Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Pirms 55 minūtēm , aoma teica:

Nez kapēc te vairs nevar labot iepriekšējo postu

Var. Nospied uz trīspunktes sānos.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, aoma said:

Linux jau sen vairs nav bezmaksas, jaunekli. Entuziastu taisītās distras jā, bet nopietnākie projekti, kas atraduši sev nišu IT tirgū, pat ir dārgāki par Tevis tik nīstajiem logiem, kurus katram jauna datora pircējam met nopakaļus.

Nemuldi. Pats ikdienā izmantoju Ubuntu LTS. Pats esmu arī šajā koda labojumus veicis.

Redhat? Tak pat Oracle labāk darbojas uz bsd, ne linux bāzes mūsdienās!

Tak tas redhat ir vienkārši trolosana. Nekas vairāk.

Kaut gan ja, suportu vari dabūt maksājot. A kura no os to nevari tā?

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2020 at 6:49 PM, aoma said:

Linux jau sen vairs nav bezmaksas, jaunekli. Entuziastu taisītās distras jā, bet nopietnākie projekti, kas atraduši sev nišu IT tirgū, pat ir dārgāki par Tevis tik nīstajiem logiem, kurus katram jauna datora pircējam met nopakaļus.

 

Vai nu tu nekaunīgi melo, vai arī nesaproti, par ko runā. Pieņemšu, ka vienkārši nesaproti... Canonical ir tie entuziasti, kuri taisa bezmaksas distributīvu? Vai var būt Intel ir tie entuziasti? Vai var būt Debian projekts ir tie entuziasti, kuru radītā sistēma tiek izmantota pat kosmosā?!

 

Es logus neienīstu, starp citu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja jums brīvā tirgus pasaulē iestāstīts, ka kaut kas arī ir par velti, uz priekšu kungi!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, aoma said:

Ja jums brīvā tirgus pasaulē iestāstīts, ka kaut kas arī ir par velti, uz priekšu kungi!

 

A Tu turpini naivi domāt, ka par visu ir jāmaksā un par velti nekas labs nevar būt!

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@aomaVispar Linux nav par maksu, bet gan klienta atbalsts, piekljuve repozitorijiem un vel shis tas. Es runaju par Redhat, Suse. Man slinkums skriet cauri sarakstei, bet kamdelj sheit tiek diskutets par Linux. 

Link to comment
Share on other sites

Nē, es tā nedomāju. Maksāju tikai par servisiem, kurus pats nevaru sev nodrošināt, kerneli kompilēt nemāku, tad nu sen sen atpakaļ nopirku vienu windozi, Linuxis tai lai laikā bija bērna autiņos un manas vajadzības nenodrošināja. Tagad mans licences keys ir apgreidojies līdz 10-tajam, naudu nekur neprasa.

Ja kas Linux Mint ir viens no maniem favorītiem, kā otrā OS. Sekoju šamēju attīstībai līdz, malači.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, aoma said:

kerneli kompilēt nemāku, tad nu sen sen atpakaļ nopirku vienu windozi

 

Nezinu, kā bija pirms gadiem 20 ar šo, bet šodien desktop Linux versiju lietotājiem kernelis nav jākompilē.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

BSD sistemam joprojam jakompile kodols. Bet par linux, ja nemaldos, tad caur update uzliekas. Un lidzigi ka android boot partition A un boot partition B. No Linux man piesaistiijusi loti uzmanibu tagad NixOS: https://nixos.org

Link to comment
Share on other sites

Tak beidziet vienreiz jaukt bsd ar linux!

Pietiks zināt to ka Linux nav, nav Unix! Toties gan FreeBSD, gan citi , ir, ir

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@rubb Nejauc arii FreeBSD u.c. BSD atzarus, tie nav Unix. Taas ir Unix-Like OS. Ja ir kas mainijies, tad esmu ko palaidis garaam pamatiigi.

Link to comment
Share on other sites

Un kāpēc kaut kādi bsd, linux u.c. te tiek jaukti ar Windows 10?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Nu skaidrs, tu par to. So ari es jautaju augstak, jo nespeju iebraukt, kada velna pec sheit ir runa par Linux.

Link to comment
Share on other sites

Kāda ir, ir daļa parastam, parastam Windows 10 lietotājam gar, gar UNIX/BDSM? 👹:butcher:

pirms 2 stundām , rubb teica:

Pietiks zināt to ka Linux nav, nav Unix! Toties gan FreeBSD, gan citi , ir, ir

 

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Nav, bet Linux labās vēsts sektaktanti uzdarbojas un aģitē jaunus lietotājus. Varbūt vajadzētu par šādu rīcību sodīt? Es labprāt kaut ko interesantu palasītu par to, bet attiecīgā sadaļā. Man patīk arī lasīt, ja notiek OS kari un to dara lietpratēji.

Principā W10 strādā. Linux arī. Nav pat par ko rakstīt.

Labots - Aigars
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@Aigars

Linux labās vēsts sektaktanti uzdarbojas un aģitē jaunus lietotājus

Windows Subsystem for Linux (WSL) on Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Vajadzētu šito spamu pārcelt uz jaunu tēmu, lai tauta var izklaidēties. Mateušam būtu iespēja izvērsties.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Ir kāds veicis kautcik jēdzīgu darbu izmantojot WSL uz Windows?

Piemēram vai ir iespējam pilnvērtīgi strādāt, uzkompilēt kerneli/driverus, vai pat visu OS izmantojot Yocto utt?

