Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 17 stundām , TOoMoOT teica:

Piekrītu Andrim. Ir lietas, kur nevajag valstīm iejaukties. Manuprāt, patērētāju ierīces valoda ir viena no tām. Lai tirgus pieprasījums par to parūpējas.

Tev nepatika Latviskotais winXP un ofiss?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 21 minūtēm , Laxe teica:

Latviskotais winXP un ofiss

ņerkstēt par šiem un likt kā aktuālu paraugu visas latviskošanas nelietderībai 20+ gadus vēlāk ir apmēram tas pats, kas vienai nācijai ar viņu kara sasniegumu slavināšanu. Neaktuāli un ved auzās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

ņerkstēt par šiem un likt kā aktuālu paraugu visas latviskošanas nelietderībai 20+ gadus vēlāk ir apmēram tas pats, kas vienai nācijai ar viņu kara sasniegumu slavināšanu. Neaktuāli un ved auzās.

 cope

 

Tas ir precidents uz mūžu mūžiem kapēc neļaut valodniekiem būt savu pirdienu ostošiem tirāniem.

 

T. Drukāju tagad uz digitāli projekcēta  daudzpogu plakandēļa 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

VIDs jau arī izskatās rezēm var prasīt diezgan bezjēdzīgus tulkojumus.

Tiem kas dzīvo/strādā UK, tiem tagad jāiesniedzot ienākumu deklarācijas, sākot ar 2020. gadu par ārzemēs gūtajiem ienākumiem. Nu OK, dažnedažādi iemesli kapēc lai kāds to darītu.

Viens no dokumentiem ko viņi prasa pievienot ir P60, standarta forma, ko visi saņem kautkad aprīlī no darbadevēja par pa gadu nopelnīto. Kam interesē var sagūglēt kā izskatās. Nekā interesanta tur nav, tabula ar cipariem.

Bet VIDs prasa lai viņa būtu tulkota :D kautgan labi zin kāda viņa izskatās, ko nozīmē utt. Kā arī ko tur tulkot?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet VIDs prasa lai viņa būtu tulkota

Sekas vienotajai atalgojuma sistēmai. Par to naudu, ko maksā VID, nevar prasīt, lai būtu nokomplektētas štata vienības, kas tiek galā ar ārzemju dokumentiem svešvalodā.

Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

Sekas vienotajai atalgojuma sistēmai. Par to naudu, ko maksā VID, nevar prasīt, lai būtu nokomplektētas štata vienības, kas tiek galā ar ārzemju dokumentiem svešvalodā.

Par to naudu kuru iegrūda eds. Varēja visās eiropas valodās izveidot štatus

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vispār jau loģiski, ja var brīvi strādāt jebkurā no ES valstīm, Briselē visus dokumentus jātulko visās valodās, telefoniem jābūt visās valodās, tad arī dokumentus vajadzētu pieņemt visās ES oficiālajās valodās, kas iekļauj arī angļu valodu :D

 

Birokrātija ir birokrātija un skaidrs ka no praktiskā viedokļa darbiniekus nesameklēsi, tā lai pārklātu visas valodas, bet nu standarta formas no populārākajām vietām, kur cilvēki parasti iesniedz tādas un vienā no izplatītākajām valodām tākā vajadzētu saprast, it īpaši darbiniekiem kas tādas apskata. Savādāk jau es tur nezin ko varu satulkot. Savādāk jau kautkādu principu pēc var aiziet galīgākajā stulbībā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Savādāk jau es tur nezin ko varu satulkot.

Tādus gudriniekus labi atsijā notariāli apstiprināti tulkojumi :))

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav viņiem jābūt notariāli apstiprinātiem, tik jābūt vārdam augšpusē, kas tulkoja utt. Tulkotājs var būt arī pats. 

