Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Raimi, Tu esi baigais optimists, ja domā, ka šeit kādam interesē skatīties influenceres/jūtūberes pusstundu garu monologu. Jeb es esmu pesimists 🤣.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ieleja teica:

esi svētdienas vakara emocionāls

Nē, nu pag, reliģija ir bulšits vispār un baznīca kā atsevišķs gadījums ir viena no vis noziedzīgākajām organizācijām cilvēces vēsturē, kas balstās uz viskrutākajām sazvērestības teorijām. Ķirzakcilvēki atpūšas.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, palasām vēsturi... Mati ceļas stāvus ko kristīgā baznīca darīja. Staļins un Hitlers tad jau ir eņģeli! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un, ja prokopenko (gadus n-padsmit atpakaļ bija interesants raidījums "vojennaja tajna", par nlo tur nekā nebija) iekš RenTV par NLO kaut ko pairš, tad vai,vai, vai sazvērestību teorijas, a te katros ziemas saulgriežos bāž lelli silē un muld par nevainīgo ieņemšanu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , aoma teica:

Vēl jautrāk būtu, ja Boriss Džonsons pajautātu, kāpēc jūs, romieši, tagadējais Vatikān,

 

Pirms 59 minūtēm , Jurkins teica:

Nē, nu pag, reliģija ir bulšits vispār un baznīca kā atsevišķs gadījums ir viena no vis noziedzīgākajām

 

tak tak. vai varat vēlreiz katrs atgādināt, ko jūs piedāvājāt kristīgās domas vietā?

(ņemot arī vērā, ka visa rietumu kultūra, morāle, likumdošana - viss ir vairāk vai mazāk balstīts uz kristīgo un protestantisko kontekstu. arī sociālistiskās teōrijas un a-teisms.)

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Tur nav varianti neko piedāvāt, kristietība pati lēnām atmirst. Ir zemes, kur lēnāk (Polija), ir, kur ātrāk (Dānija).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nejaukt vispārīgās cilvēciskās vērtības ar reliģiskām . Man liekās , ja jau uzskata ka kristīgā ticība ''ir pasaules naba'', un bez tās visi būs ļaunie /zagļi/ utt. , tad kas tad slikts citās , tipa budisms.

 Nu dikti interesanti ka ja bērnam māca bioloģiju/ evolūcijas teoriju un vēlāk cits , mācītājs kristīgo mācību. Nu tā cilvēkbērnam var ''izmežģīt ''smadzenes, jo dilemma kurš tad stāsta patiesību.

 Bet laikam nevar noliegt- jo ''tumšāka'' (izglītības ziņā) tauta , jo reliģiskāka . Nu ne obligāti ''kristīgā'' reliģija, bet visādas ''auras '', brīnumūdeņi  utt.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , oxygen teica:

Nu nejaukt vispārīgās cilvēciskās vērtības ar reliģiskām .

nav "vispārīgo" cilvēcisko vērtību.

tās kas pie mums ir - izaugušas no kopējās jūdaisma saknes

budisms savukārt ir tai āzijas pusē. izaudzis kā pretarguments tādiem vai citādiem indiešiem.

ķīniešiem modernajiem attiecīgi - kas nu sanācis no konfuciānisma kombinācijā ar lielā mao mācību.

utt.

nav universālu vērtību, tam tev jebkurš attiecīgo zinātņu zinātājs piekritīs.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , superKrona teica:

kristietība pati lēnām atmirst

Jebkura reliģija ir bulšits.


