Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69

pirmaa plate ir relatiivi daarga, jo jaataisa fotoshabloni, jaaveido urbshanas faili, faili maskaam, uzrakstiem [ja ir].

Godiigi sakot, preciizi neatceros, bet idejiski shaada [200x400mm], divpuseeja izmaksaas ap 50 naudaam.

Naakoshaas - reizes 4..5 leetaak.

Formaali cenu reekjina no izmeera, caurumu skaita, freezeshanas [ja ir].

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es tik domāju par to vai ja ātri grib dabūt, tad sanāklētāk LV vai no Ķīnas.

No Ķīnas es parasti maksāju kādus 5 - 15 naudas par 10 platēm, bet ja grib ātri dabūt (nedēļas laikā), tad par šipingu kādi vēl 25 pa virsu. Ja var gaidīt, tad arī pa piečuku var tikt cauri.

Tākā parasti man sanāk uztaisīt kautkādu kļūdu platē, tad šipings sāk sist pa kabatu :D ,ja  gribas lētāk, tad atkal laiks paiet bezgalīgi ilgs.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)

es labaak samaksaaju bisku vairaak, bet pasuutu sheit. jo no CH - ar leeno shippingu var naakt ilgi, ilgi da neatnaakt. Ja kaada lazha buus, te Galjina man uzzvaniis 3X labaak paarjautaas nianses. Tur - uztaisiis, atsuutiis pofigaa..

 

thumbnail.jpg

nu ko, otraa staava plate iet pa skuju taku.

Paredzeeti bija +/-30..35V barotaaji.

Testam nopirku Triad trafu, 2X24VAC.

Protams, ka konkreetajam spanim par maz, bet.. kad nobriedu pasuutiit ''iiisto'' trafu, izraadiijaas, ka adekvaatajaas jaudaas 24X2 ir max, kas nopeerkams.

Un, taa kaa man vajag ieejas spani 115/230, tad.. tad jaataisa sprieguma dubultotaajs, jo adekvaatu trafu es nevaru pa vienkaarsho nopirkt.

Jaa, varbuut kaut kur vareetu atrast, bet - kas to zina, vai riit/pariit es to vareeshu nopirkt.

 

p.s. nu, peedeejais meegjinaajums ar Vigotronix. Bet, tas, ja - salips ar Farnell sieviskji, kursh seezh ofisaa, uzdod daudz glupu juataajumu, kas uz vinju galiigi neattiecas.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es trafus no šiem te žipčikiem ņēmu. Nezinu, vai ir jēga maksāk par super puper audio grade, bet parastais audio grade bija labs. Pat ekrāna tinums bija!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

paldies! Labs links - pietiekoshi mazi, lai varetu buut fleksibli.

Suudiigaa sadalja - vinjiem arii 230VAC ir primaarais. Tb., taa varetu buut fundamentaala probleema [jo primaaros jau samochii vispirms visiem model].

Man vajag 2X115, lai ar vienu sleedzi varu paarsleegt USA tirgum... Bet razhotaajs interesants. Paldies!

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es domāju, ka gavno vopros ar dubultajiem primārajiem satīt. Uzsit šiem vēstuli. Man pat šķiet, ka viņi pat var mainīt bubļikam izmērus, tipa plakanāku vai augstāku, ja specene prasa. Maksuj tik.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Iesacejs69 teica:

Taads Liepaajas Metalurgs vai HES, kas taa ierosmi regulee, var riktiigi pachakareet pasaakumu.

 

 

Neuztraucies, Liepājas metalurgs Tev neko sliktu neizdarīs - jau cik gadi kā aizgāja pa skuju taku :) Tagad tur kaut kādi daži nelieli uzņēmumi darbojas, bet pārējais tukšs. Ā, vēl izdomāja lielu teitoriju iznomāt kā noliktavu baļķu turēšanai pirms ved prom uz ostu.

