Jump to content

Automašīnām plāno būtisku nodokļu kāpumu 'rūpēs par klimatu'

Recommended Posts

• Replies 749
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Jurkins

80

• Raimonds1

67

• AndrisBB

60

• snukurins

57

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Paklau, Tu vari izlīst no savas eksistenciāli disharmonizējošās neverbāli disproporcionāli lingvistiski citu prātus paralizējošās protoplazmas un mēģināt izskaidrot savu domu vienkāršāk? 

Varu derēt, ka plāns ir bik savādāks - 1. tagad palaižam info, ka no 202x gada būtiski augs nodokļi fosilajiem auto, jaunu dīzeli nevarēs pirkt, brauks tikai jauni un bagāti, liels auto expluat.n

Mans uzskats ir ka uz visu jāskatās kritiski. Nu jo ilgāk dzīvo jo vairāk saproti ka daudzreiz ko ar ''putām uz lūpām'' stāsta/pierāda kā pēdējo patiesību , pēc laika vairs nav.  Izrādās ka nav līdz g

Posted Images

@ MIGs Ja Tu būtu pabijis kādā TEC pie katla, tad zinātu ka arī ūdens deg un viņu tam lieto :)

Edited by abi
  • Slikti! 1
Jurkins

Ahā, nu lūk, jūs tā pašiem nemanot ?pārgājāt pie atkritumiem - pie tā, kas tiešām ir problēma.

1 stundu atpakaļ, Athlons teica:

kas sāk man stāstīt par to, ka vēsturē bijuši visādi temperatūras periodi un cilvēks neko neietekmē

nu tak, cilvēk mīļais, neskaties hrentv, tad nebūs asociāciju. Kaut vai iegūglē ... piemēram

Un es jau nesaku, ka cilvēks neko neietekmē, es saku, ka nav pierādīts, ka cilvēka darbība būtu noteicošā klimata izmaiņās.

Ne tik senie "Minoan warming", "Roman warming", "Medieval warming". Pirda vai tie mūsu senči vai tik traki?

p.s. nē nu, protams,  var jau teikt, ka taisnība ir tikai tiem zinātniekiem, kuru uzskati sakrīt ar Tavējiem.

• Atbalstu 1
AndrisBB
Pirms 19 minūtēm , MIGs teica:

Izmest ne šķirotu, nemazgātu burciņu vai šo burciņu izmazgāt (ūdens, elektrība ūdens uzsildīšanai, trauku mazgājamais līdzeklis un niecīgais nolietojuma procents švammītei) ?!

Mazgājot tās burciņas arī reizēm tāda doma rodas, bet nav jau arī tā ka tur mazgāju ar Fairy un švammi. Izskalo zem krāna fiksi ar spiedienu (cik nu vi'ņš tur krānā ir) un miers. Turpat virtuvē izlietnie blakus ir durvis uz dārzu, kur visas šķirojamās kastes, tapēc arī nekāda lielā piepūle nesanāk. 

Papīri arī ir vairāki veidi, vienkārši papīri (žurnāli, grāmatas), kartoni iet atsevišķi, visādi kartoni no picu kastēm kas taukaini arī netiek ņemti, tiem jābūt pie citiem atkritumiem.

Parasti kautkādas lielas kastes noder kur sabāzt citus kartonus, azvīzēm ir speciāls maiss, līdzīgs kā turgus vecenēm somas.

Kautko lielāku tāpat sanāk vest uz šķirošnas centru pašam, kautkādu sadzīves iekārtas, tumbas vai citus krāmus. Zāli, lapas un zarus ar pa lielam vedu prom, varētu jau samest čupā lai satrūdē, bet baigi ilgu laiku aizņem. Ir pāris komposta konteineri, bet tie parasti pilni ar zāli.

