Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Ja Tu paskatītos no sava dīvāna otras puses, tad varbūt saredzētu, ka vēloties aizvien "augstāku dzīves līmeni", priecājoties, par to, ka patērētāju iedzīvotāju skaits uz lodītes aizvien palielinās u.t.t., nekādas pseidozaļās iniciatīvas nepalīdzēs.

Savākties vispār derētu Tev 😉. Tu jau te streso.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

ka vēloties aizvien "augstāku dzīves līmeni", priecājoties, par to, ka patērētāju iedzīvotāju skaits uz lodītes aizvien palielinās u.t.t., nekādas pseidozaļās iniciatīvas nepalīdzēs.


Ko tu iesaki? Nogriezt večiem olas un atgriezties dzīvot alās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Laxe teica:

Elektrums iedeva pieklājīgus 0.22

Kad uzzināja, ka pāreju pie citiem, man piezvanīja un piedāvāja pieklājīgus 0.34 :) Nolēmu nemaz nevaicāt, vai tas ir ar PVN vai bez.

Link to comment
Share on other sites

Enerģijas iegūšana no fosilajiem paliktu dārgāka jebkurā gadījumā, tas bij tik laika jautājums.

Ukrainas karš tik mazliet paātrināja to cenu pieaugumu.

Nu būs mazliet dārgāk tagad, bet ilgtermiņā tas neko īpaši nemainīs kamēr neizdomās/neieviesīs kautko jaunu un lētāku.

Link to comment
Share on other sites

Es maksāju biržas tarifu Elektrum. Tas ir valsts uzņēmums, peļņa iet valstij, valsts diezgan pamatīgi atbalsta Ukrainu karā ar orkiem. Uzskatu to par manu ieguldījumu. Tāpēc neziedoju bairaktariem u.c.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Ko tu iesaki? Nogriezt večiem olas un atgriezties dzīvot alās?

Pa lielam jau tur kur ir tas lielākais cilvēku pieaugums, tas enerģijas/resursu patēriņš ir visai niecīgs salīdzinot ar tām vietām, kur cilvēki izmirst.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Pa lielam jau tur kur ir tas lielākais cilvēku pieaugums

Nav runa tikai par enerģijas patēriņu. Paskaties, piemēram, kuras ir tās 5 (ja nemaldos) upes, kuras ienes okeānā 95% plastikāta atkritumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Es maksāju biržas tarifu Elektrum. Tas ir valsts uzņēmums, peļņa iet valstij, (..)

Nav tā, ka pats Elektrum biržas tarifa gadījumā dabū kaut kādu pusi centa par kWh?

 

Rēķinā šī rinda:

image.png.d541ceb593130bd8ecec164d30836bdf.png

 

Kaut kā neredzu rēķinā nevienu citu pozīciju, kura būtu "Elektrum peļņa" - ir OIK, ir sadales pakalpojumi un ir "nauda, kas noplūst biržā" un nekādi nav uzskatāms par Elektrum uzcenojumu peļņu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Es maksāju biržas tarifu Elektrum

Es arī maksāju Elektrum, gan ne biržas tarifu. Nekad nav bijis domas pāriet pie kāda cita piegādātāja.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Nav runa tikai par enerģijas patēriņu. Paskaties, piemēram, kuras ir tās 5 (ja nemaldos) upes, kuras ienes okeānā 95% plastikāta atkritumu.

 

Labāk paskaties kuri ir tie cilvēki kas ir vainīgi par visu šo plastmasas sāgu.

Spoilers - Zaļie un jefiņi kas histeriski raudāja par klimatu un piespieda Eiropas valdības lai nomainītu papīra un koka iepakojumus ar dargākiem plastmasas un plēves iepakojumiem lai glābtu kokus.

 

Tagad tie paši zaļie un jefiņi brēc par plastmasu, intresanti kā tas sajās pasauli šoreiz.

 

Protams ignorejot ka jūds kam piederēja Naftas biznesi nopelnija pa virsu parstrādājot parpalikumus par iepakojumiem/traukiem ar valsts atbalstu arī bija faktors bet to mēs nevaram teikt jo atisemitismus.