1 stundu atpakaļ, ervie teica:

ko jūs piedāvājāt kristīgās domas vietā

Kāpēc man vajadzētu kaut ko "kristīgās domas vietā"?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

vajadzētu kaut ko "kristīgās domas

Ar kaut ko jau aizpildīta ir tā "kristīgā doma", pat ja ideālā gadījumā plika eksaktā zinātne. Citiem rosols no Dieva un senajiem dieviem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , e = d teica:

Pie vietējiem topā āderes 😂😂😂

Jā. Vairākkārtīgi esmu pārliecinājies, ka šī ir lieta kas darbojas. Pazīstu cilvēkus, kam rīkstīte (vai dajebkāds cits priekšmets) "griežas". Vairākkātīgi neatkarīgi cits no cita viņi ir manā īpašumā uzrādījuši āderes (un arī kabeļus), vienās un tajās pašās vietās. Nu labi - āderes es visas zināt nevaru, zinu tikai akas āderi, bet kabeļus pats esmu ieracis tur kur viņi ir. Žēl, bet man rīkstīte "negriežas". Fizikālo izskaidrojumu nezinu, un neesmu nekur atradis. Vai tikai tāpēc, viss, ko nesaprotam, būtu jānoliedz un to jāsauc par reliģiju un par to jāņirgājas. Tāda komunistu pieeja. Manuprāt arī komunisms ir reliģija, turklāt salīdzinājumā ar citām tāda pastulba. Tāpat kā, manuprāt, ir stulbums un neiedomājama augstprātība pasludināt cilvēku (vai pat konkrētu cilvēku, piemēram Ļeņinu, Staļinu, Hrušcovu, Brežņevu, Kim Čen Inu vai mūsu gadījumā Levitu) par augstāko matērijas un saprāta formu visumā. Manuprāt tam ir ļoti niecīga varbūtība, visticamāk eksistē daudz augstāk attīstītas matērijas un saprāta formas. To varētu saukt par Dievu, vai izdomāt tam citu vārdu, ja šis nepatīk. Pretējā gadījumā sanāk, kā vecā anekdotē par zinātnisko ate(j)ismu: Maskavā biji? Biju! Hruščovu redzēji? Neredzēju. Tātad Hrušcovs neeksistē!?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, M_J teica:

visticamāk eksistē daudz augstāk attīstītas matērijas un saprāta formas

Piekrītu par 100%, bet savus dievus cilvēki ir izveidojuši "pēc sava ģīmja un līdzības" nevis otrādi.

Ja nu vienīgi mēs esam kāda augstākas saprāta formas tīņa laboratorijas darbs, kura nenobriedusī personība izveido sev simulāciju un liek tās iemītniekiem sevi pielūgt🤣.

 

Man, starp citu, elektrodi grozās. Jau kaut kur rakstīju, ka sarunāju ar darbabiedru, kurš tic visādām blēņām, lai šis nostaigā manu zemesgabalu. Pats paliku pie vārtiem eksperimenta tīrībai. Pēc tam viņš man parādīja tieši tās vietas. Un jā, esmu pilnīgs ezotērikas, astroloģijas un citu taro muļķību noliedzējs. vienkārši. domāt, ka mēs visu zinām par pasaules uzbūvi... daži laikam tā domā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Jurkins teica:

Jebkura reliģija ir bulšits.

tad jautājums - kāpēc bulšits strādā. (vēljoprojām, arī ar gadsimtu smadzeņu skalošanām)

un, citiem vārdiem, ja savus dievus izveidojuši cilvēki - kā izvairīties no šita, kad cenšas šos veidojumus jaukt nost?

 

Pirms 47 minūtēm , Jurkins teica:

Kāpēc man vajadzētu kaut ko "kristīgās domas vietā"?

tev personīgi varbūt ar nevajag. bet arī, ja pielūdz "pliku eksakto zinātni" (kas arī ir rietumu vērtību produkts) - kura būs tā apvienojošā ideja, uz kuru visi (vairums) pavilksies, kad katrs sāks no tās ārā knibināt tam nepatīkošos gabaliņus (gabalu morāles no vienas puses, gabalu "cilvēciskas vērtības" no otras puses, un tā tālāk)

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , M_J teica:

Nu labi - āderes es visas zināt nevaru, zinu tikai akas āderi, bet kabeļus pats esmu ieracis tur kur viņi ir. Žēl, bet man rīkstīte "negriežas".

