Jump to content

Veca, lēta DSLR iegāde 2022. gadā - kuru ņemt? (Canon EOS 100D vs Nikon D3100 vs Nikon D3200 vs ???)


138
 Share

Recommended Posts

versatile
Pirms 15 minūtēm , ivo teica:

Vārdu sakot, bet puslitra tāpat nesaprast

Vārdu salikums no savstarpēji izslēdzošiem pretējas nozīmes vārdiem - repa mūzika, ielu kultūra, boot inteliģence, fotografēt tumsā, utt.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , kaads teica:

gan jau tur ar parastu vebku pietiek  :) 

Kātad, neviens par 2mpx bildi nemaksās

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , versatile teica:

Grāp cie.

Nu es esmu uzlicis vienu aci uz EOS 100D ar 18-55 stiklu tepat Rīgā par tikpat (otru aci esmu uzlicis uz to NEX-5 par 150), un 100D man tā kā labāk patīk, jo man nav lāča ķetnas, atlokāmo displeju man nevajag, vieglāks smagums nav slikti, un citādi 100D un 600D pa lielam ir identiski, vai ne?

Šis 1.8 50 stikls ir tā vērts, lai šis 600D būtu labāks pirkums un lai es brauktu tam pakaļ uz Priekuļiem (gribas tomēr dzīvē redzēt, nevis pa Omnivu sūtīt)?

 

pirms 4 stundām , versatile teica:

Ja visādus Canon 28-90 un 18-55 pirmo paaudzi varēja izmest, nemaz neliekot virsū uz kameras, tad tālāk ir labāk. Teiksim, salīdzinot asumu Canon 18-55 IS stiklam (vecajam, bez STM) un 50/1.8 (arī bez STM) pie 50mm un f/5.6 - es atšķirību neredzēju. Pieliekam klāt 2+ stopus, ko ļauj noturēt IS, un starpība vairs nav tik graujoša. Ir, nenoliedzu, un 1.8 ar 5.6 nevar un nedrīkst salīdzināt, bet, ikdienā bildējot labā gaismā atšķirības toč nebūs.

Ir kaut kur kāds labs saraksts ar visiem tiem stikliem un salīdzinājumu? Kas ir "vecie", kas ir "jaunie"? Es tajā PILNĪGI neorientējos. Kas ir "2+ stopi"?

Labots - 138
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

pirms 2 stundām , martinno teica:

Onlyfans

 

Es nezinu, ar ko cilvēki filmē tos video, bet zinu, kā izskatās ar GoPro Hero 8 vājā apgaismojumā filmēti video.

Ar Canon vai Sony stock 18-55 stiklu filmēti izskatīsies labāk vai sliktāk?

Ar 1.8 50 vai vēl kādu fiksētu stiklu izskatīsies daudz labāk par GoPro?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , AndrisBB teica:

Ņem vien iPhonu un miers.

Labi, man nav aifons (un nafig nevajag), bet bildēt kaut ko ar telefonu. Da nu i nakuj. Jā, ļoti labi der, ja kaut ko vajag nofiksēt (vadu kārtību kļemņikā).

Pašlaik nav foķika, veco kanonu meita konfiscēja 😁. Tagad arī skatos uz kaut ko second-hand.

 

p.s. tīri mans viedoklis, varbūt citiem ir savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , 138 teica:

citādi 100D un 600D pa lielam ir identiski, vai ne?

Ne gluži.

Canon 600D vs Canon 100D Detailed Comparison (cameradecision.com)

 

 Tā arī nav skaidrs ko, kur, kam tieši taisies bildēt/filmēt, sevišķi ja uzsvars uz mazām gaismām. Varbūt tomēr beidz žņaugties, pagrauz dažus mēnešus rolltonus un nopērc kārtīgu mūsdienīgu kameru ar 2 - 3 objektīvu komplektu. 

 Vai arī tiešām bildē/filmē ar telefonu (labai bildei gan arī telefona cena būs 4 ciparu).

Labots - raiviic
  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

Ne gluži.

