Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

bez tā papīra gabala, kuru govs neēd, vari sev makaronus dabūt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , AlCohol teica:

vari sev makaronus dabūt?

vai vismaz vetārsti Astr(īd)u?🤣

Pirms 43 minūtēm , Racer teica:

Nu, kāds Nauda2 ir izlasījis?

Zini, kaut kā vairs nav interesanti.

Apmēram tā kā Atmodas laikā (uz beigu pusi)... koncerts... kārtējais aktieris iznāk uz skatuves... "mana mīļā, mazā, nabaga, daudz cietusī arāju tauta" ... mļaķ, es tak tu irst ībli... arājs...🤣

Nu apmēram tā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , AlCohol teica:

vari sev makaronus dabūt?

Makaroni pie mums kokos neaug, toties griķi, kartupeļi, vairākas labības, aug. Pati svarīgākā no tām ir mieži, ko mēs bez alus darītu? Kaimiņš izbrūvēja, tur nauda nespēlē nekādu lomu, mums jau no seniem laikiem ir barters :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , aoma teica:

Makaroni pie mums kokos neaug, toties griķi, kartupeļi, vairākas labības, aug. Pati svarīgākā no tām ir mieži, ko mēs bez alus darītu? Kaimiņš izbrūvēja, tur nauda nespēlē nekādu lomu, mums jau no seniem laikiem ir barters :)

bartera ķēde tāpat tak pie tiem muļķīgajiem papīriem beidzas.

Link to comment
Share on other sites

Zin 4 dienas jau nāk spams no tās nolāpītās Liepājas .gov lapas.

Laikam jaiet tagad speciāli sūtīt pieprasijumus uz banlistēm internacionālajām lai liek to sūda domenu un IP iekšā....

 

 

1677910498_Screenshot2022-09-10235809.thumb.png.c4c8f28b9a1def3affe400836717a521.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izrādās, covid sākumā, F1 inženieri, aiz neko darīt, būdami krodziņā, esot uzmetuši uz salvetes elpošanas aparāta uzmetumu, pēc 9 dienām prototips ir bijis notestēts, un bijuši uzražoti pirmie eksemplāri. Visu cieņu F1 inženieriem, tur tiešām savākti gudrākie prāti, pats būtu uz uz mieru strādāt kaut Aston Martin, bet viņi vēl nav darba piedāvājuma veidlapu atsūtījuši :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , raivix95 teica:

elektromašīnītes bērniem

Noskatījos to sižetu. Izjūtas divējādas. Visu cieņu tam cilvēkam. Bet tādā mašīnītē savu bērnu nesēdinātu (nu jā, skaidrs, nemaz nevarētu atļauties tādu brīnumu 😁). Cik tur bija, 40km/h laikam, un galva ārā no tā dzelzs būra... Nē, nu labi, es no dīvāna...

pirms 12 stundām , aoma teica:

esot uzmetuši uz salvetes elpošanas aparāta uzmetumu, pēc 9 dienām prototips ir bijis notestēts, un bijuši uzražoti pirmie eksemplāri.

Vai tik nav "pilsētas leģenda".

p.s. pat nemēģinu apšaubīt kāda inženiera kompetenci.

Link to comment
Share on other sites

Tās nebij nekādas leģendas. Kompānijām tika piedāvāti jau esoši dizaini, tik vajadzēja pielāgot savai ražošanai. Kā arī viņi vairāk vai mazāk salika tos ventilātorus. Precizāk šo variantu https://www.penlon.com/Product-Groups/Emergency-Ventilators/ESO-2

Tepat Airbuss, Rolls-Royce piedāvāja savus variantus, bet nevienam nevajadzēja. 

