Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

alusbundza
Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

Tad kāda ta ir tā īstā dzīve? Gausties un pie savām problēmām vainot visus,

starp citu, gan jau esi pamanījis, ka pārāk nesūdzos ...., bet mani neapmierina kopējais Latvijas dzīves līmenis ......, un es iestājos par to, lai tas uzlabotos .....

Link to comment
Share on other sites

Atlaist mentus, ugunsdzēsējus, ārstus, armiju, valsts pārvaldi, skolotājus, nodokļa  inspektorus, atslēgt uz ielām elektrīību, nojaukt bibliotēku laimei pilnīgi... urrrrāāā tovārišči....

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Kas kas???? Automātiska naudas iekasēšanas iekārta! 

 

Nu tur tak 400 m tālāk pie Saulkalnes cepļiem (70 zonā) ir nākamais. Tiešām šamie tik bieži liek?

Link to comment
Share on other sites

Par ceļu remontiem es vispār necepjos, es tik par katru atremontēto priecājos. Tas, ka remonta laikā viņu nevar izmantot vai ir jākurn korķī nav cepšanās vērts.

Nu piemēram, kad māju sev cel, tad tak arī paciet neērtības.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

kamēr pats it kā neko nedarot un dzīvo cepuri kuldams :D un tā uz apli...

nu ja tu runā par Lembi, tad piekrītu ....., bet es runāju par vidējiem, un maziem uzņēmējiem ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Zin... teica:

bet par to, ka apbraukšana tam posmam bija organizēta caur žopu, kaut gan pāris zīmes to mierīgi atrisinātu...

Nez pa kurieni???? Apskaties karti.... 

 

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Kuram no visiem kaucējiem valdība un valsts dzīvi ir padarījusi briesmīgāku, kā viņa bija 10,15, 20 gadus atpakaļ?

Man! Pirms 20 gadiem nebija tik daudz ierobežojumu un aizliegumu!

 

Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

KAs Ronald tad būu tas ideālasi scenārijs?

Varbūt ne ideāls - bet pieņemams scenārijs būtu ka valdība visu atstātu kā ir - bez papildus ierobežojumiem un jauniem nodokļiem! 

Cilvēks var pielāgoties un dzīvot! Bet pie mums katru gadu tiek kaut kas jauns izdomāts! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alusbundza teica:

un es iestājos par to, lai tas uzlabotos .....

Bet kā tad tas tiks panākts ja ne konstanti izstrādājot jaunas regulas, sakārtojot likumdošanu, veicot izmaiņas nodokļu sistēmās, reformas, naudas pārdale, attīstot infrstruktūru utt utjp. Lai visu šo darītu vajag naudu!!! Kāds ar izmaiņām vienmēr būs vinnētājs, kāds zaudētājs, vienmēr... Bet kapēc neviens negrib paskatīties no KOPĒJĀ skatupunkta nevis tikai no savas kabatas? PAr to ir cepiens. Tak nebļauju, ka valsts nejēdz uzturēt ceļus, jo man nav asflats līdz mājām vai huļi man nav slimnīca Alsungā, bet redzz tiem pagāniem Ogrē ir

 

Man arī viena izmaiņa likumdošanā sepembrī diezgan jūtami ir patraucējusi dzīvot, bet es eju un bļauju riņķī par to? nē, jo kopumā to likumdošanas "robu" jau sen vajadzēja aizlāpīt

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Atlaist mentus, ugunsdzēsējus

@Zin..., vai tur, kur tu dzīvo, tev varētu palīdzēt attiecīgie dienesti?, man nevarētu ...., tāpēc pašam jābūt gatavam , pret uzbrukumiem un uguns nelaimēm ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

bez papildus ierobežojumiem un jauniem nodokļiem! 

Iemesls tam ir gauži vienkāršs, mēs esam jauna valsts, joprojām attīstamies, mācamies no kļūdām, citu pieredzēm,  mainās naudas plūsma, prioritātes, un pati pasaule tak nestāv uz vietas. Tāpat tēriņi aug, citur atkal krītas, sabiedrība noveco utt... ja neko nemainīsim, nosprāgsi mātri vien

 

10-15 gaadus atpakaļ likumdošanās un regulās bija tik daudz caurumu, ka jebkurš varēja muhļīt ar PNV, kam nebija slinkums, jebkurš varēja tirgot mašīnu starp ašpadsmit frmām utt... Tikai deļ tā arī rods jaunas regulas un ierobežojumi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Atlaist mentus, ugunsdzēsējus, ārstus, armiju, valsts pārvaldi, skolotājus, nodokļa  inspektorus, atslēgt uz ielām elektrīību, nojaukt bibliotēku laimei pilnīgi... urrrrāāā tovārišči....