Nu tur visādi sīkumi drusciņ atšķiras, bet starp tiem ir arī šādi, kur 100D ir pārāks:

Citēt

Image Processor Digic 5 vs Digic 4 More Capable Processor
Max ISO 12.800 vs 6.400 100% higher Max ISO

Low Light ISO 843 vs 793 better High ISO performance

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Kātad, neviens par 2mpx bildi nemaksās

Cik tad ir full hd, ja nev 2 mpx?

Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 33 minūtēm , raiviic teica:

Ja saproti ru valodu - te čalis gudri runā pa tēmu. Vispār viņš liels muldoņa, bet ja "atfiltrē" lieko tekstu, dod labu info.

Neprecīzi izteicos, kas ir fokusa attālums un diafragma tas man ir apmēram skaidrs, kas man nav skaidrs tas ir visas lēcu fīčas un nomenklatūras termini ko @versatile minēja, kas ir "vecie", kas ir "jaunie", tas viss.

Ok, tagad skaidrs ka Sony EF stikli ir full frame, E ir crop, Canon EF-S ir crop, EF ir full frame, bet full frame stiklus taču arī var likt uz crop aparātiem (otrādi nevar), vai ne?

 

pirms 5 stundām , versatile teica:

18-135 IS STM

STM ir klusais autofokuss, IS ir image stabilization, ok.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

bet full frame stiklus taču arī var likt uz crop aparātiem

Var gan Canon, gan SONY, par Nikon nezinu. Tikai Full Frame optika ir krietni dārgāka, ņemt priekš crop kameras nav prāta darbs, ja vien neplāno vēlāk pāriet uz FF. Crop stikli lētāki, arī "augstā gala" un izvēle plašāka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nav jēgas  skaldīt matus  un kaut ko  baigi salīdzināt 10+ gadus vecām tehnoloģijām uz crop  sensora ar 3.5-5.6f stiklu.

Vēlme uz  tāda setupa vājā apgaismojumā ķert kustīgus objektus robežojas ar zinātisko fantastiku.
Mans ieteikums - ja nav poņa,  vēlme vai/un līdzekļi,  lai ieguldītos kaut kādā mūsdienīgākā setupā,  tad body paņem prastāko  un lētāko, ko  iespējams.

Stiklu 18-55  defaulto vispār  neņem, ja tev vienīgais  viņu  pa velti nemet pakaļ. 
Padomā  labāk kādiem nolūkiem to  vajag (tieši zooma virzienā)  un ņemt labāk prime stiklu (kam ir fiksēts fokusa garums)
price/performance/overall labākais lētākais būs kaut kāds 50mm/1.8

Ja  būtu jāizvēlas starp  kit 18-55 un 50mm/1.8 , tad F  stops 1.8 vinnētu lielākajā daļā  gadījumu (sevišķi kustīgiem objektiem, kur jādabū pēc iespējas ātrāks 'shutter')

Ja nu  tiešām vajag to zoomu, tad labāk paskaties uz kaut  kādu tamron  17-50/2.8  (un jā,  tas nostāsies  uz kādiem 100eur)... bet, tici, tas  būs 100x labāks ieguldījums nekā bezjēdzīgais kits.

 

Turklāt  objektīvus vienmēr var pārdot. (jā, var  sanākt  gaidīt pareizo klientu mēnešiem, bet 100% visi objektīvi / foto tehnika ir pārdota)

Otrkārt, paņem objektīvu nomā, lai notestētu.

Body ņem tādu marku, kam ir labs objektīvu aftermarkets un arī 3rd party ražotāji (tamron,  sigma)

Sāc šaut - sapratīsi, kas ir  iso/f/shutter, un momentāli sāksi saprast  arī kā  tev trūks.

 

Jā, un es  nesaku, ka pats bodijs nav svarīgs  (tomēr tehnoloģijas  un  sensori attīstās), taču objektīviem ir milzīga nozīme.

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

Pec tam bildem ko kads bildejis/ rezultatiem online Aizmirsti......Vini neko nenozime realitatee...

 

D3100/d3200 - SUX! veci leni mesli.. no Nikon skaties Tikai sakot no D3300 un skaties vai vinam ir jaunas AF-P lecas ( Fokusa atrums realitate 10x atraks..., gribesi nosauties meginot ar AF kko bildet ar vecajiem...

