Jump to content

automātiski auto bez vadītāja un citas jaunās tehnoloģijas


e = d
 Share

Recommended Posts

 

 

katraa zinjaa uzreiz ir redzams, jo mazaak cilveeki zina un saprot, jo vienkaarsjaak un pasjsaprotamaak viss vinjiem liekas. nozjeelojami... 

Ne velti ir radies teiciens "jo dziļāk mežā, jo vairāk koku" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ir divu tipu cilvēki - tādi, kam uz katru problēmu atradīsies risinājums un tādi, kam uz katru risinājumu atradīsies problēma. Progresam nepieciešami abi.

 

Bezpilota automašīnas būs, kur viņas liksies? Viņas ar laiku būs ielās un vēl pēc laika cilvēki brīnīsies, kā kadreiz senči vispār paši stūrēja?

Ar šodienas risinājumiem tas nav iespējams, taču tas būs - kaut ko izdomās - kaut ko tādu, kas jums šobrīd sapņos nerādās. Pirms simts gadiem cilvēku, kas teiktu, ka mašīna spēs pārvietoties ar ātrumu 200km/h trakonamā iebāztu. Tagad uz trakonamu nosūtījumu izraksta tiem, kas pa mūsu ceļiem ar to ātrumu reāli brauc. Sākumā tas būs dārgi un noteikti nebūs masu produkts - kā pilnīgi viss. Ar laiku izdomās risinājumus, kas ir lētāki, praktiskāki un masai pieejamāki. Uz to laiku arī masa būs apradusi ar domu, ka tas eksistē un par to radīsies interese. Kādreiz cilvēki meta krustus no domas, ka jākāpj lidmašīnās - kā tas būs, ka kaut kāda dzelzs kaste pacelsies gaisā? Kā viņa nenokritīs? Kas notiks, ja tas bleķa gabals trāpīs negaisā? Pēc kā tas tur gaisā noteiks, ka lido pareizā virzienā un zinās, kad laiks nosēsties? Kā viņas viena no otras izvairīsies? Principā tā paša līmeņa jautājumi, kas te. 

 

Cilvēki, kas izgrūž tādu naudu šādos projektos, zina arī metodes, kā piespiest tos, kas nebūs ieinteresēti, pirkt tos produktus, tomēr atvērt maciņu. Radīsies jauni normatīvi, dēļ kuriem esošās mašīnas skaitīsies satiksmei nederīgas. Vai pie vainas būs piesārņojuma līmenis, vai kaut kas cits, to laiks rādīs.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nevis aksioma, bet viena otra indivīda pieņēmums.

Arī tās sabiedrības, kurās nav to tehnoloģiju, ar pārāko inteliģences līmeni neizceļas.

 

Bet pranks labs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

viena otra indivīda pieņēmums

Nosacīti. Cik cilvēku mūsdienās galvā spēj rēķināt vairāk, kā saskaitīšanu un atņemšanu? Un pat to ne vienmēr. Cik telefona nr no tiem, kas Tev ir telefona atmiņā, Tu zini no galvas? Cik ir tādu, kas bez navigatora var aizbraukt tālāk par savu rajonu - pazīst tās zilās zīmes ar baltajiem burtiem un zina, ko tās nozīmē? Daļa, ja Waze nerāda priekšā, nezina, kāds konkrētajā vietā ir atļautais ātrums. Ja salīdzina cilvēku pirms 20 gadiem un šodienas cilvēku, tad vidējais šodienas cilvēks ir daudz trulāks smadzeņu spēju ziņā, nekā tas bija pirms 20 gadiem, jo vienkārši nav nepieciešamības tās smadzenes trennēt.  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Cik telefona nr no tiem, kas Tev ir telefona atmiņā, Tu zini no galvas?

rymond, es zinu tikai vienu telefona numuru, to pašu ar grūtībām - savējo, kurš man ir jau vairāk kā 15 gadus.

Toties es apmēram zinu, kā strādā AES, RSA, nu arī rodas kāda skaidrība par ECC darbību. Vai tev šie burtu virknējumi kaut ko vispār izsaka? Un nē, AES šajā kontekstā nebūs gluži atomelektrostacija.

