Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69

hvz. es tiku liidz 4.lapai, neatradu nekaadu sakaru, par ko te cien pilsonis betonee, ka es esot dumumu sastaastiitijis.

Attieciigi - vai nu manu citaatu studijaa, vai PIS NAHUJ! Nu, cik var suudu stumt?

 


B un C izskataas liidziigi, ne? Piedevaam, parasti B ziimee kaa tipveida variantu, noraadot, ka Zener ir ''primaarais''/galvenais komponents kjeede, kas tiek shunteets ac C.

Patieciibaa, plati projekteejot, tieshi C variants ir pareizais variants [pienjemot, ka tiek izmantoti kvalitatiivi shunteejoshie C]. (C)

 

jaa, un atskjiriibaa no amatieriem, tieshi taa arii JEEDZOSHI kadri ziimee. U source, kas ir shunteets. Jaa, FORMAALI var ziimeet dajebkaa. Tas arii atskjir dolbajobus capus no cilveekiem, ka zina dreebi.

Jo, ja redz taadas capveidiigo kluanu sheemas, kuriem pajaat, jo ''principiaalajaa sheemaa neko nenoraada'', gribaas pajautaat - no kaa tu nospiedi/nozagi to sheemu? jo toch ne pats izdomaaji.

 

ja veel kaadam vuzaa tupa iemaacijushi definiciju - apsveicami. un tad paskatieties sheemas, ko ziimeejushi jeedzosjjhi kadri. meegjiniet atrast teemu, par ko es runaaju. NU, ja nesanaak/nevariet.. tad nekaa. Tad jus ari paliksiet liimenii, kad ''tur tikai savienojumus paraada'''.

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.png

 

7 minutes ago, Raimonds1 said:

Nesačakarē šo tehnisko tēmu ar emocijām.

 

luuk, kaa piemeers - noraadiits ground/zvaigznes savienojuma punkts. Starp citu, visnotalj populaars vecaaku [''zelta' eeras] ampu PRINCPIAALAJAAS sheemaas. Taapat tieshi taadaa veidaa tika noraadiiti gan baroshanas C piesleegumi, gan slodze, gan citi savienojumi.

Jaa, muusdienaas taa vairs neziimee, ibo - tas nekaadi neattiecas uz remontnjiku.

 

Bet, tas, ka formaali var ziimeet savienojumus, nenozimee, ka arii PRINCIPIALO sheemu nevar veidot max eertu/saprotamu, akcenteejot specifiskas nianses, kas ir/buus aktuaalas cilveekiem, kas to skatiisies/analizees. Jaa, arii teema: no kreisaas uz labo, no augshas uz leju - ir neformaala. Un labs cilvēks uzziimees preteeji.

Godiigi sakot, es vienkārši nesaprotu, kas tas par suudu sadaljaa, kuraa es runaaju pavisam par citam lietaam. Es SAVAS sheemas ziimeeju 30+ gadus, te praktikanti, no kuriem ir NULLE komentaaru, tikliidz kaa sheema sastav vairaak kaa no 3 detaljaam, saak vienkārši stumt demagogjiju un provoceet uz laika pateerinju.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Pirms 11 minūtēm , Iesacejs69 teica:

hvz. es tiku liidz 4.lapai, neatradu nekaadu sakaru, par ko te cien pilsonis betonee, ka es esot dumumu sastaastiitijis.

Attieciigi - vai nu manu citaatu studijaa, vai PIS NAHUJ! Nu, cik var suudu stumt?

Cik var tēlot (vai tomēr nē) pilnīgu āmuru, kurš ir tik gudrs, bet nespēj pat lietot forumu? :D Tava dumuma citāts ir iepriekšējā (10.) lapā manā pirmajā postā. Iemācies taču lasīt un lietot datoru! Starpcitu, vismaz salīdzinot ar daudz citiem lieliem forumiem, arī pasaules mēroga, šajā citēšana strādā pat tīri labi! Un vēl apgaismošu, ka Boot.lv cilvēki neizstrādā šo forumu - tas ir gatavs produkts, ko viņi tikai lieto. Tas tā, zināšanai.

 

Pirms 2 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Bet, tas, ka formaali var ziimeet savienojumus, nenozimee, ka arii PRINCIPIALO sheemu nevar veidot max eertu/saprotamu, akcenteejot specifiskas nianses, kas ir/buus aktuaalas cilveekiem, kas to skatiisies/analizees.