)

 

100d/600d OK -daudz labaki visada zina.. bet.. Skaties Lai ir STM leca . tas pats- Jaunais/super atraks fokus.

No canon Skaties sakot no taa 600d un uz augsu..

Bilzu kvalite no letajam kita lecam amatiera rokas bus vienadas kaa no 10x ''labakas un dargakas'' lecas..

 

Ja gribi Labu kameru, aizmirsti par tiem visiem un Skaties kadu Letu Sony a5100/a6000

Pilnigi citaa klasee salidzinot ar tiem parejiem, it seviski ja gribesi kko ar video vel darit.

Nex-5 var meginat ja nu galigi nav naudas, bet nez..liekas parak novecojusi vinu lietojot, negribas njemt tadas vairs rokas..

 

Lietojies esmu praktiski visas kameras kas iznakusas pedejo 15gadu laika..

Ja esi amatieris un nevajag speciali prieks video , un tev jau ir Labs telefons ar labu kameru- aizmirsti vispar par kameras iegadi, dabusi labakus rezultatus/bildes ar savu telefonu...+ vel vienmer lidzi tev ir...

 

Ja nav telefons ar labu kameru iztere kadus 50-60eir un Noperc vecu lietotu Google pixel 2/3 un bus tev stipri labakas bildes neka varesi iegut ar tam ''krutajam kameram''.

 

 

 

 

 

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es padomāju, man ir nex3. Kas ir identisks ar nex5 ar minimālām atšķirībā m. 

 

Pirkšanas brīdī bija galvas tiesu virs Nikon d3100 un canon entry. 

 

Plusi bija:

- 3200 iso bija pat lietojams.

- filmējot autofokuss netaisīja krik krik kā nikon.

-7fps arī tobrīd daudz.

 

Paejot aptuveni 10 gadiem, pirms kādiem 2-4 ievēroju, ka video kvalitāte atpaliek no vidēja smartphone.  Nex sēēn nav lietots. 

 

Imho pie samsung a510f šis sākās, un tagad varētu pamēģināt salīdzināt ar xiaomi mi max 3 un mi a10lite

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Skaties kadu Letu Sony a5100/a6000

Te vēl jāpadomā, kādu video gribi - HD vai 4K?  a6000 ir tikai HD (1080p) un nav stabilizators, bet a6400, 6500 arī 4K (2160p) un 5 asu stabilizators.

Ja nav svarīgi - sākumam pliku a6000 bodiju un  Sigma 30mm F/1.4 DC DN fiksīti un vismaz sākumam būs tev laime. Nu jā, pie vēlamiem 100 eur būs jāpieliek vēl viena nulle.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , hero teica:

Body ņem tādu marku, kam ir labs objektīvu aftermarkets un arī 3rd party ražotāji (tamron,  sigma)

Canonam ir labāks aftermarkets nekā Sony?

Skatos, piemēram Sigma kaut ko taisa arī priekš Sony E-mount.

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 26 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Skaties Lai ir STM leca . tas pats- Jaunais/super atraks fokus.

Ja tā ir viņa dzimtā lēca, tad tai vajadzētu būt STM.

2315240-canon-eos-100d.png.d64685a63751c9a24159e55178bcfc2f.png

 

Pirms 28 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

iztere kadus 50-60eir un Noperc vecu lietotu Google pixel 2/3 un bus tev stipri labakas bildes neka varesi iegut ar tam ''krutajam kameram''.

Tu runā tieši par video, vai ne?

Bet te ir vēl tāda lieta, ja es pasākumā fočēju vai filmēju ar telefonu, tad es esmu viens no tirliņiem, kas filmē ar telefonu un citiem bojā skatu. Bet ja man rokās ir kaut kas, kas izskatās pēc fotoaparāta, tad es izskatos pēc fotogrāfa, cienījamāka cilvēka publikas, mākslinieku, organizatoru un apsargu (pasākumos, kur nav liegta profesionālas foto tehnikas izmantošana) acīs! :king2:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka Canon un Nikon pārtraukuši spoguļkameru ražošanu un viņu bezspoguļiem vajag citus objektīvus (var jau ar pāreju pielikt vecos, bet tas ir kaķis maisā - esmu pie SONY a6500 licis Canon stiklus - autofokuss, ja arī nostrādā (biežāk nē), tad kā klibs gliemezis.

