Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69

jaa, shis tas jau ir padomaa! Tb., paurii jau ''redzu''. Bet, pagaidaam neko nelikshu - visam savs laiks :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Iesacejs69 teica:

pazinjoja, ka viss jaadara pilnigi savadaak

Bet protams! Pārāk sarežģīti, mūzika apmaldīsies!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

DIY grupaa gadaas taadi shedevri, par kuriem ash vaardi apraujaas :D

 

Bet, atgriezhoties pie manaam gaitaam. Manupraat, interesants pasaakums/situaacija.

Taatad, man ir DC mikrovoltmetrs. Manam lampu headampam ir servo, lai buutu preciiza 0 izejaa.

Lampaam ir palielinaats 1/F troksnis - tas ir tikai normaali, BET - lai es izspiestu max precizitaati, iestatot 0, es samargoju parastu LPF filtru starp oscilja probe un mikrovoltmetra ieeju. RC filtrs, 1.maa kaarta. Nu, lai taa DC meeriitaaja raadiijumi paaraak strauji neraustaas.

Ieviests sleedzis, ar kuru var paarsleegties rezhimos ''leeni'' un ''ljoti leeni''.

 

Taa kaa konstrukcija 1 eksemplaaraa, iipashi nesaspringu. Samaucu NP elektroliitus ''ljoti leeni'' filtraa. ok, konstateeju, ka, neskatoties it kaa uz simetrisku slaanju konstrukciju, ir liels termoEDS. Elektroliiti bija Argus [taa uz maisinja rakstiits, nav pamata neticeet]. Nav labi. Nomainiiju pret keramiku.

 

Uz to briidi filtri sekojoshi: 100K un vai nu 4.4uF [2X2.2uF] vai ap 30uF [6X4.7uF].

lf_filter_issue.thumb.jpg.02c074f5dc6640428b69e1026104a52a.jpg

reku, bildee: 2 dzeltenie [uz fotografeeshanas briidi jau atvienoti] ir pa 2.2uF katrs. zilie - pa 4.7uF katrs.

Zilie - no Mouser, bet nu ''prasta'' keramika, nekas iipash.

 

Dzeltenie - Ormix. Esot Y5V dielektrikjis.

 

Probleema: jokains, peldosh DC drifts. Liidz pat +/-1mV un pat vairaak!!!

Respektiivi - pagozot to metaala kastiiti [pat aizlodeetu], pieskaroties ar rokaam, pie blekja prieksmetiem - vienkārši murgs. Nu, sajuuta, ka savienotaajvadam/stekerim pazuud kontakts!

Tie simptomi bija tik it kaa skaidri, ka es nopirku kontaktkliinera balonu [ja nu ieprieksheejais beigsies], nopirku jaunas BNC ligzdas. Es biju gatavs mainiit vadu. Es biju gatavs mainiit sleedzi!

 

Tad es ieveeroju, ka tas drifts ir tikai vienaa sleedza poziicijaa. Mana paarlieciiba teica - nu, tam jaabuut tajaa 4.7uF. jo tur ir lielaaks virknes R [saakumaa bija 220K, kaa var bildee redzeet], tur ir 4.7uF mazaakaa izmeeraa [gan jau kaads veel drankjigaaks X7* dielektrikjis]. Samazinaaju to R uz 110K - efekts nesamazinaajaas.

 

Tad izraadiijaas, ka suudus taisa tie 2gab. dzeltenie kondensatori!

Tb., RF [ok, lai ir - platjoslas] trauceejumi detekteejaas shajos C un taisa skarbus DC offsetus! Piedevaam, taa detekteeshanaas Z nav asimteriska ''vienaa virzienaa'' - tie C pamanaas uztaisiit polaritaatee mainiigu DC offsetu!

 

Ok, es atviegloju dziivi shiem C. No DC mikrovoltmetra pielodeju 33K rezistoru. Doma - samazinam liidz minimumam RF straavas. Taatad, no vienas puses: 100K virknee, no otras: 33K. Probleema nepazuda!

 

Panjeemu vienu zilo C, ielodeeju abu dzleteno vietaa - probleema pazuda radikaali!

 

Es teikshu godiigi, shaadu murgu es nebiju gaidiijis!

Es saprotu - keramika, DC kjeedeem, blokjeeshanai, blablabla. BET. Shaadu driftu veidoshana PIE MIKROMAZAAM  STRAAVAAM noziimee - to kondensatoru Z/ESR patiesiibaa ir LIELS, par kaut kaadaam oksiidu paarejaam pat nerunaajot. Respektiivi, tu ielode taadu C baroshanaa, bet - nekas tur iisti nefiltreejaas!

