprast, kas skaļāks vinila rumble vai ventilators.

Link to comment
Share on other sites

andys22

Izskatās labi oscar sistēma.

Un vai tiešām arī jūt ka atšķirās skanējums ar bi-ampingu pie lielāka skaļuma?Kā tu regulē sistēmas kopējo skaļumu arī sabvūferim?

Link to comment
Share on other sites

sabs nav biampinga sistēmā. to kontrolē resīvers. nekādu problēmu skan ļoti ok. Tiesa ar pilnu jaudu neesmu klausījies-nav tāda vajadzība. Man patīk vismaz pagaidām, kamēr neķeršos pie kā jauna.

 

šovakar nepaslinkoju - salodēju vēl vienu eksperimentālo riaa plati, vēl tikai lielais audiofīliskais 100gadus vēsā vietā izturētais kondensators jāielodē tukšajā vietā (nevarēju atrast kur nobāzu kasti ar kondensatoriem :D) un rīt jāmēģina piešķilt..

 

DSC09461.jpg

 

piešķīlu savu izstrādājumu - skan ar pirmo :) jāpatestē. Galvenais + : mazs strāvas patēriņš = apm. 10mA abiem kanāliem summā. Dom ato visu nobarot ar maziem saules paneļiem (5x8cm + led apgaismojums uz mazas plates) bildē priekšpusē redz paneli, ledi vēl kavējas pie ķīnas draugiem. Tagad no bačām kurinu. Pašlaik pie skaņas nav kur piesieties, tiesa biku ķer fonu - jo nav kastē/ekrānā.

 

DSC09462.jpg

 

kad būs tuvāk gatavībai- ielikšu DIY sadaļā.

Link to comment
Share on other sites

makatins

nu tad davai andelee nost...cik taads maksaas????es domaaju kad buus gatavs kastee

Link to comment
Share on other sites

nē, nē - nepārdodu, esmu paškritisks : D

Link to comment
Share on other sites

makatins

nu sodien aiz gara laika domaaju pameeginaasu pamainiit vinilatskanotaajam galvas....nu teiksu taa ...krievu GZM-105M skan labaak nekaa audiotehnikas galva...zemie ir izteiktaaki un augsas arii

http://www.quartz1.ru/igli.htm

Link to comment
Share on other sites

nu tā ir - nedomāju , ka budžeta AT ir labāka par GZM. apm. vienādas. saka, ka at 120E ir labāka par krievu galvām. tā tas varētu būt zem tās (95, 72, 71 +- ir tādas pašas)

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Skatos, te vīri zin ko runā.

 

Bij man kādreiz līdzīgs šim Електроника Б1-011 tik bez autostopa, liftiem, bet arī ar 16. ātrumu (???) Tonarma mehānisms identisks šim. Laba, smaga, 0. kategorijas 1975. gada krievu manta. Es, idiots, saplēsu un izmetu.

 

Re, precīzi Электроника Б1-01 tagad es vairs tik slikti neizrīkotos.

 

Kāds būtu ieinteresēts pievienotajās bildēs redzamajam procesam, tikai no viniliem?

 

Te 2 mēnešus ir pieejams paraugs kā tas izklausās no Melodijas master lentas, no kuras 80tajos rakstīja kasetes proletāriešiem.

post-71317-0-94788600-1337155121_thumb.png

post-71317-0-33424300-1337155127_thumb.png

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

makatins

nu man arii patlaban ir Електроника Б1-011 .......un arii ЕЛЕКТРОНИКА -012 uz breeniniem staav nav meistaru kas salabotu...siksnas un galvas visas ir.....tik neatminos ka Б1-011 buutu bijis 16ais aatrums....maneejaam nav....

kapeec sapleesi un izmeti???

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Stulbs biju. tas bija laiks, kad RRR bija finanšu un zināšanu kalngals.

