Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

alusbundza

@versatile, neesmu neko muhļījis , biju pirms dažiem gadiem vienā lauksaimniecības dzīvnieku asociācijā, un mums piedāvāja zemkopības ministrija aizbraukt uz dažām izstādēm ar saviem lopiņiem ...., naudu atmaksāja, bet asociācijas valdei bija jāmuhļī papīri tādi, kādi patika z ministrijai , protams, puse bija jāmaksā no savas kabatas ,bet, vai tas ir normāli?, pašlaik neesmu nevienā biedrībā , un esmu pilnīgi brīvs ..........

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

piedāvāja zemkopības ministrija aizbraukt uz dažām izstādēm ar saviem lopiņiem ...., naudu atmaksāja, bet asociācijas valdei bija jāmuhļī papīri tādi, kādi patika z ministrijai , protams, puse bija jāmaksā no savas kabatas ,bet, vai tas ir normāli?,

Kaut kādu sviestu raksti. Papīri bija jāraksta nevis tādi, kā patīk z-ministrijai vai y-ministrijai, bet jāaizpilda diezgan konkrētas, diezgan vienkāršas blankas un jāpievieno čeki.

Vai ir normāli braukt uz izstādēm? Nu, staipīt lopiņus pa puspasauli lai, teiksim, saimnieks oktōberfestā pie3,14stu mūli, nē, nav normāli. Aizbraukt ar mērķi piesaistīt klientus - jā, diezgan normāli. No paša vien viss atkarīgs.

Puse jāmaksā no savas kabatas? Protams, ka normāli. Lai nebrauktu visādi, kas grib tikai pabraukāties.

 

Pirms 3 minūtēm , alusbundza teica:

pašlaik neesmu nevienā biedrībā , un esmu pilnīgi brīvs

Vai vārda "neatkarīgs" definīcija ir "tāds, no kura nekas nav atkarīgs"?

Link to comment
Share on other sites

Forša izklaide, man popkorns vēl ir, bet neteikšu kura ražotāja! :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , alusbundza teica:

bet man šis kundziņš kaitina .....

 

Ne tevi vienu... A ko lai dara- mums te demokrātija.....

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Zin... teica:

Vismaz Consumer grade tirgus tiek totāli dominēts no DJI puses, ka tik nebija vairak par 60%.

Tāpat viņi laužas iekšā lauksaimniekiem domātajā tirgū

 

Par militārajiem droniem gan nezinu kas un kā

 

Bet nu visi, kas izmanto GPS gan jau arī raksta iekšā kaut kādus datus par lidojumu

 

Paštaisīie un sporta droni ir cits stāsts, jā, tur nekas no identifikācijas nebūs

Kā reiz par paštaisītajiem, sporta un nesporta, arī ir runa. Turklāt ne tikai droniem. Pieriebsies droni - pāries uz lidmašīnām. Pieriebsies lidmašīnas - pāries uz "spārniem".

Un tam visam karina virsū kameru, video raidītāju, piekabina antenu un tik lido, kur un kā ienāk prātā.

Vienīgie modeļi, kas ir kaut cik droši - lielās lidmašīnas un visu izmēru heļi, jo tos tipiski lidina tiešajā redzamībā. Lai gan arī tie nav droši - ir miruši gan paši piloti, gan "skatītāji". Tiesa, salīdzinoši maz, bet nu vienalga - negribētos pastaigāties pa parciņu, kur kāds nemākulis zīmējas ar savu align/goblinu/trexu/whatever.

 

pirms 5 stundām , Didzis teica:

 Jā un par to drona pilota noteikšanu, tas ir elementārāk par elementāru. Vajag tikai vēlēties to darīt. Tāpat, nav nekādu problēmu to pļerdaku dabūt zemē pret drona pilota gribu.

Ja pieķer pie rokas, tad jā - var to pilotu noteikt. Ja paņemsi rokā modeli, kurš pēc 30km veikšanas tev pa pieri trāpījis - fig tu pilotu atradīsi, ja uz tā modeļa nebūs konkrētas norādes.

Dabūt zemē varbūt arī nav problēmu, bet vispirms ir pienācīgi jāsagatavojas. Ja kādā random vietā kaut kādi random tipi ieraudzīs dronu - nu fig viņiem būs iespēja dabūt to dronu zemē. Kāpēc random vietā? Kāpēc random tipi? Tāpēc, ka droni apdraud drošību ne tikai pasākumos un/vai pie kaut kādiem statiskiem objektiem. Vēl pirms pāris gadiem medijos bija video, kur drons lidinās starp mašīnām uz kaut kādas šosejas (vai tik ne Jūrmalas), gandrīz ietešot smagajam stiklos. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ tas drons veiksmīgi tika prom no šosejas. Nu vot kā tādu dronu dabūt zemē?