 

Ok, ja pietiks pacietibas, pameerishu Z vs F.

 

Un, tad ejam taalaak - ja shaadi ir C, tad - ko es/mees vispaar no kjiinas noname vispaar varam pirkt? Rezistorus? Ja nu metaala pleeves vietaa ir pulveris? Ja nu pat ne normaals pulveris, bet hvz kas? Tranzistorus? Nee, paldies, pat leetos suudus [aka BC547, piem.] - nevar. Sleedzus, stekerus? Tas pats staasts - ja tur hvz, kaads paarklaajums, tur buus termoEDS, oksideeshanaas, troksnji... Es jau nerunaaju par to, ka normaalos stekeros female ir kaa trubinja/kvadraats, bet te - vienkārši meeliite.

Sore par garo monologu, bet man saak izskatiities, ka taa droshi [ja vien prasiibas nav ''straadaa/nestraadaa'' liimenii] pirkt nevar neko. Lai man atvaino Ormix, Argus [ok, tas vairs nav], kas te veel mums ir...

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
23 minutes ago, Usins said:

spriežot pēc web atdzimuši Krasta ielā

jaa, bet paskati sortimentu - 99% vienkārši nav. tb., iztirgo kaut kaadus atlikumus. Tur pat nav jeegas braukt skatiities..

Link to comment
Share on other sites

Šķiet, ka lielākoties visi visu jau velk no Ķīnas. Vietējām bodēm nav noieta. Īpaši covidlaikā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Iesacejs69 teica:

ielodē tādu C baroshanaa, bet - nekas tur iisti nefiltreejas

Pierādījumu studijā.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
27 minutes ago, Klusu said:

Pierādījumu studijā.

a tev taakaa no augstaak redzamaa posta secinaajumi nekaadi? ja nav, tad - tev shis vienkārši ir par sarezgjitu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu re, piesleedzu taadu C caur 1K pie signaala gjeneratora. I mazas [skaidrs, ka pie lielaakaam I situaacija tikai pasliktinaasies].

 

pie 300KHz man Z sanaak virs 1 Ohm.

Kalkulators saka, ka teoretiskais ideaals ir 0.25 Ohm.

Tb., 3/4 no visa jau pie tik zemaam F sastaada hvz, kas.

Logjiski, ka shaadas F ir ''zem'' minimuma piikja. Liidz tam buutu jaabuuut taalu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
33 minutes ago, Klusu said:

1 oms ir šāda kondensatora normāla Z (apmēram). Saka - muļķis pat baznīcā dabū pērienu.

kaada/shaada?

 

redz, tu ienaac, kaut ko nekonkreeti noblato [jo, ja rakstisi ko konkreetaak, sanaaks dumiibas. Jebshu - konkreetaak jau nav ko rakstiit] un baigais eergjis juties? kondensatoru paziisti? malaciitis.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

lai buutu konkreetaaka teema:

paskatiiju datasheet noraadiitaas liikniites.

1 Ohm nav pat leetajiem elektroliitiem. Pat tiem tipiski ir mazaak.

Keramikai - Z veel tuvaak ideaalam. ESR tipiski zem kaadiem 10..20% no kopeejaa. Un tas ir logjiski. Ne jau 3X lielaaks kaa teoreetiskais Z.

Klusu - bet tava blatoshana bija ljoti noderiiga.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

luuk, 1uF liikniite.

3750.CeramicCapESRCurve.png-1230x0.png.60d9fa6bb039a35c581dbf07c21805ba.png

keramika.

ESR frekvencees ar kaartu 300KHz ir.. cik? 20m Ohm? Piedevaam, 2X lielaakai kapacitaatei taa liikne ''sljuks'' uz zemaaku F galu. Man ESR sanaak 100 lielaaks kaa vajadzeetu buut!

 

Bet, kaa klusu teica - tas esot normaali.

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

un jaa, pameerot kapacitaati. uz korpusa: 2.2uF

ar UniT leeto aparaatu: ap 1.7uF

ar Siglent precizo: ap 1.9uF

Mastech specializeetajam LC meeriitaajam baterija jaaieinstalee, bet, ja kaads netic shiem 2 meeriijumiem, varu saspringt.

Tb., pat optimistiskaa scenaarijaa kaa minimums -15% no normas. Attieciigi, ESR lazha nedaudz mazaaka, tikai kaadas 50+ reizes virs normas.

 

Normaali kondensatori!

