Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 55 minūtēm , Duncan F teica:

 

Bez hipotēkas, protams, nekas nesanāks. Bet tādā pozīcijā banka diezgan viegli iedos hipotekāro kredītu... Mājai laikam gan nē, bet dzīvoklim gan. 

1. Swedbank kalkulators man rāda, ka ar 1.5k uz rokas maksimālā kredīta summa ir ap 100k EUR

2. Vajadzēs 10-20% pirmo iemaksu atkarībā no tā vai varēs dabūt Altum garantiju

0/1. Vai tad nu māju par 100k nevar dabūt? Ne baigi lielu, bet principā var.

2. Man pateica, ka pirmo iemaksu vajag tā ap 40%, neskaitot Altum.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , versatile teica:

ja nokrītas mana 3. Pensiju līmeņa daļas vērtība, es šobrīd priecājos, jo dabūju vairāk daļu par tiem pašiem eur - bet uz pensijas brīdi, es gan gribētu, lai vērtība augšā.

lai man saka, ka mana "finansu pratība" nepietiekama, bet uzskatu ka šīs visas uzkrājpenzijas ir tāāāds lohotrons....

atdod naudu tagad, pretī saņemot solījumu, ka "tad" tu pretī dabūsi "kaut ko lielu".

ne nu labi, obligātais ir obligātais līmenis, tur tu pēc likuma krāmē iekšā un ceri ka vecumā kafijnaudai pietiks

bet trešais līmenis, it īpaši tāds, kura lai gada iemaksu veiktu, cilvēks lien kredītlīnijā ?

b-n, tā tas nenotiek! naudas krāšana jāveic pašam, ar saviem spēkiem, un katru dienu. nevis jāatdod "firmai"....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ervie teica:

a ko var darīt, ka neesi tik īpašs - ne nopelnīt var, ne ar banka dod... pičaļka.

Problēma jau ir tāda ka 90% ir tie "ne-īpašie", atlikušie 10%, kuriem vecāki var iedot 200k pirmajai iemaksai, jau diezko nesūdzas :)

 

Es ja tagad atkal pirktu, tad maz ticams, ka pirktu Bristolē, drīzāk kautkur Velsā, nekurienes vidū, tur cenas ok, pa kādiem 80k jau var dzīvojamu māju atrast, tāpat jau lielākoties no mājām strādāju arī pirms visa lock-downa. Ar 55k+ algu jau bankas īpaši neuztraucas, var arī Bristolē nopirkt. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Problēma jau ir tāda ka 90% ir tie "ne-īpašie", atlikušie 10%, kuriem vecāki var iedot 200k pirmajai iemaksai, jau diezko nesūdzas

vo! tu tagad saproti, kā pasaule uzbūvēta! īstenībā "normālstāvoklis" paredz, ka ne-īpašiem būtu jābūt nevis 90 bet 95 vai pat 98% no kopskaita!

tas, ka bija pasaulē veiksmīgais periods, kura laikā daudzi tika pie naudas un īpašumiem, - bija. un tuvākā laikā diez vai būs. vismaz esošajās ekonomikās un nozarēs.

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mājoklis nav stabils aktīvs, ar laiku nolietojas un jāveic papildus ieguldījumi, ar retiem izņēmumiem vērtība aug neko nedarot, ja uzceļ māju lauka vidū un pēc tam atnāk ciemats ar visu infrastruktūru. Citur pasaulē to izmanto kā pensiju fondu, kad nopērc normālu mitekli, pēc tam uz vecumdienām pārdod, dzīvo pansionātā vai pieticīgākā miteklī.  Tagad jau vērojams, ka lēnām sāk pazust mode celt 300+ m2 šķūņus ķipa dzīvošanai visai ģimenei, kas pēc tam nevienam nevajag.

 

Pirms 44 minūtēm , AndrisBB teica:

cerēja uz to ka dēļ Covida un Brexita iestāsies mazliet krīze un cenas nokritīsies

Vēl nav pienācis laiks. Bet tas būs, kad iestāsies īstās breksita sekas un covid zaudējumi. Tie parasti ir ar 1 gada nobīdi. Pēdējā krīzē 2009.g. vēl daudzi vēl zaļi dzīvoja, bet 2010.g jau bija pavisam liess.