Neesmu diez ko tehniskas dabas cilvēks, bet kad jāizvēlas starp "salabot vai izmest un nopirkt vietā jaunu", tipiski izvēlos "salabot" - pat, ja tās ir "sētas metodes"…

Laptopu vairākkārt esmu labojis ar celtniecības fēnu, tipiski palīdz uz gadu-diviem. Ne velti mājās sēžu pie 2007. gadā pirkta Acer laptopa. Telefonu vienreiz arī palutināju - mikrofons izbeidzās. A ko padarīs, ja nav lodēšanas stacijas…

Gultņa nodauzīšana ar to, kas pagadās pa rokai - a ko padarīs, ja gultnis sadalījies pirms es vispār zināju, ka tur tāds gultnis ir… Ne tur kāds gultņa novilcējs der (pat ja derētu, mājās esošais ir tāds mēsls, ka tajā vietā nelīdzētu), ne citi normāli instrumenti.

Troses "salāpīšana" ar drāti, lai tik var darbu turpināt - neskries tak uz veikalu tāda sīkuma dēļ… Jā, veikalā var nopirkt smuku trosīti ar visiem nepieciešamajiem stiprinājumiem, bet veikals ir 30km attālumā. Kad drāts pievils, tad arī domās, ko tālāk darīt.

Auto ABS vadības bloka brutāla atlaušana un nevis bojātā savienojuma salabošana, bet jauna savienojuma izveide - bez ABS tomēr tizli, pirkt jaunu bloku par 1k € negribas, lietotie par 100-200 € ir laimes spēle ar identisku slimību. Ak jā, tad bija lielisks veids, kā iepazīties ar epoksīdu pasauli - tiešām noderīga manta.

Jā, un tas viss bez jelkādām priekšzināšanām un pieredzes konkrētajās jomās…

Varētu jau turpināt, bet vai vajag? Galu galā - es taču zinu tikai vienu telefona numuru! Tak johaidī, es vēl pagājušnedēļ vilku arā ID karti, lai pastā paskatītos, kāds ir mans personas kods! Manu vecumu labāk neprasi - nezinu, jārēķina.

Navigators? Waze? Jā, bez tiem man ir grūti nepazīstamās vietās. Bet nav jau brīnums - pirms gadiem 10-15 es nereti neatcerējos, kur tieši pie veikala senči auto atstājuši.

 

Ir arī mūsdienās vietas, kur tehnoloģijas nav tik izplatītas - tie paši lauku rajoni. Jā, jauniešiem ir jaunie telefoni utt, bet vecā paaudze tos pieņem negribīgi. Gribi teikt, ka viņi ir daudz inteliģentāki? Nu ja jāsadod pa purnu, tad jā - to viņi prot. Pudele arī lieliski spēj aizstāt jaunās tehnoloģijas. Diskusiju kvalitāte arī nereti ir izcilā līmenī.

 

Pirms tiem 20 gadiem arī cilvēku smadzenes spēju ziņā bija trulas. Jā, mācēja to, ko neprot šodienas cilvēki. Toties neprata daudz ko no tā, ko prot tagadējie. Grozies kā gribi, lai apgūtu ko jaunu, kaut ko ir arī jāaizmirst - nu nav cilvēka smadzenes neizsmeļams resurss, kurā var tik krāmēt un krāmēt jaunas zināšanas bez jelkādiem ierobežojumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet pranks labs

 

Jeņķi ir slimīgi tupi. 

Link to comment
Share on other sites

Ak jā, rymond, un tas, ka es taču zinu tikai vienu telefona numuru un bez Waze protu tikt tikai uz darbu un mājās, netraucēja man vazāties kaut vai pa tām pašām matemātikas olimpiādēm (dažas 2., 3. vietas rajonā 8 gadu laikā; diemžēl 4 gadu laikā valstī vietas nedabūju), tāpat arī pa citām olimpiādēm. Bet nu jā - ja cilvēks nepiebāž smadzenes ar telefona numuriem, tad "rymonda aksioma" vēsta, ka cilvēks ir tups un truls :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik cilvēku mūsdienās galvā spēj rēķināt vairāk, kā saskaitīšanu un atņemšanu? Un pat to ne vienmēr.

