Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Huan Kaktus
Pirms 20 minūtēm , 138 teica:

ja abas ir pretfāzē

Plus un mīnus apzīmējumiem pie skandu konektoriem ir tīri informatīva nozīme, lai tu kaut kā varētu identificēt vienādos vadus skandām. Slēdz tu skandu plus vadiņus pie pastiprinātāja plus spailēm vai mīnus - pilnīgi pofig. Galvenais, lai visas skandas būtu vienādi pieslēgtas.

 

Bļin, kaut kā mēs no Phone amlifiera tēmas jau patālu esam aizbraukuši :(

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Inspektors Caps teica:

pamata problēmas parasti var izskaidrot arī vienkāršā valodā

Tavi posti tam ir dzīvs apliecinājums.

 

Pirms 28 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Kaut kad citā vēlāk uzrakstīšu.

Šo topiku vari ar to nepagodināt, šis topiks ir pelnījis doties tur kur viņš ir pelnījis doties. Uzcepšu rīt vai kaut kad atsevišķu topiku par zemes cilpām utjpr, ar kompaktu izklāstu kas man ir skaidrs un kas nav un ko es gribētu uzzināt un saprast, tur tad arī priecāšos redzēt tavu komentāru.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Labāk būtu, ja te varētu atrast labus interneta avotus par visām šīm apakštēmām.

Piemēram, pastiprinātāji un atgriezeniskās saites. Frekvenču raksturlīknes. Kāpēc tieši tās ir tādas.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)
7 hours ago, Inspektors Caps said:

Audiorastiem jau vienmēr šaurs skatījums. Tieši pastiprinātājs kopumā kā ierīce konkrētām vajadzībām (audio) ar atgriezenisko saiti sanāk lineārāks. Pamēģini saprast atšķirību starp pastiprinātāju un tranzistoru/lampu!

 

a. Cilvēka dzirdes sistēma nedetektē fāzi augšējām frekvencēm, jo tas nav iespējams galvas un ausu ģeometrijas dēļ.

b. Auss ir spektra analizators un detektē sinusoidālo komponenšu amplitūdas, nevis to kā jebkādas formas signāls izskatās osciloskopa ekrānā.

c. Citiem vārdiem sakot - pastiprināti un cep augšā aparatūru, samazinot efektivitāti. Tieši tas, ko Tavi barošanas filtri novērš barošanas tīklam...

 

Nu vispār tas vārds sasaiste velk uz "savienots" pusi... Kas tad tieši šeit ir domāts? Labos aparātos liek DC servo ar integrācijas laiku sekundēs un viss notiek.

 

Un kurš teica, ka ir? Tu stāsti kā ar atgriezenisko saiti ir grūti, bet noklusē to, ka bez tās tādus parametrus vispār nevar panākt. Nekas nav perfekts un visur ir savas problēmas, bet fakts ir tāds, ka reālajā dzīvē audio diapazonā risinājumi ar atgriezenisko saiti saliek aparatūru bez tās par divām kārtām kropļojumos un ļoti būtiski arī citos parametros un aspektos.

klau, puis, tu saac apnikt. un apnikt saac taapeec, ka ar minimaalaam priekszinaashanaam meegjini kraaninjiem meriities.

 

1. spektra augsheejaa galaa cilveeka dzirde speej noteikt faazu lietas sekojoshi:

a. vairaakaam spektraalajaam komponenteem relatiivi - komponente, kas laika izpratnee apsteidz citas, kljuust par maskeeetaaju, paareejaas - par maskeejamajaam. shis fenomens gan maina skatuves fokusu izvietojumu [gan horizontaalajaaa, gan vertikaalajaa plaknee], gan atttaalumu liidz tiem/skatuvei;

b. par dzirdes nespeeju detekteet fazi prihoakustikji paarliecinaajaas ''klasiskos'' eksperimentos - frekvence virs 5KHz, attaalums liidz skandaam - klasiskie 2+ metri. Situaacijaas, kad attaalums liidz skanjas avotiem ir mazaaks [piem., car audio: 0.5/1m] vai austinjas [dazhi cm], faazes detekteeshanas speeja saglabaajas arii augstakaaam F. Turklaat, ja ooc korekcija veido, piem., 90 graadu aizkaveshanos virs 20..30KHz [tava versija - nevajag mums paarsimts KHz joslu], pamatiiga [vismaz 30+] graadu nobiide buus jau pie 5+KHz. Un tie jau ir cm, kurus dzirde speej detekteet kaa faazu nobiidi pat klasiskaa akustikas izvietojumaa.