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Jā. Noklausījos un liekas ka tas ir viens un tas pats ieraksts(garums arī atbilst). Salīdzināšanai, ieraksts no plates(neesmu neko rediģējis).

 

http://failiem.lv/u/axvwodn

Labots - kristers42
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu tad beidzot vakarā pieķēros un to phono plati, kura augstāk bildēs, ieliku kastītē + papildus ienācās saules baterijas un ķīnas ledi ar ekonomisko variantu - 2 rezistori tik pa grupām, bet pagaidām spīd.

 

DSC09675.jpg

 

 

 

DSC09669.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
makatins

jaa loti intresanti,esmu noveerojis ka sludinaajumos jau ilgaaku laiku neviens nepiedaavaa vinilgaldinus ar S veida tonarmu.....laikam visi izbeigusies....ir tik ar taisnajiem,bet cenas kaadas...UHHH....nu un kas tur labaaks?

Link to comment
Share on other sites

Partyman

Jautajums vinyla cienitajiem,kada muzika vinyla formata skan labak,jazz,blues,rock?vokals?neka salidzinot ar digitalo skanejumu?

Link to comment
Share on other sites

Long John

jaa loti intresanti,esmu noveerojis ka sludinaajumos jau ilgaaku laiku neviens nepiedaavaa vinilgaldinus ar S veida tonarmu.....laikam visi izbeigusies....ir tik ar taisnajiem,bet cenas kaadas...UHHH....nu un kas tur labaaks?

 

Aparāti ar S-tonarmu ir vairāk populāri- tomēr sava veida vinilatskaņotāju "klasika". Attiecīgi- kur vairāk pieprasījums, tur lielāka cena- gan "izcelsmes vietā" - Ebajā, gan pie mums. Arī es esmu novērojis, ka dārgākos aparātus ar S-tonarmu izpērk visātrāk. Pašlaik arī manā kolekcijā neviena tāda nav, bet tuvākajās dienās vajadzētu kādam parādīties.

 

Attiecībā par cenām. Ja oponents ir pats kādu aparātu noriskējis nopirkt Ebajā, un attiecīgi "uzrāvies" uz sliktā iepakojumā, neuzmanīgi sūtot - bojātām adatām, sadauzītiem vākiem (mehānismiem) utt, par cenām diez vai šausmināsies. Ja aparāts Ebajā nemaksā mazāk par pārdesmit EUR, sūtīšana uz LV ap 10 Ls , adatas nomaiņa 15-20 Ls, nerunājot jau par laika un darba patēriņu vecā aparāta savešanai tehniskā un vizuālā kārtībā, vai minimālā cena ap 35- 40 Ls būtu uzskatāna par pārspīlētu?

 

Bet "taisno un līko" tonarmu salīdzināšana (vismaz nopietno brendu līdzīgas klases aparātiem), manuprāt, nav pateicīga nodarbe- skaņas kvalitāti daudz vairāk ietekmēs adata/galviņa, fonokorektors, vadi, pastiprinātājs u.c. posmi. Un, kā jau katrā kēdē, tās stiprumu (kvalitāti) noteiks vājākais posms... :)

 

Piemēram- kāda vaina šādam "lētam" aparātiņam, kaut arī ar taisno tonarmu?..:))

 

http://www.ebay.de/itm/Denon-DP-57-L-in-Rosewood-Finish-/150849542164?pt=Plattenspieler&hash=item231f555814

 

Partyman- uz Tavu jautājumu man 2 atbildes- "par gaumi nestrīdas" un "katram savs"... :)

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

makatins

pilniigi piekriitu visam Long John teiktajam ,ja galvina ir jauna tad taa jau maksaa gandriiz pusi no aparaata veertiibas

Link to comment
Share on other sites

makatins

nu tie laikam i no dimanta taisiiti....kaa saka muuziigi,ne pa velti taada cena

Link to comment
Share on other sites

Ja kādam akurāt gribas ar S toņroku, varu pārdot savu ikdienas Technics SL-Q3 - pilns automāts, ideālā stāvoklī, S tonarms, stroboskops aveņu sarkanā krāsā, kvarca stabilizācija, praktiski (pārdesmit LP puses nospēlētas) jauna eliptiskā adata uz oriģināla Technics 207tās galvas ... 79Ls.

