Jump to content

Veca, lēta DSLR iegāde 2022. gadā - kuru ņemt? (Canon EOS 100D vs Nikon D3100 vs Nikon D3200 vs ???)


138
 Share

Recommended Posts

Pirms 24 minūtēm , ivo teica:

portretu , bildētu no pusmetra attāluma ar platleņķi :D

Ir bildēts ar zivsaci no kādiem 30 cm (jo no pusmetra jau pilna auguma bilde) - milzīgs deguns un tāluma mazas ausis :biggrin:.

Bet - portratiem nevis zūmu, bet 85mm fiksīti, nu kaut vai 50mm un f1,4 - 2,8.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gaumes lieta. Ja portretu taisa apzināti, tad jā, bet bieži foršākie sanāk pa gabalu un ar zoomu, kad cilvēks nezin ka tiek bildēts. Tur gan jāpiešaujas.

Pirms 6 minūtēm , raiviic teica:

Bet - portratiem nevis zūmu, bet 85mm fiksīti, nu kaut vai 50mm un f1,4 - 2,8.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Kāda vaina

Es tās meitenes vietā, kas augšējā bildē, tev pa muti sadotu par tādu foto :D

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 9 minūtēm , ivo teica:

Es tās meitenes vietā

Sūdīga Tu meitene, tātad - meitene pateica paldies un viņai ir cianotipijas kopija šai bildei :) sajaucu meitenes - bet arī tā pateica paldies un šitā vai stipri līdzīga ilgi bija profilā.

re, šitā bija profilā. Nav mazāks deguns :D bet katrs jau redz savu. Man bilde patīk.

FB_IMG_1671020227243.thumb.jpg.0ef5dd0c2121eddd1895b7fbb3847fa5.jpg

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Dēļ milzīgā deguna?

Nu tak

Link to comment
Share on other sites

versatile

Tizlā brille ir tas, ko tu ķemertiņā mūždien pacelt aizmirsti. Bildē neko tādu neredzu.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13.12.2022. , 05:40, 138 teica:

Viena vērtīga lieta, ko es tikko sapratu, ir, ka švakā apgaismojumā nevajag nekam zūmēties klāt, ir labāks rezultāts ja bildēt ar atzūmētu stiklu -> dabūt vairāk gaismas uz matricas -> pēc tam no bildes izgriezt vajadzīgo "kadru" (manā gadījumā ar Gimp). Pikseļu matricā ir vairāk nekā pietiekami, lai tā varētu darīt. Stulbais paradums iezūmēties līdz vēlamajam kadram man laikam ir ieviesies no ziepīšiem, ar domu "man taču vajag izmantot visus matricas pikseļus, lai bilde pēc kaut kā izskatītos".

zoom nav tikai skata leņķa maiņa, dažāda garuma fokuasa attālumiem ir dažāds perspektīvais atainojums, dažāds DOF. Buņimoviča grāmatā, tas uz pirkstiem parādīts

Link to comment
Share on other sites

versatile

@martinno piemērs ir labs, ja jābildē tikai galva, es vienmēr ņemu 90mm stiklu vai kaut ko citu 85-135 diapazonā.
Bet lielākā fiška ir tieši tur, kur figurē fons - kā "saliek" objektus kopā, sapresējot perspektīvu. Piemēram, šī bilde:

mCy26uU.jpg%20

 

Vai šitās:

48694346122_af9eb5a42f_b.jpg

46898030745_e0fc7d65e5_b.jpg

47814442181_f9d9b9d363_b.jpg

Kurš teica, ka 90mm neder ainavām?

47762318552_cc94774499_b.jpg

 

Starp citu, biju nesen uz Purvīša izstādi LNMM, nevarēju sākumā saprast, kas tajās gleznās ir off - tad pieleca, līdzīgi mainīta perspektīva. Viņš gleznoja caur teleobjektīvu, ja tā var izteikties.

purvitis_gunaars_kusskkis_3.jpg

flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.jpg

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 28 minūtēm , constrig teica:

dažāds DOF

A vot tas gan ir strīdīgs moments - tur diskusijas karstas, bet pamatā tie, kas plūcas, plūcas par dažādām lietām.

