Jump to content

TV izvēle


unknovn
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

cilvēks izvēlas lēto neba aiz nemīlestības pret sievasmāti, bet gan dēļ budžeta .

Ja budžetam, tad silti iesaku Tehnobonusu. Vairākus gadus pārbaudīts kantoris - pats esmu vienu savu plazmu tur pircis, 2 32" Philips un vairāki draugi ir dažādus TV nopirkuši. Reklamāciju nav.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Racer teica:

Micro un Mini atšķiras 1000 reizes?

Pēc kādas mērvienību sistēmas tas ir?

Nav dzirdēts par tādiem minimetriem :D

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , AndrisBB teica:

Pēc kādas mērvienību sistēmas tas ir?

Nav dzirdēts par tādiem minimetriem :D

 

Pieņemts. Automātiski iedomājos Mili.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

Tie tak nav micro led!!!

Microled var droši vēl 2-3 nulles cenai pielikt klāt , atkarībā no lieluma 😄

Soreiz runa par MiniLED

 

Par Neo vispār neizteikšos 😄

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas Samsungs ir ar IPS paneli, protams, ka nekas izcils tur nebūs.

Ir jāskatās QN95 vai Q80, ja grib ietaupīt

Link to comment
Share on other sites

@RHS, pag, tam 90. it kā VA. Kur tu izrāvi, ka IPS?

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Amerikā ir VA, Eiropā pārsvarā ir ADS(IPS). 50 un 85 collu versijām gan 100% VA, jo tajos izmēros IPS neražo

Link to comment
Share on other sites

Nu bet es skatījos 55 un 65 Eironicā. Tad tām ir kāda versija Eiropā/Latvijā? Apgaismo. Man īstenībā tā bildes q baigi vilka uz IPS, tas izskaidrotu manu nepatiku, bet pārdevējs dievojās, ka VA. 

Link to comment
Share on other sites

Eiropā var būt VA un ADS

Jebkurā gadījumā "plastmasa" jau būs abos gadījumos ips vai va 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

Nu bet es skatījos 55 un 65 Eironicā. Tad tām ir kāda versija Eiropā/Latvijā? Apgaismo. Man īstenībā tā bildes q baigi vilka uz IPS, tas izskaidrotu manu nepatiku, bet pārdevējs dievojās, ka VA. 

Daudzi pārdevēji nemaz nezina, kas ir VA. Tā kā normāli, ka kļūdās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , RHS teica:

IPS paneli

Monitoriem IPS tak skaitās kruta. Teļukiem tad jākatās uz VA?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ivo teica:

kruta

ir tas, ko kruta tava acs spēj uztvert.. gan IPS, gan VA ir savi + un savi -

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja TV filmas vakarā  un neskatās baigi škibā leņķī  tad nu VA bilde ir krietni patīkamāka.  Ja vēl ir matricai direct  apgaismojums ar zonēto , tad pavisam labi. Laikam tāpēc esmu vairāk kā apmierināts ar pavecu LG 39 collu tv kam pareizā matrica ( nu tādas lika arī Sony savos krutajos TV, kaut kāds trešais ražotājs , jo LG 39 collu neražoja) . Rada gabalam ir kaut kāds TV ar IPS matricu- nu nevar teikt ka slikts, bet līdz manējā attēlam tālu. Varbūt nav saregulēts, bet bilde velk uz ''plastmasu''.  Tās zonētais apgaismojums kopā ar to ka pati VA melno dod melnāku, ir laikam lielākais labums. Precīzi nezinu, bet liekas ka brendi top modeļos izvairās no IPS matricām. Vismaz, tā bija agrāk, kad ''zāle bija zaļāka''. Mūsdienās.... bieži jaunāki modeļi ir sliktāki kā vecie. Pieliek tik visādas papildus fīčas , bet matricas švakākas. Nu tipa bija 10bitu, tagad 8bitu utt.

Link to comment
Share on other sites

Vakar bračka pa lētām naudiņām paķēra lietotu OLED Sony 65A1. Es uz savu 5 gadīgo LCD ar Led backlitu vairs negribu skatīties

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Oleds ir tuvāk plazmais lai filmas lūrētu, bet nu tā iedegšanas bik baida. :( 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Racer teica:

iedegšanas

vai tad ar šo nebaidīja arī plazmas?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Plazmas baidīja, bet pēdējām bija atrisināta problēma. Gan jau Olediem arī izdomās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

pēdējām bija atrisināta problēma

nezinu, manējai arī tipa iedeg kanāla logo, ja ilgi skatās vienu kanālu. pēc laika pats 'satīrās', kad paskatās ko citu.

Link to comment
Share on other sites

Ir ir OLEDiem tur visādas fīčas, kas tur refresho un mazina burn in. Ir arī panel refresh un pixel refresh fīčas.

