Jump to content

Es drukāju ātrāk par tevi...


vvv
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

(..), bet vismaz neviens nevar teikt, (..)

Kāpēc ne? Var! Un kā vēl var!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Man ļoti patīk HHKB.   Taustiņi ir patīkamāki nekā citu tipu.  

 

Šis te ir kāda mehānisko klaviatūru entuziasta you tube kanāls.

Vienā video viņš sacīja, ka topre ir līdzīgi kādam eksotiskam Alps switcham.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Urā!

Starp mums ir viens, kuram ir HHKB PRO 2.

Nu varēšu lielīties, ka es zinu kādu, kuram ir HHKB. :)

No sirds apsveicu biedru MarisO ar jauno klaviatūru.

Kas nezin, MarisO jaunā klaviatūra ir viena no prestižākajām klaviatūrām pasaulē.

 

138, pienāca tev sūtījums no manis, esi jau dabūjis? Pamēģināji? Uzraksti par pieredzi.

Link to comment
Share on other sites

4/3/2017 , 11:52, vvv teica:

Kā ir ar tām 60% tastatūrām?

 

Es nekad tos Alt kodus nelietoju  (APLā kodē vai?), turklāt iekš Emacs tos var dabūt ar iebūvētajām iespējām.

Lielākā problēma var būt atsevišķu bultiņu taustiņu neesamība.    Ar laiku pierod bez tiem iztikt, ja ir normālas alternatīvas (kā VIMā vai emacsā)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs.

Nu tad, lai patīkama drukāšana.

Vai kādam no taviem kolēģiem vai paziņām arī tāda klaviatūra ir?

Link to comment
Share on other sites

vvv, paldies, saņēmu. Kā jau pm rakstīju, pēc sajūtas tāda drusku ķīniska salīdzinājumā ar lētajiem lodžitekiem, kaut arī tagad, kad šīs rindas no viņas rakstu, lodžiteka nav pie rokas, nevaru 1 pret 1 salīdzināt. Pilnīgi akli rakstīt nav baigi viegli, jo taktilā atmiņa tomēr ir uz ikdienā lietoto laptopa klavu. Simboliem, kuriem man taktilās atmiņas īsti nav, proti, ciparu rindai un vēl dažiem, laikam gan salīmēšu uzlīmes. Naudu ja neņemsi - nu neņem, nestrīdēšos )

Citiem, kam gribas blank klavu pa lētuci, pirkt šo par tik, cik viņa maksā, gan nerekomendētu - tad jau labāk K120 pa dešuku un salīmēt melnu līmplēvi virsū:pc:

 

Runājot par nedārgām un jēdzīgām klavām - kādam šeit ir pieredze ar Cherry Stream XT, vienu no retajām scissor switch galda klaviatūrām?

Link to comment
Share on other sites

 138, man patiess prieks, ka tu sāki rakstīt uz blank klaviatūras. Nezinu, vai forumā vēl bez mums abiem to kāds dara. Uz aklo, neskatoties, saprotams, raksta daudzi, bet, ja viņu klaviatūras nav blank, tad gan jau uzmet aci uz taustiņiem ar. Tā pavisam godīgi uz aklo rakstīt var tikai ar blank.

 Varbūt vēl kāds te ir, kurš lieto blank tastatūru? Uzrakstiet. Citādi biedrs ­138 un biedrs vvv varēs būt lielīgi kā vienīgie. :)

 138, še pieci

highfive.gif

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , vvv teica:

Vai kādam no taviem kolēģiem vai paziņām arī tāda klaviatūra ir?

 

Nav gan.  Vienam ir poker3.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , vvv teica:

Uz aklo, neskatoties, saprotams, raksta daudzi, bet, ja viņu klaviatūras nav blank, tad gan jau uzmet aci uz taustiņiem ar. Tā pavisam godīgi uz aklo rakstīt var tikai ar blank.

Pamēģini pilnīgā tumsā uz neizgaismotas klavieres kaut ko saskatīt un pēc tam varēsi mētāties ar šādiem apgalvojumiem, ja vēl spēsi sadūšoties :crazy:

 

Es kaut kad sen sen seeeen atpakaļ, kaut kad pirms daudziem gadiem pamēģināju rakstīt, skatoties uz klavieri - tas bija *ļoti* grūti.

Link to comment
Share on other sites

Apspīd ta' apspīd, tikai neko redzēt uz tām pogām tāpat nevar, ja vien nepieliecas 15cm attālumā un nepablenž vismaz 5sek, kamēr acis pierod.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

Es kaut kad sen sen seeeen atpakaļ, kaut kad pirms daudziem gadiem pamēģināju rakstīt, skatoties uz klavieri - tas bija *ļoti* grūti.