 

Pirms 27 minūtēm , ervie teica:

bet uzskatu ka šīs visas uzkrājpenzijas ir tāāāds lohotrons....

Ir dažādu risku pensijas. Jo lielāks risks, jo vairāk var pakāst visu, ja mazāk ienesīgas, inflācija apēdīs ieguvumus.

 

Tā arī vēl neesmu izmantojis 3. pensiju līmeņa priekšrocības. Uzskatu, ka ir citi virzieni, kas dot lielāku pievienoto vērtību.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , versatile teica:

Jaunam aiponam mēneša maksājums ir 40+ eur. Tie varētu būt kādi 5% no strādnieka algas, varbūt bik vairāk vai mazāk - bet nu, pēc vispārējā algu līmeņa.

Tas ir 800 neto vai 1100 bruto. Priekš strādnieka, kurš var darba apgūt nedēļas vai mēneša laikā, nebūtu slikti. Reāli dažiem pat bruto tik liels nesanāk.

https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/q-piena kombināts?sort=inserted&dir=desc

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, ervie teica:

it īpaši tāds, kura lai gada iemaksu veiktu, cilvēks lien kredītlīnijā

Ja jālien kredītlīnijā, tad feispalma. Automātiskais maksājums katru mēnesi, pat nejūtu. 55 gadu vecumā drusciņ būs. Nav nemaz tas tik tālu vairs.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

vo! tu tagad saproti, kā pasaule uzbūvēta! īstenībā "normālstāvoklis" paredz, ka ne-īpašiem būtu jābūt nevis 90 bet 95 vai pat 98% no kopskaita!

 

Nezinu kas tur ko paredz, bet pamazām UK atgriežas kautkāda 18. gadsimta līmenī, kad ir pezanti un landlordi, pezantiem nepieder nekas un landlordiem pieder viss.

Par specifiskām summām nav jēgas runnāt (inflacija utt), parasti vidējo mājas cenu izsaka vidējās algās. Tagadējiem 50, 60 utt gadīgajiem vajadzēja 4 gada algas, lai nopirktu māju, tagad vajag 8, lielajās pilsētās pat 8 - 13 algas.

chart-1-house-prices-as-multiple-of-earn

 

Neesu redzējis šādu grafiku no LV. Interesanti kādā virzienā līkne iet. Vai arī tāds grafiks nav iespējams, jo nav tik stabils un standartizēts māju cenu līmenis?

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu, māja Teikā un māja Viļakā būtiski atšķiras cenās, bet gada algai proporcionāli varbūt ir līdzīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Latvijā izrādās nemaz tik labi nav. Ja var ticēt Sputņikam, tad otrs sliktākais rādītājs Eiropā, jeb 10 gadi.

https://sputniknewslv.com/Latvia/20190903/12369420/desmit-gadi-ar-videjo-algu-majokla-cenas-latvija-aug-divas-reizes-atrak-neka-es.html

 

Interesanti ka Portugālē un Beļģijā tikai 4 gadi. Nevar saprast cik tas ir ticami.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Latvijā izrādās nemaz tik labi nav. Ja var ticēt Sputņikam, tad otrs sliktākais rādītājs Eiropā, jeb 10 gadi.

https://sputniknewslv.com/Latvia/20190903/12369420/desmit-gadi-ar-videjo-algu-majokla-cenas-latvija-aug-divas-reizes-atrak-neka-es.html

 

Interesanti ka Portugālē un Beļģijā tikai 4 gadi. Nevar saprast cik tas ir ticami.

Sputņikam noteikti nevar ticēt un patiesība  nav tik straujs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , versatile teica:

Baigais ne baigais, taču esmu parakstījis dažus dokumentus, kur tas tā ir traktēts, ar izejošām sekām.