 Tā kā liela daļa fotogrāfu, arī profi, pāriet uz bespoguli, tad protams kameras un objektīvus tirgo nost, pilns e-bay ar visādiem. Bet atkal kaķis maisā - pats neesmu pircis, bet klīst info par e-bay pirktiem objektīviem ar visādām problēmām, arī par kamerām nevar zināt - strādās vēl gadiem, vai izbeigsies pēc dažām dienām. Man viedoklis  - lietotu var pirkt tikai no zināmiem cilvēkiem, lai nesanāk tāpat, kā ar autiņiem, ar kuriem mācītājs 2 gadus reizi nedēļā braucis tikai uz baznīcu :smile:.

 

 Sigma ražo visiem un ir ļoti labi objektīvi. Arī Tamron, Tokina, Zeiss.  No visādiem Meike, 7Artizans, TTArtizans un līdzīgiem lētā gala gan jāturas pa gabalu

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 25 minūtēm , raiviic teica:

Te vēl jāpadomā, kādu video gribi - HD vai 4K? 

Noteikti neko vairāk par 1080. Bet jā, priekš a5xxx/a6xxx "galīgi nav naudas".

Link to comment
Share on other sites

versatile

Vecīt.

Darbību secība būs tāda.

Tu nopirksi jebko.

Tev nesanāks tas, ko es iedomājies.

Tālāk 2 scenāriji  - sapratīsi šo memi un iesi kursos/pavadīsi stundas youtube vai arī ne. Ja ne, arī ir divi varianti - kameru vai nu pārdosi, vai nu putēs plauktā.

Pirmajā gadījumā - sapratīsi, kas Tev vajadzīgs, sakrāsi, nopirksi, sapratīsi, ka nesanāk tā, kā gribas, sapratīsi, kas Tev vajadzīgs, sakrāsi, nopirksi, pamācīsies un tad kaut kad būs.

 

Skarbā realitāte 1: par 100 eur kameru ar kuru bildēt sliktā apgaismojumā nopirkt nav iespējams.

Skarbā realitāte 2: lai kādu kameru Tu nopirktu, kamera varēs vairāk, nekā Tu spēsi no viņas izspiest.

 

Un jā, esmu kļūdījies, piem, @sasar ātri kļuva par visnotaļ labu fotogrāfu pirms daudziem gadiem, kad viņam teicu, ka nah to kameru. Bet tas ir vairāk izņēmums.

 

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

4K ir viena laba priekšrocība, ko bieži izmantoju - ar vienu kameru var filmēt it kā ar divām - t.i. filmē, teiksim, koncerta kopplānu un pēc tam jau montējot izkadrē tuvākus plānus. Ar 1080p to var, bet būs jūtami kvalitātes zudumi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

pats neesmu pircis, bet klīst info par e-bay pirktiem objektīviem ar visādām problēmām

Man problemātiski ir bijuši 3 objektīvi - vienu pirku sistu, ar cerību, ka būs tikai mehāniski bajonetes bojājumi, nekā. Pārdevu vienam foruma biedram, tas restaurēja zobratus, teica, ka strādājot. Bet sen tas bija, pirms padsmit gadiem nu jau.

Otru pirku LV, sāka gļukot, sūtīju uz servisu, plates vaina un baltijā nevar nokalibrēt tā nu stāv plauktā. Daļu naudas pārdevējs atgrieza.

Trešo pirku ebay, sistu, ar cerību ka būs tikai mehāniski bajonetes bojājumi; daudz superlīmes ar sodu un man ir 2x lētāks objektīvs nekā viņi lietoti maksā - fokusē, stabilizē, diafragmē visu ļoti ok.

Ko es nepirktu - tos, kur rakstīts, ka nav testēts, jo nav lādētāja, baterijas, utt. 99%, ka ir testēts un neslēdzas iekšā vai smagi gļuko.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

par 100 eur kameru ar kuru bildēt sliktā apgaismojumā nopirkt nav iespējams.