 

Nezinu vai tas ir vajadzīgs, bet savulaik izklaidējāmies galvā reizinot 2 un 3-ciparu skaitļus. Tagad 2 ar 3-ciparu vēl varu sareizināt (bet krietni lēnāk kā kādreiz).  

Link to comment
Share on other sites

Racer, tupi vai nē, nemācēšu spriest. Ar citādu mentalitāti, vērtībām, pieredzi nekā padomju cilvēki - tas gan. Bet, kā zināms, cilvēki nereti noniecina to, kas nesakrīt ar viņu pašu mentalitāti - ne tāpēc, ka tas būtu objektīvs vērtējums, bet tāpēc, ka gluži vienkārši paši tos citus nespēj un/vai nevēlas saprast un izprast.

 

Nezinu vai tas ir vajadzīgs, (..)

Tas IR vajadzīgs! Visiem tak skaidrs - ja nespēj galvā bez piepūles atrisināt otrās kārtas diferenciālvienādojumu, tad tu neesi nekas! :pooh_honey: Tā ir aksioma!

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Brensons visticamāk arī nemāk galvā diferenciāļus ņemt, kā viņš vispār dzīvo, nesaprotu...

Link to comment
Share on other sites

Par viņa matemātikas spējām nemācēšu spriest, bet disleksija gan viņam esot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet, kā zināms, cilvēki nereti noniecina to, kas nesakrīt ar viņu pašu mentalitāti

 

Nav viss tik vienkārši - dvieļugalvām ar sava mentalitāte. Amerikāņi lielākoties ir tupi. Labi, prasti kā zābaki. Protams, ka tas ir mans subjektīvais skatījums un Tev ir taisnība par expadomju domāšanu kaut kādā mērā, bet cik tur pabiju, gribējās mukt atpakaļ uz Civilizāciju. :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labi, prasti kā zābaki.

Zīmīgi, ka šāds apgalvojums tiek izteikts boot.lv forumā :rolleyes:

 

Paskatoties apkārt, arī par Latvijas iedzīvotājiem varētu teikt, ka tie lielākoties ir tupi, prasti. Tak johaidī, to visticamāk var attiecināt uz teju jebkuras valsts iedzīvotājiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

 

 

Ar citādu mentalitāti, vērtībām, pieredzi nekā padomju cilvēki - tas gan. Bet, kā zināms, cilvēki nereti noniecina to, kas nesakrīt ar viņu pašu mentalitāti - ne tāpēc, ka tas būtu objektīvs vērtējums, bet tāpēc, ka gluži vienkārši paši tos citus nespēj un/vai nevēlas saprast un izprast.  

 

Šito izdrukājam zelta burtiem, iemācamies no galvas un vispirms attiecinām uz sevi. 

Link to comment
Share on other sites

.

 

šie "ģeniālie" apgalvojumi parasti nāk no mazattīstītām Austrumeiropas valstīm kā Latvijas vai īpašās trešā ceļa gājējas Krievijas   lai arī visa mūsdienu IT attīstība 90% ir no ASV

 

Viss ir vienkārši - jeņķiem ir gana resursu un proncentuāli pietiekami daudz apdāvinātu un sakarīgu cilvēku, kas spēj ko radīt, bet atkārtoju lielākoties jamie ir ar ļoti šauru skatījumu uz dzīvi (tas ir vārda tupi vietā). Vari cik gribi postpadomju telpu un Krieviju pieminēt, bet tas nemaina lietas būtību.

Link to comment
Share on other sites

Tā ļauži, nu jau iet offtopikā.

Pārejam pie Norvēģijas. Minētais termiņš, kurā plāno pāriet tikai uz elektroauto ir patiesībā ļoti tuvs - mazāk nekā 10 gadu!! Pirms 10 gadiem mums vēl nebija viedtelefonu un planšetdatoru.

Un elektrisko auto kā sugas praktiski nebija. Faktiski reāli šādi automobiļi ir pieejami patērētājiem kopš 2010. gada.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pārejam pie Norvēģijas. Minētais termiņš, kurā plāno pāriet tikai uz elektroauto ir patiesībā ļoti tuvs - mazāk nekā 10 gadu!!