 

Oh un pie reizes paskaties kas izgudroja Recycling un kas izveidoja to, spoiler. tā pati industrija kas visu piedirš. un viss recycling aktivisms tikai panāk to ka noverš uzmanību no tiem + pa virsu atkal tie nopelna jo investējuši recycling biznesos + dabū valstu atbalsta programas.

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Stasss teica:

Vai ir kāds pamatojums, ka elektrība mums būtu lētāka kopumā, ja mēs nebūtu "brīvajā tirgū"?

Vai nebūtu tā ka savu varbūt uzražotu pa lēto, bet trūkstošā daļa būtu jāiepērk pa tādu kosmosu, ka kopā viss saliktos vēl dikti dārgāk?

Kā tur ir speciālist? Kāda būtu cena citos apstākļos?


Jurkin, es gaidu atbildi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Nav runa tikai par enerģijas patēriņu. Paskaties, piemēram, kuras ir tās 5 (ja nemaldos) upes, kuras ienes okeānā 95% plastikāta atkritumu.

Tas pa lielam arī viss nāk no Amerikas un Eiropas. Tas ka aizved kautkur citur, tad iemet upē, īpaši lietas būtību nemaina.

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas pa lielam arī viss nāk no Amerikas un Eiropas. Tas ka aizved kautkur citur, tad iemet upē, īpaši lietas būtību nemaina.

 

Reddit izlasiji?

Neviens neved tavus maisiņus uz Kambodžu un nenes to kalnos lai iemestu upēs.

Protams var vainot Rietums par plastmasas izgudrošanu un tirgus izveidošanu Āzijā deļ lētas ražošanas bet tu aizbrauc uz Āziju un paskaties kā tur lieto plastmasu, pilnīgi viss tiek iepakots vairākos iepakojumos un pa virsu maisiņā katru tev iebāž un tad pareizini uz tiem miljoniem kas katru dienu to visu pērk.

 

Also ignorēsim ka Eiropa jau sen aizliegusi eksportēt plastmasas atkritumus no EU uz OECD  un to ka lielākās šiping kompānijas to arī atsakās darīt.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Interesanti ka viens no lielākajiem mikkroplastmasu cēloņiem ir veļas žāvētāji, nu tādi kā amerikāņiem patīk.

Kas nonāk gaisā, ūdenī un protams pašos cilvēkos, kas viņus lieto.

Pirms 1 minūtes , Laxe teica:

Neviens neved tavus maisiņus uz Kambodžu un nenes to kalnos lai iemestu upēs.

 

Kātad nu neved, ved un kā vēl. Vēl nesen bij šoks industrijai, kad dažas valstis pateica ka plastmasu (un citus atkritumus) vairs neņems.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

es gaidu atbildi.

Man nav atbildes. Nezinu kā būtu, ja būtu. Nekad neesmu teicis, ka brīvais tirgus ir sliktākais, kas var būt. Bet esmu gan teicis, ka tāda brīvā tirgus nekad nekur nav bijis, nav un nebūs. Tirgu sačakarēja pseidozaļie ar savu pretatomu marazmu, alkatīgie  un pērkamie (krievu nopirktie) politiķi u.t.t.

 

Kāpēc Tu neprasi atbildi no tiem, kas to enerģētikas politiku uztaisīja tādu kāda tā ir. Un kas noveda pie šādas situācijas. Ko Tu piesipies man? 😁

Ja Tu uzskati, ka viss ir kārtībā, viss ir darīts pareizi, tad viss ir skaidrs, atslābsti  un vienkārši paliekam katrs pie sava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Nav tā, ka pats Elektrum biržas tarifa gadījumā dabū kaut kādu pusi centa par kWh?

 

Rēķinā šī rinda:

image.png.d541ceb593130bd8ecec164d30836bdf.png

 

Kaut kā neredzu rēķinā nevienu citu pozīciju, kura būtu "Elektrum peļņa" - ir OIK, ir sadales pakalpojumi un ir "nauda, kas noplūst biržā" un nekādi nav uzskatāms par Elektrum uzcenojumu peļņu.