Bet, tad kad bija metalurgs un pārgāja uz elektrokrāsni, tad visa Liepāja to juta. Es nezinu, vai viņi nemācēja kaut ko saregulēt, vai arī kaut kādas iekārtas neuzlika, ko vajadzēja, bet tīklu riktīgi šupoja. Tur pat nebija nekas jāmēra, varēja pēc apgaismojuma redzēt :)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Offtop: es kad savulaik studēju Reikjavīkā, tad bija iespēja aizbraukt uz propagandas tripu, ko vietējā smagā rūpniecība rīko studentiem. Tā kā biju nabadzīgs students, kurš sev pats grieza matus, tad tā bija jauka iespēja uzpārtībomžot kalorijas un uztankoties kādu vināru. Kontekstam - Islandē strāva ir bezmaz par velti, jo tajā pussalā, kur atrodas Reikjavīka bezmaz jebkurā vietā var ieurbties 50m zemē un tur sāks gāzties ar spiedienu ārā geizerūdens, kam īzī var uzspraust virsū turbīnu un iegūt free enerģiju/silto pirdienūdeni. Tas, protams, interesē visādiem metaļoriem, jo rūda ir lēta un galvenā izmaksa ir tieši kurināšanā. Tad nu Argentīnas Rio Tinto alumīnija koncerns Reikjavīkas tuvumā bija uzbliezis Al rūdas kausētavu, par ko vietējie zaļie nelabā balsī kauc. Tāpēc šie ar atplestām rokām visus studentus uzņēma ekskursijām un prezentācijām, kur stāstīja, cik viss ir tīrs un ekoloģisks un, ka visa Islande no šī tikai iegūs. Cik sapratu no citiem zaļajiem, tad tas alumīnija cehs ēd 70% no visas Islandes strāvas un plāno vērt vaļā extra līniju, kas prasa attiecīgi vēl tik pat strāvu. Tā kā Islandē jau bija sākušās bažas par ģeotermālās enerģijas ietekmi uz vietējo seismisko aktivitāti, tad bija uzsākti projekti par HES būvniecību, kas arī nav bez vainas, kaut arī skaitās neticami zaļi. Proti, Islande sastāv pamatā no vecas magmas, kas ir bagāta ar SO2. Tos masveidā appludinot ar ūdeni veidosies sērskābie savienojumi, kas gan jau ne īpaši patiks pašai spēkstacijai, bet galvenā ķibele būs, kad tas viss straumēm gāzīsies Atlantijas Okeānā. Paši metaļori, protams, dievojās, ka viss būs kedā un lēja mums mutē apšaubāmas kvalitātes vīnu.

 

Pats interesentākais bija rūdas karsēšanas ceha apskate. Mums piekodināja noņemt pulksteņus un atstāt arī fotokameras citā telpā. Tipa magnētiskais lauks sabojāšot. Es, protams, kameru paturēju. Mūs ieveda telpā, zem kuras, atradās ceha apakšstacija un katram iedeva tērauda saspraudi. Plaukstā tā jocīgi spieda. Pēcāk visiem pateica, lai attaisām plaukstas un visas saspraudes elektromagnētiskā lauka ietekmē stāvēja gaisā. Es arī šo to nofotografēju, bet rūpnīcnieki baigi gribēja, lai bildes dzēšu. Sak, krievi gribot uzzināt, kā modernajā pasaulē kausē rūdu. Pie viena arī vietējie zaļie dabūja zināt, ka tajā cehā var mierīgi filmēt un rūpnīca viņiem ir betonējusi bulšitu, lai šie netiek iekšā aizliegto paņēmienu taisīt.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, piem., taa legjendaaraa Sajano-Shushenskas HES ar saviem cik tur 10GW pamataa apkalpo Alu un veel paaris mazaakus kauseeshanas kantorus. Tb., jaudas ir vienkārši milziigas.

