Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Kā reizi sūdīgs kontakts pocī noved pie tā, ka apgriezieni peld - tā atskaņotāja elektronika reaģē uz efektu, kas pastūža tembra vai skaļuma regulātorā mūsu ausīm liktos "čerkstoņa". Jāatrod kalibrācijas poči , kā Jānis pareizi teica, un jāizmazgā. Protams, var arī nepalīdzēt, bet var arī palīdzēt. Gluži kā Porutčikam Rževskim, tā teikt. Ja nu galīgi nav dukas, uzzvani, paskatīšos, indikatoru labot tu tā arī neatvedi, tā ka morālais parāds no manis šā vai tā ;-)

 

PS Man ir iekrājušies daži ne pārāk dārgi vinila atksņotāji pārdodami, bet visi sudraba krāsā ;-)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ok, provēšu atskrūvēt un paskatīties, ja kas - došu ziņu.

 

Pastūzi neaizvedu, jo izlēmu uzdāvināt čomam, kurš saka, ka šim indikators sācis strādāt.

 

Citu atskaņotāju neplānoju pirkt, jo šis pats ir labā, lai neteiktu, ka ļoti labā kondīcijā.

Vienīgā šaize ir ar tiem 45 rpm.

Link to comment
Share on other sites

nu tieši tā, atskaņotāju nav jēga mainīt, tur nav ka salūzt, turklāt jaunie būs krāmi (izņemot custom hi-endīgos). Gan jau savedīsi kārtībā un rullēs uz nebēdu.

 

Nu tā par cik ir sestdienas rīts un pagaidām tiek malkota kafija komplektā ar vinilu, tiek ietestēta jaunā galva un tās čaula. Abi ir no Audio technicka - galva A95E (budžetniece - ap 50 Usd) + turētājs biku modernāks par veco (skat pāris postus atpakaļ). Tagad man ir iespēja operatīvi mainīt galvas. Par saknējumu - pagaidām vēl "obkatka" iet, bet kopumā , ir wow efekts, augšas krietni labākas un skanīgākas + vecām platē tikšķi ir krietni maigāki, tiku par to lasījis, ka ar dažām galvām (jo īpaši MC) tikšķi ir mazāki. Tagad pats par to pārliecinos- viņi ir klusāki un ne tik manāmi vai tas ir dēļ tā ka adata eliptiskā vai vienkārši. regulējums veiksmīgāks - grūti spriest.

 

DSC08724.jpg

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Principā, man arī ienāca prātā, ka vajadzētu izprovēt jaunu galvu savam griežamgaldam.

Tagad virsū ir oriģinālā Wega XL15, kas it kā ir labā kondīcijā, bet ar skaņu jau ir tā - kamēr pats neesi dzirdējis, neko spriest nevar.

 

Kāds būtu prātīgākais variants MM galvai cenā līdz 40 Ls? Jaunai, protams.

Cik noprotu, man vajag tikai pašu galvu, jo oriģinālā Wegas čaula pa lielam ir standarts un der gandrīz visām galvām.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Kuros veikalos tirgo galvas, t.i. kuros ir vērts skatīties?

 

Es zinu, ka A&T Trade tirgo Shure un Discomania tirgo Shure/Reloop/Numark/Ortofon galvas, bet tās visas pa lielam ir domātas DJ padarīšanai.

 

Kā vispār ir ar tām DJ galvām - ir lietojamas arī Hi-Fi, aļa vienkāršai mūzikas klausīšanai?

 

 

P.S. Kāds ir testējis tās Concorde tipa galvas? Izskatās jau stilīgi :mrgreen: Tik vienīgi vecam Hi-Fi verķim var nepiestāvēt tīri vizuāli.

Skatos, ka tām Concordēm vajag arī diezgan lielu svaru - 4 gramus. Mans atskaņotājs tik daudz nemaz nemāk (vismaz pēc skalas).

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Parasti neDJiskie SHURE un Ortofon Rīgā nav uz vietas (esmu gan Discomania interesējies, gan ejtutreidā), tā ka, kā teica nnoname, sāc ar kādu Grado Green Stabu ielā. Tikai atceries, ka uzlikt galvu nav tas pats, kā adatu nomainīt - galva pareizajā vietā jānoliek, tam pasākumam noderēs protraktors. Par to, kas tas ir, meklē vinylengine saitā. Ja gribas vairāk piedzīvojumu, varu zaļoAudioTechnica AT95 piedāvāt ar eliptisko adatu (jaunu).

