Jump to content

Es drukāju ātrāk par tevi...


vvv
 Share

Recommended Posts

(labots)

Zuxters, drukāšana ir daļa no datorlietošanai nepieciešamajām prasmēm. Tas, ka mēģinu iemācīties latviešu ergonomisko tastatūras izkārtojumu, ir ar domu, ka man datorlietošana kļūs ērtāka, jo tekstus man iznāk rakstīt pārsvarā latviski, var rakstīt kā parasti, bet ierastā QWERTY priekš latviešu valodas tekstiem ir ne visai pateicīga, jo garie patskaņi, mīkstinātie līdzskaņi... jāraksta caur mēmo taustiņu, ŪGJRMV savukārt visi burti ir uz taustiņiem. Pagaidām man izdodas pamazītēm virzīties uz nosprausto mērķi, domāju, pāris nedēļās, varbūt pat ātrāk, pāriešu uz ŪGJRMV izkārtojumu, paies ilgāks laiks, kamēr rakstīšu tik pat ražīgi kā tagad ar QWERTY. Ceru, ka mani pūliņi atmaksāsies, rakstīšana latviski man būs kļuvusi ērtāka.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Gandrīz trīs gadi atpakaļ es nopirku klaviatūru bez uzrakstiem, tā saucamo blank keyboard. Iesaku visiem pamēģināt rakstīt ar tādu, jūs pārstāsiet skatīties uz taustiņiem uzreiz. Uzlīmes pie mums tirgo pārsvarā kirilicai, tas gan. Un klaviatūru tādu nopirkt ar diez vai izdosies. Pieprasījuma taču nav, lai tādu ražotu. Es pats zinu tikai divus cilvēkus, kas ir rakstījuši ar ŪGJRMV - es pats un foruma biedrs nevertell, šīs tēmas #83 komentārā viņš uzrakstīja, ka pamēģinājis. Varbūt vēl kāds no foruma biedriem to izdarīja, šīs tēmas iespaidā, tik nav informācijas. Variants ir - pirkt klaviatūru ar maināmiem taustiņiem (visdrīzāk tā būs mehāniskā), un pasūtīt atbilstošos taustiņus, internetā ir piedāvājumi modificētiem taustiņiem. Šis gan nebūs lēts pasākums, krietni lētāk būs nopirkt blank keyboard un iemācīties rakstīt ar tādu.


Melnas izolentes gabaliņus uzlīmēt uz esošās klaviatūras taustiņiem - tas vispār nekādus izdevumus neprasa.


Tikko googlē atradu variantu: http://online-welcome.com/blank-stickers-c-220/blank-keyboard-stickers-non-transparent-black-p-2930

Link to comment
Share on other sites

Ar QWERTY pamēģini vārdu "hujņa", arī būs sabremzēšanās.

Pag pag, runa ir par latviešu, nevis krievu valodu :D

Sasodītā līme… Nomazgāt no rokas nevar, bet roku pie laptopa pielīmēt (pie mazgāšanas) - mierīgi… Tas laikam nozīmē, ka nevis pie PC jāsēž, bet jāturpina smērēt rokas, ja reiz uzradusies brīva minūte :D

 

Iesaku visiem pamēģināt rakstīt ar tādu, jūs pārstāsiet skatīties uz taustiņiem uzreiz.

Bērnībā, šķiet, pats tādu mēģināju uztaisīt - nokrāsoju taustiņus. Tā gan bija kļūda - tā klaviere pēc tam nebija diez ko lietojama.

Vēlākos gados klaviere pati no sevis pārtapa par to "blind keyboard" - burti gluži vienkārši gadu gaitā nodila. Tā kā sieva raksta mazliet sliktāk nekā es, tad beigās salīmēju kaut kādas uzlīmes.

Savukārt pirms tā "bērnībā" biju novērojis, ka, skatoties uz klavieri, es rakstu jūtami lēnāk. Droši vien līdzīgi ir ar runāšanu - ja jāpiedomā pie katra burta, kā to izrunāt, tad sanāk nevis "runāšana", bet kaut kāda muļļāšanās. Ar klavieri līdzīgi - ja par katru pogu jādomā, kur tā atrodas, tad tā vairs nav drukāšana.