Tu parādi kaut vienu vietu, kur es, Klusu vai kāds cits to būtu teicis un pēc tam laid... Vēl jo vairāk ka es teicu tieši to pašu, ko Tu tagad:

pirms 2 stundām , Inspektors Caps teica:

Zīmēt tā, lai ir vieglāk saprast un atcerēties, ir vēlams

 


Pirms 48 minūtēm , Iesacejs69 teica:

tb., virtuaalaa skanjas avota lokalizaacijas vietas noteikshana [ne virziena izpratnee - tur izskjirtspeeja kljuust suudiiga un izliidzaas ar level], bet, piem., akustikai midrange un tweeter [kur ar faazi var mainiit skatuces augstumu/lokalizaaciju uz midu vai tviiteri] vai 2 tviiteri. tad pie pietiekoshi lielas faazu deltas dzirde tomeer speej identificeet ''pirmo'' avotu. tb., speej identificeet faazi.

Par šo ir kaut kāda nopietna informācija? Kādi laiki (tās pašas 10 us?), frekvences utt. Būtu interesanti palasīt. Bet es domāju nopietnu, nevis šāda tipa šarlatānus:

https://www.hificritic.com/uploads/2/8/8/0/28808909/2016_07_05__final_unabridged_article_part_1_sound_quality_differences_between_wav_and_flac_formats.pdf

https://www.hificritic.com/uploads/2/8/8/0/28808909/2016_07_05__final_unabridged_article_part_2_sound_quality_differences_between_wav_and_flac_formats.pdf

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

jaa, tieshi taa, es veelreiz sho paskaidroju postu/divus atpakalj. piedod, ja nesaproti. jaa, taa es domaaju, kaa uzrakstiiju, un taa tas arii ir.

paarlasi, kameer sapratiisi.

 

jaa, to, ka te lieto gatavu produktu, kuram 10+ gadu laikaa skriptus nevar piechiniit, es saprotu. par to arii staasts. pashi tupi kaa aamuri, bet maaca citus citeet.


par pshihoakustiku - var saakt kaut ar Aldoshinu. Un tad paariet uz referenceem - tur bus chupinja akustikju asociaacijas biedru peetiijumi [ne sharlataanu].

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

reku piemeers par THD teemu.

thumbnail.jpg

 

tikko FB viens iemeta. esot mega mazi kroplji, 2W amps. 2 taktu.

 

ko es redzu?

1. harmonikas lidz 11. ieskaitot, piedevaam., 9.; 11. - ar lielaaku (!) liimeni kaa 3.shaa; 5. un 9. lielaakaas;

2. izteikti dominee NEmuzikaalas;

3. ja gjeneratoram buutu normaals NF, tad tie THD produkti ir kaadus 40..50+(!!!) dB virs NF.

Taa bilde patiesibaa ir suudiiga!!!

 

Labots - Iesacejs69
precizeeju
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

un te:

njemam, piem., 0dB = 0.002%

-20 dB = 0.02%

-40% = 0.2%

varbuut es nemaaku reekjinaat, bet - izskataas, ka kroplju saturs iipashi nekriit. ok, tas ir THD +N, protams, bet ar N nevar izskaidrot tik strauju THD [relatiivo] kaapumu, kriitot level.

Te dereetu paaris bildes pie zemaakiem level [ko afftar nav sniedzis, ibo - ir tak it kaa viss baigi gerai].

 

P.S. Izskataas, ka neskatoties uz pasha piefikseeto paaugstinaato noise floor tam gjeneratoram, vinjsh nevis samazinaajis visu in signaalu, bet tupa gaazis lejaa gjeneratora out level...

Labots - Iesacejs69
papildinaats
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Iesacejs69 teica:

tikko FB viens iemeta. esot mega mazi kroplji, 2W amps. 2 taktu.

 

Tas ir ķipa ausinieks? Normālam NFB ampam īzī (ja zina, ko dara) var H2 un H3 nodzīt zem -120dB.

