Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Šajā mazā dīķi katrs velk deķi uz savu pusi, un mēģina citus pārliecināt, ka tas ir vienīgais pareizais risinājums, netaupot zaimojošus epitetus.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Nu bet apvienošanas gadījumā tak valstij tika solīts 51%

drošvien valstij tika solīts dot iespēju iegādāties līdz 51%, eh?

(tas tā ticamāk izklausās)

Link to comment
Share on other sites

Vispār samērā bezjēdzīga diskusija, jo ir biedri, kuri zin kaut ko no virtuves, biedri, kas nezin un biedri, kas vispār neko nezin, bet ir viedoklis. :D. Tas pēc būtības nav svarīgi, jo vēl ir skatījums uz to kā tad tām lietām vispār būtu jābūt, neatkarīgi no pieejamās informācijas, jo ir politiskā pārliecība/iekšējā nostādne utt. Tādējādi var malt pa riņķi un strīdēties līdz baltām pelītēm. Lēmums ir pieņemts - labs, vai slikts - laiks rādīs. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Racer teica:

Lēmums ir pieņemts - labs, vai slikts - laiks rādīs.

Lai laiks kaut ko parādītu, nepieciešami [vismaz] divi scenāriji - viens "kā ir, tā ir", otrs "kā būtu, ja būtu". Kaut kas liek domāt, ka "kā būtu, ja būtu" scenāriju praksē novērtēt nesanāks :jester:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Racer teica:

jo ir biedri, kuri zin kaut ko no virtuves,

Biedi, kuri kaut ko zin no virtuves, daiļrunīgi klusē vai  vispārīgās frāzēs tirš uz tiem, kuri nav virtuvē.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau svarīgi vai esi iekšā. Svarīgi vai vispār podiņš vāra. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Kāda poņa? Ne mana pļava, ne mana druva. Man, ka tik lētāk. Bet, parcik pie mums jau tā ir vislētāk, tad jebkura darbība ir vērsta, acīmredzot, lai būtu... vēl lētāk.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , snukurins teica:

Tu tikai piemirsi ka ir iespējams piedāvāt lielāku pakalpojumu klāstu tādejādi pelnot vairāk,kaut vai to pašu viedtelevīziju.Patreiz tur vēl ir kur augt un augt.

Nu ja, bet tas jau arī nozīmē noplēst vairāk esošajam patērētāju lokam, lai arī piedāvājot "ļoti vajadzīgus papildu pakalpojumus", jo smartdibenaatsvaidzinātājs jau pats rēķinus nemaksās :)

Link to comment
Share on other sites

Vai te ir kāds Rīgā esošs biedrs ar kontaktmetināšanas ierīci, kurš par nelielu, godīgu atlīdzību var izlīdzēt salabot suluspiedes centrifūgas sietiņu?

Ir panākuši vaļā metinātie sieta posmu savienojumi:

siets.jpg.a488c71191f84ac139804650c0f14658.jpg
(bilde no internetiem un no cita modeļa suluspiedes, bet būtību tas nemaina)

 

P.S. modrajiem modiem: nezinu, vai šāds sīkums būtu jāliek kā topiks zem "Darbs, vakances, pakalpojumi", masu tirdziņā "pērk" arī taču nē, tāpēc šeit (šis taču ir oficiālais spama topiks, vai ne?). Pārlieciet citur, ja tā būtu pareizāk.

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Alva, pirmkārt, jā, domāju ka neturētu tur neko, un otrkārt, ja arī turētu, nē paldies, negribu svinu savā ēdienā.

Kaut kāda ne-alvas lode, dajebkas tas ir ar ko ņeržu var lodēt, varbūt arī turētu, bet man nav ne tā materiāla, ne tādas iekārtas, ne iemaņu, un vai tik nav tā ka tā lodēšana notiek ar palielu degli un nekādi neder tādai relatīvi mazai un plānai detaļai. Karoč, nafig.

Oriģināli savienojums bija punktmetinājums, tādu arī gribu, varbūt tikai vairāk punktu nekā bija (bija laikam katrā vietā augšā, apakšā un viens pa vidu).

Link to comment
Share on other sites

Kāds vēl varētu ieteikt savilcējus :D

Neder kniedes. Tur max gludam visam ir jābūt no abām pusēm, citādi ķersies visas ķeskas (jā, arī 0.5mm izvirzījums ir daudz). Turklāt, tās kniedes maitas arī oksidētos, ja viņas būtu no jebkā cita kā ņeržas.