Nu ir takšu pieejami dati , kas nav noslēpums. tiesa par 20 gadu tā pamazāk, bet par 19 šite.  Nu varbūt nav par kantoriem, kas aplokšnu, bet reāliem ražotajiem , kaut kas jau ir

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt tā gada alga un mājokļa cena diezgan būtiski korelē ar to ka cilvēku masas tomēr aizvien vairāk koncentrējas pilsētu tuvumā un vietas ir tik cik ir un jo lielāka metropole, jo cenas iespaidīgākas nekustamajam īpašumam. Un tā koncentrēšanās pilsētu tuvumā jau arī ir ļoti loģiska, tie cilvēki nav vairs tik ļoti daudz vajadzīgi piemēram lauksaimniecībā. Bet varbūt būs atkal kāds pavērsiens, jo liela daļa jau var strādāt no mājām, man patiesībā škiet diezgan ražīgs gads :)

Labots - spameris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darklight

Palasīju te augstāk čučmeku diskusiju. Izskatās, ka vairums neatšķir indiešus no arābiem vai čečeniem. Kāds indiešiem sakars ar galvu griešanu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī tās ''melno pasugas'' tik smalki neatšķiru, bet nedomāju, ka daudz esmu zaudējis..?🙂

Jo komfortablāk jūtos tikai savu ''sugas brāļu'' vidū.

Ko arī visiem novēlu.

Kaķi ar suni krustojot, nekas labs jau iznākt nevar?

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 9 stundām , darklight teica:

čučmeku diskusiju

čučmeks ir čuč'meks, kāda starpība no kādas valsts

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

takš čučmeki klīst pa visu pasauli,

kad es biju psrs armijā, tad tur dafiga čučmeki bija, tos varēja atpazīt 30 sekunžu laikā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , jacobs teica:

Kaķi ar suni krustojot, nekas labs jau iznākt nevar?

Cilvēku ar pērtiķi tā kā arī nevajadzētu, toties suņi pārāk nešķiro - taksis vai ne taksis, derēs tāpat.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Nuu, melnie tā krustojoties, raksta, pie Ebolas tikai tiekot...?😏

Bet suni, kurš mēģina kaķi varot, gan neesmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, binary said:

0/1. Vai tad nu māju par 100k nevar dabūt? Ne baigi lielu, bet principā var.

2. Man pateica, ka pirmo iemaksu vajag tā ap 40%, neskaitot Altum.

 

Mājai izmērs, manuprāt, ir viens no pēdējiem parametriem, kas būtu svarīgs. Svarīgāk būtu:

1. Apkures veids. Centrālapkure vai pašam malka jānēsā.

2. Cik tuvu pilsētai

3. Celta šajā gadsimtā vai iepriekšējā

 

Ja apmierina pagājušajā gadsimtā celta māja, ne pārāk tuvu Rīgai, ar malkas apkuri - tad jā, ierakstīsies 100k.

Man ticamāk liekas, ka tiem "jaunajiem speciālistiem" un "jaunajiem vecākiem" ar 1.5k algām vairāk interesēs šī gadsimta mājas pilsētas tuvumā ar mūsdienīgu apkuri, un tur vairs 100k neierakstīsies. Bet nu tas subjektīvi. Personīgi ja man būtu jābrauc 40km līdz darbam pilsētā, jānēsā malka utt., nu tad nafig to māju, labāk palikt dzīvoklī pilsētā. Bet tas atkal subjektīvi.

 

40% pirmajai iemaksai gan ir neganti daudz. Interesanti, kāpēc tu tik neuzticams esi licies. 😀

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , jacobs teica:

Bet suni, kurš mēģina kaķi varot, gan neesmu redzējis.

Bet vai suni, kurš met aci uz cilvēku, esi redzējis?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Duncan F teica:

Man ticamāk liekas, ka tiem "jaunajiem speciālistiem" un "jaunajiem vecākiem" ar 1.5k algām vairāk interesēs šī gadsimta mājas pilsētas tuvumā ar mūsdienīgu apkuri, un tur vairs 100k neierakstīsies. Bet nu tas subjektīvi.

Subjektīvi - man reiz bija iespēja nopirkt dzīvokli jaunajā projektā. Bijām tur 3 gadus īrējuši, tad uzzinājām, ka attīstītājs bankrotējis un "mūsu" dzīvokli "izsolē" nopirkusi banka - vai nu jāpērk no bankas to dzīvokli, vai mēneša laikā jāizvācas. Nu ja pirkt, tad drīzāk māju, nevis dzīvokli.

Gāja gadi, pagāja, ... Kaut ko googlēju, nejauši sagooglēju to jauno projektu. Izrādās, tai daudzdzīvokļu mājai, būdamai vien uz pusi apdzīvotai, pamati vairs nespēj turēt slodzi. Tie, kas dzīvokļus nopirkuši, principā neslikti iegrābušies - pārdot normāli tos dzīvokļus vairs nevar, pamatu problēmas novērst - gan jau var, bet maksā kosmosu.

