Jump to content

TV izvēle


unknovn
 Share

Recommended Posts

_dunduks_
pirms 13 stundām , Jurkins teica:

Nekāda matemātika un algoritmi nevar atjaunot informāciju, kuras nav.

Nu skatoties, kā tiek restaurētas/atjaunotās vecās filmas, tad es teiktu, ka tas ir ļoti diskutabls jautājums. Tur algoritmi ļoti prot no mēsla dabūt konfekti. Un protams, ka onlainā (live tv) tas diez vai ir pieejams.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

ā tiek restaurētas/atjaunotās vecās filmas

Godīgi teikšu, ka nezinu, kā tas notiek, bet domāju, ka tas ir nedaudz cits process. Ja uz bildes seja ir 5 pikseļi, tad dari, ko gribi, bet līku vai taisnu degunu var tikai piezīmēt ar mākslinieka iztēli. Iespējams, ka to iemācīs (mož jau prot) darīt AI.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Filmas ir lentas, nevis ciparos 320x240

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu skatoties, kā tiek restaurētas/atjaunotās vecās filmas, tad es teiktu, ka tas ir ļoti diskutabls jautājums. Tur algoritmi ļoti prot no mēsla dabūt konfekti. Un protams, ka onlainā (live tv) tas diez vai ir pieejams.

Precīzi. Es pats ciparoju VHS, Betas utt. Pa atsevišķu samaksu restaurēju ar visādiem filtriem, bet tā ir vizuāla apčakarēšana. ;)

Par filmām ir cits stāsts, tur sarežğītāk, esmu ari gari parunājies ar studijas Lokomatīve cilvēkiem.

Anyway - onlainā hardwariski daudzas lietas nevar izdarīt, bet tas jau cits stāsts. ;)

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 10 stundām , jema teica:

no 640x480 tu nevari dabūt bildi 4K ar viņas izšķiršanu

tas tak ir pashsaprotami! tesinjsh te pavisam par ko citu -

par manu apgalvojumu, ka SD kontents uz UHD matricas buus tuvaax pirmavotam nekaa uz FHD

 

tiira matemaatika:

?1920/720
 2,666667 
?1080/576
 1,875 

uz FHD 25% horizontaali un 45% vertikaali raadiis ko savaadaaku nekaa bija pirmavotaa

 

?3840/720
 5,333333 
?2160/576
 3,75 
kameer uz UHD 6% horizontaali un 20% vertikaali

 

turklaat, pashu "smeereeto" pikselju fiziskais izmeers uz UHD e-kraana buus 4x mazaaks

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu gan viss vienā katlā. Aspect ratio tā nevar skatīties.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 3 stundām , Racer teica:

Aspect ratio tā nevar skatīties.

pievienoji "lieku" mainiigo, kursh muusdienu apraidee nepiedalas?

kur var uztvert 4:3 SD?

 

un ja pat taadu arhiivos atradiisi,

tad par kripatu uzlabosies vien pa horizontaali, bet buutiibu tas nemaina.

3 pikselji uz 16mit uzliksies tuvak iisteniibai nekaa uz 8njiem

Link to comment
Share on other sites

Racer, soliiji apjautaaties zinoshiem cilveekiem. Ko vinji saka?

Es ieveeroju, ka Tet+ 1080 streami no samsung tizen aplikaacijas izskataas labaak, kaa 4k no Arris Helio iTV kastiites. Pazuda arii artifakti ar skrejosho tekstu - uz Arris briizhiem raustiijaas, tagad vairs nee. Domaaju ka tik tas nav saistiits ar sho pashu subj. - Samsungs maak labaak apskeilot uz 4k... streams gan jau ka vinjiem viens un tas pats?

Link to comment
Share on other sites

15.07.2022. , 22:04, _dunduks_ teica:

Nu skatoties, kā tiek restaurētas/atjaunotās vecās filmas, tad es teiktu, ka tas ir ļoti diskutabls jautājums. Tur algoritmi ļoti prot no mēsla dabūt konfekti. Un protams, ka onlainā (live tv) tas diez vai ir pieejams.

