Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

versatile
Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

A par «rokas pēc tualetes nenomazgāt», mūsdienās kāds izdomās nenomazgāt, nenomazgās, pēc tam apgrābstīs pašapkalpošanās pārtikas veikalā produktus ar tādām rokām, i neko nezināsi.

Nu tamdēļ jau produktus, kurus var apgramstīt veikalos, mājās ir pieņemts mazgāt.

A ražotnē var apgramstīt, teiksim, gaļas vai piena produktu "iekšas", kuras nemazgāsi.

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Nu pag, tas jau nav ''krievu laikos''!

Nu bet šito tak vairumā gadījumu tirgo kā par veikalos karājoši produktu pārāku.

 

Just now, Jurkins teica:

Ņemot vērā, ka tajā sūdā gaļas gandrīz nav

seja. palma.

Link to comment
Share on other sites

Darbs, lai to desu uztaisītu, acīmredzot ir par velti.

Tur gan jāprasa šņukuram, cik darbastundas vajadzīgas lai pārvērstu 100kg gaļas desā. Viņš tak taisijās vietējo desu biznesu taisīt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , versatile teica:

A ražotnē var apgramstīt, teiksim, gaļas vai piena produktu "iekšas", kuras nemazgāsi.

Izstāsti, kā mūsdienu ražotnē kontrolē, vai pēc tualetes rokas nomazgā? Tur kaut kādi bomži strādā? Nez, kāpēc tu iedomājies, ka padomju laikā pēc tualetes rokas nemazgāja.

Link to comment
Share on other sites

Nevajadzētu jau nu gan krievu laiku pārtikas ražotnes Latvijā tā nolikt...

Esmu pabijis abos laikos tur iekšā  ilgus gados un tāpat plašajā padomijā komandējumos, ne mazumu..

Tāpat kā pēc tam arī ārzemēs..

Lai gan tas arī taisnība, ka tuvējā Skabarstānā Veļikiji Luki, piena seperatorus mazgāja tikai tad, ka nekas tiem vairāk cauri negājā..😏

Latvijā tomēr tas bija likums, katras darba dienas beigās utml.

Vēl jau bija pie mums arī 90-tie..

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , jacobs teica:

Veļikiji Luki

Pirms pāris gadiem patrāpījās tur padzerstīties vienu diennakti. Mmmm, nostaļģiju uzsita. Sajūtas kā atgriežoties gadus 30 atpakaļ, normāli pēc padomju agrīnie 90-tie :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

iedomājies, ka padomju laikā pēc tualetes rokas nemazgāja.

Piekrītu, pēc tā grīdas cauruma apmeklējuma, ko padomju laikos sauca par tualeti, gribējās ne tikai rokas nomazgāt. Nekādu kabīnīšu durvju krampīši arī nebija jāaiztiek! :)

Link to comment
Share on other sites

Kā jūs domājat no kurienes rodas ūdens tajos bačokos un minerālūdens pudelēs.... ? 

:D :D :D  

Link to comment
Share on other sites

Nav jau grūti izsecināt no kurienes nāk sarakstā neuzskaitītais ūdens.

 

Latvijā, tāpat kā citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, fasētā ūdens dalījums tiek noteikts saskaņā ar ES normatīvajiem aktiem un LR Ministru kabineta noteikumiem, to iedalot trīs grupās:

  • dabīgais minerālūdens,
  • avota ūdens un
  • dzeramais ūdens.

Latvijā iegūto dabīgos minerālūdeņus atļauts izplatīti tikai tad, ja saņemta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atļauja. PVD uzraudzībā un kontrolē ir 34  fasēta ūdens uzņēmumi, no kuriem  trīs ir dabīgā minerālūdens ražotāji (SIA "Venden", SIA "Cido Grupa", SIA "Siguldas minerālūdens").

 

Tāpat kā dabīgajam minerālūdenim, arī avota ūdenim ir ļoti stingri kvalitātes kritēriji. Par avota ūdeni Latvijā dēvē gan tādu, kas dabiski iztek no gruntsūdeņiem, gan tādu, kas iegūts no dziļurbuma un nav attīrīts.

PVD uzraudzībā un kontrolē ir trīs  avota ūdens ražotāji (SIA "Venden", SIA "Vigo", SIA "Eden Springs Latvia").