 

PS Dj galvām ir atšķirīga adatas piekare, lai var skrečot - tad plate kustas pretējā virzienā. Lielai daļai parasto galvu pie šāda gadījuma adata ir nost uzreiz vai gandrīz uzreiz. DJ galvas lāga nav mājai piemērotas arī adatas resnuma un jutības ziņā.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Cik prasi par to AT95? Un kāpēc ar šo galvu ir vairāk piedzīvojumu?

 

Pačolēju Stabu ielas bodes cenu lapā - tur Grado Green maksā virs plānotā budžeta, bet Grado Black 1 ir pa 39 Ls.

Kāda ir Black sērija?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Ar protraktoru protams var precīzi noregulēt, bet lasot Techniscs atskaņotāja oriģinālo lietošanas manuāli, tur bija "pa vienkāršo" uzrakstīts kā galvu pieskrūvēt, nekāda regulēšana netika pieminēta. Tā, ka protraktors un precīzā regulēšana ir vēlama bet ne obligāta. Uz ausi diez vai atšķirību varēs sajust.

Par piedzīvojumiem ar AudioTechnica arī nesapratu...

Link to comment
Share on other sites

Atbildēšu pa kārtai - AT 95 nāk 25Ls. Jo uzreiz. Zinu, ka eBajā var atrast lētāk, bet tad jāgaida. Mana, protams, ir jauna.

 

Piedzīvojumus es biju domājis izvēles dažādībai un salīdzināšanai.

 

Grado Black arī nev ne vainas.

 

Kas attievas uz Technics manuāli - protams, ja liek manuālī norādīto galvu (parasti 270C), tad netrāpīt vecajā vietā ir pagrūti. Ja liek cita izmēra un svara galvu, tad ir sliktāk. Parastais variants - mūsdienu galvas mēdz būt par vieglu lielajiem SL-1xxx Technicu SME tonarmiem, nevar atsvaru līdz galam uzskrūvējot dabūt to 2g svara uz galvas, tad nākas santīma monētu līmēt pie shella. Un vēl - tās mēdz būt īsākas un zemākas, aiz kam jāizmanto starplika starp SME shellu un galvu, citādi tonarms ar liftu nolaisu (adata uz plates) nestāv horizontāli, bet slīpi uz leju, kas nav lāga. Adata platē atrodas zem leņķa un nepareizi dilst - par skaņu nerunājot.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Tas jau vairs nav objektīvi atbildams jautājums, jo es teikšu ka AT :) un par pārdodot iegūto naudu nopirkšu Grado Green :D

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ok, bišk pārfrāzēšu jautājumu:

 

Ja es savu Wegu P120 slēdzu klāt pie Technics SU-7700 fonokorektora, vai man būs jēga no tās Grado galvas?

Nebūs tas vienkāršais SU-7700 korektors pudeles kakls šajā slēgumā?

 

Kuras MM galvas no Audio-Technica vēl ir vērā ņemamas?

Link to comment
Share on other sites

Nupat tik pieleca, ka tā galva, kuru es tirgoju, ir kā reizi tā, kuru Osscar šorīt klausījās - AT95E (E stands for Elliptical). Tā ir viena no relatīvi vienkāršākajām AT galvām. Domāju ka gan šo gan Grado tu uz 7700 dzirdēsi, no Grado Gold jēgas laikam nebūs. Bet man jau sāka žēl palikt tās AT savas mazliet ;-) varbūt nepirksi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tad sanāk, ka es to tavu AT varu svītorot no variantu listes, vai arī tas ir mājiens ar mietu? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Ja tev akurāt svētdienu gribas pavadīt ar jaunu galvu ņemoties, tad vari dabūt, protams, bet izrādās, ka man galvu krājumi strauji beidzas, ir tikai šī un viena SONY/WEGA oriģinālā un vēl viena TP4 un viss :)

Link to comment
Share on other sites

Ja es savu Wegu P120 slēdzu klāt pie Technics SU-7700 fonokorektora, vai man būs jēga no tās Grado galvas?