Nez 2003 gadā, kad LV budžets bija ~2x mazāks visu šo iestāžu nebija????

Nez, kaut kā (ne)pietika! Bet viss notikās! Pagāja gadi, budžeta ieņēmumi jūtami auga, cilvēku skaits lv samazinājās, bet tāpat nepietiek! 

Kas? Moš jālajājas matom? 

Takš acīm redzami ka budžets ir caurs spainis ko nekādi nevar piepildīt - ieņēmumi aug, naudas paliek vairāk, bet tāpat nepietiek! Un nepietiks! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , alusbundza teica:

@Zin..., vai tur, kur tu dzīvo, tev varētu palīdzēt attiecīgie dienesti?, man nevarētu ....

Es neesmu visa valsts, bet 90% valsts iedzīvotājiem varētu gan palīzēt, jā... redzi atšķirību?

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Nez, kaut kā (ne)pietika! Bet viss notikās! Pagāja gadi, budžeta ieņēmumi jūtami auga, cilvēku skaits lv samazinājās, bet tāpat nepietiek! 

Kas? Moš jālajājas matom? 

kādas algas biaj skolotajai un policistam 2003. gadā un tagad? Cik maksāja uzturē to ienu skolu uncik tagad?

 

Budžeta ir melnie caurumi, bet tos aizlāpīs  tikai....... regulas un jauni ierobežojumi, ko tu nevēlies :) 

Link to comment
Share on other sites

@Zin..., nav jau viss tajos nodokļos, to atmaksā un pabalstos viss tik labi. Kāpēc tiem, kuri saņem mazās algas, no valsts nekas nepienākas, bet kam ir lielas algas, tie var dabūt daudz?

Nav tas pareizi.

Link to comment
Share on other sites

@Zin..., tu laikam tā arī neesi sapratis vienu lietu! Vispārīgi lai valsts attīstītos vajag stabilitāti! Nevis katru gadu mainīt spēles noteikums un nebūt par labu spēlētājiem! 

Es kā MUN maksātājs dzīvoju, pelnu maksāju nodokļus! Tagad mani valsts ar katru gadu žmiedz arvien stingrāk! Bez tam tiek pacelta akcīze kas manu dzīvi padarīs dārgāku!

Nu kurš investors būvēs LV rūpnīcu pie šādiem nosacījumiem??? Neviens!

Sekas mēs visi redzam - darba spējīgie brauc prom.... 

Lai arī kā gribētos būt optimistam, LV viss iet uz grunti. Lēnām bet pamatīgi.... Diemžēl.... 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

. Lai visu šo darītu vajag naudu!!! Kāds ar izmaiņām vienmēr būs vinnētājs, kāds zaudētājs, vienmēr...

VAJAG NAUDU, redzi, te ir jādomā plašāk, kāpēc pirms 5 gadiem km asfaltēts ceļš maksāja x naudas, bet pašlaik - x+y , vai tad uz strādnieku rēķina?, šaubos .......,

un te varētu turpināt ..........

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Ronalds teica:

Taisi bērnu - apzinies ka viņu uzturēt būs dārgi! Un tas valsts pabalsts ir sīkums!  

 

Pirms 25 minūtēm , Ronalds teica:

bet kad vajadzēja māmiņalgu saņemt - skuju - atlaišanas pabalsts netika ņemts vērā! 

 

Tad ir vai nav svarīgs tas pabalsts?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Par medicīnas izdevumiem, tiem kam mazas algas, tie faktiski no valsts atpakaļ neko nevar dabūt. Viņiem jau tā ir grūti par medicīnu no savas mazās algas samaksāt, bet kompensācija nepienakas, jo redz, tu maz valstij maksā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Tad ir vai nav svarīgs tas pabalsts?

Uzskatu ka par bērnu jābūt nodokļu atlaidēm, ne pabalstiem! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Principā pēc jūšu loģikaas 90ajos visi dzīvoja cepuri kuldami, bet tagad esam atpalikušāko valstu sarakstā 

 

 

Just now, alusbundza teica:

bet pašlaik - x+y

inflācija, algas, izejmateriālu cena parsvarā jā..

 

Pirms 3 minūtēm , Zuxters teica:

nav jau viss tajos nodokļos, to atmaksā un pabalstos viss tik labi.