 

 


Pietam nav teikts ka viss ūdens arī no tiem pieciem ražotājiem nāk no avota. Var jau reģistrēt vienu "dārgo" marku, lai būtu sarakstā, un tad lētāko tāpat ņemt no krāna.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak kāda šķirba, no kurienes nāk tas ūdens. Ja viņš ir pietiekami attīrīts no visa liekā, tad lai viņā nāk kaut no grāvja.

Ūdens taču ir un paliek ūdens. Ne tā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pie manis tas krāna ūdens arī nav īpaši garšīgs, bet nu kafijai/tējai, ēst taisīšanai lietoju un nekādu atšķirību neredzu.

Tāpat arī dzeru no krāna. Tīru gan reti, parasti piejaucu kautkādu sīrupu, tad to piegaršu nejūt, bet ja nav ko piejaukt, tad dzeru tāpat. Iespējams visa tā piegarša ir tīrākais placebo un man tik liekas ka ūdens nav garšīgs.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ronalds said:

Kā jūs domājat no kurienes rodas ūdens tajos bačokos un minerālūdens pudelēs.... ? 

:D :D :D  

 

Bez zinātniskiem pamatojumiem, manuprāt, problēma ir caurulēs. Piemēram, dzīvo pavecā padomju ēkā Purvciemā vai Āgenskalnā - figviņziņ kādas ir tās caurules un krāni, pa kuriem ūdens pie tevis nonāk. Ja ūdens ir pudelē, tad lielāka varbūtība, ka ražotājam caurules ir bijušas jaunākas/tīrākas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 2 stundām , jacobs teica:

Nevajadzētu jau nu gan krievu laiku pārtikas ražotnes Latvijā tā nolikt...

Piemērus ar zābakiem un stikliem stāstīja mana mamma, no kaut kādiem uzņēmumiem, kur komandēja studentus "plānu pildīt" palīdzēt 80o gadu beigās LLA.

 

pirms 2 stundām , vvv teica:

Izstāsti, kā mūsdienu ražotnē kontrolē, vai pēc tualetes rokas nomazgā?

Pirmkārt, rokas ir jāmazgā ne tikai pēc tualetes, bet ieejot zonā, kur atrodas vaļējs produkts.

Otrkārt, ne tikai jāmazgā, bet jādezinficē ar attiecīgu līdzekli.

 

Tiek sekots līdzi, lai darbinieki tiktu instruēti par šo prasību, lai būtu pieejams nepieciešamie līdzekļi un būtu instrukcijas virs izlietnes.

Ja maiņas meistars piefiksē, ka dabinieks neizpilda prasības, izsaka aizrādījumu. Tāpat cehā diezgan bieži atrodas cilvēki no kvalitātes, tehnologi - ja kāds paies izlietnei garām, tas momentā kritīs acīs. Tad aizrādījumu dabūs arī meistars.

Treškārt, ja pienāks no tirgus sūdzības, ka kāds atrāvies zarnu nūjiņu, pieslēgsies PVD.

Ceturtkārt, pateicoties mūsdienu pārtikas drošības prasībām, ir laba produkta izsekojamība - bieži, atkarībā no marķējuma uz produkta, var pateikt gana precīzu laiku, kad un kur tas atradies, un tad meklēt problemātisko partiju kamerās, līdz atrast, kas ir bijis produktam tuvumā. Jā, ražošanas cehos ir kameras, lai kontrolētu procesu ievērošanu.

Padomju laikos, ja saindējies ar kādu produktu - nu, varēja feļetonu Dadzī uzrakstīt... Uzņēmumiem jāpilda plāns, par kvalitāti domāt - nav laika...

Tie paši objektīvi - nu kā var, vieni un tie paši cilvēki laist ārā tik ļoti staigājošas kvalitātes produktus - kādi materiāli lēcās izmantoti, lēcu bloku sāni krāsoti vai ne, diafragmas lapiņas tumšas vai spīdīgas - kas pie rokas bija, ar to mauca, jo viss, kas bija svarīgi - kastīšu skaits konveijera galā. Sevišķi mēneša beigās. Konkurences nav, tāpat izpirks visu, ko saražos. A ja neizpirks, vienalga - plāns ta izpildīts, lai veikali pilda savu pārdošanas plānu...

