Jump to content

Veca, lēta DSLR iegāde 2022. gadā - kuru ņemt? (Canon EOS 100D vs Nikon D3100 vs Nikon D3200 vs ???)


138
 Share

Recommended Posts

versatile

Telefona labums ir tajā, ka tas dod ārā gatavu bildi. Tur pēc tam piekruķīt nav īsti ko.

Telefona posts ir tajā, ka tas dod ārā gatavu bildi. Tur pēc tam piekruķīt nav īsti ko.

 

No kameras pat jpegā var krāsas pieregulēt, utt, neatstājot lielus artefaktus. Kopš atklāju Lightroom mobile, ļoti maz bildes tiek līdz datoram. Pat diezgan precīzu klonēšanu var izveikt. Telefona bildes apstrādei gan padodas švakāk.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Var, bet jēgas (detaļu, bildes struktūras) ta nav. Tikai vietu aizņem un nevienam nepārsūtīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jēga ir, ja galīgi nepatīk automātiskā .jpg apstrāde šajā gadījumā:

 

Pirms 14 minūtēm , versatile teica:

Telefona posts ir tajā, ka tas dod ārā gatavu bildi. Tur pēc tam piekruķīt nav īsti ko.

 

Link to comment
Share on other sites

Es nevienu necenšos pārliecināt. Skaidri un gaiši uzrakstīju, ka man (lasi vēlreiz - man) telefonu bildes nepatīk un pat paskaidroju un parādīju kāpēc. Ja tas kādu aizskar, nu piedodiet, nāksies sadzīvot.

Tēmas autors jautāja pēc kameras. Neievēroji? Lietojiet savus telefonus un priecājieties.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Tas nozīmē, ka katru reizi jādomā, kā gribu bildēt un jālien settingos. Ja tā būtu saīsne kameras saskarsnē, jā, varbūt pat noderētu. Bet krāt rawos visādus ikdienas sū, ko ar telefonu sanāk bildēt, nu nē.

Just now, Jurkins teica:

Tēmas autors jautāja pēc kameras. Neievēroji? Lietojiet savus telefonus un priecājieties.

Par pārējo piekrītu, bet tēmas autoram telefons būs labākais risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , versatile teica:

Telefona labums ir tajā, ka tas dod ārā gatavu bildi. Tur pēc tam piekruķīt nav īsti ko.

Vispār ir gan, pat no jpg. :) 

 

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Par pārējo piekrītu, bet tēmas autoram telefons būs labākais risinājums.

ŠIma piekrītu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Es nevienu necenšos pārliecināt. Skaidri un gaiši uzrakstīju, ka man

Nu tak to jau kādu 70to reizi saki, visi saprata.

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

Ja tā būtu saīsne kameras saskarsnē, jā, varbūt pat noderētu.

Vaitad nav? Uzspied uz zobrata un ieslēdz/izslēdz pēc patikas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , versatile teica:

tēmas autoram telefons būs labākais risinājums.

Lai autors pats izsver visus par un pret. Ja doma ir vienkārši slāt apkārt pa pasauli, ekspromtā kaut ko bildēt/filmēt un likt tiktokā, tad droši vien. Ja doma ir  - šodien eju bildēt zaķus, tad nav viss tik viennozīmīgi. Vismaz no mana viedokļa. Tā arī neesmu iemācījies ar telefonu bildēt ar vienu roku. 😁

 

Ja autors paliek pie budžeta, tad variantu nav. Ar tādu telefonu varēs tikai auGsto mākslu taisīt. Tipa melno kvadrātu ideāli.

 

Pirms 34 minūtēm , AndrisBB teica:

visi saprata.

Pirms šī Tava posta, man izskatījās, ka daži vēl tomēr nebija 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, martinno teica:

telefonā raw'ā maukt

Pfff, kas jūs par hipsteriem

Es varu 10bit HEIF formātā maukt un pēc tam nevienā citā ierīcē orģinālu neatvērt vairs 😄 toties varu bļaut pa pasauli, ka bildei ir 10 bitu krāsas 😄

Link to comment
Share on other sites

Atveru topiku, domāju varbūt kāds par SLT-A65 kaut ko atbildējis.

Kā tad! Toties 2 lapas ar telefoniem.