Edited by AndrisBB

Motora lielums un patēriņš vispār ir otršķirīgs lielums.Pirmšķirīgs ir cik tas stundas rūc un cik lielu darbu veic.Eiropeīdi var jau lielīties ar saviem mopēdmotoriem un cik tie ekoloģiski,tikai lai eiropeīds aizvestu kravu ko amerikānis aizved vienā reizē ir jābrauc divreiz,austrāļu kravu varētu būt jābrauc kādas piecas reizes.

Latvijā realitātē tas izskatās tā,lielas kravas transprts neatmaksājas tāpēc zemnieks kravu ko var aizvest vienā reizē ved 8 reizes.

Ja kāds sarēķinātu cik pa šiem gadiem ir pakāsta nauda pateicoties tam ka saīsināja kravas auto piekabes par trim metriem tad summa noteikti būtu kosmiska.

Edited by snukurins
pirms 2 stundām , Athlons teica:

Āksts!... pats to linku vispār izlasīji līdz galam, vai arī vienkārši paķēri rindkopu ārpus konteksta, kas atbilst Tavām idejām?

Nemīz, redneks ne pirmo reizi izceļas ar savām prāta spējām :)

• Slikti! 1

Par piekabēm...
Муж приходит домой, недовольный. Набрасывается на жену:

- Что у тебя за бардак в доме! Что бы завтра все было чисто. Или убирай или уеб..ай!
На след. день полная чистота, все сияет... Он опять ищет к чему бы придраться:
- В чем ты ходишь? Что за рвань? или приоденься нормально или уеб..ай!
На след. день жена накрашена, во всем новеньком. Он уже не знает к чему прицепиться:
- Что ты блин, за дура! Не фига не знаешь! Научись хоть на логарифмической линейке считать! Или уеб..ай!
След. день - жена сидит, задумчиво двигает логарифмическую линейку.
Обеда нет. Он ей:
- что ты делаешь, дура?!
- Ты знаешь, вот член у тебя 18 см, моя глубина - 20 см. Живем мы с тобой уже 8 лет. Суммарный недо.б составил - 42 км, 25 метров! Или доеб..ай, или уеб..ай!

• Haha 1

Motora lielums un patēriņš vispār ir otršķirīgs lielums

====

nooerc kādu HEMI motora auto un pabrauka, tad redzēsi cik tas otršķirīgi :)))) tas tev nebūs cigārs

Interesanti kā es būšu neekoloģiskāks ar HEMI ja nosvilināšu tikpat vai mazāk degvielas kā ar cigāru tikai braucot mazāk?Pazīstu vienu kam ir liellitrāžas amerikānis,tad nu šamais pāris reizes gadā un tikai vasarā izšauj kādu loku prieka pēc.Nosvilina mazāk degvielas kā jebkurš mazlitrinieks gada griezumā..

Edited by snukurins
  • Patīk 1
Mielestapa

Nesaprotu, kāpēc tāds naids pret dīzeļmotoriem? Benzīnnieki taču vairāk piesārņo planētu, piemēram, mans svētdienas braucamais - GAZ 66 ar oriģinālo karburatora motoru rija 1,5 litru benzīna uz 3 km (speciāli mērīju). Nomainīju pret Cummins dīzelīti no DAF 45 kravas auto, par degvielas patēriņu vairāk nesatraucos. Par elektromobīli pārbūvēt nesanāks, jo laukos gaisa elektropārvades līnijas ir noņemtas un nevarēs kā trolejbusu pieslēgt ar štangām pie līnijas.

• Haha 3
pirms 5 stundām , Zin... teica:

Nu pats arī atbildēji, mazāk brauksi :)) 

Nu un ja es maz braucu,tad kāpēc man būtu jāmaksā vairāk nekā tam kas ar savu ,,eko,, auto gada griezumā nosvilina x reizes vairāk degvielas?

pirms 4 stundām , Mielestapa teica:

piemēram, mans svētdienas braucamais - GAZ 66

GAZ 66 gan te neviens nelieto bet GAZ 53 un ZIL130 joprojām tiek lietoti.Gada griezumā patērētās degvielas daudzums varētu būt kādi pārsimts litri.Tātad stipri mazāk kā vidējais rīdzinieks nosvilina ar savu mazlitrāžas ekoauto.