 

reku veel 2 bildiites.

taatad - ir mums parasts barotaajs: tilts, C, stabilizators.

man pirms tilta ir filtrs. Luuk, kas kriit uz taa filtra [atkal 1/2 no U]:

thumbnail.png

ekraana viduu [kur ieplaka saakas] - saak pluust I caur tilta diodi, peec tam straujsh U kritums - I caur diodi paartruukst. Neliels izsitiens, labi slaapeets.

 

Un luuk, kaa izskataas U pilsaacijas uz C

thumbnail.png

taas mazaas paketiites - nav maneejaas. Taas mauc cauri no kaut kurienes [nesoshaa: 25kHz].

Bet pati U forma - bez augstu F spektraa.

Tb., ko dod taads filtrs:

a. tilta diodes ilgaak ''straadaa'' - mazaaka slodze tiltam, baroshanas trafam;

b. mazaaka Ipeak C;

c. pulsaaciju spektrs buutiski uzlabojas. Joslaa 500..20kHz spektra komponentes var viegli nogaazt desmitiem reizhu. Attieciigi, tas noziimee - desmitiem reizhu mazaaki suudi barotaaja izejaa. Tas ir mega labi, jo pieaugot F, jebkura lineaaraa barotaaja speeja mazinaat pulsaacijas - arii samazinaas [jo samazinaas K loopback, pieaug Z gan plates celinjiem, gan C].

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tam 300V baroklim trafa nav? 230V taisno un tālāk pucē/regulē?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nuu, ir tie 2 peleekie taisnstuuri. tie ir paaugstinoshie trafi, uz tiem tiek padoti 12VAC no 1.staava toriem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Iesacejs69 teica:

bet kaa neshuupos pie tik milziigaam jaudaam? Tiikls jau nav ideaals..

 

Elektrokrāsnis jau bija pieslēgtas pie 330kV apakšstacijas (no Grobiņas) pie 110kV tīkla. Tas tomēr nav ne 10 vai 20kV tīkls, ko viegli šūpināt :)

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

5Gdienas vakaraa noleemu palieliities. Sen atpakalj biju iemetis info, bet, iespeejams, kaadam buus interesanti.

Kaapeec palieliities - ibo, ar sho meeraparaatu ienaakshanu manaa pasauliitee, viss izstraades [''otladkas''] provess radikaali mainiijaas.

 

Kas tie ir par priboriem?

1. no kreisaas - upgreidots B3-40. Upgreidots ar A liiknes filtru [sleedzis korpusa aizmuguree].

Kaapeec naacaas upgreidot? Apraraats bezglaa kruts [30uV, true RMS], bet - josla 10Hz ..10MHz. Attieciigi, skanjas apriikojumam:

a. lien iekshaa fons [it seviskji - izstraades posmaa];

b. lien iekshaa plasha spektra RF tracueejumi.

Pirms upgrade redzeet kaaadus reaalos troksnjus - nebija iespeejams. Ar A filtru - oo, redzu VISU!

2. Paarbuuveets B3-38. Jutiiba pacelta 100 reizes, iebuuveets A filtrs. Veel juutiigaaks, aatraaks par B3-40.

Abi meeraparaati var straadaat ar DC komponenti 300V. Kas noziimee - ideaali der lampu izstraadeem.

3. DC mikrovoltmetrs. Speej sameeriit 1uV uz 5V 50Hz AC fona.

Sho es izstraadaaju projektam, kura laikaa tapa 230VAC tiikla analiizes aparaats. Tajaa man vajadzeeja speet sameeriit 1mV DC offsetu 230VAC tiiklaa.

Jaa, man ir arii 5 1/2 preicizitaates multimetrs, bet ar to uz 5V AC fona es neredzeeshu/nredzu neko.

