Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Just now, e = d teica:

viedokli par rakstu, kurš nav lasīts

Tas nav viedoklis par rakstu, tas ir par pašu Kažu pamatojoties uz viņa aktivitāti tviterī, ko ir sanācis redzēt. Man žēl, ka Tev mans viedoklis ir nepatīkams, bet tāds tas ir. Man šeit nav vajadzīgi  ''ārsti un skolotāji'' no visādām Sudānām, Lībijām, Etiopijām, Sīrijām, Afganistānām u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Man žēl, ka Tev mans viedoklis ir nepatīkams, (..)

Piedod, bet neticu. :jester:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ggg97 teica:

Tur nav nekā dīvaina. Viņš daļu sava mūža ir nodzīvojis velkomistu valstīs, valstīs ar plašu iedzīvotāju rasu spektru.

no vienas puses, jāņem vērā, ka konkrētā velkomistu valsts tā vai citādi bija mītnes zeme daudziem tautiešiem pēc kara.

no otras puses.... ir viņš ar socdem pagātni, libertānists, anarhists, un vispār brīvdomātājs. tāpēc būtu viņš jālamā?

 

 

+ Par delfu abunimentu... vai tikai man liekas, ka tieši latvijas delfos un latviskajos delfos ir visuzbāzīgākā reklāma un visvairāk maksas rakstu?

 

te bij situācija, kad nevarēju lietot adblock, un latviskie bij pilnīgi visādu banneru aizsegti, krievu nedaudz mazāk,

savukārt ee un lt bij normāli un lasāmi.

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , binary teica:

neticu

Nu cenšos būt pieklājīgs🤣.


Pirms 10 minūtēm , ervie teica:

tāpēc būtu viņš jālamā?

Nē, jāapmīļo, jāsabučo un jāpaslavē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Jurkins teica:

Nē, jāapmīļo, jāsabučo un jāpaslavē.

Viņš ir vairāk bubulis dažiem, nevis reāls ļaunums.

 

Pirms 47 minūtēm , ieleja teica:

pēc “galvas noņemšanas” Francijā, čečena ciltsbrāļu publiskā atbalsta notikušajam, nesaprast, ka welkomēšana kļuvusi nekontrolējama, var nesaprast tikai galīgi kažiņas

Musļimi nekad nav bijuši kontrolējami. it sevišķi kareivīgie čečeni. Ne viņš pirmais.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ggg97 teica:

nevis reāls ļaunums

Pag! Kretīns ar publicista iemaņām, kurš publiskā telpā propagandē pilnīgu huiņu nav reāls ļaunums? Kas tad ir reāls ļaunums?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , ieleja teica:

pēc “galvas noņemšanas” Francijā, čečena ciltsbrāļu publiskā atbalsta notikušajam, nesaprast, ka welkomēšana kļuvusi nekontrolējama, var nesaprast tikai galīgi kažiņas

kad skatījos galvenā makarona uzrunu dienā pēc tā gadījuma, tā vien izskatījās, ka viņš saka - esam sekmīgi aizvēruši saviem vietējiem tumsoņām tradicionālistiem mutes, bet tagad arī citiem būs jāstāv klusu, kad mūsu varenā tauta realizē savas tiesības ticēt vai neticēt, un bāzt bērniem stundās tādas vai citādas ķengu bildes.

a pēc kalniešu ciltsbrāļu goda kodeksa būtu pilnīgi ok, ja tas francūzis izvilktu savu nazi un savu viedokli pierādītu ar to.

 

 

tāpat kā mums te Latvijā tie gadījumi turībā un rsu.

skaidrs, ka godājamie maksas studenti no indijas subkontinenta vairums ir pietiekoši turīgu augstākās kastas ģimeņu pārstāvji, un viņiem ir pilnīgi po uz vietējiem kastu sistēmā neietilpstošiem (reāli, tradicionāli pielīdzinātiem zemākiem par zemāko kastu), un par pasniedzējām un darbiniecēm sievietēm vispār nerunājot. manuprāt, viņu gadījumā līdzētu, ja kāds vietējs augstākās kastas vecajs pastāstītu viņu ģimeņu vecajiem indijā, ka viņu jaunuļi mažoreļi neatbilstoši uzvedas.... vai kaut kā tā.