Link to comment
Share on other sites

Nē puiši,manuprāt nepāriet uz to tastatūru kad jau neskaties uz viņi ar QWERTY,jo atmiņa paliek atmiņa.Es jau gadus 4 neskatos,nu un nedomāju ka varētu pāriet.

Uz qwerty testā ir 70 vārdi minūtē un 370 nospieztie taustiņi un 5 kļūdas

Link to comment
Share on other sites

Pa svētdienu neiznāca pavingrināties, šovakar piesēdos. Skat, vēl nedaudz uzlaboju rezultātu:

">typing-test_35_AH.png


 

 

nu jā. ja tu raksti tikai latviski, un tikai ar savu datoru/datoriem, tad rezultātā tu visus latīņu burtu tekstus jebkurā valodā rakstīsi caur UGJRMV.

Nākās atzīt, ka biedram ervie šajā ziņā var izrādīties taisnība. Sākumā domāju, ka QWERTY manī ieēdies, tā, ka līdz nāvei, bet šodien konstatēju, ka kopš sāku vairāk lietot ŪGJRMV, QWERTY sāk "atiet", šis pats tests vairs ar QWERTY man lāga nepadodas... Vēl jau rakstu ar QWERTY, bet, piemēram, šajā forumā komentārus rakstu ar ŪGJRMV, vairākas dienas, cik te tā teksta salasās, bet tomēr... Būs man šonedēļ viens darbiņš, ne īpaši steidzams, kur diezgan tekstu, to rakstīšu ar latviešu ergonomisko tastatūras izkārtojumu, ja izdosies daudz maz raiti tikt galā, palikšu pie ŪGJRMV uz visiem laikiem.


Šovakar izveidoju pilnu ŪGJRMV izklājumu uz trijām papīra lapām. Ja nu kādam ir interesanti, varat apskatīt.

post-73992-0-80416500-1460503367_thumb.jpgpost-73992-0-72512300-1460503382_thumb.jpgpost-73992-0-69346600-1460503393_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

latviešu ergonomisko tastatūras izkārtojumu
Joka pēc pamēģināju tos 4 vārdus, kas citātā ar ŪGJRMV burtus atrast. Vairāk kā minūte man laiku prasīja.
Link to comment
Share on other sites

Zuxters! Dārgais! Tu esi trešais cilvēks, kas rakstījis ar ŪGJRMV! Laipni lūgti ŪGJRMV rakstītāju klubā! :)

Priecājos, ka biedri izrāda interesi.

Link to comment
Share on other sites

Viņš vai tad rakstīja? Viņš tikai pamēģināja atrast burtus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā jau jebkuru "faktu" var "pievilkt aiz ūsām". Līdzīgi kā to, ka QWERTY ir kaut kāds dikti nepateicīgs vai vēl nez kāds tur layouts priekš vienas vai otras valodas, vēl jo vairāk - ja sanāk rakstīt daudz.

 

Starp citu, varbūt tu izmanto arī kaut kādu "auto complete" rīku? Ja nē, tad iesaku papētīt šo virzienu - gan jau tādā veidā varētu rakstīt 3x ātrāk, turklāt spiežot 3x mazāk pogu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kaut kādu "auto complete" rīku

Ir tādi latviešu valodai?

Dažus gadus atpakaļ AutoCADā komandrindā šitais autocomplete sākās, ļoti ērti, bet tas tik uz komandām attiecas.

Link to comment
Share on other sites

Jābūt. Ja ne gluži ar iebūvētu latviešu valodas vārdnīcu, tad ar pievienojamu vārdnīcu un/vai apmācāms un spējīgs vārdus sakārtot ne tikai alfabēta secībā, bet arī pēc to lietošanas biežuma.

Link to comment
Share on other sites

 Biedri! Tas ir noticis. Esmu pārgājis uz ŪGJRMV.