 

pirms 4 stundām , CAP teica:

ā.. sīkums tev skaitās tas, ka māte ar bērnu pusotru gadu var pavadīt kopā, nevis uzreiz kā ārzemēs jāmeklē aukles, bēbīšskolas un citas tantes/onkuļi kam nomest bērnu..

Par pusotru gluži negribētos piekrist - gadu var. Nēnu var, protams, arī pusotru gadu, bet no finansiālā viedokļa tas nav gluži izdevīgāk kā ņemt to pabalstu uz gadu (720% gada gadījumā, 787.5% pusotra gada gadījumā).

Es pat īsti nesaprotu, kam to pusotru gadu ieviesa. Tiem, kas turpina strādāt? Nu ok - var par kripatu lielāku "bonusu" saņemt (summā 20% no algas?). Tiem, kam naudas pietiek (lasīt: principā var atļauties neatgriezties darbā), bet vēlas saglabāt darba vietu pēc tā pusotra gada?

 

pirms 4 stundām , CAP teica:

kāpēc, lai prēmijas un vēl citus ieņēmumus, no kuriem neskaita/nemaksā nodokli ņemtu vērā??

Tu vēl VID šito pavaicā ;) Vēlams - norādot vārdu, uzvārdu, darba vietu.

 

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Cilvēks var pielāgoties un dzīvot! Bet pie mums katru gadu tiek kaut kas jauns izdomāts! 

Šitais atgādināja kādu nesenu raidījumu, kur paskanēja frāze - mūsu bērniem būs vidēji 7 profesijas (katram!!!), no kurām 5 vēl nemaz neeksistē.

Ja cilvēks var pielāgoties un dzīvot, tad viss OK - daram to. Ja nevar - tad spamojam forumā par to, cik viss ir slikti.

 

pirms 3 stundām , snukurins teica:

Visi piensaimnieki dzīvo uz zemnieku rēķina,nebūtu piena varētu smiltis fasēt tetraburkās.

Abpusēji. Nebūtu piensaimnieku - zemnieki varētu savu pienu liet grāvjos.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

nebūs kombinātu - pienu pārdos leišu uzpircējiem, to ar nebūs, nu ko būs lēta liellopu gaļa un jaunas zemeņu plantācijas citās valstīs


man kā reizi vasarā nokaitināja viens gar terasi lidojošs drons, visu laiku domāju a kā viņu notriekt, bet pilsētā tāda īsti legāla un droša veida nav, sāksi šaut - nostučīs policijai ātrāk nekā pagūsi kaimiņiem logus ar skrotīm izbliezt :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , binary teica:

Ja cilvēks var pielāgoties un dzīvot, tad viss OK - daram to. Ja nevar - tad spamojam forumā par to, cik viss ir slikti.

 

Jā - paklausīgai aitai vieglāk cirpt spalvu!

Man jau arī nekas cits neatliek, kā pielāgoties.... Tik besī ka ar katru gadu dzīve LV paliek arvien grūtāka...... Un kāpēc? Vai tie kas stāvēja uz barikādēm gribēja šādu Latviju? ;( 

Protams, dažiem kas tikuši pie varas vai sanācis iefiltrēties vadošos amatos, tiem jau ir viss oki! Ja alga mērāma tūkstošos, ta jau var pusi nodokļos atdot un tāpat pietiek lai labi dzīvotu....

Link to comment
Share on other sites

joprojām šajā topikā vienas vaimanas :D un vēl daži atļaujās te būt īpašāki, jo redz "tuvi" adminu galam..  un ļauts ir viss.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man patika šņukuriņa ideja, varētu forums samesties un nofraktēt viņam deltaplānu lidojumam virs saeimas + krāsas bunžu lai var lidaparātam uz sāna uzrakstīt " Airšņukuriņš - lejup līst izcili dabīga manta!"

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Un kāpēc piemēram LT saražot (jeb safasēt) kaut to pašu pienu ir lētāk kā lv?

Leitis pāris simtus km atbrauc uz LV pēc piena, sapako, atved atpakaļ uz LV un veikalā cena ir mazāka kā vietējam pārstrādātājam... Tas ir normāli?????

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man šķiet ka vaina ir tajā par ko mēs tradicionāli mēdzam apsmiet leišus un poļus - viņi ražo izcili lētu draņķīgu galaproduktu un kopojas ar kapeiku

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Nē,viņi tirgotu 3litru burkās kas būtu apsveicami jo sildītu reģionālo tirgu.Nu nevajag man veikalā ,,Limbažu,, pienu un igauņu Almastanti.

Nav jau 90tie kad paēst varēja tikai no Snikers...........

Un kas liedz tagad tirgot 3litru burkās? Vietējā pieprasījuma trūkums? Nebūs lielo uzpircēju - nebūs arī pieprasījuma lielajiem zemniekiem.