Pazīstu tādus, kas prot rakstīt neskatoties monitorā. Skatās tikai uz klavieri. Un viņiem ļoti labi sanāk. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , vvv teica:

Pazīstu tādus, kas prot rakstīt neskatoties monitorā. Skatās tikai uz klavieri. Un viņiem ļoti labi sanāk.

Es ar skatos uz klaviatūru, kad rakstu un pa lielam rakstu ar diviem pirkstiem, ja nu vienīgi baigi paveicās un vajadzīgais burts patrāpās zem cita pirksta, tad lietoju to. Lielākajā daļā gadijumu jau tikuntā sanāk kautko lasīt, tad uzrakstīt 3 rindiņas un tad atkal lasīt, nekādi memuāri nav jāraksta.

Bez skatīšanās esu pieradis lietot visādas text editora komandas iekš VS Code, nekādus tur Vim un emacus nelietoju, šdas tādus Linux shortcutus (terminālu, fiksi pārslēgties tartp logiem utt)

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , vvv teica:

Pazīstu tādus, kas prot rakstīt neskatoties monitorā. Skatās tikai uz klavieri. Un viņiem ļoti labi sanāk. :)

Ja pazītu mani, tad pazītu arī kādu tādu, kam ne tikai burtus/ciparus uz klavieres nevajag, bet nevajag arī tās pogu deformācijas uz F un J (qwerty izkārtojumā).

Tak pat neredzot un nejūtot klavieri, var piespiest nepieciešamo pogu - arī tad, ja rokas nestāv uz klavieres :crazy:

 

Ko lai izvēlas no klavierēm - tādu plānu, vieglu, klusu, nedārgu, ideālā gadījumā bez vadiem? Vajadzētu klavieri desktopam, bet dikti jau nu pierasts pie plānajām laptopu klavierēm, it nemaz negribas vairs kaut kādu ar "lielām" pogām :D Gandrīz vai jāskatās uz kaut kādiem projicētajiem variantiem :D Nez, varbūt jāķeras pie dzelžu programmēšanas un jātaisa kaut kādu uz sensoriem bāzētu klavieri, kas "pogas spiestu" atkarībā no pirkstu kustībām…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Man savukārt rakstīšana ar visiem pirkstiem kopš laika gala. :) Tā dzīvē iegrozījās. Armijā biju radists, iemācīja Morzi ar atslēgu sist, paralēli iemācīja arī tādu kā rakstāmmašīnu, radistu klaviatūru, neatceros, tieši kāds modelis mums bija, kaut kas līdzīgs, kas saitē, nospied taustiņu - attiecīgā burta Morzes signāls. Bija tāds bleķa režģis, ielika to starp taustiņiem, katram pirkstam savs režģa nodalījums, visi jau neapguva ar desmit pirkstiem rakstīt, tāpat citi beigās rakstīja kā grib, es iemācījos. Pēc tam, pēc daudziem gadiem, kad tiku pie datora klaviatūras, bija man iemaņas no armijas laikiem, nemaz nesāku ar diviem pirkstiem, uzreiz ar desmit, tik tas, ka bija jāpārmācās uz qwerty, armijā bija krievu izkārtojums.

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Ja pazītu mani, tad pazītu arī kādu tādu, kam ne tikai burtus/ciparus uz klavieres nevajag, bet nevajag arī tās pogu deformācijas uz F un J (qwerty izkārtojumā).

Par tevi jau zināms, tu raksti izcili. :) Man tās pumpiņas uz rādītājpirkstu taustņiem vajag gan. Kad lieku rokas uz klaviatūras, pēc tām pumpiņām atrodu pirkstiem vietas, tās ir praktiski visām klaviatūrām, kaut, zinu ir arī klaviatūras, kurām to nav.

binary, mehāniskā klaviatūra tev ir bijusi?

Link to comment
Share on other sites

@vvv, man gan ar desmit pirkstiem nesanāk - nu kaut sit mani nost, neprotu es ar desmit pirkstiem rakstīt! Labās rokas īkšķis nepiedalās :D Te gan jāpiemin, ka latviešu burti man caur apostrofu. Ja būtu caur altu, tad tomēr vajadzētu arī labās rokas īkšķi. Toties Ctrl (gana bieži lietojama poga) es vispār nespiežu ar pirkstu, priekš tās pogas ir plaukstas sāns :D

 

