Jump to content

Es drukāju ātrāk par tevi...


vvv
 Share

Recommended Posts

Uz ātro atradu. Nav tik nopietns avots, kā tavās saitēs. Tāpat, nav tik nopietns apdraudējums, kā tevis pieminētais. Bet tomēr.

Par bezvadu klaviatūru pie stacionārā datora, ja vien ieradumi neprasa to klaviatūru apkārt nēsāt, mans viedoklis - priekš kam. Kādreiz man arī bija bezvadu klaviatūra, tik papildus noņemšanās ar baterijām. Vads no klaviatūras absolūti netraucē. Iespējams, citi domā savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Ja tā jau pilns galda ar visādiem loriņiem un klaviaturu + peli nākas visulaiku pastumt malā, lai netraucē, tad tas vads traucē. Ja divas klaviatūras, tad ar vadiem vispār bardaks.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , binary teica:

vai tas alumīnijs uz tausti būtu lietojams. Ir man kaut kāds metāla zīmulis - tak to pat rokās nevar normāli paņemt, sajūta vienkārši pretīga, maigi izsakoties.

Bet salīdzinot ar ko, plastmasu vai tad? Es nezinu pilnīgi nevienu, kas domātu, ka plastmasas korpuss(jebkam!) ir kādā veidā patīkamāks par slīpētu alumīniju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Emilz teica:

ka plastmasas korpuss(jebkam!) ir kādā veidā patīkamāks par slīpētu alumīniju.

Viss atkarīgs no plastmasas, ir sūdīgas un ir patīkamas, labākas par alumīniju. Man laptopam ir alumīnija korpuss, neteikšu ka diezko patīkams, tad jau Thinkpadu plastmasa ir labāka. Macbooki arī nav tie patīkamākie.

Link to comment
Share on other sites

Thinkpadiem(vismaz visiem, kurus es esmu taustījis) ir gumijotie pārklājumi, līdzīgi kā daudzām pelēm. Galīgi plika plastmasa tā nav. Klavieri nevienu neesmu redzējis ar gumijotu korpusu, par wrist-restiem nerunājot, protams.

Link to comment
Share on other sites

Es darbā pārsvarā lietoju tās, kuras nāk par velti DELL datoriem līdzi (šīs manliekas), nav ne vainas, ja netīšām aplej ar kafiju, tad izvelk nākamo no kastes un dzīvo tālāk. Plastmasa ir OK, tāda mazliet matēta, nav nekāds glumais variants. nojukusi patis no seris vēl neviena nav, rakstās labi.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Thinkpadu plastmasa

 

pirms 2 stundām , Emilz teica:

ar gumijotu korpusu

Thinkpadiem gumija, kam ir, ir tikai vākam no ārpuses. Thinkpad galda klavierēm nav nekādas gumijas.

pirms 4 stundām , vvv teica:

bezvadu klaviatūra, tik papildus noņemšanās ar baterijām

Jaunajām Apple ir lādējamas, nevis AA kā senāk. Bet kādā situācijā klavierei, kas atrodas uz galda (nevis, teiksim, klēpī gultā/dīvānā pie televizora), var būtiski traucēt vads, to gan arī es nesaprotu. Pelei cita lieta, pele tomēr ir jākustina.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Thinkpadiem gumija, kam ir, ir tikai vākam no ārpuses. Thinkpad galda klavierēm nav nekādas gumijas.

Thinpadiem gumija eksistēja kautkad vēsturē. Apskatot tuvāk ne to pašu svaigāko (t440s), bet jaunākiem un mazliet vecākiem tas materiāls ir tāds pats, var redzēt ka tas ir kautkas ļoti ciets un mazliet matēts. Gluži plastmasa tā nav, bet kompozōts kautkāds - plastmasa + stiklašķiedra vai kautkas tamlīdzīgs. Vecākām biznesa klases Nokijām bij kautkas līdzīgs uz tausti.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , vvv teica:

Par bezvadu klaviatūru pie stacionārā datora, ja vien ieradumi neprasa to klaviatūru apkārt nēsāt, mans viedoklis - priekš kam. Kādreiz man arī bija bezvadu klaviatūra, tik papildus noņemšanās ar baterijām. Vads no klaviatūras absolūti netraucē. Iespējams, citi domā savādāk.