Ai, pat prātā neienāca mēģināt atrast kabeli ar "rīkstītēm" (vai L veidā nolocītiem kabeļa gabaliem). Labi vismaz, ka drošības lentas biju ieracis kādus 30-50cm virs kabeļa. Un vēl labi, ka pastāvēju klāt ekskavatoram, kad šis raka, jo pats viņš tās pārrautās lentas diez vai būtu ieraudzījis.

Link to comment
Share on other sites

Redz, problēma jau tā, ka tie dolbajobi (visu reliģiju) visas vēstures gaitā ir uzmākušies pārējiem ar savām dumjībām, apmēram tāpat kā tagad LGBT. Tak būvējiet savas baznīcas, bučojiet sapuvušus kaulus, sitieties ar galvu pret flīzēm, bet lieciet citus mierā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Redz, cilvēks vai nu ir, vai nav LGBT - tak nepāries pie desu zelētājiem tāpēc vien, ka tur Mozaīkas valde smuki runājās + diez vai Mozaīkai nes 10% ienākumu.

A vot reliģija gan, clvēks piedzimst bez reliģijas un pēc tam tad nu ir jācīnās, lai noturētu ne tik vien pie ticības, bet pie aktīviem praktizētājiem, lai ir kāds labums, un zelta jumtu var būdai uzsliet.

 

Tiesa, ir gan visādi interesanti pētījumi/novērojumi par to, ka šimpanzes uzvedas dīvaini. Iespējams, vajadzība ar kaut ko izskaidrot pasaules uzbūvi, dabas anomālijas un uz ko novelt vainu par neizdevušos paša dzīvi ir dns iekodēta, jo viena vai otra reliģijas forma tomēr ir pastāvējusi visur, kur cilvēki ir bijuši.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Jurkins teica:

dievus cilvēki ir izveidojuši "pēc sava ģīmja un līdzības" nevis otrādi.

Tas ir tikai loģiski. Nevar izskaidrot kaut ko nezināmu, balstoties uz kaut ko citu nezināmu. Jaunais, nezināmais tiek izskaidrots, balstoties uz jau zināmo pieredzi. Bet pieredzes ar cita veida dzīvības formām ta nav. Tāpat, kā daudziem ļaužiem nav ne mazākās sajēgas par Oma likumu un elektrību kā tādu. Bet zināt, kā strādā audio sistēma ta gribās. Un tad nu uzrodas pravieši, kas gatavi visu to izskaidrot ar sildītiem vadiem un tādā garā ... Arī reliģija. Arī dzīvību kosmosā mēs meklējam pēc sava ģīmja un līdzības, cenšoties atrast noteikta veida organiskos savienojumus.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Tak būvējiet savas baznīcas, bučojiet sapuvušus kaulus, sitieties ar galvu pret flīzēm, bet lieciet citus mierā.

aha. nu tad kādi piedāvājumi, lai tevi un mūs visus liktu mierā?

Link to comment
Share on other sites

Par tām āderēm runājot... Neatceros ne vārdu, ne uzvārdu, bet bija pie manis viena it kā Latvijas mērogos pazīstama rīkstniece-ģeoloģe, nokartēja āderes un mazliet arī pastāstīja, kas un kā. Kā stāstīja - tās āderes nerodas no ūdeņiem, esot otrādi - ūdeņi tekot pa āderu vietām. Cik sapratu/atceros, tad kaut kādu ģeoloģisku procesu rezultātā grunts sablīvējusies dažādi, grunts blīvums nav vienāds. Kur blīvums mazāks, tur arī ūdens tek. Un, ja atmiņa neviļ, pa šīm vietām kaut kādi nebūt starojumi no zemes dzīlēm nāk augšā. Mūsu pusē āderes esot lokveida, kas lieciont par kaut kādu senu meteorīta nokrišanu kaut kur apkārtnē.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
1 stundu atpakaļ, M_J teica:

Arī reliģija. Arī dzīvību kosmosā mēs meklējam pēc sava ģīmja un līdzības, cenšoties atrast noteikta veida organiskos savienojumus.

 

Tur jau nu gan tam ir eksakts pamatojums.

