Jump to content

Es drukāju ātrāk par tevi...


vvv
 Share

Recommended Posts

Vajag taču kaut kā aizpildīt laiku, kamēr līme žūst.

Link to comment
Share on other sites

Ā, Tu uz līmi spied? Es tálāk par alko, niko un boot forumu neesmu ticis...;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sis ^ man atgādināja, darbā kolēģei klaviere bija nodilusi (nevarēja redzēt burtus) un viņa speciāli nemainīja, lai vēl labāk iemācītos drukāt.
Bet man tas atgādināja to, ka: kad darbadevējs man piešķīra jaunu klavieri sakarā ar vecās nelietojamību - es tikai kādā 3. dienā pamanīju, ka uz taustiņiem uzzīmēts UK izkārtojums, nevis US.
Link to comment
Share on other sites

@@Racer, man alko un niko ir sveši. Vairāk uz tējiņām dzīvojos. Bet līme - tas vairāk deprona, priedes u.c. ar hobiju saistītu materiālu sasaistīšanai.
Link to comment
Share on other sites

 

 

tikai kādā 3. dienā pamanīju, ka uz taustiņiem uzzīmēts UK izkārtojums, nevis US.

UK izkārtojums no US izkārtojuma visai maz atšķiras. Pašam savulaik bija laptops ar UK izkārtojumu, pirmajā brīdī mulsināja, ka @ jāspiež nevis tur, kur tas uz klaviatūras, bet zem 2, kur viņa nav.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Swype, jo SwiftKey nav cut/copy/paste/select all shortcut'u, kā arī nevar ērti pārslēgt daudz valodu. #holywar

Kā nav, ir. Vēl var ciparu rindu ieslēgt, bultiņas kursora bīdīšanai, klaviatūras izmērus mainīt.

Beidzot uzliku Swype paprovēt.

Swype pluss, priekšā teikto vārdu ļoti daudz nevis tikai 3 un var ieslēgt latviešu diaktrisko zīmju rindu.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā nav, ir. Vēl var ciparu rindu ieslēgt, bultiņas kursora bīdīšanai, klaviatūras izmērus mainīt.

Kas tieši ir? Shortcut'i vai daudz valodu? Man uz Swype šobrīd ir piecas valodas, kuras var pārslēgt ar žestu no Swype ikonas kreisajā stūri uz 'space' (starp esošo valodu un pēdējo lietoto) vai paturot 'space' 200ms, tad izvēloties valodu starp visām uzliktajām no izvēlnes. Swift'am, šķiet, var tikai trīs, pārējām jālien iestatījumos. Shortcut'iem nevajadzētu būt, jo Swype, visticamāk, ir patentējis žestu no ikoniņas stūri uz 'c' vai 'x', vai 'v', vai 'a'. Es gan testēju Swift'u pirms vairākiem mēnešiem (vai arī esmu tizls).

Link to comment
Share on other sites

Shortcut`i izrādās ir paša Android 6 iebūvētie, strādā visām klaviatūrām. Rakstīšanas rindā piespied un paturi, tad tur ir ne tikai tavi pieminētie 4.

 

 

 

Swype, visticamāk, ir patentējis žestu no ikoniņas stūri uz 'c' vai 'x', vai 'v', vai 'a'.

Kā šito lieto? Es kad nospiežu kreisajā apakšējā stūrī uz Swype podziņas, man piedāvā tikai klaviatūras stila tēmas.

 

Ā, iebraucu, jāvelk līnija pāri, bet mīnuss tāds, ka reizēm netrāpi aizvilkt uz vajadzīgo burtu un nevar iezīmēt tikai daļu teksta, var tikai visu, tad jau Androida shortcut`i ir ērtāki.

 

P.S. Vēl interesanta klaviatūra ir ThickButtons. Tur taustiņu platums mainās. Rakstot paliek platāki tie burti, kuri sakarīgi būtu vārda pabeikšanai, un šauriņi, kas galīgi nederēs, tādējādi vieglāk trapīt.


Starp citu, ir ŪGJRMV uz Android ir dabūjams?

Vienīgais, kur redzēju, tā ir iebūvētā klaviatūra navigācijai iGo.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

 Paskatījos. Tieši gads apritējis, kopš sāku rakstīt no ŪGJRMV. Tagad rakstu tikai tā, jūtos ļoti komfortabli ar šo izkārtojumu, rakstīšanas ātrums arī pieaudzis, salīdzinājumā ar to, kāds tas man bija rakstot no QWERTY, nekas diži ātrāks, tā aptuveni par 10% ātrāk, ātrumam lielu nozīmi nepiešķiru, galvenais, kā man pašam liekas, ir ērtāk.