 

Ir man austiņu izeja, kur šādi THD mērās (ražotāja, bet pats mērot redzu līdzīgu bildi) - 

image.png.3e22b0e0a00e567dd9c2653b382c7b97.png

 

Viss tipa zem dzirdamības robežas un pie zemiem līmeņiem harmonikas krīt lejā zem trokšņu grīdas. Šajā mērījumā gan jāņem vērā, ka reālais troksnis būs augstāks, jo ņemti mega daudz FFT tapi. Nu un neskan jams labāk par to, kur H2 ir -80dB un H3 pie -100dB. Laikam man efektu kastes garšo.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

da nee, vinjam kaut kaads 6 kanaalu aktiivi kroseejamaam kasteem. peec apraksta nojuashu, ka A klase + I avotaa ielikta baroshanas mikrene.

Manaa skatiijumaa - reti loceklisks/tizls/nekorekts koncepts. Bet, ka tik nae passam/smassam kas taads arii nebija.

 

jaa, nu nav lieli tie kroplji, it kaa zem dzirdamiibas, bet - tur ir 10.harmonika pat. ok, jaa, NF baigi zems nodziits. buutu -140 reaalie, buutu tikai liidz 5.tajai harmonikai redzams.

Man vairaak interesee, kaa/cik strauji kriit. Vai kriit straujaak kaa signaals, vai iebremzee tas krituma temps.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

shoreiz it kaa ljoti vienkaarsha teema, kas nemaz nav tik vienkaarsha.

 

old school risinaajums, ja vajag parastu [spied]pogu bez fiksaacijas paarveerst pogaa ''ar fiksaaciju''.

thumbnail.png

D trigeris - skaidrs.

galvenaas galvassaapes - pogas kontaktu ''drebezg'' jeb atkaartota nostraadaashana.

Shis risinaajums straadaa labi, taa, kaa man patiik. Jaa, protams, MCU risina teemu, bet, ja vajag bez-MCU, naakas izliidzeeties, kaa nu var.

 

Ja ir kaadam kaadi forshi risinaajumi, shii buutu taa reize, kad mest ''iekshaa'' sheit, meegjinot veidot radoshu diskusiju/apspriest tos/risinaajumus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man vienam softstārtam ir šāda funkcionalitāte. Šķiet, ka MCU tika izmantots, jo pēc trigerēšanas jams paliek kurls uz pogas inputu (uz mīkstā starta laiku). Slēdzu iekšā ar skrūvgriezi noīsinot vajdzīgos pinus un strādāja tīri labi.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Īstenībā, nav ko piebilst. Šādu ''univibratoru'' lietoju kaut kur kopš kāda 198... gada, kad kojās nāca ''rūķis'' un varēja nopirkt loģiskās mikroshēmas. Tikai vienkāršotā variantā - R4, R7, C4 un VD4. Autors kā perfekcionists 😉 uztaisījis nevāju obvesu. Ir gadījies pat ''industriālās'' vietās ielikt, nekad nav bijis nekādu kosjaku. Pat nezinu, vai var izgudrot labāku variantu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

parasti taisa pa vienkaarsho: peec eventa uz laiku X nomet paartraukuma atljauju un poh. Briinumi saakas, ja tas deadtime laiks sakriit ar briidi, kad laizh valjaa pogu. ja atlaishanas laikaa arii ir ''dzirksteljoshana'', taads pasaakums feilo. Kad sen atpaklaj strochiiju softus MCU, taisiiju aizturi gan uz nospieshanu, gan atlaishanu. Tad straadaaja pa smuko.

Manaa sheemelee arii ir papildus [papildus parastam vienvibratoram] kjeedes:

C2, R2 paraleeli pogai;

R6, VD2 no vinvibratora izejas.

SHis viss kopaa nodroshina to, ka

nevar sanakt fail, ja ''nodzirksteljo'' poga briidii, kad tiek izlaadets C4 [uzreiz peec ieprieksheejaa eventa];

nevar sanaakt fail pogas atlaishanas briidii.

 

p.s. Jurkin, nu Tu jau zini, ka manaas rokaas nestraadaa tas, kas var nestraadaat :D

saakumaa es arii taisiiju Tevis mineeto variantu - vrodji straadaaja. Tad gadiijaas pogas [izcili drankjiigas], bet atbildiigaakaa poziicijaa - un saakaas briinumi. Jaa, var, protams, piedziit taa vienvibratora laiku, bet zinot gljuku, man regulaari izdevaas notraapiit falshos eventus :D

tad nu tapa shaads, kuram failu iespeeja stipri samazinaata.