Nebūs tas vienkāršais SU-7700 korektors pudeles kakls šajā slēgumā?

nesaprotu, ko var tik daudz iespringt, 40 lati par galvu nekas nav, nekāda pudeles kakla tev tur nebūs, pāris vai trīs gadus atpakaļ vienam draugam ar no Ogres Jāņa pirktu wegas komplektu (atskaņotājs visai līdzīgs kā tavs, un pastiprinātāju pēc klases arī pielīdzinātu tehniķim) uzdāvinājām grado blue, normāla budžeta galva

un black no green (tāpat kā blue no red vai silver no gold) pa lielam atšķiras ar lielākām frekvenču raksturlīknes pielaidēm

Link to comment
Share on other sites

Nu ja.budzeta galva ir budzeta.pirms pirkt ko dargaku,izvelejos zaljo 95e.bija doma par 120e.bet pec apskatiem 95 ir labakais ko pa 50 usd var dabut. Vismaz paigaidam neredzu jegu pirkt ko dargaku,pec 1000h ,kas ir garantetais noskrejiens,domasu par jaunu adatu vai galvu.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Paņēmu no Torņa AT95 un ir tieši tā kā Oskars saka - augšas ir daudz skanīgākas un draza/plates nolietojums neskan tik nepatīkami.

 

Un diezgan loģiski - ko gan var gaidīt no galvas, kurai ir 30 gadu.

 

Ak jā...

Vai kāds var izskaidrot vienu lietu:

Ir dziesma uz plates, kurai ir gan ļoti klusas daļas, gan skaļas, kas sākās samērā strauji.

Ja ir labi skaļi uzgriezts, klusajā gabalā īsi (~1 sekundi) pirms skaļās daļas sākuma var klsi dzirdēt šo skaļo daļu. (šitais izsklausās sviestaini aprakstīts, bet citādāk nenāk prātā) - ir tāda kā ļoti klusa 'sufliera' skaņa dzirdama īsi pirms tam vajadzētu skanēt normālā skaļumā.

It kā adata ķertu kaut ko no blakus esošajām rievām... Un tas tā ir ne uz vienas plates vien.

 

Vai tam tā ir jābūt un kas to izraisa? Cik atceros, šito es jau biju pamanījis pirms gadiem 10, kad klausījos Melodijas plates uz veciem RRR un Eļektroņika hlamiem, kādi man laukos dārza būdā mētājās.

post-441-0-48985900-1312211577_thumb.jpg

post-441-0-68348100-1312211581_thumb.jpg

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

:whistle3: lai labi skan :)

 

nu tādu fīču neesmu novērojis, vienīgais , kas nāk prātā - starpkanālu traucējumi - tobiš platei nav kanāli atdalīti tik labi cik CD, ja nemaldos pāris desmiti db tikai...

 

a adata tev original - ar visu logo - :good:

Link to comment
Share on other sites

Sakārdinājāt velni tādi,ar atcerējos ka ir vinils man,klausos uz dzeru vakara kafiju :)

Link to comment
Share on other sites

Pakārdināšu vēl: es ar uzliku atkal SADE palti - man šīs 3 dāmas patīk :) un jaunajām platēm, izskatās dizaina trends vienāds, liec kaut rāmī pie sienas :D

 

DSC08732.jpg

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Ir dziesma uz plates, kurai ir gan ļoti klusas daļas, gan skaļas, kas sākās samērā strauji.

Ja ir labi skaļi uzgriezts, klusajā gabalā īsi (~1 sekundi) pirms skaļās daļas sākuma var klsi dzirdēt šo skaļo daļu. (šitais izsklausās sviestaini aprakstīts, bet citādāk nenāk prātā) - ir tāda kā ļoti klusa 'sufliera' skaņa dzirdama īsi pirms tam vajadzētu skanēt normālā skaļumā.

It kā adata ķertu kaut ko no blakus esošajām rievām... Un tas tā ir ne uz vienas plates vien.

efekts visticamāk no lentas māstera pārkopējies dēļ magnetizējuma no lentas blakus slāņiem ilgi glabājot spolēs un nepārtinot

lai gan ja tikai 1 sekundi, tad varētu būt arī deļ slikti presēta vai nodrāzta vinila, kuram cauri spiežās iekšējais blakusceliņš

Link to comment
Share on other sites

nu par to spiešanos caur blakus celiņu ar padomāju, bet neticās, kaut gan ja eliptiskā labāk "iekļaujas" gropē - varbūt...pats neesmu neko tādu novērojis, kā jau minēju. Varbūt regulējums nav pareizs ? anti - skating ?

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Varētu būt vaina regulējumā, jo visas plates ir oriģinālizdevumi no attiecīgā laika (70tie un 80tie gadi) - diez vai māstera lenta pa to laika posmu, kopš ierakstīta un kad pārdzīta uz vinila māsteru, paspējusi sastāvēties un samagnetizēt blakus esošo slāni.