Vecās filmas ir filmiņās, kuras var būt līdzvērtīgas līdz pat 8k digitāli. Tur neko klāt nefantazē. vienkārši ieskenē lenti

Link to comment
Share on other sites

Ja kādam vajag labu TV pa lēto, tad Tet ir izpārdošana.

55 collu hisense u8qf pa 450 un 65 collu pa 650

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
janko100

Sveiki. Iesakiet kaut ko ap 1k. Pašlaik metu acis uz oled tv. Padomā ir lg c1.

Link to comment
Share on other sites

Jā, C1 ir lielisks variants. Pats jau deviņus mēnešus priecājos. Ja rocība un vieta atļauj, var piemest un ņemt 65 collas.

Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Kas šogad no miniled TV tirgū pieejams par adekvātu cenas/kvalitātes attiecību? Līdz microled vēl pāris gadi jāpagaida.

Link to comment
Share on other sites

13.08.2019. , 00:02, Vaskis teica:

Savu 55pus7304 ņēmu pa 667


3 gadi... sasodīts
image.png.8c505b7b51ea20ffa039b4cf015c1a49.png

Link to comment
Share on other sites

Izskatās iespiests 🤔

Vismaz man viens mazais tā kārtīgāk pa ekrānu padeva vaļā ar rokām un arī viens sāns palika tumšāks, zilā krāsa savādāka. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Zin... teica:

Izskatās iespiests 🤔

Vismaz man viens mazais tā kārtīgāk pa ekrānu padeva vaļā ar rokām un arī viens sāns palika tumšāks, zilā krāsa savādāka. 

Es domāju, ka nobrucis viens led striķis. Ja tā ir taisnība, tad pārsteidz cik maz to tur ir.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
4.08.2022. , 22:28, Vaskis teica:

Es domāju, ka nobrucis viens led striķis. Ja tā ir taisnība, tad pārsteidz cik maz to tur ir.

Tā, nu nobruka viss apgaismojums zem paneļa, ja skatās pret gaismu var redzēt panelis rāda.

 

Rekomendācijas kur vest uz remontu?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

BAO

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Vaskis teica:

Tā, nu nobruka viss apgaismojums zem paneļa, ja skatās pret gaismu var redzēt panelis rāda.

 

Rekomendācijas kur vest uz remontu?

meklē lokāli. gaismekli samainīt galīgi nav skumjš pasākums. Dobelē vecais meistars maina tos ledus, parasti 60-100eur nokāš.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveikiņi.

Tuvojās "barga" ziema, elektro enerģijas cenas debesīs, bet es vēl "dzīvoju" ar plazmas TV! Nu vajadzētu nomainīt uz ko energoefektīvāku, bet nopietni iedziļināties tēmā nav pats vienkāršākais uzdevums.

Zinu par ieteikumiem  "aizej uz veikalu, paskaties", nu variants tāds "ne līdz galam"jo tajos reklāmrullīšus rādošajos ekrānos maz ko var atrast reālai dzīvei.

Tehniskos datus jau pats māku atrast, bet bažas vairāk ir par attēlu, jo pēc 42 collu LG plazmas (kuras atēls , neraugoties uz HD Redy, mani apmierina) negribētos uzrauties uz stipri "sintētisku" LED attēlu. 

Prasības nebūtu īpaši augstas -panelis 48-50 collas, izšķirtspēja FHD būtu OK, SMART būtu labi.

Būšu pateicīgs par ieteikumiem.

Labots - Musimusi
Link to comment
Share on other sites

Kas tur ir ar to VA un IPS matricu?

Ja runa būtu par datoru, man jautājumu nebūtu-IPS ir normālas krāsas kas būtiski nemainās atkarībā no skatu leņķa. Saprotu, ka VA ir labāks melnais , bet tas ir "jūtīgs" uz skatu leņķi.