Negrozi faktus - aizliegumu plānots attiecināt tikai uz jauno auto tirdzniecību. Paies vēl kāds laiks, kamēr viņi nomainīs savu 2.6 miljonu auto parku ar vidējo vecumu 10.5 gadi uz 100% elektriskajiem.

Bet jā, termiņš nav tāls. Jau tagad 2.7% autoparka (jeb ~70k vienību) viņiem esot elektriskie.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es zinu tikai vienu telefona numuru, to pašu ar grūtībām - savējo, kurš man ir jau vairāk kā 15 gadus. Toties es apmēram zinu, kā strādā AES, RSA, nu arī rodas kāda skaidrība par ECC darbību. Vai tev šie burtu virknējumi kaut ko vispār izsaka? Un nē, AES šajā kontekstā nebūs gluži atomelektrostacija.

Tu tiešām nesaproti, ka ir muļķīgi šādu jautājumu uzdot cilvēkam interneta forumā? Pat, ja man nebūtu ne jausmas, kas tas ir, google 3 minūtēs man sniegtu gana daudz informācijas, lai es varētu vismaz imitēt, ka zinu. Šobrīd Tu nevari zināt, vai es zinu, vai izliekos, ka zinu (Formāts, kādā pasniegts teikums, liek domāt, ka izlemsi, ka man palīdzēja google, jo kā gan kāds cits, izņemot Tevi, var kaut ko par to zināt), bet šajā diskusijā tam nav nozīmes.  

 

Tas nav uzbrauciens, vienkārši - izcils piemērs tam, par ko es runāju. Pasaki man, kā Tavas zināšanas Tev palīdzēs, kad būsi apmaldījies un apzagts svešā valstī, kuras valodu Tu nesaproti? Piezvanīt draugiem Tu nevarēsi, jo nezini nevienu nr. Ceļu uz vēstniecību neatradīsi, jo ceļa zīmes nezini, bet pajautāt ceļu nevarēsi, jo bez translitora nezināsi valodu. Tādas pamatlietas, ko Tev zināšanas ar ko lielies, nepalīdzēs. Te jau arī ir tā burvība - šodienas vidējais cilvēks bez tehnikas nekur tālu netiks. 

Es biju matemātikas olimpiāžu valsts līmeņa trijniekā 6 gadus no vietas. Tas mani nav padarījis par tik iedomīgu personu, lai nesaprastu, ka zināšanas specialitātē dod tikai algu - tas nav izdzīvošanas minimums. Tas jau ir tas stāsts par cilvēku un tehniku - Tu zini lietas, kas vairumu pat vispār neinteresē (Uzstādīt šo par zināšanu kalngalu ir absurdi - ir labi zināt, bet absurdi domāt, ka tas ir absolūtais zināšanu maksimums)

 

Un Tu esi lielisks paraugs, kāpēc bezpilota automašīnām būs panākumi. Varēsi arī pa ceļam cīnīties ar jaunas Enigmas izgudrošanu.  Vai pasaulei to vajag? Varbūt. Droši vien. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin', arī pērnā gadsimta cilvēks svešā valstī būs tik pat bezpalīdzīgs kā es - arī toreiz cilvēki ne svešvaldoas prata, ne pārzināja svešu valstu ielas, nedz arī ko citu. Tāpat kā toreiz, man būtu jāvēršas pēc palīdzības pie vietējajiem tādā formātā, kādā nu es to protu. Cita lieta - ja pirms 20-30-50 gadiem reti kurš prata angļu valodu, tad tagad vismaz ar to varētu mēģināt izlīdzēties, apmaldoties kādā svešā zemē. Nu tad pēc tava piemēra sanāk, ka tomēr mūsdienās cilvēki ir krietni attīstītāki un spējīgāki, jo, rau, daudz vairāk cilvēku ir izpildījuši izdzīvošanas minimuma normu un prot tādu vai citādu svešvalodu, kas viņiem noteikti nodrošinās izdzīvošanas iespējas, kad viņi apmaldīsies un tiks apzagti svešā valstī.