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Iesacejs69 teica:

Dzeltenie - Ormix.

 

Tev mantu kastē nebija normāli Kemet vai kādi citi? Man parasti sakrājas kaudzīte ar detaļām, ko esmu greizi vai par daudz nopircis, lai sasniegtu soli cenas pazeminājumam.

 

Neuzticamas detaļas ir vājprāts. Labi, ja vēl ar smaciņu vai blīkšķi nodeg, nevis klusām sēž un maitā pasākumu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
6 minutes ago, RudeWolf said:

 

Tev mantu kastē nebija normāli Kemet vai kādi citi? Man parasti sakrājas kaudzīte ar detaļām, ko esmu greizi vai par daudz nopircis, lai sasniegtu soli cenas pazeminājumam.

 

Neuzticamas detaļas ir vājprāts. Labi, ja vēl ar smaciņu vai blīkšķi nodeg, nevis klusām sēž un maitā pasākumu.

nu, man ir dazhaadi maisinji. vienkārši tas traapiijaas tuvaakais :D

zin, kaa, fiska bija vienkaarsha - ja man tajaa LPF DC komponente tiecaas uz 0, man kaut kaadas nopluudes ir paraleelas. Kaut kaada termostabilitaate, preciiza atbilstiiba kapacitaatei - arii. Man vajag alja simbolisku, prastu kondenstaoru. Galu galaa, pat ESR nebija buutisks. Prasibas - it kaa mega zemas. Taapeec arii nesaspringu :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Iesacejs69 teica:

pie 300KHz man Z sanaak virs 1 Ohm

Izmēri ESR un tad runā par ESR. Mērīt Z (t.i., C) un secināt kaut ko par ESR ir aplami.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, Klusu said:

Izmēri ESR un tad runā par ESR. Mērīt Z (t.i., C) un secināt kaut ko par ESR ir aplami.

tu saki?

 

aplami ir meegjinaat pontot, bet apstāstities katru reizi, kad ko ieraksta.

vienu postu ieprieksh tev likaas normaali 1 Ohm, kaut pie konkreetaas rated kapacitaates buutu jaabuut 4X mazaak...

 

Nee, nav vis nepatiesi. Jo te situaacija nav tik vienkaarsha. Mani neinteresee tups ESR.

Situaacija, kuraa es pamaniiju specifiskas probleemas, nav tieshi saistiita ar ESR.

Veel vairaak - C ekvivalentaa [pat nejnemot veeraa shaada hvzkaada C specifiskas lazhas] jau nesastaav tikai no virknee sleegta C un R [kas ir ESR ekvivalents]. Arii C ir funkcija no F, u.t.t.

Ko ar to gribu teikt.

Ja man 2 meeraparaati [ok, te mees varam diskuteet par meeriijumu metodologjiju, protams] uzraada diezgan ieveerojami pamazinaatu C [istabas t];

ja es redzu 3X lielaaku Z kaa uz konkreetaas F vajadzeetu buut;

ja es redzu ljoti specifiskus gljukus

 

- man ir pietiekoshi pieraadiijumu.

Piedevaam, tie specifiskie gljuki, kas peec manas saprashanas veidojas plaaksnju un gala elektrodu savienojuma vietaas, var arii nekaadi neparaadiities ESR vai C meeriijumos.

 

Reku, piem., EPCOS kondensators:

ker_c_uzbuve.png.5d409e2c02847648830eac2ba7cf4e77.png

Nu, te suudus savaarit var 55 veidos.

 

p.s. piedevaam, ja tevi intereseeja trauceejumu slaapeeshana, tad tieshi Z ir tas, kas noraada sho slaapeeshanas koefu konkreetaa F. Tieshi Z ietver visu - C uz konkreetaas F; ESR; izvadu R+L.

Un, ja Z ir 3..4 reizes lielaaks, kaa sanaak peec formulinjaam, arii trauceejumu slaapeeshana buus 3..4 reizes sliktaaka kaa mees plaanojaam/paredzeejaam/buutu jaabuut.