Link to comment
Share on other sites

nu tā ir - nedomāju , ka budžeta AT ir labāka par GZM. apm. vienādas. saka, ka at 120E ir labāka par krievu galvām. tā tas varētu būt zem tās (95, 72, 71 +- ir tādas pašas)

 

:resent: ... Audio Technica ( AT_120E)...saka, ka ir labāka:

1. apspriest publiskā telpā par lietām kas nav pārbaudītas...es gan atturētos no komentāra-iem.

2. Ir iespēja notestēt:

a. 2 x vienādi vinillgaldi,

b. 2 x LP_Vinilkorektoriem

c. LP_Vinilgalds ar divām strēlēm vienlaicīgi + (b - 2 x LP_Vinilkorektoriem)

:yahoo: - un tad jau var spriest par konkrēto katri'džu ( patīk vai nepatīk...labāks vai sliktāks)

pagaidām sanāk: man liekas, ka...kaimiņam skan labāk nekā manējais audio_Komplekts (subjektīvs jēdziens).

 

nerunāšim par parametru uzmērīšanu šam katridžam.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Tām krievu GZM ir kāda atšķirība? Ar ko 005, 105 un 205 atšķiras?

Link to comment
Share on other sites

Krievu galviņām,tāpat kā citai aparatūrai, bija klases. Attiecīgi 005 skaitās augstākā klase. Cita lieta, ka tā laika galvas lielākoties bija sūdi.

Link to comment
Share on other sites

nu nez, kārtridžu nesamērīšu, be tā t AFR Phono izejā var mēģināt samērīt ja nebūs slinkums man vilkt ārā aparātus + inverso riaa salodēt. , bet vispār. drīzumā jābūt manai AT440mla klāt. tad pastāstīšu par iespaidiem.

Link to comment
Share on other sites

name='Didzis' timestamp='1342107676' post='1534973']

Krievu galviņām,tāpat kā citai aparatūrai, bija klases. Attiecīgi 005 skaitās augstākā klase. [/b]

Cita lieta, ka tā laika galvas lielākoties bija sūdi.

 

ГЗМ-005 ... neteikšu ka bij galīgi su..., salīdzinot ar lētajām buržuju galvām ( Audio_Tecnica, Shure, Technics, Denon )

( 0 - klasse ir augstākā klasse: ГЗМ-005 dalījās vēl trijās apakšgrupās.

cenu grupa:

1. - 80,0 rub., katridžšs komplektējās ar Victoriia - 003 LP_Vinilgaldiņu ( hromēts vai niķelēts katridža apvalks_ekrāns)

2. - 50,0 rub.,

3. - 30.0 rub.

tas ir runājot par galvām ko ražja: REMR

KO - sacīsit par USSR galvām ГЗМ-003, ГЗМ-005, ГЗМ-010, ( ГЗМ-018, ГЗМ-028 - galvas no КОРВЕТ ) - man personīgi patīk šo galvu atskaņošanas kvalitāte.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

paklausījos jaunu 028 pirms pārdošanas tīri intereses pēc - tā arī paliku neizpratnē par ko fano krievu forumos, tad jau pat omb5e ir labāka, kas ir nu totāls kapitālistu budžets

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Ir jēga GZM 105M mainīt pret GZM 005, vai arī skaņas uzlabojums nebūs būtisks?

Link to comment
Share on other sites

nu imho, tas atkarīgs no visas sistēmas kopuma. par ierakstiem - ir plates kuras skan labāk par CD -un otrādi. atkarīgs no masterētāja vai kā cita....