Nav jau problēma iztulkot, tik mazliet izbrīnija prasība ka prasa specifisku formu, pat zin kā un kur tādu pieprasīt (UK), ja nozaudēta, bet prasa tulkot :D

 

Link to comment
Share on other sites

Nemocies, atsakies no LV pilsonības! 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet VIDs prasa lai viņa būtu tulkota

Cik tas likumiski? Un kādas sankcijas draud, ja nenotulko? Google translate un lai ieskrienās :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kas to lai zin, ko viņi iesāktu, ja netulkotu. Neesu nekad tās deklarācija pildījis, nav arī VID speciāli prasījis. Bet nu sakarā ar to ka UK vairs nav ES, tad jaiesniedz ienākumu deklarācijas sākot ar 2020. gadu. Ienākumi algas tāpat ar papildus nodokļiem neapliekas, neesu dzirdējis arī ka kāds viņas pildītu, pārsvarā jau reti kurš no UK dzīvojošajiem par to ir vispār dzirdējis, un tie kas ir, pa lielam uzliek mīksto.

Nav jau liela bēda tās deklarācijas aizpildīt, aizņem labi ja 15 min. Problēma jau sākas ar to ka VID grib aplikt ar nodokļiem papildus ienākumus, piemēram no īres, kapitāla pieauguma utt. Tāpēc jātsakās no Nodokļu Rezidenta statusa.

To var izdarīt ar atpakaļejošu datumu, tapēc nekāda lielā steiga jau nav.

 

Link to comment
Share on other sites

Daļa Latvijas krievvalodīgo radiostaciju nemaz nepiemin šodienas notikumus Pārdaugavā. Kur skatās radio vadība. Dažs labs krievvalodīgais cilvēks redzot tukšumu obeliska vietā, nodomās, ka vācieši atgriezušies. 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
4 hours ago, base7 said:

Šodiem vēsturiska diena. Gāzīs Pārdaugavas stabu.

 

Netuvotos vēlēšanas, man ir aizdomas, ka šī vēsturiskā diena vēl kādu laiku nāktu

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vai varmūsu speciālisti, kā Didzis u.c. pakomentēt, kāpēc nevarēja novietot video kameras tuvāk, vai ar atbilstošu optiku aprīkotas, lai varētu bijis novērot demontāžas darbus tuvplānā?

Link to comment
Share on other sites

@jacobs, šodien tiešraidē teica, ka joprojām drošības nolūkos nav (publiski) zināms, kurš veic demontāžas darbus. Būtu tuvplāns, tad visus darbiniekus varētu redzēt, identificēt.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
9 minutes ago, Jainit said:

Vate , iemesls staba nojaukšanai ir tava Fīrera iebrukums Ukrainā, nevis vēlēšanas.. .

 

Kur es esmu izteicis atbalstu Putinam un viņa ieburkumam Ukrainā? Tas ir pirmais. Kur es esmu izteicis domu par to, ka Uzvaras pieminekli nevajadzētu vispār nojaukt? Es šo ideju jau pirms dažiem gadiem izplatīju soc tīklos. Bet tas netraucē man kritiski skatīties uz šo pasākumu, kurš notiek mēnesi pirms vēlēšanām.

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Būtu tuvplāns, tad visus darbiniekus varētu redzēt, identificēt.

Beidz, beidz, mūsdienās interesantiem nenoskaidrot iesaistītās organizācijas un speciālistus?😏

Nejoko tik ļoti. Vakarā tad pajautāšu savējiem, kuri tā patuvāk tam visam stāv. Lai gan kāda man daļa.

Es tikai tīri tehniskas intereses pēc jautāju.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
1 minute ago, jacobs said:

Beidz, beidz, mūsdienās interesantiem nenoskaidrot iesaistītās organizācijas un speciālistus?

 

Ja būs bijusi komanda noslepenot šo informāciju, tad grūti būs noskaidrot. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

šodien tiešraidē teica, ka joprojām drošības nolūkos nav (publiski) zināms, kurš veic demontāžas darbus.

Pāris dienu atpakaļ krievijas masu medijos bija info, demontāžai piesaistīti ārvalstu speciālisti, jo vietējie negrib to darīt.

Avots ir kā esot apkopēja, kura strādājot vienā FSB departamentā.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 27 minūtēm , Mateushs teica:

kurš notiek mēnesi pirms vēlēšanām.

nu nav tur šoreiz nekāda sakara ar vēlēšanām

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 

aigara bikšes intervija droši kopā

Attīstībai Par! Politiskā reklāma.