 

par ooc teemu - klau, es negribu komenteet tavu suudu. es pat neprasiishu par tavu pieredzi. tas viss nav interesanti.

 

Klau, man shis nav interesanti. jo tu nejautaa. tu meegjini te kaut ko atmeeriit.

tajaa pat laikaa - par manis iemesto sheemu fragmentiem [ok, ne par impulsnieku - tur tu neesi tomeer speeciigs. bet sheit - par ampu - tev tak ir VIEDOKLIS par visu] - nav NEVIENA jauntaajuma. NEVIENA komentaara.

 

mans vieniigais secinaajums - shaada liimenja sheemas tu nevelc. unn tad seko vienkārši trolljoshana. taapeec luugums - ja kas interesee, uzdod jautaajumus. es vairs tavus reputaacijas testus nepildiishu. jo tu nevelc. bet man nav interesanti shaadi uzdevumi - tu taapat sajutiisies pazemots, un mekleesi ortograafijas kljuudas manos postos.

sarunaats?

 

 

5 hours ago, 138 said:

Tavi posti tam ir dzīvs apliecinājums.

 

Šo topiku vari ar to nepagodināt, šis topiks ir pelnījis doties tur kur viņš ir pelnījis doties. Uzcepšu rīt vai kaut kad atsevišķu topiku par zemes cilpām utjpr, ar kompaktu izklāstu kas man ir skaidrs un kas nav un ko es gribētu uzzināt un saprast, tur tad arī priecāšos redzēt tavu komentāru.

o, tu uzvedies tieshi taa, kaa uzvedaas apbizhotie.

 

iisi: caps uzvedas kaa apdraudeetais sadaljas liideris. atnaaca kaut kaads loceklich un lauzh vinja Alpha vecha teelu. tad nu vinjsh meegjina izspiest kaut interpunkcijas kljuudas. agresiivi knaabj kaajaa.

 

tu, savukaart, lien vienā vietā. tu meegjini liist vienā vietā katram, kursh izraada tieksmi uz kaut kaadu liideriibu. pameegjinaaji man. piesardziigi. jo tev sajeegas ir tik maz, ka tu nespej noveerteet, kursh saka teemu, kursh samuld. kad es tavu tupumu saaku airet nost, apmeties pa 180. taadi kaa tu ir svaki peec buutiibas. tas vel nebuutu nekas slikts. bet tu esi mizals. taadelj tu meegjini ar kaadu braaljoties, lai eiknaabtu katram, kursh tev ''nodariijis paari''. taads miisliiga koijotsunja tips. kad nebuus nekas labaaks, meegjinaasi atkal kaadam citam pieliimeeties.

Labots - Iesacejs69
300 to 30 - drukas kljuda
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
7 hours ago, Huan Kaktus said:

Capam, šķiet, ir pretējs viedoklis ?

Caps ir mologec sadaljaa, ka vismaz kaut ko ir palasiijis. Cita lieta, ka.. zini, man taads ''balts/melns'' skats bija gados 20. kad arii likaas - blja, nu kur probleema? maucam tik kopeejo bez-saites pastiprinaajumu debesiis, reku kroplji - kritiis lejaa.

un tad izraadaas - faak. group delay pieaug ar katru kaskaadi. faazu lietas - zaraa. impulse response - zaraa.

ok, naak Suhovs, betonee - vechi: kopemiteru neizmantojam. aatri tranji, aatrs katras kaskaades aatrums, mazs group delay. gerai. un tik un taa - probleemu vairaak kaa jeega.

zin kaa, un tad, kad paskati, kas notik pasaulee, palasi graamatinjas, saproti, ka - nav viss tik balti/melns. bet kaut kaads plashaaks viedoklis saak rasties, kad simtu ampu sheemas da apraksti pastudeeti, simti patentu paskatiiti..

te ir teema par to sajeegas lodi. lodes virsma apziimee nezinaamo. jo vairaak zini, jo lielaaka neiznaama virsma. Capam shobriid skiet, ka vinjsh gandriiz visu zina. mani tikai mulsina tas, ka nav neviens koments par manaam sheemaam. tur tachu buutu visefektiivaak paraadiit lazhas! sak - reku kljuuda, reku lazha. te vispaar - tranzistoru nemaak. bet par konkreetaam lietaam - PILNIIGS klusums. Caps - kaa taa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Iesacejs69 teica:

pameegjinaaji man. piesardziigi.

