Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Nu un iedomājies, ja tādam cilvēkam par dienu viens būs ar mieru maksāt simtnieku pēc pirmās dienas - izturēties kā pret cilvēku. Jūs, kungi, tiešām tik naivi, ka ticat, ka atnāks nākamajā dienā?

 

Tu jau atkal aizej galējībās. Kapēc uzreiz kādu narkomānu nepieminēji, kuram tikai dozai vajag.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, AndrisBB teica:

Nedomāju ka tā ir taisnība. It īpaši ja tā ir darbavieta, kur maksā vairāk kā citur līdzīgā pozīcijā.

Uz sevis pārbaudīts. Algas izmaiņa bija ar koeficientu, lielāku par 2.

Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

a komplektētājam noliktavā ir jaunākais aipons

Tas viss no nabadzības, jo tas ir tas labākais ko pa to algu var nopirkt.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, AndrisBB teica:

Kapēc uzreiz kādu narkomānu nepieminēji, kuram tikai dozai vajag.

Tāpēc, ka tādus uz lauku darbiem neņem - rokas trīc, pastrādāt nevar, da i bail cilvēkiem.


Man te daži cilvēki apvainojās personīgi, kad teicu, ka riebjas Kaķīša dzirnaviņas, jo glorificē tos, kas bez biznesa plāna ņem hipotekāro kredītu patēriņam, nedomājot par atdošanu (un to, vai greznas kāzas tiešām ir dzīves nepieciešamība, ja to nevar atļauties), bet tos, kas precīzi ievēro labprātīgi noslēgta līguma nosacījumus automātiski uzskata par neliešiem, un lielā dzīve sākas tik pēc tam, kad tie likvidēti un lielā naudas lāde vaļā.

 

Sociālisms, kungi, pie laba gala neved, pat ja tais laikos bija jūsu jaunība, zāle likās zaļāka, un viss pārējais.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , versatile teica:
pirms 2 stundām , jacobs teica:

Lūk, tad nosauc cik saņem jums sieviete pie konveijera, pie iekārtām, vai vīri, kuri uztur tās..

1. esmu pārliecināts, ka informācija par atalgojumiem traktējas kā komercnoslēpums, kura izpaušana man gluži vienkārši nav ne atļauta, nedz arī morāli pieņemama.

normālās valstīs būtu normāli sagaidīt koplīgumu un arodbiedrību esamību. bet arī tad, tas viss pa pusei "teorētiski"

Link to comment
Share on other sites

Gan jau, ka nomaksā paņemts. Nav jau jauns X5, kuram mēneša maksājums var būt iphone cenā.

 

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas viss no nabadzības, jo tas ir tas labākais ko pa to algu var nopirkt.

 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Gan jau katrs zina kādu "dzīves pabērnu", kas par dešuku-dvacāru dienā ir ar mieru palīdzēt saimniecībā, sevišķi laukos -

Laukos tādu vairs nav. Vismaz Zemgalē. Jau vismaz 10-15 gadus kā izmiruši. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

Tāpēc, ka tādus uz lauku darbiem neņem - rokas trīc, pastrādāt nevar, da i bail cilvēkiem.

o jā. bet nu teikšu, ka vidēji statistiskais kantora makarons arī nav spējīgs pilnu darba dienu fiziska darba nostrādāt. (piem man pietiek entuziasma 4 stundām, pēc tam reāli apnīk)

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, e = d teica:

Laukos tādu vairs nav. Vismaz Zemgalē. Jau vismaz 10-15 gadus kā izmiruši. 

Man atkal liekas, ka pēc pāris gadiem viens otrs mans klasesbiedrs vai ap to vecumu uz šito pretendēs.

 

Just now, ggg97 teica:

Gan jau, ka nomaksā paņemts.

Jaunam aiponam mēneša maksājums ir 40+ eur. Tie varētu būt kādi 5% no strādnieka algas, varbūt bik vairāk vai mazāk - bet nu, pēc vispārējā algu līmeņa.

Viņš vienu dienu mēnesī strādā telefonam. Acīmredzot, tas ir gana svarīgi. Bet nevajag teikt, ka naudas nav vai alga maza - jo nomaksā viņš to summu tāpat samaksā.