 

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Manuprāt šis vispār ir idiotisms,māte iet strādāt un algo citu sievieti lai pieskata bērnu,bet valdība to sauc par ,,atgriešanos darba tirgū,,

Kur tieši tur ir idiotisms? Tajā nosaukumā? Vai principā kā tādā?

Redz, cilvēks pelna tik, cik viņš ir … pelnījis. Ja reiz māte spēj pelnīt pietiekami, lai varētu gan noalgot citu sievieti, gan vēl pāri paliktu - kāpēc gan to nedarīt?

 

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Tik besī ka ar katru gadu dzīve LV paliek arvien grūtāka...... Un kāpēc?

Nez, neesmu to ievērojis. Domājams, īstenos iemeslus ir vērts pameklēt sevī, savā attieksmē, savos darbos.

 

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Man pofig kas būs bet gribu lai vietējā veikalā 99%ir vietējais ražojums nevis tā kā tas ir tagad,99%ir imports.

Vietējos, protams, vajag atbalstīt, bet … vai vietējie to ir pelnījuši? Ja ir - viss OK, atbalstam. Ja nav - neredzu nekādu problēmu atbalstīt ārzemju uzņēmēju, kurš pamanās saražot un atvest labāku un/vai lētāku preci.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , CAP teica:

un vēl daži atļaujās te būt īpašāki, jo redz "tuvi" adminu galam..  un ļauts ir viss.

Blats, blats! Tāpat kā citur! :D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

Nē,viņi tirgotu 3litru burkās kas būtu apsveicami jo sildītu reģionālo tirgu.

Ņifiga nesanāktu, 2litrenes aizliedza, kur nu vēl 3L.:mrgreen2:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

jo redz "tuvi" adminu galam

Nevajag savus kaut kādus kritērijus piestiept pie tā, ko lietotāji saka... Neticēsi, tomēr reizēm ir arī tā, ka lietotājs saka to, ko patiesi domā...

Īsumā - aizmirstam adminus, moderus, visi ESAM vienādi.

 

Jā, Ronalda teikto pēc būtības atbalstu...

 

Tikai vēlos piebilst, ka viss nav tik viennozīmīgi, kā arī ne viss ir tikai melns un balts :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Un kas liedz tagad tirgot 3litru burkās?

ES noteikumi... Pienu drīkst tirgot tika rūpnieciskos iepakojumos.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Pienu drīkst tirgot tika rūpnieciskos iepakojumos.....

Ja kas, fufels, vēl vakar 1.5 litru ūdens pudelēs iegādājos tikko slauktu pienu(vēl siltu)... no saimniecības, kurā arī tirgo "piena mašinai"...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Rubb teica:

Ja kas, fufels, vēl vakar 1.5 litru ūdens pudelēs iegādājos tikko slauktu pienu(vēl siltu)... no saimniecības, kurā arī tirgo "piena mašinai"...

Oficiāli, veikalā nedrīkst. Skaidrs ka tirgo....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Nu jā,aceros tagad,pa pjanku ar koriem nolikvidējām mēs te visas skolas,tagad visiem uz skolu jābrauc 50km bet tās skolas pēc 50km tikai saucas skolas jo tur neko prātīgu nemāca.

Būtu savos bērnos mīlestību pret mājām ieaudzinājuši - būtu jums tur arī skolas. A tā… Patriec visus bērnus uz Rīgu vai vēl tālāk, pēc tam brīnās, ka tukšās skolas likvidē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jap, pat nezinu kāpēc man šis ir tā piesējies, kļuvis mīļš, pat emailu ikdienā izmantoju ar daļēji šo frāzi saturošu


Varbūt tagat būs iemesls šamā dzeju palasīt kādā vaļas brīdī

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Nez, neesmu to ievērojis.

 

Nu ta paskaties uzmanīgāk!

* No nākošā gada stājas spēka virkne aizliegumu un ierobežjumu

* Tiek palielināti nodokļi. 

 

Un tas nav tikai šogad! Pēdējos gadus pastāv šāda tendence - piemēram salabo ceļu un saliek zīmes 70. Un fotoradaru uzliek. 

Un tā visā! Kur tur mana vaina????

Link to comment
Share on other sites

Zini, kāpēc saliek zīmes 70? Tāpēc, ka auto ir savairojušies kā skudras. Būtu uz mūsu ceļiem mašīnu tik pat, cik pirms gadiem 30 - nebūtu arī to zīmju un fotoradaru!

Cik tavā saimniecībā ir transportlīdzekļu?

Link to comment
Share on other sites

Te Teikā tikko likvidējuši stāvvietas, manā apkārtnē pie mazākiem lielveikaliem sāk maksas stāvvietas masveidā ieviest, pat lielveikalu tualetes nu jau par maksu arvien biežāk

http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/riga/autovaditajs-kapec-bikernieku-iela-likvidets-ieverojams-skaits-stavvietu.d?id=49468817

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Just now, binary teica:

Zini, kāpēc saliek zīmes 70?