 

Bezpilota automašīnu sakarā es drīzāk esmu labs paraugs tā iemesla dēļ, ka ikdienā pie stūres pavadu pusotru, divas stundas, kuru laikā varbūt labprātāk nevis vērotu apkārtējos autovadītājus un viņu izraisītās avārijas, bet nosnaustos, pavērotu dabu sānu logos, paminētu sudoku, palasītu kādus materiālus par iecienītajiem hobijiem utt - darītu lietas, kurām ikdienā laika paliek arvien mazāk. Senajiem cilvēkiem tādu problēmu nebija - viņi gluži vienkārši nekur tālāk par sētmalu ikdienā nedevās. Vai tas nozīmē, ka senāk cilvēki bija inteliģentāki, spējīgāki, gudrāki un veiksmīgāki?

Link to comment
Share on other sites

ne ne, lai nu kas, bet indīgs gan ne! Ne kontekstā, nedz ārpus tā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

lai nu kas, bet indīgs gan ne!

Indigo un indīgs... :D Palasi arī kaut ko ārpus savām lepnajām zināšanām! :D 

Link to comment
Share on other sites

Cita lieta - ja pirms 20-30-50 gadiem reti kurš prata angļu valodu, tad tagad vismaz ar to varētu mēģināt izlīdzēties, apmaldoties kādā svešā zemē.

Eine andere Sprache war sehr wichtig für "strategische Partner" ins Europa. Šaipus priekškaram praktiski visi ļoti labi zināja vienu kopīgu valodu.

Bet tāpat viss ir ļoti relatīvs:

Blondīne un brunete pastaigājas, pienāk tūrists:

 

- Do you speak English? — Abas krata galvas

- Sprechen Sie Deutsch? - Tā pati reakcija

- Parlez vous francais? — Abas novēršas, tūrists aiziet.

 

Blondīne saka brunetei: klausies, varbūt mums svešvalodas pamācīties?

Tā atbild - nu šitais zināja veselas trīs, bet vai tad tas viņam palīdzēja?

 

rymond: tu nopietni apkārtējos par analfabētiem uzskati?

 

 

Ceļu uz vēstniecību neatradīsi, jo ceļa zīmes nezini

 

xxx: Вот что за люди.

xxx: Иду вчера домой с универа, подходит ко мне мужик с картой Москвы, по виду турист, и на ломаном русском мне объявляет "иди нахуй" и пальцем в карту тычет!

xxx: Научили, мудаки

yyy: а может быть он тебе путь показывал?

pastāsti, lūdzu,cik liela iespēja cilvēkam ir sekmīgi aizsperties uz svešu zemi ar auto, nezinot zīmes vispār (un noteikti apstājoties pie katras un dikti brīnoties), un kāda jēga no zīmēm ir cilvēkam, kuram auto nav vispār? jaušu loģikas trūkumu.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

No bezpilota auto ieguvēji būtu visa sabiedrība. Vienīgos zaudētājus spēju iedomāties agresīvos braucējus. Tiem vairs nebūs kur izrādīties.

Satiksme kļūtu ātrāka, drošāka, uzticamāka, prognozējamāka, lētāka.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

tu nopietni apkārtējos par analfabētiem uzskati?

Ne par analfabētiem. Nomācošais vairākums ar attieksmi atgādina to 2 gadus veco bērnu, kas man skraida pa istabu. Paprasi random cilvēkam, kam viņš zvanīs pirmajam, ja būs ČP. Un pēc tam paprasi, lai nosauc tā cilvēka nr. Vairums to nespēj. Ir tāda apsēstība ar tehniku, progresu utt, ka pašsaglabāšanās minimumu paši sev nenodrošina. Te strādā "ar mani jau tas nenotiks!". 

Analfabētisms ir cita lieta. Es šeit nevienu neuzskatu par neizglītotu. Savā jomā katrs šeit ir speciālists, taču "indigo" un "indīgs" līmeni jau parādīja. 