Protams, ka nav, bet kapēc neviens negrib skatīties kopēji nevis tikai savā kabatā.. Nebūs jaunas izmaiņās likumdošanā un tā, tā arī mūžam paliks, ka viss nav labi

 

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

Es kā MUN maksātājs dzīvoju, pelnu maksāju nodokļus!

 

Tak zini,ka MUN vispār drīz likvidēs kā sugu... ideja bija laba, bet zini, kas to sačakarēja, mūsu paša naudas kāre pārformējotises visiem, kam nebiaj slinkums par MUN maksātāju... tad kur valdība šeit ir vainīga tieši, nevis cilvēks vidējais?

 

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

Nu kurš investors būvēs LV rūpnīcu pie šādiem nosacījumiem??? Neviens!

Nu neviens arī neinvestēs, ja nesakārtos visas regulas beidzot, jo tas arīī ir viens no stūraakmeņiem kādēļ daži atturas naudu likt iekšā šeit, jo joprojām daudzi var muhļīties radot ļoti neveselīgu konkurētspēju un tā...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

MUN vispār drīz likvidēs kā sugu... ideja bija laba, bet zini, kas to sačakarēja, mūsu paša naudas kāre pārformējotises visiem, kam nebiaj slinkums par MUN maksātāju

+++

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

Uzskatu ka par bērnu jābūt nodokļu atlaidēm, ne pabalstiem! 

Atvieglojumi par apgādājamo jau nav nodokļu atlaide vai ne? 

 

Zini cik mana mamma maksāja par mums IIN... 0 eur :):) Bet tas jau atkal neskaitas vai ne?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Zin, zin... 

Moš tu esi tankā un nezini praktiski visos valsts pasūtījumos cenas ir x2 salīdzinot ar to, ko privātais maksā.... 

 

Pats saki ka izmaiņas likumdošanā nekad nav labas visiem! Bet nianse ir tur, ka pie esošās situācijas esam pielāgojušies un kaut kā dzīvojam! Problēma ir tur, ka pēc izmaiņām mums ir jāpielāgojas, kas prasa resursus. Nafig tas ir vajadzīgs - kādam par labu, kādam par sliktu - bet jāpārskaņojas visiem! Stabilitātes nav! 

 


Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Zini cik mana mamma maksāja par mums IIN.

IIn nebūt nav lielākais nodoklis! 

Link to comment
Share on other sites

Vēl jautajums @Ronalds,  vai tu par savu darbu un pakalpojumiem ar ņem tikpat daudz, kā 2003. gadā un dzīvo ar tiem pašiem uzstādījumiem un nosacījumiem, jeb tomēr iekasē 3x vairāk un nosacījumi ir mainījušies?

Link to comment
Share on other sites

@Zin... grūti salīdzināt. Dzīvoju principāli savādāk kā 2003. 

Tad īrēju dzīvokli Rīgā, tagad ir sava mājā. Izdevumi pilnīgi citi.

un dzīvo ar tiem pašiem uzstādījumiem un nosacījumiem

Bet nu pa lielam  uzstādījumi ir tie paši - piķi nākas taupīt un nevaru veikalā pirkt to ko gribās..... 

Piķa nav vispārīgi - gan 2003 nebija, gan tagad nav..... 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Nu neviens arī neinvestēs, ja nesakārtos visas regulas beidzot, jo tas arīī ir viens no stūraakmeņiem kādēļ daži atturas naudu likt iekšā šeit,


ahā ......, beidzot saprati ....., bet kāpēc tad nesakārto?, pa TV visi deputāti gudri runā, un pareizi runā, visu vajag sakārtot , bet, kad nonāk pie balsošanas, tad ir - prāta aptumsums ..... , jo tur kādi ir nopirkti, daži ir ieinteresētas personas , un daži ir šantžēti ...., 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Zin, zin... 

Moš tu esi tankā un nezini praktiski visos valsts pasūtījumos cenas ir x2 salīdzinot ar to, ko privātais maksā.... 

Nēesmu tankā, man ļoti labs draugs strādā iestādē, kur notiek ļoti daudz iepirkumi un apmēram zinu to virtuvi.

Zini kādēļ tos iepirkumus var muhļīt zinamā mērā? Jo 0 caurskatāmība un nepietiekams regulējums uz pašsaprotamām lietām. PRincipā līdz 2 vai 5k iepirkumus neviens pat īsti neuzmana un tur vari tok lampu skrūvēt kāpņutelpā pa 500 eur. Augstāk vairs nav tik vienkārši, bet ne neispējami... 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

@Zin..., vari atbildēt, kāpēc, ja lauksaimnieks pērk tehniku ar ES atbalstu, tā cena pieaug par trešdaļu ?, bet ja pērk par savu naudu, tad nē ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Nēesmu tankā, man ļoti labs draugs strādā iestādē, kur notiek ļoti daudz iepirkumi un apmēram zinu to virtuvi

Nu tad! 

