Jump to content

Automašīnām plāno būtisku nodokļu kāpumu 'rūpēs par klimatu'

Recommended Posts

• Replies 749
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Jurkins

80

• Raimonds1

67

• AndrisBB

60

• snukurins

57

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Paklau, Tu vari izlīst no savas eksistenciāli disharmonizējošās neverbāli disproporcionāli lingvistiski citu prātus paralizējošās protoplazmas un mēģināt izskaidrot savu domu vienkāršāk? 

Varu derēt, ka plāns ir bik savādāks - 1. tagad palaižam info, ka no 202x gada būtiski augs nodokļi fosilajiem auto, jaunu dīzeli nevarēs pirkt, brauks tikai jauni un bagāti, liels auto expluat.n

Mans uzskats ir ka uz visu jāskatās kritiski. Nu jo ilgāk dzīvo jo vairāk saproti ka daudzreiz ko ar ''putām uz lūpām'' stāsta/pierāda kā pēdējo patiesību , pēc laika vairs nav.  Izrādās ka nav līdz g

Posted Images

Kāpēc tik neizlēmīga pieeja? Domāju ka satiksmes ministrs un ministrijas ierēdņi ir pietiekami kompetenti, lai atceltu enerģijas nezūdamības likumu un apņemtos pārvietoties tikai ar auto, kas aprīkoti ar mūžīgo dzinēju.

• Haha 2
Jurkins

Drīz ? Rīgā būs ūdeņraža autobusi.

Pirms 7 minūtēm , ieleja teica:

pilsētā vairs nav smirdošie, izpuvušie Ikarusi, ir lieliski

tas, ka pilsētās sabtransports vajadzētos būt vai nu elektriskais vai CNG, gan ir taisnība. Lai gan pieminēt ikarusus ir ļoti nekorekti?. Tas, kas šiem tur bija iekšā jau nebija īsti dīzeļmotors bet velns sazina kas.

Edited by Jurkins
VebKamera
Pirms 49 minūtēm , ieleja teica:

es tik neredzu konkrētus skaitļus

Es arī lieluma kārtu labprāt ieraudzītu. MK noteikumu projektos jau skatīties praktiski nav jēgas - tur tik ierēdņi ar īpašā veidā sa*** smadzenēm spēj līdz reāliem cipariem nonākt. Laikam tāpēc arī nevienā portālā nekas konkrēts nav nosaukts.

Ronalds

Pārvedot, jeb pareizāk sakot pieliekot kā papildus degvielu CNG esošajiem dīzeļautobusiem varētu iegūt gan būtisku ekoloģisku, gan ekonomisku labumu. Bet ir divi bet!

* Pirms gadiem 15 daži brauca ar CNG, bet valdība uzliekot pamatīgu akcīzi dabasgāzei, kas tiek izmantota autotransportā šim pārvilka pāri treknu krustu! 

* Un galvenais - atkati - no nejēgās dārgās ūdeņraža tehnoloģijas 20% takš ir vairāk kā no lētās CNG iekārtas.... 

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Lai gan pieminēt ikarusus ir ļoti nekorekti?. Tas, kas šiem tur bija iekšā jau nebija īsti dīzeļmotors bet velns sazina kas.

Nu vispār tas bija MAN dzinējs ja kas.

Pirms 53 minūtēm , snukurins teica:

MAN dzinējs

par šo nebija ne jausmas, lai gan ne pirmā lieta tāda...

bet vispār interesanti palasīties par Ikarus rūpnīcu... piemēram, viņiem bija pasaulē pirmais zemās grīdas posmainais autobuss... savulaik kompānija labi kotējās pasaules mērogā...

Ikarusi ir eksportēti pat uz ASV,vismaz kā pilsētas autobusi.Tur gan dizains atšķiras nedaudz cik redzēts.

Vispār jau pat laikam ražojuši arī uz vietas ASV https://pikabu.ru/story/ikarus_v_ssha_4081632

Edited by snukurins
Jurkins
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

MAN dzinējs

Jā, es arī nebiju šo dzirdējis. Bet kaut kas tak bija pie vainas. Līdzīgus dūmus laida T-74?.

Mielestapa

Autiņiem nodokli vajag, jo piesārņo vidi, turpmāk arī ļautiņiem divreiz gadā būs jādodas kalibrēt nāsis, un jāmaksā kalibrēšanas nodeva. Problēma ir apstāklī, ka intensīvi elpojot, no gaisa plūsmas izdilst nāsis, tāpēc, lai samazinātu kaitīgās izelpas apjomu, nāsis turpmāk tiks kalibrētas un nepieciešamības gadījumā tām tiks atjaunots oderējums.

Kāpēc Tramps izstājās no gāzīšu kontroles līguma?Tāpēc ka saņemot pārmetumus no sievas par gaisa kvalitāti no rītiem guļamistabā šams saprata ka nespēj to kontrolēt.

• Haha 2

Prasītos mazliet konkrētāki skaitļi, nevis tukša tukšmuldēšana...

Kā braucu, tā arī braukāšu. 

Un ja kaut kāda brīnuma pēc visi pēkšņi sāks atteikties no auto, akcīzes un gada ieņēmumi no auto strauji kritīs, un budžetā atkal būs caurums. 

Neticas ka zāģēs zaru, uz kura sēd. Apdedzinājās jau ar alko, tiešām kāps uz tā paša grābekļa...

Pirms 1 minūtes , M@R$$ teica:

Neticas ka zāģēs zaru, uz kura sēd

Viņi jau citu neko nemāk.

• Patīk 2
pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Bet kaut kas tak bija pie vainas. Līdzīgus dūmus laida T-74?.

Gan jau pa ātru nopižģija. Gala variantā gan jau bija ok.