 

šķiet, ka pietiekoši labi piemēri, kāpēc ir abzolūti nesaprātīgs piedāvājums vietējas stipras tradīcijas aizstāt ar kaut kādu likumu... (kuru pie tam viegli neievērot, jo par to nekas nav)

 

PS: par to ka indieši dzīvo pēc savām tradīcijām visur - lūk gadījums amerikā, ar cisco indiešu darbiniekiem. https://www.theregister.com/2020/07/01/cisco_caste_discrimination/

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Pag! Kretīns ar publicista iemaņām, kurš publiskā telpā propagandē pilnīgu huiņu nav reāls ļaunums? Kas tad ir reāls ļaunums?

Padomju domāšanas modeļa piemērs. Darbojas arī Krievijā un Baltkrievijā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Padomju domāšanas modeļa piemērs.

Liberālā idiotisma domāšanas modeļa piemērs. Darbosies tik ilgi, kamēr māti, māsu, sievu vai meitu(vai pašu) izdrāzīs/nogalinās kāds ''nabaga bēglis'', pēc tam sekos izmisīga raudāšana, svecīšu dedzināšana un visbeidzot maigā dvēselīte salūzīs.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku mainīt prioritātes, jo šie

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

neskatos TV, neklausos radio, nelasu avīzes

kā reiz ir ticamāki avoti par internātu.

Link to comment
Share on other sites

Rīgā bieži nācies braukt ar 27.trolejbusu, kurš iet netālu no Turības. Nekādi ekscesi no indiešiem nav manīti. Arī tuvējos veikalos uzvedas šamie normāli. Staigāt gar Turības kopmītnēm vakaros droši. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Tas nav viedoklis par rakstu, tas ir par pašu Kažu pamatojoties uz viņa aktivitāti tviterī, ko ir sanācis redzēt.

Nu man viņš ir palicis atmiņā kopš 2000-ajiem (kaut kur ap vidu varētu būt), kad rakstīja blogiem.lv. Tad pirmo reizi uzzināju par voluntārismu, libertismu. Līdz tam nezināju, ka tā arī var :D Neesmu sekojis, ko jams tagad dara vai nodarbojas, bet manā atmiņā atrodas ar cieņu.

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 16 stundām , jacobs teica:

Un ar tām algām, droši vien, no personāla grūti ko prasīt..?

Oj, tas nu gan ir mīts, ka ja maksātu vairāk, cilvēki sāktu rūpīgāk ievērot instrukcijas un noteikumus. Tas tā nestrādā, to ir neskaitāmi pētījumi pierādījuši. Cilvēka domāšana tā nav iekārtota.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ieleja teica:

pameklēju internātā, pāris rakstu sputņikā un nra.lv par utainiem indiešiem turības kojās

šai gadījumā man ir nedaudz darbinieku insaideru viedokļa.

piemēram, situācijas, kad ar masu spiež virsū, lai ieskaites tāpat par neko ieraksta un tamlīdzīgi.

par to ka šie radītu papildus krimi situācijas apkārtnē  - nav runa. (vēl tā tik trūka)

attiecībā par viņu dzīves veidu un virtuvi... ir tā ar stipriem aromātiem un smakām, ar to jāsadzīvo. ķīnieši vjetnamieši šai ziņā neatšķiras.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

Oj, tas nu gan ir mīts, ka ja maksātu vairāk, cilvēki sāktu rūpīgāk ievērot instrukcijas un noteikumus.

Lūk, tad nosauc cik saņem jums sieviete pie konveijera, pie iekārtām, vai vīri, kuri uztur tās..

Un kādi ir stimuli, lai jūs piesaistītu apzinīgus speciālistus no citurienes..?

Izgaisini mītu..😏

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

kad skatījos galvenā makarona uzrunu dienā pēc tā gadījuma, tā vien izskatījās, ka viņš saka - esam sekmīgi aizvēruši saviem vietējiem tumsoņām tradicionālistiem mutes

Tā varētu būt, bet tai pat laikā Makaronijā ver ciet visādas viņu pulcēšanās vietas un organizācijas un pēc pēdējās dekapitācijas retorika arī asāka palikusi. Nav jau izslēgts, protams, ka tas ir tikai teijāteris.

 

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

a pēc kalniešu ciltsbrāļu goda kodeksa būtu pilnīgi ok, ja tas francūzis izvilktu savu nazi un savu viedokli pierādītu ar to.

Jā - izklausās vilinoši, bet tikai jāatbild jau būs abiem, ne tikai pārējo pretējās cilts brāļu (nebeidzamais loops), bet arī vēl pastāvošās varas priekšā :sarkasms:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

bet visi klusi paiet garām

(ar baltu aci nolūrot un pie sevis purpinot: "Pa, kad mēs te būsim vairāk...") :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , marrtins teica:

manā atmiņā atrodas ar cieņu.