 

Shie aparaati radikaali maina visu. Ar kaifu var straadaat - troksnju, offsetu avotus redz momentaa!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Kā šitādiem ceļ jutību? Ieliek kaut kādu mega tīro pastūzīti starpā?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, kaa kuraa keisaa. njemam sheemu un buuveejam. tam vienam dalja paarbuuveeta, otram tikai korpuss un baroshanas trafs palicis stock.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

Tas Briidis ir pienacis. Plates var normaali nobarot, nu var kjerties klaat skanjas traktam. Saakam ar U pastiprinaataju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

DC rezhiimus uztur, signaals ''cauri'' iet...

 

Kaa man patiik stabilitroni kaa troksnja avoti! Super!

Jurkin, Tev bija ekselenta pieredze ar tiem China TL431, vai ko tamliidziigu? Man veel shis posms [ar TV/TLV] veel priekshaa. :)

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

ja nu kaadam intersanti. vai kaut priecinjsh :kaspich:

viss ir slikti - lampas es nemaaku.

Probleema - samargoju diif kaskaadi uz triodes baazes ar dinamisko slodzi. Ok, izejas Z liels - tas ir logjiski.

Tas, ko iisti nesareekjinaaju - pie tik liela Zout pat 10pF paraziitkapacitaates nogaazj joslu/veido baigo faazu nobiidi.

Rezultaataa man ir riktiigi hiendisks amps ar joslu kaadi 20KHz pie -1..2dB :D

 

 

aa, un man no 7 paarbaudiitajaam lampaa viena EEC81 ir braakjis. Pat aukstai ir kaadi 3K Ohm starp tiiklu un anodu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 3 stundām , Iesacejs69 teica:

Rezultaataa man ir riktiigi hiendisks amps ar joslu kaadi 20KHz pie -1..2dB :D

 

Pffff... ar DSP iztaisnos takš!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nee, man shii kaskaade buus pa smuko. kaskode ar donamisko slodzi. dinamiskajai slodzei - peldosha baroshana.

tad - katoda atkaartotaajs un tam arii dinamiska slodze . un dinamiska baroshana. uz papiira jau ''straadaa'' :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.png

nu re, 10KHz taisnstuuris.

 

Tiesa gan, eskperimenti uz briidi apstaajaas, jo uzpirda gaisaa +300V barotaajs :D

briinums, kaa tas vinjam nesanaca aatraak :D

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

sheema shaada. aizgaaja pa gaisu:

Q101 [C/E uz iiso],

caur R124 nospraaga D101, D102 - peedejais ash uzspraaga;

pats R124 nosvila [neskatoties uz to, ka ir WW].

 

shajaa briidii vietaa iisaa veesture.

saakumaa barotaajs bija 250V 20mA. bija tikai otraa kaskaade. Kaa redzam, tur ir I aizsardziiba ar kriitoshu liikni, tranis smuki aizveras pie lieliem Uce, pie Uout=0 neveras valjaa, utjpr. SOA tranim tiek ieveerots.

 

Tad Uout pieauga liidz 300V.

 

Tad paraadiijaas pirmaa kaskaade, jo Uin peldeeja paaraak plashaas robezhaas [Uce max = 400V pieejamajiem PNP tranjiem].

 

Tad Iout pieauga liidz 50mA.

 

Bet - tranjus jau neviens nenomainiija :D

Rezultaataa 1.kaskaades [Q101] tranis straadaa pie pasha secondary breakdown limita.

Iesleegshanas, spanja raustiishanaas briidii - protams, var sagadiities, ka SOA netiek ieveerots.

 

Kas tiks dariits:

1. tranji ar kaartu jaudiigaaki. Pirmajaa kaskaadee TO247 korpusaa: SOA ap 0.3A pie 100V, virs 100mA pie 350V.

2. Q101 Ic tiks ierobezhots ar 100mA;

3. Q101 Uce tiks ierobezhots uz 350V;

4. kameer U peec pirmaas kaskaades nav >350V, otraa kaskaade netiks palaista;

5. D101..D104 5W, lai labaak paarciestu iislaiciigus overvoltage, D101 pielseegums peec R105; R105 = 150 Ohm, WW.

 

Shim vajadzeetu situaaciju labot.