Man pat pirmajai klavierei, ko lietoju pirms kādiem 10+ gadiem, pie intensīvas lietošanas 2x AA baterijas bija jāmaina (jālādē) reizi gadā - grūti to nosaukt par "noņemšanos".

 

pirms 12 stundām , Emilz teica:

Bet salīdzinot ar ko, plastmasu vai tad? Es nezinu pilnīgi nevienu, kas domātu, ka plastmasas korpuss(jebkam!) ir kādā veidā patīkamāks par slīpētu alumīniju.

Pazīsti kādu, kam ir iekodusi kobra? Nē? Super - tad jau kobras nekož! Izcila dzīves uztvere :D

 

pirms 10 stundām , 138 teica:

Bet kādā situācijā klavierei, kas atrodas uz galda (nevis, teiksim, klēpī gultā/dīvānā pie televizora), var būtiski traucēt vads, to gan arī es nesaprotu. Pelei cita lieta, pele tomēr ir jākustina.

Esi kādreiz ar kāju izrāvis kādu vadu no desktopa? Es esmu - ne vienu vien reizi.

Esi kādreiz uzrāvies uz to, ka nevari klavieri novietot ērtā vietā, jo vads gluži vienkārši ir par īsu? Es esmu - ne vienu vien reizi.

Esi kādreiz uzrāvies uz to, ka vadi uz galda sapinušies un, ņemot devaisu A, tas ir jāatpin no devaisa B vadiem? Es esmu - ne vienu vien reizi.

Esi kādreiz centies sakārtot vadus tā, lai tie netraucētu? Es esmu - un tad ir labāk, ja to vadu ir pēc iespējas mazāk.

Reizēm to klavieri vajag pie pašas galda malas, reizēm - tuvāk monitoriem. Ja vēl galds ar maināmu augstumu, tad tur arī klavieri sanāk kustināt.

Situāciju ir daaaaaudz.

Klēpī klavieri gan neturu. Turēju studiju gados, kad RTU gluži vienkārši nespēja nodrošināt >100Hz monitorus (85 Hz mirgoja kā negudri, tāpēc gribējās pasēsties tālāk no viņiem).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Es esmu - ne vienu vien reizi.

 

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Es esmu - ne vienu vien reizi.

 

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Es esmu - ne vienu vien reizi.

 

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Es esmu -

Nu ko lai saka. Klaviatūra ar vadu tev neder. Tev jāizvēlas bezvadu klaviatūra. :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , binary teica:

Esi kādreiz ar kāju izrāvis kādu vadu no desktopa?

 

pirms 6 stundām , binary teica:

Esi kādreiz uzrāvies uz to, ka vadi uz galda sapinušies un, ņemot devaisu A, tas ir jāatpin no devaisa B vadiem?

 

lūk arī atbilde

pirms 6 stundām , binary teica:

Esi kādreiz centies sakārtot vadus tā, lai tie netraucētu?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

Esi kādreiz centies sakārtot vadus tā, lai tie netraucētu?

var kārtot tos vadus cik vien uziet, agri vai vēlu sapīsies tikuntā. Ja nekā cita, kā klaviatūras un peles uz galda nav, tad jau viss kārtībā, nav kam īpaši sapīties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , vvv teica:

pa vidu starp parastajām gumijas membrānas klaviatūrām un mehāniskajām

Kaķis ir kaut kas pa vidu starp govi un delfīnu.

Ne gluži tā.

Scissor switch konstrukcija

 

220px-Scissor_switch_mechanism.svg.png

sastāv no membrānas un "šķēres"

 

nekā daudz kopīga ar mehānisko slēdzi tur nav

Brown.gif

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , 138 teica:

Kaķis ir kaut kas pa vidu starp govi un delfīnu.