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.png

un te - ja nu kaadam kaadreiz noder. Juutiigs [bez probleemaam - saakot ar 0.1...0.3 lux] dimmers

Shis straadaa taa, kaa jaastraadaa. Un, shajaa gadiijumaa - nekaadas jaashanaas ar fotodiodes nopluudes I pie lieliem Uca.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

iepaziistieties - tas esmu es:

thumbnail.jpg

 

jebshu teema - Ormix nopeerkamie Kjiinas trimer pociishi.

thumbnail.jpg

 

Nominaals: 1Mohm

I caur poci: ap 70uA; Zslodzei 330K

 

Noise: ap 500uV (A)!!!! Tb., n-tie mV [pp]!

thumbnail.jpg

 

Ka tavu.. Muuzhu dziivo, muuzhu maacies.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Huļi Vishay neņēmi? Dārgi gan maitas, bet nu es minētu, ka nav tādi draņķi.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

vot, hvz. ash prasaas nopirkt un notesteet.

nu kaa - testa plate, poh: pocis ir pocis.

Piedevaam, tas nav pasha rezistiivaa slaanja troksnis, bet tieshi paarejas ''slidkontakts/rezistiivais slaanis'' troksnis!

Tb., poziicijaa, kur R=50..100K, troksnis ir vislielaakais, palielinot R, troksnis kriit.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Iesacejs69 teica:

''slidkontakts/rezistiivais slaanis'' troksnis!

 

No kā tas trokšņo? Rezistoru siltuma troksni es vēl +/- saprotu. Kontakts moš ķer mehāniskās vibrācijas un mikro-danco, mainot rezistīvās īpašības?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

tas troksnis paraadaas, tikai, kad/ja I pluust cauri. Tas nav siltumnieks. Es teiktu - kaut kaada mikrooksideshanaas tieshi sliidkontakta saskares vietaa. mikro ''dzirksteljoshana''.

 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu, 1M rezistoram pie 5 MHz joslas arī siltumtroksnis ir jau pie 300 uV, tā kā visdrīzāk tur ir abu faktoru summa.

 

Ar MCU debounce pa skaisto taisa tā. Vispirms jau pirmā līmeņa filtrēšanu veic ar šādu vai inversu RC filtru. Tas novāc lielo raustīšanos un nodrošina to, lai pogas nospiešanas brīdī MCU nesanāktu interrupt storm. Patiesībā pēc tāda RC filtra pieslēgta MCU digitāla ieeja jau gandrīz vienmēr nostrādā bez viltus signāliem. Bet, tā kā ar gandrīz nepietiek un, pogām nolietojoties, tās raustās ar vien vairāk, tad tālāk liek vēl software debounce. Tam, kā jau Iesacejs69 minēja, labākais variants ir interrupts uz abām frontēm, kas atliek taimeri par apmēram 50 ms. Kad taimeris beidzot izpildās, tad signāls ir nostabilizējies un mēs vienkārši nolasām tā stabilo stāvokli.

 

Tieši šāda loģika ir integrēta iekš MAX6816. Maza un vienkārša 4 pin mikroshēma, kurai papildus vajag tikai barošanas kondensatoru. It kā relatīvi dārga, bet pie šī projekta izmaksām tās cena ir nebūtiska.

 

Ja nu tomēr gribās vēl lētāk vai ko citu, tad nākošais jēdzīgais variants manuprāt ir ar NE555 taimeri. Internetā jau ir čupām debounce shēmu ar to un gan jau var piedzīt līdz sev derīgam variantam.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

ha, par to trimmeri precizeejums:

max troksnis ir pie kaadiem 50..100K, tad tas paarsniedz 10mV [pp];

josla: 30KHz, 2.kaartas LPF

 

tb., reizes ..50..100 virs siltumtroksnja..

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

p.s. taa Maxim...

ok, par to debounde delay nerunaasim [kaut 20..80ms - blin, tieshaam tik skjiibs iekshejais RC gjeneratorinjsh?];

otra teema - shis ir ciparisks analogaa filtra ekvivalents, kas noziimee - iiss uzsitins pa pogu var nenostraadaat; ''garaaka'' debounce filtra gadiijumaa buus sajuuta, ka bremzee.

nu, piem., SEB bankomaatiem LT ir taada liga - ievadot PIN, taa poga noreagjee kaut kaadu 0.5 sekundi veelaak. uzsit - nulle reakcijas. Nospied un - gaidi. Sajuuta pretiga/stulba.