Pirms 1 minūtes , ervie teica:

bet nu teikšu, ka vidēji statistiskais kantora makarons arī nav spējīgs pilnu darba dienu fiziska darba nostrādāt.

O jā, bet vidējais lauku alkašs arī nav spējīgs 8 stundas ar galvu strādāt. Un?

Katram jādara savs darbs. Un man milzu prieks par klasesbiedru, kas izrāvās no ļoti daudzbērnu ģimenes un ir savs metālbizness, kas rada pievienoto vērtību. Cepuri nost.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , versatile teica:

riebjas Kaķīša dzirnaviņas, jo glorificē tos, kas bez biznesa plāna ņem hipotekāro kredītu patēriņam, nedomājot par atdošanu

un ko mūsu valdība dara savādāk?

 

Pirms 26 minūtēm , versatile teica:

Sociālisms, kungi, pie laba gala neved, pat ja tais laikos bija jūsu jaunība,

tagad daudzās jomās ir tāds sociālisms, kāds Brežņevam sapņos nerādījās

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 8 minūtēm , M_J teica:

tagad daudzās jomās ir tāds sociālisms, kāds Brežņevam sapņos nerādījās

Neko nepadarīt, ar tām pensijām vēl būs jāpacīnās, līdz sanāks reāls uzkrājums katram pašam + jādomā kaut kā finanspratība cilvēkiem mācīt

 

Pirms 23 minūtēm , jacobs teica:

Tavs tāds uzņēmums gan droši izputētu..?😃

tu laikam šito biji domājis kā ahūni smieklīgo joku un tagad kaut kur vārties zem galda laimē? Well, nesanāca.

Jā, droši vien, ka uzņēmums neaizietu, jo es baidos no riskiem. Ne katram ir lemts būt uzņēmējam. Bet man tas neskauž, es toties naktī guļu mierīgi un 2x mēnesī saņemu € kontā un nomaksātus nodokļus.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

2x mēnesī saņemu

Tev gan labi, es tik 1x mēnesī saņemu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

jādomā kaut kā finanspratība cilvēkiem mācīt

o jā, o jā.... par sovjet laikā dzimušajiem nerunāsim,

bet kā būs ar finanspratību daļai jaunuļu... nu tiem, grētai līdzīgajiem un a ļa zaļā marksisma faniem...

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, ervie teica:

nu tiem, grētai līdzīgajiem un a ļa zaļā marksisma faniem

Par tiem es kā reiz uztraucos vismazāk. Tie diez vai būs tie, kas no pirmās algas nopirks aiponu un makbuku. Kredītā. pie auglotajs.lv.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

jo es baidos no riskiem.

Nē, tu esi vairāk tāds ofisa tirliņš- prātvēders, kurš to nemaz nevarētu..

Manam vecākajam, tavam vienaudzim ?, arī pieder ļoti nopietns bizness, tā kā ir ar ko salīdzināt...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Sociālisms, kungi, pie laba gala neved, pat ja tais laikos bija jūsu jaunība, zāle likās zaļāka, un viss pārējais.

Ja ņem vērā, ka sociālisms nekad un nekur nav bijis un nebūs tīri objektīvu iemeslu dēļ.

Pēc @M_J posta izlasīšanas jāpalabo - sociālisms pilnā nozīmē.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Kaķīša dzirnaviņas varētu riebties absolūtiem brīvā tirgus faniem, kuriem derētu padziļināti ielūkoties vēsturē. Būtu liels pārsteigums, kad atklātos, ka visas impērijas/lielvalstis un arī ne tik lielas uzplaukumu ir piedzīvojušas pateicoties niknam protekcionismam un par brīvo tirgu sāk šļupstēt tad, kad no paša puses tirgi ir iekaroti un iegūtas citas priekšrocības pret konkurentiem.

Lai gan jā, fatālas muļķības ir arī kaķīša dzirnaviņās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ervie teica:

par sovjet laikā dzimušajiem nerunāsim

Nu, esmu sovjetlaikā dzimis. Man nav bijis neviena kredīta un neviena kavēta maksājuma.