Elektrum nepērk biržā katru Tavu elektrības kilovatu. Tam ir gan savas ražošanas jaudas, gan dažādi ilgāka vai mazāk ilga termiņa varumtirdzniecības iepirkumu līgumi. Par krietni zemākām cenām nekā birža. Starpība tad iet Elektrum kabatā un veido pelņu.

Link to comment
Share on other sites

rievijas valsts vēstijums mums. Es tikmēr smejos līks ar malkas apkuri

 

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

Man nav atbildes. Nezinu kā būtu, ja būtu. Nekad neesmu teicis, ka brīvais tirgus ir sliktākais, kas var būt.

Pisec, nonsenss..

Tu visu laiku zirgojies par biržām, brīvajiem tirgiem, efektīvajiem. Bet tad kad tev pajautā, vai bez viņiem būtu savādāk - labāk... Tev nav atbildes..

 

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Kāpēc Tu neprasi atbildi no tiem, kas to enerģētikas politiku uztaisīja tādu kāda tā ir. Un kas noveda pie šādas situācijas. Ko Tu piesipies man? 😁

Jo tu te par visu ņirgājies. Tad kad ņirgāsies kāds cits, prasīšu tam.

 

Link to comment
Share on other sites

Ā, es sapratu. Par visu Tevis minēto neko sliktu nedrīkst teikt. Piedod! Nepiekritīšu. Ja nepatīk, nelasi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Nu mums taču ir lieliskais brīvais tirgus, kur cenu nosaka pieprasījums un piedāvājums. Par to taču mēs sūri, grūti cīnījāmies, ne? Atslābināmies un cenšamies gūt maksimālu baudu.

Kā tajā anekdotē, kurā spermatozoīdu vadonis kliedz:"Brāļi mēs esam piemānīti, mēs esam di..sā"

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , jema teica:

patiesībā, Klibais tā kliedz, visi varoņi metās atpakaļ, viņš viens klibo uz priekšu un saka, Tā dzimst ģēniji!

Šīs anekdotes video versijā bļāva, jo pretī peldēja misters finkijs 😁

Link to comment
Share on other sites

kaut kā nobrīnījos par elektrības rēķinu šodien. esmu atslēdzis tikai vienu ūdens sildītāju (virtuve, trauku mazgāšanai). rēķins uz pusi nomazinājies. 250 205=>140 125kwh.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

nu nav paradumi mainīti baigi, bet patēriņš tik krasi samazinas. traukiem silto ūdeni var no otra boilera paņemt, nav jēgas divus dzenāt dēļ pieciem soļiem un mazgāšanas bļodā, ne zem tekoša ūdens. pirms visa šitā pasākuma jau protams, bija vienalga tie sildītāji, bet ja pagājušo mēnesi maksāju 45 37eur un šomēnes ir nepilni 24eur..

Labots - AlCohol
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

PossPosah
Pirms 34 minūtēm , AlCohol teica:

nu nav paradumi mainīti baigi, bet patēriņš tik krasi samazinas. traukiem silto ūdeni var no otra boilera paņemt, nav jēgas divus dzenāt dēļ pieciem soļiem un mazgāšanas bļodā, ne zem tekoša ūdens. pirms visa šitā pasākuma jau protams, bija vienalga tie sildītāji, bet ja pagājušo mēnesi maksāju 45eur un šomēnes ir nepilni 24eur..

Kas tad tev par pieslēgumu kur vēl 17 eirocenti par kilovatstundu ( un ja tiešām tāds tarifs eksistā, tad vēl cik ilgu laiku)? Lētākais ko atrodu no nedinamiskajiem ir 50 jēri par 140kWh.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , PossPosah teica:

Lētākais ko atrodu no nedinamiskajiem ir 50 jēri par 140kWh.

Tiem kuri kā sienāži nelēkā no viena operatora pie otra, un ir vēl vecās līgumcenas.