Izņemot ja lieto statīvu, mazu ISO un garu ekspozīciju. Bet ne kustīgiem objektiem.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 3 minūtēm , raiviic teica:

statīvu

kurš maksā ap 70-100 eur, ja gribas kaut 500g klucīti turēt kaut cik stabili.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Tālāk 2 scenāriji  - sapratīsi šo memi

Vot nē, pret šito es esmu imūns, es esmu drusku fočējis un filmējis ar visu ko no Smenām un filmu spoguļiem līdz veciem GoPro līdz veciem aifoniem līdz visādiem ziepjutraukiem, dslr man nekad nav piederējuši bet drusku paspaidīti arī ir, man nav pretenziju uz lielu mākslu, viss ko es gribu ir ciešami skaidra bilde.

 

Pirms 54 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Nex-5 var meginat ja nu galigi nav naudas, bet nez..liekas parak novecojusi vinu lietojot, negribas njemt tadas vairs rokas..

Kā tu izjūti novecojumu? Ergonomika? Ātrdarbība? Bilžu kvalitāte?

NEX-5 vs EOS 100D, abi ar stock 18-55 stikliem, saki, abi ir vienlīdz ciešami?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

man nav pretenziju uz lielu mākslu, viss ko es gribu ir ciešami skaidra bilde

Māxlu kā reiz ar Smenu var bīdīt, ciešami skaidrai bildei ar laiku prasības aug un aug arī plauktiņš...

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 28 minūtēm , 138 teica:

 

Ja tā ir viņa dzimtā lēca, tad tai vajadzētu būt STM.

2315240-canon-eos-100d.png.d64685a63751c9a24159e55178bcfc2f.png

 

Tu runā tieši par video, vai ne?

Bet te ir vēl tāda lieta, ja es pasākumā fočēju vai filmēju ar telefonu, tad es esmu viens no tirliņiem, kas filmē ar telefonu un citiem bojā skatu. Bet ja man rokās ir kaut kas, kas izskatās pēc fotoaparāta, tad es izskatos pēc fotogrāfa, cienījamāka cilvēka publikas, mākslinieku, organizatoru un apsargu (pasākumos, kur nav liegta profesionālas foto tehnikas izmantošana) acīs! :king2:

Taa nav STM Leca...

STM parasti deva lidzi sakot no 650d vai 700d , 600d parasti naca ar parastajam vecajam..

 

600d un klasee uz augsu kaa taads ir Very Ok un tava budzeta praktiski labakais variants ja nevari aizsniegt a5100/a6000

 

 

Pasakuma Video , protams ar shadu varesi labak neka ar jebkuru telefonu (iznemot jaunos samsudus un vel dazus ar labu optisko zoom) tikai tapec ka varesi pievilkt tuvak un delj lielaka sensora bus vairak gaismas piepludes- pasakumi parasti notiek ieksha/sudiga gaisma...

( pie pienjemuma ka tev ir taa STM leca savadak video bus pilnigi gandriz nepalietojams..)

 

Prieks bildem vai video labaa gaisma- Pedejie Iphoni, vai ari sakot no google Pixel 2+ tie telefoni bus labaki faktiskaa rezultata zinja...

 

 

 

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 25 minūtēm , versatile teica:

Man problemātiski ir bijuši 3 objektīvi - vienu pirku sistu, ar cerību, ka būs tikai mehāniski bajonetes bojājumi, nekā. Pārdevu vienam foruma biedram, tas restaurēja zobratus, teica, ka strādājot. Bet sen tas bija, pirms padsmit gadiem nu jau.

Otru pirku LV, sāka gļukot, sūtīju uz servisu, plates vaina un baltijā nevar nokalibrēt tā nu stāv plauktā. Daļu naudas pārdevējs atgrieza.

Trešo pirku ebay, sistu, ar cerību ka būs tikai mehāniski bajonetes bojājumi; daudz superlīmes ar sodu un man ir 2x lētāks objektīvs nekā viņi lietoti maksā - fokusē, stabilizē, diafragmē visu ļoti ok.