Pilnīgi saprotu, ka esmu pēdējais idiots🤣. Veiksmīgam modernam sapiensam ir vismaz hipotekārais, autolīzings un daži patēriņa kredīti, viņš plēs irsu, lai tiktu pie paaugstinājuma ar algas pielikumu un regulāri apmeklē psihoterapeitu 🤣, koučinga treneri (vai kā tas jebstiņš tur saucas) u.t.t.

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jurkins teica:

Veiksmīgam modernam sapiensam ir vismaz hipotekārais

 

Pa lielam hipotekārais sadārdzina mājas iegādi par 1.5 - 2x reizēm. Bet māja ir uzreiz un dzīvojama, bez tā hipotekārā iegādāties lielumlielai daļai ir neiespējami.

Var jau iziet uz taupību un būvēt pats, bet tad tikuntā pa to laiku ir kautkur jādzīvo, tad var pāris gadus pavadīt stroikā utt.

Neesu fanāts par abiem variantiem, bet ir cilvēki kam gribās vienkārši dzīvot, nevis nodarboties ar celtniecību. Pietam tam arī vajag līdzekļus/zināšanas un var beigās izrādīties ne īpaši lētāk.

 

 

Pastāsti kā pieņemsim kāds 25 - 30 gadnieks, kurš pabeidzis skolu, sācis strādāt un kautko jēdzīgu jau pelna (teiksim tos pašu 1.5k uz rokas) var tikt pie mājas? Vecākiem nav ko iedot.

Krāt lūidz 40 gadiem, lai ir kautkāds kapitāls ar ko sākt? Tikmēr tikuntā maksāt īri? Vai dzīvot vecākiem uz kakla?

 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 21 minūtēm , Jurkins teica:

regulāri apmeklē psihoterapeitu 🤣, koučinga treneri (vai kā tas jebstiņš tur saucas)

Kāpēc maksāt, ja par velti var atnākt uz boot.lv forumu, izklāsti sāpi, tevi nodirsīs un uzreiz paliks vieglāk ap sirdi.

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Pastāsti kā pieņemsim kāds 25 - 30 gadnieks, kurš pabeidzis skolu

Nevar. Zinu un saprotu, ka nevar.

 

 

Just now, Mezavecis teica:

ja par velti var atnākt uz boot.lv forumu, izklāsti sāpi, tevi nostāstiīs

Aha, un feisbukā un instagramā un tviterī ar ko palielīsies? Ar to, ka būtā biji nevis pie moderna, pieprasīta psiha, kuram pieraksts brīvs uz 2028.gadu?🤣 Nu,jā un mēs recepti nevaram izrakstīt kādam dārgam aizjūras medikamentam.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Aha, un feisbukā un instagramā un tviterī ar ko palielīsies

Tur sūdīgi eksperti. Šeit vismaz ir cilvēki, kas pat sev zobus labo.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AndrisBB said:

Pastāsti kā pieņemsim kāds 25 - 30 gadnieks, kurš pabeidzis skolu, sācis strādāt un kautko jēdzīgu jau pelna (teiksim tos pašu 1.5k uz rokas) var tikt pie mājas? Vecākiem nav ko iedot.

Krāt lūidz 40 gadiem, lai ir kautkāds kapitāls ar ko sākt? Tikmēr tikuntā maksāt īri? Vai dzīvot vecākiem uz kakla?

 

Bez hipotēkas, protams, nekas nesanāks. Bet tādā pozīcijā banka diezgan viegli iedos hipotekāro kredītu... Mājai laikam gan nē, bet dzīvoklim gan. 

1. Swedbank kalkulators man rāda, ka ar 1.5k uz rokas maksimālā kredīta summa ir ap 100k EUR

2. Vajadzēs 10-20% pirmo iemaksu atkarībā no tā vai varēs dabūt Altum garantiju

3. Katru mēnesi atliekot no tiem 1.5k kādus 600eur, divu ar pusi gadu laikā būs sakrāta summa 18 000eur - ar to pietiks pirmajai iemaksai

 

Neesmu speciālists, bet, manuprāt, pēc šādas shēmas rīkojas visi tie "jauno speciālistu" un "jauno vecāku" kredītu ņēmēji. 

