Jump to content

Veca, lēta DSLR iegāde 2022. gadā - kuru ņemt? (Canon EOS 100D vs Nikon D3100 vs Nikon D3200 vs ???)


138
 Share

Recommended Posts

A6xxx sērijas kamerām nav problēmu atslēgt 30min ierobežojumu - ja vien nepārkarst un var nodrošināt barošanu - filmē nonstopā cik vēlies. Pārbaudīts gan ar a6000, gan a6500 (kurai arī pārkaršanas ierobežojumu var atslēgt) - filmējot siltā telpā indikators parādās pēc 30 - 40 min, bet 2 stundu pasākums nofilmējas bez kādām problēmām. Paši Sony inženieri saka, ka pārkaršana (protams, ne līdz sarkankvēlei :smile:) neietekmē ne bildes kvalitāti, ne kameras elektroniku. 

Pirms 1 minūtes , binary teica:

kāda vēl tur noslēpšanās max tuvu

 Tiek veidoti slēpņi tuvu dzīvnieka uzturēšanās vietām, putnu ligzdošanas vietām u.t.t. Reizēm slēpnī pavada vairākas dienas vai pat nedēļas, kamēr to zvēru sagaida. Variants - tuvu alai vai ligzdai novieto kameru ar tālvadību un pats fotogrāfs no lielāka attāluma caur WiFi iedarbina slēdzi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

A6xxx sērijas kamerām nav problēmu atslēgt 30min ierobežojumu - ja vien nepārkarst un var nodrošināt barošanu - filmē nonstopā cik vēlies.

Ja tas par manis minēto laika ierobežojumu Sony RX10 kamerai, tad to es teicu par slow motion. Vismaz RX100 IV uz 960/1000 fps ierobežojums ir 2 sekundes, turklāt tas ir nevis pārkaršanas dēļ, bet atmiņas dēļ - pēc tam paiet diezgan ilgs laiks, kamēr tās 2 sekundes (jeb 2000 kadri) tiek ierakstīti kartē.

 

RX100 ziepim laika ierobežojums pret pārkaršanu varētu būt, filmējot 4k video. Neatceros, tur bija ierobežojums vai "ieteikums nepārsniegt x minūtes".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka nē.

Paiet kāda pusotra-divas minūtes, kamēr tos 2000 nekompresētos kadrus (2sec @ 1000fps) apstrādā un ieraksta kartē.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs arī no kartes, cik ātri rakstās. Lexar  XC II ar ieraksta ātrumu 150 MB/s, 1000x Speed un Lexar XC I, 400x Speed jūtama atšķirība, ja a6500 piebliež pilnu buferi - 350 kadri tur saiet nerakstot kartē. Nekad tik daudz īsā periodā nav bildēts, bet sportā vai dejās 150 - 200 RAW kadri 2 - 4 minūtēs gan nav nekāds retums, jo bildēts tiek HighSpeed maksimālajā režīmā. - 11 kadri sekundē.

 Un jā - lietoju tikai minētās Lexar un SanDisk Extreme pro (ieraksta ar 170MB/s) - kādu padsmit gadu laikā nav pievīlušas, ko nevaru teikt par Kingston - RAM viņiem sanāk superīgi, bet kartes gan ne visai.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 5 stundām , 138 teica:

telefonam jābūt ar NFC

Nfc ir opcionāls, konektējas caur wifi laikam primāri.

Bildēt var un mantiņa interesanta, bildes sanāk diezgan ok. 

Pirku ar konkrētu domu, bet izrādījās, ka to īsti nevar realizēt. Sāku taisīt android app, bet slinkums ņēma virsroku.

Ja interesē, dod ziņu.

pirms 5 stundām , binary teica:

RX100 ziepim laika ierobežojums pret pārkaršanu varētu būt, filmējot 4k video

Man bija RX100 IV, tur varēja uzlikt modu, kas noņem maks garumu, un tad 4k filmēt bez laika ierobežojuma, bet ar temp ierobežojumu. Daži bija atraduši spotus uz korpusa, kur pielīmēt radiatorus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Daži bija atraduši spotus uz korpusa, kur pielīmēt radiatorus.