Ja skatoties plazmu , kritisku pretenziju melnajam (nu nav tas īsti mels) nebija, it kā jau IPS arī vajadzētu būt OK.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, jautājums - cik stundas dienā darbojas TV? Ja tās nav vismaz 6-7 vai vairāk stundas katru dienu, tad elektrības izmaksas jau nu nebūs arguments TV maiņai. Izdosi 600 eur un rezultātā ietaupīsi 10 eur mēnesī elektrības rēķinā?

Cita lieta, ja vajag sievai pamatot, kāpēc vajag jaunu TV :D Vai arī pašam vienkārši gribas. Tad jā.

Par ekrāna izmēru - 55 collas ir minimālais standarts uz ko skatīties. 

Link to comment
Share on other sites

Nu tas par patēriņu-šobrīd teļuks strādā divi vienā... apsilda arī telpu :), bet būtībā šis vairāk "sarunas uzturēšanai"- tā teikt "tēmā"  :).

10 gadus vecā plazma jau nedaudz arī morāli novecojusi,  nedaudz "izdegusi" , tā ka pamainīt vajag.

55 collas neder! 50 ir lielākais kas ielien stūrī :), kā arī istaba neliela un ar to pilnībā pietiks.  

Lielākā baža ir par "sintētisko attēlu" kuru esmu redzējis LED ekrāniem, bet tajā laikā nepiegriezu vērību ne modelim ne ražotājam. Nu paneļus jau it kā ražo vien pāris lielie ražotāji, tā ka jautājums vairāk par algoritmiem, bet tā ieejot veikalā to neredzēsi uz reklāmas rullīšiem.

Nu  ar matricu tipu arī nav skaidrības. Apskatos no lētā gala TV visi "sajūsminās" par VA matricu, kurai melnais ir labāks, bet datora ekrānam man ir IPS un VA neņemtu, jo krāsas IPS precīzākas, VA jūtīga uz apskates leņķi un ja datoram tas ir mazāk svarīgi, tad televizoru vienā konkrētā punktā neesmi nolēmis skatīties... nu var jau būt ka pārāk iedziļinos , tādēļ arī prasu padomu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Musimusi teica:

55 collas neder! 50 ir lielākais kas ielien stūrī :), kā arī istaba neliela un ar to pilnībā pietiks.  

Tev tak saka, 55" ir minimālais standarts. Ja 55" neielien stūrī, tad arī dzīvesvietu jāmaina uz tādu, kas atbilst mūsdienu standartiem - vismaz 250m² uz 4 cilvēkiem. Auto arī vajag vismaz hammeri, citādi neatbildīsi minimālajiem standartiem.

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Musimusi teica:

Lielākā baža ir par "sintētisko attēlu" kuru esmu redzējis LED ekrāniem, bet tajā laikā nepiegriezu vērību ne modelim ne ražotājam.

Tak ieraksti fleshkaa kādu savu filmu un dur uz veikalu. Tur atslēdz spilgto režīmu un aptuveni redzēsi ko mājās redzēsi. Sintētisks attēls būs lētajam galam. 

Fullhd nedabusi neko šādā izmērā, 4k vien jāskatās.

 

Matricu ņem VA, ja baigi uztrauc leņķis, tie paši Samsung ir ar pārklājumu , kas šo efektu samazina, tiesa, ne lētajiem modeļiem. Paradoksāli, ka 50" var būt dārgāks par tādu pašu 55", jo jā pašlaik 55 būs pats populārākais izmērs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

25.10.2022. , 09:40, Zin... teica:

Paradoksāli, ka 50" var būt dārgāks par tādu pašu 55", jo jā pašlaik 55 būs pats populārākais izmērs.

.. un top tehnoloģijas nepienākas viesiem, kas mazāki par 55" :(

pirms pāris gadiem kā reiz meklēju max 46-50",

bet 50Hz un citu arhaismu dēļ nācās paņemt 55", Philips 55oled804

skatos no 2.75m, ir ok

 

Link to comment
Share on other sites

Oled pieejami 48" izpildījumā, Samsung QLED pieejami 50" izpildījumā, bet cena vs izmērs....