 Neiznāca, kā nedēļas sākumā plānojās, iesākt to darbu, kur tā pavairāk drukāšanas, tas man bija kā tāds sevis pārbaudes pasākums izdomāts, vienkārši, no manis neatkarīgu apstākļu dēļ, atbīdījās termiņi uz nedaudz vēlāku laiku, tad vēl šonedēļ pāris neparedzētas izbraukšanas darba darīšanās iegadījās, neizdevās pat lāga iesākt, bet, vienalga, visas savas drukāšanas veicu caur ŪGJRMV, centos...

 Zināt, notikās kas neparedzēts, ko pats nebiju gaidījis - jo labāk man sāka padoties ŪGJRMV, jo vairāk sāku izjust, ka mana veiklība drukājot caur QWERTY iet mazumā... uzzīmēšu vēlāk paskaidrojošu ilustrāciju, ko pievienošu komentāram. Pameklēju internetā, atradu, daudziem, kas apgūst otru tastatūras izklājumu tā ir, pārslēgšanās starp izkārtojumiem, kad apgūti divi nav viegla, par šo infas daudz, jo par šo raksta, kas angļu valodai sāk izmantot Dvorak izkārtojumu, ir, kas ar laiku iemācās lietot vienlīdz labi abus, bet tas, kā sapratu, atkal prasa papildu mācīšanos. Lai tur kā, es par šo gandrīz neuztraucos, pārskatāmā nākotnē nesaredzu sevi drukājam citās valodās, atgādinu, man drukāšana pārsvarā latviski, tā ka neko nezaudēju, ja pārvaldu tikai ŪGJRMV. Vēl iedomājos, tiem, kam bagāžā vairāki izkārtojumi, šajā ziņā vieglāk tādiem, kuru vienlaikus izmantojamie izkārtojumi atšķirīgos alfabētos, piemēram, latīņu un kirilica, vai latīņu un hieroglifi kaut kādi... manā gadījumā burti tie paši, brīžiem sāka sajukt, kā vairāk parakstu ar ŪGJRMV, pēc tam ko rakstu ar QWERTY, sākas kļūdas, p vietā nospiežas b, d vietā nospiežas s...

 Tā nu nācās pieņemt lēmumu - vai nu..., vai nu... Un ko jūs domājat? Protams, nolēmu atteikties no QWERTY un palikt pie ŪGJRMV, kā vienīgā izkārtojuma. :) Lai QWERTY paliek manas atmiņas kādā dziļākā plauktiņā, nekur jau tas nepazudīs, ja nu kādreiz radīsies vajadzība pēc tā, nebūs man to atkal iemācīties tik pat grūti, kā pilnīgi no jauna, kā pirmo reizi.

 Sitiet man uz pleca. Jūs redzējāt, es to paveicu. Apskatījos uz datumu, kad šo tēmu iesāku, tad pirmo reizi kaut ko biju uzrakstījis ar ŪGJRMV. Tas bija precīzi pirms 16 dienām. Saprotams, nevar teikt, ka jauno izkārtojumu esmu apguvis pilnībā, rakstu es ar ŪGJRMV tagad apmēram uz pusi lēnāk, kā rakstīju ar QWERTY, pirms sāku mācīties ŪGJRMV, bet dienu no dienas, rakstīšana padodas arvien veiklāk, paies kāds laiks, domāju, vairākas nedēļas vismaz, kamēr pietuvošos savam agrākajam rakstītprasmes līmenim ātruma ziņā. Varbūt vajadzēja teikt atā QWERTY jau kādas dienas agrāk, bet ir labi tāpat, paši lasījāt dažu biedru komentāros, visai skeptiskas prognozes bija.

 Pie sevis ceru, ka atradīsies vēl kāds vai kādi, kas iedvesmojušies no mana parauga, mēģinās iemācīties ŪGJRMV. Ticiet man, latviešu valodai ir šis izkārtojums ērtāks. To varu apliecināt jau tagad, izbaudu rakstīšanu ar ērtāku burtu novietojumu, izbaudu rakstīšanu bez nepieciešamības izmantot mēmo taustiņu... jā, ir savi mīnusi, iepriekš tos minēju, bet latviešu tekstos tie ir sīkumi, domāju, palielinoties rakstīšanas ātrumam latviešu ergonomiskā tastatūras izkārtojuma priekšrocības kļūs izteiktākas.

