Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

AndrisBB: tu taču esi programmētājs. uzskriptē reizi dienā VM palaišanos un updeitu un izslēgšanos un nečinksti ka windows slikts.

Link to comment
Share on other sites

Vienu brīdi tā es arī darīju, ka ik pa laikam kad gāju mājās no darba, tad saspraudu čupu ārējos SSD un palaidu visas virtuālās mašīnas.

Parasti katra VM uz sava SSD, tā lai var sainstalēt visu ko vajag katram projektam, pielietojumam utt.

 

Manuālā skriptēšana un pats kā izpildītājs :D

 

Link to comment
Share on other sites

Internetu jau parsti vajag (protams ne katrā gadījumā). Drīzāk tad jau jāskatās iespēja diseiblot updeitus kā tādus.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tipisks scenārijs ir ka notestēt, kā jūzers updeitos kautkādu sistēmu, kad jaunākais builds/izlaidums ir pieejams produktam pie kā strādāju.

 

Palaiž kautkādu updeitu tūli, piespraud devaisu utt, tas tur nočeko jaunākos updeitus, updeito aparātu utt. Īsumā pārbaudīt vai updeitu mehānisms vēljoprojām strādā uz visādiem OS un juzeris varēs updeitot aparātu.

 

Nu protams izstādes laikā vajag kautkādas utīlijas, piemēram pārflašot kautkam firmwari, un čipu ražotājs nav pacenties uztaisīt Linux versiju.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , AndrisBB teica:

diseiblot updeitus kā tādus

 

To var izdarīt caur Group Policy vai kā nu tur bija. Lūk, kā es esmu aizkavējies ar update (nez, kāpēc Microsoft uzskata, ka update ir atslēgusi organizācija - laikam Microsoft netic, ka individuāli lietotāji līdīs Group Policy :D )

image.png.3b6536e57af0d509979ca1954ba641bf.png

 

Vispār ir gan vairāki sīkumi, kas mani personīgi kaitina ar Windows un ko Microsoft tā kā derētu salabot:

1) eventviewerī ir daudz trokšņa kļūdu par COM servisiem, kam trūkst reģistra tiesību. Var salabot, taču piņķerīgi to darīt katru reizi instalējot un atjauninot. Nesmuki. Nu labi, esmu perfekcionists, nepatīk, ka sistēmā rādās liekas kļūdas.

 

2) dažas programmas (Steam spēles, Remote Desktop) mīl pievienot latviešu standarta tastatūras izkārtojumu, ko pēc tam nevar noņemt nost, jo control panel tas nav redzams. Lai noņemtu, tas ir jāpievieno vēlreiz un pēc tam jānoņem nost - tad pazūd arī pie kalendāra.

 

3) ja datoram ir pieslēgts mp3 pleijeris Sandisk Clip+ brīdī, kad startēju datoru, tad Windows vienmēr izgāžas ar "zilo nāves ekrānu". Nav ne jausmas, kāpēc. Laikam jau pazaudē ielādes failus. Interesanti - ja restarta vietā veicu hibernate un pēc tam ieslēdzu datoru, tad šādas problēmas nav.

 

4) vienā datorā Windows ik pa laikam ziņo Your user profile has been corrupted. Ko tik nemēģināju - atinstalēt visas apps utt. - nelīdz. Palīdz tikai ielogošanās manā Microsoft kontā un pēc tam izlogošanās. Pēc tam vairākus mēnešus ir miers un vairs nav ziņas par problēmām. Pārbaudīju cieto disku - viss ok.

 

5) kaitina tā nepabeigtā pāreja no Control Panel uz Settings - daļa iestatījumu tur, daļa citur, pie tam pie pārcelšanas uz Settings, iestatījumi tiek novienkāršoti, pazūd šis tas man nepieciešams un tad jāmaina vai nu reģistrā vai ar visādām trešo pušu programmām. Piemēram, fontu izmēru iestatījumi UI elementos.

