Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 24 minūtēm , Ronalds teica:

Kāda tumsonība 21 gadsimtā.... Man tiešam vairāk nav ko teikt. Uz šiem jautājumiem zinātne sen jau ir atbildējusi! 

 

Lūdzu pierādījumus studijā. Pretējā gadījumā esi mutes kakātājs

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

Pašreizējais Visuma izcelšanās modelis pieļauj, ka to ir radījis kāds. Tikai, šim te radītājam pēc viņa izveidotā visuma fizikas likumiem, nav nekādu iespēju uzzināt kas notiek šajā Visuma un tajā iejaukties, priekšā ir tā saucamais notikumu horizonts. Tas ir kā ap melno caurumu - vienvirziena biļete. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ronalds said:

Jā? Tik tiešām? Ja skolā nebūtu bioloģijas stundas bastojis, būtu zinājis atbildes uz šiem jautājumiem! Būtu piemēram zinājis ka koki aug bez stādīšanas un kas ir bioloģiskā niša.

Bet ar reliģisku fanātiķi, kurš noliedz zinātni, kaut nekautrējās lietot tas sasniegumus kā dators un internets, nav jēgas runāt - tur nekādi argumenti nestrādā. 

 

Kā fakts, ka koks aug bez stādīšanas, pierāda to, ka Dieva nav? 

Labots - Mateushs
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Padomājat, ko mūsdienās var zinātne! Ir nofotografēta planēta, kura riņķo ap citu zvaigzni, iegūti atsevišķu atomu attēli. Noķerti neutrino un gravitācija viļņi. Iegūts melna cauruma "attēls"! Gandrīz katram kabatā ir datoriņš kurš darbībā izmanto kvantu un relativitātes teorijas postulātus. Mākam genomu labot. Un te ir kaut kāds āderu starojums, ko var uzķert ar rīvi vai zaru, bet nevar ne ar vienu zinātnisku instrumentu! :D :D :D

 

Runājot par ticīgiem zinātniekiem, tādi ir, bet ļoti maz. Statistika parāda ka jo zemāks cilvēka IQ, jo lielāka iespēja ka viņš tic visādām pasakām, arī dievam. Un jo zemāks dzīves līmenis valstī, jo tā ir reliģiozāka. 

Kāpēc melnajam caurumam "attēls" pēdiņās? Tad jau arī planēta "nofotografēta", iegūti atomu "attēli".

 

Par dzīves līmeni - nezināju, ka kaut vai tai pašā Spānijā ir ļoti zems dzīves līmenis.


pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

Atrast ūdeni Latvijā un tās tuvumā varbūtība liela, tapēc populāra ūdens meklēšanā. Spānijā vai Izraēlā maz ticams ka populāra, jo pārāk liela arbūtība kļūdīties, tapēc ātri tos rīkstniekus pielīdzinās šarlatāniem utt. Tur bizness neiet.

Un tomēr pat angļu valodā ir teksti par rīkstniecību Spānijā :)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Murlo teica:

Lūdzu pierādījumus studijā. Pretējā gadījumā esi mutes kakātājs

Bioloģijas mācību grāmata derēs? Aizej uz biblotēku, paņem un palasi! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ronalds said:

Bioloģijas mācību grāmata derēs? Aizej uz biblotēku, paņem un palasi! 

 

Ko bioloģija mums pasaka par to, kā viss ir radies?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Kāpēc melnajam caurumam "attēls" pēdiņās?

Tāpēc ka pašu melno caurumu nofotografēt nav iespējams! Tika nofoķēts akrēcijas disks, kurš apņem melno caurumu. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

Ja Tu tici, ka kāda nejauša sprādziena rezultātā var rasties kas tāds kā Zeme un viss, kas to apdzīvo, tad Tev, manuprāt, ir laiks pārvērtēt to, cik liela kritikas deva ir Tavā domāšanā

Ja tu tici, ka mitisks dievs visu ir radijis izvelkot to no savas pakaļas, tev vajag pārvērtēt savu kritisko domāšanu. Man fascinējošāka liekas doma, ka vis ir radies nejauši, no haosa.