Bet, pienjemu - gaumes un aplikaacijas teema.

 

p.p.s. paskatiju, ko tad jaunatne sagjenerejusi uz 555. Vecais staasts - ja pogas atlaishanas briidis sanaak peec aiztures [un poga padzirksteljo arii atlaizhot] - viss ir slikti. Taisit no aizturi sekundes? Arii neder. Tb., kaa parasti - internaatu/tipveida sheemas ir.. kaa lai to maigaak pasaka.. :kaspich:

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

taaks, ja nu kaadam interesanti:

 

peedeejais posms U ampa daljas ciinjaa ar troksni ir beidzies sekojoshi:

izejaa no 420 uz 180uV(A), kas ieejaa noziimee 4..5uV(A).

Shobriid saak domineet tikla trauceejumi, t.i.: bez korpusa/ekraana nekaadi.

 

4..5uV(A) - man domaat, nav slikti. Ieejaa diff kaskaade, mazas I, augstas prasiibas linearitaatei [kas pagjeer vieteejaas obratkas, kas delj mazaam I ir diezgan augstomiigas].

 

Nu, ja kaadiem sheihiem liksies, ka vajag krutaak - nav problemu! Dziishu taas lampas ar 10 reizes lielaakaam anodstraavaam, obratkaas vien kurinaashu paardemit W karstumaa :D

 

Link to comment
Share on other sites

In-ear monitorus jau uz tā aparāta neklausīsies, tā kā vajadzētu būt ok.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

ha, te jau taa koncepta fiska, ka peec shii U ampa naak volume pocis un tad I amps ar superzemiem troksnjiem [nu, tam man troksnju sameeriishana nevedaas, jo apparatus raadiija ap 1uV(A)]. Un peec taa - veel R dalitaaji [samazinaatam level]. Respektiivi, pat klausoties superjuutiigas ausis, troksnjiem [buutu] jaabuut krietni zem dzirdamiibas slieksnja.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tās pogu kontaktu problēmas nevar atrisināt ar kondensatoru, optronu un lietotāja neērtību - paturēt to pogu milisekundi ilgāk?

Kamēr kondensators uzlādējas.

Link to comment
Share on other sites

Tā paturēšana nav slikta doma. Manam RME ADI-2 Pro ieslēgšana ir momentāna, bet izslēgt var tikai paturot. Reizēm grābstot priekšējo paneli ir sanācis to podziņu nospiest, kad negribēju izslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

pag, pag.

katram gadiijuma savs funkcionaals. jaabuuvee taa, lai buutu forshi. nevis likt patureet, kad nevajag patureet, reakcijai jaabuut momentaanais, ja taadai jaabuut.

tas, ka off aktivizeeshanai jaapietur - taa ir ierasta prakse. ta pietureeshana ir 2..3 sekundes. Ja lksi taa pietureet, lai iesleegtu, vai paarsleegtu presetus, cilveeks tizlosies, besiisies. Un - arii tupa [pat ilga] aizture nerisina ''dzirksteljoshanas'' probleemas.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, ja tā dzirksteļošana neko tiešajā neieslēdz, bet tikai lādē kondensatoru, tad gan atrisina.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Raimond, paskati, kas/kaa tiek dariits/realizeets ;)

nav tik vienkaarshi. D trigerim vajag ''aatru'' fronti, tb., no taa ''leenaa'' dU/dt jaauztaisa aatrs. Ja poga dzirksteljo, taa laadeeshana nebuus ideaali pluudena. Tas var novest pie atkaartotas nostraadaashanas. Taada pati probleema atlaizhot pogu.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, piemēram tās pogas ieslēgtais kontakts caur pretestību lādē kondensatoru un no tā kondensatora barojas optrona LED.

Un tur aiz tā optrona arī visu ko var izdomāt.


Piemēram, tiek palaista shēma, kas pati paralēli tās pogas kontaktam uz kādu laiku nodrošina pilnu pusvadītāju slēdža kontaktu 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

luudzu, uz priekshu!