Es to taustiņu ilgmūžības ziņā domāju, varētu teikt - nopietnības ziņā. Ja salīdzinājums ar kaķi, tad gumijas vs scissor vs mehāniskās ir pielīdzināms kāmītis vs kaķis vs bruņurupucis. Kaķis ir kaut kas pa vidu starp kāmīti un bruņurupuci. :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

 

 

lūk arī atbilde

 

Kārto cik gribi - tāpat tie vadi karājas. Ja vēl tai kārtošanai pievieno galdu ar maināmu augstumu (esi pie tāda ikdienā strādājis?), tad situācija kļūst vēl jautrāka :D

 

@AndrisBB , kā tam dell ir ar baterijām (klavierei, pelei)? Cik bieži jāmaina? Var lietot lādējamās?

Labots - binary
typo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , binary teica:

kā tam dell ir ar baterijām (klavierei, pelei)? Cik bieži jāmaina? Var lietot lādējamās?

Nezinu, neesu nekad mainījis baterijas, lietoju 2 tādus komplektus, man liekas, ka vecāko atpakoju kautkad ap septembri, ofisā vēl pāris rezervei stāv, kāds no blakus ofisiem bij izmetis vairākas neatpakotas, kā īstenam latvietim man bij jāsavāc :D

Vajadzētu laikam upgreidoties uz klavieri kura var strādāt ar vismaz 2 datoriem vienlaicīgi, kautko līdzīgu kā Logitech'ām ar tām baltajām pogām. Kautgan šīs Dell klavieres un peles ar izskatās ka ir Logitech ražojumi, vismaz pele noteikti (Logitech logo apakšā).

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , binary teica:

Baterijas lādējamās vai parastās?

Parastas Duracell kas bij kastē.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu kādam ātrāk rakstās ar Big-ass Enter pogu, mājās atradās USB A4Tech KB-720 (melna), var kaut ko sarunāt :D

Kā baumo, klavieres ar Big-ass Enter vairs netiekot ražotas (vai vismaz ir deficīts) :D

Citēt

There have been studies that have shown it to be easier to hit accurately than the ISO and ANSI Return keys.

kb-720-6b.gif

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Big-ass Enter ir vēl lielāks par lielo Enter. Vēl ne pārāk sen redzēju veikalā laptopu ar šādu. Bet, laikam taisnība, ka pazūd tas big-ass Enter no klaviatūrām.

Link to comment
Share on other sites

Es lietoju MS natuārālas klavieres... daaaaudz rakstu, programmētājs tomēr, ikdienas darbs, kaut kā vienalga cik liels ir enter. Pēc būtības, tas ir tāds pats taustiņš, kā pārējie... :prankster:

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā, pierast var pie jebkādas klavieres, diezgan ātri. Man ir ISO ar lielo Enter. Tad padilums uz Enter taustiņa ir pa vidu, kaut kur starp rindiņām sanāk sist uz tā, kad piesēžos pie ANSI klaviatūras, kur Enter pa vienu rindu, sākumā ir tendence Enter taustiņam netrāpīt, pāris minūtes, un viss sanāk. Bet ja jāizvēlas klaviatūra, izvēlētos ISO, ar lielo Enter.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Patiesībā, pierast var pie jebkādas klavieres, diezgan ātri.

Ja pusgads-gads skaitās "diezgan ātri", tad jā… Apmēram tik daudz laika man pirms 10 gadiem vajadzēja, lai kaut nedaudz pierastu pie laptopa klavieres. Bet arī pēc tam pie darba laptopa un pie privātā laptopa regulāri juka pogas (tās, kas ir visādi page up/down, delete, backspace, inserti utt).

 

@rubb, lieta tāda, ka, atkarībā no tā "tāda paša kā pārējie" taustiņa Enter formas atkarīgs tas, kur atrodas tie pārējie taustiņi.