Man gan ir tikai nepilnu 10 gadu pieredze dažādu nozaru ražošanā, bet, vismaz tur, kur esmu redzējis es, viss notiek ok.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

 

Kam mamma, kam ome stāstīja..😏, bet  kurš pats tajā visā bijalai visu tik kategoriski neapgalvotu..

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Kā jūs domājat no kurienes rodas ūdens tajos bačokos un minerālūdens pudelēs.... ? 

Ir nācies zināmu laiku pastrādāt gan ''Vendenes ūdenī'' gan ''Cido'' ražotnē, lai par tavu ''joku'' nesmietos.

Kaimiņzemē tur gan esot lielā puse ūdeņu ražotņu mafijas rokās...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jacobs teica:

Kaimiņzemē tur gan esot lielā puse ūdeņu ražotņu mafijas rokās...

A kā viņi to ūdeni ražo? Dedzina H2?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , jacobs teica:

Kam mamma, kam ome stāstīja..😏, bet  kurš pats tajā visā bijalai visu tik kategoriski neapgalvotu..

Ja jau biji, tad zināsi, ka variācija standartos bija ļoti atkarīga no personālijām... Kas nu pagadījās tur vadībā, tā arī strādāja. Un vai tiešām pie mums nebija te jau minēto Veļiko Luku iedzīvotāju?

Es pat no tagadējās darbavietas meistariem, tehnologiem, kas te strādāja pirms gadiem 35, esmu dzirdējis stāstiņus. Tā ka...

Link to comment
Share on other sites

Bija pat atrasta ražotne, kur melnie pa tiešo tehnisko ūdeni pilda pudelēs un uz veikaliem projām..

Tāpat ar minerālūdeņu viltošanu...


Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Es pat no tagadējās darbavietas meistariem, tehnologiem, kas te strādāja pirms gadiem 35

Tas ir tas ''Kaļiņingradas desants'' kā RPK ..?

Kā piemēram ''Limbažu kefīrs'' nokļuva to rokās, tā palika tikai nosaukums😐

Link to comment
Share on other sites

versatile

Tevis minētās abas pārmaiņas notika jau "mūslaikos". Stāstiņi ir par krienti senākiem laikiem. Un par vairākiem uzņēmumiem.

Ar ražošanas procesiem pēdējos 5-6 gadus (kopš uzņēmumi saistīti) viss ir korekti, pats biju iesaistīts vienā kvalitātes megaprojektā, problēmu analīze ir ļoooti sīka. Receptūras komentēt nemāku, tehnologu darbs.

Bet varu pateikt, ka no kļūdām mācās, piemēram, pārceļot produktu uz jaunām līnijām tika ieguldīts nereāli liels un laika ziņā garš darbs, lai panāktu, ka garša paliek maksimāli nemainīga. Teiksim es neatšķiru. Zinot, kā garšoja pirmie paraugi (labi, bet citādāk) - cepuri nost.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , jema teica:

Rīgā jau grūtāk to zemīti dabūt, asfalts ir jāgrauž :biggrin:

Bet paskaties cik daudz Rīga asfalts jau nograuzts... 😆😆

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Es jau arī pa dzelžiem vairāk un epizodiski, kur ilgāk, kur mazāk ar augšminētajiem uzņēmumiem biju saistīts.

Un ar tām algām, droši vien, no personāla grūti ko prasīt..?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Duncan F teica:

manuprāt, problēma ir caurulēs

Tak reku Rīgā pirms kāda laika vienā ūdensvada hvz kā to sauc (kolektori laikam ir kanalizācijai) uzgāja cilvēka kaulus. Viss pārējais jau bija "izdzerts" .

 

 

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Piemērus ar zābakiem un stikliem

Nu bet to darīja cilvēki! Mūsu pašu cilvēki! Es varu droši apgalvot, ka pat PSKP 25.kongresa materiālos nebija teikts, ka pa pārtiku ar dubļainiem zābakiem jāstaigā. Bija tādi zarazas toreiz, ir šodien.