 

 

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

@midix

2. Nekad dzīvē neesmu saskāries ar kaut ko tādu.

3. Tikai Mp3 playeris, vai jebkuršs flashveidīgais?

4. Būs tev mācība uz mūžu nekad neveidot MS kontu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, midix teica:

2) dažas programmas (Steam spēles, Remote Desktop) mīl pievienot latviešu standarta tastatūras izkārtojumu, ko pēc tam nevar noņemt nost, jo control panel tas nav redzams. Lai noņemtu, tas ir jāpievieno vēlreiz un pēc tam jānoņem nost - tad pazūd arī pie kalendāra.

Ar šo savulaik (šķiet, Windows 10 pirmsākumos) regulāri saskāros, bet nav ne jausmas, kāpēc tas notika. Problēma pazuda pati no sevis.

 

pirms 1 stundas , midix teica:

5) kaitina tā nepabeigtā pāreja no Control Panel uz Settings - daļa iestatījumu tur, daļa citur, pie tam pie pārcelšanas uz Settings, iestatījumi tiek novienkāršoti, pazūd šis tas man nepieciešams un tad jāmaina vai nu reģistrā vai ar visādām trešo pušu programmām. Piemēram, fontu izmēru iestatījumi UI elementos.

Pret šo palīdz dzīves prioritāšu maiņas. Pienāk laiks, kad izzūd vēlme "ucināties" ar instrumentiem, "pielāgot" tos. Gribas tos vienkārši ņemt un lietot.

Link to comment
Share on other sites

2020.12.11. , 14:59, midix teica:

tastatūras izkārtojumu, ko pēc tam nevar noņemt nost, jo control panel tas nav redzams.

:D Šis man ar vienu brīdi tracināja, tik man kkāda afrikandu valoda pievienojās, kurai instalējot win netīšām uzklikšķināju un nodomāju, gan jau vēlāk izmetīšu, ko arī izdarīju, bet ik pa laikam tā mēdza atgriezties, pat pēc win laidiena upgreida. Tagad jau labu laiku nav manīta.

Link to comment
Share on other sites

Citēt

WASHINGTON (Reuters) - Microsoft said it detected a malicious version of software from SolarWinds inside the company but that its investigation so far showed no evidence hackers had used Microsoft systems to attack customers.

 

https://www.reuters.com/article/idUKKBN28S031

 

Link to comment
Share on other sites

2020.12.15. , 11:29, ieleja teica:

vienam Lenovo noutbukam ir problēmas ar viena HP LJ MFP M227fdw pievienošanu,

Tad kad viņš viņu atrod caur WPS, ieej iekšā un nomaini pieslēgumu uz Standart IP port ar pareizām norādēm, domāju ka palīdzēs:biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@martvigs  Diemžēl vēl pietiekami daudzi. Tik ilgi, kamēr interneta veikalos būs nopērkami par 20€ lētāki laptopi BEZ Windowsa, tik ilgi cilvēki kapeiku fukādami tos grābs. Tas pats attiecas uz desktop kārbām - pat ja komplektējošie kantori dod lieliskas akcijas, kur pērkot datoru Windows par 30€ dod komplektā, vienalga cilvēki, konplektējot 1000€+ dzelzi, neuzskatīs par vajadzīgu piemest kapeikas par soft. Nu tāda ir Austrumeiropas domāšana, tas arī viss...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik es liku win10 piratku, pie vienas pec neilga laika kompis slēdzās laukā, pie otras, iefrīzoja. Kas par liettu?

Link to comment
Share on other sites

Ir labas, ir kreisas, ja palasa forumus tad parasti zin ko vajag likt :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jainit teica:

Baidos, ka diagnoze tev nepatiks. :)

Ķip lai pēcr Win10?

Link to comment
Share on other sites

@martvigs   Nē, es domāju, ka tur vairāk ir runa par mehānisku vainu - blīvi starp monitoru un krēslu...

 

/offtopic, atvainojos, nevarēju noturēties.

Labots - Artanis
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Artanis teica:

Nē, es domāju, ka tur vairāk ir runa par mehānisku vainu - blīvi starp monitoru un krēslu...