 Nobeigumā vēlreiz atgādināšu, ŪGJRMV der drukāšanai latviešu valodā, drukāšanai angļu valodā no tā nav ieguvumu, tieši otrādi, QWERTY angļu valodai būs daudz labāks... ŪGJRMV tik priekš tādiem, kā es, kam rakstīšana galvenokārt latviski.


Te apsolītā paskaidrojošā ilustrācija.

post-73992-0-07726100-1460759531_thumb.jpg

:sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Dulls vecis! :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

pa gandrīz trim gadiem, kopš lietoju blank keyboard, izveidojies ieradums rakstot neskatīties uz klaviatūru nemaz, pasēdēju, skatījos uz tām trim rindām burtu un iezubrīju to izvietojumu no galvas.
Man pa 20 tas nav izdevies.

Un sen vairs par to nedomāju.

Link to comment
Share on other sites

Nupatās nedaudz pavingrinājos, veicu testu, atkal uzlabots rezultāts.

http://10fastfingers.com/share-badge/35_AJ

Šodien aizvācu no datora visus pārējos tastatūras izkārtojumus, atstāju tikai ŪGJRMV. Pagaidām esmu lēnāks drukāšanā, toties priecājos par savu pakāpenisko drukāšanas iemaņu uzlabošanos drukājot ar jaunapgūto izkārtojumu. :)

Link to comment
Share on other sites

Lai gan man ir dalītas domas par visa šī pasākuma lietderību (lasīt pirms nedēļas rakstīto par suņiem un viņu olām), bet es vienkārši nespēju nenoņemt cepuri biedra vvv neatlaidības priekšā. 

 

Kad būs brīvāks laiks, pamēģināšu kādai no savām klavierēm pārlikt burtus un pamēģināt. Māc gan pamatota aizdoma, ka QWERTY man ir asinīs, un ne tuvu nesanāks ne tik ātri ne ērti piešauties citam layout, kaut vai izmēģināšanas nolūkos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies, Reini, par uzslavu. Ir sava neatlaidība vajadzīga, vairāk gan pašā sākumā, vēlāk jau pamazītēm kļūst vieglāk. Teikt, ka šis viss man būtu prasījis kaut kādas pārcilvēciskas pūles, nevaru, vidēji kāda stunda dienā, un ar ne katru dienu, galvenais, ka nezuda interese. Arī forums palīdzēja, kā sākumā uzrakstīju, kad izlielās daudzu priekšā, es to izdarīšu... kauns būtu pamest iesākto, tāda papildus motivācija bija. Par lietderību, var piekrist, vai ir vērts vai nav... Lai tur kā, es jau tagad jūtu lielāku ērtību, ka nav jālieto mēmais taustiņš, precīzāk, gandrīz nav jālieto, rakstot x, y, q, w jāspiež AltGr, šis padara ŪGJRMV ne visai parocīgu rakstot angliski. Citādi, nav ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

Kad būs brīvāks laiks, pamēģināšu kādai no savām klavierēm pārlikt burtus un pamēģināt.

Doma laba, bet kā ar garumzīmēm un mīkstinājumiem? Zīmēsi, līmēsi? Man arī ir vecas neizmestas, mož arī taustiņus pārlikt un pamēģināt?
Link to comment
Share on other sites

Zuxters - jā, tā kā LV klaviatūras izkārtojumam vairāki mīksto līdzskaņu un patskaņu taustiņi atkārtojas, bija doma no vairākām identiskām klavām salikt vienu pilnu lajout, un piezīmēt vai ar lāzera engraving tūli iededzināt mīkstinājuma un garumzīmes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šodien aizvācu no datora visus pārējos tastatūras izkārtojumus, atstāju tikai ŪGJRMV.

