Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 53 minūtēm , Racer teica:

ublock jamajiem nepatīk.

Vienu brīdi tvnets trakoja, apgeitoju lapsu, tagad par ublock nelamājas. Kaut kādus video nedod atskaņot, bet tas jau bija sen. Vispār ghostery arī ir uzlikts (ne jau paranoja😁, bet čista tāpat salīdzināt). Uz delfu sākumlapu ubloks 17 bloķi, ghostety - 11.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Vienu brīdi tvnets trakoja

Vispār jau tā ''murzilka'' + vēl reklāmas reāli tracina. Bet nav jau izvēles.

Labi, vēl reklāmas nospārdīsi. Taču ko ar to, dauņiem domāto bezjēdzīgo bilžu pārpilnību, darīt. Pat dators sāk klepot, ātrāk ripinot.😢

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , jacobs teica:

 

Labi, vēl reklāmas nospārdīsi. Taču ko ar to, dauņiem domāto bezjēdzīgo bilžu pārpilnību, darīt. Pat dators sāk klepot, ātrāk ripinot.😢

Tāpēc es uz mazākām dvēselēm par I7 vai Ryzen 7 neskatos. Sīcim iesvēru lenovo ar ryzen7, perfekts zirgs internetam/ jutūbim/mācībām.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc pamazām telegrams sāk aizvietot ziņu portālus. Pa tiešo delfos ieeju aizvien retāk. HVZ, labi tas vai slikti.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Tomēr es no ES sagaidītu uzlikt par pienākumu, lai plaša patēriņa elektronikai, kuru tirgo ES, būtu visu ES valodu saskarsnes.

vienreiz esmu paprovējis latvisku interfeisu, gan telefonā, gan uz windows. otro reizi - paldies, bet nevajag.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vaitad kāds liek pirkt to iPhonu, kuram nav valodas atbalsta? Yūtūbam ar jāpiespež, lai visiem video būtu tulkojumi pieejami.

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Fenomenāla loģika. Lai tak veikali liek izkārtnes un ar pircējiem komunicē tikai krieviski, ja traucē, vienkārši neej tur. 

Bēda jau tāda, ka daudzi pat iedomāties nevar. Vairāki aiponisti pat ir par mani iesmējuši un pirkstu pie deniņiem grozījuši, sak, vienkārši neproti aiponu, viss tur ir... līdz brīdim, kad palūdzu uzlikt. 

 

Pirms 37 minūtēm , AlCohol teica:

vienreiz esmu paprovējis

Nav tik traki. Jā, XP LV paka bija briesmas, bet nupat jau ir lietojams - ir sanācis uz dažiem devaisiem. Sliktākais, ka notepad, paint utt programmas pārsauktas, bet caur run jau atveras tāpat.

Ja paši savu valodu necienīsim, tad nevarēsim no citiem to prasīt. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Fenomenāla loģika. Lai tak veikali liek izkārtnes un ar pircējiem komunicē tikai krieviski, ja traucē, vienkārši neej tur. 

Man liekas tu pirkstu ar ko citu jauc. 

Kas tur fenomenāls? Cilvēki tak nepērku telefonus, kuri pieejami tikai ķīniešu valodā. Pērk tādu ko saprot, brīva izvēle un konkurence.

Ja pirktu tāpat, tad kāda jēga ķīniešiem būtu viņus tulkot. Bet tā nākas pakļlauties pircēju vēlmēm.

 

Tikpat labi var pieprasīt, lai nūdeles tikai ražo tādas, kas garšo visiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , versatile teica:

Nav tik traki. Jā, XP LV paka bija briesmas, bet nupat jau ir lietojams - ir sanācis uz dažiem devaisiem. Sliktākais, ka notepad, paint utt programmas pārsauktas, bet caur run jau atveras tāpat.

Ja paši savu valodu necienīsim, tad nevarēsim no citiem to prasīt.

ne gluži tie greizie tulkojumi, bet dzīves laikā pierasts pie angliskajiem variantiem tik tālu, ka ieraugot latviski/ruzziski pazūd orientēšanās spējas. apmēram kā rakstīt uz klaviatūras, bet vienā brīdi iedomājies, ka pirksts uz ne tās pogas būs un sāc pētīt to klaviatūru. :D pieradums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Aigus teica:

TET kādam nav atsūtījis ziņu par maksas paaugstināšanu no 1.septembra?

Ir, ir. Bet nu nav žēl biku piemaksāt vispārējas inflācijas situācijā. Man Gigabit pieslēgums. Garantētais 200 MBit, bet nav izdevies nomērīt neko mazāku par 960 MBit.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , Stasss teica:

Kaut kāda ūdensmašīna. Iespējams no lidostas.

Ganjau līdzīga tai ko senāk Boriss nopirka Londonai un beigās nācās norakstīt lūžņos, jo Terēza neatļāva izmantot.