Vai arī tas vēljoprojām ir tāds visai bezjēdzīgs rīks.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu tas ka tur ir Ubuntu vēl nenozīmē ka viņš pilnvērtīgi strādā. Palaidu veco virtuālo kasti, tur ir Win 10 Pro, bet atkal jāapdeitojas. Kas to lai zin cik dienas das aizņems :D 

Tad var pamēģināt ja nav nekā interesantāka ko darīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , ieleja teica:

(šo nomīnusos kāda pamuļķa 1,001 inkarnācija)

Ja komentāra beigās uzraksta:

Es «sirsniņa» XP

tad nemīnusos.

Link to comment
Share on other sites

ZB jau tas Windows, nespej updeitoties no 1803 uz neko jaunaku.

Pedejakais errors 0xC1900101.

 

3 stundas jau ar pavaditas kautko upgreidojot, bez ipashi labiem rezultatiem 😕

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ai, nu i nafig tur chakareties un teret bezjedzigi laiku, apnika.

Labak jaiziet uz pabu, kamer vel valja un atljauts - no ceturdienas atkal lock-downs un viss iznjemtot partikas veikalus ciet.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Izlasīju Kursorā ka M$ palaiž jaunu super Excell, tik ne vella nesapratu kāpēc iepriekšējais bija 2d datiem, bet jaunais būs 3d datiem. Kāds to 3d datu lieto, saprot par ko vispār runa?

Tādā klasiskā datu noliktavā ir simitem dimensiju, tas pivots (kurš ekselī jau ir ļoti sen) ekselī jau ir paredzēts lai strādātu ar vairāku dimensiju datiem. Gan jau tajā jaunajā ekselī tas vairāk kā smumāk tur attēlot.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Nja... Office Mārketings. Ok, būs modernāki pivoti, grafiki. Bet tiešām nah pirkt! Tak Android telefons ir? Attiecīgi ir arī googles konts? Ir pat draivs? Var mierīgi izmantot sho online redaktoru! Pat uz kompja nav libreoffice jāliek.

Bet johaidi - nevar win upgreidot? MS vainīgs atkal? Dažas dienas atpakaļ normāli windulis apgreidots uz jaunāko uz veca Celeron notebuka. Ta ka windulis nebūs pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , rubb teica:

Bet johaidi - nevar win upgreidot? MS vainīgs atkal?

Kurš tad cits?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ieleja said:

 

šis ir arguments!

Nē. Shis ir arguments.

Link to comment
Share on other sites

Nu maz ticams ka lietotajs vidējais vispār ievērotu, ka Windows nespēj updeitoties, tā rī dzīvotu ar to versiju.

Ja ievērotu, tad diezvai spētu atrisināt, man jau apnika pēc kādiem 10 restartiem :D

 

Jebkurā gadījumā visa tā upgreidošanās tikai lai izmēģinātu to WSL 2. Bet nu palasot visādus interneta resursus, tāpat redzams ka diezko lietderigs viņš nav, jo distributīvu tāpat uz viņa nokompilēt nevar. Nekur gan nesaka kapēc, tapēv domāmu izmēģināšu.

Uz otra laptopa gan updeitojās uz 2009, varbūt jāpamēģina uz tā.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Būtu nečakarējis nevienam pratu ar apdeitiem, bet palaidis apdetu no jaunākā iso, būtu uzreiz pēdējais win, bet tad nebūtu ko lamāt :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ta dro'si vien ta ari darisu, bet tad kad reali savajadzesies Windowsu, tagad tas bij tik ta, lai paspeletos.

 

Vispar interesanti ka pa visiem shiem gadiem, ta ari nav uzradies neviens reals komercials konkurents prieks Windows. Linux pa lielam neskaitas, jo sen jau vairs neorientejas uz stationarajiem datoriem ka tadiem, protams visi Ubuntu utt, bet ta tada maza da;ja no pielietojuma.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AndrisBB said:

protams visi Ubuntu utt, bet ta tada maza da;ja no pielietojuma.

 

Man gan šķiet, ka Linux Ubuntu un ctas distribūcijas uz galda datoriem kopā sastāda diezgan lielu daļu. Vismaz ne mazāk kā Windows 7, man šķiet.

Link to comment
Share on other sites

Mateush, uztaisi savu tēmu piem. Linux vs Windows vs Mac. Varēsim par šo tēmu runāt līdz bezgalībai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nepareizi šķiet, vismaz, ja tici statistikai. No kopējiem Win OS piederošajiem 77%-87% , Win7 daļa no tiem ir 20-30% (atkarībā no statistikas kantora), jeb 14% vai 26% no visām OS. Linux daļa 1.5% .

 

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Mateushs teica:

Man gan šķiet, ka Linux Ubuntu un ctas distribūcijas uz galda datoriem kopā sastāda diezgan lielu daļu.

Runa ir par to kur Linux tiek pielietots. Pats Torvalds runa ka PC sastada salidzinoshi niecigu dalju no kopeja pielietojuma, tapec faktiski nekads darbs tani virziena netiek veikts. Ja paskatas kerneli, tad viss darbs parsvara ir orientets uz ARM, iekartam utt, koda izmainja lielakoties nak no lielajiem chipu razhotajiem utml.

Torvalds jau sen ir datmetis roku desktop marketam, protams ir jau visadi Ubuntu utt ka teicu, kas kautko njemas un megjina.

 

Tapatas ari preteji, Windows ar saviem Windows IOT un citiem variantiem nespej ielauzies embedded segmenta.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

vēl jau protams serveru daļā win/lin spēku samēri ir diezgan līdzīgi. Katrs kādā no segmentiem dominē. Pērējie Unixi man gan šķiet ir diezgan liela eksotika.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, spameris said:

vēl jau protams serveru daļā win/lin spēku samēri ir diezgan līdzīgi.

 

Jā, nu tas vairs nav smieklīgi. Kopš kura laika Windows uz serveriem spēj sastādīt konkurenci Linux? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...