Nabaga tie cilvēki, kam kādreiz sanāks piesēsties pie tā paša PC :D

 

 

 

Teikt, ka šis viss man būtu prasījis kaut kādas pārcilvēciskas pūles, nevaru, vidēji kāda stunda dienā, un ar ne katru dienu, galvenais, ka nezuda interese.

Interesanti, kā būtu mainījusies "rakstīšanas dinamika", ja stundu dienā veltītu treniņam ar QWERTY?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nabaga tie cilvēki, kam kādreiz sanāks piesēsties pie tā paša PC

Nav ko līst pie mana datora. :sarkasms:

 

 

Interesanti, kā būtu mainījusies "rakstīšanas dinamika", ja stundu dienā veltītu treniņam ar QWERTY?

Iespējams, kaut kādus uzlabojumus panāktu, bet tas nebūtu tik interesanti. Toties tagad man priekšā iespējas apzināt jaunā izkārtojuma pārākumu. Turklāt savā veidā jūtos kā celmlauzis...

Nupatās atkal pārbaudīju sevi testā.

typing-test_35_AL.png

Neiegrozījās šodiena darbā, ka daudz jādrukā, bet vienalga, cik nācās drukāt, iet labumā manas prasmes.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

hmmm... nebiju domājis par ūgrjmv lietošanu, līdz šim... varbūt pamēģināt?...

iemācīties citu izkārtojumu it kā grūtības nesagādā, jo nemanot esmu iemācījies atrast kirilicas burtus uz klavieres... līdz ar to droši vien varētu arī qwerty azstāt... kādas 15-20 sekundes gan paiet, kāmēr smadzenes pārslēdzas no rakstīšanas no qwery uz йцукен... :D

ātrums krieviski gan ir nesalīdzināmi zemāks, jo rakstu reti...

 

rudenī bij uznākusi doma, ka rakstu darbus vajag drukāt ar aklo metodi... pat sanāca, bet tas ļoti atkarīgs no klavieres... darbā un mājās ir pilnīgi atšķirīgas klavieres, abas Logitech, bet uz vienas viegli rakstīt neskatoties, uz otras nekas nesanāk...

tagad gan esmu palaidies un blisinos uz pirkstiem... :D

Link to comment
Share on other sites

 Athlons, tev teksti, ko jādrukā, pārsvarā latviski? Ja tā, tad esi drosmīgs, mēģini ŪGJRMV. Es vēl neesmu sasniedzis to drukāšanas veiklību, kas man bija ar QWERTY, drukājot varēju vispār nedomāt, pirksti paši "atcerējās", kur kurš taustiņš, tagad rakstot piedomāju, automātā vēl neizdodas, tas ar laiku nāks. Sāksi drukāt ar latviešu ergonomisko tastatūru, redzēsi, cik patīkami, ka nav jālieto mēmais taustiņš, padomā, cik daudz tādu burtu, kas caur mēmo taustiņu rakstās, katram tādam gadījumam lieks taustiņa nospiediens.

 Ja izdomā sākt, un vajag sākumā špikeri, esmu izveidojis ŪGJRMV karti izkārtojumam, pilnu, kāds tas iebūvēts iekš W10, ar visām papildus rakstzīmēm un visādiem umlautotajiem burtiem... diezgan daudz tur visādu, nez vai kādam tie maz noderēs, biju ielicis 129. komentārā attēlus, bet tie pie ievietošanas saspiedās, ka diez ko tur labi nevar redzēt, varētu pdf failu ielikt, tik nezinu kā.


Tiku pie nākamā sliekšņa.

typing-test_35_AO.png


Šodien darbā drukāšanas tā pavairāk, nu pavisam bez sasprindzinājuma padodas.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tā, tad esi drosmīgs, mēģini ŪGJRMV.

 

Mani tā kā sāk pārņemt sajūta, ka te kaut kāda  ŪGJRMV sekta ir tapusi...

Link to comment
Share on other sites

:sarkasms:

Vēl jau nekas nav tapis. Pagaidām ir tikai mēģinājumi tādu izveidot. Joprojām ar minimāliem panākumiem.