 

https://www.bbc.co.uk/news/business-52309294

 

Tie kas ir strādājušie pie kāda produkta, zin ka tas aizņem gadus, kaut vienkāršāku aparātu novest no idejas līdz ražošanai. Kur nu vēl ventilātorus, no kā kāda cilvēka dzīvība atkarīga. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Austin Martin jau riskanti strādāt, ik pa 6 mēneši bankrotē un maina īpašniekus. 

Tapēc droši vien jau tapēc arī ir pa lielam Mersedess, tik mazliet savādākā ādā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Prikols jau tas, ko spēj F1 inženierija - īsā laikā dabūt gatavu to, kur milzu kompānijām paietu mēneši, ja ne gadi. F1 ir savākusi pie sevis spožākos inženieru prātus, plus resursi un ātras reaģēšanas sistēmas, citas disciplīnas var tikai ūdeni pienest...

Link to comment
Share on other sites

Visus F1 dzinējus izstrādājušas milzu kompānijas - Ferrari, Mercedes, Renault, honda ….

Link to comment
Share on other sites

Nevar saprast ko darīt. Atnāca TET elektrības rēķins par augustu. Cipars stipri kož - 0,48 par kwh. fiksējot cenu uz 4 gadiem - 0,366. Čura raustās, ka neiebrauc auzās, vai tad tiešām cena nenormalizēsies?

elektriba.PNG

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mielestapa teica:

Tas jau vēl pieklājīgs rēķins, sola, ka elektrība būs pat 5 eiro par 1 kWh.

Nu šī personāža misija ir dzīt tuftu. Cik saprotu, viņam riktīgi tas patīk. Bet nevajag nopietni to visu ņemt...

Link to comment
Share on other sites

Labāk kāds izrēķiniet cik maksā ar sadzīves benzīna ģeneratoru saražota kWh

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Daiļais teica:

Labāk kāds izrēķiniet cik maksā ar sadzīves benzīna ģeneratoru saražota kWh

Tā atkal kāda aptauja ar galīgi nepareizo Tavu variantu? :) Starp citu , cik tad Tev pašam sanāca sarēķināt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Daiļais teica:

Labāk kāds izrēķiniet cik maksā ar sadzīves benzīna ģeneratoru saražota kWh

Atkarīgs no tā, kurā gadā pirki benzīnu priekš viņa.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jainit teica:

Tev pašam sanāca sarēķināt?

Ko sarēķināt?

Pirms 3 minūtēm , Jainit teica:

Tā atkal kāda aptauja ar galīgi nepareizo Tavu variantu

Kurš bija galīgi nepareizs?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mõbijs teica:

Nevar saprast ko darīt. Atnāca TET elektrības rēķins par augustu. Cipars stipri kož - 0,48 par kwh. fiksējot cenu uz 4 gadiem - 0,366. Čura raustās, ka neiebrauc auzās, vai tad tiešām cena nenormalizēsies?

elektriba.PNG

 

Tev sanāca ļoti Dinamisks apjājiens. mums te tāds pats reķins par 700kWh augustā no Elektrum

 

huehueheuheuehuehuehue.png.82e6ed5e5c449eed5e30046c249355b3.png

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mõbijs teica:

vai tad tiešām cena nenormalizēsies?

Dinamiskais tarifs. Pieņemu ka dzīvoklis, ka elektriskais ūdens sildītājs. Sekojot līdzi biržas cenai, var kaut ko ietaupīt. Es veļu un traukus mazgāju tikai pa lēto, kaut, piemēram no šīs svētdienas līdz šodienai nekādu lēto logu vispār nebija. Rīt būs nelieli lētāki logi.

Es nedaudz ceru uz šo pavērsienu

Pa kaut kādu radio pa ausu galam dzirdēju, ka varētu noteikt rēķina griestus par elektrību.