 

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
On 4/27/2020 at 10:55 AM, Klusu said:

Kādam vajadzētu izdarīt tā, lai vairs nevari.

btw, kaads zina, kas tas ''klusu'' par ''diivainu pilsoni ar iipashaam simpaatijaam'' ir?

p.s. tas autokorektors jums gan te taads sirsniigs.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Visu laiku visi esot apstāstījušies, bet tagad pats apstāstījies ar parastiem kondensatoriem... Parastiem keramiskajiem kondensatoriem nominālā kapacitāte ir diezgan nosacīts jēdziens. Reālā kapacitāte ir ļoti atkarīga galvenokārt no sprieguma, fiziskā izmēra un dielektriķa materiāla. Tas nav slikts mājas darbs, tas vienkārši nav pildīts - sēdies, divi! :)

 

Tajā 1 uF X7R kondensatora datasheet tieši pa kreisi no tā ESR grafika, ko postēji, ir DC bias grafiks...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ceramic_capacitor#Voltage_dependence_of_capacitance

 

Arī no dielektriķiem X7R nosauci par sliktāku kā Y5V, bet reāli ir otrādi...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ceramic_capacitor#Temperature_dependence_of_capacitance

 

Tajā ESR grafikā pie 300 kHz Z ir ~0,67 ohm. Tu nosacīti līdzīgam kondensatoram ne pēc standarta aptuveni nomērīji Z ~1 ohm. Nekādu "nesakritību" te nav. Un jā, tādam parastam kondensatoram Z ap 1 ohm ir normāls rādītājs. Kur vajag būtiski mazāku, tur ir jāmeklē īpaši zema ESR un/vai ESL kondesatori. Ja Tavā mērījumā spriegums bija lielāks kā standarta testā, tad kapacitāte bija mazāka un attiecīgi Xc lielāka. UNI-T un Siglent ierīču atšķirīgie mērījumu rezultāti jau arī uz to norāda. Un kur vispār ir garantija, ka tas ~1 ohm nav vadiem, savienojumiem un citiem mērījuma artefaktiem?

 

Minimālā mājas darba ievadmateriāli:

https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/tutorials/5/5527.html

https://www.murata.com/en-global/products/ emiconfun/capacitor/2012/11/28/en-20121128-p1

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
7 minutes ago, Inspektors Caps said:

Visu laiku visi esot apstāstījušies, bet tagad pats apstāstījies ar parastiem kondensatoriem... Parastiem keramiskajiem kondensatoriem nominālā kapacitāte ir diezgan nosacīts jēdziens. Reālā kapacitāte ir ļoti atkarīga galvenokārt no sprieguma, fiziskā izmēra un dielektriķa materiāla. Tas nav slikts mājas darbs, tas vienkārši nav pildīts - sēdies, divi! :)

 

Tajā 1 uF X7R kondensatora datasheet tieši pa kreisi no tā ESR grafika, ko postēji, ir DC bias grafiks...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ceramic_capacitor#Voltage_dependence_of_capacitance

 

Arī no dielektriķiem X7R nosauci par sliktāku kā Y5V, bet reāli ir otrādi...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ceramic_capacitor#Temperature_dependence_of_capacitance

 

Tajā ESR grafikā pie 300 kHz Z ir ~0,67 ohm. Tu nosacīti līdzīgam kondensatoram ne pēc standarta aptuveni nomērīji Z ~1 ohm. Nekādu "nesakritību" te nav. Un jā, tādam parastam kondensatoram Z ap 1 ohm ir normāls rādītājs. Kur vajag būtiski mazāku, tur ir jāmeklē īpaši zema ESR un/vai ESL kondesatori. Ja Tavā mērījumā spriegums bija lielāks kā standarta testā, tad kapacitāte bija mazāka un attiecīgi Xc lielāka. UNI-T un Siglent ierīču atšķirīgie mērījumu rezultāti jau arī uz to norāda. Un kur vispār ir garantija, ka tas ~1 ohm nav vadiem, savienojumiem un citiem mērījuma artefaktiem?

 

Minimālā mājas darba ievadmateriāli:

https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/tutorials/5/5527.html

https://www.murata.com/en-global/products/ emiconfun/capacitor/2012/11/28/en-20121128-p1

Driikst,es liidz shaadam liimenim nenolaidiishos? Man nav interesanti ne atkaartoties,ne kaadam ko skaidrot absoluuti elementaaras lietas. Man prieks,ka tev ir uzradies viedoklis par sho megasarezgjiito probleemu. Jo par ko sarezgjiitaaku es dzirdu tikai klusumu.

Es nezinu,kur iemesls - tu (taapat kaa veel paariitis) juuties kaadaa veidaa aizskarts,apbizhots,apdraudeets? Gribi man ko pieraadiit? Sore,tu nepateici neko interesantu. Tikai chupu tupu savaarstiijumu. Kur ir tava probleema? Es patieshaam labpraat saprastu.