Viss ar būt. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Kazarms

Ir sekojoša problēma. Win10 kaut ko saspiežot (nespēju piefiksēt ko), Latvian standard izkārtojumā ar Alt Gr pārstāj strādāt diakritiskās zīmes a un k burtiem. Pārējiem strādā.
Lietojot apostrofu kā mēmo taustiņu strādā visiem, bet nu tur reāli jāpiedomā.
Pēdejā laikā sanāk vairāk rakstīt oficiālu komunikāciju latviski, tāpēc šis bišku besī, nu jo pierasts pie tā Alt Gr. Uz LV QWERTY viss ok, tur strādā, bet tur atkal problēmas ar dažiem simboliem.

Ir kādam ideja kas par desām, jo nu Googlei šo paprasīt neprotu. Restarts 100% gadījumos palīdz.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Kazarms teica:

Latvian standard izkārtojumā ar Alt Gr pārstāj strādāt diakritiskās zīmes a un k burtiem.

Atcerējos, kaut kad senāk, pirmajos W10 laidienos MS Edge bija ieviesuši kaut kādu šortkatu AltGr+M, par cik manam klaviatūras izkārtojumam AltGr+M kombinācija vajadzīga, to pamanīju, nācās Edge nelietot vispār.

Tad vēl bija programmiņa, neesmu skatījies kā tagad, ē grāmatu lasīšanai amazon kindle, šiem arī bija šortkats zem AltGr+K, tas atvēra to programmiņu.

Pamanās dažreiz programmu izstrādātāji pabāzt savu programmu šortkatus zem AltGr, kas principā nav pareizi, AltGr jāatstāj priekš klaviatūru izkārtojumiem, daudzās valodās caur AltGr raksta, angliski rakstošie par to nepiedomā.

Pačeko savas programmas, vai tām šortkati nav zem AltGr.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Tev taisnība @vvv. AltGr + a/k bija pieprivatizējis Keepass.
Tiesa, tas man ir jaunpienācējs pēdējās pāris nedēļas, iepriekš arī šī pati problēma tika novērota (tikai neesmu pārliecināts uz kuriem burtiem vēl bez "a"), tā kā jāmeklē otrs vainieks. Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Kad nopirku sev peli, peles softs kaut kādu AltGr šortkatu bija okupējis, ka kaut kāda man vajadzīga rakstu zīme nebija iespējama, pele bija iepatikusies, citu vietā negribēju, bez peles softa arī tā pele nebija 100 procentīgi funkcionāla, ko darīt... Uzrakstīju peles ražotāja atbalstam, šie kaut ko paprašņāja, uzprasīja log failu, lai viņiem atsūta, beigās viss atrisinājās, nākošajā apdeitā bija aizvākuši to šortkatu.

Uzraksti keepass suportam tu ar. Nav labā prakse zem AltGr šortkatus bāzt.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Papētīju, ka tos shorcutus var pārdefinēt uz citiem taustiņiem, tā kā tas vismaz ir paredzēts. Pārdefinēju un viss ok.
Tiesa, oriģināli jau kombinācija ir Ctrl+Alt+A/K , kas dabīgi rezultējas Alt Gr +A/K

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118

runājot par apostrofu, biju pamanījis dīvainu problēmu. Spēlējot Far Cry 4, ja mēģināju kaut ko rakstīt, kamēr spēle ir ieslēgta, bet nolaista lejā (šad tad vajag uz kādu komentu atbildēt), tad apostrofs gļukaini strādāja. Piemēram, lai dabūtu pēdiņas, parasti pietiek pieturēt Shift un divreiz nospiest ', bet kamēr FC4 darbojas fonā, apostrofs jāspiež daudz vairāk reižu/ātrāk, kamēr uzķer.

 

Sākumā domāju, ka klaviatūrā vaina (man viņai kādi padsmit gadi, mēdz kkādi mēsli zem taustiņiem salīst, iztīriju, bet tas pats). Beigās sapratu, ka ar izslēgtu spēli viss ok. Risinājumu nemeklēju, tik interesanti, ka spēle ietekmē tieši mēmo taustiņu. Ar kaut kādu citu spēli (neatceros vairs kuru) vēl ir bijis, ka visi klaviatūras input notiek ar aizturi, kamēr spēle ir fonā minimizēta, bet šitā vēl nebij gadījies

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

man win10 afigenna patīk, īpaši ja salīdzina ar tā priekštečiem kā win7 piemēram..

vienīgi besī ka jāpiesaista kkādi epasti, konti, bet nu šajā gadsimtā jau kāda vairs nu anonimitāte, ha!