 Cerības, ka kāds vēl bez manis pamēģinās ŪGJRMV izkārtojumu man vairs nav. Pagājušā gada augustā grasījos uzdāvināt dāvanu tam, kurš arī rakstītu ar ŪGJRMV, neviens nepieteicās, lai arī dāvana būtu bijusi laba, pēc tam piedāvāju vēl vienu dāvanu, krietni piezemētāku, tāpat neviena gribētāja nebija... Laikam palikšu viens pats, kas lieto ŪGJRMV, kā tāds bārenītis... Ir kā ir, ŪGJRMV nomirs reizē ar mani.

 Bet ir tāda lieta. Toreiz augustā nopirku dāvanu (to mierinājuma balvu) priekš potenciālā ŪGJRMV rakstītāja, joprojām man tā stāv plauktā, neizmantota. Esmu gatavs uzdāvināt kādam foruma biedram, kurš tādu vēlēsies. Tā ir vienkārša klaviatūra, 105 taustiņu (ISO), ar vadu, savienojums USB, bet var pieslēgt arī pie PS/2 porta, caur pasīvo pāreju (komplektā nav, bet klaviatūra atbalsta), nevaru apgalvot, ka ļoti laba, bet vizuālais iespaids labs, izskatās visai solīdi, kvalitatīva gumijas membrānas klaviatūra. Āķis tur, ka klaviatūrai nav apzīmējumu uz taustiņiem, tā ir tā saucamā blank. Der priekš tiem, kas drukā neskatoties uz taustiņiem, ideāli priekš tiem, kas mācās drukāt neskatoties uz taustiņiem. Tāpat neizslēdzu, ka tomēr atrodas kāds, kurš saņemas mācīties ŪGJRMV, viņam tāda klaviatūra var noderēt, ja uz tās taustiņiem ar baltu marķieri uzraksta burtus atbilstoši ŪGJRMV izkārtojumam.

 Padomājiet, varbūt esat gatavi kaut kam tādam. Es saku, nevajag jau uzreiz ŪGJRMV, var rakstīt caur to pašu QWERTY, bet ar tādu blank klaviatūru, iemācoties uz tādas rakstīt, var izcelties kolēģu vidū, starp paziņām. Protams, ja ir tāda vēlēšanās to darīt.

 Noteikumi vienkārši, kurš pirmais pieteiksies un pamatos, kāpēc viņam tāda noderēs (negribētos, lai kādam tā pēc tam nogulst plauktā tāpat kā man tagad, tomēr gribētos, lai tā tiktu lietota), tam aizsūtīšu, uz pakomātu, sūtīšanas izdevumus segšu es.

 Saite: https://www.getdigital.de/Blank-Keyboard.html Tur arī pirku.

Link to comment
Share on other sites

Tfu, labi, ka nemēģināju - ar tādu klavieri pirkstus tik izmežģītu… Nēnu nav jau grūti sist pa pogām bez burtiem, bet nu Shift, Enter un attiecīgi vēl pāris pogu forma/novietojums vienkārši nogalina :D Vakar tādu layoutu brīvprātīgā piespiedu kārtā iemēģināju - viegli nebija, toties jautri gan :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

binary, neapspļaudi ISO klaviatūras. Ar tādām visā Eiropā raksta. Citu valodu izkārtojumos tas liekais taustiņš ir vajadzīgs. ŪGJRMV arī. Tas, ka pie mums amerikāņu ANSI klaviatūras masveidā ieved, un tādi kā binary tādas lieto, pie tādām pierod, nepadara ISO klaviatūras sliktākas. Man, piemēram, ir ISO klaviatūra pie stacionārā datora, ANSI klaviatūra laptopam, man ISO variants patīk labāk.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Palasīju topiku, izpildīju testu.. Secināju, ka rakstu tikai ar četriem(dažārt pieciem) pirkstiem, no labās rokas vispār izmantojot tikai rādītājpirkstu. Es nezinu, bet šobrīd šķiet, ka, lai vai ko es nedarītu, tie pārējie man nekad par labu nenāktu - drīzāk tikai traucē.

 

Bet tā citādi ap 60 WPM(ENG ar QWERTY)

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

35_69_360_344_16_44_2_3

 

 

65 -70 atkarīgs, cik sarežģīti vārdi iekrīt. :D

 

Vispār sakarīga lapa, sen jau domāju, vai bez typeracer ir kaut kas tamlīdzīgs mūsu pašu valodā!