Ja tu nesaproti,ka pie rated C Z jaabuut 4x mazaakam,tad.. ko te gari diskuteet? Tev 1 ohm ir tas pats,ka 0.7. Nu,iespejams ka tu tur redzi 30% atskjiriibu. Bet es tur redzu 3 kaarshu esr atskjiriibu.

 

Nee,nu mees varam dariit svaadaak. Es tev paraadu savas sheemas un tu klaatienee konkreetaa laikaa pastaasti,kaa taas straadaa. Nespeej to izdariit? Pazuudi un vienkārši aizver muti. Jo korekti komuniceet tu,aciimredzot,nespeej. Es nezinu,kas jums te par kompleksainu idiotu kompaaniju izveidojusies da mani tas arii neinteresee. Es jau nerunaaju,ka te nemanu tavas megakonstrukcijas un projektus. 

Man patieshaam butu interesantak runaat par sarezgjiitaakam lietaam,diemzheel tu taas nevelc.

Par artefaktiem... es neuzskatu,ka man tagad tev kaut kas buutu jaapieraada. Es zinu,ko un kaa sameeriiju. Tev ir lepnaaks apriikojums? Nee? 

Nu,pameeriiju ar taisnstuuri esr. Dabuuju krietni virs 0.5 ohm. So? Vajadzeeja buut paardesmit reizes mazaakam. Un? Arii tam nav nekaadas noziimes,ja pamatprobleema bija pavisam cita - dc drifts delj rf detekta. Tevi taadas probleemas neskar. Jo tev vienkārši nav taadu iekaartu ar taadu jutiibu. Nu,tad par ko mees te runaajam? Tu maaki wiki un maaki iemest capacitor tajaa? Tieshaam?

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
39 minutes ago, Inspektors Caps said:

Visu laiku visi esot apstāstījušies, bet tagad pats apstāstījies ar parastiem kondensatoriem... Parastiem keramiskajiem kondensatoriem nominālā kapacitāte ir diezgan nosacīts jēdziens. Reālā kapacitāte ir ļoti atkarīga galvenokārt no sprieguma, fiziskā izmēra un dielektriķa materiāla. Tas nav slikts mājas darbs, tas vienkārši nav pildīts - sēdies, divi! :)

 

Tajā 1 uF X7R kondensatora datasheet tieši pa kreisi no tā ESR grafika, ko postēji, ir DC bias grafiks...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ceramic_capacitor#Voltage_dependence_of_capacitance

 

Arī no dielektriķiem X7R nosauci par sliktāku kā Y5V, bet reāli ir otrādi...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ceramic_capacitor#Temperature_dependence_of_capacitance

 

Tajā ESR grafikā pie 300 kHz Z ir ~0,67 ohm. Tu nosacīti līdzīgam kondensatoram ne pēc standarta aptuveni nomērīji Z ~1 ohm. Nekādu "nesakritību" te nav. Un jā, tādam parastam kondensatoram Z ap 1 ohm ir normāls rādītājs. Kur vajag būtiski mazāku, tur ir jāmeklē īpaši zema ESR un/vai ESL kondesatori. Ja Tavā mērījumā spriegums bija lielāks kā standarta testā, tad kapacitāte bija mazāka un attiecīgi Xc lielāka. UNI-T un Siglent ierīču atšķirīgie mērījumu rezultāti jau arī uz to norāda. Un kur vispār ir garantija, ka tas ~1 ohm nav vadiem, savienojumiem un citiem mērījuma artefaktiem?

 

Minimālā mājas darba ievadmateriāli:

https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/tutorials/5/5527.html

https://www.murata.com/en-global/products/ emiconfun/capacitor/2012/11/28/en-20121128-p1

Driikst,es liidz shaadam liimenim nenolaidiishos? Man nav interesanti ne atkaartoties,ne kaadam ko skaidrot absoluuti elementaaras lietas. Man prieks,ka tev ir uzradies viedoklis par sho megasarezgjiito probleemu. Jo par ko sarezgjiitaaku es dzirdu tikai klusumu.

Es nezinu,kur iemesls - tu (taapat kaa veel paariitis) juuties kaadaa veidaa aizskarts,apbizhots,apdraudeets? Gribi man ko pieraadiit? Sore,tu nepateici neko interesantu. Tikai chupu tupu savaarstiijumu. Kur ir tava probleema? Es patieshaam labpraat saprastu.

Ja tu nesaproti,ka pie rated C Z jaabuut 4x mazaakam,tad.. ko te gari diskuteet? Tev 1 ohm ir tas pats,ka 0.7. Nu,iespejams ka tu tur redzi 30% atskjiriibu. Bet es tur redzu 3 kaarshu esr atskjiriibu.