 

Pirms 11 minūtēm , ieleja teica:

tas jau drīzāk ir pierādījums, ka eksistē kaut kas Lielāks un Augstāks

Es pierādijumu iztēlojos šādi: persona x kvēli lūdz dievu, kā rezultātā ābols y krīt nevis no ābeles uz zemi bet pretējā virzienā - vai kas tamlīdzīgs. Savādāk tāda dieva pieminēšana ir bezjēdzīga.

 

Pirms 13 minūtēm , ieleja teica:

dažādas tautas dažādos laikos nesaistīti nonākušas pie līdzīgiem secinājumiem

citas tautas citos laikos varbūt nonāca pie citiem secinājumiem

 

Bībeli es vairāk uztveru kā sociālo problēmu apcerējumu - tev būs savu kungu godāt un klausīt. Nevis zinātnisku patiesību krājumu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , Mateushs teica:

mums pasaka par to, kā viss ir radies

Nu pasaka jau pasaka, šodien dabā esam spējuši novērot nošķirtu sugu attīstības dažādību, no kā var pat 5-klasnieks izsecināt, ka nekas gatavs nekad nav ticis radīts. Un ja vēl piekrītam tiem miljardiem gadu, tad tā evolūcijas teorija ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Mateushs teica:

1) Dievs ir persona, jo cilvēks (priekš kura ir radīta Zeme) ir persona. Tikai Persona var radīt personu.

Tad jau cilvēks ir karote, jo, velkot paralēles, tikai karote var radīt karoti, savukārt karotes rada cilvēki :jester:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, camel said:

Ja tu tici, ka mitisks dievs visu ir radijis izvelkot to no savas pakaļas, tev vajag pārvērtēt savu kritisko domāšanu. Man fascinējošāka liekas doma, ka vis ir radies nejauši, no haosa.

 

Man Dievs nav mistisks, bet gan acīmredzams. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mateushs teica:

Ko bioloģija mums pasaka par to, kā viss ir radies?

Ir radioizotopu datēšanas metodes, kuras pasaka cik veca ir Zeme un dzīvība uz tās, ir seno dzīvnieku izrakteņi, kuri rādā kā dzīvības formas ir mainījušās miljoniem gadu laikā. Ir novērojumi kā mainās dzīvnieki mūsdienās. Bet reliģiskajiem fanātiķiem tas viss pie kājas.... :( 

Pirms 8 minūtēm , Mateushs teica:

pierāda to, ka Dieva nav? 

Zinātnē neviens nepierāda, ka kaut kā nav! Tieši otrādi - apgalvotāja uzdevums ir pierādīt sava apgalvojuma patiesību. 

Lūdzu pierādi man ka nav leprikonu! Es saku ka ir un iepūt man! :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , Mateushs teica:

bet gan acīmredzams

Grūti izvilkt no kabatas viedo telefonu, nofočēt un atsūtīt mums bildi :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ronalds said:

Ir radioizotopu datēšanas metodes, kuras pasaka cik veca ir Zeme un dzīvība uz tās, ir seno dzīvnieku izrakteņi, kuri rādā kā dzīvības formas ir mainījušās miljoniem gadu laikā. Ir novērojumi kā mainās dzīvnieki mūsdienās. Bet reliģiskajiem fanātiķiem tas viss pie kājas.... :( 

 

Kā tas pierāda, ka tas viss nav Dieva radīts?!

 

Ņemsim man tuvo un mīļo programmēšanu. Ir programmas, kuras darbības laikā rada failus, ieraksta tur informāciju, pārraksta to u.t.t. Vai tas, ka tas viss notiek automātiski, kaut kā liecina par to, ka programma pati nejauši lielā sprādziena rezultātā radās?

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

darklight

Karojoši ateisti brīžiem ir vēl tupāki par reliģiskiem fanātiķiem. Nevienu reliģisku fanātiķi neesmu šai forumā manījis, bet pirmie gan, izrādās, eksistē. Kas jums p*š, ka kāds pieļauj kāda augstāka spēka eksistenci? Gulēt traucē?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , darklight teica:

Nevienu reliģisku fanātiķi neesmu šai forumā manījis

Nu viens točna ir! 