Ja mērķis ir tieši māja, nevis dzīvoklis, tad kredīta summu nāksies pacelt ar līdzaizņēmēju - sievu. Bez sievas un bērniem lielu privātmāju tāpat laikam nevajag?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

Tas jau tik bij tāds abstrakts piemērs, nevis kautkādi konkrēti skaitļi.

 

 

Nu kaut vai. Es tikai gribēju ilustrēt, ka nopirkt nekustamo īpašumu līdz 30 gadu vecumam nav neiespējamā misija. Arī mājas, ne tikai dzīvokļus.

Vienīgā problēma visā tajā procesā 2-3 gadus ievērot pašdisciplīnu, lai sakrātu pirmo iemaksu. Ja krāj kopā ar sievu, tad varbūt tikai 1-1.5 gadi.

Bankas jau tā arī saka - vislielākais šķērslis, kāpēc cilvēki nespēj nopirkt paši savu īpašumu - ir tieši nespēja sakrāt pirmo iemaksu.

...kaut gan nepērkot iphonus, būmerus utt - būtu jāvar sakrāt salīdzinoši ātri.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , M_J teica:

Riebjas skatīties, kā tādi, gadījumos, kad sataisījuši s...dus mēnešiem un gadiem sēž uz apmaksātām slimības lapām un beigās par "nepamatotu atlaišanu" vēl saņem kompensācijās ciparus, ar kuriem pietiktu, lai maksātu pensijas visiem pagasta pensionāriem.

Ko ta var gribēt no parazītu kastas? Prasīt kaut ko citu? Mainīt rakstura iezīmes, kas jau asinīs - baisi grūti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Jurkins teica:

Kaķīša dzirnaviņas varētu riebties absolūtiem brīvā tirgus faniem, kuriem derētu padziļināti ielūkoties vēsturē.

tā momentā neatceros nianses, bet vai tur nebija kaut kas par reiderismu, neregulētu augļošanu, un to, ka uz jebkuru pahanu var atrast pretī lielāku pahanu?

(kaut gan, protams, tā ir pasaka. reālajā dzīvē tu tikai izvēlies, zem kura ietekmes tavas dzirnaviņas nonāks)

 

Pirms 52 minūtēm , Jurkins teica:

Nu, esmu sovjetlaikā dzimis. Man nav bijis neviena kredīta un neviena kavēta maksājuma.

tieši tā. viens ir tavs variants, kad no ārpuses un valsts  neņem neko

otrs neinteresantais variants ir tie sovjeti, kas no valsts un sabiedrības grib VISU.

 

Pirms 41 minūtēm , AndrisBB teica:

Pastāsti kā pieņemsim kāds 25 - 30 gadnieks, kurš pabeidzis skolu, sācis strādāt un kautko jēdzīgu jau pelna (teiksim tos pašu 1.5k uz rokas) var tikt pie mājas? Vecākiem nav ko iedot.

nu redz, modernajā pasaulē šim jautājumam nav normālas atbildes, priekš nospiedošā vairākuma 30gadnieku.

ja mēs atsakāmies no tradicionālajām ģimeniskajām vērtībām (tipa ģimene plašajā 3 paaudžu nozīmē)

ja mēs negribam izmantot augļotāju pakalpojumus

atliek tikai īrēt stūri kur pārnakšņot, un krāt tālajai nākotnei. un ja vēl pie šādas situācijas vēl bērni uzrodas, ehh...

protams, ir vēl liels jautājums - priekš kam nenopietnam jaunam cilvēkam bez finansu iespējām vajadzīga māja?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Duncan F teica:

ka nopirkt nekustamo īpašumu

Tas jau vēl nav nopirkts, vēl 20 gadi pēctam ir jāmaksā tie paši 600 eirki mēnesī, jeb 40% no ienākumiem. Var jau protams cerēt ka pēc 5 - 10 gadi tie ienākumi būs lielāki, bet nu 1.5k 25 gadu vecumā (kad jau jāsāk krāt, lai tiktu pie tiem 18k) jau ir visai optimistisks rādītājs. Kā arī 40% atlikt tanī vecumā visai ambiciozi, noteikti ka ir interesantākas lietas, kur naudu iztērēt.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Duncan F teica:

Vienīgā problēma visā tajā procesā 2-3 gadus ievērot pašdisciplīnu, lai sakrātu pirmo iemaksu. Ja krāj kopā ar sievu, tad varbūt tikai 1-1.5 gadi.