 

 

Tiesa pavisam feini būtu, ja veidotos sakarīgs teikums.

Labots - Imbaworld
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , vvv teica:

binary, neapspļaudi ISO klaviatūras.

[sarkasms]

Kāpēc ne? Kāpēc ir jāmežģa mazo pirkstiņu vai jāslogo plaukstas locītavu, lai aizsniegtu shiftu, ja ar ANSI shiftu var piespiest praktiski nepakustinot roku un ļoti minimāli pakustinot mazo pirkstiņu? :D Par enter pogu līdzīgs jautājums - tur gan ANSI sanāk mazliet roku pakustināt, bet ar ISO jau var plaukstas locītavu izmežģīt :D

[/sarkasms]

 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kāpēc tā izveidojies. Tradīcijas? Vienā rakstā lasīju, ka klaviatūru taustiņu nobīdījums rindās (taustiņi sanāk pa diognāli) arī neko nedod, pat neērtības izraisa, bet tas ir mantojums no rakstāmmašīnām, tur konstruktīvi savādāk nebija iespējams. Datoru klaviatūrās tādu konstruktīvu ierobežojumu nav, ļoti labi varētu salikt taustiņus vienu virs otra, bet, nē, turpina likt ieslīpi - tradīcija, kuru neatceļ.

Link to comment
Share on other sites

Es gan neesmu rakstījis ar klavieri, kurai taustiņi būtu viens zem otra, bez nobīdes, bet, ņemot vērā, ka rokas ir mazliet leņķī, bet pirksti lokās vairāk vai mazāk "taisni", tad tādas nobīdes tomēr šķiet ērtas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Re, ergonomiskā klaviatūra, kur vajadzētu būt stipri piedomāts par ērtumu. Ir, kā tu saki, leņķī, bet taustiņi viens zem otra.

truly_ergonomic_computer_keyboard_229_br

Labots - vvv
pazuda bilde
Link to comment
Share on other sites

Nē, vvv, tur taustiņi nav viens zem otra. Viens zem otra tie būtu, ja tie viedotu perpendikulāru līniju attiecībā pret tās klavieres augšējo malu. Tie, savukārt, veido slīpu līniju. Vienīgi tas slīpums nav tik liels kā "standarta" klavierēm.

Ja taustiņi būtu apaļi, nevis kvadrātaini, tad tas būtu labāk redzams :)

Link to comment
Share on other sites

Vertikālās taustiņu rindas iet slīpi, bet taustiņi rindā (lai arī slīpajā) ir viens zem otra.

Kā nu ir tā ir. To lasīju, ka klasiskais klaviatūras taustiņu novietojums ir dēļ rakstāmmašīnu taustiņu novietojuma - blakus esošās rindās taustiņi nobīdīti viens pret otru.

Link to comment
Share on other sites

Es par labāko izkārtojumu uzskatu šito mazā mīkstā izkārtojumu. Lietoju jau kādus... nez, 15 gadus, jeb kopoš parādāijās pirmās šāda veida klavieres... Nujā, manējām vienīgi nav slāvu burti...

 

main-b.jpg

Link to comment
Share on other sites

DL. johaidī. Arī lieto MS naturālās? Škiet esi otrais cilvēks LV(pēc manis), no kura zinu, ka šīs lieto... :) Cool...

Es gan kirilicu risinu vienkārši ar translit.ru, jeb kāds nu tas bija... uz taustiņiem tie nav vajadzīgi. Lietoju gan reti, bet nu gadās...

Link to comment
Share on other sites

DL, jā, šī klaviere man ir darbā(nu jau gan bijušajā)... vēl uz PS2 (stiepu uz darbu savu personīgo, nevarēju "pārdzīvot" tās standarta ķipa krutās logitech etc drazu)... reizēm šī gļuko, nedarbojas, nākas kompi pārstartēt... mājās ir tā, kuras bildi ieliku. Izkārtojumu paprovēšu...

 

A tā, IMHO labākās klavieres ever...

 

Johaidī, hvz cik šai gadu, bet darbojas nevanojami.. ja neskaita to, ka reizēm ports uzkaras. Bet kad strādā, tad strādā perfekti.. tomēr māk MS taisīt klavieres...