--

bet windows xp tāpat vēl aizvien viss krutākā winda ever !

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Luckystrike teica:

vienīgi besī ka jāpiesaista kkādi epasti, konti

Nav obligāti. Var W10 ar bezsaistes kontu lietot.

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Luckystrike teica:

xp tāpat vēl aizvien viss krutākā winda ever !

Ko lieto? Brauc uz darbu Moskvičā?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 17 minūtēm , Luckystrike teica:

bet nu šajā gadsimtā jau kāda vairs nu anonimitāte

 

Protams, Overtona logs, nekāda pārsteiguma...

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike
Pirms 42 minūtēm , jema teica:

Ko lieto? Brauc uz darbu Moskvičā?

Haha, nedzen zosis, vienkārši likās viss ''tīrākais'' windows, nekā lieka, uzreiz nostaļģija par vecajām spēlēm kā GTA 3, GTA:VC, Serious Sami un vēl visādas, kas man vēl aizvien liekas krutākas par  lielāko daļu mūsdienu ''zvēriem''

----------

startups jau vien uzdzen labas emocijas :D 

 

Labots - Luckystrike
Link to comment
Share on other sites

darklight
1 stundu atpakaļ, Luckystrike teica:

Serious Sam

The Second Encounter kā reizi pašlaik uz Windows10 tiek ieta 😎 Bet man gan septītais patika vislabāk tieši no dizaina un UI viedokļa. Viss bija tik ērti un intuitīvi... Tagad desmitajā joprojām neko nespēju atrast, kad savajagās kādu reti izmantojamu administrēšanas funkciju.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 1 stundas , Luckystrike teica:

besī ka jāpiesaista kkādi epasti, konti

Neesi mēģinājis instalējot izvēlēties "I have no internet",(vai kā nu tur bija)? Un tālāk uz visiem piedāvājumiem tikai "No"? Cik klientiem esmu instalējis, tikai tā, nekādus M$ kontus, nekādus One Drive u.c. M$ drazu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , darklight teica:

Tagad desmitajā joprojām neko nespēju atrast, kad savajagās kādu reti izmantojamu administrēšanas funkciju.

Search neesi pamēģinājis izmantot? 10. vispār nav jāzina kur kas atrodas, jo visu var atrast caur search.

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike
Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

Neesi mēģinājis instalējot izvēlēties "I have no internet",(vai kā nu tur bija)? Un tālāk uz visiem piedāvājumiem tikai "No"? Cik klientiem esmu instalējis, tikai tā, nekādus M$ kontus, nekādus One Drive u.c. M$ drazu.

Atklāti sakot man tā kontu piesaistīšana, īpaši neuztrauc, tas vairāk bija domāts par to ka tam pašam xp viss bija elementāri, novelc windowsu - un viss gatavs, bez liekiem jautājumiem :)

Pirms 7 minūtēm , darklight teica:

The Second Encounter kā reizi pašlaik uz Windows10 tiek ieta 😎 Bet man gan septītais patika vislabāk tieši no dizaina un UI viedokļa. Viss bija tik ērti un intuitīvi... Tagad desmitajā joprojām neko nespēju atrast, kad savajagās kādu reti izmantojamu administrēšanas funkciju.

yē, starpcitu ja reiz patīk tāda veida vecie šūteri, varu ieteikt ''Will Rock'' https://en.wikipedia.org/wiki/Will_Rock

savulaik tipa vēlējās konkurēt ar serious sam, bet tā arī palika aiz borta, neatceros vai bērnības atmiņas vai kas, bet man tieši Will Rock patika daudz labāk, bija pat diskā, bet tas diemžēl sen pazudis, dažus gadus atpakaļ pat atradu kur novilkt bet sākās konkrētas problēmas un tur baigi jāp.isās bija lai palaistu uz jaunajiem windows, tā arī atmetu ar roku, viņiem pat rekur webs http://willrock.altervista.org/viewforum.php?f=5 kur onlainā pat šaudījušies vēl līdz 2018 gadam esot, interesanti :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...