 

pirms 18 stundām , 138 teica:

Suņi un kaķi smuki, bet vai kādam ekspertam varbūt ir kas sakāms par Sony SLT-A65?

26.11.2022. , 08:55, 138 teica:

Vai es nekļūdos, ka Sony SLT-A65 nav īsti ne ar ko sliktāks par NEX-5? Tik vien, ka vecā A-mount, nevis jaunā E-mount vītne. Un skaļš autofokuss. Vai varbūt tas ir skaļš ne ar visiem stikliem? Tajos testa video jūtūbē, kur ir skaļš, nav norādīts, kāds stikls virsū. DT SAM 3.5-5.6/18-55 ir skaļš?

 

 

pirms 2 stundām , versatile teica:

bet tēmas autoram telefons būs labākais risinājums.

Labākajās boot.lv tradīcijās tēma "man vajag taisnu, zaļu gurķi, palīdziet man izvēlēties labāko no taisnajiem, zaļajiem gurķiem" ir nonākusi pie "tev nevajag taisnu, zaļu gurķi, tev vajag dzeltenu, līku banānu".

 

 

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Ja doma ir vienkārši slāt apkārt pa pasauli, ekspromtā kaut ko bildēt/filmēt un likt tiktokā, tad droši vien. Ja doma ir  - šodien eju bildēt zaķus, tad nav viss tik viennozīmīgi.

Otrais variants.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

Labākajās boot.lv tradīcijās tēma "man vajag taisnu, zaļu gurķi, palīdziet man izvēlēties labāko no taisnajiem, zaļajiem gurķiem" ir nonākusi pie "tev nevajag taisnu, zaļu gurķi, tev vajag dzeltenu, līku banānu".

Nu bet tu taču uzdod tādus jautājumus, ka ar tavu zināšanu līmeni un budžetu, tev neko vairāk par telefonu nevajag.

Ja gribi reāli kautko uzzināt, tad pērc jebkuru no tevis nosauktajiem un sāc filmēt/fotogrāfēt. 

Pēc gadiem 5 sāksi saprast kas ir kas un ko tev vajag. Pēc 2 gadiem varbūt sapratīsi kas tev īsti nav labi un ko var uzlabot.

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja gribi reāli kautko uzzināt, tad pērc jebkuru no tevis nosauktajiem un sāc filmēt/fotogrāfēt. 

..

varbūt sapratīsi kas tev īsti nav labi un ko var uzlabot.

Tieši tā arī darīšu.

Šķietami optimālais no pieejamajiem vaiantiem būs nopērkams tikai šīs nedēļas nogalē, kā minēju. Tāpēc vēl neesmu nopircis, un uzdodu jautājumus par vēl citiem, iespējams, labiem variantiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , raiviic teica:

Te tev tieši paskaidrots kā bildēt pustumsā un tumsā.

Teorija tur ir laba. 👍Bet nu tas špikeris ir baigi nosacīts, jo dikti atkarīgs no iekārtas ar kuru bildē un ko gribi iegūt rezultātā. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 5 stundām , 138 teica:

Labākajās boot.lv tradīcijās tēma "man vajag taisnu, zaļu gurķi, palīdziet man izvēlēties labāko no taisnajiem, zaļajiem gurķiem" ir nonākusi pie "tev nevajag taisnu, zaļu gurķi, tev vajag dzeltenu, līku banānu".

Nu, Tu uztaisi vēl topiku "iesakiet jaudīgu pakaļpiedziņas elektroauto budžetā līdz 4 eur", un tad apvainojies, ka Tev piedāvā etalonu trolejbusam nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , versatile teica:

Nu, Tu uztaisi vēl topiku

Nu nav gan šoreiz tā. Viņš skaidri un gaiši jautāja par lētām, lietotām, diezgan vecām spogulenēm, kura labāka. Pat piemēram modeļus minēja.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , raiviic teica:

Te tev tieši paskaidrots kā bildēt pustumsā un tumsā.

Paldies, ļoti labs! :thank_you:

Es zinu, kas ir iso, slēdzis, diafragma un baltā balanss, bet šī tabula man patīk.

 

Citēt

Ko fotografēsi?