Galvenā problēma ka tiek tērēta nevienam nepiederošā nauda! Privātais skaita katru kapeiku, valstij miljoni po! 

Par Liepājas metalurgā izšķērdēto naudu kāds atbildēs? Nē! Bet nodokļu maksātāji turpinās maksāt! 

 

Uzskatu ka risinājums te ir tikai viens! Lai valsts budžetā nonāk pēc iespējas mazāk naudas! Mazāk naudas - mazāk izšķērdēs! Ideja ka valsts pārvalde godīgi un saimnieciski tērēs naudu ir utopiska!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

bet kāpēc tad nesakārto?, pa TV visi deputāti gudri runā, un pareizi runā, visu vajag sakārtot , bet, kad nonāk pie balsošanas, tad ir - prāta aptumsums ..... , jo tur kādi ir nopirkti, daži ir ieinteresētas personas , un daži ir šantžēti ...., 

un zini kādeļ tur strādāja ne tie gaišākie prāti?

Jo agrāk algas tur bija maigi izsakotis nekādas salīzinot ar privāto sektoru un gāja tiešām vai nu muhļītāji vai lobētāju interesēs, ir cerības, ka beidzot arī tas varētu mainīties... Jo nu jau alga ir pietiekami solīda, lai vairs tik ļoti neriskētu ar savu reputāciju mēģinatu nozagt dažus tūkstošus.

 

Bija mums Vilks, bija mums Dombrovskis, bija mums Ķīlis un gan jau vēl kāds...visi aizgāja uz vietām, kur viņi netiks aplieti ar mēsliem katru sekundi par to saņemot kapeikas, jūs viņu vietā tā nedarītu?


@alusbundza paskaidro sīkāk. Gribi teikt, ka ja es aiziešu uz traktorveikalu un pateikšu, - "man lūdzu jaunu John deer" viņš man nosauks 100 000 ciparu, bet, kad aiziešu parakstīt papīrus un teikšu, ka pērku pa Eiropas naudu, tad tas pats modelis maksās 130 000? Jeb kā?

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

. Gribi teikt, ka ja es aiziešu uz traktorveikalu un pateikšu, - "man lūdzu jaunu John deer" viņš man nosauks 100 000 ciparu, bet, kad aiziešu parakstīt papīrus un teikšu, ka pērku pa Eiropas naudu, tad tas pats modelis maksās 130 000? Jeb kā?

tā arī ir 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu gan Ronaldam, gan Zin.... katram savā ziņā... Galvenais vēstījums no Zin - atalgojums valsts pārvaldē. Atalgojumam tomēr vafadzētu korelēt ar atbildību.

Pats esmu stipri vis desmit gadiem nostrādājis valsts pārvaldē un redzēju, ko reālie darbu darītāji darīja - nē, nesēdēja caurām dienām pie kafijas, bet gan regulāri sēdēja darbā tik ilgi, cik daudziem pat sapņos nerādās. Un, nē, runa nebija par darba efektivitāti.

 

Pašreiz arī taisās atlaist daļu valsts pārvaldes - atcerieties šos cilvju vārdus. Demagogi un muldētāji. Ka tik reitings kāpj,m ko un kā darīt, vienalga. Līdzīgi kā tiem, ka tūlīt mēs te noņemsu kārtīgu piķi, un pieliksim kaut kādām sociāli svarīgām lietām(cilvēkiem parasti tādas lietas patīk). Tomēr no kurienes ņemt to noņemto piķi lai turpinātu veikt attiecīgās funkcijas - to jau nesaka...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

paskaidro sīkāk. Gribi teikt, ka ja es aiziešu uz traktorveikalu un pateikšu, - "man lūdzu jaunu John deer" viņš man nosauks 100 000 ciparu, bet, kad aiziešu parakstīt papīrus un teikšu, ka pērku pa Eiropas naudu, tad tas pats modelis maksās 130 000? Jeb kā?