Edited by ggg97

"Ņemot vērā, ka transports ir lielākais energoresursu patērētājs un siltumnīcefekta gāzu emisiju avots Latvijā"

Cik daudz CO2 un Nox izplūst pa ražotņu skursteņiem, kuģu skursteņiem, lidmašīnu turbīnām?

Pirms 21 minūtēm , ggg97 teica:

Gan jau pa ātru nopižģija.

Ražoja opiciāli,starp citu,ne tikai dzinējus,arī visa transmisija ir no MAN.Uz agregātiem tā arī stāv rakstīt RABA-MAN.

Nav jau vienīgā kompānija kurai nav pašai savu dzinēju.Piemēram SISU.

Melni dūmi?nekas īpašs.Skatām filmu Mad Max.Tai laikā tas skaitījās kruta.Ja uzberot dīzelim nebija melnu dūmu tātad ir jāpiespicē.Kolhozu Belarusi labi grieza dūmus ja piespicēja.Ņemam vērā ka tas dzinējs varētu būt kādu 60-70 gadu.

Ikarusu paliekas Amerikā figurē zem zīmola NABI (North American bus industries.)patreiz New Flyer of America, Inc.modelis Xcelsior

Edited by snukurins

Vislielākie Rīgā dūmotāji kādi redzēti ir pasažieru dīzeļvilcieni, piem. uz Daugavpili. Magone taču pa lielu naudu bija ar mieru pirkt lietotus dīzeļvilcienus no Igauņiem.

Ziemā, dzīvojot Rīgas nomalē, nevar saprast no kurienes tik nelabi dūmi nāk, vai no dzelzceļa vai apdzīvotām garāžām, kuras kurina ar akmeņoglēm.

Pīpētājus arī nevajag aizmirst.

Ja valsts man subsidētu 90% Long range Tesla model S, tad man nekas nebūtu pretī. Daudz jau tas nemaksātu, tikai kādi nieka 90 000 eur..

Jurkins

Vispār jau par to klimatu kopumā un CO2 atsevišķi ir tāds fufelis... Uz Zemes ir bijuši periodi ar daudz lielāku CO2 saturu atmosfērā un daudz siltāku klimatu. Un gan augu gan dzīvnieku valsts ir zēlusi un plaukusi. Sorry, bet viss šitais ir tikai lai radītu un apsaimniekotu gigantiskas finansu plūsmas, jo kapitālisms parastais sāk buksēt (un nē, es neesmu ne par sociālismu, ne par komunismu).

• Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Raivis Mana
6 hours ago, mooopsis said:

automasinam-plano-butisku-nodoklu-kapumu-rupes-par-klimatu

nesaprotu šito apburto loku. Kāda loģika visam likt kautkādus lielākus nodokļus?!  Tā jau mēs līdz zaļākam autiņam nekad netiksim. Visa nauda būs iemaksāta valsts kasē... un?! Kā tā nauda rūpēsies par klimatu? Kautkāds sviests.

Lai samaksātu tos nodokļus es šefam prasīšu augu par sotaku vairāk. Šefs piekritīs, bet loģiski  desas viņš tirgos dārgāk, lai man samaksātu vairāk. Žanis ieies veikalā skatīsies desas dārgākas, tas ies pie sava šefa prasīs sotaku pie algas. Viņa šefs tagad savu maizi pārdos dārgāk, lai var Žanim lielāku algu maksāt.... un tā šis teksts nekad nebeigsies jo Elīna ieejot veikalā redzot maizei cenu savukārt ies pie sava šefa.....

Cik tālu pasaule ies?

100 "gudrajām" galvām būtu jārāda piemērs:

*) jāatsakās no degvielas kompensācijām
*) jālikvidē Saeimas autoparks, tur tāpat visi ir ar fosilo degvielu, nevis elekromobiļi

droši vien ir vēl daži punkti, kurus var pievienot?

• Atbalstu 1
Pirms 5 minūtēm , Raivis Mana teica:

Cik tālu pasaule ies?

Daudz kas atkarīgs no inženieriem, bet viņiem maksā mazāk, kā juristiem un finansitiem. Un kurš tad maksā juristiem un finansistiem - protams, ka menedžeri. Karoč apburtais loks

Edited by ggg97
  • Patīk 2
Raivis Mana

Teikšu ka 5 - 7 gadus apakaļ sapratu ka nodokļi jāmaksā tādi kā tie ir un tā ari centos darīt pa lielam, bet tagad sākšu apsvērt iespējas to nedarīt!

Pirms 26 minūtēm , Raivis Mana teica:

Lai samaksātu tos nodokļus es šefam prasīšu augu par sotaku vairāk. Šefs piekritīs,

Šitas viss Latvijā?netirs(cits nekas te neder)

Edited by snukurins

Tak vēl ir izdzīvojušie,kādam tak jāiesper lai nosprkst.

laikamTak
Pirms 40 minūtēm , snukurins teica:

Šitas viss Latvijā?netirs

Elīnas gadījumā gan jau ka darbojas. i šefs apmierināts, i Elīnai labi...

• Haha 2
Mielestapa

Nav tik traki - ja ar fosilo degvielu nevarēs darbināt auto, varēs kurināt autiņu ar gāzģeneratoru - pabrauc, pakurini čiekurus, atkal pabrauc u.t.t.

Jurkins
Just now, Mielestapa teica:

varēs kurināt autiņu ar gāzģeneratoru

Nē, vecīt, noteikti nevarēs. Varēs tikai nopirkt vai visdrīzāk nomāt elektroauto, jo jebkurā citā variantā Tu nepiedalīsies globālās ekonomikas stutēšanā.

• Patīk 2