Vispār jau - centos pieklājīgi pajautāt to, ko cerēju no tevis uzzināt, jo vienubrīd tu izrādīji pazīmes, ka runājot ar tevi tādā stilā, tu mēdz arī kaut ko noderīgu atbildēt un bez uzdіrsieniem.

Savukārt Inspektoru es nedaudz pazīstu arī IRL, man nav nekādas nepieciešamības viņam "pielaizīties". Viņam tik tiešām padodas, gan dzīvē, gan forumā, izskaidrot lietas klausītājam piemērotā abstrakcijas līmenī, un man nav grūti cilvēkiem lieku reizi pateikt kādu labu vārdu.

Mnjā, interesanti, ka sarunu biedri, un acīmredzot visi cilvēki vispār, priekš tevis iedalās kretīnos, kas to vien grib kā tev uzdіrst un apgāzt tavu autoritāti, un lohos, kuri ir bezcerīgi muļķi un no kuriem tu vari sagaidīt labākajā gadījumā brūndegunošanos tavā vai citu virzienā.

Tādi, kurus tu kā sarunu biedrus varētu cienīt, vienalga vai kā līdzvērtīgus vai kā tādus kuri novērtē, ka tu ar viņiem dalies ar savām zināšanām, tādi tev neeksistē kā kategorija.

Nav nogurdinoši tā dzīvot, kad apkārt ir tikai vieni vienīgi  krеtīni, gaiļi, lоhi un muļķi, ko?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)
pirms 2 stundām , 138 teica:

Es joprojām citiem mācu dzīvot, bet iepriekšējos postus tāpat turpināšu citēt, jo es tak esmu Dievs un uz mani , starp citu, manis nosaukto dažu specu izstrādātie foruma noteikumi, kas šeit jau darbojas gadus 12, neinteresē.

 

psiholog, tev kabatlakatinju iedot?

 

ir gana daudzi zinoshi kadri. arii sheit forumaa. vinju nickname esmu piemineejis [dazhus]. arii aarpus shii foruma ir zinoshi kadri. nez gan kaapeec vinju sheit nav :D

nez gan kaapeec neviens no jeedzoshajiem shajaa forumaa vairs neraksta NEKO? :D

es esmu gatavs skaidrot, paliidzeet katram, kuram ir interese. un kursh pats piedalaas procesaa. tu vienkārši vegjetee. tu ieguldi 0 effortu. tu seedi shajaa forumaa gadiem, gadiem progress 0.

nu, cik var? dari kaut ko citu, vienkaarshaaku. cep maizi, konsultee attieciibu jautajumos.. dari to, kas tev padodas..

 

 

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Iesacejs69 teica:
pirms 9 stundām , 138 teica:

Es joprojām citiem mācu dzīvot, bet iepriekšējos postus tāpat turpināšu citēt, jo es tak esmu Dievs un uz mani , starp citu, manis nosaukto dažu specu izstrādātie foruma noteikumi, kas šeit jau darbojas gadus 12, neinteresē.

 

Tā gluži es neteicu, un foruma noteikumi aizliedz nevis jebkādā apmērā citēt jebkādus iepriekšējos postus, bet bez nepieciešamības citēt tos pilnā apmērā, un it īpaši tad, ja tie ir posti tieši pirms tevis rakstāmā.

Par to, ko tu iepriekš šajā sakarā teici -

"a ko tad, ja postu pirms manis izdzēsīs" - šajā forumā jūzeris nevar izdzēst postu, var vienīgi izdzēst vai rediģēt tā saturu, bet tā dara ļoti reti, pārsvarā tad, kad atjēdzas, ka ir sarakstījis kaut ko tādu, ko labāk nevajadzēja;