Slēdža ātrums

Diafragma

ISO

Uguņošana

20 sek

f/11

100

Satiksme

30 sek

f/16

100

Sporta spēle laukumā

1/125 sek

f/4

1250

Zibens

Bulb

f/11

100

Izrāde uz skatuves

1/60 sek

f/4

400

Rokkoncerts

1/125 sek

f/4

800

Daļēji izgaismota liela ēka

4 sec

f/16

100

Pilnmēness

1/250 sek

f/8

100

Mēness apspīdēta ainava

4 min

f/5.6

100

Pilsētas siluets krēslā

1/30

f/5.6

100

Pilsētas panorāma naktī

15 sec

f/5.6

100

 

Starp citu, kurš Canon šis ir?

custom_wb_setup.jpg

 

pirms 8 stundām , Racer teica:

tas špikeris ir baigi nosacīts, jo dikti atkarīgs no iekārtas ar kuru bildē un ko gribi iegūt rezultātā. ;)

Neapšaubāmi, bet kā ballpark izejas punkts eksperimentiem varētu būt derīgs.

Link to comment
Share on other sites

Ir parādījies šāds Nikon D3400 par 195 eur.

Kas šis ir par stiklu? Ir AF-P?

 

2336059-nikon-d3400.png.56f48ac0b4ceada0b37b200e65e80e74.png


 

 

23.11.2022. , 16:14, www.MistersPimpausis.lv teica:

D3100/d3200 - SUX! veci leni mesli.. no Nikon skaties Tikai sakot no D3300 un skaties vai vinam ir jaunas AF-P lecas ( Fokusa atrums realitate 10x atraks..., gribesi nosauties meginot ar AF kko bildet ar vecajiem...

25.10.2021. , 16:41, itanium teica:

Nikon D3300 ar kit lēcu varētu būt visai labs variants šajā budžetā.

 

 

Kā atšķirt skrāpējumu no nošmulējuma uz stikla, un ar ko to droši var mēģināt notīrīt, ja tas ir nošmulējums?

Ar spirtu var?

Tas nav par šo D3400, bet vienam citam aparātam, kuru aptaustīju lombardā, bija kaut kas tāds, par ko nevarēja saprast, kas tas ir. Ar sausu mikrošķiedras lupatu nost nenāca.

Link to comment
Share on other sites

Pietuvojoties telefonu ieteicējiem, atzīšos, man ir doma, ka varbūt man pietiek ar labu ziepjutrauku. It īpaši filmēšanai. Bildēt kustīgus objektus vājā apgaismojumā bez zibspuldzes ar kaut ko ar 1/2.3" sensoru nav ko cerēt, nu tas skaidrs, tam vajadzēs kaut ko citu (bet tas tad varētu būt arī kāds varbūt pat vēl vecāks spogulis, kurš nemāk video).

Lombardos mētājas Sony DSC-HX200V un Canon SX540 HS, katrs par 75 eur.

DSC-HX200V video spējas vājā apgaismojumā, spriežot pēc šī video, mani apmierina. Nav izcils kino, bet kaut ko šādu ir iespējams skatīties bez frustrācijas.

Līdzīgu SX540 HS nakts testa video es neatrodu, lūk šajā video no apmēram 8. minūtes dārzs tumsā izskatās skumīgi, bet tas ir reāli tumšs dārzs. Pilsētas iela naktī, iespējams, izskatītos labāk.

Pēc parametriem šie divi izskatās diezgan līdzīgi. Abiem ir 1/2.3" CMOS sensori, abi filmē 1080. Kanonam ir garāks zūms un wifi, sony ir atlokāms un lielākas izšķirtspējas displejs un gps, bet tie ir nebūtiski sīkumi. No šiem un citiem testu video secinu, ka abiem ir kaut kāda image stabilization, varbūt ne ideāla bet ir, un abiem zūms nav pilnīgi kluss, bet nav arī briesmīgi skaļš.

Sony ir augstāk minētā šmuce uz stikla. Tas ir kaut kas apmēram 2mm plats un 4mm garš apmēram radiusa puses attālumā no malas, un pēc formas izskatās pēc pirksta nospieduma vai pārklājuma noberzuma (lēcām mēdz būt pārklājums uz ārpuses?). Asa švīka tā nav, virsma izskatās gluda. Ja tā izrādās tikai šmuce, ko var notīrīt, tad tā nav problēma. Kanonu dzīvē apskatījies vēl neesmu.