Labots - rymond
Link to comment
Share on other sites

 

 

"indigo" un "indīgs" līmeni
 

un tu nopietni tici, ka šams nezina, ko kas nozīmē? 0_o

 

pirms gadiem 20..30 cilvēki norunāja tikšanos bez visādiem telefoniem. un ja kas īpašs notika, tad nevis zvanīja dēlam, paprasot atsūtīt selfiju lai pārliecinātos, ka cepure uzlikta, bet kaut kā tika galā. kas ir mainījies kopš tā laika?

tagad, aizmirstot telefonu mājās, nomirst pie ārdurvīm? vai arī vienkārši psiholoģiskas neērtības (kā netīras zeķes uzvelkot) bez tālākām sekām?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Edgars77

Ir, ir tupāki šodienas cilvēki. Praktiskās lietas tak nemāca. Kā problēmas, tā tūlīt guglē. Kā ņem nost planšeti, tā auro kā aizskarts indigo.

Mums, piemēram, tak ir pašsaprotami, ka bērnu tuvumā nevar pīpēt. Nu, ir tak saprotams, vai ne? Bet redz angļi to nesaprot. Pat nezinu kāda būtu šodienas Karaliste, ja tur 95% būtu tikai angļi.

Problēma ir tur, ka šodienas cilvēki kalpo tehnoloģijām, nevis otrādi.

Par auto - ar likumu visus, kas ir pārkāpuši satiksmes noteikumus, pirmāmkārtām apdāvināt ar pašvadāmām automašīnām. Valsts (tas ir mēs) samaksās. Labāk tā, nekā skatīties šausmīgo statistiku.

Labots - Edgars77
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nezinu, laikā, kad nebija ne vārdnīcu, ne telefonu, tomēr cilvēki kaut kā pamanījās tirgoties, piemēram. Zīmju valoda ir samērā universāla un tas ir pierādīts arī vēl nesenos eksperimentos, pats skatījos vienu, kur 2 cilvēki meklēja vienu un to pašu objektu - viens jautāja ceļu, otrs izmantoja zīmju valodu.

 

Tikpat labi var teikt, ka sabiedrībā tagad ir vieni vienīgi stulbeņi, gandrīz neviens nezina, kā pareizi celt guļbaļķu māju, kuri augi mežā ēdami, kā cilpā noķert zaķi un apgriezt tam sprandu, par lokšaušanas pamatiem pat nerunājot. Visi laikam staigā netīri, jo reti kurš zina, kā pareizi veļu ar pelniem upē mazgāt. Un anvigācija - kad atsvaidzinājāt sekstanta lietošanas iemaņas? Nemaz ne tik sen viss šis bija ikdienā ļoti nepieciešams zināšanu komplekts. Ļoti noderīgas zināšanas, protams. Bet ikdienā šobrīd vairāk noder pilnīgi cits zināšanu sets. Starp citu, šī zināšanu kopuma izmaiņa ir tas, kas mūs ir attīstījis - ja joprojām mēs visi prastu apstrādāt rūdu, lai iegūtu cirvi, tad nekur tālāk par dzelzs laikmetu nebūtu aizvirzījušies.

Un loģiski, ka katrai paaudzei šķiet, ka nākamie neko nejēdz un iet uz galu :) iespējams, iet arī, tāpat kā aizgāja bojā Romas impērija - bet kopējā virzība vienalga ir uz augšu. Vācijā ceļi līdz 19.gadsimtam bija sablabājušies romiešu celtie un ne sevišķi uzturēti, piemēram.

Labots - versatile
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile

Tu domā, ka par pirmajām Benza kunga automašīnām neteica to pašu? Neuzticams, trausls, ko darīt, ja degviela - ko nu tur lēja, petroleju laikam? - izbeidzas ceļā, zirgiem būs grūti vilkt...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kāds sakars smartfonam ar pārtiku?

Domājams, ka tuvāko 50 gadu laikā cilvēcei nāksies kļūt par veģetāriešiem - tas nav tas, ko es ļoti gribētu piedzīvot, bet, tāpat kā vali šodien ēd tikai dažās vietās pasaulē, tā drīz to pašu darīs ar govīm. Pārāk liels piesārņojums.