"a ko tad, ja pa vidu iesprauksies kāds cits ar savu postu" - ja topikā, kuru tu tobrīd esi atvēris un lasi, vai drukā komentāru, parādās jauns posts, par to uznirst paziņojums (iespējams, izņemot, ja lieto kādas ļoti vecas pārlūku versijas, bet ar tādām, pieļauju, foruma lietojamība būtu apgrūtināta arī vēl citos veidos), un ja arī tu šo paziņojumu palaidīsi garām un neizlasīsi to iespraukušos postu, visbiežāk tikuntā būs saprotams, uz kuru postu tava atbilde attiecas; bet ja ļoti gribas būt nepārprastam, vai ja tā ir ērtāk nekā pašam izklāstīt tevis sakāmā kontekstu, nu tad nocitē to iepriekšējā posta daļu, kura pauž to domu, uz kuru tu atbildi. Tas nav pret noteikumiem. Kā, piemēram, es savā iepriekšējā postā nocitēju trīs vārdus no tava pārdesmit rindas garā posta.

 

pirms 8 stundām , Iesacejs69 teica:

es esmu gatavs skaidrot, paliidzeet katram, kuram ir interese.

Man grūti spriest, cik augsta ir tava latiņa "cilvēkam ir interese", bet tu, ja neesi nepamanījis, šajā un citos topikos esi tā vai citādi uzbraucis apmēram divām trešdaļām cilvēku, kuri ar tevi cenšas diskutēt, izņemot, ja nekļūdos, vienīgi Huanu Kaktusu, ju, un Jurkinu.

Ja tu identiski rīkojies arī dzīvē, tad - un šis nav uzbrauciens, vienkārši vērojums - es brīnos, kā līdzcilvēki spēj tevi paciest gan darbā, gan ģimenē, gan jebkurā citā par iepirkšanos lielveikalā tuvākā sociālā kontaktā.

Bet paldies, ka šodien esi pārsteidzoši pieklājīgs.

 

Par LEDiem, tu laikam runā par vadības pogu apgaismojumu (jā, man ir par grūtu šajā žults cisternā sameklēt tavu iepriekšējo postu, kur par to ir runāts), bet varu piebilst, ka, no maniem novērojumiem, LEDos telpas apgaismojumā pie apgaismojuma intensitātes, kas, luksus nepateikšu, bet zemākas par gaismas intensitāti ārā apmākušamies dienā, aukstā spektra baltie LEDi izraisa diskomfortu, siltā spektra ir ciešamāki.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

postus

 

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

posti

nu nav īsti latviski

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 24 minūtēm , 138 teica:

bet zemākas par gaismas intensitāti ārā apmākušamies dienā, aukstā spektra baltie LEDi izraisa diskomfortu, siltā spektra ir ciešamāki

Tas stāsts ir par to, lai pie jebkura apgaismojuma tie LED būtu komfortabli, tobiš, to spožums mainītos, atkarībā no telpas apgaismojuma.

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)
56 minutes ago, Huan Kaktus said:

Vēlreiz noignorēsi manu lūgumu necitēt katru iepriekšējo postu, runāsim savādāk. Apnīk jau man šādi "a man likumu nav, jo esmu kruts specs". 

Varbūt pie reizes atlaušu visiem taisīt "Heljp" topikus un arī visi , lai dara kā grib un tad varēsi raudāt, ka te ir pokemonu forums

jaa, man likumu nav.

ja kaadam kas nepatik, varu sheit neko neposteet.

 

luudzu nepaarprast, man sno shejienes varenajiem neko nevajag :)

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Huan Kaktus teica:

lai pie jebkura apgaismojuma tie LED būtu komfortabli

Ja runājam par vadības pogām / indikatoriem / displejiem, tad jā. Ne velti dažiem auto paneļa apgaismojuma spožums ir regulējams, pieļauju ka ir arī tādi kam regulējas automātiski.

Bet kā bija senos laikos ar kvēlspuldžu indikatoriem, kvēlspuldžu izgaismotiem paneļiem, mirdzizlādes indikatoriem? Noteikti arī tiem nebija viegli piemeklēt tādu intensitāti, kas būtu saskatāma, bet nebūtu par spilgtu jebkādā apgaismojumā?

 

Ja runājam par LED telpas apgaismojumu, kur paši LED ir vienīgais apgaismojuma avots vai papildu apgaismojums līdzās dabiskajam, tad tur, esmu cīši pārliecināts, ir tā kā teicu

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

telpas apgaismojumā pie apgaismojuma intensitātes, kas, luksus nepateikšu, bet zemākas par gaismas intensitāti ārā apmākušamies dienā, aukstā spektra baltie LEDi izraisa diskomfortu, siltā spektra ir ciešamāki

Vēl gan ir arī tāda skāde, ka arī dimmējamās LED "spuldzes", lentas un jebkas cits dimmējot nemaina spektru, atšķirībā no kvēlspuldzēm. Pat tās relatīvi siltās kvēldiega imitācijas LED "spuldzes", nodimmētas tumšāk, izskatās tizli.