 

Eksperti, varbūt jums ir zināms kaut kas, ar ko viens no šiem ir pārliecinoši labāks par otru? Vai kāds cits apmēram šādas kategorijas superzoom ziepis?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ar filmēšanu nekad neesmu aizrāvies. Tikai fotografēju. Man bija panasonic fz20, sievai nopirku kaut kādu LX laikam - tāds, kuram objektīvs ielien korpusā un paliek krūšu kabatā ieliekams paralēlskaldnis. Bildes abi taisīja vienādas +/-, bet lielais (neērtais?) fz20 ērti ieguļ rokā, kamēr to miniatūro LX gribas turēt ar abām. Un tieši to pašu varu pateikt par telefonu. Biedri, necepās, tās ir manas sajūtas un viedoklis.

Ar 1/2.3 sensoru gan tagad neko nepirktu. Ir bijis TZ ar 1/1.7 sensoru, jau tas bija galvas tiesu pārāks. Tā kā neesmu profesionālis, tad, ja tagad pirktu jaunu, iespējams, FZ1000 II. 1" sensors, ideāls zūms, ideāls stabilizators. Ok, tas offtopiks.

 

Jā, un ziepju problēma. Varbūt tagadējiem nav, bet autoru jau interesē senie. Nezinu par video, bet foķējot šie bija lēni līdz riebumam. Bildē kaķi, bet nobildē tikai neasu asti.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

sievai nopirku kaut kādu LX laikam - tāds, kuram objektīvs ielien korpusā un paliek krūšu kabatā ieliekams paralēlskaldnis.

Sievai kabatā..?😃

Labots - jacobs
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Jurkins, tavas simpātijas pret Panasonic brendu ir racionālas vai "patīk pēc krāsas"?

Par mazo ziepīšu un ziepīšu-superzūmu ērtumu pilnībā piekrītu no savas pieredzes ar tādiem un tādiem. Par kaķu astēm arī taisnība. Jaunāki ziepji, šķiet, ir ašāki. Mans 2010. gada Sony DSC-HX5V nav zibenīgs, bet ir jūtami mazāk tūļīgs nekā mans 2006. gada Olympus SP-550UZ (kurš ir 2 gadus jaunāks par FZ20).

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

tavas simpātijas pret Panasonic brendu ir racionālas vai "patīk pēc krāsas"?

Toreiz, kad sāku, no superzūmiem bija fz20 un canon s5 pa lielam, varbūt, vēl kas bija. Fz20 sita pušu ar zūmu + gaismasspēju visus vienos vārtos. Un stabilizācija vienkārši fantastiska. Un, jāsaka, kad nopirku spoguleni, tā zūma pietrūka nu līdz mielēm 😁. Sony, man šķiet, ka pacēlās pēc tam strauji.

 

Tagad ar 1" matricu ir vēl kaut kādas sony, bet tur ceņņiks ir *2. Nikoniem baigie zūmi, bet mazās matricas. Tā kā panasoniks atkal ieliek. Rokā turēt nav nācies, nez kā ir ar ašumu tagadējiem.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Jurkins teica:

Tagad ar 1" matricu ir vēl kaut kādas sony, bet tur ceņņiks ir *2.

"Tagad" :)

Sony RX100 ar 1" parādījās pirms 10 gadiem, par citiem nezinu. Patīk, ka RX100 zibspuldzi var pacelt uz augšu (pret griestiem). Bet nu zooms pašvaks, uz fototapetēm drukājamu lapsas tuvplānu no 100m attāluma nenofočēsi…

Labots - binary
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

Sony RX100 ar 1" parādījās pirms 10 gadiem

FZ1000 2019. gadā ir "feislifts". Salīdzināt var ar šo Sony. Ceņņiks otrajam x2 (jauniem).

edit:

 FZ 648 eiro

Sony 1496 eiro

Tā kā es neesmu ne mākslinieks, ne nodarbojos profesionālā lauciņā, tad man tāds FZ1000 būtu pašā laikā. Pusotru štuku gan nebūtu gatavs atdot .