Link to comment
Share on other sites

Man tāda lieta ir novērota tikai ar vienu skaņuplati, Raimonds Pauls - Estrādes dziesmas, kuras ierakstītas 1983. gadā, bet plate ir 1990. gada izdevums. Tā kā visticamāk tev pie vainas būs regulējums, ja tie ir oriģinālizdevumi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

biju ebajā nosolījis jaunu šellu, jo mans jaunais AT sudrabotais - nepiestāv manam vecajam telefunkenam...izskatās tāds pārāk DJisks un ir smagāks par jauno melno magnēzija AT shellu - nu esmu atkal atguvis sirdsmieru :D

 

 

Veco (patiesībā jauns praktiski) var dabūt, ja kādam ir interese..

 

DSC08724.jpg

 

Jaunais (vecais no ebaja)

 

DSC08798.jpg

 

DSC08796.jpg

 

DSC08797.jpg

 

cita lieta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Labdien!

Vēlējos palūgt padomu.

Gribētu iegādāties jaunu galvu, savam Technics SL-D202. Šobrīd virsū stāv Shure DC-40. Esmu noskatījis Grado Green vai Black (Laikam vienīgais, kas ir nopērkams Rīgā uz vietas)

http://www.gradolabs...2c76ea9b217e647

Tā kā nav pieredzes un negribētos kautko sap_st, vēlējos pajautāt, vai noskatīto galvu var skrūvēt klāt tāpat, vai tas nav nosakāms vizuāli neredzot? Vai varbūt man tomēr labāk palūgt talkā kādu atsaucīgu forumieti? Varbūt ir kāds komentārs par noskaīto galvu vai kas cits?

Pateicos jau iepriekš!

Labots - edm
Link to comment
Share on other sites

ar vienkāršu skrūvēšanu nepietiks, vēl ir jāregulē galvas pozīcija/savērsums, to var izdarīt ar no vinylengine novilktu protraktoru, un jānoregulē atsvari pēc jaunās galvas parametriem (tracking un antiskate force)

grado galvām ir niķis fonēt uz atsevišķiem direct drive un slikti noekranētu motoru atskaņotājiem, par konkrēto kombināciju būs tev jāmeklē pašam internetos

vēl uz vietas jābūt nopērkamām goldring galvām ģertrūdes ielas unisonā, tiem arī ir pāris budžeta modeļi

ps nesen esesā redzēju jaunu grado black lētāk nekā vekalā

Link to comment
Share on other sites

Sveiki! ir doma iegādāties jaunu galvu savam Hitachi-355 galdiņam. Pagaidām vairāk sliecos uz AT95, jo ir samērā lēta un lasītas labas atsauksmes gan šeit, gan ārzemju forumos. Uzstādīt pareizu piespiedspēku un antiskeitu māku, bet galvas sasvērums- varbūt kāds var pāris vārdos izstāstīt kā to dara izmantojot vinyl engine protaktoru? Gluži kā lietotājam edm- negribās neko sap_st :D

 

Un varbūt kāds var ieteikt arī kādu citu galvu cenā līdz 30ls?

Link to comment
Share on other sites

ja tev galva ar jaunu adatu - es neiespringtu mainīt. nebūs tur nekāds WOW. lapāk, tad phono vai ko citu pamaini.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad nu Jānis tev atdeva ar sliktu galvu/adatu? Pasaki, kāda galva virsū, tad var i jaunu adatu piemeklēt, būs lētāk :)

Link to comment
Share on other sites

Phono es gribēdams nevarētu mainīt, man amps integrētais :D

 

Par galvu nezinu, bet adata skaitās jauna. Pašlaik ir AT91. Skaņa ir ļoti laba, vienkārši es tā padomāju, ka jauna galva to VĒL uzlabotu :D

 

 

Pagaidām visvājākais posms manā sistēmā ir S-90B akustikas, bet nav jau tik spoži ar tumbu piedāvājumu. SSā vai tad ir tumbas līdz100 latiem, kas tiešām skanētu labāk par s-90?

 

Opā, atkal iemetu aci esesā un pamanīju šitās- http://www.ss.lv/msg...mics/pmfhe.html kāds var par šīm kaut ko teikt?

 

Turpat ir vismaz 2 piedāvājumi 90nieces ap 100ls pirkt :D

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

nu nez - uz deviņdesmit niecēm jau nu adatu nav jēga mainīt...

Link to comment
Share on other sites

Man labi, es nezinu kā skan labas tumbas tāpēc nevaru salīdzināt :D

 

Nu nav jau TIK traki ar tām tumbām, protams, gribētu jau labākas. Varbūt pa šito mācību gadu izdosies sakrāt kam labākam, tad jau redzēs...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Bišk nepatēmu...