Bankas jau tā arī saka - vislielākais šķērslis, kāpēc cilvēki nespēj nopirkt paši savu īpašumu - ir tieši nespēja sakrāt pirmo iemaksu.

noņemot nost banku reklāmu saukļus, paliek tas vecais bagātu cilvēku tikums: vairāk pelnīt, mazāk tērēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ervie teica:

nenopietnam jaunam cilvēkam bez finansu iespējām vajadzīga māja?

Kāda starpība majai vai dzīvoklis, kautkur jau jādzīvo ir.

 

 

Varbūt jēdzīgāk ir 25 gadu vecumā uzreiz tikt pie ļoti gara termiņa hipotēkas (40 gadi) un miers. Vismaz zini un vari rēķināties cik tev tā dzīvojamā platība izmaksā. Pārējo var tērēt pašattīstībai utt.

 

 

Te starpcitu ir populāri (vai vismaz bija) "interest only" hipotēkas, pa lielam maksā tikai procentu daļu un līdz pamatsummai nenonāk, cerībā ka īpašuma cena pieaugs, vai arī vienkārši izīrē to īpašumu. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Kāda starpība majai vai dzīvoklis, kautkur jau jādzīvo ir.

māja ir daudz dārgāks un finansiāli komplicētāks pasākums.

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Varbūt jēdzīgāk ir 25 gadu vecumā uzreiz tikt pie ļoti gara termiņa hipotēkas (40 gadi) un miers.

varbūt tomēr dzīvot atbilstoši savām iespējām? ja nepelni ne cik, tad gultasvieta, utt.

 

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Te starpcitu ir populāri (vai vismaz bija) "interest only" hipotēkas, pa lielam maksā tikai procentu daļu

es te lasīju, ka jauniem un arī ne tik jauniem cilvēkiem britu salās esot palicis populāri iet atpakaļ dzīvot pie vecākiem, šajā brexit un covid laikā. kaut puspagrabs vai pusbēniņi, bet tomēr pie savējiem.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AndrisBB said:

Tas jau vēl nav nopirkts, vēl 20 gadi pēctam ir jāmaksā tie paši 600 eirki mēnesī, jeb 40% no ienākumiem. Var jau protams cerēt ka pēc 5 - 10 gadi tie ienākumi būs lielāki, bet nu 1.5k 25 gadu vecumā (kad jau jāsāk krāt, lai tiktu pie tiem 18k) jau ir visai optimistisks rādītājs. Kā arī 40% atlikt tanī vecumā visai ambiciozi, noteikti ka ir interesantākas lietas, kur naudu iztērēt.

 

 

Nav vēl nopirkts, jā, bet... Varianti ir atdot 40% no ienākumiem par hipotekāro kredītu vai arī atdot 40% no ienākumiem par īrētu mājvietu. Nedomāju, ka vienalga kurā no tiem variantiem varētu sanākt mazāk par 40%.

Vēl var pazemināt standartus un samainīt jauno projektu pret hruščovku, bet tāpat procentāli īrējot/kredītā atdos vienādu procentu no ikmēneša ienākumiem. Nu teiksim 30%.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Te starpcitu ir populāri (vai vismaz bija) "interest only" hipotēkas, pa lielam maksā tikai procentu daļu un līdz pamatsummai nenonāk, cerībā ka īpašuma cena pieaugs, vai arī vienkārši izīrē to īpašumu. 

Šis kā reiz ir tas, kas pūš burbuļus, līdzīgus tam, kas plīsa 2008.ajā. Ekspektācija nepārtrauktam vērtības pieaugumam ir saknē bīstama.

 

 

1 stundu atpakaļ, M_J teica:

Liepājas metalurga

Privātā uzņēmuma īpašnieki Segals un Zaharjins ir sajūsmā. Iztunelēja piķi un valsts vēl krītu nogalvoja.

Tagad ir skaidrs, ka nevajadzēja galvot un vajadzēja ļaut vienkārši bez tā kredīta nobankrotēt. Bet ap 2006. gadu tas nebija tik acīmredzami. Ta būtu bijusi politiska pašnāvība - neatbalstīt top darba deveju ar galvojumu, tā to ražošanu iznīdē, ja...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 2 stundām , jacobs teica:

Nē, tu esi vairāk tāds ofisa tirliņš- prātvēders, kurš to nemaz nevarētu..