Jā, nu kopš tiem laikiem daudz kas ir mainījies. Man bija pārsteigums, kā var cilvēks mainīties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , ieleja teica:

čučmekus

Es personīgi tos čučmekus cienu vairāk, kā vatņikus adzika sporta biksēs.

Reiz man tiešām bija pārsteigums, kad man viens melnīgsnējs čučmeks piegāja, un skaidrā latviešu valodā bez akcenta pajautāja, cik laiks un vai tuvākajā laikā gaidāms kāds sabtrans centra virzienā..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Es personīgi tos čučmekus cienu vairāk, kā vatņikus adzika sporta biksēs.

Reiz man tiešām bija pārsteigums, kad man viens melnīgsnējs čučmeks piegāja, un skaidrā latviešu valodā bez akcenta pajautāja, cik laiks un vai tuvākajā laikā gaidāms kāds sabtrans centra virzienā..

tas jau noteikti bija kalna ielas samurajs!

Link to comment
Share on other sites

Vienam... Vienam Makaronijā viens melnīgsnējs čučmeks piegāja un brīvā rokas laidienā, bez aiztures, noņēma vienu jumtu.

Link to comment
Share on other sites

Ja kas neskaidrs - pārlasi vēlreiz. Var ar divbiem, trim piegājieniem, ja gadījumā ir grūtības uztvert saliktus teikumus.

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 2 stundām , jacobs teica:

Lūk, tad nosauc cik saņem jums sieviete pie konveijera, pie iekārtām, vai vīri, kuri uztur tās..

1. esmu pārliecināts, ka informācija par atalgojumiem traktējas kā komercnoslēpums, kura izpaušana man gluži vienkārši nav ne atļauta, nedz arī morāli pieņemama.

2. es patiešām nezinu neviena cita darbinieka atalgojumu, tikai savējo. Nekad nav par to bijusi interese, lai gan zinu, ka daudzi mani nesaprot, ņemot vērā, ka ar man pieejamajām piekļuves tiesībām to ir iespējams uzzināt.

3. pieņemot, ka valstī eksistē brīvs darba tirgus, ka uzņēmumi atrodas valsts un reģionu centros, atļaušos izteikt pieņēmumu, ka atalgojums atbilst tirgus līmenim.

4. ja baigi interesē, vari meklēt vakances. Pēc likuma, jānorāda atalgojuma koridors.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

esmu pārliecināts, ka informācija par atalgojumiem traktējas kā komercnoslēpums

Baigais jaunu komercnoslēpums :D 

It īpaši nezinot kautkādu konkrētu uzņēmumu, būtu uzreiz teicis ka negribi teikt (algas mazas?). 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es patiešām nezinu. Nepīpēju, tāpec pīpētavā par dzīvi, gobzemu un atmiņsūdeni nesanāk pļāpāt. Plus, pēdējā gada laikā ir notikušas daudzas reorganizācijas.


Just now, AndrisBB teica:

Baigais jaunu komercnoslēpums :D 

Baigais ne baigais, taču esmu parakstījis dažus dokumentus, kur tas tā ir traktēts, ar izejošām sekām.

Link to comment
Share on other sites

 

Redzi, mēs šeit nerunājam, ne par konkrētu uzņēmumu, ne par konkrētas personas atalgojumu..

Kauns, drīzāk, pat minēt, cik saņem ierindas darbinieki vairumā pārtikas pārstrādes uzņēmumu.

Link to comment
Share on other sites

Tas nu ļoti svarīgs dokuments un pietiesās no tevis pa deviņi mēmi, it īpaši ne zinot kas tieši tu esi, ne uzņēmumu, ne darbiniekus. 

Man ar būtu bailes izpaust tādu informāciju :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Andri, tad viņam jau visa teorija sabruks, ka cilvēkam nevajag maksāt vairāk, lai labāk tas strādātu.😃

Link to comment
Share on other sites

Ir daļa uzņēmumu kas par konkurētspējīgu sauc - maksājam tikpat maz cik pārējie rajonā/sektorā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 9 minūtēm , jacobs teica:

cilvēkam nevajag maksāt vairāk, lai labāk tas strādātu.😃

Ja maksā vairāk, lielākas izredzes piesaisīt citu cilvēku, kas strādās labāk.

Maksājot vairāk tam pašam cilvēkam, nekas nemainīsies. Uz nedēļu, varbūt.