Par traktoru nezinu, bet manējās fātars pirka motorzāģi - kad teica ka tas ir ES projekta ietvaros cena pēkšņi visiem tirgotājiem palika apmēram +30 procenti no tā kas viņiem bija veikalā, nemaz nerunājot par eveikalu piedāvājumu.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Par traktoru nezinu, bet manējās fātars pirka motorzāģi - kad teica ka tas ir ES projekta ietvaros cena pēkšņi visiem tirgotājiem palika apmēram +30 procenti no tā kas viņiem bija veikalā, nemaz nerunājot par eveikalu piedāvājumu.... 

... atgādina kaut ko pelēku, PVN utt? Nja, interesanti, ka tas uz EU fondiem arī iet... bet nu tā škiet ir...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Rubb teica:

lai turpinātu veikt attiecīgās funkcijas

No lielas daļas valsts pārvaldes funkcijām (lasi birokrātijas) var atteikties un nevienam, izņemot pašiem birokrātiem no tā nebūs sliktāk! 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

No lielas daļas valsts pārvaldes funkcijām (lasi birokrātijas)

Redzi, Tu runā par birokrātiem, es par, kā jau rakstīju, reālajiem darba darītājiem. Tiem, kas, piemēram, atjauno KR datus, gan metadatus, gan vektorus, gan citus. IR darbu darītāju... un manā saskarē tie bija vairāk...

Nu jā, varētu ko citu pateikt par vienu valsts iestādi kuru pašlaik sanāk reizi mēnesī apmeklēt - katru reizi tur toč kādas 20 minūtes dāma kaut ko vada kompī. Un tā katru mēnesī. Lūk tā ir birokrātija. Tomēr viennozīmīgi viss nav... :) 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , Rubb teica:

uz EU fondiem arī iet...

tas ir gājis vienmēr , no paša sākuma ....., 2004. gadā pats uztaisīju ES projektu , un bankai samaksāju ap 900 Ls procentos ....., lai žīdi uzvārītos ......

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Rubb teica:

... atgādina kaut ko pelēku, PVN utt? Nja, interesanti, ka tas uz EU fondiem arī iet... bet nu tā škiet ir...

Nē, viss godīgi, ar PVN!

Vēl piemērs - manējās fātara bračka, varētu pat teikt ka biezais, salīdzinoši lielzemnieks, būvēja jaunu govju kūti. Teorētiski varēja dabūt 50% bez pvn no ES fondiem. Bet tur sākās - sertificēts projektētājs, sertificēts būvnieks, sertificēts materiālu piegādātājs... Reāli sanāca ka uzcelt to kūti saviem spēkiem bija pat nedaudz lētāk, nekā ar ES atbalstu. 

Otrs piemērs - manējā hata, apkures sistēma. Arī varēja dabūt 50% atmaksu apkures sistēmai no pārdotajām co2 kvotām. Reāli parēķināju ka nekas tur lētāk nesanāks, tik čakara nejēgā vairāk! 


Pirms 6 minūtēm , Rubb teica:

es par, kā jau rakstīju, reālajiem darba darītājiem

Protams ka valsts pārvaldē ir cilvēki, kas dara vajadzīgu darbu, bet viņu diemžēl ir mazākus! 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu a kurš vainīgs, ak ES prasa visu ar papīriem? pareizi, tie, kas muhļīja visu pa pelēko.

Skaistais piemērs par LIAA atbalstu uzņēmējiem, kas pa ārzemju izstādēm braukā - var dabūt 50% atpakaļ no transporta, dalības, materiālu, komandējuma naudu izmaksām, bet ne stenda. A zināt, kāpēc? Tāpēc, ka pamanījās uz papīra tos stendus taisīt tādus, ka ar tiem 50% pietika 100% VISĀM izmaksām un vēl pāris nedēļām atpūtai Bali...

Kas tad vainīgs, ka tagad stenda izdevumus nesedz? Eiropa, ierēdņi?

Un tādi piemēri KATRĀ jomā. Tas pats MUN, piemēram. Tie paši atvieglojumi uzkrājošajai apdrošināšanai (reti pareizs gājiens, jo pie mums cilvēki nav pieraduši, ka par vecumdienām IR jādomā jau laicīgi).

Dzīvojam tā, kā esam pelnījuši. Visās šī vārda nozīmēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Bet tur sākās - sertificēts projektētājs, sertificēts būvnieks, sertificēts materiālu piegādātājs...

dēļ šitiem stulbajiem noteikumiem arī tikai ceļu visas savas būves saviem spēkiem, un esmu brīvs no atskaitēm, un neatkarīgs ......, un ja kāds piekasīsies, tad dabūs ar mietu pa galvu ........, ir man speciāli nolikts pa ķērienam .......

Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...