Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Šķiet ka šai tēmā bazars iet par Windows "kastēm", nevis par Āboliem, androīdiem un citiem brīnumiem. Ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Kā ir, ja izdara «pirmo darbu» tikko nopirktam datoram, vai tas garantiju kaut kā neietekmē? Ja nu izrādās, ka kaut kas neiet, kaut kāds sīkums, piemēram usb ligzda nestrādā, kaut kāds sīks brāķis... Vai nav prātīgāk vispirms ieslēgt un palaist iebūvēto OS, pārbaudīt vai viss strādā un tikai pēc tam ķerties pie «pirmā darba»?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tak Linuxu arī pieminēja, tas arī esot jāpārinstalē, it īpaši Ubuntu.

Ābols tik nav jāpārinstalē, tas perfekts jau nāk no rūpnīcas.


Lieks darbs un problēmas tik ar to Windowsu :D

Link to comment
Share on other sites

Standarta vulgaris userim nekas tur nav jāinstalē, ne vienam, ne otram..

Datoriķi tik izlepuši, default appi maisa, utt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

Tak Linuxu arī pieminēja, tas arī esot jāpārinstalē, it īpaši Ubuntu.

Ābols tik nav jāpārinstalē, tas perfekts jau nāk no rūpnīcas.

Klau, pats it kā esi software developer un saproti ar ko atšķiras OS, kura darbojas uz daudz kā, un OS, kura darbojas korekti tikai uz noteiktas platformas un ierobežotas dzelžu kopas!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Lieks darbs un problēmas tik ar to Windowsu

Nav tur nekāda lieka darba un problēmu. Var lietot datoru ar preinstalēto Windows un visu ražotāja drazu. Domāju, ka lielākā daļa datorlietotāju tā arī dara un nesaskata tajā bēdu. Tas, ka foruma komentētāji ir zinošāki datoros kā vairums datorlietotāju un viņi veikli uzliek svaigu W10, tīru no ražotāja preinstalētajām nevajadzīgajām programmām, nebūt neliecina par W10 datoru problemātiskumu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad es neko nesaprotu. Ir tas pirmais darbs visu pārinstalēt vai nav?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tagad, laikam Samsung laptopus pie mums netirgo, toreiz, kad tie bija pie mums nopērkami, bija viens, tajā bija nejēgā vis kaut kā nevajadzīga, daudz vairāk «ražotāja drazas», kā citu ražotāju laptopos, ko man bijis gadījies redzēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , ieleja teica:

un es nekad nekādu "svaigu Windows

Biju domājis, ka tev ir nopietnāki klienti par bērnudārzu audzinātājām, tavs tekst pierāda ka es kļūdījos, gadās! :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Sky_High teica:

Jeb kad jūs sagatavojat kādam cilvēkam kādu jaunu w10 kompi, jūs nemaz apdeitus nelaižat?

Kā jau rakstīju - preinstalēto nahrenizēt un uzinstalēt svaigāko versiju. Jā, kaut kādi apdeiti nāk, bet tas ir 10 - 15 min, sainstalēt draiverus, klientam nepieciešamos softus (kaut vai tikai Libre, FF, 7zip, Foxit Reader, VLC, Foobar, PhotoScape, Teamviewer, u.c.  (praktiski visus W10 noklusētos pārlūkus, foto/video/mūzikas/pdf u.c. softus, kas ir pēc noklusējuma, pārslēdzu uz saviem)  - protams, visu velkot svaigāko) un visu sakonfigurējot, sakāŗtojot Start izvēlni (novācot jebkādas flīzes) u.t.t. paies krietni vairāk laika. Un protams, nekādus M$ akkountus, tikai lokālo. 

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Nav dzirdēts ka Āboliem

 Par ābolu nav runa, bet tas ka tiek (vismaz kādreiz), tirgoti laptopi ar Linux un pēc tam klients brēc, ka nekas neielādējas - protams ielādējas, bet uzinstalēts bez grafiskās vides, kas "user vulgaris" nozīmē - dators nestrādā - jo tikai melns ekrāns ar baltiem burtiem :D .

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

lielākoties darīšana ar Lenovo kastēm un es nekad nekādu "svaigu Windows" nelieku, ražotājs ir padomājis un salicis viņuprāt normālu komplektu

Kurā ir kaudze visādu Lenovo softu, kas nafig kādam vajadzīgi.