Link to comment
Share on other sites

Tas #152 posts tāds interesants:

Posted 48 minutes ago
Edited by vvv, 58 minutes ago.

 

Rādās, ka vvv ne tikai drukā ar kaut kādu kreiso layoutu, bet arī ceļo laikā :pooh_go:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

binary, nē, to komentāru uzrakstīju jau vakar, drīz pēc biedra Athlons komentāra. Šodien rakstīju jaunu, liku linku ar drukāšanas rezultātu, bet bildei pievienojās papildus teksts nesakarā, http visādi, ko padzēsu rediģējot, tad pierakstīju vēl vienu teikumu. Ir foruma uzbūvē bardaks šajā ziņā, ieraksti kādā tēmā komentāru, neviens pēc tam nekomentē, atgriezies tēmā pēc dažām dienām, raksti jaunu komentāru zem sava... neizveidojas jauns komentārs, bet teksts pievienojas iepriekšējam, turklāt, iepriekšējā komentāra rakstīšanas laiks iet zudumā, parādās jauns komentāra laiks, tas, kad rakstīts pēdējais. Pamēģini, redzēsi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas vēl nav nekas. Bija kādu laiku atpakaļ viena tēma, kur Čaks Noriss atbildēja uz jautājumiem, kuri vēl nebija uzdoti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

drukā ar kaut kādu kreiso layoutu

Par šo tu smagi kļūdies. ŪGJRMV nu galīgi nav nekāds kreisais layouts, tas ir oficiāls latviešu valodas tastatūras izkārtojums, kas nostiprināts Latvijas valsts standartā, LVS 23:1993 "Latviešu tastatūra datoriem" https://www.lvs.lv/lv/products/80

Es drīzāk par kreiso nosauktu tādu lāča apostrofu, ko ļoti daudzi lieto, nav ne vainas, neko nesaku, tik tas ir tāds pamatīgi izravēts, nav tur daudzu speciālo rakstzīmju, kas Windows iebūvētajos izkārtojumos latviešu valodai ir.


 

 

Tas vēl nav nekas. Bija kādu laiku atpakaļ viena tēma, kur Čaks Noriss atbildēja uz jautājumiem, kuri vēl nebija uzdoti.

Šajā forumā tas ir iespējams. Apskatiet komentāra laiku, piemēram, šīs lapas augšējam 121. komentāram. Kad esat ielogojies, redzams 15:16, tad izlogojieties no foruma, rādīsies 14:16. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pamēģini, redzēsi.

Nav ko tur mēģināt, skaidri redzams - tu proti ceļot laikā!

 

 

 

ŪGJRMV nu galīgi nav nekāds kreisais layouts, tas ir oficiāls latviešu valodas tastatūras izkārtojums, kas nostiprināts Latvijas valsts standartā, (..)

Jā, Latvijas standartos un likumdošanā ir dažādas "līkas lietas" sarakstītas.

 

 

 

Tas vēl nav nekas. Bija kādu laiku atpakaļ viena tēma, kur Čaks Noriss atbildēja uz jautājumiem, kuri vēl nebija uzdoti.

Es agrāk šādi regulāri izpildījos IRCā. Tiesa, laika gaitā tās un citas "interesantas" (nespēju piemeklēt atbilstošu vārdu :D) spējas pamazām izzuda… Diemžēl.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, Latvijas standartos un likumdošanā ir dažādas "līkas lietas" sarakstītas.

 Vai tad tu nelepojies par faktu, ka latviešiem ir savs, pašiem savs, no qwerty pilnībā atšķirīgs datoru tastatūras izkārtojums? :sarkasms: Mums ir, tādiem igauņiem nav, tiem qwerty ar dažiem papildus burtiem, lietuviešiem ir gan qwerty gan ažerty (nedaudz izmainīts qwerty), nezinu, kurš lietuviešiem populārāks.

 Ja nopietni, nav ŪGJRMV nekas līks, viss ir pārdomāts un pamatots. Tici man, sākot to lietot, uzreiz jūtamas tā priekšrocības latviešu tekstos.