 

Te ieminējās par lentu atskaņošanu mājās.

Man nav jautājumu par to, kāpēc magnētiskā audio lenta bija/ir vajadzīga profesionālajā vidē - tur viss ir skaidrs.

Bet mājās? Vai mūzikas ierakstus vispār kādreiz ir varēts nopirkt tādā formātā kā 1/4" magnētiskā lenta? Lapinska ieraksti neskaitās - tā bija vienīgā iespēja mucā dzīvojot dabūt to, ko civilizētajā pasaulē brīvi varēja dabūt platēs/CD, kas ir tipiski patērētāju produkti, un ne jau Lapinska dēļ Technics, Ampex, Revox un kas tik vēl ne aiz okeāniem ražoja reel-to-reel maģus mājas lietošanai.

Respektīvi, nav līdz galam skaidra šo neprofesionālo maģu misija, jo formāts, lai arī kvalitatīvs, bija salīdzinši liels un neērts.

 

pievienojos - ar bišk ne pa tēmu.

 

nu, ko lai saka - maģu misija neprofessionāļiem...kam ir pacietība ar tiem krāmēties un galvenais izpratne ko no ši formāta var izspiest - jautājumi atkrīt.

piemēram: esmu aizņēmies labu ( sirdij un ausij tīkamu vinildisku no 80 gadiem...nekavējoties to pārrakstu Lentā ( cenšoties dabūt maksimāli kvalitatīvu kopiju: 1/1, lai auss nepamana atšķirību )

ar J.Lapinska atbalstu massas tika pie kvalitatīva ierakst lentā pēc iepriekšēja pasūtijuma...vismaz pats tā tiku darijis.

 

 

Ierakstus var gan nopirkt arī lentās. Tikai tas ir dārgs prieks, un paredzēts tiešām maniakāliem gardēžiem. Bet ja būsi kaut reizi dzīvē dzirdējis, kā skan masterlentas ieraksts, tad jautājumi neradīsies. Bet atkārtošu, tas ir dārgi un ārkārtīgi dārgi.

 

Magnetofonija: saprotama lieta, aizņem nenormāli daudz vietas un ārkārtīgi dārgs pasākums!

:stink: un runājot par tiem pašiem katridžiem LP_Vinilatskaņotājiem...ievērtējam katridžus kā nu kurais.

lai salidzinātu katridžus ir jābūt nosacījumiem pēc kā vērtējam tos:

 

1. vinilgalds ar 2-strēlēm, ( vēlams pat 2vi vienādi tonarmi...perfektā stāvoklī ) vai divi vienādi vinilgaldi.

2. 2-vi vienādi katrižam domāti preampi,

signālu laižam uz priekšpastiprinātāju un komutējam LP-1 / LP-2...sekundes 1/10 daļa un nianses acīmrerdzamas!

UN tikai tad var runāt korekti par kadridžu 1 un katridžu 2 ( kurš tad atskaņo labāk, kvalitatīvāk vai ausij tikamāk )

atvainojos - sen nav būts šai forumā.

post-63199-0-80016300-1317652634_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Gaumes jautājums, protams, bet tā visa uzparikte izskatās jēli un bez gala bezgaumīgi :D Tās bārkstis tad vēl tā, bet tās gliemežnīcas ir kaut kas vārdiem neaprakstāms.

Ceru, ka tas nav pie Tevis mājās :sarkasms:

Un vispār, tas griežamgalds ar diviem tonārmiem ir kaut kas pataloģiski perverss. Lai līdz kaut kam tādam nokļūtu, ir jāsasniedz zināms līmenis šizofrēnijā.

Piedod, ja uzbraucu :)

Link to comment
Share on other sites

nu tas no ārzemēm izskatās ielikts paraugam :D nu tie skaļruņi neizskatās pēc full range....un ja arī ir tādi - baigi zemu novietoti - guļus vai tupus jāklausās lai augšas dzird :D nu varbūt twīteri gliemežos ar zelta pamatni ?

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Grozgaldiņš ar divām vai trijām strēlēm nav nekas ne pataloģisks, ne perverss, ja tev ir kaudze ar dažādu vinilu, no kuriem 78rpm mono šellaku neatskaņosi ar to pašu galvu, ar kuru parastos 33 vai 45.

Perversi ir turēt grozgaldiņu uz koka grīdas novietotas tumbočkas uz riteņiem, tumbas vispār ir kaut kāds poke/new age/čūskeļļas mikslis

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...