 

Nee,nu mees varam dariit svaadaak. Es tev paraadu savas sheemas un tu klaatienee konkreetaa laikaa pastaasti,kaa taas straadaa. Nespeej to izdariit? Pazuudi un vienkārši aizver muti. Jo korekti komuniceet tu,aciimredzot,nespeej. Es nezinu,kas jums te par kompleksainu idiotu kompaaniju izveidojusies da mani tas arii neinteresee. Es jau nerunaaju,ka te nemanu tavas megakonstrukcijas un projektus. 

Man patieshaam butu interesantak runaat par sarezgjiitaakam lietaam,diemzheel tu taas nevelc.

Par artefaktiem... es neuzskatu,ka man tagad tev kaut kas buutu jaapieraada. Es zinu,ko un kaa sameeriiju. Tev ir lepnaaks apriikojums? Nee? 

Nu,pameeriiju ar taisnstuuri esr. Dabuuju krietni virs 0.5 ohm. So? Vajadzeeja buut paardesmit reizes mazaakam. Un? Arii tam nav nekaadas noziimes,ja pamatprobleema bija pavisam cita - dc drifts delj rf detekta. Tevi taadas probleemas neskar. Jo tev vienkārši nav taadu iekaartu ar taadu jutiibu. Nu,tad par ko mees te runaajam? Tu maaki wiki un maaki iemest capacitor tajaa? Tieshaam?

 

 

Taatad,abstraheejoties no savstarpeejiem apvainojumiem un veedera izejas piemineeshanu,atkaartoshu probleemu - speeciigs eds/dc drifs,detekteejot rf.

Nee,ne mikrofoneeshana. 

 

Taatad drifts ,noslogojot to c ar 100k bija liidz pat paaris mV. Jaa,arii stipri palielinaats termo eds. Ko es veel idejiski saprotu.

Saliidzinaajumam - notesteeju vairaakus zinaamu razhotaaju gan filmas,gan keramikas c. Dc drifts paaris uV apmeeraa. Tb.,dominee probe termo eds. Respektiivi,probleema vismaz 500..1000 reizes mazaaka vai nav vispaar. Par sho gan kaut kaa klusums. Nez gan,kaapeec..

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Nu ko, izejas buferi peec samonteeshanas palaisti. Galiigi bez paarsteigumiem.

Ja neskaita, ka 3..3 Ohm vietaa biju iemaucis 3.3M Ohm

obl22_started.jpg.77e5452f47b5ca793759ba3f933d2d84.jpg

Bet citaadi - atkaartojamiiba izskataas bez probleemaam.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

o, jautaajiens forumachanjiem - ir kaut kur kaada [kaut] pusliidz jeedzoshu kadru kopa/grupa/kautkastaads?

Iegaaju FB DIY audio grupaa. Nu, tas ir pisec. Tur pat iisti nav uzradies neviens, kas kaut iisti pamatlietas cirstu. Ar mokaam kaads tranzistora sleegumu paziist. Tak nevar buut, ka vairs neviens neko neceert. Kaads tak kaut ko izstraadaa/ziimee?

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, redzēju tos postus. Es tā arī nesapratu, ko vēlējies panākt. Protams, ka lielākā daļa vienkārši prot izgatavot gatavus dizainus, vai maksimums uzmargot kaut ko no vecām shēmām.

 

Parastais DIYAudio forums neko stipri labāks nebūs. Gribi advancētos čuvakus tramdīt, ej uz Vegalab. Bet nu tur arī veči ar saviem sikspārņiem būs bēniņos.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Vegalab ir paaris vechi,kas ceert,bet tas formaats ir.. zini,manupraat,tur taada smilshujastes kompleksainu kadru meeriishanaas. Man bija doma,ka moska plashaakaa smilshkastee cilveeki ir nu.. briivaaki domaashanaa. Nu pag,iznjemot krievus,ir tak arii jeedzoshi citu zemju kadri. vienkārši - izskataas,ka vinji iisti nekur neparaadaas/nekomunicee.