Link to comment
Share on other sites

Nē, vvv, nelepojos ar to layoutu. Tāpat kā nelepojos ar visādām atkritnēm, lietotnēm un citiem nelabumiem.

Igauņi daudzējādā ziņā ir pārāki par latviešiem. Iespējams, "sava" layouta neesamība ir kārtējā šāda pārākuma pazīme.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Beidz sludināt, tik un tā ticību nemainīšu.

:sarkasms:


 

 

Tāpat kā nelepojos ar visādām atkritnēm, lietotnēm un citiem nelabumiem.

Nu jā, recycle bin​ tas gan ir ļoti jauki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu jā, recycle bin​ tas gan ir ļoti jauki.

Jā, protams.

Vārdu "atkritne" gribot-negribot gribas asociēt ar vārdu "atkrist". It kā jau ir tā, ka "atkrist" nozīmē arī "kļūt liekam, nevajadzīgam; arī izzust", kas varētu būt vārda "delete" tulkojums, bet nu diezgan jāpapūlas, lai saskatītu šādu saikni starp "recycle bin" un "atkritni". Turklāt pat ja šo saistību saskata, tad es drīzāk vārdu "atkritne" attiecinātu uz failu, kurš tiek dzēsts, nevis uz recycle bin.

Link to comment
Share on other sites

Kurš te gudrojas, tas vēl ir jautājums.

Salīdzinoši ir maz valodas nesēju, līdz ar ko pie jebkurām problēmām un to risinājuma tāpat ir jātulko vismaz lv-eng-lv.

Nē nu var jau ienākt bootā utml. vietās un apjautāties, bet tad pastāv iespēja, ka tevi saņems gūstā.

 

Tas ir līdzīgi kā latīņu valoda ārstiem. Pamata valoda angļu plus reģionālie iestatījumi konkrētajai valstij. Ideāls variants.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Precīzi neatceros, vairākus gadus, ka ne visus 10, lietoju savus datorus latviski, cenšos programmas pirkt latviski, ja ir pieejams. Pat angliskajam XP savulaik biju uzlicis oficiālo MS latviskošanas pakotni, atcerieties, bija tāda, gluži latviskais XP nesanāca, bet virspusēji bija smuki latviski. Un, zini, man nekad nav bijušas grūtības atrast risinājumus problēmu gadījumos, angļu valodā informācija pilna google, to arī lasu, aizķeršanās dēļ tā, ka man dators latviski, nav. Par grūtāku padomu atrašanu - tās ir tikai atrunas.

 Protams, katrs dara, kā grib. Tik nepatīk, ka starp datoristiem, kuru ziņā izvēlēties softu, pārsvarā viedoklis - vajag angliski, to pats pieredzēju vienā bijušā darba vietā, tāds datorists "uzspieda" visam birojam angliskos Windows, Office, lai arī bija visas iespējas ņemt latviskos, priekš tiem, kas gribēja, šefs datorlietās pastulbs bija, klausīja to datoristu... Kaut kad pēc gadiem iznāca iebraukt savā vecajā darbavietā, arī ar bijušo šefu satikos, parunājām, skatos, kas tad tas, šim dators latviski... jā, šis, saka, pavisam cita lieta, uz daudz ko acis tagad atvērušās, jo var vienkārši visu izlasīt, nestāstiet, vecākai paaudzei nemaz tik laba angļu valoda nav. Un pieļauju, dēļ tādiem datoristiem arī veidojas situācija, ka pie mums pārsvarā angļu versijas, kaut latviskās arī ir pieejamas. Visas tās vīpsnāšanas par šķietami neveikliem datorterminu tulkojumiem latviešu valodā... izskatās pēc kaut kādas bērnības traumas... jā, kādreiz nebija datoros latviski nekā, arī iespējas rakstīt latviešu burtiem īsti nebija, tagad ir, tik paskatiet, te pat forumā, dažs turpina rakstīt bez garumzīmēm, papētiet, diezgan daudzi biedri šeit tā raksta.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...