Nu un 80-to gadu beigas jau bija sācies kritiens, viss šķida pa šuvēm.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Senos laikos ūdeni hlorēja, bet tagad ozonē. Kā teica viens ķīmiķis, ozons ātri izdalās un līdz galam diez vai nonāk. Ūdens kvalitāti kontrolē ūdensvada viena galā, bet kas tek no krāna var būt arī atkarīgs no mājas ūdensvada.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , jema teica:

Lielākais vairums pudeļu ūdens ir parastā krāna ūdens nu labākajā gadījumā Juglā pildīts :biggrin:

Ja man nav slinkums, parasti savācos traukus un aizbraucu uz vietējo svētavotu, Galtene, Talsu rajons. Ūdens nebojājies stāv pat vairākus mēnešus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Jurkins teica:

Un minēto iemeslu dēļ ņirgājos par tiem, kas ar bidoniem ik nedēļu brauc uz  ''svētavotiem''.

Tā gan nevajag ņirgāties, laba avota ūdens ir zelta vērtē. Ar uzsvaru uz laba, katrs avots šo funkciju nepilda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Aigars teica:

bet tagad ozonē

pie mums hlorē.

 

 

Nu es varu pastāstīt, ka pavasarī, kad dārza akā ir ļoti liels līmenis, tad ņemu ūdeni no mājām. Ir  bijis tā, ka kāda pudele tā arī līdz rudenim paliek. Normāls dzerams ūdens. Tur nav ne mistikas ne ezotērikas, tikai ķīmija un bioloģija. Gadās, ka izdzeru nākamajā pavasarī 😁.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Un jā, tiešām, ir avoti ar ļoti garšīgu ūdeni. Svēta gan tur nekā nav, nu piedodiet. 😉 Bet ir arī meliorācija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ieleja teica:

un labi, ka tā

Es esmu samulsis. Palasīju, kas ir ozons. Esot lielās devās kaitīgs. Palasīju par ozonēšanu. Pielieto plaši telpu ozonēšanai. Palasīju par terapiju. Var laist arī intravenozi. Atceros, ka tas trakais itāļu dakteris kovid sakarā stāstīja, ka ir vienkāršs veids ka ārstēt vīrusu saslimšanas- ar ozonu. Diemžēl, tas esot lēti, tāpēc uz tā nevar nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

Par ko tieši samulsis? Telpas ozonē bez cilvēkiem. Intravenozi gan jau laiž kaut kādi krievu šarlatāni.

Link to comment
Share on other sites

Ozons ir spēcīgs oksidētājs. Nezi vai šis vēnā ielaists oksidēs tikai vīrusus 😁. Tikpat labi var teikt, ka vīrusu var efektīvi nogalināt kremējot nēsātāju.

Link to comment
Share on other sites

Radioaktīvo kobaltu arī pielieto ārstēšanā 😁. Un pie saprātīgas pielietošanas ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Aigars teica:

Ozonu pielietoto stomatoloģijā.

Intravenozi?

Link to comment
Share on other sites

ozonu var sajust pēc pērkona, laukos, gaiss liekas svaigāks,ar tādu jocīgu "piegaršu". Pieļauju, ka to O3 mums iedod paelpot kā panaceju, Maiklu Džeksonu, kas mūža nogali pavadīja skābekļa vannās, nevajag ņemt pa pilnu, tāpat ka Mihaelu Šūmaheru.

Link to comment
Share on other sites

Kaža bij foršs džeks, bet kaut kādu vielu lietošana darījusi savu.  Tagad mūs māca dzīvot caur delfi maksas versiju. Tiešām kāds no forumiešiem maksā lai izlasītu vai nu atgremojumus no vikipēdjas utt. iztulkotus latviski (ar dažiem izņēmumumiem), vai SHITādu džeku prātuļojumus?  https://www.delfi.lv/news/versijas/juris-kaza-neredzeta-rudens-vetra-var-celties-asv-pec-prezidenta-velesanam.d?id=52575437
image.png


 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

nekā sūdaina

Stulbs velkamists. Labāk tad to naudu nodzert nekā maksāt par viņa murgojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Tur nav nekā dīvaina. Viņš daļu sava mūža ir nodzīvojis

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Stulbs velkamists

Tur nav nekā dīvaina. Viņš daļu sava mūža ir nodzīvojis velkomistu valstīs, valstīs ar plašu iedzīvotāju rasu spektru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , ggg97 teica:

Viņš daļu sava mūža ir nodzīvojis velkomistu valstīs

Un tāpēc būtu jāmeklē muļķim attaisnojumu?

Link to comment
Share on other sites

Vai tad viņš kādu māca dzīvot? Interesanti, kā var paust šādu viedokli par rakstu, kurš nav lasīts?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...