EDIT. https://www.cfa.harvard.edu/~ejchaisson/cosmic_evolution/docs/fr_1/fr_1_future5.html

Why, then, are there no silicon-based life forms on Earth, especially given that silicon is ~135 times more abundant than carbon on our planet? The answer is that, although silicon would seem to have an advantage in intense heat (see below), carbon prevails within typical environments at or near Earth’s surface. That is, at so-called room temperature (~300 K), carbon bonds to other atoms more strongly, and especially so to other carbon atoms. Specifically, carbon, with its 4 unpaired outer electrons, can form tight chemical bonds by sharing those electrons with other elements. In this way, as shown in Figure 8.22, 12carbon atoms can achieve maximum stability by attracting other atoms to each of its 4 sides.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , M_J teica:

cenšoties atrast noteikta veida organiskos savienojumus.

un uzņemot filmas kā ļaunie citi grib mūs apēst 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Reliģijas (vai tās ekvivalenta) vajadzība cilvēkam parādās dažādās dzīves situācijās.

Piemēram, situācijā, kad labāk saprotot, cik ..... ir cilvēki un cik daudzi procesi un principi ir pie....., rodas kaut kāda vēlme pēc par to pārākas kārtības, jēgas, principiem, mērķiem.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 55 minūtēm , binary teica:

Par tām āderēm runājot...

Te vismaz ir kāds loģisks skaidrojums!

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Katras reliģijas adeptiem priekš pamatdogmām ir “loģisks” skaidrojums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , binary teica:

kaut kādi nebūt starojumi no zemes dzīlēm nāk

Jā, nu redz, kaut kādi starojumi...

Link to comment
Share on other sites

@Jurkins, griezies pie ģeologiem, tie varēs konkrētāk pateikt.

 

Pats ne ticu, ne noliedzu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

ir gan visādi interesanti pētījumi/novērojumi par to, ka šimpanzes uzvedas dīvaini

Bērnībā lasīju grāmatiņu par āpsi Fridolīnu, kurš arī savu āpšu dievu pieminēja.

 

 

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

griezies pie ģeologiem

Nezi vai kārtīgi ģeologi stāstīs par starojumiem. Skatīsies kā uz jukušu. Saproti, tas ir apmēram tas pats, kā stāstīt, ka no piramīdām nāk starojumi.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Jurkins teica:

Saproti, tas ir apmēram tas pats, kā stāstīt, ka no piramīdām nāk starojumi.

Piramīdu sakarā ticamāka versija būtu, ka no tām plūst radons.

 

Par kaut kādu Zemes dzīļu starojumu rakstīts pat www.siic.lu.lv. Bet ko nu tur daudz par to... Lai nu paliek.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Jurkins teica:

Raimi, Tu esi baigais optimists, ja domā, ka šeit kādam interesē skatīties influenceres/jūtūberes pusstundu garu monologu.

Kamēr ēdu pusdienas, tikmēr paskatijos, neko jaunu nepateica, apmēram tā arī ir.

Ietaupīšu kādam citam 30 min:

Labumi: 

Relatīvi vienkārši un kvalitatīvi ēdamie, bet bezgaršīgi - neko vairāk par sāļi un piariem nav redzējuši. Daudz meža.

Sliktumi:

Milzīga depresija, lielākajai daļai jāiet uz kautkadu terapiju. Liels ksenofobijas, rasimsma, neiecietibas, vardarbības utt līmenis.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu ir lietas par kurām  ''viss tīts miglā'', bet ir lietas kur milzīgs daudzums cilvēku tic ka ir patiesība, bet..   Nu tipisks ir ekstrasensi - biezā slāni , pat TV šovos, bet kad lieta aiziet līdz tīri zinātniskai pierādīšanai, tad..... Nu neba par velti ir kaudze  prēmiju kuras var nopelnīt tie ekstrasensi, bet kā nesanāk tā nesanāk . Daļa to ekstrasensu , kā lai kultulārāk izsakās, ir naturāli ''burvju makslinieki'', kas veikli apmāna publiku. Daļa... nu paši svēti tic ka viņiem ir tās spējas , bet apkārtējie bieži smīkņā ka cilvēkam ''putni galvā''.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , oxygen teica:

ir naturāli ''burvju makslinieki''

Ja kaut 10% no tiem ekstrasensu sū... būtu taisnība, tad nebūtu ne neatklātu slepkavību ne pazudušu bērnu u.t.t.