Bez tam reliģiski fanātiķi ir karojoši un pat ļoti uzspiež savu viedokli. Kas notiek, ja viņi uzvar var apskatīties tumšajos viduslaikos, kad zinātne tika noliegt, cilvēki slaktēti, attīstība apstājās uz daudziem gadsimtiem. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ronalds said:

Nu viens točna ir! 

Bez tam reliģiski fanātiķi ir karojoši un pat ļoti uzspiež savu viedokli. Kas notiek, ja viņi uzvar var apskatīties tumšajos viduslaikos, kad zinātne tika noliegt, cilvēki slaktēti, attīstība apstājās uz daudziem gadsimtiem. 

 

Kāds sakars ar tumšajiem viduslaikiem ar manu argumentāciju par labu tam, ka visu ir radījis Dievs?! Kas uzspiež viedokli? Es argumentēju par labu sev. Tavi argumenti tālāk par to, ka koki paši aug, kas nekā neapstiprina Tavu teoriju, nesliecas.

Labots - Mateushs
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 16 minūtēm , binary teica:

nezināju, ka kaut vai tai pašā Spānijā ir ļoti zems dzīves līmenis.

Emm, nu tas tā stipri relatīvi. Ir viņiem daudz nopietnu problēmu, un, ja šiem būtu mūsu klimats ar sekojošiem apkures rēķiniem, tur būtu diezgan skarbas ziemas sociālā ziņā.

Ne jau velti ir termins PIGS countries, kur S - Spain.


Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Bez tam reliģiski fanātiķi ir karojoši un pat ļoti uzspiež savu viedokli. Kas notiek, ja viņi uzvar var apskatīties tumšajos viduslaikos, kad zinātne tika noliegt, cilvēki slaktēti, attīstība apstājās uz daudziem gadsimtiem. 

Arī tas ir relatīvi. Bez šiem viduslaikiem nebūtu bijis Renesanses.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Viedokļa uzspiešana parasti neliecina par cilvēka inteliģenci. Izņemot gadījumus, kad strīds ir par neapgāžamu balts/ melns. Bet ar dievu ir kā ar bitēm vai Šrēdingera kaķi - neko jau īsti nevar zināt. Es arī esmu pārliecināts, ka eksistē kādi kosmiski likumi, kurus kāds ir noteicis. Šis "kāds" noteikti nav līdzīgs cilvēkam, visdrīzāk tā vispār nav materiāla, apskatāma un - pats galvenais - ar mūsu saprātu izprotama būtne. Bet varbūt es kļūdos, un nekā nav, bet neviens man nevar sniegt pierādījumus, ka es kļūdos, tāpat kā es nevaru pierādīt, ka man ir taisnība. Viss.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Mateushs teica:

ka tas viss nav Dieva radīts?!

Nu ir jau velns arī. Tas vienmēr brien nopakaļus Dievam un rada savas nekrietnības. 
vispirms Dieva radīts cilvēks Bils radīja Windows. Velnam tas nepatika un šis iedvesa matainim Linusam, ka jārada linux. Nu kaut kā tā ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, e = d said:

Nu ir jau velns arī. Tas vienmēr brien nopakaļus Dievam un rada savas nekrietnības. 
vispirms Dieva radīts cilvēks Bils radīja Windows. Velnam tas nepatika un šis iedvesa matainim Linusam, ka jārada linux. Nu kaut kā tā ....

 

Ja nav ko teikt, tad labāk neteikt neko. Gudrāks būsi.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , darklight teica:

ka eksistē kādi kosmiski likumi, kurus kāds ir noteicis

Tiktāl OK, kamēr nestāsta, ka Šo mazo puteklīti Zemi, kas riņķo ap mazo puteklīti Saule kāds radījis, lai kaut ko pierādītu mums un mums par to būtu jāpriecājas vai jālūdzās, un vēl trakāk, kāds to uzklausītu. Un pats galvenais, mēs par to uzzinātu!

Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 33 minūtēm , versatile teica:

Ir viņiem daudz nopietnu problēmu, un, ja šiem būtu mūsu klimats ar sekojošiem apkures rēķiniem, tur būtu diezgan skarbas ziemas sociālā ziņā.

Ne jau velti ir termins PIGS countries, kur S - Spain.