Meerkjis - nu,man buutu interesants brainstorms par shaadaam/taadaam teemaam,da redzeet kaadu citu kaadas forshas izstraadnes. Nee,passa kita salodeeshana man nav interesanta. Kaut kaa taa.. domaaju,moska kaads pavilksies,kaut liimenis uzpeldees. Nulle.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

P.s. nu piedevaam,sore,nu blja,pilniigam debiloiidam jaabuut,lai nesaprastu,ko dara aizsardziibas sisteema,ka taa glaabj apriikojumu. Ka taa nostraadaas 1/1000 reizeem,bet izglaabs visu. Ka statnaas iesleegshanaas nav sisteemas veiktspeejas kriteerijs,utjpr. Nu,blja,tur iq ap 80 pietiks. Bet,kaa pret sienu. vienkārši tupums kaa pie meerkakjiem. Kaut man,iespeejms,jaatvainojas shiem primaatiem,jo vinji reizeem izraada izcilas praata speejas.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

aizvakar viens japaanis pieregjistreejies DIY grupaa.

jp_darbs.thumb.jpg.7275c6ff74d7f890844115aa45f0cacd.jpg

DAC. ar lampu buferi.

Luuk, par ko staasts! Japaana vispaar mani fascinee. Tu dziivo savaadaaki cilveki, ar savaadaaku domaashanu. Ar citu skaistuma, kaartiibas izpratni un latinju. Ok, protams, es/mees redzam tikai mikrodalju no visa, bet tas, ko redzam - man regulaari ir woow sajuuta.

Sore par spamu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Iesacejs69 teica:

tur taada smilshujastes kompleksainu kadru meeriishanaas.

Tā ir visur. Nav jau galīgi nesaprotama tā vēlme atrādīt savu elektroluņķi un izkauties ar citiem aļfačiem. Jautājums, ko tie speciālisti pievieno komūnai - tā arī ir katra dalībnieka lielākā vērtība. Ir kas postē savus dizainus, stāsta par tiem komūnai saprotamā līmenī un pēc tam bariņš tos atkārto. Tāpēc jau arī Pass ir tur, kur viņš ir. Netā jau arī lielākā daļa cilvēku tikai lasa un sēž biksēs, saturu taisa 10%. Kvalitatīvu oriģinālo saturu - no tiem 10%... pats saproti, cik daudz. Tas pats arī DIY elektronikā - lielai daļai vienkārši patīk elektroamatniecība un gribās kādu jaunu kasti uztaisīt un paklausīties. Vēlams, no labi dokumentēta kita...

 

Pirms 21 minūtēm , Iesacejs69 teica:

DAC. ar lampu buferi.

Jā, japāņiem ir savādāka audio tehnika. Šajā gadījumā izskatās labi - viss laikam uz Salas šuntregulatoriem barojas, ieejā laikam Amanero. Es tik nesaprotu, kāpēc Lundahl izejā vajadzēja ņemt. Japāņiem tak ir lieliski vietējie trafu tinēji.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

protuni2.thumb.jpg.a7c7d109759f75517bdf517942188206.jpg

nu ko nah.. zb tos suudus internaatos skatiities..

protuni.thumb.jpg.9f1ec4bc0d7ba77915bf5d611cf7a958.jpg

 

ja kaads pamana kaadu lazhu, kliedziet :D

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Klau, nepārej uz sarkasmu. 

Jā, fakts ir, ka daudzi normālie biedri ir sākuši stagnēt. 

Neko darīt. Gan jau kāds ko sakarīgu pateiks. A tā... skaties ixbt Foobar zaru, kā arī zarus kas uz hiendu velk. Skumji, ka šā foruma admins ko tādu saka, bet, ko darīt... skaņa rullē! 

Interesanti būtu manu skaņas traktu notestēt ar aparātiem, kas Tev ir :)  

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
8 minutes ago, rubb said:

Klau, nepārej uz sarkasmu. 

Jā, fakts ir, ka daudzi normālie biedri ir sākuši stagnēt. 

Neko darīt. Gan jau kāds ko sakarīgu pateiks. A tā... skaties ixbt Foobar zaru, kā arī zarus kas uz hiendu velk. Skumji, ka šā foruma admins ko tādu saka, bet, ko darīt... skaņa rullē! 

Interesanti būtu manu skaņas traktu notestēt ar aparātiem, kas Tev ir :)  

pag, kursh admins tad te ko saka?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 17 stundām , Iesacejs69 teica:

vienkārši tupums kaa pie meerkakjiem. Kaut man,iespeejms,jaatvainojas shiem primaatiem,jo vinji reizeem izraada izcilas praata speejas.

Kāda varbūtība atrast domubiedrus ar šādu kretīnisku attieksmi? Cilvēku nīdējus nemīl.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
4 minutes ago, Mezavecis said:

Kāda varbūtība atrast domubiedrus ar šādu kretīnisku attieksmi? Cilvēku nīdējus nemīl.

un tu gribi teikt, ta es to teicu bez iemesla? :D

es te esmu atdzimis, ja nemaldos, reizes 4. visas reizes esmu saacis MEGA soliidi.

tev, kaa adminam, buus vieglaak pacelt augshaa manus postus. un katru reizi ir indiviidi [jaa, super, peedeejaa laikaa to skaits ir sheit mazinaajies], kas uzvedaas kaa kretiini.