Sen atpakaļ sastrīdējos ar vienu ''slavenu'' ekstrasensu, noteikti liela daļa no jums par viņu dzirdējuši. Stāstīja, kā policijai palīdzot, bet kad sāku neatlaidīgi prašņāt, nu ko tad konkrēti esi atradis... tipa, nevar par to runāt, izmeklēšanas noslēpums. Da nevajag man vārdus, uzvārdus... Čušss!

 

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

ka no tām plūst radons

Ļoti smaga inertā gāze, cik noprotu, vienkārši konstatējama. Kāpēc lai šamā nāktu no piramīdām ārā?

Starojums var būt elementārdaļiņu plūsma (mēdz teikt starojums, piem alfa, beta, laikam neitrīno) vai EM starojums. Palabojiet, ja kļūdos, bet citu starojumu zinātne nepazīst. Astrologiem ir vēl augsto vibrāciju frekvences vai kā viņus tur.🤣

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , e = d teica:

Tests jau bija - https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/aizliegta-panemiena-eksperiments-cetri-rikstnieki-katram-sava-versija-par-aderu-krustpunktiem.a348376/

 

Prasīju ģeologam, šis teica ka neesot neviena pētījuma, kas apliecinātu šitas pasakas.

 Ja mana pieredze un pārbaudītie fakti nesakrīt ar Bojāra raidījumā pausto - jo sliktāk faktiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Interesanti, dziļumu (seklumu akai vai spicei) arī tās rīkstes nosaka?

 

Man arī pieredze ar rīkstnieku.

Vajag spici, atnāk, paskatās, ar pirkstu parāda "te", ieņirdz par kaimiņu, kas aiz sētas pasūtījis firmu, kas aizurbušies jau līdz metriem 17. Attālums no veča līdz urbējiem kādi 30m. Sanāk, ka ir tādi, kas tos ūdeņus redz pa gabalu.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Nu vispār man arī gan rīve grozās rokā, gan trejžubura zars uzrāda it kā āderes, bet vispār esmu skeptisks - pirms vairākiem gadiem tāds Totis ķip dzīvoklī āderes norādīja un vasaras mājai pat attālināti āderes pārbīdīja, lai pagrabā nebūtu ūdens. Nekas tur nepārbīdījās un pagrabā bij pilns ar ūdeni, aizbēru nafig... :D

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, superKrona teica:

Vajag spici, atnāk, paskatās, ar pirkstu parāda "te", ieņirdz par kaimiņu, kas aiz sētas pasūtījis firmu, kas aizurbušies jau līdz metriem 17. Attālums no veča līdz urbējiem kādi 30m. Sanāk, ka ir tādi, kas tos ūdeņus redz pa gabalu.

interesanti.

ok, kaimiņam 17m, a cik tev tad m sanāca? un labs ūdens un pietiekoši daudz?

 

ps: var jau būt, ka džeks ar ko no ģeoloģiskajām kartēm jēdz pirms tam paskatīties, un tev pie kaimiņa robežas kas mainās zemes slāņos :D

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Man spicei standarta 3-3.5m jau 7 gads iet (solīja, ka nekad nebeigsies :)), par kvalitāti nezinu, jo visapkārt septiķi un gan jau kāda sausā arī. Bet smakas un garšas nav, laistīšanai, mazgāties, traukus mazgāt var. Dzeršanai nelietoju. 

Vecis no Jūrmalas bija, mans pleķis Rīgas pretējā pusē, pie Garkalnes, tikšanās pie Depo. Diez vai studēja visu Garkalnes novadu pa metram!

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...