Laukos tak auto ir tikai un vienīgi darba rīks,nekur citur kā darbam vispār netiek braukts.Izņēmus varētu būt tīņi ar saviem BMW kuriem kļuvis par modi šamos neslāpēt nost kad nebrauc.Stāv,runājas čupā bet pīslis rūc.Vispār jau viņus saprotu,pats biju jauns kādreiz.

Edited by snukurins
  • Patīk 2

Ja un Rīgā gan mašīna nav paredzēta darbam, visi vnk tur ieslegtus dzinējus un svilina degvielu vai met saules 

Es tikai gribu pateikt ka vairāk ir jāmaksā nevis tam kam lielāks motors bet gan tam kas vairāk dedzina,neatkarīgi no dzīvesvietas.

Edited by snukurins
  • Patīk 1

Ja Rīga uz darbu jābrauc 10km, bet laukos uz rajona centru, kurš tad vairāk dedzina beigās?

Nu ir neliela daļa kas brauc uz rajona centru,pārējie brauc maz km.tad kāpēc tiem kas brauc pāris km un nosvilina kā es mēnesī kādus 50litrus būtu jāmaksā tikpat daudz cik tiem kas brauc un dedzina tonnu?

Edited by snukurins

Pirms 38 minūtēm , snukurins teica:

Nu un ja es maz braucu,tad kāpēc man būtu jāmaksā vairāk nekā tam kas ar savu ,,eko,, auto gada griezumā nosvilina x reizes vairāk degvielas?

aptuveni tāds tas domu gājiens... apsveicu!...

pirms 3 stundām , Mielestapa teica:

Nesaprotu, kāpēc tāds naids pret dīzeļmotoriem? Benzīnnieki taču vairāk piesārņo planētu

kāpēc tad uzreiz naids... :D vienkārši, jo smagāka degvielas frakcija, jo netīrāk tā sadeg... gāze ir vis vieglākā un sadeg teju perfekti, tālāk benzīns, dīzelis un tālāk jau visa biezā draza: mazuts, asfalts...

no mūsdienīga benzīnnieka ar katalizatoru, nāk ārā teju iespējami tīrākais, ko no iekšdedzes dzinēja var dabūt laukā... no kuģiem un tec-iem, savukārt vislielākie mēsli...

• Slikti! 2
AndrisBB

Par ko tad ir tā raudāšana? Par eksplotēšanas nodokli? Tas tak neko pa lielam uz kopējām auto izmaksam neietekmē javien tiešām nebraic ar Audi 80 ar gāzi. 

Pirms 28 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas tak neko pa lielam uz kopējām auto izmaksam neietekmē

Aha,nesen izgāja sieva skati savam B4.Ieguldīts gada griezumā ap 150Eur,tehniskā apskate ar nodokli un apdrošināšanu sanāk vairāk.Savam ,,cigāram,, šogad neesmu ieguldījis ne centa,cik izmaksās iziet skati,ieguldīt zināšu novembra vidū,bet patreiz domāju ka ieguldīt nevajadzēs neko.

Un vispār normāli man būtu ja būtu četri auto,nu vismaz trīs,kā zināms cilvēks ar diviem reizē nebrauc.Tas viss vajadzīgs tikai lai ar to pašu auto ko brauc uz darbu un uz pakaļējā sēdēkļa ved govju nagu griežamos štrumus nebūtu jābrauc arī uz baznīcu.

Edited by snukurins
Pirms 37 minūtēm , Athlons teica:

aptuveni tāds tas domu gājiens... apsveicu!...

Jā aptuveni tas pats,viens bloķē iespēju skatīties cits bloķē braukšanu..