 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Kāds var 5 vārdos paskaidrot, kā var oleds iedegt, takš oleds ir lampiņa, ka deg atbilstošā spilgtumā tad, kad vajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , uldise teica:

nezinu, manējai arī tipa iedeg kanāla logo, ja ilgi skatās vienu kanālu. pēc laika pats 'satīrās', kad paskatās ko citu.

Es savējai iedegšanu vispār neesmu novērojis. Settingos ir opcija attīrīt, tad melna strīpa iet pāri baltam ekrānam, bet nav bijusi vajadzība izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , superKrona teica:

Kāds var 5 vārdos paskaidrot,

1 no krāsām zaudē spilgtuma līmeni.

P.s. Centos 5 vārdos

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , superKrona teica:

Kāds var 5 vārdos paskaidrot, kā var oleds iedegt, takš oleds ir lampiņa, ka deg atbilstošā spilgtumā tad, kad vajag.

Piecos vārdos nesanāks, bet īsā novienkāršotā versija - OLEDs nav "lampiņa", tas ir organisks pusvadītājs kura pamatā ir elektroķīmiska šūna, kas ir iespiesta starp diviem elektrodiem. Ekspluatācijas laikā materiāls, no kā ir izgatavota šī šūna, degradējas - tas sāk izstarot mazāk un mazāk gaismas. Protams, ka karstums, kas izdalās darba laikā, šo procesu vēl jo vairāk paātrina. 

 

Lai gan ražotāji savās specifikācijās norāda šķietami ļoti ilgu garantēto darba periodu (30 000 - 50 000 stundu, vai pat vairāk), tas principā ir maldinoši - parasti šim ciparam galā ir maza zvaigznīte (*), un palasot detalizēto specifikāciju, izrādās, ka pēc šīm 30k stundu diode nodrošinās tikai 20-50% no sākotnējā spilgtuma. Tātad praktiski šo te "garantēto" darba laiku ir jādala vismaz ar 2 (vai 4, vai pat vairāk).

 

Tāpat, kā tu saproti, visas diodes iekš TV ekrāna netiek "nolietotas" vienādi - ir daļa diožu ekrāna centrā, kur parasti filmās/seriālos ir redzami spilgtāki objekti (varoņu sejas, sprādzieni, utt.), un tās daļas "izdeg" un paliek tumšākas ātrāk, nekā ekrāna malās esošie pikseļi. Šī problēma ir īpaši izteikta ar elementiem uz ekrāna, kas nekustās vispār - piemēram TV kanālu logotipi ekrāna stūros, vai piemēram operētājsistēmas rīkjosla, ja OLED displejs tiek izmantots kā monitors. 

 

Baltā krāsa (kas tiek radīta kad visi trīs OLED segmenti - zilais, zaļais un sarkanais, tiek darbināti pilnā spilgtumā) šo izdegšanu izraisa visātrāk. Ironiskā kārtā daudzi no šiem statiskajiem elementiem ir balti/gaiši, un tie arī attiecīgi iedeg visātrāk. 

 

TL;DR īsā versija - balti/gaiši nekustīgi attēla elementi liek OLED diodēm 'nolietoties' daudz ātrāk, kā rezultātā pat pēc pirmajām pāris nedēļām, skatoties vienu un to pašu TV kanālu, vai izmantojot OLED displeju kā datora monitoru, nekustīgās spilgtās ekrāna daļas "iedeg" un paliek tumšākas un tumšākas, un to var sākt pamanīt kad TV rāda gaišu viendabīgu fonu. 

Labots - Artanis
  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Kurš tad skatās vienu un to pašu kanālu 1000 stundas no vietas, lai tur būtu jāuztraucas par OLED iedegšanu?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

OLED degradācija ir kumulatīvs process. Nav jābūt tai pašai bildei nepārtraukti uz ekrāna tūkstots stundu. Un, starp citu, ņemot vērā ka diemžēl daudzās ģimenēs (it sevišķi mūsdienās, kad vairums strādā no mājām, un gandrīz konstanti kāds no ģimenes locekļiem šiverē pa māju) ir ierasta prakse atstāt TV strādājot fonā. Un tādā veidā, tās 5-8 stundas nonstop katru dienu OLED resursu tērē zvēra ātrumā. Konkrēti iedegušus kanālu logo vai smart TV taskbarus var redzēt jau pēc pāris mēnešiem - esmu pats to redzējis dzīvē.

Link to comment
Share on other sites

Kārtīgi lietojot Oledu var sačakarēt 3 gadu laikā.

Ebaya var apskatīties, tur padaudz iedeguši OLEDI.