Baumo, ka tam aparātam (RX100 IV, varbūt citām paaudzēm arī) iekšā ir vara heatsinks, kurš nav "savienots" ar korpusu. Tur nevis raditorus pie korpusa jālīmē, bet jājauc kameru un jāieliek kaut kādu thermal padu, kas novadīs karstumu no iekšējā heatsinka uz korpusu. Ja vēl rokas aug no pareizās vietas, tad var korpusa apakšējo plastmasas daļu nomainīt pret DIY vara detaļu un ar termopastu savienot ar iekšējo heatsinku.

https://www.youtube.com/watch?v=RHY4TPp4UmM

Link to comment
Share on other sites

Ar ko idejiski atšķiras ziepjutrauks no bezspoguļa? Nerunāsim par parametriem. Tieši idejiski.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Maināma optika, sensora izmērs, procesora jauda, manuāla kontrole pār zoom?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Jurkins teica:

ziepjutrauks no bezspoguļa

termins "ziepju trauks" jau nav oficiāls, ar to vienkārši apzīmē lētas kameras. Bet galvenais kritērijs (manuprāt) ir iespēja mainīt stiklus. Ziepiniekam tādas iespējas nav.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , versatile teica:

Nu ja, abi tak no gaļas, āda riņķī un kauls pa vidu.

Kādu operāciju veici, lai kauls pa vidu būtu abiem?

Link to comment
Share on other sites

Nu pēc jūsu salīdzinājumiem 🤣 ... bezspogulis - liels un stāv, ziepis - mazs un karājas, bet impji tomēr abi divi.🤣

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 52 minūtēm , Racer teica:

Kādu operāciju veici, lai kauls pa vidu būtu abiem?

Personīgie novērojumi uz tausti - a ko, citiem tā nav?!

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ivo teica:

Bet galvenais kritērijs (manuprāt) ir iespēja mainīt stiklus. Ziepiniekam tādas iespējas nav.

Offtopiks, bet nu nenocietos. Iepriekšējos (ne pēdējos Dziesmusvētkos) pēc kaut kāda papīra iegāju organizatoru telpā. Togad bija uzstādījums, ka (izņemot ar atļaujām, kas man bija) drīkst pasākumos ienest tikai amatieru kameras. Humora pēc vienam personāžam uzprasīju - ar ko atšķiras, jo laba amatieru arī dod labu bildi? Atbilde mani "nošokēja" - amatieru kamerai nevar pielikt zibspuldzi :biggrin::sarkasms::jump:!!!   Nu jā, prastajiem ziepjiem jau nevar, tātad tikai ar tādiem ielaidīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , raiviic teica:

Atbilde mani "nošokēja" - amatieru kamerai nevar pielikt zibspuldzi :biggrin::sarkasms::jump:!!!   Nu jā, prastajiem ziepjiem jau nevar

Patiesībā ļoti normāla prasība. Ziepis ar iebūvēto zipeni nevienu diži neapžilbinās, kamēr amatieris ar ārējo, pagriezīs kkur uz sānu/aizmuguri un iebliezīs acīs citiem. Vēl arī zipenes jauda. Iebūvētā parasti nav ne tuvu tik jaudīga kā ārējā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Atbilde mani "nošokēja" - amatieru kamerai nevar pielikt zibspuldzi :biggrin::sarkasms::jump:!!!   Nu jā, prastajiem ziepjiem jau nevar, tātad tikai ar tādiem ielaidīs.

Tātad ar Canon G12 ziepeni ar iebūvēto zibspuldzi neielaistu?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Kungi, varbūt kādam ir kas sakāms par nošmulētiem stikliem?

 

30.11.2022. , 03:04, 138 teica:

Kā atšķirt skrāpējumu no nošmulējuma uz stikla, un ar ko to droši var mēģināt notīrīt, ja tas ir nošmulējums?

Ar spirtu var?

Ar sausu mikrošķiedras lupatu nost nenāca.

 

Tas ir kaut kas apmēram 2mm plats un 4mm garš apmēram radiusa puses attālumā no malas, un pēc formas izskatās pēc pirksta nospieduma vai pārklājuma noberzuma (lēcām mēdz būt pārklājums uz ārpuses?). Asa švīka tā nav, virsma izskatās gluda.