70 ir tāpēc, ka ceļš vēl nav pieņemts , gan jau pēc laika noņems tās zīmes

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jebal, man gribas raudāt un teikt, ka tādēļ esam kur esam :D

 

Kkko girbam, bet īšti nezinam ko, visur zāle zaļāka, pie visām problēmām vainīgs augšgals utt utjp...

 

Kurš aizliedz to pienu tirgot tajās burkās? Tirgo uz velna paraušanu, tāpat neviens līdzi nedziedās "reģionāli" līdz viens neatraus kādu zarazu...

Tirgo cūciņu, tirgo visu ja vēlies, mums centrā pilns sludinājumu dēlis, bet es personīgi cūku nerpirktu "bez papīriem"

 

Zini kapēc leitim ir lētāk, jo viņam nav šī "tirgosim reģionāli 3litru burkās, lai neteiktu peļņa tam tur piensaimniekam" domāšana, leitis iziet uz kvantitāti, veido kooperatīvus, nevis kaut ko dara aiz kāda sentimenta... Jo nu leitis tak arī ir ES un regulas tak tādas pašas :) 

 

Ja @Ronalds vai @alusbundza domā, ka šeit pēkšņi viss vienā dienā nokārtosies, visiem būs 5% nodokļu likmes, alga 2000+ un nebūs nekādi likumi un regulas jāievēro, tad apbēdināšu tā nebūs, to nekad nepiedīzīvosiet, ja vien tiešām nenotiek kāds pasaules karš.. Vēl vairāk, vismaz tuvākos 10 gadus dzīvosim visādās pārmaiņās, jaunās regulās, jo jorpjām likumdošanā valda bardaks un daudzi uz to var muhļīt tavu nodokļos nomaksāto naudu, vēl augstākus nodokļos, bet tanī pat laikā citās jomās nodokļi tiks samazināti. Nonaksim līdz samazinātajam PVN pārtikai, nonāksim līdz samazinātam IIN, bet 100%, ka MUN būs likvidēts (vainojam sevi) un īpašuma nodoklis, kā arī kapitāla pieauguma nodoklis ies augšā... principā pielāgosimiesm "normālām" Eiropas valstīm, kur nodokļus maksā par akumulēto bagātību un par iegūto naudu varēsim samazināt nodokli strādniekam.  Būs bļaušana, būs īpašumu tirgošana jo ne vsi varēs pavilkt to NĪN, bet nu tas mans redzējums.

 

Ne to valsts dara, lai jums ieriebtu, bet uztverat to kā evolūciju uz normālu Eiropaas valsti, kur cigarešu paka arī maksā 10 eur, aiziet pie friziera 30 eur, santehniķis 70 eur stundā, kur neviens nelej zemniekaa dīzeli savā bākā, nodokļi veido % daudz lielākus izdevumus, kā mums, kur nevar pa blatam visādus iepirkumus bīdīt kā ienak prātā utt utjp. Protams kļūdās visi, bet kopumā uzņemtais kurss ir pat ļoti pareizs skatoties no KOPĒJĀ sabiedrības labuma

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Būs bļaušana, būs īpašumu tirgošana jo ne vsi varēs pavilkt to NĪN, bet nu tas mans redzējums.

Nu par to NĪN gan bija runa, ka "otrspus žogam" neesot tik skarbi kā pie mums.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

 

Ne to valsts dara, lai jums ieriebtu, bet uztverat to kā evolūciju uz normālu Eiropaas valsti, kur cigarešu paka arī maksā 10 eur, aiziet pie friziera 30 eur, santehniķis 70 eur stundā, kur neviens nelej zemniekaa dīzeli savā bākā, nodokļi veido % daudz lielākus izdevumus, kā mums, kur nevar pa blatam visādus iepirkumus bīdīt kā ienak prātā utt utjp. Protams kļūdās visi, bet kopumā uzņemtais kurss ir pat ļoti pareizs skatoties no KOPĒJĀ sabiedrības labuma

tad jau tu varētu pateikt arī, par ko lai nākošajās vēlēšanās balsoju, 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

bet kopumā uzņemtais kurss ir pat ļoti pareizs skatoties no KOPĒJĀ sabiedrības labuma

Nu labi.. 

@Zin... es tev novēlu lai "vispārējā" sabiedrības labuma dēļ pie tavas hātas uzliek zīmi 5 km/h + fotoradaru! Tas takš būs vispārējā sabiedrības labuma dēļ- tu takš atbalsti ideju ka jo lēnāk braucam, jo drošāk! Un jau tagad sāc maksāt 50% no nopelnītā valstij! Tas takš arī ir visas sabiedrības labā!  

Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...