Jump to content

Es drukāju ātrāk par tevi...


vvv
 Share

Recommended Posts

Tu tomēr šodien izdomāji, ka jāturpin.

Tas no piegdienas topika tēmas.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

a ko citu

iepļaušu un iešu patrakot ar zālespļāvēju, šodien mani nevienam nah nevajag. LaBI, ka tā.

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

kappa, tā jau ir, tīri teorētiski produktivitātei vajadzētu uzlaboties, prasās mazāk taustiņu nospiedienu, ja nav jālieto mēmais taustiņš, bet, kā tu piemērā parādīji, dzīvē tas neko neizšķir. Es teikšu, ne tik daudz produktivitāte (tie būs niecīgi procenti), cik ērtība no apstākļa, ka katram burtam savs konkrēts taustiņš, ka rakstot nav jālieto mēmais taustiņš. Kamēr rakstīju ar QWERTY un apostrofu kā mēmo taustiņu, tādas situācijas ātri rakstot gadījās, rakstu, piemēram, vārdu «ārā», nospiežu secīgi ’ a r ’ , tad čohnīju, ka vārds «ārā» nebūs īstais, jāpalabo, spiežu Backspace, Backspace... vārds nodzēsts, tad rakstu jaunu vārdu, piemēram «iekšā», bet uzraktsās «īekšā»... tā apostrofa aktivizācija netika nodzēsta. Ir šādas tādas neērtības, ja jālieto mēmais taustiņš. Tagad man tādu neērtību nav, jūtos labāk rakstot ar ŪGJRMV. Pieļauju, ka ātrrakstīšanas rekordistiem, tie kas tiecas uz maksimāliem drukāšanas ātrumiem, tiem varbūt būtu izšķirīgi, tur būtu starpība, bet citādi, jā, piekrītu, produktivitātei uzlabojums minimāls. Neesmu gan tagad patrenējis rakstīšanas ātrumu, tieši ar ŪGJRMV, ātruma ziņā esmu sasniedzis to līmeni, kas man bija drukājot ar QWERTY, arī toreiz speciāli netrenējos uz ātrumu, bet, nezinu, kā būtu, ja būtu uzstādījums - izspiest maksimumu, gan jau bez mēmā taustiņa maksimums būtu lielāks.


Zuxters, skaidrs. Tātad tu neplāno rakstīšanu ar ŪGJRMV. Līdz ar to tu nepretendē uz pārsteiguma balvu no biedra vvv. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Līdz ar to tu nepretendē uz pārsteiguma balvu no biedra vvv.
Ko tik pa 2€ neizdarīsi! :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

???

Zuxters, kā to saprast? Ja tev 2 € iedos, tad tu rakstīsi ar ŪGJRMV? Baigi gudrais. Figtev, nedošu divus eiro. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Kamēr rakstīju ar QWERTY un apostrofu kā mēmo taustiņu, tādas situācijas ātri rakstot gadījās, rakstu, piemēram, vārdu «ārā», nospiežu secīgi ’ a r ’ , tad čohnīju, ka vārds «ārā» nebūs īstais, jāpalabo, spiežu Backspace, Backspace... vārds nodzēsts, tad rakstu jaunu vārdu, piemēram «iekšā», bet uzraktsās «īekšā»... tā apostrofa aktivizācija netika nodzēsta.

Nez, manam layoutam tiek dzēsta. Tiesa, ja rakstu "ārā", tad man nemaz nesanāk pēc apostrofa nospiešanas apstāties - pat cītīgi pie tā piedomājot, automātiski nospiežas burts, kuram tas apostrofs bijis paredzēts. Turklāt tas notiek gandrīz vienlaicīgi ar apostrofa nospiešanu, laika ziņā <0.2s (ļoti pat iespējams, ka <0.1s) starp burtu pogu nospiešanām. Grozies kā gribi, pa to īso laika sprīdi gluži vienkārši *nav iespējams* kaut ko paspēt izdomāt un pārdomāt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ja reiz "man taisnība" un "kā piemērs", tad sanāk, ka piemērs ir klaji nepatiess un "QWERTY+apostrofs" layoutu nepamatoti nomelnojošs? Kas tev tie par black PR izgājieniem :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

 binary, nē. Tu atkal spried pēc sevis. 0,1 s starp taustiņu nospiedieniem - tas nav kuram katram pa spēkam. Attiecībā uz tādiem ātrrakstītājiem, kā tu, jā, tas mans piemērs ir garām. Bet man tā ir gadījies, ne jau standarta situācijā, kad abas rokas uz klaviatūras un rakstu. Kaut vai, kad telefona saruna, ar vienu roku turu telefonu pie auss, ar otru roku kaut ko pabakstu uz klaviatūras, iegrimis sarunā, paralēli rakstu vārdu «ārā», tur man vairs nav nekas ātri, apostrofs vienā klaviatūras pusē, «a» burts otrā, skat, i iegadās, kad apostrofs nospiests, bet pēc tā sekojošais burts «a», nav nospiests.