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Atskaņotāja mehānisms ir 2-ЭПУ-71СМ, korpuss ir paštaisīts.

Link to comment
Share on other sites

imho nekas kruts tur nav...un kā jau teica - adatā ir sāls.. ja lietota - hvz cik ilgi drillēta.

Link to comment
Share on other sites

Ir jēga GZM 105M mainīt pret GZM 005, vai arī skaņas uzlabojums nebūs būtisks?

 

GZM 005M vai GZM 005 = +/- vienādas.

ja LP_Vinilgalds ar maināmu šellīti = vari paeksperimentēt ( GZM 005 ap 10,0 ls ) pirms pirkšanas jāpaklausās atskaņošanas kopaina un nedaudz uz acss jāiepēta vieta ( gumijas demfegredzens...kur adata pāriet plastmasas turētājā ), lai gumija nav cieta kā krams, jo gumija izkalst un kļūst cieta.

 

paklausījos jaunu 028 pirms pārdošanas tīri intereses pēc - tā arī paliku neizpratnē par ko fano krievu forumos, tad jau pat omb5e ir labāka, kas ir nu totāls kapitālistu budžets

 

ir ГЗМ-018, ГЗМ-028 - galvas no КОРВЕТ ... patīk ( vari mani nesaprast...tas jau nav galvenais)

- ir ap +/- 20 nokomplektētiem dažādiem katridžiem.

Pērsvarā 80-90 gadu raž. no eBaya.

Secinājums: nu nav Izcila katridža kas vienlīdz labi zīmē_atskaņo Vokālos un simfoniskos skaņdrbus, un labi atskaņotu smago roku.

vismaz pāris labu katridžu priekš sava mūzikas stila.

 

 

Tikai un vienīgi mans viedoklis!

post-63199-0-21830500-1342113257_thumb.jpg

post-63199-0-38511700-1342113266_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

nu un ko darīta ar 30 gadus vecu JVC MC kārtridžu kas bildē>? neko - jaunu nenopirkt, jo neražo...ja nu vienīgi tīksmināties. Nu bet cik atceros, tu vinilu neklausies, tikai ieraksti lentēs un tad klausies lentes...man tāda pieeja nav saprotama. katram kārtridžam ir savs resurss.

 

kārtridžs nav vīns - jo vecāks - jo labāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

makatins

pilniigi piekriitu oscar teiktajam......cik mums veel palicis un kam peec mums taas plates buus vajadziigas?jaaklausaas plate nevis lenta...to vareeja dariit krievu laikaa kad plate maksaaja 50 rublus. mana vinilkolekcija tocna nevienam nebuus vajadziiga un nav kam atstaat jo neviens nesaprot kas tas ir....visiem tik davai mp-3.....tas ir vieglaak

Link to comment
Share on other sites

bez obid Vitali, tu esi vairāk kolekcionārs nevis melomāns. Tu tak saproti, ka MC kārtridžiem ar vecumu piekarei kirdik, pat ja neklausās...mēs te spriežam par reālu klausīšanos..

Link to comment
Share on other sites

...nu un ko darīta ar 30 gadus vecu JVC MC kārtridžu kas bildē, neko - jaunu nenopirkt, jo neražo...ja nu vienīgi tīksmināties.

kārtridžs nav vīns - jo vecāks - jo labāks.

 

Osscar...Tev to nesapras un nav ar vajadzīgs.

tīksmināties, varbūt - bet, pirmkārt:

 

- kam bija tāds katridžšs...bij ar attiecīgais Vinilgalds. Adatai protams ir savs resurss - 1000 H nav mazs rādītājs ( zem mikroskopa adata vēl ilgi kalpos ( ieklausies vārdos )

Link to comment
Share on other sites

jā jā - 30 gados 1000h.....es nesaprotu. sorry. tas tas pats kas auto 10g. 100k no-skrējiens.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...