Es pats pa lēto dabūju 65 collu C1. Tā kā tik skatos Youtube un filmas vidēji 2-3h dienā, tad man problēmām nevajadzētu būt 

Link to comment
Share on other sites

Savulaik bija Nokia ar AMOLED. Pietika ar 5-6 dienām navigācijas režīmā pie auto stikla ceļojuma laikā un stūrī bija smuki iededzis ātruma ierobežojums 130 no Vācijas bāņiem :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Artanis teica:

Lai gan ražotāji savās specifikācijās norāda šķietami ļoti ilgu garantēto darba periodu (30 000 - 50 000 stundu, vai pat vairāk), tas principā ir maldinoši - parasti šim ciparam galā ir maza zvaigznīte (*), un palasot detalizēto specifikāciju, izrādās, ka pēc šīm 30k stundu diode nodrošinās tikai 20-50% no sākotnējā spilgtuma. Tātad praktiski šo te "garantēto" darba laiku ir jādala vismaz ar 2 (vai 4, vai pat vairāk).

Kāda parasti ir output vs time līkne? Lineāra vai ar celi pēc n-tūkst. stundām? Teorētiski jau to balto varētu kompensēt ar baltas diodes subpikseli, bet nu - gan jau neba es vienīgais tāds gudrs.

 

P.S. OLED joprojām crusho pelēko uz melno? Man ir lapsis ar OLED displeju un rāda lieliski dēļ kontrasta un maksimālā spilgtuma, bet tumšās ainas ir katastrofa, jo var skaidri redzēt, kur pelēks pāriet uz melnu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Domājams ka visi tie iedegšanas gadījumi ir vairāk izņēmumi, nekā liela problēma un 90% cilvēku, kas vienkārši skatās televizoru nekādas problēmas nesagādā.

Bet dēļ to ekstrēmo gadījumu dēļ daudzi uzreiz noraksta tehnaloģiju kā tādu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , RudeWolf teica:

Kāda parasti ir output vs time līkne? Lineāra vai ar celi pēc n-tūkst. stundām?

Luminance-degradation-of-three-identical

pirms 6 stundām , AndrisBB teica:

Bet dēļ to ekstrēmo gadījumu dēļ daudzi uzreiz noraksta tehnaloģiju kā tādu.

Esmu redzējis personīgi vairākus, un lasījis par neskaitāmiem tādiem iedegšanas gadījumiem. Es OLED displejus pasēju kā sugu - kad nāksies mainīt, ņemšu ar mini-LED.

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs no izmantošanas. 

Ja tīri kā monitoru filmām, netflix un yoitibe vai ikdienā kaut ko paskatīties, tad OLED ir ok un visticamāk nekas neiedegs. Oled neder spēlēm kur GUI viens un tas pats visu laiku vai vecmammām, kam viens kanāls griežas fonā visu laiku. 

 

Situācija visa visumā ir labāka, ja manai 925 Lumia Oled ekrāns iedega jau pēc gada, tad pagaidām Huawei vēl nekas pa pusotru gadu nav iededzis. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pietiekoši liels daudzums ar premium laptopiem nāk ar OLED, uz laptopa jau tai iedegšanai vajadzētu būt lielākai problēmai.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , AndrisBB teica:

Pietiekoši liels daudzums ar premium laptopiem nāk ar OLED, uz laptopa jau tai iedegšanai vajadzētu būt lielākai problēmai.

 

Man jau aptuveni divus gadus ir Dell XPS15 ar OLED. Iededzis nav, bet tas ekrāns ir tāds baigais mīli/ienīsti pasākums. Reāli pats labums ir, kad ekrāns strādā pie 100% brightness. Zemākos spilgtumos pa pipeļiem aiziet krāsu precizitāte. Problēmas arī ir ar apgaismojuma vienmērīgumu pelēkajiem pustoņiem. Es vienu ekrānu šī iemesla dēļ nomainīju, jo programmām ar pelēku UI bija ļoti jūtama nevienmērība. Cik saprotu, tad reāli tā ir laimes spēle ar matricām un QC ir samērā sūnains.

Pašlaik Dell vairs OLED kā opciju nepiedāvā un es saprotu, kāpēc.

Link to comment
Share on other sites

Laptopos un telefonos ir cits OLED. Nevar salīdzināt ar LG ražotajiem prieks TV

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OLED labums ir un paliek " true melnais" un īstais smeķis ir vakarai filmai tumsā, kur tiešais konkurents LED ir pabriesmīgs. 

Link to comment
Share on other sites

Labs VA LCD ir labs tumsā, nekas briesmīgs tur nav. protams, OLED ir izcils tādos apstākļos

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zinātāji, iesakiet lūdzu, kāda šobrīd būs sakarīgākā izvēle 65 collu segmentā? Budžets līdz/ap 1k.

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...