Link to comment
Share on other sites

Ja sadomāsi lietot spirtu vai acetonu - objektīvu varēsi izmest, jo sačakarēsi pārklājumu. Ir kaudze tīrīšanas līdzekļu optikai.

Pašam ir gan šis komplekts, gan atsevišķa paka ar salvetēm, viss OK.

 Senajos laikos, kad nekās tāds nebija pieejams, optiku tīrīja ar mīkstu zamšādas gabaliņu un sodrējiem (nokvēpināja kaut ko piemērotu un tad noslaucīja ar zamšādu) - sanāca ideāli.

 

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kāds ir tā tīrīšanas līdzekļa sastāvs? Kādas būtu lētākas alternatīvas no sadzīves ķīmijas? Galīgi negribas pirkt piņģerotu ar SPECIĀLO LĪDZEKLI (+ otiņu un lupatiņu) par 35 eur tikai, lai pamēģinātu notīrīt stiklu fočukam, kurš lombardā tirgojas ne īpaši dārgāk kā šis piņģerots :dry:

Tiešām mūsdienu objektīviem ir tik vārīgi pārklājumi, kas baidās no spirta?

Ko spēj šķīdināt acetons, man ir apmēram skaidrs, jautājumu nav.

 

Šis (arī Zeiss) piņģerots par 6 eur nav tas pats vai kaut kas ļoti līdzīgs?

https://www.manaslecas.lv/lv/zeiss-spray-komplekts/

Citēt

Piemērots ... kamerām utt.

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Foto objektīvus var tīrīt ar ēteri, agrāk varēja iegādāties stikla pudelēs, bet tagad nekur neesmu manījis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , 138 teica:

Galīgi negribas pirkt piņģerotu ar SPECIĀLO LĪDZEKLI

Nu taču pameklē, kā teicu, ir kaudze visādu. Ņem šo , nu kāda 3-5 katram gadījumam, nebankrotēsi :biggrin:.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Tas Zeiss derēs lēcu tīrīšanai, bet padārgs, uz pusi lētāk, ap 3 eiro var iepirkt līdzīgu pudeli briļļu veikalos kādā tirdzniecības centrā, būs ilgākam laikam.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raiviic teica:

Ja sadomāsi lietot spirtu vai acetonu - objektīvu varēsi izmest, jo sačakarēsi pārklājumu.

Ko tieši spirts izdara tam pārklājumam? Neesmu par tādu problēmu dzirdējis, bet neesmu arī pētījis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Racer teica:

Ko tieši spirts izdara tam pārklājumam? Neesmu par tādu problēmu dzirdējis, bet neesmu arī pētījis.

Optika pārklāta ar "oleophobic coating"?, citādi nevaru iedomāties, kam vēl spirts varētu kaitēt uz stikla.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Racer teica:

Ko tieši spirts izdara tam pārklājumam

Godīgi sakot nezinu, bet par to mani brīdināja personas, kas savulaik Telefilmā nodarbojās ar kino/foto tehnikas remontu (tie arī par tīrīšanu ar kvēpiem pastāstīja, paši tā darīja). Pieļauju, ka tīrs spirts, tāpat kā acetons kaut ko var šķīdināt. 

Pirms 8 minūtēm , Fruzz teica:

kam vēl spirts varētu kaitēt uz stikla.

 Stiklam neko, bet visiem mūsdienu objektīviem ir daudzslāņu pārklājums/dzidrinājums. Pat nelielas skrambas tajā jau rada izmaiņas. 

   Foto jomā filmiņu laikos gan dažreiz spirts noder, ja vajag "mērkaķa ātrumā" tikt pie bildēm (ir darīts). Filmu, kad attīstīta/nofiksēta, mazliet paskalo ūdenī, tad uz brīdi spirta - pēc īsa brīža sausa un var likt palielinātājā. Tiesa, vēlāk filmu tomēr vajag kārtīgi paskalot, ja to vajag saglabāt ilgāku laiku.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

Ko tieši spirts izdara tam pārklājumam? Neesmu par tādu problēmu dzirdējis, bet neesmu arī pētījis.

Es arī brīnos, bet tā nav tikai folklora, lūk piemēram Canon raksta:

Citēt

Do not use 70% to 80% diluted ethanol or isopropyl alcohol to clean image sensors or coated lens surfaces.