Varbūt tā pati :D

 

https://www.theguardian.com/uk-news/2015/jul/15/theresa-may-rejects-water-cannon-boris-johnson 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Aigus teica:

TET kādam nav atsūtījis ziņu par maksas paaugstināšanu no 1.septembra?

Ir. Tiem, kam 25 ar ko, turpmāk būs 28 ar kaut ko. Tas optikai kopā ar TV.

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 18 stundām , AndrisBB teica:

Kas tur fenomenāls? Cilvēki tak nepērku telefonus, kuri pieejami tikai ķīniešu valodā.

ES teritorijā kāds tirgo telefonus, kas pieejami tikai ķīniešu valodā? ja tā, un ja viņam ir bizness, super, lai veicas.

Runa tomēr par tiem ražotājiem, kas ražo un tirgo speciāli Eiropas tirgum. Un te Eiropai vajadzētu pateikt - gribi tirgot mums ierīces? Ieliec normālu konektoru un visas oficiālās Eiropas valodas. Pirmo daļu jau ir pateikuši.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ka tik beigās tāds likums vai regula nenoved pie pretēja rezultāta.

Ieviesīs regulu, kur teiks, ka lai tirgotu iekārtu/programmatūru LV teritorijā, tai jābūt obligāti valodas atbalstam. Nu OK, Apple liela kompānija, viņiem nav problēma iztulkot, ja tik ir vēlēšanās. Bet kur tas beidzas? Kā ar applikācijām? Tām tak ar jātbalsta valoda? Kā ar citiem gadžetiem?

Grozies kā gribi, LV tirgus ir ļoti maziņš un neinteresants. Mazākām kompānijām vienkārši nebūs intereses/līdzekļu tulkot. Beigās kas sanāks? Varēsi nopirkt (vietējā bodē) tikai to, ko piedāvā lielie un tie paši tirgos tik kautkādu ierobežotu klāstu ar devaisiem/gadžetiem, jo redz Garmin izdomās ka nav jēgas tulkot kamerai valodu, jo gadā labi ja pārdod 100 gabalas (kas gribēs, tie pasūtīs no Dānijas vai USA). Tāpat ar jebkādu specializētu tehniku vai programmatūru.

Tā jau liela daļa kompāniju/servisu ignorē LV tirgu, jo nekāda peļņa tur nav. Ievies vēl kādus ierobežojumus un varēsi pirkt savu dronu, kameru, ledusskapi Vācijas Amazonā, jo LV viņus netirgos dēļ ierobežojumiem.

Jā Ābolam būtu kāds 'bizness keiss' pielikt valodu, tad sen jau būtu izdarījuši.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 36 minūtēm , AndrisBB teica:

Jā Ābolam būtu kāds 'bizness keiss' pielikt valodu, tad sen jau būtu izdarījuši.

Viņiem nav business case arī uz USB-C pāriet, bet nāksies :D

Tur cik ir, pāris simti tūkstošu stringu jānotulko, slikākajā gadījumā? Sīkums. Nopietni.

Lietotnes ir cits stāsts, ir diezgan naivi/kaitnieciski iedomāties pašrakstītu dambreti pielīdzināt oligopola platformai. Lai lietotnes izvēlas pats cilvēks.
Var, protams, izvēlēties kaisīt pelnus uz galvas - "mēs maziņi, neesam business case, lai kaimiņi lemj par mums, palietosim angliski un krieviski, aivaimanuvaiai...". Trīismit-devītā gada augusta vaibs, Tev tā nešķiet?

 

Maza vai ne, bet mūsu valoda ir ES oficiālā valoda.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 37 minūtēm , AndrisBB teica:

Ievies vēl kādus ierobežojumus un varēsi pirkt savu dronu, kameru, ledusskapi Vācijas Amazonā, jo LV viņus netirgos dēļ ierobežojumiem

nu ja, 200% taisnība! Tāpēc jau ierobežojumu vajag ES līmenī. Ja plašlietojuma ierīcē ir vairāk par vienu, bet nav visas valodas, tad ej bekot. Lieliski sadzīvošu ar vešmašīnu angliski. Bet spranči gan protestēs :D

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Andrim. Ir lietas, kur nevajag valstīm iejaukties. Manuprāt, patērētāju ierīces valoda ir viena no tām. Lai tirgus pieprasījums par to parūpējas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , TOoMoOT teica:

Lai tirgus pieprasījums par to parūpējas.

Nu bet tirgus taču var pieprasīt, lai ES tirgum paredzētajos mobilajos telefonos būtu visas ES valodas. Tas tad arī būs "tirgus pieprasījums" no ES puses.