Tomēr izmainījusies par kādiem lauciņiem politiķi spēle.

 

 

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Citēt

Rosļikovs raidījumā apliecināja, ka viņa vadītā partija ne tikai neatbalsta tā dēvētā "Uzvaras pieminekļa" demontāžu, bet arī grasās "saukt pie atbildības" tos, kuri iesaistīti pieminekļa nojaukšanā. Jautāts, vai tas nozīmē plānu šos cilvēkus ielikt cietumā, Rosļikovs atbildēja apstiprinoši: "Vajāsim, obligāti! Mēs obligāti vajāsim tos cilvēkus, kuri pieņēma lēmumu, uz likuma pamata." Jautāts, pēc kāda likuma panta tad plāno šādu vajāšanu izvērst, Rosļikovs teica: "Mēs atradīsim gan jau." Viņš arī norādīja, ka, viņaprāt, par pieminekļa nojaukšanu būtu bijis jārīko referendums, jo "tas parādītu īsto situāciju valstī, nevis to, ko mediji pasaka".

https://www.delfi.lv/video/raidijumi/nakamais-ludzu/stabilitatei-nakamais-ludzu-par-pieminekli-pantu-atradisim-gaze-no-krievijas-un-kimiskas-trases.d?id=54680284

Kartējais tirliņs

Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Šonedēļ beidzot saņēmu Steam Deck, varbūt no jums kāds arī ir pasūtijis? Kādas atsauksmes? Kas nepatīk un kāda ir veiktspēja? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jainit teica:

Apsveicu! Kādas atsauksmes? Kas nepatīk un kāda ir veiktspēja? 

nepatīk displeja kvalitāte un 720p izķirtspēja ,bet ir tīri ērts,bet vaig pierast džoistikiem.

Link to comment
Share on other sites

Diez par to "sistēmas kļūdu" (4 €/kWh) nekā jauna nav? Nebūs nekādas kompensācijas?

 

Man kaut kādā ziņā paveicās - paskatoties uz tām biržu cenām, nolēmu sekot citu piemēram un pārslēdzu līgumu, no septembra uz 6 gadiem būs enefit "energoneatkarība". Iepriekš bija elektrum "dinamiskais". Paveicās tāpēc, ka paspēju vēl uz 0.215 €/kWh, pēc kādas nedēļas sāka celt cenu, tagad jaunajiem līgumiem jau ir 0.30 €/kWh.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

pēc kādas nedēļas sāka celt cenu,

To cenu ceļ katru nedēļu. Pagājušā vasarā varēja par kādiem 11c/kWh noslēgt.

 

Šorīt arī vai nebija kāda sistēmas kļūda :D jo cena 4-5 bija 0.7c/kWh, 5-6 bija 1c/kWh. Apkārt bija 50c/kWh un tml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , binary teica:

Diez par to "sistēmas kļūdu" (4 €/kWh) nekā jauna nav? Nebūs nekādas kompensācijas?


Sistēmas kļūda drīzāk bija akūts norādījums uz to ka pašreizējie griesti ir par zemu. Tā teikt iemesls pacelt augstāk..

 

Kompensācija? 😁 joko?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā palaidu garām. Kad par to ziņoja? Vēl šodien medijos ziņoja, ka "Iespējams, ka "Nord Pool" bija tehniska rakstura problēmas un netika pieņemta viena no piedāvātajām Lietuvas stacijas jaudām."

Link to comment
Share on other sites

Vispār pirms dažām dienām bija info (ne Delfos, šķiet ka BBC), ka visā Eiropā izskata iespēju par 5000 € par Mvh, jo šķiet, ka problēmas ar enerģijas avotiem elektrības ražošanai, sevišķi gāzi un katastrofāli zemo ūdens līmeni upēs, būs. Vienīgi spāņiem un portugāļiem, kam šķidrās gāzes termināļi ir, bet nav ne gāzes truba, ne elektro savienojumi ar kopējiem tīkliem un norvēģiem, kuriem pašiem viss ir, nav iemesla satraukties.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...