Ko es nepirktu - tos, kur rakstīts, ka nav testēts, jo nav lādētāja, baterijas, utt. 99%, ka ir testēts un neslēdzas iekšā vai smagi gļuko.

Ja man ienaca kads objektivs ar defektu, tad vienmer pardevu talak kadam kursh grib veiksmi meginat un taisit nevis pats veltiju laiku..Pilnigs beztolks..

 

 

btw , Jauns Objektivs no Grey Market parasti ir letaks neka Lietots :D

Parasti taa dariju, pirku no hongkongas palietoju/pardevu dargak neka jaunu nopirku.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Jauns Objektivs no Grey Market

Intereses pēc, cik tavs gejmarkets prasa par Fuji 100-400 objektīvu? Šaubos, ka zem 620 dabūsi :D

Un par 10-24? Man sanāca 200, ja neskaita pāris rezerves skrūves no krājumiem, un drusku sodas ar superlīmi. Un jā, man ir ok, ka nedrīkstu viņu vēlreiz zemē nomest. Pie kam, sataisīju tā, lai objektīvs būtu derīgs remontam nākotnē - var izjaukt un viss darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , 138 teica:

tad tai vajadzētu būt STM.

Nav. Pat vizuāli redzams, bet vari vienkārši pārbaudīt. Ja autofokuss un zūms strādā pilnīgi bez trokšņa, tad ir, ja kaut nedaudz grab - nav.

EF-S_18-55mm_f3.5-5.6_IS_II_Default_tcm211-939604.jpg.5c11d0bb24a2a3e5f0f7c1439861f2fc.jpgEF-S-18-55mm-IS-STM_tcm211-1034613.jpg.02c2bed5eed3eee28db8bc2c7b9f0818.jpg

              Labā pusē ir STM.

 

 

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tikai neaizmirsīsim, ka no tā STM uz tā 100D, 600D nebūs jēgas priekš video. Jā, autofokuss būs kluss un ātrs, bet filmēšanā tur viss būs auzās. Tur vajag kameru ar dual pixel AF, pirmā kamera kas ar to nāca ir 70D. Tur viss tip top ar STM lēcām, var filmēt normāli, var filmējot fokusēties uz ģīmi, utt. 

 

Saraksts ar Canon dual pixel AF kamerām:

 

https://tamrazyan.com/canon-dual-pixel-autofocus-cameras-list/

Labots - Dundurs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Taa nav STM Leca...

STM parasti deva lidzi sakot no 650d vai 700d , 600d parasti naca ar parastajam vecajam..

 

600d un klasee uz augsu kaa taads ir Very Ok un tava budzeta praktiski labakais variants ja nevari aizsniegt a5100/a6000

 

Pasakuma Video , protams ar shadu varesi labak neka ar jebkuru telefonu (iznemot jaunos samsudus un vel dazus ar labu optisko zoom) tikai tapec ka varesi pievilkt tuvak un delj lielaka sensora bus vairak gaismas piepludes- pasakumi parasti notiek ieksha/sudiga gaisma...

( pie pienjemuma ka tev ir taa STM leca savadak video bus pilnigi gandriz nepalietojams..)

 

 

Ok, bet cik labs vai sūdīgs ir NEX-5 stock 18-55 stikls (sludinājuma bildē iepriekšējā lapā vai zemāk spoilerī) salīdzinājumā ar Canon STM un Canon ne-STM?

Un kāda fizika ir pamatā tam, ka STM ir labāks par ne-STM, viņam gaismas caurlaidība ir labāka, vai kas?

Šim @versatile ieteiktajam no mārketpleisa (bilde turpat) tas ir kas, STM vai ne-STM?

 

 

 

Spoiler

 

pirms 16 stundām , 138 teica:

Tikko pamanīju, ss.com ir pieejams Sony NEX-5 ar vēl visādu figņu komplektā par 150 eur, it kā normāla ebay cena.

photo-optics-digital-cameras-sony-50318361_800.jpg.50c39d1b72b898221481402399b92c6b.jpg

1076567683_Screenshotfrom2022-11-2223-52-34.png.67d333b193b4838a8e63839b281ce961.png

 

 

Kādi viņam būtu trūkumi un priekšrocības salīdzinājumā ar Canon EOS 100D?