Edited by snukurins
AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , snukurins teica:

Savam ,,cigāram,, šogad neesmu ieguldījis ne centa,cik izmaksās iziet skati,ieguldīt zināšu novembra vidū,bet patreiz domāju ka ieguldīt nevajadzēs neko.

Nestāsti nu pasakas, degviela maksā, visādi sķidrumi maksā, apdrosināšana maksā, riepas maksā utt.

Skarbā dzīves realitātē ir tāda, ka ja gribas uzturēt veselu autoparku ar veciem lūžņiem, tad nākas maksāt.

Jau tagad iedomājos kāds izskatās tas tavs autoparks, tādi bieži redzami. Kautkādi pussapuvuši eksemplāri pilns pagalms detaļām, tad kautkādi pāris, kas itkā apskati var iziet, bet reāli uz priekšu knapi brauc. Vēl pa vidam kads gaziks un traktors, kuri nav kustināti pēdējos 30 gadus.

Aizvelc visu to savu autoparku uz lūžņiem un nopērc kautko kamā ir vēl vismaz kautkāda dzīviba palikusi, būs tev lielāks nobraukums ar to auto un ietaupīsi vēl uz nodokļiem. 

Edited by AndrisBB
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nestāsti nu pasakas, degviela maksā, visādi sķidrumi maksā, apdrosināšana maksā, riepas maksā utt.

Riepas šogad nevajag jo ir,eļļu need,logu šķidrums?nu viena kanniņa laikam tika nopirkta.Degviela?neuzskatu ka to var rēķināt pie ekspluotācijas izdevumiem jo tiek ierēķināta un apmaksāta par paveikto darbu(papildus darba samaksai.).Apdošināšanu jau pieminēju un tās ir jebkuram auto,arī jaunam.

Edited by snukurins

Nu tas jau piemēram zemniekiem vispār ,,standarts,,,ar to pašu liellitrāžas pikapu skrien uz rajona kantori ar dokumentu mapi,ar to pašu pēc pāris skrūvēm uz rajona centru,ar to pašu ved tonnu degvielas un ja vajag tad arī nosprāgušu lopu,bet brīvdienās aizved mazbērnus uz jūru.Ekoloģija ,,uz sejas,,.

Edited by snukurins
  • Patīk 2
pirms 2 stundām , Zin... teica:

Ja un Rīgā gan mašīna nav paredzēta darbam, visi vienkārši tur ieslegtus dzinējus un svilina degvielu vai met saules 

Rīgā personīgajam auto ir pietiekami daudz alternatīvas. Laukos, piemēram man, ja nebūtu auto, lai nokļūtu uz savu pagastmāju un pasta nodaļu būtu jābrauc caur bijušo rajona centru ar diviem autobusiem, ar pārsēšanos. Tiešā reisa nav. Turklāt tas autobusu saraksts ir tāds, ka tas pasākums var izvērsties vairāku dienu garumā ar nakšņošanu rajona centrā. Uz kaimiņu pagasta pagastmāju nokļūt ir stipri vienkāršāk, bet tādus nu tos novadus saveidoja iepriekšējās novadu reformas gudrinieki. Neizskatās, ka nākošās reformas autoru intelektuālā kapacitāte diži atšķirtos. Ja es dzīvotu Rīgā, kaut kur Purvciema deviņstāvenē, auto man noteikti nebūtu.

• Patīk 2
  • Atbalstu 2
AndrisBB
1 stundu atpakaļ, uldise teica:

nu nu, braucu ar 12 gada tipa Voyager, neuzskatu to par kaut kādu luxus auto, nodoklis gadā ir ap 700 EUR

Ja es zinātu ka man būtu jāmaksā 700EUR nodoklis par tādu mašīnu, tad es viņu vienkārši nepirktu, jo neizklausās diezko racionāli. Skatītos kādu alternatīvu, kam tas nodoklis ir mazāks. 700 pa čertriem gadiem jau ir 2800 Eur, man tas liktos absurdi.