Domā, situācija privātmājās ir daudz labāka? Redzot, kā celtnieki strādā (pareizāk sakot, nevis strādā, bet melo, uzmet, prasa naudu un bojā materiālus) - māc šaubas.

Bet nu tas tā, subjektīvi. Vairumam, protams, ka tik šilte virs durvīm ar uzrakstu "jauns".

 

Pirms 11 minūtēm , Duncan F teica:

Personīgi ja man būtu jābrauc 40km līdz darbam pilsētā, jānēsā malka utt., (..)

Var, protams, izkustēties ar malkas gādāšanu un krāmēšanu. Var arī ar granulām kurināt - tur tā darba esot krietni mazāk. Ja ietrāpa pilsētā, varbūt var arī tikt pie gāzes.

Bet par tiem 40km - kad dzīvoju Rīgā (Purvciems/Pļavnieki, Imanta) vai tiešā Rīgas tuvumā (Baloži), tad ceļš līdz darbam nebija daudz ātrāks nekā tagad, kad dzīvoju blakus Baldonei. Tie lielie korķi jau ir Rīgā, nevis ārpus tās. Lai gan nē, starp Ķekavu un Rīgu pīķa stundā arī ir korķis uz pāris kilometriem. Tikai tas korķis virzās uz priekšu ātrāk nekā savulaik virzījās korķis pāri vanšu tiltam (nav ne jausmas, vai tur tagad ir kas uzlabojies).

Mans ilggadējais risinājums - nebraukt pīķa stundās. Šobrīd vispār labi - drīkst strādāt no mājām.

Labots - binary
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , binary teica:

Bet vai suni, kurš met aci uz cilvēku, esi redzējis?

Raksta, esot arī tā uztrenēti...?

Bet nevajag jau melno ar suni salīdzināt..?😏

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, binary said:

nejauši sagooglēju to jauno projektu. Izrādās, tai daudzdzīvokļu mājai, būdamai vien uz pusi apdzīvotai, pamati vairs nespēj turēt slodzi. Tie, kas dzīvokļus nopirkuši, principā neslikti iegrābušies - pārdot normāli tos dzīvokļus vairs nevar, pamatu problēmas novērst - gan jau var, bet maksā kosmosu.

Domā, situācija privātmājās ir daudz labāka? Redzot, kā celtnieki strādā (pareizāk sakot, nevis strādā, bet melo, uzmet, prasa naudu un bojā materiālus) - māc šaubas.

Bet nu tas tā, subjektīvi. Vairumam, protams, ka tik šilte virs durvīm ar uzrakstu "jauns".

 

Sūdīgi, protams, bet tas jau nav arī gluži masveidā novērojams trends, ka visi jaunie projekti tagad būtu nepārdodamā un nelietojamā avārijas stāvoklī. Lielais vairums taču stāv kā stāvējis un 3 istabu dzīvokļi lētāk par 100k tur kā nebija nopērkami, tā nav nopērkami joprojām. Kurš tad ir tas konkrētais projekts, ja nav noslēpums?

Link to comment
Share on other sites

S ūds par tiem mēģinājumiem..

Bet kādi pēcnācēji tur var sanākt?

Tas interesanti.☺️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , jacobs teica:

Bet nevajag jau melno ar suni salīdzināt..?😏

Tad sanāk, ka tu melno ar kaķi salīdzināji? Savukārt baltais bija suns?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Duncan F teica:

Sūdīgi, protams, bet tas jau nav arī gluži masveidā novērojams trends, ka visi jaunie projekti tagad būtu nepārdodamā un nelietojamā avārijas stāvoklī. Lielais vairums taču stāv kā stāvējis un 3 istabu dzīvokļi lētāk par 100k tur kā nebija nopērkami, tā nav nopērkami joprojām. Kurš tad ir tas konkrētais projekts, ja nav noslēpums?

Baloži, Gobu iela 1. Internetā klīst raksti.

Nu Solaris Rīgā (arī šā gadsimta projekts) arī savulaik palika bez kaut kādas "apdares plāksnes" (ja atmiņa neviļ, tur no ārpuses tādas plāksnes stiprinātas). Paveicās, ka apakšā neviens nebija.