Līdz ar ko, dimmējamam baltas gaismas LED apgaismojumam no viņa dimmējamības ir maz jēgas.

Intensitātē un krāsā maināms RGB LED apgaismojums - ar to vēl var kaut ko iesākt.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
15 minutes ago, 138 said:

Ja runājam par vadības pogām / indikatoriem / displejiem, tad jā. Ne velti dažiem auto paneļa apgaismojuma spožums ir regulējams, pieļauju ka ir arī tādi kam regulējas automātiski.

Bet kā bija senos laikos ar kvēlspuldžu indikatoriem, kvēlspuldžu izgaismotiem paneļiem, mirdzizlādes indikatoriem? Noteikti arī tiem nebija viegli piemeklēt tādu intensitāti, kas būtu saskatāma, bet nebūtu par spilgtu jebkādā apgaismojumā?

 

Ja runājam par LED telpas apgaismojumu, kur paši LED ir vienīgais apgaismojuma avots vai papildu apgaismojums līdzās dabiskajam, tad tur, esmu cīši pārliecināts, ir tā kā teicu

Vēl gan ir arī tāda skāde, ka arī dimmējamās LED "spuldzes", lentas un jebkas cits dimmējot nemaina spektru, atšķirībā no kvēlspuldzēm. Pat tās relatīvi siltās kvēldiega imitācijas LED "spuldzes", nodimmētas tumšāk, izskatās tizli.

 

 

Līdz ar ko, dimmējamam baltas gaismas LED apgaismojumam no viņa dimmējamības ir maz jēgas.

Intensitātē un krāsā maināms RGB LED apgaismojums - ar to vēl var kaut ko iesākt.

nu, te smalki buutu produkts, kas atkariibaa no intensitaates, maina gaismas t. tas pat nav nekas mega sarezgjiits. Bet jaa, vajag vairaaku grupu LEDus, kurus dimme dazhaadi.

Link to comment
Share on other sites

Tikai kā doma... 

Ja jau iekārta gaidāma uz lampām, tad varbūt ir vērts izskatīt paneļa indikāciju ar kvēldiegu micro bulbs. Var nošaut vairākus zaķus vienlaicīgi:

1. Pareizais kvēles tonis, sevišķi, ja spriegums caur dalītāju;

2. Spožuma vadība ar spriegumu, nevis strāvu. Vienkāršāk un "analogāk". 

3. Kopumā saistās vairāk ar analogu iekārtu, tikai grūtāk iestrādāt panelī, nekā ledi. High end psiholoģija gavilēs. 

 

Atvainojos, ja ne pa tēmu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pat ja cilvēks gadus piecus nav bijis forumā, tad iebāžot degunu, var konstatēt, ka nekas nav mainījies. Nē, es shēmas joprojām neprotu, tāpēc diskusijā nepiedalīšos. :D 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
RudeWolf

Izskatās iespaidīgi. Laikam man nebūs Latvijā lielākais austiņu stipreklis!

 

Jautājums tīri par konstrukciju - kāpēc zem radiatoriem ir vara laukumi? Parasti es šādām platēm esmu redzējis, ka zem radžikiem saliek caurumus, lai gaiss labāk cirkulē.

 

Ja nav noslēpums, vai vari padalīties ar ieejas filtru? Es savam stipreklim plānoju tādu pievienot.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

tu par to chipampu? nu, es negribetu izklausiities augstpraatiigs, bet man domaat, shie nav saliidzinaamas klases aparaati.

iznjemot formali zemu THD, tas chipamps ir tik garlaiciigs, ka miegs uznaak gan sheemu, gan plates apskatot..

da i daudzmiem, man domaat, liidziiga liimenja ampi meetaajaas. Man arii uz galda meetajaas kas saliidzinaams [ok, izejas AA klases buferis, ne lielstraavas OPamps]. un es neesmu nekas unikaals shajaa zinjaa.