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , MartiniB teica:

.. un top tehnoloģijas nepienākas viesiem, kas mazāki par 55"

Nū pats paņēmu 48 collu LG C1 un nenožēloju ne mirkli. Jaunie C2 ir arī 42 collu lielumā....

 

Nopakoti ar fīčām, bet vienīgais ir cena...

Link to comment
Share on other sites

26.10.2022. , 13:12, Zin... teica:

Oled pieejami 48" izpildījumā, Samsung QLED pieejami 50" izpildījumā, bet cena vs izmērs....

 

Kas tiem OLED'īem ar to gaišumu? Skatījos apskatu kur salīdzināja OLED ar QLED un tieši uzsvēra, la labi aptumšojamā (nu vismaz  ne pret logu ekrāns) istabā tad jautājumu nav, bet saulainā istabā QLED dēļ sava gaišuma esot labāks-tumšās ainas gaišā istabā uz tā OLED neesot labi skatāmas.

Labots - Musimusi
Link to comment
Share on other sites

Jānis Kvadrāts

Sveiki,
Jau iepriekš atvainojos par ? :)

 

Vai līdz 500 naudām labākā izvēle būtu šeit minētais Hisense u8qf?
Vajag TV, senioram, lielāku par 43, skatīsies viasat dekoderi

 

Vai pofig, kam smukāks rāmis, tad der 
paldies!

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Musimusi teica:

Kas tiem OLED'īem ar to gaišumu? Skatījos apskatu kur salīdzināja OLED ar QLED un tieši uzsvēra, la labi aptumšojamā (nu vismaz  ne pret logu ekrāns) istabā tad jautājumu nav, bet saulainā istabā QLED dēļ sava gaišuma esot labāks-tumšās ainas gaišā istabā uz tā OLED neesot labi skatāmas.

Plazmai laba melnā krāsa, tv ar IPS nederēs, it īpaši ja tumsā skatīsies. Vienīgais IPS pluss ir drusku labāks skatu leņķis.

OLED būs krietni spožāks par plazmu, it īpaši jau nolietotu. Bet labs 48 collu OLED maksā pie 900.

Ņem kādu 50 collu QLED, ar garantiju būs VA panelis.

pirms 3 stundām , Jānis Kvadrāts teica:

Sveiki,
Jau iepriekš atvainojos par ? :)

 

Vai līdz 500 naudām labākā izvēle būtu šeit minētais Hisense u8qf?
Vajag TV, senioram, lielāku par 43, skatīsies viasat dekoderi

 

Vai pofig, kam smukāks rāmis, tad der 
paldies!

Ja var vēl viņu atrast, tad jā, nekas labāks nebūs līdz 600, 700 eur

Link to comment
Share on other sites

27.10.2022. , 20:50, RHS teica:

Plazmai laba melnā krāsa

Plazmas TV taču neražo jau gandrīz 10 gadus. Pēdējie jaunie plazmas modeļi tirgū nonāca ap 2013-2014.gadu. Nav pat jēga tos pieminēt/salīdzināt ar kaut ko no pašlaik tirgū pieejamā.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

27.10.2022. , 14:30, Musimusi teica:

Skatījos apskatu kur salīdzināja OLED ar QLED un tieši uzsvēra, la labi aptumšojamā (nu vismaz  ne pret logu ekrāns) istabā tad jautājumu nav, bet saulainā istabā QLED dēļ sava gaišuma esot labāks-tumšās ainas gaišā istabā uz tā OLED neesot labi skatāmas.

Nu kas ir labi aptumšota un kas labi apgaismota. La lielam TV skatīties ļoti labi apgaismotā telpā (saule spīd caur logu) nebūs nekāda kaifa tāpat. Vai tas QLED vai šmuljuled.

Jebkurā gadījumā OLED izskatīsies daudz gaišāks salīdzinot ar "parastu Led TV" ikdienas situācijās. QLED partrumpos OLED hdr materiāla gadījumā, kad būs aina, kur saule dedzina acis ārā. Personīgi neesmu vēl piedzīvojis situāciju, kur man nepietiktu OLED gaišums.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...