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , raiviic teica:

praktiski visus W10 noklusētos pārlūkus, foto/video/mūzikas/pdf u.c. softus, kas ir pēc noklusējuma, pārslēdzu uz saviem

To tu vari darīt priekš sev pazīstamiem lietotājiem, kuri uzticas tavai izvēlei un kuriem nav nekādu savu prasību. Es negribētu saņemt jaunu datoru, kurā kaut kāds nafig foksit rīderis un vēl nezin kas, arī noklusētos W10 softus es atinstalēšu pēc saviem ieskatiem, ko atinstalēšu, ko atstāšu...

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

No rokas njemot datoru vienmer parinstaleeju, bet runajot par Lenovo T, X1 Carbon un P seriju no rupnicas nak samera ok. Nevajag parak iedpringt un parspilet. Ja uznjemos parlikt sistemu, tad pamata ja primari ir driveri, atjauninajumi un FF. Parejo lietotajs pats liek. Un vispar Windows ir iebuvetais PDF skatitajs, gan arii FF to dara. Nevajag papildis kadu PDF readeri.

P.s. Bernudaraza audzinatajas vispar loti griboshas... Neapvainosim tachu cilveku. :)

 

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Un vispar Windows ir iebuvetais PDF skatitajs, gan arii FF to dara. Nevajag papildis kadu PDF readeri.

FF dara, tik, diemžēl FF pdf skatītājs neprot aizpildīt pdf faila formas. Iebūvētais W10 pārlūks Edge ļauj. Tā it kā iebūvētā W10 programma pdf lasītājs bija, tā ir Microsoft Store programma, vairs nav, jaunākajās W10 versijās vairs nestrādā. Tā ka iebūvētais pdf skatītājs iekš W10 ir pārlūka Edge ietvaros. Prasās atsevišķs pdf skatītājs, ja iznāk saskare ar pdf failiem, kuros formas, ja negrib lietot Edge. Chromē pdf formas var, Lapsiņā nevar. Neesmu meklējis priekš sava FF papildinājumus pdf formu sakarā, gan jau ir, bet man pašam ērtāks šķiet pdf rīderis kā atsevišķa programma.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es tik smalki nezinu par pdf formam utml, bet tik cik ir bijusi nepiecieshamiba pietiek ar EDGE vai FF. Bet vispar Edge nemak pareizi drukat PDF. Tapec pamata izmantoju FF, ja kas jadrukaa.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , INTRASERVERNET teica:

Es tik smalki nezinu par pdf formam utml

Gan jau bez pdf formu pildīšanas var iztikt, ja arī rodas nepieciešamība pēc tā, var Edge izmantot tādām reizēm. Tas, ja nav instalēts pdf rīderis.

Tie, kas paņem sev sunīti, tiem var noderēt pdf formu aizpildīšanas iespēja, LDC veidlapās ir.

https://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/

Zem «Reģistrācijas veidlapas». Var pamēģināt atvērt ar Edge un ar FF. FF nesaprot formas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

ar Edge un ar FF. FF nesaprot formas

Liec JAUNO Edge un viss ir bumbās, mēnesi testēju, labs produkts, ātrs

Link to comment
Share on other sites

Es arī jauno Edge savam datoram esmu uzlicis. Vecais ar maija lielo apdeitu automātā nenomainījās, nospiedu pogu - likt jauno. FF labāk patīk. Biedra raiviic vārdiem - TIKAI FF ©

Vecais Edge arī pdf formas rādīja. Ja kas, vecais Edge man pašam šķita tīkamāks par jauno Edge.


Pirms 14 minūtēm , ieleja teica:

vai arī Edge PDF formu spējas ieguva ar Chromium dziņa izmantošan

 


Bija vecajā Edge pdf formas. Nezinu, par kuru Edge, par jauno vai par veco, izsakās biedrs Rizla, nu par to, ka no Edge pdf drukājas nepareizi, varbūt, neesmu mēģinājis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , snukurins teica:

Vecais Edge bija lābāks,varēja atvērt failus bez lejupielādes

Tas ir kā? Tāpat fails tiek kaut kādos "tempos" saglabāts, ne tā? Vai arī pēc sesijas dzēšas pats?

Labots - Stasss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es nedomaju ka bez lejuplades vera valja. Fails gan jau tiek iemests tmp mape. Vismaz cik zinu FF tur met savus, ja ver bez "lejuplades".