Kurš ir spēcīgāks filmēšanā? Un filmēšanā un bildēšanā vājā apgaismojumā ar stock 18-55 stiklu?

Kāds ir NEX-5 AF assist gaismiņš - tur kaut kāds balts vai sarkans LED midžinās, nevis zibspuldze?

Ārējā zibspuldze abiem spraužas vecajā labajā hot shoe, kuru Sony sauc par accessory port - tur nav kaut kādas (ne)savietojamības nelietības izdomātas?

 

Esmu pamanījis, ka:

NEX-5 ir atlokāms displejs, EOS 100D nav, tas nav baigi svarīgi, bet nice to have

NEX-5 video saglabā kā AVCHD, ko nevar ielikt jūtūbē pa taisno, bet eksistē avconv un Handbrake

NEX-5 nav 3.5mm mikrofona ieejas, ārējie mikrofoni ir izmantojami tikai tādi, kas iespraužas accessory portā

 

pirms 7 stundām , versatile teica:

Grāp cie.

Screenshot_20221123-101254_Facebook.jpg

 

Pirms 4 minūtēm , Dundurs teica:

Tikai neaizmirsīsim, ka no tā STM uz tā 100D, 600D nebūs jēgas priekš video. Jā, autofokuss būs kluss un ātrs, bet filmēšanā tur viss būs auzās.

Kas būs auzās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

 

 

Ok, bet cik labs vai sūdīgs ir NEX-5 stock 18-55 stikls (sludinājuma bildē iepriekšējā lapā vai zemāk spoilerī) salīdzinājumā ar Canon STM un Canon ne-STM?

Un kāda fizika ir pamatā tam, ka STM ir labāks par ne-STM, viņam gaismas caurlaidība ir labāka, vai kas?

Šim @versatile ieteiktajam no mārketpleisa (bilde turpat) tas ir kas, STM vai ne-STM?

 

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Nē lēcas ar STM nozīmē , ka lēcā iebūvētais autofokuss izmanto soļa motoru (stepper motor - STM). Tam nav nekāda sakara ar optiskajām īpašībām. 

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

 

 

Ok, bet cik labs vai sūdīgs ir NEX-5 stock 18-55 stikls (sludinājuma bildē iepriekšējā lapā vai zemāk spoilerī) salīdzinājumā ar Canon STM un Canon ne-STM?

Un kāda fizika ir pamatā tam, ka STM ir labāks par ne-STM, viņam gaismas caurlaidība ir labāka, vai kas?

Šim @versatile ieteiktajam no mārketpleisa (bilde turpat) tas ir kas, STM vai ne-STM?

 

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Kas būs auzās?

Auto fokuss filmējot būs saraustīts, ja filmējamais objekts teiksim pienāks tuvāk kamerai. 

 

Izcils piemērs:

 

 

 

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Dundurs teica:

Auto fokuss filmējot būs saraustīts, ja filmējamais objekts teiksim pienāks tuvāk kamerai. 

To tu saki par Canon ne-STM, vai par Sony, vai abiem?

 

Pirms 5 minūtēm , Dundurs teica:

lēcas ar STM nozīmē , ka lēcā iebūvētais autofokuss izmanto soļa motoru (stepper motor - STM). Tam nav nekāda sakara ar optiskajām īpašībām. 

Tātad fočējot STM nav ne ar ko pārāks par STM?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Dundurs teica:

Nē lēcas ar STM nozīmē , ka lēcā iebūvētais autofokuss izmanto soļa motoru (stepper motor - STM). Tam nav nekāda sakara ar optiskajām īpašībām. 

Auto fokuss filmējot būs saraustīts, ja filmējamais objekts teiksim pienāks tuvāk kamerai. 

Par canon NE-STM. Ar piebildi, ja kamerai ir DUAL-pixel-AF. (70D, 200D, utt) Vecajām canon kamerām visām ar autofokusu video būs auzas, neatkarīgi stm vai usm objektīvi.

Link to comment
Share on other sites

  • 138 locked this tēmaa
  • 138 unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...