 To taču tu nenoliedz, ka labāk, ja katram burtam savs taustiņš, loģiski. Nevis otrādi - labāk, ja daļa burtu caur mēmo taustiņu, ja tā būtu, netaisītu angļu valodai tādas klaviatūras, kā tagad, bet tādas, kur puse burtu zem taustiņiem, otra puse zem mēmā taustiņa.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Spiežot "apostrofs -> a -> r -> apostrofs -> backspace -> a", man uzrakstās "āa", nevis "āā".

Jāatzīst gan, ka testam vajadzēja vairākus piegājienus :D

 

 

 

To taču tu nenoliedz, ka labāk, ja katram burtam savs taustiņš, loģiski.

Te nu *tu* spried pēc sevis. Neko loģisku tur nesaskatu. Un nebūt nedomāju, ka katram taustiņam savs burts ir kaut par kripatu labāk nekā dažādi burti/simboli zem viena taustiņa. Pēc tavas loģikas, LV klavierei vajadzētu dažus simtus pogu - 66 priekš burtiem (lielie + mazie), 10 priekš cipariem, vēl daži desmiti dažādiem simboliem. Jā, visnotaļ interesanta loģika…

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Visu ko var iemācīties un ietrenēties. Droši vien atradīsies kāds, kas raksta ātrāk ar 5 pirkstiem, nekā dažs labs ar pareizo izkārtojumu un 10 pirkstiem. 

 

Tā kā ikdienā vairāk sanāk rakstīt angliski un kirilicā, līdz ar to pareizākos latviešu izkārtojumus lietot, lai drukātu boot.lv forumā, ir bezjēdzīgi. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

binary, nospiedu «apostrofs», «a», «r», «apostrofs», «backspace», «a». Sanāca «āā». Caur latviešu (standarta) izkārtojumu. Tev varbūt kāds cits izkārtojums bija, kad mēģināji?

Labi, beigsim par to, kas labāk, kas nav labāk. :) Tur mēs neko vairs neizmainīsim - priekš biedra binary labāk QWERTY, priekš biedra vvv labāk ŪGJRMV. Kuram no viņiem taisnība? Laikam jau biedram binary taisnība, jo QWERTY lieto visi, un visi būs biedra binary pusē nevis biedra vvv pusē. Tomēr, biedrs binary ne ar ko neizceļas, viņš ir kā visi, viņš lieto QWERTY, toties biedrs vvv ir kas īpašs, viņš QWERTY nelieto... par biedru binary neviens neteiks - šis ir puisis, kurš drukā ar QWERTY, bet par biedru vvv gan teiks - šis ir puisis, kurš drukā ar ŪGJRMV... :sarkasms:

Tagad cita lieta jānoskaidro - vai ir kāds starp biedriem, kurš raksta vai plāno rakstīt ar ŪGJRMV? Biedrs Zuxters vienīgais ieminējās par pamēģināšanu sporta pēc...

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Tomēr, biedrs binary ne ar ko neizceļas, viņš ir kā visi, viņš lieto QWERTY, toties biedrs vvv ir kas īpašs, viņš QWERTY nelieto...

Gan jau arī biedrs binary ar kaut ko izceļas. Galu galā, nav jau tā, ka biedram vvv būtu vairāk stundu dienā. Cita lieta - ar ko katrs no tiem minētajiem biedriem "aizpilda" sev atvēlētās stundas…
Link to comment
Share on other sites

Par biedru binary. Biedrs binary šajā tēmā izcēlās kā ātrākais drukātājs, aizmirsu, cik bija tavs rezultāts - riktīgi pāri simtam. Cepuri nost! Tas ir ko vērts! Par to vien biedrs binary manās acīs ir īpašs. Nopietni. Teikšu, tāda ŪGJRMV iemācīšanās ir sīkums salīdzinot ar tik ātru drukāšanu. Esmu pārliecināts, iemācīties ŪGJRMV varētu jebkurš, ja vien būtu gribēšana, tur paies nedēļas - daži mēneši, toties iemācīties drukāt tik ātri, kā tu drukā, tur paies gadi... un tikai retais to vispār spēs.


 Tā. Pirmdiena pagājusi, nu jau ir krietni pāri pusnaktij. Tā arī neviens biedrs, kurš raksta ar ŪGJRMV, nepieteicās. Nelielu cerību deva biedrs Zuxters #252 komentārā, bet tūlīt #255 komentārā viņš pateica stingru «Nē».