Link to comment
Share on other sites

Lai nu kā, es ātri, ar visiem pirkstiem, varu drukāt tikai uz MS Natural klavierēm... uz citām iet lēni, tekoši jātaisa korekcijas etc... pieradums. Tā ka pa lielam viss atkarīgs no pieraduma. Nujā, MS Natural klavieres izvēlos arī dēļ tā, kā ar tām rakstot atrodas rokas... šie arī it kā pamato kāpēc tas labi un tā... bet nu lietoju tās jau nolaikiem, kad tās tikko parādījās :)

Link to comment
Share on other sites

binary, pie taviem drukāšanas ātrumiem, iespējams, vissīkākā atšķirība ir jūtama.

rubb, es neturu rokas pareizi rakstot. Ja piespiestu sevi iemācīties rakstīt pēc visas pareizības - rokas nebalstīt, rokas turēt pareizajā pozā... varbūt arī uz parastas klaviatūras rakstīšana sajustos gana ērta. Domāju, lielais vairākums datorlietotāju netur rokas pareizi rakstot.

keyboard_posture.jpg.cf812458a23b6f5ca63691b9d1aa87ea.jpg

Link to comment
Share on other sites

@vvv, štrunts par ātrumu, visu izšķir slāpes pogu novietojums :D Es jau arī situ pa pogām tikai aptuveni - citreiz trāpu pa pogas vidu, citreiz kaut kur pa stūri. Ne velti kļūdu labošana jau kopš sākta gala notiek refleksu līmenī - vēl neredzi uz ekrāna, ka ir kļūda, bet ctrl+backspace jau ir piespiests un vārds no jauna uzrakstīts. Bet nu kad jāpiespiež "Home", kurš vienai klavierei atrodas virs numpada, citai zem numpada, citai vispār nav (t.i., ir - Shift+Numpad7, pieņemot, ka numlocks nejauši nav izslēdzies), tad tās atšķirības jau liek par sevi manīt. Un ja vēl bultiņu pogas katrai klavierei atrodas citur… Pie tā visa nevar pierast 2min laikā…

 

Bet par tām klavierēm runājot … Pamazām atsāku apsvērt domu mājas laptopu "stacionarizēt". Tik pāris būtiskas problēmas jāatrisina - T240HD jāpiestiprina pie sienas (vot kā lai to izdara?!) un laptopu kaut kur jānogrūž (aizvērtā veidā nosvils, atvērtā veidā … hmm)…

Link to comment
Share on other sites

Ja runa iet par «tā pilnībā pierast pie citas klaviatūras», tad protams, mēdz būt vairāk atšķirību nekā lielais/mazais Enter, lielais/mazais Shift kreisajā pusē... Es priekš sevis kaut kā esmu nonācis - mana klaviatūra ir 105 taustiņu ISO, citādāku sev negribu. Bijušas ir kādreiz dažādas, kopumā baigais bardaks ar klaviatūrām. Galīgi nav vajadzīgi man visādi papildus taustiņi zem Fn pogām, tās Fn pogas arī katrreiz citā vietā gadās, tāpat visādi stulbumi, kā vienam laptopam man bija - nav Delete pogas, tā ir zem Fn. Delete ļoti bieži lietoju, rakstot tas ir tā pat kā Backspace tik otrā virzienā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , vvv teica:

rubb, es neturu rokas pareizi rakstot.

Arī par šādu lietu MS Natural KB ir padomāts - klavieres forma ir tāda, ka rokas ir tieši tādā leņķī, kā vajag :)

Es ieteiktu vienkārši kādreiz to klavieri pamēģināt... mok būs īstā :)

Man ir, jau seeeeen... a izporvēts ir daudz kas...