Negribu nekādus alternatīvos risinājumus, gribu sametināt. Šķiet, te bija biedri, kas bija baterijas metinājuši utml.

Labots - 138
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nez vai tur kas prātīgs sanāks, labāk uzreiz meklēt jaunu detaļu/aparātu. Pilnīgi iespējams ka šitais štrunts pie reizes ir kā nekā, bet tomēr balansēts, ja izjauks līdzsvaru, lietot tāpat nebūs iespējams.

Link to comment
Share on other sites

@abi, kāds tur vēl līdzsvars suluspiedei? IMHO "sulas biezumi" līdzsvaru izjauc krietni vairāk nekā "līks metinājums".

Link to comment
Share on other sites

Balanss tam štruntam ir puslīdz svarīgs, bet punkt(iepriekšējā postā pārteicos) kontaktmetinājums taču masu neizmaina, ja nekļūdos. Un arī niecīga nobīde no ideāla izsvarojuma, šķiet, tur nekam netraucētu.

Pirkt jaunu mašīnu galīgi negribu, jo visādi citādi tā kalpo godam; nopirkt jaunu štruntu it kā būtu variants, neesmu pagaidām servisos interesējies vai štrunts ir dabūjams (mašīna ir Philips, tātad nekas obskūrs, bet paveca), bet kaut kā ir aizdomas ka tas štrunts, ja arī ir dabūjams, varētu būt jaunas mašīnas cenā.

Bet hei, tas ir tups ņeržas kontaktmetinājums, tas nav laptopam mb pielodētu cpu pārlodēt vai citas kosmosa tehnoloģijas, nu ir taču jābūt kādam kas to var izdarīt?

Kur ir visi tie cilvēki, kas pārjauc akumulatorskrūvgriežu un laptopu baterijas?

Link to comment
Share on other sites

Tas vairāk bija domāts par visādām drātīšu sistēmām, kniedēm, epoksīda līmēm. Varbūt tur 1 grams vispār neko neietekmē, jo motora rotors sver gandrīz kilogramu un tādā veidā nokompensējas. 138 pats var noeksperimentēt - kaut kā piestiprināt pie vienas malas kādu gramu vai 2, padarbināt tukšgaitā. Ja aparāts nelec nost no galda, tad var kniedēt vai ar epoksīdu / šķidro metālu līmēt vai vienalga ko. Tik kā jau teicu, šaubos ka tur kas jēdzīgs un ilgtspējīgs sanāks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , 138 teica:

kas pārjauc akumulatorskrūvgriežu un laptopu baterijas?

Es bačas lodēju. Ar pareizo kuksni (tāds zilganpelēks, ūdensvada trubu lodēšanai paredzēts) ideāli var pielodēt.

Baidos, ka ar baču metināmo verķi te nebūs līdzēts.

Link to comment
Share on other sites

Es arī bačas lodēju. 30W (vai pat 25W?) lodāmurs, 4mm kapara uzgalis ("parasts" uzgalis īsti nederēja), visparastākā lodalva bez jelkāda papildus kušņa - nav ideāli, t.i., nav baigi smuki, bet salodējas ātri un turās nesalīdzināmi labāk nekā rūpnīcas metinājumi.

Ir arī DIY "metināmais" kāds te nesen tika aprakstīts (uz trafiņa bāzes). Uz baterijām mēģinājis vēl neesmu, bet parastus "bateriju tabus" pirmajā reizē nesanāca normāli sametināt - par ilgu noturēju, metinājuma vietā palika 2mm caurums. Ja bateriju tabus noteikti var piešauties piemetināt pie baterijas, tad smalkam suluspiedes sietam es ar tādu aparātu nemaz netuvotos.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, 2mm caurumu gan negribas. Bet vai tad tie tabi ir diži biezāki par to bleķi kas ir šeit? Šitais bleķis, uz aci, noteikti ir <0.5mm, kādi 0.2 varbūt. Un josla, kurā pārklājas viena plāksne ar citu un kurā bleķis ir bez caurumiem, kā bildē, un kurā ir metinājuma punkti, ir kādi 5mm plata. Tur ir pa tādam drusku lielākam metinājuma punktam katram savienojumam augšmalā un apakšmalā, un pa vidu seši sīkāki, tie lielākie vēl turas bet tie sīkie visi ir vaļā un procesā tais šķirbās salien biezumi un lēnām plēš to visu vaļā vēl vairāk.