Vieni runā par identiski kadrētu bildi, otri - par bildi no vienas un tās pašas vietas. Jo, ja tā strikti, dofs atkarīgs no diafragmas atvēruma un tikai, kad runājam par vienādi kadrētu bildi. Agris Krusts kaut kad bija pat testus sataisījis, digi matrica vs 4x5 collu negatīvs - dofs pie vienādas fragmas vienāds, ja kadrēts vienādi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Vai man ar manu 100D būtu jēga no 10876* objektīva? Ir iespēja lēti nopirkt tādu. Man viņam strādās AF un viss pārējais kam jāstrādā?

 

*visticamāk, ka tas ir 10876; tas ir 28-90 un šampanieša krāsā, tas taču nevar būt nekas cits kā 10876, vai ne? Mētājas vienā lombī par 49 eiro kopā ar 400D uz kura viņš ir uzskrūvēts. (400D bodiju gaņau varētu nogrūst citā lombī par 10 vai 20 eiro :king2:)

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , 138 teica:

10876* objektīva

domā, ka te kaut viens cilvēks saprata, kas tas par objektīvu? Objektīvus tā neapzīmē, hvz, kas tie par cipariem.

Un vispār neieteiktu aizrauties ar veciem lūžņiem, iegūsi lielu čakaru un telefona kvalitāti bildēm.

Link to comment
Share on other sites

Ja tas ir kenona standartnieks 28-90, tad nekas izcils. Man tāds kaut kur mētājas čūskās, pirku ļoti sen uz akcijas 1000D + 18-55 + 28-90. Nekad tā arī netika lietots. Kaut kad ir dzirdēts, ka šim diafragma esot ar savādāku "lapiņu" skaitu, tāpēc sanākot (ja sanāk 😁) naksts bildes smukas - visiem gaismas avotiem tie 6 stari.

Link to comment
Share on other sites

jā nez no kā tas atkarīgs no lapiņām vai kā, bet man arī viens zīmē smukas 8 -staru zvaigznītes :D 

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 17 stundām , 138 teica:

28-90

Ilgus gadus skaitījās vissliktākais CANON objektīvs. Zvaigznītes smukas zīmē un tā, bet citādi, 18-55 jaunās versijas ir 2 un vairāk gaismas gadus priekšā.

Labots - versatile
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

atkarīgs no lapiņām vai kā

atkarīgs no diafragmas lapiņu skaita. Dažiem vecajiem krievu stikliem bija pat padsmit lapiņas, attiecīgi forši efekti sanāk. Tagad vecie filmenieku stikli atkal cieņā, jo modernajām mirrorless kamerām var easy uzmontēt dajebkuru no vecajiem filmu laika stikliem.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 11 minūtēm , ivo teica:

Tagad vecie filmenieku stikli atkal cieņā, jo modernajām mirrorless kamerām var easy uzmontēt

Jā un nē. Modernās mirrorless kameras aizgājušas pāri 30 megapikseļiem pat uz crop sensoriem, un viss.
Pašam bija iespēja salīdzināt - uz fuji XT-1 (12 mpix) objektīvs tā neko, uz X-T3/T4 (26 megapikseļi) - mīksts un viss. A X-T5, piem, uz cropa ir 40 megapikseļi - tur pat ne visa fuji dzimtā optika tiek galā.
Sony mazāk izteikti, jo lielāks sensors, bet arī jau paģēr labu optiku.
Izņēmums filmētājiem, fhd un pat 4k kustīgā bildīte piedod neasumu un citus trūkumus.

 

Cieņā tie stikli ir tāpēc, ka relatīvi lēti. Nu, daži jā, dēļ specifiska zīmējuma - bet tie nekad nebija un nebūs lēti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , versatile teica:

Sony mazāk izteikti,

Nu kā ar kuru objektīvu. Nesen pa logu pamanīju interesantu darbošanos kāda puskilometra attālumā. Nu ko, žigli piemetu pie sava a7 IV veco MTO 500 - nu fokusē kā gribi, kamera rāda, ka iefokusēts precīzi - bilde "kaķim zem astes" :devil:.  Senos laikos pie Zenit un Praktica šķita, ka bilde OK. Ir izmēģināti pāris Jupiter, Helios 44, Mir 20 - nu kā kurš, bet diezgan mīksti