Pie kam, nenovērtē par zemu izdzīvošanas instinktu cilvēkos. P

 

Pēc tavas teorijas sanāk, ka pēc gadiem 20 vairs nebūs bomžu? Vecie apmiruši, bet jauno nebūs, jo nepratīs pa miskastēm rakties, pārtikt no baložiem un kaķiem? Saritināsies un nomirs? Vot taisni tu esi optimists :)

Link to comment
Share on other sites

šajā tēmā lūdzu neapskatam notikumus ar ļoti zemu varbūtību, kuri apdraud ciilizācijas pastāvēšanu. Tam nav nekāda sakara ar apskatāmo topiku.

Link to comment
Share on other sites

Edgars77

Hmm, ēst gatavot es māku, varu ābolkūku uzcept cepeškrāsnī, garšīgu.  :yahoo:

 

Apmaldīties mežā nevaru, jo zinu pēc saules uz kuru pusi jāiet un cik apmēram pulkstenis. Naktī mežā man nav ko darīt. Apmākušajā dienā ar var orientēties, pēc koka zaļumiem noteikt debespuses.

Bet nu beidziet, vai tad šodienas puikas nezin kā jālabo motocikls vai auto? Zinu pāris 21 gadīgus, kas labo savus auto pašu rokām, uz servisu pat nepaskatās (Latgales praktiskie zēni).

Laukos tak nekas pa lielam nav mainījies. Parasto telefonu nomainījis mobilais. Pasts tāpat nes vēstules, siens tāpat jāgrābj, lauki jāar. Grūti iedomāties laukos visu dienu sēdēt pie datora.

Patiesībā man bail no tiem nepraktiskajiem tīņiem, kam galvā nekā nav kā tikai spaiss.

Labots - Edgars77
Link to comment
Share on other sites

(labots)
agri vai veelu buus tehnogeena apokalipse

 

Nu, pieņemsim, ka būs. Nu un kas no tā? Nosprāgs 3/4 planētas iedzīvotāju. Un kas no tā? Tie tak tāpat bija indigo. Tad priekš kam tagad dēļ viņiem, kas apokalipsē var atmest kedas, atteikties no progresa?

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

versatile

Redzi, ķirzak - Tev varbūt ir notaupīti sēklas kartupeļi nebaltai dienai. Tu savu lauciņu apsēsi. Bet tad kad tādi indigo, kā es, paliks badā, tad iesim pie tevis. Ar visiem galā netiksi. Un būs indigo kartupeļi. Izdzīvošanas instinkts, saproti. A piektajā reizē indigo sapratīs, ka audzētāju nevajag novākt, bet vajag likt lai audzē kartupeļus - pašiem čo ta nesanāk. Kartupeļus varēs tirgot kaimiņu indigo, kuru vergi audzēs tomātus. Neko neatgādina? Kolonizatorus D-Amerikā?

Viss iet uz riņķi. Ja būs apokalipse, vēl kādu laiku gaļas būs pietiekami...

Tu savos scenārijos pieņem, ka viss paliks, kā ir, tikai izbeigsies pārtika vai vēl kaut kas. Bet ne sūda, viss mainīsies momentā un haotiski. Izzdzīvos, pirmkārt, stiprākie, otrkārt tie, kuru būs vairāk vienā grupā.

Labots - versatile
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

es arī visu laiku domāju, kāpēc no Maxima ar pilniem maisiņiem ārā nāk tikai jauni cilvēki, bet vecie visi ieiet tikai maizītes pasmaržot, un uzreiz ārā - kurš uz mežu, lai pēc brīža iznāktu ar plecos uzveltu asiņojošu briedi, kurš - piemājas peļķē stores, līņus, samus un vēdzeles steriem vien ārā vilkt, kurš - no piemājas balandu saujas pagatavot barojošu maltīti 6 personām.

 

jauniem cilvēkiem gan tā nesanāk - piemēram, malku zāģējot vai cērtot, apsēžas uz bluķa un gauži raud, nespējot gūglē piemeklēt atbilstošu aplikāciju..

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

@@versatile,

iespējams, ka esi augstā amatā, un pat beidzis kādu augstskolu, bet tik vai tā esi palicis pamuļķis ....

@@binary,

šitais vīrels ekstrēmēs apstākļos pat 24 h nenovilks ...... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...