Salodēt, pat ja varētu, nu es noteikti negribu iekšķīgi uzņemt svinu. Ja ar kaut kādu ne alvas, bet, nez, sudraba vai misiņa lodi, vai ar ko nu var ņeržu lodēt, tad varbūt, bet tāda lodēšana ja nekļūdos notiek ar degli un toč liekas pārāk brutāls tehnoloģiskais process priekš tādas relatīvi delikātas detaļas. Un tad vēl tas, ka lodēt vajadzētu, protams, plāksnes malu, bet līdz ar vienas plāksnes malu sākas otras plāksnes sieta daļa - sanāktu aizlodēt ciet kādu daļu sieta.

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu, tad lielākā daļa, ja ne visas lodalvas tagad ir bez svina!

Tā kā par svina klātbūtni var neuztraukties. 

Es paņemtu kuksni, kas paredzēts vada cauruļu lodēšanai un salodētu. Ar parasto kuksni 99% ka nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, nerūsējošo tēraudu lodē, izmantojot ortofosforskābi...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , drunk_lizard teica:

(..), ir ne tikai nekaitiiga, bet pat veseliiga, mhhhh

satur sudrabu.

Kā reiz vakar pa radio runāja par to, ka tas sudrabs nav nemaz tik veselīgs un nekaitīgs :D

Link to comment
Share on other sites

Runājot par ortofosforskābi lodēšanai -  viņu dabūt var bez problēmām - rūsas pārveidotāji pa lielam sastāv no fosforskābes vai ortofosforskābes. 

Bet nu lietošana būs čakars, nah tas mūsdienās vajadzīgs! 

Kapara cauruļu lodēšanas kuksnis, tipa šāds http://www.santehnet.lv/index.php?l=1&c=426&pg=1&p=8954 ideāli ņem praktiski visu! Tāds sudrabots. Nokarsējot alvu izdala un apalvo virsmas. Pat aprūsējušas naglas! Vienu vārdu sakot iesaku visiem kas lodē! 

Link to comment
Share on other sites

Elkor servisu nekādi nevar sazvanīt, bet SIA Elektronika-serviss, ko Philips.lv norāda kā vienīgo autorizēto servisu, piedāvā detaļu par 30€, kas ir apmēram puscena no jaunas līdzīgas jaudas suluspiedes.

Aiziešu līdz kādam juvelierim, redzēs ko viņi man pastāstīs par sudraba lodēšanu un kādus ciparus nosauks.

Joprojām gan ceru atrast kādus kontaktmetināšanas profesionāļus vai labus amatierus, ja vien zinātu, kur meklēt.

 

 

Bet, es esmu uzzinājis daudz noderīga par santehnikas trubu lodēšanu! :good:

 

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Nu  ja servisā par dārgu, nopērc pilnu , citu pa 22 eur http://www.agd.lv/lv/Katalog_produkcii/166_0_312611.html..  

Strādās ne par gramu sliktāk par Philips. Pats kaut kādu tādu nopirku Rimi jo fiksi savajadzējās. Beigās strādā jau sesto sezonu  un nemaz netaisās nobeigties. Katrā sezonā tā ap 20- 50 litri gatavas ābolu sulas. Man, pat aizdomas, ka tā sietiņa detaļa derēs arī Philips. Nu visādā ziņā nav vairs 90-tie kad darbaspēks neko nemaksāja un varēja par sviestmaizi ko smalku paprasīt meistaram . Mūsdienās dažreiz lētāk izmest salūzušo nekā remontēt ja pašam nav vajadzīgo štrumentu un attiecīgais remonts nav maizes darbs vai hobijs. Vienīgais ja kāds pērk noname sulu spiedi, skatās ka lai tai rievei centrā būtu nazītis kā tajā bildē nevis tik zobiņi. Ja nav tad iestūķejot ko lielaku, tas īsti nesmalcinās, sakarsīs un karstā putra momentāli aizķepinās sietiņu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nē nē, jaunu noname suluspiedi nekad, bija kādreiz tāda, spiest jau spieda, bet tur bija kaut kā īpaši tizli uztaisīts biezumu savācējs un vēl kaut kādi kaitinoši sīkumi. Un varbūt arī nazīšu nebija.