1. apraksti, kaa straadaa maneejaa [kas kaa piemers ielikta];

2. konkreetu savas idejas shemu ar konkreetu aprakstu studijaa!

3. kaapeec taa raujies izmantot optronu? konkreetu pamatojumu studijaa!

Link to comment
Share on other sites

Vispār iepriekš bišķi samelojos, bija izkritis no prāta 😁. Esmu gan taisījis savādāk. Esmu licis aiz pogas ventili, RC ķēdi un Šmita trigeri ar dziļu histerēzi.

Tā kā man nepatīk rēķināt 😁(atšķirībā no @Iesacejs69), tad pa lielam viss notika "uz pirkstiem". Doma šāda. (X6 ir tikai summators, šamā vietā ir poga).

Sanāca uz divām pogām viens 561LN1 (6 NE ventiļi).

debounce.thumb.png.c57c9838cc5c8bdfad3cd40d92687650.pngdebounce_result.thumb.png.184f45cb73f8981ef61a1c8ca88f74fe.png

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

es saviem pogu ''risinaajumiem'' izmantoju vienkaarshu testu - iisais ar pinceti [pogas vietaa]. ja taads ''variants'' straadaa forshi - viss buus gerai.

 

man ir aizdomas, ka Jurkina risinaajums shaadu testu neiztureetu 😛

 

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi iespējams. Lai gan (johaidī 😁) tieši tas pats variants - ar pinceti pa kontaktiem.

Šitādu biju ielicis (ļoti, ļoti sen) skaļuma regulatoram uz KP572PA1A (nez vai pareizi uzrakst'ju... R-2R CAPs vai DAC, kā tagad saka).

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@RudeWolf, tā jau ir pogas hold funkcija. Tādu ap 2 s ilgu lieto daudz kur ne tikai izslēgšanai, bet arī ieslēgšanai un vienkārši kā pogas otru funkciju. T.i. tā ir funkcija priekš lietotāja. Debounce, savukārt, ir tehniskās pogas kontaktu raustīšanās problēmas risināšana.

 

Nereaģēt uz nospiedieniem, kas īsāki par 50 ms, var būt un bieži arī ir vēlamā funkcionalitāte. Likt to vienā maisā ar 500 ms gan nevajag, tas ir cits mērogs. Lūk raksts par lietotāja interfeisa reakcijas ātruma laiku limitiem.

 

Par 555 es jau neteicu ņemt standarta shēmas. Vienkārši tur ir trigeris, divi komparatori, open-collector tranzistors - relatīvi daudz integrētu lietu šim uzdevumam. Ja ne ar vienu, tad ar diviem točno var, bet tas jau vairs nav eleganti. Vispār es arī aizdomājos par Šmita trigeriem. Var paštukot vai vienam SN74AUP1G80 pieliekot priekšā RC filtru, vispār nesanāk viss debounce+toggle.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

ja driikst kritiku,

X3 Iout nav limiteeta;

tam Smita trigerim nominaali pie pasha treshold (10+10 pret 27), reaali vinjsh var arii vienaa briidii nepaarsleegties vispaar.. ;)

nu, taa - bez reekjinaashanas.


p.s. Smita trigerim eleganti varetu sanaakt, atpakaljsaitee iemetot R+C, kas kaadu briidi uztaisa vienvibratoru/deadtime [tb., sanaak deadtime gan uz nostraadaashanu, gan atlaishanu].

nee, es saprotu, ka neieteici kaadu konkretu shaamu, es vienkārši atraavu internaatus, lai parliecinaatos, ka [kaa parasti] 99% sheemu taja ir .. nu, zema liimenja.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Starpcitu, bankomātam pus sekundes aizture visdrīzāk ir nevis dēļ pogu debounce, bet dēļ tā, ka softs ir kaut kāda tormozīta Java, weblapa iekš Internet Explorer, kāds .NET serviss, kas tupa kaut ko periodiski poll-o vai kāds cits mūsdienu proglameru brīnums...

Link to comment
Share on other sites

Kritiku pieņemu. Šo shemčiku uzmetu tā "uz pirkstiem". Gan jau nomināli bija savādāki, iespējams, ka vēl bija kaut kas klāt. Bet tam regulatoram neatceros variantu, kad būtu uz pogas nospiedienu pa 2 vai 3 pārlecis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...