Ja godīdīgi neesu īpaši pētījis cik tas nodoklis ir liels, pagaidām nemaksāju necik, nākamgad spriezhot pēc interneta būs ap 130. Nodokļu likmes izskatās vairāk vai mazāk tādas pašas kā LV. 

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja es zinātu ka man būtu jāmaksā 700EUR nodoklis par tādu mašīnu, tad es viņu vienkārši nepirktu

loģika ok, bet pirkšanas brīdī tas nodoklis tāds nebija, to pēc tam izdomāja pacelt, jo redzi viņam bendzīna motors ir 3.6l tilpums - tikko ir >3.5, uzreiz +300EUR klāt. tā teikt Welcome to LV.

nodokļa pieņemšanas brīdī tika dots laikam divu gadu pārejas periods, lai es nomainītu mašīnu, bet nejūtos tik bagāts, lai mainītu mašīnas katrus trīs gadus..

neko citu līdzīgā variantā neesu atradis, Voyager dīzelis tā kā neuzrunā, tam nodoklis būtu mazāks, bet nu es šaubos kurš no abiem būtu "zaļāks". braucu ar gāzi, patēriņš tikai mazliet vairāk(vidēji 11l/100km) nekā parastam vieglajam auto.

• Patīk 1
  • Atbalstu 2
Pirms 46 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja godīdīgi neesu īpaši pētījis cik tas nodoklis ir liels, pagaidām nemaksāju necik, nākamgad spriezhot pēc interneta būs ap 130. Nodokļu likmes izskatās vairāk vai mazāk tādas pašas kā LV. 

Nodoklis ta nodoklis, bet jums tur uz salas ir atkal otra galējība, kas to pašu nodokli vien atsit - inčurenss..

Pirms 22 minūtēm , uldise teica:

loģika ok, bet pirkšanas brīdī tas nodoklis tāds nebija, to pēc tam izdomāja pacelt, jo redzi viņam bendzīna motors ir 3.6l tilpums - tikko ir >3.5, uzreiz +300EUR klāt. tā teikt Welcome to LV.

Tagad gan klerki taisnojas, ka ziņa neatbilstot patiesībai, ka nekāda auto nodokļu palielināšana neesot plānota un tādā garā..., bet ticamība viņu apgalvojumiem, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi ir tuva nullei. Galu galā, tas nopludinātais dokuments ir tapis nevis uz viltus ziņu autora Nika Endziņa datora, bet ir izperināts satiksmes ministrijas dzīlēs. Kā tāds tur vispār varēja rasties, ja nekas tāds netika plānots? Kādam taču par to tika samaksāts. Sanāk zemē nomesta nauda. Un par ko vēl viņiem tur maksā? 

• Patīk 1
AndrisBB
Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Nodoklis ta nodoklis, bet jums tur uz salas ir atkal otra galējība, kas to pašu nodokli vien atsit - inčurenss..

Nodoklis man pagaidām nav necik tapēc ka mašīna jauna (3 series), nākamgad būs ap 130, ja būtu niknāks motors, tad ganjau arī būtu kādi 250, varbūt 300. Golfam ar dīzeli pirmstam visus 4 gadus nodoklis bij 0.

Inšurens man tagad ir nokrities un turās ap 700 - 800 gadā lētākie varianti, tapēc saku ka pieskaitot vēl līzingus, degvielu, apkopes utt (nedomāju ka tas viss LV ir īpaši lētāk), tas ceļa nodoklis pa lielam neko neietekmē. Ja ir, kā te daži saka, 700, tad tas protams ka ietekmētu.