 

Pa 3 mēnešiem cilvēks pierod pie jebkura algas pielikuma un uztver to kā normu.

 

Zina vai nezina, kas es esmu - ja es esmu labprātīgi parakstījis papīru ar konkrētiem nosacījumiem, netaisos te kladzināt to, ko enmaz nezinu. Pirmkārt, nesmuki, otrkārt, Latvija maza - kurš no forumiešiem dotu darbu kādam, kas netīro veļu internetos mazgā?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Vispār interesanti, cik tādiem punktiem līgumos ir reāls pamats un cik detalizētai informācijai ir jābūt, lai to varētu kvalificēt kā kaitējumu uzņēmumam, ja tiek izpausts.

Bieži liek tādus punktus līgumos, bet reāli jau pamats tur nav nekāds, tik lai pabiedētu lētticīgos.

 

Kautkāds pamats varētu būt ja grāmatvedis vai kāds no kadru daļas pārdod detalizētu info konkurentiem, tad var mēgināt no viņa piedzīt zaudējumus. Bet ja darbinieks izpauž savu algas apmēru un ir tāds punkts līgumā, tad tur pat likumiski nav pamata atlaist no darba. Ja tomēr darbadevējs to izdarīs, tad drīzāk var pretēji ko piedzīt par nepamatotu atlaišanu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , jacobs teica:

Andri, tad viņam jau visa teorija sabruks, ka cilvēkam nevajag maksāt vairāk, lai labāk tas strādātu.😃

Šai teorijai ir īpašība pārstāt darboties, ja to mēģina pielietot pie teorijas nesējiem.

  • Haha 3
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Ja maksā vairāk, lielākas izredzes piesaisīt citu cilvēku, kas strādās labāk.

K ta rotaļājās? Piesaista uzreiz cilvēku, kurš strādā, kā vajag un maksā viņam arī, kā pienākas.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Gan jau katrs zina kādu "dzīves pabērnu", kas par dešuku-dvacāru dienā ir ar mieru palīdzēt saimniecībā, sevišķi laukos - sētai mietus ierakt, malku sazāģēt, utt.

Visi zina, ka ja grib, lai strādā, avansu nevar dot. Ja grib, lai atnāk otrajā dienā, pirmās dienas beigās maksāt nedrīkst.

 

Nu un iedomājies, ja tādam cilvēkam par dienu viens būs ar mieru maksāt simtnieku pēc pirmās dienas - izturēties kā pret cilvēku. Jūs, kungi, tiešām tik naivi, ka ticat, ka atnāks nākamajā dienā?

Pašlaik uz makvalificētajiem darbiem vissakarīgākie ir tie, kam probācija - viņiem vajag darbu, ja negrib aiz restēm. Skaudrā realitāte. Pārējiem to darbs par grūtu, to pirmās algas svinības par garu, to 4 dienas nav sazvanāms un vēl apvainojas, ja atlaiž.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

 

Pa 3 mēnešiem cilvēks pierod pie jebkura algas pielikuma un uztver to kā normu.

Ja ierindas strādnieks, ar esošo algu pie jums, nevar apmierināt pat elementārās savas vajadzības, tad tava teorija ir nevietā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Pa 3 mēnešiem cilvēks pierod pie jebkura algas pielikuma un uztver to kā normu.

 

Nedomāju ka tā ir taisnība. It īpaši ja tā ir darbavieta, kur maksā vairāk kā citur līdzīgā pozīcijā.

Drīzāk jau te ir jādomā nevis vienkārši par x summas, piemēram 50 euro pielikšanu, bet algas uzturēšanu saprātīgā līmenī. Skaidrs ka ja pieliks tos 50 eirikus, tad īstermiņā būs prieks utt, varbūt strādās labāk utt, bet ja tas tikuntā ir zem dzīvojama līmeņa, tad viss atgriezīsies pa vecam.

 

Daudzko maina jēdzīgas stundas (lai nav jāstrādā kautkādas virsstundas, lai tikai sanāktu pusdienām, autobusam utt), loģiski ka ja nepārtraukti ir stress un naudas trūkums, tad cilvēks sāk necienīt to darbavietu, jo neredz tur nekādu vērtību.

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Par dzīvojamo līmeni domas dalās. Ja komplektētājam noliktavā ir jaunākais aipons, nu, nav mana darīšana - bet tas tad arī rāda, ka alga pietiekama. Vai prioritātes nepareizas.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...