Link to comment
Share on other sites

Binary, te ir runa ne tikai par leņķi pa horizontāli, bet arī pa vertikāli...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Ja nu kādam ātrāk rakstās ar Big-ass Enter pogu

Man uz pamata laptopa ir Big-Ass enter poga (UK), tik ar resno galu augšā, nekā tavā bildē. Nav ne vainas, ir pierasts. Uz otra aptopa ir US layouts (laikam tāds kā tev patīk), vienkārši rakstot nekāds starpības, ja jāprogrammē tad backslah un hashtags šad tad jūk, bet pēc 10 min jau pārslēdzas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , rubb teica:

Arī par šādu lietu MS Natural KB ir padomāts - klavieres forma ir tāda, ka rokas ir tieši tādā leņķī, kā vajag

Droši vien, MS Natural KB ir ļoti labas.

rubb, es ieteiktu uzmest aci šīm. Ideja tur tā pati, tik tās jau ir mehāniskās.

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Man uz pamata laptopa ir Big-Ass enter poga (UK), tik ar resno galu augšā, nekā tavā bildē.

Andri, Big-ass Enter ir tieši tā, kas binary klavierē, tas, kas tavā UK klavierē ar resno galu augšā, ir parastais ISO klavieres Enter, big-ass Enter ir par trešdaļu lielāks, taisnīgi to nosaukuši par «big-ass».

Link to comment
Share on other sites

vvv... zini... mehāniskās, ne mehāniskās... ir provētas labas mehāniskās... nu nav tur škirba rakstot,  vismaz salīdzinot ar MS Naturālajām... jā, neesmu daudz rakstījis no citām klavierēm, var būt tāpēc... Bet nu man pilnīgi pietiek ar MS Naturālajām...

Pirmo Naturālo iegādājos... škiet 1999, kopš tā laika, uz šīm arī "sēžu", priekš manis ideāli, varu rakstīt ātri, arī neskatoties uz taustiņiem. Jā, reizēm rakstu ar diviem pirkstiem, reizēm ar visiem, kā kuru reizi... kāpēc tā, nezinu, bet nu tā ir...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Starp citu, tu tiešām vari rakstīt ar diviem pirkstiem, neskatoties uz taustiņiem?!

Mhm, 100%...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , rubb teica:

Starp citu, tu tiešām vari rakstīt ar diviem pirkstiem, neskatoties uz taustiņiem?!

Šodien papētiju kā es rakstu, tad varu teikt ka rakstu ar 4 pirkstiem neskatoties , 2 pirksti pārsvarā burtiem, otri divi spec taustiņiem, ja kautkas nojūk, tad tikai paskatos. Pietam interesanti, ka labajai rokai izmantoju rādītājpirkstu, kamēr kreisajai vidējo.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, tiešām piefiksēju, ka tomēr vismaz četri pirksti - uz cīsiņa ir īkškis, uz shifta mazais...

Link to comment
Share on other sites

Man K800 tur vidēji divas nedēļas. Nu jau gan pēc apmēram divu gadu lietošanas. Nopirku kad tiko iznāca. Tiešām nenožēloju izvēli lai gan daudzi teica priekškam,tur desmit normālas sanāk un blā,blā... Ņēmu komplektā peli Performance MX (arī cena bija salda).Pele gan tagad reizi nedēļā jalādē.

Link to comment
Share on other sites

4/13/2017 , 20:51, AndrisBB teica:

Es darbā pārsvarā lietoju tās, kuras nāk par velti DELL datoriem līdzi (šīs manliekas), nav ne vainas, ja netīšām aplej ar kafiju, tad izvelk nākamo no kastes un dzīvo tālāk. Plastmasa ir OK, tāda mazliet matēta, nav nekāds glumais variants. nojukusi patis no seris vēl neviena nav, rakstās labi.

Ienācās tas DELL KM636 komplekts priekš darba, layouts "pareizais", tagad jāpiešaujas - pogas ir augstākas nekā bildēs izskatījās, pirksti mazliet ķeras. Pele pirmajā brīdī tāda dīvaina izskatījās, bet nu lietošanā ir OK, rullītis diezgan ērts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , binary teica:

pogas ir augstākas nekā bildēs izskatījās, pirksti mazliet ķeras.

Nu tik zemas ka uz mana laptopa nav, bet rakstit var.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...