Link to comment
Share on other sites

Cik noprotu, tad tās patērējamās strāvas neko lielas nav. Šīs mērķauditorijas pastūzim patērējamā jauda un kastes/radiatoru lielums nav pretarguments, varbūt, pat otrādi 😁. Neesi apskatījis variantu ar paralēlo stabilizatoru? Jebšu gan jau esi izsvēris visus plusus/mīnusus?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

man tas barotaajs ir atseviskjs modulis, var buut arii rezhiimi bez lampaam. tb., tam paraleelajam tad [atvienotam vai bez lampaam] buus jaanodzesee pilna jauda.

Jebshu 100mA X 300V = 30W. un 2gab. taadi. Paskarbi. Ventilatorus, protams, izmantot nevar.

Godiigi sakot, konkreetajaa keisaa theniski neredzu jeeeegu - man arii shiem pulsaacijas ir uV meeraamas.

Un slodze ideaala - stabila, bez vipendroniem.

 

Savulaik 5V ciparisko prichindaalju baroshanai speeleejos/taisiiju virknes + paraleelo. Un paraleelais noeeda kaadus 10% no Iout. Tiiri - lai Z mestu lejaa.

Jaa, tur bija baigi labs efekts. Bet te - nu, ja kaadaa briidii liksies/sameeriishu, ka ir jeega, kaadu/taadu majaudas paraleelo piemetiishu. Bet, kaa saproti, pagaidaam pat ar pamatfunkcionalitaati ir probleemas :D

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, kam reebusinju?

 

taatad: izdemoleejaas D101; D102 [uz iiso], un izraadiijaas, ka arii Q102 BE paareja uz iiso [BC paareja - daljeeji uz iiso].

Reebusinja jautaajums - kas vareeja izdemoleet Q102? Pie tam: Q103, viss cits visapkaart - vesels!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

noleemu pareklameet vienu apparatusu.

 

Multimetrs.

5.5 ziimes. bet - var izmantot arii kaa datu logeri, ar iebuuveetu pamatmath. luuk, dazhas bildes no procesa:

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

protams, visu var nomest uz flash.

konkreetajaa gadiijumaa skatu servo izeju. shaads ''multimetrs'' man aizvieto oscili [roll mode], vai kaadu loeri.

+ precizitaate - ar kaartu virs vajadziigaas.

un tas statistikas bar toolis - vispaar bomba.

Manupraat, par to cenu - vienkārši daavana.

 

Taapat kaa SDS2000X seerijas oscilji [par kuriem esmu murgojies].

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Iesacejs69

nu ko, forums izskataas nomiriijis :(

 

interesanti, ka info par lampu noise spektru un specifiskaam lietaam - internaatos ir visnotalj ierobezhots. Mana bakstiishanaas aptipina: 1/f troksnis ir paliels. Ir bisku jaasaspringst ar visa veida DC un infrazemo frekvenchu teemu..

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

shaada izskataas U pastiprinaataaja plate peec visiem upgrade. Arii no otras puses kaadas detaljas piepickaatas. Kaapeec taadas izmainjas?

Noleemu palielinaat headroom. Tagad max U swing ir 260V (pp).

Liidz ar sho/papildus naacaas paarbuuveet izejas kaskaadi. Nu jaabuut super/truper lineaarai.

THD/IMD veel meeriijis neesmu, kas buus/buus :D

 

thumbnail.jpg

un te bilde no vel viena ljoti sakariiga apparatusa. Ja meklee oscili - noteikti pieveers uzmaniibu! Shobriid izkonkureeja gan Siglent, gan veco/labo Agilent.

Iemesls: korekts LPF [ar mainaamu joslu 30kHz..20MHz]. 2.kaarta, softiski realizeets.