 

pirms 1 stundas , oxygen teica:

Mūsdienās dažreiz lētāk izmest salūzušo nekā remontēt

...jo tāda ir ražotāju politika sadzīves tehnikai. Kaut kur te bija mans topiks par veļasmašīnu, kurai displejs maksāja trešdaļu no tādas mašīnas jaunas cenas pirms padsmit gadiem. Piemēram, profesionālajiem elektroinstrumentiem, nu man nav bijusi saskare ar to remontu, bet šķiet, ka tur nomainīt kaut ko, kas nav motors, nemaksā pusi no aparāta vērtības.

 

Jā, nav deviņdesmitie un darbs nemaksā sviestmaizi, bet vai tad nav nekā pa vidu starp lielajiem metālapstrādes uzņēmumiem ar miljonu apgrozījumu un džekiem ar paštaisītiem aparātiem, ar kuriem ir grūti neizdedzināt 2mm caurumu? Kāda, kuram par jaunas detaļas cenu mazāks cipars neliktos sviestmaize par 15min viņa darba?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Pie manis gadi 10 atpakaļ pienāca sievišķis ar līdzīgu problēmu. Dzirdējusi tipa, ka es labs metinātājs ar pusautomātu. Dirst jau nesūtīju. paņēmu «nomizotu» 2,5mm2 vara dzīslu, izurbu attīecīga izmēra caurumiņus un sakniedēju. Teicu, ka sametināju. Cik nopelnīju, neatceros...

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tāds wannabe cehs tas rakstelis. Nesanāk džekam pagaidām. Lai raksta vēl.

 

Bet kāpēc var sodīt pagalmos, tas arī man ir mistērija. Ja de facto "pagalms" de iure ir iela (Rīgā rajonos ir dofiga tādu), tad viss skaidrs, bet ja tas nav iela un ir privāta zeme, tad kādas ta viņiem tur pilnvaras? Ar ko situācija ar atšķirīga no mašīnas zālienā privātmājas pagalmā?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
2017.11.9. , 09:43, oxygen teica:

Ja kādam vecākām cilvēkam grūtāk ar mazu mobīlo, tad nopērk '' stacionāro'' mobīlo, ieliek SIM un parastais dizais ar  moderniem mobīliem ''vadiem''.

Gandrīz katram 4G modem/rūterim aizmugurē ir telefona ligzda, kur var iespraust sava stacionārā telefona vadu! Viss ļoti korekti un labi strādā. Huawei E5172 pat ir akumulators gadījumam, ja pazūd elektrība, tad telefonsakari paliek aktīvi! Man pašam mājās tāda sistēma stāv!


pirms 8 stundām , 138 teica:

Piemēram, profesionālajiem elektroinstrumentiem, nu man nav bijusi saskare ar to remontu, bet šķiet, ka tur nomainīt kaut ko, kas nav motors, nemaksā pusi no aparāta vērtības.

Kā kuram aparātam! Tiesa pa lielam, ja aparāts maksā vismaz virs simta, tad detaļas cena mēdz sastādīt vidēji 5-20% no jauna instrumenta cenas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , laikamTak teica:

Pie manis gadi 10 atpakaļ pienāca sievišķis ar līdzīgu problēmu. Dzirdējusi tipa, ka es labs metinātājs ar pusautomātu. Dirst jau nesūtīju. paņēmu «nomizotu» 2,5mm2 vara dzīslu, izurbu attīecīga izmēra caurumiņus un sakniedēju. Teicu, ka sametināju. Cik nopelnīju, neatceros...

Šādu variantu biju iedomājies, kautkā vectēvu atcerējos, viņam daudzkas bija izgatavots vai saremontēts ar vara  un, iespējams, arī citu metālu kniedītēm "kniedītēm" kas no abām pusēm ar āmuru noplacinātas. Nezinuu vai mūsdienās vai nopirkt gatavas ar vienu galu plakanu, tagad zinu tik tās ar pistoli un caurumu vidū.

Link to comment
Share on other sites

Kas notiek ar pietiek.com? Pāris dienas kā neiet. It kā serveri esot Islandē. Nez būs piegriezuši skābekli jamajiem, vai tik tehniskas problēmas...

Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...