Cik saprotu, šobrīd vislielākie cipari ir lēkātājiem un dinamiskajiem. Tā teikt, gribējām vinnēt, sanāca zaudēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Jūlija rēķins, augustā saņemts. TET kautkāds tur stabilais. 102.49 kWh 0.12499 €15.50 € Šitas bez pārvades u.c. Decembrī, vai janvārī uz 2 gadiem noslēgts. Slinkums lasīt līgumu, cik bieži viņi var mainīt, tāpat to ietekmēt nevaru.

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.342d2cd8f43832c3e377f3b0840fae36.png

bišk ar uzviju iepriekš uzrakstīju, gan. :D

image.thumb.png.5c37fd3e3be2943ce7badd4aa5949982.png

vienu ūdens sildītāju izslēdzu, 1kW. nu lab, videonovērošanu ar divām kamerām ar.  tarifu nezinu, māju apsaimnieko vecāki, es tik rēķinus skaldu.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AlCohol teica:

nu nav paradumi mainīti baigi, bet patēriņš tik krasi samazinas. traukiem silto ūdeni var no otra boilera paņemt, nav jēgas divus dzenāt dēļ pieciem soļiem un mazgāšanas bļodā, ne zem tekoša ūdens. pirms visa šitā pasākuma jau protams, bija vienalga tie sildītāji, bet ja pagājušo mēnesi maksāju 45 37eur un šomēnes ir nepilni 24eur..


Vispār traukiem paredzēta trauku mazgājamā mašīna… mazāks ūdens patēriņš un nevajag silto ūdeni ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Regisss teica:


Vispār traukiem paredzēta trauku mazgājamā mašīna… mazāks ūdens patēriņš un nevajag silto ūdeni ;) 

nu nu nu. ar 4oC ūdeni mazgās un netērēs ķegumu? man kā slinkam personāžam  vienmēr atverot vaļā tvaiks pirmais sejā ienāk. nav slinkums cilvēkiem pa vecam to visu darīt, bet dēļ tā uzturēt papildus sildītāju, acīmredzot, ļoti neizdevīgi. sev arī plānoju no šī pasākuma atteikties.

ā, nu sapratu. :D bet, lai pāris cilvēki, darbinātu to aparātu ik pa pāris dienām.. nez, pa lielam līdzīgi sanāks. ja nav slikums, tad var ietaupīt.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlCohol teica:

nu nu nu. ar 4oC ūdeni mazgās un netērēs ķegumu? man kā slinkam personāžam  vienmēr atverot vaļā tvaiks pirmais sejā ienāk. nav slinkums cilvēkiem pa vecam to visu darīt, bet dēļ tā uzturēt papildus sildītāju, acīmredzot, ļoti neizdevīgi. sev arī plānoju no šī pasākuma atteikties.

Nu kopš Rīgā regulāri izmantojam trauķeni, reāli ūdens patēriņš sarucis un elektrība nav neko pieaugusi… 

ar rokām mazgā tikai tos pāris traukus, krūzītes, ko nevar likt trauķenē…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

Nu kopš Rīgā regulāri izmantojam trauķeni, reāli ūdens patēriņš sarucis un elektrība nav neko pieaugusi… 

ar rokām mazgā tikai tos pāris traukus, krūzītes, ko nevar likt trauķenē…

man aka+dziļurbums un šiem ūdeņiem iespēja aiziet zemē. par to nesatraucos. elektrība, vot problēma. bet tikko atcerējos par tiem krāniem, kuri paštecē tik silda, kā diez tādi vs tiem 5litrīgajiem boileriem?

Link to comment
Share on other sites

Nopirku lētu rādžiņu, izslēdzu nejēgā rijošo Tehnics, norubīju no strāvas Vu Soli, kuru tāpat neskatos, ietaupījums~ 15 Latvijas $

fm-radio-ar-bluetooth-mad-retroradio-10-00f96_xbig.webp

Link to comment
Share on other sites

Kas ir nauda? Met gaisā, krīt atpakaļ, govs ar neēd...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...