Link to comment
Share on other sites

Viss tas ir labi. Bet kā uz klaviatūras ķīnieši laiž? Viņiem ikdienā +/-1,5k hiroglifi, dzeju vai literāru darbu rakstīt, sanāks izmantot  4,5k. Uz vienu taustiņu šie bliež pa 5X, lai 方言創建

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ķīnieši, ja nemaldos, pārsvarā izmanto QWERTY klavieres un drukā hieroglifa skaņas, kas pārtulkojas hieroglifos.

edit: atradu arī otru, tas ir sarežģītāks. Cik noporotu, ar šo mācētāji var nodrukāt 150 hieroglifus minūtē.

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Ja kāds gribēs, tad atradīs kā tiek ievadīti Japāņu(vismaz trīs rakstības varianti, šo to no tā arī zinu), Ķiniešu etc "hieroglifi"...  Apspriest, škiet, būtu tā kā nedaudz offtops :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , rubb teica:

Apspriest, škiet, būtu tā kā nedaudz offtops

Šim es piekrītu. Bet kā tai lietai piegāja japānīši "pirmsvindowza" laikā ar advancētu(elektrisko) rakstāmmašīnīti, tas gan jāieliek :)

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Edis7 teica:

kā tai lietai piegāja japānīši ar advancētu(elektrisko) rakstāmmašīnīti

 

Kā TAS darbojas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , 138 teica:

Kā TAS darbojas?

Princips manuprāt tas pats kas mehāniskajai. (netā ir līdzīgi video ar mehāniskajām un labāk var redzēt darbībā) Bet viņām tās maināmās planšetes ar hieroglifiem, tas ir ārprāāc :), Un ja jāstrādā ir ar skaidrojošo vārdnīcu, kurā tiek izmantoti visi,-
85 000 hieroglifi, es piem. To gan nestādos priekšā.
Ok, ir viņiem  pamatsimboli, nedaudz pāri 200, kādus10 manuprāt zina daudzi, vai bez grūtībām var elementāri iegaumēt. Bet tie visi pāri200 ir jāiekaļ galvā lai būtu sākotnēji neliels priekšstats .   

Link to comment
Share on other sites

‎31‎.‎03‎.‎2017 , 17:56, vvv teica:

Noteikumi vienkārši, kurš pirmais pieteiksies..., tam aizsūtīšu

Izskatās, ka esmu ne tikai vienīgais ŪGJRMV lietotājs, bet arī vienīgais blank tastatūras lietotājs. Nekādas intereses no biedru puses. Kas ir, biedri! Esat taču ļoti veikli rakstītāji, rezultāti ātrdrukāšanas testā visiem ļoti augsti, apbrīnojami labi rezultāti. Vai tiešām visi rakstāt skatīdamies uz taustiņiem?

Link to comment
Share on other sites

Es esmu mehānisko klaviatūru lietotājs.  Man ir cherry,  matias un drīz būs arī topre taustiņi.

Rakstīšanas ātrums gan tāds, ka būtu kauns šeit publicēt rezultātu. 

Man vajag speciāli trenēties , lai es pēc tam varētu kādu laiku  touch typot,  jo es ikdienā nemaz tik daudz nerakstu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , MarisO teica:

un drīz būs arī topre taustiņi.

MarisO, tu tiešām esi atvēzējies uz HHKB?

Link to comment
Share on other sites

Super!

Noteikti uzraksti par iespaidiem forumā, kad dabūsi. Būs interesanti.

Kā ir ar tām 60% tastatūrām? Kā ar tādām Alt kodus dabūt? Es pats sev 60% negribētu, esmu pieradis lietot numpadu, daudz izmantoju, nevaru iedomāties, kā bez tā.

Link to comment
Share on other sites

Blank klaviatūrai ir pieteicies biedrs. Tuvākā laikā izsūtīšu. Tā teikt, piedāvājums izsmelts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , vvv teica:

Vai tiešām visi rakstāt skatīdamies uz taustiņiem?

Pēc manas pieredzes, ja raksta daudz, tad arī "ne blank" klaviere ar laiku pārtop par "blank" klavieri :pleasantry: Un tad var doties uz veikalu pakaļ uzlīmēm…

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs.

Es savukārt gadījumiem, ja kādam pie mana PC kaut ko ievajagas, bet izrādās tur blank klaviatūra, piedevām vēl ŪGJRMV, esmu izdrukājis izklājumu, ierāmējis un nolicis tuvumā. :) Tāpat ir problēmas citiem pie mana PC, bet vismaz neviens nevar teikt, ka es to visu blank + ŪGJRMV pasākumu uzsāku, lai ieriebtu līdzcilvēkiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...