Neviens tak nesaka, ka tādai prasībai jānāk no atsevišķām valstīm ar maziem tirgiem.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tirgus jau to ir pieprasījis atsevišķos segmentos. Un ko mēs iegūstam - zemas kvalitātes lapeli, ar automātisku rīku tulkotu tekstu, ļoti maziem burtiņiem,  kurš pie tam uzlīmēts pa virsu angļu vai vācu valodā rakstītam oriģinālam. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

O jā, kā reiz nesen vienam hermētiķim lasīju lietošanas pamācību - tak tur latviešu valodā rakstītais ir pilnīgā pretrunā tam, kas rakstīts angliski :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tākā strādāju pie dažādiem produktiem, tad dažām kompānijām pat ir problēmas pārtulkot no amerikāņu un angļu valodu.

Tad nu tur ir visādi miš-maši, vienā vietā 'center', citā 'centre' utt.

Pielikt kādu jaunu valodu ar čakars, jo nākas tos tulkojumus pasūtīt kompānijās, kas var iztulkot tajās 50 valodās. Tiem tulkotājiem parasti iedod tekstus ko pārtulkot, bet bez konteksta, tad nu satulko pilnīgi garām, nu gandrīz vai kā ar Google translate (varbūt tā arī dara :D ). Tiklīdz kāda mazākā izmaņa tā atkal jātulko.

Nesen te strādāju pie kameras kas domāta visādu zemūdens darbu izpētei, milzīgos okeāna dziļumos, utt. Beigās palika pie divām valodām, angļu un spāņu, jo pa lielam citas valodas viņiem USA neuztrauc.

  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , binary teica:

Nu bet tirgus taču var pieprasīt, lai ES tirgum paredzētajos mobilajos telefonos būtu visas ES valodas. Tas tad arī būs "tirgus pieprasījums" no ES puses.

Neviens tak nesaka, ka tādai prasībai jānāk no atsevišķām valstīm ar maziem tirgiem.

Tu runā par birokrātiski uzspiestu prasību. Es runāju par tirgus pieprasījumu, pēc primitīva kapitālisma principa. Ja potenciālā pircēju masa būs gana liela, lai ieinteresētu rāžotāju ielikt latviešu valodu, tad ieliks.
Pataupīsim ar likumu uzspiestās prasības faktoriem, kas saistīti ar drošību un ētiku.
Nevajag sākt kačāt pravas līdzīgi kā to dara mūsu lielais kaimiņš.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 15 minūtēm , TOoMoOT teica:

Ja potenciālā pircēju masa būs gana liela, lai ieinteresētu rāžotāju ielikt latviešu valodu, tad ieliks.

Galīgi greiza pieeja. Ja tirgū esi sasniedzis maksimālo piesātinājumu, tad nav ne mazākās jēgas investēt uzlabojumos. Lielākos tirgos tas ir riskanti, bet mazos - paturi manu airtagu.

Pirms 45 minūtēm , e = d teica:

Tirgus jau to ir pieprasījis atsevišķos segmentos. Un ko mēs iegūstam - zemas kvalitātes lapeli, ar automātisku rīku tulkotu tekstu, ļoti maziem burtiņiem,  kurš pie tam uzlīmēts pa virsu angļu vai vācu valodā rakstītam oriģinālam. 

Žmogs importētājs. Bet var arī saprast, ja runa ir par segmentiem ar niecīgu importētāja uzcenojumu un nelielu pārdošanas apjomu. Uzliekot ražotājam, ja tirgo preci Eiropā, par pienākumu to nodrošināt, tas būtu vieglāk un lētāk izdarāms, nekā katram importētājam izpaužoties.

Apipeļi tak pie mums it kā opiciālā ceļā nāk, ne?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Galīgi greiza pieeja.

Tev liekas greiza, bet pati pieeja nav ne greiza ne pareiza. Cilvēki izlemj, kad tā ir atbilstoša un kad nē. Valodu jautājumā, manuprāt, ļoti atbilstoša. Skaidrs, ka Apple nav ne silts ne auksts par Latvijas tirgu. Manuprāt, tās ir viņu tiesības - izlemt, vai izrādīt labu žestu latviešiem vai nē. 
 

Link to comment
Share on other sites

Vispār tā interesanti sanāk, Huawei, kam man vairs nebija virsū Android un manuprāt pat Latvijas tirgū īsti nepiedāvāja, bija latviešu valoda. Pašreizējam telefonam ar gandrīz tīru Andri nav latviešu valodā virsū 🤔 likās, ka visiem andriem ir latviešu valoda

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Zin... teica:

telefonam ar gandrīz tīru Andri

tas ir kā?...

Link to comment
Share on other sites

Nu tak pāršuj pliku andri bez ražotāja piekabinātajām aplikācijām.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Athlons teica:

tas ir kā?...

ColorOS , nav īsti ar bloatware vai tur ražotaja aplikācijām vai untumiem piebāzts. 

 

Pirms 39 minūtēm , Racer teica:

Nu tak pāršuj pliku andri bez ražotāja piekabinātajām aplikācijām.

Man netraucē, vnk savā galviņā biju iedomājies, ka andrim by default ir latviešu valoda iekšā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...