Paskati kaut peedejo reizi.

Palasi. Un ko man dariit? ja tieshaam nejeedzoshi, netalantiigi, tupi [piedoshanu] iipatnji te sezh un to vien gaida, kaa kaadam ieknaabt?

Kluup virsuu ne tikai man. Ok, pedeejaa laikaa ir klusums. Bet, kaa ieprieksh uzvedaas kjirzaka? augstpraatigais jdat aka Jaanis? kaut kaadi ggg.. kas te veel.. paskaties! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 11 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Un ko man dariit?

Viss atkarīgs, kāds ir mērķis. Ja ir vēlme ir pasludināt par audio guru sektas vadoni un visus neticīgos dedzināt sārtā, tad esi uz pareizā ceļa. Citiem mērķiem ieteicams mainīt taktiku.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

p.s. es atljaushos atgaadinaat, ka 2 reizes mani no shejienes izbanoja nevis par rupju uzvediibu, bet taapeec, ka es skaidroju vadu [preciizaak: sazemeejuma, paarejas kapacitaashu, RF trauceejumu, utjpr.] ietekmi. Manupraat, tas ir vienkārši NOZHEELOJAMI! Moderi, kas to izdariija, ir tupi meerkakji. Degjeneraati. Piedoshanu, tas ir maigaakais, ko varu pateikt.

Un taapeec te ir taa, kaa ir. Arnis - vairs nepostee. Tornis - nepostee. Jurkins - klusee. Pat kaut kaa pietuvinaatie stāstilaizhas ir apklusushi, jo pashiem vienam uz otru drochiit ir apnicis. Un nav vairs ko nostāstit. Man liidzi nevelk, a jauninjie te vairs neraadaas. Bet jaa, es esmu salauzis sho forumu. Atziistu.

Just now, Mezavecis said:

Viss atkarīgs, kāds ir mērķis. Ja ir vēlme ir pasludināt par audio guru sektas vadoni un visus neticīgos dedzināt sārtā, tad esi uz pareizā ceļa. Citiem mērķiem ieteicams mainīt taktiku.

ok, pasktaasti, kaada vareetu buut taktika? saakt braaljoties ar tiem idiotiem, kas te bija [kaa saprotu, vairs nav] un dibens virsuu visiem? Nee, man tas nav aktuaali.

Prasiit padomu tiem, kas lodee kitus? Sore, arii nav aktuaali.

Ja kitu lodeetaaji juutaas apbizhoti, nevis reizeem tatrod te ko interesantu - nu, sore, taa ir vinju probleema.

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 3 minūtēm , Iesacejs69 teica:

ok, pasktaasti, kaada vareetu buut taktika?

Vispirms saprast, kādu vēstījumu gribi nodot ar tiem darbiem, kuru šeit publicē. Pastrīdēties ar idiotiem vai kaut kas konkrētāks.

 

Pirms 3 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Arnis - vairs nepostee. Tornis - nepostee. Jurkins - klusee

Ar ģēnijiem nav par runāt nav ko, jo tikai 1 tāds ir uz pasaules.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 minutes ago, Mezavecis said:

Vispirms saprast, kādu vēstījumu gribi nodot ar tiem darbiem, kuru šeit publicē. Pastrīdēties ar idiotiem vai kaut kas konkrētāks.

 

Ar ģēnijiem nav par runāt nav ko, jo tikai 1 tāds ir uz pasaules.

 

pag, es nesapratu - visi vinji gjeeniji, taapeec savaas sadaljaas nepostee?

 

kaadu veestiijumu? Iespeejams, kaadam ir interesanti. Nav?

man, piemeeram, ir. man ir interesanti redzeet katru pasha gjenereetu shemu. Stukot, kaa es to realizeetu. Risinaat reebusus, ja taadi uzrodaas. Elektronika man interesee. Ja sheit nevienam citam taa neinteresee, tad.. Tas ir skumji, bet nedomaaju, ka buutu godiigi visu noreduceet ''mums nahuj nekas neinteresee, besii, ka kaads ko sajeedz, taapeec mees - saakumaa nostāstiham, ja nesanaak, vienkārši meegjinam knaabaat, ja nee - vienkārši banojam vai kluseejam. atkariibaa no pilnvaraam''.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...