Tās pumpas uz F un J… Nēnu es saprotu, kāpēc viņas tur ir, bet nu pirms daudziem gadiem sapratu, ka pa pogām var trāpīt arī bez tām pumpām. Sākumā, kad ievēroju, ka tās pumpas ir liekas, pat pats nopriecājos, ka var sākt rakstīt vēl pirms rokas vispār ir uz klavieres. Kāda vēl tur pumpu meklēšana, tas tak ir lēni, neefektīvi, nevajadzīgi… Turklāt pirksti jau tāpat nestāv visu laiku uz pogām - pat tad, kad rokas ir virs klavieres, pirksti tomēr ir mazliet gaisā. Bet nu jā, šito līmeni visvieglāk sasniegt, ja agrā bērnībā mīļākā (teju vienīgā) datorspēle ir tāda, kas tendēta uz aklās drukas apguvi. Nu un, protams, ja pēcākos gados daudzas stundas dienā ir pavadītas rakstot, rakstot un vēlreiz rakstot (čats, meili utt)…

 

Par mehānisko… Kas to vairs atceras, kas man par klavierēm bija pirms 15, 20, 25 gadiem :D Atceros vien, ka vēlākos laikos kaut kādu brīdi man bija modificēta klaviere - izjaukta "membrānas klaviere", kam uz tām iekšējām plēvēm biju uzlīmējis kartona gabaliņus. Tāda, lūk, man bija "touch keyboard" :D Strādāja izcili, pogu gājiens praktiski nekāds, skaņa gandrīz neesoša (tīri tik, cik noskan, ar ādu pieskaroties kartonam), vienīgi sākumā bija mazliet neierasti, ka nedrīkst pat nejauši pieskarties.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Vajadzētu klavieri desktopam, bet dikti jau nu pierasts pie plānajām laptopu klavierēm, it nemaz negribas vairs kaut kādu ar "lielām" pogām

Ir tak desktop klavieres ar scissor switch slēdžiem - visas apple, thinkpad, no lētākām - cherry stream xt, gan jau vēl kāda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

man gan ar desmit pirkstiem nesanāk - nu kaut sit mani nost, neprotu es ar desmit pirkstiem rakstīt!

Taisnība. Es arī Space spiežu tik ar kreiso īkšķi, labais īkšķis netiek likts lietā. Kaut man sanāk lietot visus 10 pirkstus gan. Lai dabūtu q, x, w, y, ar labo īkšķi spiežu AltGr. @ arī prasa AltGr. Tā ir kā izvēlas rakstīt ar tik eksotisku izkārtojumu. :D

Link to comment
Share on other sites

@138, no āboliem turos pa gabalu :) Cherry Stream XT (vismaz tām, kas kurpirkt.lv parādās) ir nepieņemams layouts (enter, shift, vēl dažas pogas). Thinkpad paskatīšos, bet pieļauju, ka varētu būt ārpus budžeta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , 138 teica:

ar scissor switch slēdžiem

No Logitech tādas ir Illuminated gan ar vadu, gan bezvadu. Viņi paši tik tos slēdžus par Logitech PerfectStroke™ key system.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

nepieņemams layouts

Tu to par ko? Izskatās, ka latvijā var dabūt tikai franču, vācu un dāņu/norvēģu, bet kāda nozīme kas kur virsū rakstīts, ja tev

1 stundu atpakaļ, binary teica:

burtus/ciparus uz klavieres nevajag

- viņas visas ir ISO. Vajag ANSI?

 

Tām thinkpad ir ašpadsmit modeļi, kuros es neorientējos, superlētas viņas gan nav.

Link to comment
Share on other sites

@138, interesantus tu citātus velc ārā :) Man vajag ISO/IEC 9995-3:2002, ko laikam jau dēvē arī par ANSI.

Lāāābi, redzēs, kas tur beigās sanāks - varbūt nemaz nevajadzēs klavieri pašam meklēt.

Link to comment
Share on other sites

Cherry, kā izskatās, ir viens no retajiem zolīdajiem ražotājiem, kas eiropā amērikāņu klavieres netirgo :good:

Jāsūta no amērikas, ja izdodas!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , 138 teica:

Cherry, kā izskatās, ir viens no retajiem zolīdajiem ražotājiem, kas eiropā amērikāņu klavieres netirgo :good:

Cherry, kā izskatās, ir viens no retajiem zolīdajiem ražotājiem, kas rūpējas par eiropiešu pirkstu locītavu problēmu radīšanu :crazy:

Nespēju saprast, kāds pozītīvs iespaids (no ergonomikas viedokļa) ir tam, ka bieži lietojamās Shift pogas vietā ir "\" simbols, regulāri lietojamās Enter pogas vietā - gandrīz nekad nelietojamie tilde/hash.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Nespēju saprast, kāds pozītīvs iespaids (no ergonomikas viedokļa) ir tam, ka bieži lietojamās Shift pogas vietā ir "\" simbols, regulāri lietojamās Enter pogas vietā - gandrīz nekad nelietojamie tilde/hash.