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

Patīk, ka RX100 zibspuldzi var pacelt uz augšu

Piekrītu, tas ir pluss.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , binary teica:

Sony RX100 ar 1" parādījās pirms 10 gadiem

Interesanti ka viņi izmanto tieši to pašu sensoru savā telefonā.

Xperia PRO-I 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

uz fototapetēm drukājamu lapsas tuvplānu no 100m attāluma

Manuprāt tas nav iespējams ne ar kādu setupu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Varu notirgot tepat forumā pirktu QX-100 (kombinējams ar telefonu, RX100 sensors).

Autora budžetā iekļausies.

Bildē jpegos, apstrādāt nevaajdzēs. Filmē arī kaut ko.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

QX-100 (kombinējams ar telefonu, RX100 sensors).

Neko nejauc? wiki raksta, ka qx-100 ir BSI CMOS, nevis Stacked CMOS.

 

Edit: Pats mazliet sajaucos. Senākiem RX100 (II un III) bija BSI CMOS… Stacked CMOS parādījās RX100 IV.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 3 minūtēm , binary teica:

wiki raksta, ka qx-100 ir bsi cmos

Pardon, tas pats sensors, kas RX-100 II.

Citēt

A new, back-illuminated 20MP sensor (the largest BSI chip we've yet encountered)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ivo teica:

Manuprāt tas nav iespējams ne ar kādu setupu.

Nu es varbūt ne tik daudz par kvalitāti kā par zoomu kopumā. Te Jurkina minētajiem aparātiem ir 400mm un 600mm objektīvi (cik saprotu, tas kaut kā saistīts ar zoomu?). RX100 šajā ziņā tāds kompakts ziepjutrauks vien ir - pat ar max zoomu tā lapsa 100m attālumā būs nekas vairāk par plankumu lielā bildē.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Arī 400 un 600mm objektīvi brīnumus nedara.

Te ir laterna, 400mm uz 1.5 crop (tātad, 600 uz full frame), attālums ap 60 metriem.

52512471909_fb2660a3c5_b.jpg

Paši padomājiet, kāda būs lapsa uz 100 metriem. Pārpratums kadrā.
Dzīvniekus fočē nevis ar gariem stobriem, bet iemācoties noslēpties max tuvu. Un tad ar gariem stobriem arī kaut kas sanāk.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Jurkins teica:

FZ1000 2019. gadā ir "feislifts". Salīdzināt var ar šo Sony. Ceņņiks otrajam x2 (jauniem).

Sony ~6x vairāk "focus points" (lai arī ko tas nozīmētu), slow motion (240, 480, 960 fps; pieļauju, ka ierobežots video garums). Nu jā, vēl sony ir krietni smagāks, var efektīvāk trenēt kakla muskuļus, nēsājot apkārt :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , versatile teica:

Dzīvniekus fočē nevis ar gariem stobriem, bet iemācoties noslēpties max tuvu. Un tad ar gariem stobriem arī kaut kas sanāk.

Nu pag, ja es mājās pa logu ieraugu dzīvnieku (tā pati lapsa, stirna, trusis, cekulzīlīte vai vēl sazin kas), tad kāda vēl tur noslēpšanās max tuvu? Brīdī, kad tas dzīvnieks ieraudzīs, ka es izeju terasē, viņš jau bēgs prom.

 

Bet nu katram savs. Man tās fotogrāfijas ir privātajam arhīvam, nevis mākslai, un fotografēšanas process aizņem pusminūti-minūti, nevis 2-12 stundas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , versatile teica:

Varu notirgot tepat forumā pirktu QX-100 (kombinējams ar telefonu, RX100 II sensors).

Biju galīgi aizmirsis, ka šis produkts eksistē, un nezināju, ka tur ir tik cienījams sensors.

 

Tas ir kaut kas TIK perverss, ka tas man patīk! :king2:

Kādā veidā viņš konektējas ar telefonu?

Speķis kā connectivity vispārīgi min:

Citēt

Wi-Fi®, NFC One-touch functionality

T.i. telefonam jābūt ar NFC? Vai arī caur BT viss notiek?

Kādas vēl ir prasības pret telefonu? Androīds vai iOS minimums kurš?

Viņam ir jābūt klāt pie telefona, vai es varu viņu turēt kaut kādā attālumā no tā?

Link to comment
Share on other sites

  • 138 locked this tēmaa
  • 138 unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...