Ronalds

Man teorija balstās uz tā saucamo tautas sagatavošanu, jeb sabiedriskā viedokļa formēšanu:

Proti - palaižam "pīli" ka nejēgā cels nodokļus auto, aizliegs reģistrēt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem. Tauta sašūmējas, sākas protesti! Tad valdība paziņo, ka tās bija muļķības, iekšdedzes dzinēji netiks aizliegti, jaunu auto reģistrācijas nodokļa palielinājuma nebūs, pat transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa palielinājuma nebūs! Tik "nedaudz" pacelsim akcīzi uz degvielu! Tauta atviegloti nopūšas un ar prieku uzņem akcīzes nodokļa celšanu - labi ka tā.... Varēja būt vēl sliktāk! :) :) :)  

• Haha 3
AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

Tauta sašūmējas, sākas protesti! Tad valdība paziņo, ka tās bija muļķības, iekšdedzes dzinēji netiks aizliegti,

Iekšdedzes dzinēji pilnībā aizliegti visdrīzāk tuvākajā laikā nebūs, bet ierobežojumi noteikti būs. Lielie ražotāji pat to apstiprina un vairāk runā par hibrīdiem nekā pilnīgu elektrifikāciju.

Tāka ja nebūs elektroauto vai hibrīds, tad nāksies maksāt daudz.    

pirms 21 stundām , Stepselis teica:

Dīzelis! Plus vēl veselu paleti citu draņķu.

Ņefiga:

focus dīzelis kā piemērs

• Drive 1.5L Ford EcoBlue 120PS 6 Speed Manual
  • Combined Fuel Consumption (WLTP) 62.8 mpg (4.5 L/100 km)
  • Combined CO2 Emissions (NEDC Equivalent) 93 g/km

Focus bendzīns:

• Drive 1.0L Ford EcoBoost 125PS 6 Speed Manual
  • Combined Fuel Consumption (WLTP) 49.6 mpg (5.7 L/100 km)
  • Combined CO2 Emissions (NEDC Equivalent) 107 g/km
Stepselis
Pirms 5 minūtēm , dzincha teica:

Plus vēl veselu paleti citu draņķu.

Un nez kāpēc visi uzsēdušies uz CO2, kam visās lietās ir vismazākā nozīme!!!!

Edited by Stepselis
AndrisBB

Interesanti ka jaunajā Golf 8 volksvāgens tagad piedāvās TSI, TDI. TGI, Mild Hybrid un pilnīgu hibrīdu.

Interasants manliekas TGI, jo pirmstam nebiju manījis nevienu mašīnu, kura jau no rūpnīcas nāk ar gāzi. Ir vispār tādas (neesu speciāli meklējis).

Tur būs tikai 9 litru bāka priekš benzīna.

https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/new-golf-variant-tgi-natural-gas-model-now-available-to-order-4763

Tādas jau pirms gadiem 10 bija (no rūpnīcas ar dažāda veida gāzi)

• Slikti! 1
AndrisBB

02. Golf Variant 1,5 TGI fuel consumption natural gas (CNG) in kg/100 km: urban 4.7 /extra-urban 3.0 / combined 3.6; CO2 emissions in g/km: 99; efficiency class: A+

02. Golf Variant 1.5 TSI ACT (110 kW / 150 PS): 6.2 - 6.1 (urban), 4.4 - 4.2 (extra-urban), 5.1 - 4.9 (combined); CO2 emissions in g/km: 116 - 112 (combined); efficiency class: B - 

Pirms 5 minūtēm , abi teica:

Tādas jau pirms gadiem 10 bija (no rūpnīcas ar dažāda veida gāzi)

Nebiju manījis nevienu tādu dzīvē

Bet izskatās ka tas TGI, kautvai taspats 1.5 motors kas TSI būs jūtami lēnāks un vārgāks.

Edited by AndrisBB

Es arī nē, bet viņiem jau var arī nebūt virsū rakstīts. Pirmais, kas ienāk prātā – google: opel cng, bet citi jau arī bij, nu, vismaz, reklāmas ir redzētas/dzirdētas.

Edited by abi
  • Slikti! 1