 

par izmeeru.. nu, shim buus barotajs 220x470, pleates 2 staavos, pats amps 430x470, visa virsma ar PCB.

un jaa, pats koncepts/princips netipsks [shobriid neizpaudiishos - naaks laiks, buus whitepaperi].

 

Par filtriem - konkreeto sheemu nepaudiishu gan [mans know-how], bet es par filtriem esmu gana murgojies gan sheit, gan elfas forumaa [sheemas ieskaitot]. Paskati - toch ko labu atradiisi!

 

Ar radiatoriem.. Mana necilaa pieredze saka, ka shaadaa ziveitojumaa [plates malaas] nav iisti bonusa deelj tiem caurumiem. Apaksha no vara, lai samazinaatu termaalo ''perekosu' un pati PCB efektivaak dzeseeshanai straadaatu [gan konvekcijai, gan izstaroshanai].

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 9 minūtēm , Iesacejs69 teica:

tu par to chipampu?

 

Es par šo.

 

Pirms 11 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Par filtriem - konkreeto sheemu nepaudiishu gan [mans know-how], bet es par filtriem esmu gana murgojies gan sheit, gan elfas forumaa [sheemas ieskaitot]. Paskati - toch ko labu atradiisi!

 

Paldies! Parakāšos. Paķemmēšu arī Vegalab, tur reizēm šis tas interesants uzpeld.

 

Pirms 14 minūtēm , Iesacejs69 teica:

par izmeeru.. nu, shim buus barotajs 220x470, pleates 2 staavos, pats amps 430x470, visa virsma ar PCB.

un jaa, pats koncepts/princips netipsks [shobriid neizpaudiishos - naaks laiks, buus whitepaperi].

 

Mjā, izmērs nevājš. Negribēji zīmēt tā, lai standarta Modushop vai citā rack izmēra kastē ielien (circa 430x400)?

 

P.S. Ja gribi lipināt kopā blogu, tad Wordpress ir tīri ok platforma. Jāsaprot gan, ko tieši gribi panākt, savādāk tā tāda kliegšana spilvenā būs.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

o, skatos, Jurkins tajaa teemaa jau pakomenteejis. Nu, man ir veel bisku iesmiineeshana par shupu citu ''risinaajumu''. Bet, katrs jau buuvee, kaa maak.

Un jaa, ja tu ar dubulto poci regulee volume, viss simetriskias koncepts ir pilniigi pa kaaju.

 

par izmeeriem.. shobriid ir 470 dziljumaa. Te gan ir piebildes:

a. ampam ir lampas, tb., tam jaabuut augsheejaa staavaa;

b. delj lampu mikrofoneeshanas amps nebuus 3.kaudziitee, tb., buus atseviskjs plaukts;

c. tajaa cenu kategorijaa - samargot plauktu uz visa fona: siikums.

Nu, redzees. Ja sanaaks saspiest, spiediishu. Ja nee - buus garaa desa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Iesacejs69 teica:

c. tajaa cenu kategorijaa - samargot plauktu uz visa fona: siikums.

Nu tur jau izskatās, ka vismaz atsevišķu māju, ņe to čto plauktu 😉.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
1 stundu atpakaļ, Iesacejs69 teica:

Un jaa, ja tu ar dubulto poci regulee volume, viss simetriskias koncepts ir pilniigi pa kaaju.

 

Pocis ir kvatra, šitie TKD ir maziņi, tāpēc izskatās pēc stereo.

 

01 PCS OF Tokyo Ko-On Denpa 4CP601 A50K Potentiometer - $57.00 ...

 

pirms 2 stundām , Iesacejs69 teica:

b. delj lampu mikrofoneeshanas amps nebuus 3.kaudziitee, tb., buus atseviskjs plaukts;

 

Iekar plati atsperēs!

 

pirms 3 stundām , Iesacejs69 teica:

Par filtriem - konkreeto sheemu nepaudiishu gan [mans know-how], bet es par filtriem esmu gana murgojies gan sheit, gan elfas forumaa [sheemas ieskaitot]. Paskati - toch ko labu atradiisi!

 

Pagaidām pētīšu šo - 

 

image.png.773748c24fd4f4c020ab4c9e675d8a9f.png

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

es biju domaajis: ar stereo poci vienu kanaalu ;)

tb., lai tev tas simetriskais pasaakums straadaatu, vajag nesaliidzinaami lielaaku precizitaati. Jebkursh pocis nokauj to simterijas ideju momentaa..