Būtu mums viņu vasaras :) Viņi tiešām uz visu to savu kondicionēšanu tērē krietni mazāk?

 

Pirms 29 minūtēm , darklight teica:

Viss.

Uj, tici man, nav gan viss. Tas viss vēl tikai sākas. Labākajā gadījumā "viss" būs kaut kad dienas otrajā pusē, ja neievilksies uz vairākām dienām.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

versatile

Šitam topikam vajadzētu pieslēgt alkometru. Ja esi skaidrā, iekšā nelaiž.

dieva meklētāji, ibo.


Just now, binary teica:

Viņi tiešām uz visu to savu kondicionēšanu tērē krietni mazāk?

Tas ir mīts, ka kondicionieri ir visiem. Ļoti daudziem, jā. Ne visiem. Un tiem kā reiz ar apkuri būtu problēmas.

Tāpat ir mīts, ka Spānijas dienvidos vienmēr ir silti. Bet ne jau tāpēc tur kāds mājās plāno dajebkādus apkures risinājumus.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, superKrona said:

Tiktāl OK, kamēr nestāsta, ka Šo mazo puteklīti Zemi, kas riņķo ap mazo puteklīti Saule kāds radījis, lai kaut ko pierādītu mums un mums par to būtu jāpriecājas vai jālūdzās, un vēl trakāk, kāds to uzklausītu. Un pats galvenais, mēs par to uzzinātu!

 

A es neko nepierādu. Pirmkārt, disuksiju par to, kā viss ir radies, nesāku es. Otrkārt, ir kāda robeža, līdz kurai var ticēt dažādām teorijām par Zemes rašanos. Bet daudziem šīs robežas nav, un viņi, neskatoties uz šādu teoriju par visa rašanos bez radītāja aplamību, tās nes kā sauli cilvēkos ar neapgāžamu pārliecību par to, ka viņiem ir taisnība.

 

Tev nav jāpriecājās vai jālūdzās! Jāsāk tikai domāt

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 11 minūtēm , Mateushs teica:

tikai domāt

A jēga?

 

Tomēr padomāju.

Šodienas daudzo reliģiju Dievu izdomāja cilvēki, ka nezināja, ka Zeme ir apaļa.

Šodienas Cilvēks ir atklājis daudzās galaktikas, mēģina izprast kosmiskos likumus, bet joprojām visu vēl nesaprot, pārsvarā tāpēc, ka rociņas par īsām paliek attiecinot pret izzinātajiem attālumiem. Un kā parasti neizzināmajam atvēlam vietu mītiskai būtnei. Arī likumsakarīgi.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Interesanti ka tās āderes pastāv tikai dažās valstīs

Vai neišnel ģeogrāfijā vai kaut kur citur bija interesanta filma par akām tuksnešos. Nevis oāzēm bet akām - cilvēku (vai citu saprātīgu būtņu🤣) izraktām.Tur gan ne vārda nebija par to kā šie izvēlējās vieta kur rakt. Par to es pats aizdomājos, jo tur pieminēja, ka ar lāpstu un kirku sasniedzamā dziļumā ūdens esot ļoti retās vietās. Kā viņi tās vietas senatnē ir meklējuši ? HVZ.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

tad Itālija un ASV ir mazizglītotas un neattīstītas valstis, jo daudz reliģiozu cilvēku?

 

Piemēram Brazīlija un Argentīna ir krietni reliģiozākas par ASV. 

Un es nemaz nerunāšu par ārkārtīgi ticīgo Irānu. 70. gados tur bija demokrātija un nosacīti augsts dzīves līmenis. Varu pārņēma reliģiski fanātiķi un kas ir tagad? 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

 

Pirms 4 minūtēm , Jurkins teica:

dziļumā ūdens esot ļoti retās vietās

Rasels Krovs mācēja iekš Austrālijas filmā The Water Diviner

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , e = d teica:

Vīrieškārtas cilvēkam tak jau ir savs mērinstrumenta rādītājs

Šis rādīs uz smukāko kaimiņieni nevis uz āderi.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, Jurkins teica:

Šis rādīs uz smukāko kaimiņieni nevis uz āderi.

Bet tikai, ja slapja.