Tipa es ko citu esmu apgalvojis? Lol :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , ervie teica:

britu salās esot palicis populāri iet atpakaļ dzīvot pie vecākiem

Nevis populāri, bet nav citas iespējas, jo nopirkt kautko ir bezcerīgi. Bristolē vidējā mājas cena ir 320k, lētākie varianti arī nav diezko lētāki, pa 200k varbūt kautko pussabrukušu var atrast, ja baigi paveicas, drīzāk jāskatās uz 250 - 280k. Ja vidēja alga ir 28k gadā brutto, zem 30 gadiem protams jūtami mazāk, tad banka vairāk par 100k ar tādu algu nedos, par ar 15k pirmo iemaksu. Kur dabūt pārējos 150k?

Īrēt sanāk vēl dārgāk, par 2 istabu māju var ap 1k mēnesī rēķināties. Dzīvokļu te nav, tapēc tos var nepieminēt.

 

Pirms 12 minūtēm , ervie teica:

māja ir daudz dārgāks un finansiāli komplicētāks pasākums.

 

Tak var arī lēt māju čuhņā atrast, vai dārgu dzīvokli Rīgā. Drīzāk var runāt par summu, nevis mājokļa formu.

 

 

 

 

Pirms 11 minūtēm , versatile teica:

Ekspektācija nepārtrauktam vērtības pieaugumam ir saknē bīstama.

Nu te visa pensiju sistēma uz tā turās. Konservatīvie nekad nepieļaus ka cenas krītas, jo tad vecie nebūs mierā un nesanāks par ko vecumdienās dzīvot.

Tāka izdomās atkal kautko, ka jaunos dzīs tik dziuļākā un dziļkākā bedrē, lai tik izpatiktu vecajiem. Kautkad jau tas visdrīzāk sabruks, mainīsies vara utt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

Pensiju sistēmai tas ir vairāk vai mazāk ok, jo pensija ir praktiski ilgākais ieguldījums. Teiksim, ja nokrītas mana 3. Pensiju līmeņa daļas vērtība, es šobrīd priecājos, jo dabūju vairāk daļu par tiem pašiem eur - bet uz pensijas brīdi, es gan gribētu, lai vērtība augšā.

A vot ņemt hipotēku spekulācijai un cerēt, ka neatkārtojas 2008... riskanti. Var i bez ienākumiem palikt, i nevienam to būdu nevajadzēs. Banka pārdos sev pa lēto un vēl parādā paliksi.

Link to comment
Share on other sites

Man te kolēģis (apmēram 28 gadi laikam), cerēja uz to ka dēļ Covida un Brexita iestāsies mazliet krīze un cenas nokritīsies, bet skuju, cenas vēl pieauga un ir aukstākas kā jebkad. Nekas neatliekot kā vēl kādus 3 gadus dzīvot pie vecākiem un mēģināt iekrāt. Alga nav slikta, kā jau tāda vecuma programmētājam ar 3 - 4 gadu pieredzi, ap 35 - 40k. Un tas ir programmētājs, kuriem parasti algas labas, virs vidējā, ko darīt tipiskajiem ofisa planktonam ar 30k algām un parastajiem strādniekiem ar 25k?

Vainu jādzīvo uz ielas, vainu pie vecākiem.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Tak var arī lēt māju čuhņā atrast, vai dārgu dzīvokli Rīgā. Drīzāk var runāt par summu, nevis mājokļa formu.

nekustamais īpašums ar to ir īpašs, ka viņš ir nekustams :)

ir jārunā par mājokļa formas, mājokļa atrašanās vietas kombināciju ar cenu, par kuru to var iegādāt.

 

Pirms 17 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja vidēja alga ir 28k gadā brutto, zem 30 gadiem protams jūtami mazāk, tad banka vairāk par 100k ar tādu algu nedos, par ar 15k pirmo iemaksu. Kur dabūt pārējos 150k?

a ko var darīt, ka neesi tik īpašs - ne nopelnīt var, ne ar banka dod... pičaļka.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...