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tad vienīgais atliek to releju pasākumu stutēt augšā. Un pielasīt rezistorus no 1% partijas.

 

Vai arī digitāli "vājināt", bet nu... tur arī savi trūkumi, pat, ja nekas nešņāc. Vienmēr bik mīziens, ka DACs novemstīsies pilnā balsī un ausis būs pagalam.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

pie 1% [ne]rrecizitaates simtrijas efekts max buus 40dB. Reaali - nu, kaadi 30..36dB, kas nav daudz. Prasiitos 0.1% precizitaate.

Bet, te jau cita teema - abiem pleciem jaabut ar to 0.1% gainam. Esoshajaa situaacijaa [veel vairaak - deelj novaaktaas obratkas] tur par kaut kaadu gain atbilstiibu runaat nav pamatojuma.

Tb., tas pasaakums vairaaku iemeslu deelj tehniski pilniigi feilo.

 

Cipariski vaajinaat.. auzas. Tad kvalitatiivam headampam vispaar nav jeegas..

 

Teoretiski tu varetu reguleet ar vienu poci uz kanaalu, pirms izejas buferiem [pa R virknee no katra pleca, pocis pa vidu starp signaaliem. Maleejie R ar 0.1% precizitaati].

Tachu: kaadus 6dB signaalaa zaudeeesi [lai smuki reguleetos], un palek plecu pashu asimetrijas teema.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 47 minūtēm , Iesacejs69 teica:

btw, ir kaads iepircis jaunaas Ollo S4X?

 

Es viņu iepriekšējās apskatīju un tās bija diezgan liels ausu ollokausts.

 

S4-afr.jpg

 

Jau par tām tika kliegts, ka neko kalibrēt nevaiga un viss esot kedā. Ja jaunās ir plakanas, tad viņi ir mainījuši kursu. Vismaz tā bleķa stīpa ir salabota, ja pareizi to ievibrēja, tad varēja 10 sekundes dzirdēt kā skan. Vienīgais, ka par kanālu salāgojumu uvažuha un THD ļoti zems.

 

pirms 2 stundām , Iesacejs69 teica:

Cipariski vaajinaat.. auzas.

 

Bojājas SNR, jo kvantizācijas troksnis ceļas? DACam analogajai pakāpei gan vajadzētu attīrīties dēļ zemāka signāla līmeņa. Ir kādi vēl iemesli, kāpēc auzas?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

jaa, Ollo savaa kursaa streipuljo, kaa kodeejs Saska iz kaiminju trepjutelpas.

 

DACam tu zaudee korekti straadaajoshus bitus. Uz papiira jau tie cipari izskataas smuki [SNR, THD/IMD, utjpr.], bet realiitaatee:

kvalitatiivai muuzikai crest faktors ir visi 15..20dB, paaris dB liidz klipiem - jau kaadi 4+ biti ''piikjiem'' ''pazuud'';

mazo signaalu galaa vesela chupa bitu ir troksnis/kljuudas [it iipashi 32 bit brinumiem];

klusajaa galaa lielaakoties ir IMD ar sampleeshanas/vadiiibas frekvenceem, visaada citaada veida suudi.

 

un tam simetriskajam briinumam jau vispaar - izeja tiltaa, pareizi? +/-20V baroshana.

panjemsim tipveida ausis: 32 Ohm, 100dB/1mW.

pie 0.2V tiek sasniegti tie 1mW, pareizi? [nu, aptuveni]

tb., pie 0.1V uz katru izeju. Jeb pie -40dBFS. 40!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.png

luuk, tas, kas paliek tiikla baroshanas filtraa.

pieziimes:

1. 99% RF trauceejumu ir pazudushi pirms filtra, jo shobriid [droshiibas apsveerumu deelj] plati baroju no atdaloshaa tora + LATRa;

2. uzraadiitaa amplituuda ir 1/2 no patiesaas, jo meeru tikai pusi no filtra [filtrs ir simetrisks];

3. vakar tiiklaa peeksnji paraadiijaas ap 1V pp lielas amplituudas gana augstas F [virs 10+kHz] signaalu pakas. Diemzheel, darbojos ar citaam lietaam, nenoglabaaju kompii bildi.