Labots - versatile
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , darklight teica:

visdrīzāk tā vispār nav materiāla, apskatāma un - pats galvenais - ar mūsu saprātu izprotama būtne

Kaut kā tamlīdzīgi arī daudzi zinātnieki raksturo iespējamo dievu, kad saka, ka drīzāk tic augstākam spēkam nekā netic. Un kāpēc gan neatstāt brīvu telpu domām, kas nebalstās uz neko citu kā varbūtībām? Kāmēr cilvēks pats nejauc varbūtības ar taisnību, ir ok.

Varbūt, Dievs ir tā enerģija, kas tika atbrīvota Lielajā Sprādzienā un pārvērtās matērijā - tādā gadījumā katrs no mums ir neiedomājami maza daļiņa no dieva un viss dievs ir viss visums. Bet, varbūt, dimensijas, kuras mēs spējam uztvert ir tikai kā aisberga redzamā daļa no dieva? Vai visumu var nosaukt par saprātīgu būtni vai viņam ir kaut kādas īpašības? It kā ir, daļu no tām, ko cilvēks novērojis, raksta grāmatās, kuru nosaukumi satur vārdu "fizika". Varbūt, visums ir radība ar savu apziņu, kas ir tik stipri pārāka par cilvēku un tik atšķirīga no cilvēka, ka mums nav lemts to ieraudzīt un saprast, tāpat kā viena cilvēka šūna nenojauš, ka tā veido dzīvnieku ar savu ego, kas dzenās pēc seksa un naudas. 

A, varbūt, tā galīgi nav. Varbūt, visums tiešām ir tikai telpa pa kuru lido dažādi atomi, kas savstarpējā nejaušību virknē veido arvien sarežģītākas un sarežģītākas kombinācijas. Varbūt, dievs ir tas, kas radīja lielo sprādzienu. Tas, kurš sakoncentrēja enerģiju vienā punktā tik ļoti, ka tā uzsprāga. Varbūt tas ir viņa mazais "raspberry pi" blakus projekts, kurš priekš viņa mērogiem ir tik necils, ka viņam pašam pat neliekās interesants. Varbūt, mēs esam viens no n-tajiem visumiem, ko dievs rada nepārtraukti. 

Varbūt, man jāuzpīpē...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

Ticēt aplamām teorijām par to, ka viss kaut kā pats par sevi ir radies - tā ir reāla tumsonība.

Dievs ir radījis Linuksu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Būtu mums viņu vasaras

Jā, pie mums arī var baudīt vasaras kā Spānijā, bet es tajā dienā strādāju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

Kā viņi tās vietas senatnē ir meklējuši ? HVZ.

Gan jau ka ir kaut kādas pazīmes dabā, kuras norāda uz vietu kur iespējams ir ūdens. Un visticamākais ka ne katra aka izdevās. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ko varat strīdēties - ir cilvēki kuriem neder nekādi argumenti, jo ir ''ticība''. Tanī brīdī , kad kāds sāk propagandēt ka evolūcijas teorija ir muļķības, bet viss ir bijis no laika gala kā tagad un visu to ... tad nevilšus saproti ka ja tādi kadri ir ar varu, varam nebrīnīties kāpēc bija ''drūmie viduslaiki''. Un tik nevajag ka pēcāk nebūtu renesanse, ja nebūtu viduslaiku. Pirms viduslaikiem bija  arī civilizācijas ar ''gaišāku skatu'' uz apkārtni. Kā jau minēju iepriekš: ko tad mācam bērnam skolā? bioloģiju vai kristīgo mācību. Kaut kā abi kopā īsti neder. Vai arī audzinām divkošus , kuri pēc vajadzības domā vienu, bet runā otru . Nu , man ir lielas aizdomas , ka daļa no ''elites'' tieši tā dara, kad , piemēram kādos reliģiskos svētkos ''ir pirmajās rindās'' , bet dzīvē... nu galīgi nedzīvo pēc ''dieva baušliem'' . 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

kuras norāda uz vietu kur iespējams ir ūdens

Vēl jau jāņem vērā, ka ūdens agrāk tur bija vairāk, visticamākais.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Un visticamākais ka ne katra aka izdevās.

Pilnīgi ticami. Tās neizdevušās nav saglabājušās.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...