Kas veel forsh shim apparatusam:

28M points atminja;

kaut kaadi 50.000 wforms/s

infini mode, serial decode, utml.

 

Nesaliidzinaami [manaa skataa] nopietnaaks par kaadu 2x daargaaku Rigol, utml. [jaa, diemzheel, arii citi, piem., Keysight, u.c.].

 

Jaa, grafikas apstraade profesionaalaaka Agilent, bet visaadi citaadi - arii shis ir mega labs aparaats. Un shobriid Micsig uztaisijushi hibriidu uz shii baazes: papildinaajushi arii ar pogaam [tb., ir gan touch screen, gan pogas].

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

taaks, pirmais shaaviens.

 

noise floor:

thumbnail.jpg

soft clipping atbilst kaadiem +4dB

 

te THD pie 30V pp

thumbnail.jpg

 

un te pie 140V pp [max, ko izdevaas izspiest ar esosho gjeneratoru]

thumbnail.jpg

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

iisie secinaajumi:

1. izskataas, ka veelamo THD sasniegt nav/nebuus probleemu;

2. izteikti dominee K2; K4 un augstaak sakariigu level diapazonaa ir zem noise floor;

3. THD kriit straujaak kaa signaals;

4. jaasaprot, kas tie par augstu harmoniku kropliishiem pie lieliem swing [tie gan ir nereaali spanji digital source gadiijumaa, bet - principiaali jaasaprot];

5. THD liimenis un spektrs nemainaas, balanseejot diff kaskaadi un U izejas kaskaades diff dalju. Tb., zemu THD es nedabuuju delj diff kaskaazhu kompenseeshanas [kas ir labi].

6. smukaakaam bildeem jaaekranee plate;

7. noise floor - nav slikts konkretajam konceptam [njemot veeraa augstas Z visaas kaskaadees, lampas];

8. noise spektrs ir ar minimumu max dzirdamiibas diapazonaa - ''organisks''/pareizs.

 

Pagaidaam man redzeetais patiik.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Interesanti. Cik pati kartiņa piekrāmē klāt harmonikas? Esmu redzējis, ka mērījumos izmanto notch filtru fundamentālajā frekvencē, lai lieki neslogojas mēraparāta ieeja.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

taads zveers man arii ir, bet shobriid [veel] nav jeegas taa saspringt. Pasham EMU THD ir zems [pagaidaam var ignoreet]. Bet nu jaanjem veeraa, ka tamaa tas mazais THD tiek sasniegts uz mega dzilju OPampu atpkalajsaishu reekjina. Man, savukaart, kopeejaas atpakaljsaites nav vispaar.. Tikai lokaalaas/pa kaskaadeem.

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ok. Tā jau spektrs patiešām pieklājīgs. Tam manam CFA3 brīnumam arī H2 ap -80dB zem signāla un H3 ap -100dB. Augstākas sāk līst ārā, kad sāku tuvoties klipingam un tas jau ir pie astronomiskām jaudām. Es tik nevaru sameklēt, no kurienes ir adata ap 100Hz. 50Hz tik pat kā neredz, tāpēc varētu būt kaut kāda zemes cilpa.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

100Hz ir/buus baroshana. Tev jau 2pusperiodu barotaajs, attieciigi: 50Hz nebuus, bet buus 100Hz. Attieciigi, var buut gan vienkārši baroshanas pulsaacijas, gan pulsacijas + GND cilpas pashaa iekaartaa/barotaaajaa [bet nebuus fons no IN, piem., tad buutu 50Hz piikjis].


aa, par to manu projektu:

peec shii U pastiprinaataaja seko volume regulators un tad I buferis ar pasiivajiem daliitaajiem izejaa.

Tam I buferim vajadzeetu THD nodziit veel par kaartu zemaaku. Taapat kaa troksni. Lai pie maziem/videejiem volume dabuutu tiiru spektru, mega zemu troksni.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...