 

 

Pirms 4 minūtēm , Fruzz teica:

Optika pārklāta ar "oleophobic coating"?, citādi nevaru iedomāties, kam vēl spirts varētu kaitēt uz stikla.

Tas ir izplatīts standarta pārklājums, arī ziepjiem, vai tas ir sastopams tikai kaut kādām high end lēcām?

Link to comment
Share on other sites

Jo nopietnāks/dārgāks objektīvs, jo arī pārklājums augstākas kvalitātes, bez tā optika neeksistē, pat brillēm (ne visām) ir, tikai ne tas, kas objektīviem.

 Par galīgi lētā gala ziepjiem ar plastmasas optiku nemāku teikt, varbūt kādiem arī nav.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 43 minūtēm , Racer teica:

Ko tieši spirts izdara tam pārklājumam?

Vvz, bet es reiz fuji matricu notīrīju ar kaut kādu optikas/objektīvu tīrāmo šķīdumu un šo to izšķīdināju. Palika defekti, ko varēja bildēs redzēt, nācās mainīt matricas v-irs-ējo filtru.

 

varenais lamuvārdu filtrs

Labots - versatile
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , versatile teica:

Vvz, bet es reiz fuji matricu notīrīju ar kaut kādu optikas/objektīvu tīrāmo šķīdumu

Ok, tai šķīdumā varbūt kāds mikslis, nevis tikai spirts? 

P.S. Nekasos, vnk interesanti, jo ar spirtu esmu tīrījis ļoti bieži objektīvus (kad aktīvi fotogrāfēju rallijus utt.) un nekādas problēmas neesmu novērojis. Iespējams, pirmajā tīrīšanas reizē jau visu sačakarēju un pēc tam vnk vairs nebija starpības. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 27 minūtēm , Racer teica:

ar spirtu esmu tīrījis ļoti bieži objektīvus

Nu pati matrica gan jau ir kaut kas cits nekā stikls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 44 minūtēm , Fruzz teica:

izmaksā

Kaut kas bik virs 100 eur, nekas pārāk traks. Plus kameras sūtīšana uz Lietuvu 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu pati matrica gan jau ir kaut kas cits nekā stikls.

Mnjā, te viss kopā, es par objektīva pārklājumu biju domājis un nepamanīju ka no suņa uz blusām pārgājām. :D

Link to comment
Share on other sites

2022.11.28. , 18:36, AndrisBB teica:

Es tagad filmēšanai visiem iesaku BlackMagic :D

 

Nu es protams saprotu par ko Tu joko :D Vienīgi topikstarterim BlackMagic būs nesacērtams, jo lai nu vai kas, bet BM bez postproduction ir nelietojams principā. Man ir viens BM plauktā, un dēļ tā iegādes nācās apgūt DaVinci :D , kas protams bija labs stimuls. Bet nopērkot pat BM vai jebko citu automātā nekļūsi top mūvīmeikers. Nu un jāsaka godīgi, tas BM pie neforšas gaismas rada pilnīgi drazainu bildi. Bet, jā, ja piespringst un apkarina ar gaismām, pareiziem stikliem, tad tur var izcelt to, ko no telefona nekad nedabūt. Vienīgi ja tas nav maizes darbs, tad kā jau te minēja, paņem telefonu un nep1s smadzeni. Mūsdienu aļafoni topikstartera vēlmes pārklāj 120%. 

 

Link to comment
Share on other sites

2022.11.30. , 15:02, 138 teica:
2022.11.30. , 14:25, versatile teica:

Varu notirgot tepat forumā pirktu QX-100 (kombinējams ar telefonu, RX100 II sensors).

Biju galīgi aizmirsis, ka šis produkts eksistē, un nezināju, ka tur ir tik cienījams sensors.

 

Tas ir kaut kas TIK perverss, ka tas man patīk! :king2:

Dari to, un būsi sagādājis foruma vecbiedram Zsvētku dāvanu, jo citādi viņam būtu bezcerīgi atbrīvoties no sony pilnīgākā mārkertinga feila :D viņš vismaz konfektes bērniem nopirks uz svētkiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 138 locked this tēmaa
  • 138 unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...