 No vienas puses labi, varu turpināt sevi uzskatīt par vienīgo, kurš drukā ar ŪGJRMV, vismaz starp foruma biedriem. No otras puses skumji, ka esmu tāds vientuļš šajā ziņā.

 Lai tur kā, pārsteiguma balva no manis netiek nevienam.


 Vai kāds grib zināt, kas tā par balvu? :) Es varētu nosaukt viskautko, sākot ar jaunu Mazdu... Kāda vairs tam nozīme, tāpat galvenā balva nevienam netiek.

 Tagad pavisam godīgi. Biju paredzējis uzdāvināt tam biedram, kurš raksta, mācās rakstīt ar ŪGJRMV, tam, kurš pirmais pieteiksies, jaunu klaviatūru. Tādu pašu, ar kādu rakstu es, nu jau trīs gadus. Lieta tāda, ka gribu nopirkt sev vēl vienu rezervei. Papētīju pašreizējo piedāvājumu, vai kas jauns labāks nav parādījies, sapratu, ka jāpērk tas pats modelis. Gribu blank, gribu pilnā izmēra, gribu ar PS/2 (beidzas pamazām šie savienojumi klaviatūrām, jaunākie modeļi, skatos, vairs tikai ar USB), uzreiz liela daļa klaviatūru atkrīt. Beigās, no tām, ko mācēju sameklēt, tā pa īstam manām visai kaprīzajām vēlmēm atbilst trīs klaviatūras WASD V2 105-Key ISO, Blank 105 key Filco Majestouch-2 un Das Keyboard Model S Ultimate. Pirmo jāsūta no ASV, kas cenu divkāršo (lieli sūtīšanas izdevumi plus muita), otrā patīk, nav tik slavena kā Das, bet zinātāji novērtēs, diemžēl šī ir visai dārga, beigās izvēlē paliku pie Das Keyboard, tā paša, kas man ir. Kaut kā neiepatikās man jaunākais Das Keyboard 4, arī tas, ka to vairs neražo Taivānas rūpnīca, bet Ķīnas, arī tas, ka nav vairs PS/2... Bet, pats galvenais, Das Keyboard Model S Ultimate tagad tirgo ar smuku atlaidi, iespējams, ka beigs to modeli ražot. Tās atlaides dēļ arī ienāca prātā doma, paņemt vēl vienu, dāvanai kādam no foruma, šipings otrai klaviatūrai nulle + atlaide, ta nemaz tik liels papildu tēriņš man nebūtu.

 Ko tur vairs, nav vārdu skumjāku par vārdiem «par vēlu»...


 Tomēr. Lai nebūtu jābeidz uz tik skumjas nots. Pagarinu pieteikšanās laiku (nosacījumi #251 komentārā) līdz 23.08.2016. 23:59:59.

 Nē, nē. Galvenā balva nebūs. Tikko pasūtīju tikai vienu Das Keyboard klaviatūru sev. Būs kas krietni pieticīgāks - mierinājuma balva. Kaut, maz ticams, ka tas nonāks līdz kādam foruma biedram. Notiksies tāpat kā vakar. :) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu pārliecināts, iemācīties ŪGJRMV varētu jebkurš, ja vien būtu gribēšana, tur paies nedēļas - daži mēneši, toties iemācīties drukāt tik ātri, kā tu drukā, tur paies gadi...

Tak tur nav ko mācīties - gluži tāpat kā jebkurā jomā, tur ir vienkārši jādara. Vienkārši truli jāraksta pa 2-5-10 stundām dienā. Un tad nekādus gadus nevajag, lai sasniegtu 600-800 simbolus minūtē.

 

 

 

No otras puses skumji, ka esmu tāds vientuļš šajā ziņā.

Kāds tur vēl "skumji" - visi, kas izceļas, ir vientuļi! Citādāk taču viņi neizceltos :D

Link to comment
Share on other sites

Zelta vārdi, tā viņš arī ir., izceļas, kas viens, nevis bariņš.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienkārši truli jāraksta pa 2-5-10 stundām dienā. Un tad nekādus gadus nevajag, lai sasniegtu 600-800 simbolus minūtē.

Diez vai. Es domāju, pāri simt vārdiem minūtē vispār tiek tik procents, daži procenti.

Līdzīgi izklausītos Bolts sakot - zem 10 sekundēm, tur jau nekādus gadus nevajag, vienkārši truli jāskrien. :)


Otrdiena pagāja. Neviens negrib ŪGJRMV. Nevienam balva netiek.