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Senos laikos pie Zenit un Praktica šķita, ka bilde OK

Viss jau no filmas bija atkarīgs. Bet nu jā, padomju optika pārsvarā kaut cik labi jūtas uz 6-16 mpiks, atkarībā no maiņas, kurā ražota.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Modernās mirrorless kameras aizgājušas pāri 30 megapikseļiem pat uz crop sensoriem

Tā diemžēl ir, tik nianse tāda, ka tie 30+ mpix uz crop sensora bildes kvalitāti nekādi neuzlabo. Es nesen paņēmu Fuji X-s10 ar 26 mpix. Ar kameru esmu ļoti apmierināts (ja neskaita to, ka gribējās tomēr X-T3/X-T4 layout ar filmu stila interfeisu). Bet mans nākamais pirkums būs lietota X-E2 kamera ar veco labo x-trans II 16 mpix sensoru. Jo foto kvalitāte tam ir labāka!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , raiviic teica:

pamanīju interesantu darbošanos kāda puskilometra attālumā.

izvirtulis kārumnieks 🤣.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 19 minūtēm , ivo teica:

kvalitāte

Ir tāda lieliska grāmata - zen un motociklu tehniskās apkopes māksla. Tur nav ne par zen, ne par motocikliem, toties protagonists ļoti sīki pievēršas jautājumam - kas ir kvalitāte, atbildi neatrododt un lēnām ar pētījumiem spirālveida gaitā tuvojoties ļaužiem, kam, pēc Mateja evaņģēlija, piederot debesu valstība. Bet nu tas tā. Grāmatu gan no sirds iesaku.

X-E1 ir vēl citādāka tā bilde, ja kas. Bet tā ir tāda netverama nianse, ka pat man pārāk nepietrūkst. Pašam gan stāv ebay alerti, ja nu par kapeikām kāda izsole trāpīsīes, X-E1 vai E2 paņemšu.
Bet to, ka bilde nekvalitatīvāka, nu, nez, nejūtu. Bet atkal - ko katrs sauc par kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , versatile teica:

X-E1 ir vēl citādāka tā bilde

Jā, esmu to tēmu nedaudz papētījis, X-trans 1 sensoram esot ļoti patīkama bilde. Bet tomēr tam X-E1 ir diezgan bēdīgs AF un lēns procesors, kā arī mazāk filmu recepšu un focus peaking tikai baltā krāsa. Tāpēc vairāk skatos uz X-E2.

Par kvalitāti - X-S10 bilžu kvalitāte ir pat ļoti OK, pat ar 18-55 kitenieku. Patīk arī tas, ka kamerai ir body stabs. Es to X-E2 vēlos kā otru bodiju, kompaktāku un ar klasiskajiem regulējumiem.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es no E sērijas aizgāju uz T ar lielāku skatu meklētāju (ar brillēm ērtāk) un atlokāmo LCD. Jāsaka, ka T4 pilnībā grozāmais man patīk mazāk par atlokāmo, filmējot tāpat lieku ārējo monitoru, ja nu kādreiz to daru.
Autofokuss nav ne E1, ne E2, vismaz ar T4 salīdzinot. Un arī tur viņa ir pamaz.

E1 eleganti fokusējas uz bokeh rimbuļiem :D bet bildēt var. Un arī T3 šito mēdza izstrādāt un T4 ar ne vienmēr saprot, ko no viņa gribu, pat ar 90/2 vai 100-400, kur ar AF viss ir tik labi, cik vin var būt uz fuji.

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Jautājums - ar kādu kameru un kad bildētas šīs dāmas? 

_129385308_1748e041-a3f0-486f-83ad-180cb2c3ab47.jpg.da30e5436c73557e604d54e37ebba608.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Nu re, tik ātri izjauci intrigu.  Bet vispār - joki mazi ar to AI, "sliktie puiši" var jebkuru reālu personāžu ieģenerēt situācijā, kurā pēc tam ilgi nāksies pierādīt, ka neesi kamielis :devil:.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , versatile teica:

Ilgus gadus skaitījās vissliktākais CANON objektīvs. Zvaigznītes smukas zīmē un tā, bet citādi, 18-55 jaunās versijas ir 2 un vairāk gaismas gadus priekšā.