Par jauno projektu "Zolitūdes Maxima", šķiet, nav vajadzības atgādināt? Bet nu vismaz tajā jaunajā projektā neesmu dzīvojis, atšķirībā no tiem citiem :D

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, binary said:

Baloži, Gobu iela 1. Internetā klīst raksti.

 

Sūdīgi, sūdīgi, ko citu lai saka. Nu kas kuram tuvāks, pagājušā gadsimta mājas/projekti arī ir visdažādākie un ieguldījumus prasa visdažādākos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , AndrisBB teica:

Nezinu kas tur ko paredz, bet pamazām UK atgriežas kautkāda 18. gadsimta līmenī, kad ir pezanti un landlordi, pezantiem nepieder nekas un landlordiem pieder viss.

yeah, tieši uz to ar es norādu.

 

 

 

 

 

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , darklight teica:

Palasīju te augstāk čučmeku diskusiju. Izskatās, ka vairums neatšķir indiešus no arābiem vai čečeniem. Kāds indiešiem sakars ar galvu griešanu?

domāju, ka te visi atšķir, par ko iet runa.

francijā problēma ar radikālo islāmu.

latvijā vairāk redzami ir indijas pussalas iedzīvotāji, islāmisti tā kā mazāk izpaužas (kaut gan, var diskutēt, ko domā kaimiņi tajās  rīgas mājās, kur kaut kādi islāmistu čupošanās centri)

čečeni (=exsovjeti) ir visur

arābi.... tie gan laikam vairāk dienvideiropā?


pirms 14 stundām , ieleja teica:

Itālijas mazpilsētās mājas pārdod par 1€, jo dzīves vieta ir kas vairāk par izmūrētiem  ķieģeļiem un durvīm, logiem

 

nu-s, šo problēmas ir, ka tās mazpilsētas ir nekurienes vidū.

un tas, ka pie 1e klāt nāk vairāku tūkstošu depozīts pašvaldībai, apņemšanās x gadu laikā ieguldīt vismaz x tūkstošus renovācijā, darbos ievērot vietējos normatīvos aktus, izmantot vietējos darbaspēkus, utt.

 

skatījos, ka mani interesējošos rajonos neviens neko pa eiriku netirgo :)

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu LV tie indieši utt ir uz vīzas pamata un lielākoties neplāno palikt, nav jēga salīdzināt ar UK, Franciju vai Zviedriju. Viņi atbrauc, pamācās un pazūd, tikmēr cii vietā. Protams ir kas uz palikšanu, bet tādu ir ļoti maz. Ganjau ja mēģina nokārtot pilsonību, tad pazūd tikīdz tādu iegūst.

Tur jau vairāk būtu jāpriecājas ka ir kas brauc un maksā par tām augstskolām un ienes vismaz kautkādu naudu. UK universitātes ir viens no lielākajiem biznesiem, ķīniešu un indiešu studenti labājās universitātēs gandrīz vai ir vāirāk par vietējiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Tur jau vairāk būtu jāpriecājas ka ir kas brauc un maksā par tām augstskolām un ienes vismaz kautkādu naudu.

apšaubāmi vai tas pienesums atsver čakaru ko viņi rada.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 49 minūtēm , ervie teica:

nu-s, šo problēmas ir, ka tās mazpilsētas ir nekurienes vidū.

un tas, ka pie 1e klāt nāk vairāku tūkstošu depozīts pašvaldībai, apņemšanās x gadu laikā ieguldīt vismaz x tūkstošus renovācijā, darbos ievērot vietējos normatīvos aktus, izmantot vietējos darbaspēkus, utt.

betbetbet tas neskan tik smuki kā "ItĀAAAAlijā mĀj4S pa 1 Jevr0!!!!" :D

Arī palasījos - reģioni ne tie feinākie, kur, teiksim, ieguldies, sakop, un atbrauc tik kaut kad rudeņos/pavasaros, kad Dievzemītē drēgns, var'tu arī nebūt baigi reāli - atbrauksi pie apķēzītas mājas bez logiem... + apkārt bieži ir burtiski NEKAS no infrastruktūras, kur gribētu atpūsties - tad vēl auto uz vietas jātur, lai aizbrauktu kaut kur pie jūras, teiksim.
Gan jau ir bijušas pērles ko izķert, bet  nevajag iedomāties, ka 1 euro ir par svaigi remontētu māju jūras krastā ar vīna dārzu piekalnītē. Tur pat bija varianti tik ar ārsienām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