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

Vecais Edge bija lābāks,varēja atvērt failus bez lejupielādes

Lejuplādē jau tāpat, ne uz lietotāja mapi Lejuplādes, bet uz kaut kādu sistēmas pagaidu mapi, kurā pēc tam nesaglabājas. FF arī tā prot. Chromium bāzētie brauzeri neprot.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@kreizā Kāja es neparmetu tev milestibu pret Opera un degsmi izcelt, ka ta ir tev labaka. Bet personigi, tas ir pedejais parluks ko velos uzstadit. Nav man vajadziba peec integreta whatsapp, fb messenger vai kas tur vel bija par "fiichaam". Un ja lasitu augstak, tad runa ir par iespeju lasit, attelot pdf bez papildus programmas, ko seit saruna tiek runats par parlukprogrammu.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Opera māk visu ko vajag

Jā, pareizi.

Pirms 8 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Nav man vajadziba peec integreta whatsapp, fb messenger vai kas tur vel bija par "fiichaam".

+1

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

ja varētu likt printēt pdf bez atvēršanas,failus tā arī var izprintēt.

Lietoju šo fīču, ja vairāki faili jāprintē. Bet tur jāskatās, mans viens printeris forši izprintē visus failus, otrs, kas lāzernieks, izprintē tik kaut kādu daļu failu, ja printējamo failu pavairāk, piemēram, kaut kādi 10 faili, «ievelku tos printerī», sāk drukāt, beigās izdrukājušies tikai 6 faili, 4 faili nav izdrukājušies, ja nepārskaita izprintētās lapas, var sanākt neveiksme. Vai tas saistīts ar paša printera atmiņas lielumu? Tam lāzerniekam maz - tikai 32 MB.

Link to comment
Share on other sites

edge ir ok, bet pieraduma pēc izmantoju FF. Edge + ka spell čekers vienlaicīgi  vairākas valodas čeko, FF jāpārslēdzas manuāli - it kā sīkums bet...tāpat joprojām nav labais transliterator tūlis - kad netā jāmeklē ko krievu valodā, ok uz FF ir kaut kāds google plugins, bet tas nav tik ērts kā tas kurš bija uz vecajām versijām pieejams - uzspied otru peles pogu un raksti...

Link to comment
Share on other sites

Ja par tulkošanu, tad jaunajā Edge tas ir ļoti labi. Vecajā Edgē vajadzēja papildinājumu instalēt, tagad viss gatavs, kā saprotu, visas Windows valodas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , drunk_lizard teica:

viens un tas pats iso no usb flesja neinstaleejas, bet no dvd plaacenja caur to pasju usb viss notikaas.

Jā, šis tiešām ir palicis kā neatbildēts jautājums. Nez cik reizes ir pie instalaa kaut kas nokrešojis, un pamainot instalācijas datu nesēju viss brīnumainā kārtā aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Plānprāts atkal neizturēja spriedzi, kad runa iet par Windowža instalēšanu..

Šam nedod ēst, dod instalēt Windosu un šis būs pārlaimīgs.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/22/2020 at 5:37 PM, vvv said:

Kad biedrs Mateushs pāries uz āboldatoru, tad būs...

 

Cik redzu, Tev ir viens konstants atbalstītājs - Jurkina kungs. Viss, ko Tu pasaki, viņam šķiet pareizs un smieklīgs. Bet Tu atbalsti viņu :D :D :D Interesants duets: jūs abi ar windūžiem tirgojat vai kādas programmas pie tiem izplatat? :D 

 

Biedrs Mateushs nav ne kā fanāts. Biedram Mateushs, pēc noteiktas pieredzes, ir izveidojies savs skatījums uz lietām un to, kas ir labs un kas nav labs un kāpēc tas tā ir. 

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/22/2020 at 8:44 PM, INTRASERVERNET said:

Man pie kajas vai lieto MacOS, Win, BSD vienalga ko, kamer neuzspiezh citiem un nebarsta muljkjibas. Neesu Apple piekritejs, lai gan dators ir MacBook Pro, bet paraleli uzinstalkeets ir Windows 10, jo Office, Adobe, gan Windows un cita programmatuura primari legala man ir Windows sistemai. Un telefons Android. Tas nenozime ka esmu abolpiekritejs?

Sent from my SM-N976B using Tapatalk
 

 

Vot, un te mēs nonākam pie tā, ka Windows cilvēkiem tiek maigi, bet konstanti uzspiests. Gadu desmitiem. Sākas viss ar skolu, kur bērniem datorikā ir darbs pie Windows datoriem (kāpēc ne Linux vai BSD) un beidzas ar augstskolām (ne visām, protams), kur cilvēkiem māca to pašu programmēšanu Windows vidē. Protams, pēc tam vidi var mainīt, bet ir jautājums; kāpēc Windows, nevis Linux vai BSD?