Shift vietā nav simbols «\», bet burts Ģ, un otrā pusē, Enter vietā ir burts Ķ. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

*daļas no* bieži lietojamās Shift pogas vietā ir "\" simbols, *daļas no* regulāri lietojamās Enter pogas vietā - gandrīz nekad nelietojamie tilde/hash.

"#" / "~" uz ISO klavieres ir blakus enteram iekš UK QWERTY, uz ANSI ar UK QWERTY to dara taustiņš virs entera.

Ar latviešu QWERTY uz ISO "`" / "~" ir turpat kur uz ANSI - zem esc; blakus enteram ir "\" / "|", blakus kreisajam shift vismaz man uz Ubuntu ir "<" / ">", bet uz W7 vēl viens "\" / "|".

Ja ir pieradums enteru un kreiso shiftu spiest nevis kur pagadās (jo lielas pogas, hohohohō!), bet pirmo pašā labajā malā uz mājas rindas un otro - viņa pašā kreisajā sānā, tad vienīgā lieta, kas jāpiedomā, pārsēžoties no ANSI uz ISO vai otrādi, ir "\" / "|", kas vienā gadījumā ir virs entera, otrā gadījumā blakus tam.

Link to comment
Share on other sites

Man kreiso shift nav pieradums spiest kur pagadās - to ir paradums spiest ar minimālu rokas/pirksta kustību, kas kas sanāk tieši blakus Z burtam (uz ANSI). Tas pats ar enter - nevis kur pagadās, bet ar minimālu kustību, kas sanāk tieši blakus apostrofam (uz ANSI). Līdz ar to līdz ko tās pogas ir citādākas, tad es ne vien shift/enter nevaru atrast, bet arī tās pogas, kas ir ISO variantā ir novietotas shift/enter vietā.

Redz, tur jau tā lieta - tā kā tās pogas spiežu ar minimālām kustībām, nevis ar plašiem plaukstas vēzieniem un pirkstu mežģīšanu, tad nesaprotu, kā var ienākt prātā, ka ergonomiskāk ir spiest enter tās pogas labajā malā, savukārt kreiso shiftu - shifta kreisajā malā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , binary teica:

pogas spiežu ar minimālām kustībām, nevis ar plašiem plaukstas vēzieniem un pirkstu mežģīšanu

Tev varbūt jāpaskatās tādu klaviatūru virzienā, kā MarisO nopirka. Ne jau tieši to monstru, kas biedram MarisO, bet kādu citu 60% klaviatūru. Tā pamatideja tām tieši tāda - minimizēt «plašos plaukstas vēzienus un pirkstu mežģīšanu».

Link to comment
Share on other sites

binary, sameklēju klaviatūru, kura tev varētu patikt.

https://www.amazon.com/I-Rocks-Aluminum-X-Slim-Keyboard-KR-6402-BK/dp/B005IPKU20/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1492076633&sr=8-1&keywords=I-Rocks+Black+Aluminum+X-Slim+Keyboard+for+PC+(KR-6402-BK)

No sava konta paskatījos, it kā free shipping, varbūt kaut ko nesapratu...

Šādas ir tavas vēlmes attiecībā uz klaviatūrām?

Link to comment
Share on other sites

Pēc skata gandrīz ideāla. Ja vēl būtu 2x lētāka un bez vadiem, būtu pavisam ideāla :D

Nemācēšu gan teikt, vai tas alumīnijs uz tausti būtu lietojams. Ir man kaut kāds metāla zīmulis - tak to pat rokās nevar normāli paņemt, sajūta vienkārši pretīga, maigi izsakoties.

No Amazon.com var uz LV sūtīt? Biju iedomājies, ka Eiropā jāskatās amazon.de, amazon.co.uk. Tai pašā amazon.de viņa uzrādās jau par €127.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

No Amazon.com var uz LV sūtīt?

Vispār var sūtīt uz LV, ne visas preces sūta, daudz ko nesūta, bet daudz ko sūta, esmu pircis. Pamēģināju iziet pasūtīšanas procedūru tieši šai klavierei. Var sūtīt uz LV, tik pirms pašas pirkšanas parādās 17$ par shipping (lai arī sākumā rādās free shipping) un 13$ importa nodokļi, pilnā cena beigās sanāk 75$. Par dārgu priekš ideāla?

Link to comment
Share on other sites

Ieleja, USB ar vadu arī nav droši. Vai tava klaviatūra ir pieslēgta caur PS/2 ligzdu? :D

Mana klaviatūra ir.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...