1 euro ir par svaigi remontētu māju jūras krastā ar vīna dārzu piekalnītē

Pa vienu eiro tur pašvaldības pārdeva tikai noteiktās pilsētās, kā reklāmu. Arī UK pa 1 poundu varēja nopirkt mājas iekš Stoke-On-Trent, bet ar to arī nāk saistības, jeb gada vai 2 laikā jāsaved īpašums kārtībā, ieguldot x summu (neatceros cik), pārdot nevar kautkādus 20 gadus utt. Bij jau kas protams nopirka, bet nekāda medusmaize jau nav ieguldīt rajonā, kur apkārt vieni vienīgi grausti, darba/skolas tuvumā nav utt. Itālijā tas pats.

 

Man draugs ir no Sicījijas. Gluži pa eiro tur neko nenopirksi, bet pa 5 - 15k pilnīgi mierīgi. Bewt tās mājas ir tādus pusizmirušos ciemos, rajonu tādi ka maskačka pat smuka izskatās, mājas pa lielam bez ūdens un apkures. Jeb var rēķināties ka jāiegulda būs daudz, lai nonāktu līdz kautkam dzīvojamam. Ja ar mieru ka graustu rajon;a māja, tad jau var pirkt un ņemties.

Labā vietā un daudzmaz moderna māja, 15 km tālāk (vai pat tanī pašā miestā) jau maksā 200 - 300k.

 

Reku piemēri, 4-5k, bet vai tās var nosaukt par mājām?

https://www.idealista.it/en/immobile/17430820/ 

https://www.idealista.it/en/immobile/9262919/

 

Tik kad "pastaigā" pa google maps, tad tie rajoni izskatās vēl briesmīgāki. Tur arī tās mājas pa 1 EUR.

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu tieši tā.

Bet viena cilvēku kategorija izlasa tik virsrakstu, un gānās - tur pa jevro, a pie mums, atlajst sajmu un Kariņu. Palsīt, iedziļināties - nē.
Cita lieta par to, cik gadu algas sanāk mājoklim. Tas ir sāpīgi, jā.

 

 

Vakar naktī nenāca miegs, skatījos kaut kādu kaimiņvalsts puskriminālo hroniku. Tur vietējie 14gadnieki izvarojuši, pēc tam (citā epizodē) nogalinājuši to pašu meiteni. Māte, protams, raud, stāsta, ka varbūt vajadzējis to planšeti nopirkt, varbūt meita nebūtu tai kompānijā trāpījusi. Esot bijis teliņš, bijusi pat doma pret planšeti samainīt...

Vot sēdi un domā, cik sasodīti priviliģēti lielākā daļa Latvijas tomēr dzīvo, salīdzinot ar tiem apstākļiem. Par sevi pat nerunājot - aiztaisīja sīkajam peldēšanas grupu kovida dēļ, izlēmām vest individuāli pie tās pašas treneres - jā, dārgi, bet jēga ar uzreiz lielāka. Vot problēmas, salīdzinājumā... Un tas tepat, netālu, cik sapratu - kaut kur pie Pleskavas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

Kādu tieši čakaru?

Latvijas valstij - čakaru izskatīt viņu vīzu pieteikumus un pārbaudīt kas tie par cilvēkiem, tsk vai nav viltvārži. (darbs nav tā kā ar eiropas valodas un rakstības pārstāvošiem indivīdiem)

augstākai mācību iestādei - no vienas puses itkā nauda ienāk.

no otras puses - menedžēt stipri no eiropeiskās mentalitātes atšķirīgu studentu grupu mācību darbu

atkal arī - cik viņi reāli grib mācīties, cik vienkārši atķeksēties un īstenībā nodarboties ar viņiem vien zināmām lietām

 

ņemot vērā mūsu Latvijas realitāti -

kad no augšas ekscelī apstiprina xxx ienākušās naudas no ārzemju studentiem un pēc tam domā, ka viss pārējais darbs darīsies pats un rezultāts ienāks automātiski....

mums to vajag?

 

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...