 

Runājot par muļķību bārstīšanu, tās parasti bārsta Windūži, runājot par to pašu Linux, kad tiek aizskarts viņu mīļais Windows.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/23/2020 at 2:22 PM, rubb said:

Kāds tam restartu ciklam sakars ar Win 10 kā tādu?

 

Es pieļauju, ka vistiešākais. Ja ir iegādāta svaiga sistēma, kura nav kādu laiku apdeitota, un pēc ieslēgšanas tā sāk savākt apdeitus, un sākās nebeidzamas apdeitošanās un restartu cikls, tad problēma ir apdeitos.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cik Tev puika, gadu? Pirmo Linux, ko uzliku uz atsevišķa diska, laikam sauca Mint 5 vai 6. Ir ok, tagad laikam ir kāds 19, bet nu pričom win10 tēmā nepārtraukti kakāt?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Mateushs teica:

Vot, un te mēs nonākam pie tā

 ka gadu tūkstošiem (pat ne desmitiem) ilgi mums (vīriešu dzimumam) ir ticis uzspiests (maigi bet konstanti) valkāt bikses un mīlēt sievietes. Paldies dievam 😁, tfu praidam, pēdējā laikā viss ir mainījies uz labo 🤣.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Mateushs teica:

Sākas viss ar skolu, kur bērniem datorikā ir darbs pie Windows datoriem

Tas, ka W ir skolu datorklasēs, tas manā ieskatā nav absolūts ļaunums, bet ir nelāgi, ja no skolniekiem netiek pieņemti Libre Office vidē izstrādāti mājasdarbi (ir dzirdēti šādi gadījumi no attālināto mācību procesa).

Vēl dzirdēts, kaut kādā mūzikas skolā pasniedzējiem ir prasība, lai skolnieki visu kādos nu tur mūzikas softos darāmo dara uz Mac, kaut tie softi ir identiski arī uz W.

 

Pirms 10 minūtēm , Mateushs teica:

un beidzas ar augstskolām (ne visām, protams), kur cilvēkiem māca to pašu programmēšanu Windows vidē

Nu augstskolās gan, afaik, programmēšanas pasniedzējiem nav iebildumu ja tu konkrētajā augstskolā/kursā apgūstamajā valodā (C++, Java, Python) darāmo uz sava personīgā kompjūtera dari uz Linux vai macOS un uz dajebkādas IDE, un LU DF ir arī viena Ubuntu datorklase, kurā gan māca nevis programmēšanu, bet tīklus.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, kopš apdeitojos uz to pēdējo versiju (2004 laikam), esmu aizmirsis, ka vispār tāda os eksistē😁 (ka tik, ņe nakarkaķ nelaimi).

Link to comment
Share on other sites

Romieši, kad pirmoreiz ieraudzīja bikses vairāk ziemeļos dzīvojošo tautu vidū, esot zaudējuši pirmo kauju, jo samukuši mežā. :D A īri, skoti, beidz vecais, bikses ir pašu izvēle.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bet W tiek uzspiests skolā, tāka gluži jau nav pašu izvēle. Jālieto to ko atļauj.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/23/2020 at 5:14 PM, INTRASERVERNET said:

Cik lietoju Windows 10 un ir loti stabila, kamer nesak pats nodarboties ar perversijam. Jo pamata lietotajs pats ar savam fantazijam sachakare sistemu nevis vinja pati. Protams ir atsevishchi atjauninajumi, liki driveri.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk
 

 

 

Un tās perversijas ir, piemēram, it kā jpg faila atvēršana, kaut gan patiesībā tas ir fails jpg.exe, par ko mājas lietotājs pat iedomāties nevar? Vai var būt tā ir ieiešana kādā Interneta vietnē, no kuras tiek saķerti vīrusi? Par "atsevišķiem atjauninājumiem" lasīt ir pārsteidzoši; ja liela kompānija, kura sevi prezentē kā IT līderi, ražo produktu, tad tās produktā pēc definīcijas nedrīkstētu būt "atsevišķi atjauninājumi", kuri nones failus vai atslēdz kādu svarīgu sistēmas funkciju (piemēram, ugunsmūri). Da vispār tai būtu jāatjaunojas bez jelkādām problēmām. Taču citus mēs nolikt mākam, bet savs produkts bez kosjakiem nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...