Link to comment
Share on other sites

Nav dzīvoklis, liela māja - 240 m2, 2 stāvi, centrālā apkure ar malku un siltā ūdens sagatavošanu, 2 tv, 2 datori, trauku mašīna (kuru tagad darbinu pa naktīm), led spuldzes, darbnīca ar nelielajiem patērētājiem, veļene, nu labi el. cepeškrāsns, i to ar 2,2 kw jaudu un darbinās pāris reizes nedēļā. Ar patēriņu jau viss ir štokos, mani cena dara bažīgu. Negribas ieberzties uz 4 gadiem un pēc tam, kad geiropa noregulēs tirgu - būs jākož pirkstos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Daiļais teica:

Sekojot līdzi biržas cenai, var kaut ko ietaupīt.

Arī šobrīd? Stipri šaubos...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:

Es veļu un traukus mazgāju tikai pa lēto

Es, savukārt, kad netīra veļa un trauki. 

Labots - Racer
  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Es, savukārt, sagaidu, kad sieva atbrauks no reisa, pizdī jau būs, bet pa visu mēnesi esmu ietaupījis daudz elektrības :)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , aoma teica:

sagaidu, kad sieva atbrauks no reisa

O, īsts vecis.. pareiz i, nav ko. Lai pelna naudu, lai vecim ir par ko kost..

Apļos pa Eiropu?

Link to comment
Share on other sites

Galīgi nebija cita ko pateikt? Es sēžu mājā, kundze apļo. Mūsu vecumā ne tas sliktākais variants, kodu arī pirms salikām kauliņus kopā...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Skatoties kādā ātrumā štancē saules/vēja projektus (arī Latvenergo + LVM) rodas zināma cerība, ka 3 gadu laikā tomēr tā cena padauzīsies uz leju - iestāsies hoķ kaut kāda konkurence. Es neslēgtu tik ilga termiņa līgumus pašlaik.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , VebKamera teica:

(..) rodas zināma cerība, ka 3 gadu laikā tomēr tā cena padauzīsies uz leju - iestāsies hoķ kaut kāda konkurence. Es neslēgtu tik ilga termiņa līgumus pašlaik.

Uz gadu-diviem jau var. Un pie liela patēriņa līgumsodu zemas elektrības cenas gadījumā var atpelnīt 1-3 mēnešu laikā.

Link to comment
Share on other sites

To pašu Enefit piedāvāto uz 7 gadiem par 21,5 centiem jau bija izdevīgi noslēgt. To starpību 160 eiro, kas paredzēta līgumsodā, atpelnīs dažos mēnešos, ja vēlēsies lauzt. Reāli līdz pavasarim nākamā gada diez vai kas kardināli mainīsies. Labi ja kādu mēnesi biržā cena būs 30 centi...

Link to comment
Share on other sites

Tagad enefits piedāvā 0,30 uz 7 gadiem. TET līgumsods ir 32 eur. Izskatās, ka jāfiksē cena uz tiem 4 gadiem. Kaut vai pa ziemu jutīšos drošāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mõbijs teica:

Tagad enefits piedāvā 0,30 uz 7 gadiem

Un cik te līgumsods atteikuma gadījumā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Mõbijs teica:

TET līgumsods ir 32 eur

Ja Tet līgumsods ir tik niecīgs, tad neredzu pamatu visiem dinamiskajiem jau šobrīd nenoslēgt līgumus. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Un cik te līgumsods atteikuma gadījumā?

160EUR un katrus trīs mēnešus samazināts par 20EUR.

Link to comment
Share on other sites

Šodien no rīta RadioSkonto dzirdēju, ka viss esot OK! Iedzīvotāju noguldījumi esot turpat 17 jardi, kas esot daudzas reizes vairāk nekā 2007.gadā un kredīti, īpaši, hipotekārie mazāki. Tā kā samaksāt par enerģiju, kuras cena tikai augšot, nebūšot nekādu problēmu. Vajagot izbaudīt krīzi un iemācīties dzīvot taupīgāk.

 

p.s. par to taupīgāk gan piekrītu, tikai nezi vai tas nebija domāts par reņģēdājiem😁.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...