Tas, ko tu sauc par jaunajām versijām, iekļauj to, kas 100D ir virsū, vai tu runā par jaunākiem?

Ar ko viņi ir priekšā, t.i. ko viņi dara, vai dara labāk, ko tas vecais 28-90 nedara vai dara sliktāk?

Un kuri ir labie Canon objektīvi no tiem, kuri varētu atrasties uz >=10 gadus veciem Canoniem? Dažkārt visā tajā čupā 450D utml šņagas kas lombjos pa lēto mētājas gadās ka kādam ar ne-stock objektīvu, vai objektīvi atsevišķi, par pievilcīgām cenām. Pirms brīža palaidu garām vienu, vairs jau neatceros kas tas bija, bet tāds kurš ebajā >=100eur, par kādiem 50 bija.

 

pirms 14 stundām , ivo teica:

domā, ka te kaut viens cilvēks saprata, kas tas par objektīvu? Objektīvus tā neapzīmē, hvz, kas tie par cipariem.

Es "10876" redzēju ebajā pie vairākiem šāda izskata canon 28-90 objektīviem, padomāju ka modeļa kods, bet laikam nav. Šitāds, gaiši pelēks, šķiet ka bija ar gari rievoto (pirmais) nevis rūtaino gumiju (otrais):

212482-2126009_01.jpg.d6620f529340460ccf01208f83f6996b.jpg

c29b2417-8c0b-4d32-9d95-e64d294394aa.jpg.db6cc6cda1fd16f9483fd2bcd47083bf.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Es galīgi nepretendēju uz patiesību kā "svētdienas" fotografētājs, bet nafig šitādus sūtus vispār apskatīt. Tad jau kitenieks ir kudi jēdzīgāks. Šim ne platais gals, ne stabilizācija, zūms galīgi nekāds.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Jurkins teica:

ne stabilizācija

Lūk, šis ir kaut kas no tā, ko es nezināju, un gribēju zināt.

Par plato galu un zūmu gan ir tā, ka kitenieku man reti sanāk lietot uz 18, bet zūmu gana bieži prasās drusku garāku. Tieši tāpēc tas krāms man iekrita acīs, ka 28-90 diapazons man, šķiet, būtu parocīgāks par esošo 18-55.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tad nekāds mākslinieks neesi 😉 (tāpat kā es). Tak sotakam pāri var paņemt visādus tamronus vai sigmas, tipa 18...125,18...200, 18...270. Šie gan būs bez stabilizācijas.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Es teicu drusku garāku, nu nav tā ka man šausmīgi vajag pāri sotakam milimetru, bet tā kā viņi lietoti pat nav pāri sotakam eur, hmm..

 

 

Screenshot from 2023-04-21 00-08-33.png

 

Un šitais taču ir šitāds, Canonam, vai ne? (izskatās ka eksistē arī variants priekš pentaksiem)

 

1919002786_Screenshotfrom2023-04-2100-18-30.thumb.png.63bd3bc7189e68a982b588c63fa5da6f.png

1319058-sigma-f-4-5-6.png.0247e2d5eadb82e1363cc6eee3479cb5.png

1319054-sigma-f-4-5-6.png.3889e46d24c0c74c217e5c82b14891d6.png

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi piekrītu par Canon EF-S 18-135 mm IS STM, pašam joprojām ir. Tika savulaik lietots kā pamata objektīvs  gan ar 650D, gan 70D, sevišķi labs filmējot, jo absolūts beztrokšņa zūms, labs stabilizators filmējot no rokas. Pārdot netaisos, kaut gan esmu pārgājis uz SONY, Canon 70D joprojām ir, šad tad noder, sevišķi ar 70 - 300 objektīvu, kāds priekš SONY vēl nav iegādāts.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , versatile teica:

@138 Tu šito izlasīji?

Čukča nav lasītājs, čukča ir mākslinieks!

Tomēr liekas, ka tur nav visu labo un visu slikto objektīvu uzskaitījuma.

 

pirms 4 stundām , versatile teica:

Kur Tu pēc tam bāzīsi to minoltai paredzēto šmigmu?

Tāpēc jau es te prasu, kam viņa paredzēta.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...