Secinājums - biedrs vvv ir pagaidām vienīgais zināmais cilvēks, kurš raksta ar Latviešu klaviatūras izkārtojumu. Vēlreiz paldies, visiem, kas komentēja šajā tēmā, visiem, kas lasīja šo tēmu.

Jūs visus kvēli mīlēdams, mūžam Jūsu vvv

:)

Link to comment
Share on other sites

Eu, tā nevajag, paliec ar mums. Tas nekas, ka Tu drukā UMURJUGMURĀ. Visādi citādi esi normāls cilvēks. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ko tu padomāji, Racer? Kādreiz šitā jokojāmies darbā - atnāk oficiāla vēstule (no tādiem jēdzīgiem partneriem), viena pavecāka kolēģe ķiķinādama raksta atbildi - «Dārgais draugs»... nobeigumā parakstās «Vienmēr Tevi mīlēdama, mūžam Tava»... Bija kaut kādas 20to 30to gadu grāmatas, kur šitās formas izlasījām. Kādreiz, tas bija solīdi, tā rakstīja. Angļu valodā gan tas nav nekas neparasts - biznesa vēstulēs «Dear», «Warm regards»...

Link to comment
Share on other sites

Vakar biju pēc preces i-veikalā ar kuru sadarbojos. AIO.

Ieraudzīju visādas taustiņu uzlīmes, bet latviešu ar garumzīmēm un mīkstinājumiem nebija, citādi būtu paņēmis. Ir lieka klaviatūra kurai uzlīmēt. Paprasīju, teica ka viņiem nekad nav bijis, pat pabrīnījās, ka pirmo reizi kāds par to ir interesējies.


Nu var jau ar smalku marķieri piezīmēt klāt parastajām uzlīmēm.

Link to comment
Share on other sites

Jā, pilnīgi melna, bez burtiem. Priekšrocība šādai klavierei - der jebkuram izkārtojumam.

Zuxters, tā var saprast, ka tu labprāt pamēģinātu latviešu izkārtojumu, pagaidām tevi no tā attur tikai atbilstošas klaviatūras trūkums?

Link to comment
Share on other sites

Tā priekšrocība tāda "stipri pievilkta" - arī krāsaina un/vai ar burtiem der tieši tam pašam "jebkuram" izkārtojumam.

Link to comment
Share on other sites

Es jau vēl nekur nebiju teicis, ka nevēlos pamēģināt.

Un jā, nav klavieres atbilstošas, jo es skatos uz taustiņiem, savādāk nemāku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mērenam rakstītājam tā nav problēma. Problēma būtu tam, kuram ikdienā teksti jādrukā, nevis izklaides pēc.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, binary, ja drukā neskatoties uz taustiņiem, tad pilnīgi vienalga, kāda klaviere. Ienāca prātā doma - salikt uz taustiņiem gruzīņu burtus, skats būtu labs, vēl efektīvāk kā blank. :D

Link to comment
Share on other sites

Bet tu tak arī, tev jau vispār nav uz ko skatīties.

Tas vvv.

Pizģets mūsdienu dzīve, eju pa ielu, dzeru alu un drukāju bootā. Tā ir atkarība.

Vispār divas.

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka daži iemācās ar klasisko pogu telefonu rakstīt, piemēram, SMS uz telefonu neskatoties, telefonu no kabatas neizvelkot raksta. :)

Link to comment
Share on other sites

Vislabāk ir piektdienas vakārā pagalma mauriņā atlaisties atpūtas krēslā un (nedomājot par atkarībām) pārlasīt forumu, dzerot alu un uzpīpējot. Ja nu ko ar ieraksti, tad nerūp ar kādu klaviatūras izkārtojumu.... :)

Labots - Racer
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

pagalma mauriņā atlaisties atpūtas krēslā
Ja ar android, tad klaviatūra ir swiftkey.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vislabāk ir piektdienas vakārā pagalma mauriņā atlaisties atpūtas krēslā un (nedomājot par atkarībām) pārlasīt forumu, dzerot alu un uzpīpējot. Ja nu ko ar ieraksti, tad nerūp ar kādu klaviatūras izkārtojumu....

:)

Typewriter_Garden-Pinterest.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LVArturs
Ja ar android, tad klaviatūra ir swiftkey.

Swype, jo SwiftKey nav cut/copy/paste/select all shortcut'u, kā arī nevar ērti pārslēgt daudz valodu. #holywar

Labots - LVArturs
Link to comment
Share on other sites

Vislabāk ir piektdienas vakārā pagalma mauriņā atlaisties atpūtas krēslā un (nedomājot par atkarībām) (..)

Tā jau ir, par tām atkarībām parasti kaut kā neaizdomājas… līdz brīdim, kad ir par vēlu.
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...