 

Katram pasham jaalemj, vai 5..10..15V pp visaadu suudu amplituuda ir tik butiska, lai filtreetu.

Turklaat, jaanjem veeraa, ka augstaakas F nezamazinaasies baroshanas trafaa [saskanjaa ar taa transformaacijas koefu], bet ''mauks'' cauri tam tuvu 1:1 caur baroshanas trafa paraziitkapacitaateem [taas ir simti pF ... vairaaki nF].

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.png

thumbnail.png

luuk, dazhi atteeli, kas gaazhaas iekshaa tiiklaa.

kaa redzam, spektrs liidz vairaakiem kHz, amplituuda - liiidz kaadiem 30V pp mieriigi [kaa jau mineeju, atteelaa 1/2 no visas amplituudas].

augstaakas spektraalaas komponentes [kaa jau mineeju] nogaazh:

a. 2 trafi ieejaa;

b. paraleelais filtrs pashas iekaartas ieejaa.

Bet, bez iluuzijaam - tiiklaa mauc viss, kas vien var tur atrasties teoreetiski.

 

Mans vienkaarsh secinaajums - industriaalaas iekaartas/ruupniicas joprojaam plashi izmanto faazu reguleshanas metodi [tiristorus] jaudiigaam iekaartaam. Attieciigi - nav jeegas lieliities ar savu, speciaali novilktu liiniju liidz apaksstacijai vai komutaacijas kastei. Tas neko nedod. Spanis ir sachakareets apaksstaciju liimenii. Ok, ar savu liiniju var samazinaat kaiminja [dziivoklja vai maajas] televizora radiitos trauceejumus, bet tie buus nieciigi/nebuutiski.

 

Deelj shaadiem 1..3kHz piikjiem [50/100Hz harmonikaam] fons [taads vienmeer iekaartaam/taas savienojot - buus] ir nevis zemas frekvences vienmeeriiga duukonja, bet asa/dzirdama ruukonja, kas turklaat, laikaa mainaas [tembraali,skaljumaa, paraadaas visaadi vibrato efekti, utml].

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Mans vienkaarsh secinaajums - industriaalaas iekaartas/ruupniicas joprojaam plashi izmanto faazu reguleshanas metodi [tiristorus] jaudiigaam iekaartaam.

Interesanti, vai šie traucējumi var nokļūt līdz gala patērētājam arī caur augstsprieguma līnijām no elektrības ražotājiem. Pavisam droši zinu, ka fāzu regulēšanas metodi ar tiristoriem ierosmes vadīšanai, izmanto vairākās mazajās elektrostacijās un, pirms dažiem gadiem, kad biju ekskursijā Ķegumā, redzēju 70-to gadu ierosmes vadības skapjus un uzzināju, ka tā tiek regulēta ierosme arī kreisā krasta ģeneratoriem. Par labo krastu, kur ir jaunāka vadības elektronika, nepajautāju.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

teoretiski jebkursh trauceejums izplataas visaa tiklaa, jo trafi jau stradaa abos ''virzienos''. teoretiski Italijas dienvidos iesleegts TV rada trauceejumus Norveegjijas ziemeljos. Cita tema, vai var sameeriit vai sadzirdeet. Taads Liepaajas Metalurgs vai HES, kas taa ierosmi regulee, var riktiigi pachakareet pasaakumu.

 

bisku par citu teemu - piem., Riigas HES tagad maina hidroagregaatus, liek skandinaavu mainaamaas gjeometrijas rotorus. Tie ir PILNIIGI savaadaaki kaa vecie, CCCP laika hlami ar kavitaacijas regjioniem, suudainu lietderiibu. Man ir [pamatiiga] aizdoma, ka tur jau noteikti ir PWM vadiiba ierosmei.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tāds jautājums mazliet ārpus tēmas. Kapēc plates ir bez soldermaskas? Tu viņas pats taisi?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nee, kuda. pats es tikai pirms 30 gadiem ar nagulaku celinjus ziimeeju :D

maskas nav, jo shis ir pirmais/testa eksemplaars. taapat gadaas kaut kaadas lazhas. Nav veerts testa eksemplaaram maskaam kraasu teereet.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Almiko. kopsh Takora vairs nav, manupraat, vieniigais jeedziigais variants prototipu liimenja daudzumiem. Nez, Ogres protolab ar saviem ''izcenojumiem'' veel vispaar dzivs?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...